Prújem: květen 2016

nagios

** update 23:09 Dnešek bych asi uzavřel. Mladej přišel pozdě, zaspal, protože se někde urval a ujel mu vlak, takže šel ze žižkova někam do bubenče, přes stromovku pěšky, došel k ránu a ještě žvanil se nějakou máničkou, se kterou bydlí. to je taky věc, mladej v pondělí přijel, tašku, vlastní počítač a že bude jako spát u fotra na Floře. Pohoda, včera přišel, že fotr odjel někam na moravu za prací, vrací se zejtra a že mu zapomněl nechat u někoho v praze klíče. takže spí u nějakejch mániček v nějakym doupěti pomalu za prahou, do kterýho se nejrychleji dostane nějakým vlakem z masaryčky. ty vole, sem rád, že mám tyhle dobrodružství za sebou. dnes 400 stránek, 220 072 slov, 1 343 792 znaků. fakt hromada braku a sraček a ještě se budou kupit.

======

** update 16:03 Dneska sem zabil celý odpoledne s Nagiosem. No musel sem se pohnout a generovat práci. Mám ho zkonfigurovanej a chodí mi NRPE plugin. Zejtra show pokračuje.

Jo, ještě sem si chtěl posledních pár dnů poznamenat, že takovej ušmudlanej pár už není pár. Potkával sem každý ráno takovýho vousatýho pána s paní a malým pejskem, postávajíce u řezníka a paní poslední dny po ránu dost brutálně zvracela, když si dala z krabice vína. Teďka už potkávám jenom pána s pejskem.

Soudce Havlín měl být kárně souzen za přípravu vykálení lejna před dveřmi nadřízené. Ty vole, český soudy... :D

práce

** update 23:02 Kunda práce. Ráno sem jel na Lhotku vyzvednout video z hovno trubky, zprávu a podepsaný lejstra. zpráva jednoduše říká, že na tom videu je vidět velká široká spára mezi napojením hajzlu a odpadu, takže smrady mají kam utíkat. plus taky chybí zpětná záklopka, zabraňující zpětnýmu vracení veřejných sraček. rozeslal sem to vlastníkům, ať maj nad čím přemejšlet. k obědu sem si musel objednat pizzu, protože sem fakt musel pracovat v práci pro ogary z brna, plus do toho ten mladej. je rychlej, takže sem musel vymyslet další úkol. nainstaloval jsem windows2012srv, windows 10 a centos7 (učí se ho ve škole) ve virtualboxu a řeknu mu, že k nim zapomněl heslo a ať je zkusí odheslovat. doufám, že aspoň ty desítky mu den seberou. a večer posezení s kolegy orgány u jednoho píva na zahradě, několika cigaret a něco pokecu o mé práci pro dům. ty vole, kolega místopředseda mě pochválil, že sem prej odvedl kus práce. Mám plné moci, zvláště mě potěšila od bývalého předsedy kontrolní komise, že jako se to mělo kurva už dávno udělat. udělal sem dobře, že sem vynechal divadlo z akce "sklepy" a dodal rovnou tři odhady, aby viděli, že známej a ozkoušenej řemeslník se vždycky snaží nejlíp. pak sem ještě chvíli chcal sračky do svýho braku, vyvenčil a pičo, někdo zazvonil na hrnec a dna jeho je konec.

Celkem 37 procent zadaných Čechů a Češek je či bylo nevěrných svému partnerovi. Jo, já to říkám furt, že co oči nevidí, to srdce nebolí. která se to naučí, má velké, možná i vyznamné, plus.

jeřáb

** update 23:07 Punkrác, Sráč a ten třetí kripl, přinesli ochlazení. Žádná tragédie. Ptal sem se kolegy za kolik se dá pořídit včelstvo a říkal mi, že prej tak za dvanáct stovek. no týpek to asi nedělal kvůli penězům. tři hodiny práce a cesta. maximálně kvůli budoucím penězům.

Musim si zvyknout, že mám zase pohotovost. Žeru chleba s husí paštikou a všechno je ok. Teda až na to, že mám zejtra schůzi orgánů a příští tejden shromáždění. dvě středy se teďka do hospody nepodívám. potkal sem souseda, dává si totální pauzu od chlastu. jo, život není prdel a nonstop mejdan. mám zase na čtrnáct dní praktikanta, dal sem mu úkoly, se kterejma sem myslel, že do středy vydrží a byl kurva hotovej, když sme to zabalili před pátou. ach jo, ty vole.

V Přelouči exhumovali ostatky francouzského skladatele. Sem vůbec netušil, že v přelouči byl nějakej hromadnej hrob s devíti mrtvejma.

Nechutný billboard vadí matkám s dětmi i feministkám. Ohlasy jsou, funguje dobře, oponuje firma. OLOL :D

Zpěvačka Sinead O'Connor se pohřešuje v Chicagu, nevrátila se z vyjížďky na kole. Já ji nechci pohřbívat, ale že by brzo Ri...?

======

** update 15:51 U křižovatky Bořivojova a Jagellonská dneska přehazovali jeřábem přes střechu do vnitrobloku jeřáb.

image

včeličky

** update 20:54 No to sem si ještě nepoznamenal. V pátek, než sem odešel do hospody, domovní zvonek. Kouknu na chodbu, nikdo nikde, tak si říkám, že asi blbnou děcka a seru na to. Za chvíli zase a pak zase, což už mě nasralo, tak sem seběhnul dolů se podívat na debila, kterej na mě nemá telefon a nemůže zavolat. Otevřu dveře a tam stojí týpek, úplnej pankáč v monterkách, mezi zubama díra od cigár a že prej se de podívat na včely. Já říkám WTF a pak začala asi desetiminutová debatovačka, ze který vypadlo, že ten Kolja, kterej kontroloval kouřovody, objevil v jednom zaslepeným komíně včely a že by si je vzal. No já mu vysvětlil, že kdyby nebyl Kolja kokot, tak mi to řekne rovnou v úterý, já mu dám číslo a domluvíme se. Každopádně sem ho vzal na střechu, protože sem si chtěl sám ověřit, jestli mi nekecá a fakt nekecal, protože v jednom komínovym tělese, v jedný díře, se to pěkně hemžilo pilnejma včeličkama. Mě okamžitě došlo, že komínový lávky jsou asi víc v prdeli než sem myslel, protože díra, kterou se dostávaly včely do komína, byla vyglajdaná od úchytu lávky. Budou chtít kompletně opravit.

Chlapík okomentoval, že tyhle nejsou agresivní, zapálil cígo, trošku jim pohulil a sundal záslepku od komína, aby se podíval jak sou kurva hluboku. byly fakt hluboko, takže sme vyměnili čísla s tím, ať si připraví nářadí a materiál a pak mi zavolá, kdy přijede. Přijel dneska, se synem a nářadím, ukázal mi průkazku registrovanýho člena včelařů z jedný díry u prahy a po třech hodinách, kdy vysekal z komína pár cihel, vytáhl hromadu pláství a kýbl včel s matkou. Sem si měl kurva říct o fotky, který si udělal, protože to hnízdo nebylo letošní a mě se vysvětlilo, proč sem měl loni v bytě tolik včel. Já debil si marně lámal hlavu, kde se furt berou a hele, vony potvory měly na střeše hnízdo. No já vyřešil problém, co kdyby byl v domě nějakej alergik, a týpek má za práci další úl a ještě upevnil úchyt lávky.

zejtra musim bejt v osum na smíchově, takže vstávačka na pražáka brzo.

sobota úklid

** update 23:00 No, včera bylo voko nějak neplánovaně zavřený, protože jakási kinderspolečnost si tam rozhodla oslavit narozeniny. no ještě že sem štamgast a mohl sem si sednout k ostatním štamgastům. děcka si zahrály nějakej kinderpunk, jako technicky a řemeslně dobrý, asi kapelník objevil krabici s kazetama po fotrovi, ale chyběl tomu ten, jak bych to tak řekl, punk. ani jeden nehulil z plechu hérák, naprosto nic. ale před desátou se vypli a já byl do jedenácti doma.

image

no, ráno sem se probudil a přemejšlel co budu dělat, kocovinku sem měl na pár dnů poslední a já si řekl, že si dám flákací den. Jenže pak sem si vzpomněl, že sem dostal nedávno pár gramů nadrcenýho listí koky. já teda nevim jakej má vlastní koka legalní statut, ale protože výluh z kokovýho listí ochutnal i samotný papež, nic špatnýho to snad není. Tož sem na doporučení lehce modifikoval původní domorodý recept užívání, vysypal jeden pytlík s čajem, který jsem nahradil určitým množstvím drťky a jedné "tajné ingredience, kterou je nutno nahradit původní domorodý zásaditý popel z nějakejch podělanejch lastur" vložené v určitém poměru. Pytlík sem zavázal a vložil do držky, tak aby co nejmíň překážel. hele a ty vole, vono to fakt fungovalo. jako žádnej kokain, ale lehká euforka, která potlačila příznaky opice, takže sem během celkem odlehčené pětihodinovky uklidil, vypral, vytřel podlahy a odpoledne sem zabil přípravou králíka na paprice a sjel 10 Cloverfield Lane. Večer sem ještě probral lejstra a usoudil, že domorodci v jižní americe mají právo na svoji koku, stejně jako máme my právo na svůj chmel a víno.

image

pátek třináctého

** update 13:11 Ty jo, přiběhl zástupce z vedení a že prej můžeme jít o půl třetí domů. Jo, už dlouho jsem nešel domů v čase, ve kterém máničky a pražský underground teprve vstává a začíná se chystat na další naročný večer, protože chroust ze včerejška zůstal nedobraný.

======

** update 11:44 Pátek třináctého. Řekl bych, že nejbezpečnější jak přežít den, bude nechat se zavřít večer do hospody. Čmucháček leži pod stolem a děsně se nudí. Holt by radši byla doma na pelechu, než se mnou v práci. Navíc je asi hladová, ale to se nedá svítit. Dostane až po příchodu domů. Nastoupí mi v pondělí praktikant, což mi připomíná, že mu musim zavolat a domluvit se s ním na příchodu, chtěl jsem mu připravit počítač, ale zjistil sem, že ta mrdka, kterou sem zabavil nemá žádnej jinej výstup než 6x mikro hdmi a ani jeden VGA nebo DVI port nebo aspoň kurva redukci z mikro hdmi na něco jinýho. Takže sem musel nakonec vytáhnout nějakou uberstarou mrdku se 2GB RAM, z čehož bude mladej jistě potěšenej.

Zápek do onanie se muži nevyplatil. Neuvěřitelnej článek, neuvěřitelně napsanej z neuvěřitelnýho města.

Na Novém Zélandu zatkli dva Čechy, pašovali pervitin za tři sta milionů. To de, možná už se frajeři do evropy nepodívaj.

fak of vork

** update 22:45 Doufám, že nějak pomalu vstřebáváte konec undergroundu v čechách, ale nedá se fakt už dělat nic jinýho, než sbalit poslední brko a jít do práce. venku poprchává, je příjemně a první šnečci křupaj pod podrážkama. úplně vidím tu záplavu malejch ulitek, která se vyvalí do chodníků a bude drcena obry. odpoledne sem rozeslal obálky a sem zvědavej, jaký debilní reakce mě čekaj. smrděj kanály, jestli zaprší, vsadím se, že i v tom našem domovním stoupne hladina sraček a vyžene potkáňata s mámou a tátou z jejich teploučkého domova. v tývce jede timecop a já sem hotovej. ještě, že je zejtra ten pátek.

======

** update 12:56 Nejsou Plastici jako Plastici. Legendy českého undergroundu se hádají o název, k soudu zatím nemíří. Není underground jako underground. Jsem fakt kurevsky rád, že jsem podlehl zlému kapitalismu, pořídil si hypotéku a zařadil se normálně do systému. Už ani ti plastici se nedokážou dohodnout.

======

** update 12:13 Ach, včera pravá nefalšovaná pohoda s kumpány. Vopravdu sem se nasmál a nejvíc mě dostala hláška "už nebylo v práci co pít, tak sme šli domů". Já sem dneska dopoledne dorazil obálky pro vlastníky z baráku a potvrdil si, že jen debilní administrativa kvůli shromáždění mi zabere 8hodin času. Každopádně sem všem slušně napsal, že jestli nenajdou společný slovo, budu za drsňáka a nasadím havarijní režim. Taky je mi trošku šouflo z představy, že mladýmu ze suterénu bude pan Vajíčko vysvětlovat principy bytových kategorií, které zanikly v době, kdy se mladej narodil. Teďka čekám na objednanej hambáč s dvojitejma hranolkama a pak povalim na poštu, provést poslední úkon v podobě odeslání obálek. Taky si jeden kolega konečně spočítal, že všechny ty rozesmátý bohemia energy jsou dražší než tradiční velcí dodavatelé.

voko pyčo

** update 15:58 Kapely ruší účast na festivalu v Trutnově. Vadí jim, že pořadatel pozval Miloše Jakeše. tak i Penc potřeboval podráždit tu svoji mozkovou rakovinu a vydal vyjádření k chudákovi Věchetovi. Já se obávám, že chudák Věchet narazil na mentální kapacity českého undergroundu. Že se nestavil za mnou pro nějaký konzultace.

======

** update 14:01 to byl zase den, dneska sem v podstatě dělal svoje věci pro společenství. pozvánky, průvodní dopis a nějak okecat nabídky. Začal sem v devět, teďka je čtrnáctá hodina. no, udělal sem spoustu zkurvený maloměšťácký práce, nad kterou by mánička ohrnula nos, protože má zkurevně daleko do diskuse o nesmrtelnosti chrousta. Pohoda. Jediná vtipná věc je, že mi psala pracující studentka, která se v podstatě nedávno přistěhovala do bytu nademnou, že se omlouvá a nějakou dobu ji neuvidim, protože si nechala naštěkat do boudy. Děsí mě akorát představa, že mi nad hlavou bude pobíhat nějaký uřvaný děcko. Ty stropy propustěj kdejakej prd. Večer kunda voko, protože příští tejden sloužím práci.

vodokouře

** update 22:51 pyčo. mám všechny lejstra. opožděný úspěch jako kráva. zejtra mě čeká rozesílání hromadných skenů, množení papírů a skládání A4 obálek. Holt funkce. Sou dvě možnosti, buďto se nudit po diskotékách, ale v mym věku, žejo, a nebo se nudit zbytečnou maloměšťáckou prací. I kolega olda se už na vesnici nudí a tak set stal nějakým pokladníkem nebo čím v lokální buňce včelařů.

Návštěva u Milouše Jakeše byla jak z absurdního divadla, říká Martin Věchet. Asi bude v řadách smrdutého undergroundu pěknej výplach hoven. Dokážu si představit mocné diskuse na facebookách. Ale já bych nehysterčil jako nějakej plastik, protože věchet to celkem dobře vysvětlil, podle mě a faktem je, že když sem si prohlížel ty fotky, jak s jakešem sedí u stolu s lahví chlastu, vybavil sem si Audienci. Setkání dvou zcela rozdílných světů.

======

** update 15:48 Dostal sem stravenky a ještě sem ani neprožral ty z předchozího měsíce. A bejvávaly časy, kdy sem musel ze stravenek živit domácnost, protože přeci brokolici by nežrala ani mánička od plastiků.

======

** update 12:06 Jo, takže dopoledne sem zabil čekáním, až kominík zkontroluje komíny, tentokrát pan majitel poslal jednoho ze svých ukrajinců. Pravděpodobně už je frajer dobře vycvičenej, když u nás byl naposledy přišel ještě s dohledem, dostal firemní auto a svoji bundu s logem firmy. Akorát se chudák hrozně naběhal po baráku, protože jsem mu k jednotlivým vlastníkům nenapsal čísla dveří a nevšiml si, že jsem mu je seřadil od suterénu až po poslední patro. Stačilo jít jen od spoda nahoru a u mě se stavit úplně nakonec. Ale jo fér příjemnej týpek.

Pak sem vyzvedl matku a jel sem s ní koupit legitimaci na mhd pro důchodce. 1100Kč na pět měsíců je dobrá cena. Navíc se mamina dozvěděla, že za pár let bude jezdit po praze úplně zadáčo, protože magistrát dovolil všem důchodcům od 65let jezdit zdarma. Což mamina okomentovala, že je fakt super, protože i v tom posranym Kolíně prej důchodci jezděj zadáčo až od 70.

No a na závěr dopoledne sem napsal zápis ze včerejší schůzky a snad budu mít do večera klid, kdy si ho naruším uháněním instalatérů, abych konečně do píče měl všechny lejstra k odpadům pohromadě.

Jonathan Cainer: nejbohatší astrolog světa „předpověděl“ vlastní smrt. Popis evoluce ezozmrda. Nechybí absence vzdělaní, užívání všelijakých drog a velký prachy. Mrdat tenhle ezoksindl a kdo si jim nechá řídit život, nezaslouží si nic jinýho než underground a věčnou bídu. Já už to taky konečně pochopil.

daně

** update 22:44 No, dobrý je, že už se na večerní procházky nemusim složitě oblékat. Stačí jen mikina. Zítra přijdou kominíci na pravidelnou revizi kouřovodů a pak ještě doprovodim maminu na bojiště (centrála dp na jiřáku), chce si koupit legitku pro důchodce a já si chci ohlídat, aby ji dali klasickou legitimaci a ne žádnej digitální sráč. Musim říct, že obyčejná ukazovací legitimace je asi nejlepší řešení, protože k její kontrole není potřeba žádného úkonu, kromě přečtení doby platnosti a nějaké visuální kontroly pravosti. Revizoři a průvodčí ve vlacích openkardy pípaj poctivě, mě stačí kolikrát ukázat jen obal, aniž bych ho otevřel a frajeři mávnou rukou. Proč bych jim asi ukazoval neplatný doklad, kdybych byl hypotetický černý pasažér. Že jo :D

no jinak odpoledne zase pracovní schůzka, tentokrát na téma ujasňování si vlastních pozic. Ogaři v Brně dospěli k nějakýmu názoru, že se jim do kšeftu serou nějaký pražáci a ten debil s dlouhejma vlasama vypadal fakt jako ufo, který neumí do pěti napočítat. důsledek toho, že je to mírně chaotický kšeft mezi dvěma soukromými subjekty, kde nedošlo k představení se formou dodání životopisů, dokladů o studiu a výpisu z trestního rejstříku. takže sem se to panu manažerovi pokusil vysvětlit, vysvětlil jsem mu stručně, co dělají klucí, že mi není dvacet a k internetu sem se připojil před jednadvaceti lety bo kolika. taky sem mu ukázal svůj notebook a pustil příkaz 'uname -a'. (Linux UFO 4.4.5-tuxonice #5 SMP PREEMPT Fri Apr 22 14:30:25 CEST 2016 x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-2520M CPU @ 2.50GHz GenuineIntel GNU/Linux) Zejtra musim udělat zápis. A sem rád za zápisy, protože od minula se změnila spousta věcí a je dobrý je mít kvůli nedorozuměním zapsaný. Pankáč by se na to vysral, ale já musim. Já sem kurva taky předseda.

======

** update 11:36 Je kurva vedro a spíčeně svítí slunce. Zasraný léto se blíží. Minulej tejden mi vrátil stát daně, skoro desítku z hypotéky a znova se mi potvrzuje, že žít v nějakým normálním maloměšťáckým vztahu, na auto bych měl dávno ušetřeno a nyní bych dával do kupy balík například na nějakou pěknou dovolenou u moře nebo ve skutečných horách, kde mají kopce, sníh a jsou rádi za hosty. Za těch padesát-šedesát litrů se dá někam vyjet a nemusí to bejt zrovna podělanej špindl. Ale holt ne, kunda chtěla svý byty, chtěla hostit holubí letky z undergroundu a ezokámošky poradily jinak a dobře, pro mě tedy rozhodně.