zdravotní systém

** update 14:33 no doktorka, u který mám svoji naprosto prázdnou zdravotní kartu mi v reakci na email volala. asi čte můj posranej blogýsek nebo rovnou myšlenky, ale mám prý zavolat v pondělí, protože sestřička je na dovolený a objednám se na vstupní prohlídku.

Taky si myslím, že by bylo pro tenhle národ nejlepší, kdyby konečně chcípnul Miloš Zeman a odtáhnul do pekla, Ovčáček do prdele a Babiš za mříže.

======

** update 13:07 musím říct, že český zdravotní systém je neuvěřitelná pakárna a pojišťovnám přeji smrt. fakt bych byl rád, kdybych měl to štěstí, že bych umřel dřív, než se dostal do spárů našeho zkurvenýho zdravotního systému. asi sem dohledal, kde skončila moje karta.
v práci pruděj s pravidelnou periodickou zdravotní prohlídkou, která potvrdí, že můžu sedět na zkurvený prdeli u zkurvenýho počítače. volám firemní doktorce, tam mi to zvedne sestřička a začne mi vysvětlovat, že k tomu, aby mi mohla dát za 400kč potvrzení, potřebuji výpis od svýho praktika pro dospělý. já ji začnu vysvětlovat, že asi nemám obvoďáka, že nevim, kde mám svoji kartu a vona mi vyjede z nějakýho systému doktorku, u který by ta karta mohla být. tak já říkám, že strašně děkuju a že asi vlastně to potvrzení mi může dát uvedená doktorka a nikoliv firemní doktorka. ona na mě vystartovala, že má s námi smlouvu a že jedině ona může vydávat potvrzení. Si říkám "WTF?" a běžím za kolegyní, která má u nás tyhle věci na starosti. Vysvětluje mě, že potvrzení mi rozhodně dá moje obvoďačka, že firemní doktorce jde jenom o ty 4kila, protože 4kila zaplatím právě i obvoďačce.
Dobře, volám na Plaňanskou do ordinace lékařky, kde bych měl mít kartu. Tam mi řeknou, že mě nikdy neviděli, nikdy jsem tam nebyl a nic o mě neví. Já říkám, že je to celkem logický, protože jsem zatím doktorku nepotřeboval a nachlazení prostě léčím v rámci sickdays. Paní na telefonu mi řekla, že mám teda zavolat v pondělí, až dorazí sestřička. Takže než začnu vysvětlovat svůj příběh po telefonu, zkusil jsem poslat email.
Mluvil jsem taky dnes s matkou a povídala, že strejda lítá po nemocnicích, prohlídkách a zítra jde na CT. Byla docela špatná, protože doktorka strejdovi řekla, že nemá vůbec jistý, že dostane tu nejlepší péči a nejdražší léky, protože jen pojišťovna rozhoduje komu je proplatí a komu ne. Bez protekce jste totální hovno a znamená to, že bez keců proplácejí nejlepší péči malým onkologicky nemocným dětem a pak vychlastanýmu zmrdovi z Kolína Zemanovi, politikům, podnikatelům s konexemi či veřejně známým lidem typu umělci, herci a jiní zmrdi. My vobyčejný hovna z ulice musíme akorát platit zdravotní pojištění, abysme neskončili v exekuci za neplacení.

mrdat český zdravotní systém. a mrdat ho na entou.