Prújem: pátek

200kč

** update 13:29 tak mladýmu skončila praxe. minulej tejden si poskládal počítač, tenhle tejden sem ho nechal nainstalovat virtualbox a do něj ubuntu s kali linuxem. vyzkoušel si nějaký holý defaultní instalace LAMPu, k tomu management mysql a projeli jsme seznámení s nmapem, wiresharkem, kismetem a legionem. viděl, jak se dá odposlouchávat nešifrovaný síťový provoz a dnes měl volnější program, ve kterým se mohl seznámit s nástroji pro disassembling a odvšivování aplikací. včera vznesl menší dotaz, jak se crackujou hry a aplikace, tak jsem zapátral v paměti a podíval se na internetu, zda-li ještě existují nástroje, kterým bych lehce porozuměl. takže ano, resource hacker stále žije a x64dbg má stejný základní horký klávesy jako debugger od borlandu, f2, f7, f8, f9 prostě fungovalo.

======

** update 10:22 byl sem u řezníka, nakoupil nějaký drobnosti jako dva páry párků, šunku, kostku sejra v celku a paštiku, za což sem vysolil 223kč. ne nedivim se ničemu, ale stejně mě to vždycky překvapí.

třes a zimnice

** update 10:04 bože, mě bylo včera jak zmlácenýmu psovi. zimnice, třes, hučení v hlavě a mentální bída. asi už nemůžu kalit jako za starejch mladejch let nebo se prostě plzeň nesnáší s práškama na tlak. fuj tyvole.

pátek potápek

** update 11:37 mám takový vnitřní podezření, že ani 15 měsíců od zahájení třídenní speciální operace nacistický vůdce Adolf Putin 9. května neoslaví dobytí malého ukrajinského města. mám takový vnitřní podezření, že slavná speciální operace šla pěkně do píče včetně celý udatný sovětský armády. Prigožin brečí jak malej debílek, že mu dochází munice a že nemá dostatek plastových pytlů pro svoje muže, který má vlastně úplně u prdele a jsou pro něj jenom maso do mletý sekaný.

======

** update 09:41 okej, je pátek. slibované ochlazení myslím v mých končinách nepřišlo. svítí slunce, ptáci zpívaj, psi serou a lidi mě pruděj už jen svojí existencí. nicméně nikdo mě nenasral, nevyprudil ani nevytočil. to se klidně ještě může změnit. v práci sem sám jen s kolegyní recepční. klídek.

Mladí lidé hledají na sítích zábavu a relax, odnáší si spíš úzkosti a deprese. mladí lidé by měli přestat hledat štěstí ve virtuálním světě a místo toho by se měli spíš soustředit na život v bídné, smutné a krvavé offline realitě, kde neexistuje nic z toho, co jim nabízí umělý virtální svět.

Pivovar zkusil v reklamě transgender. Tvrdě narazil. osobně myslím, že tradiční pivař rovná se konzervativní píčus s pivní kostkou místo mozku. jako pivo mám rád, ale taková ta pivařská kultura kolem mě spíš sere.

Vlci v Beskydech: Smečku prý někdo postřílel! Lidem došla trpělivost. vím, bulvár, ale lidem trpělost nedošla, lidi jen bonzli, že tradiční lesní vrazi nazývaní myslivci zase ukájeli svý vražedný choutky a vraždili chráněný zvířata. mě osobně lesní ozbrojená mafie spíš sere.

ventylky lentylky

** update 23:12 to je takový to, když zapnete vodu a všude teče kromě kuchyně. voláte poplašeně instalatérovi, on si uvědomí, že v kuchyni kohout nezkoušel a řekne, že ať vyčistim perlátor. odšroubuju ho a vypadne hrudka jemnýho bordelu. voda zachráněna.

pak je to takový to známý, když nasedne v čerčanech rodinka s děckama a chlapeček začne po nastartování motoru ječet. ječí asi dvacet minut, lidi to očividně začíná srát. paní se omlouvá, že prý brzo vystupují. po dalších deseti minutách průvodčí taktně žádá ženu, aby zkusila děcko nějak utišit nebo ať si de sednou na konec vozu, že je tam volno. paní se omlouvá, že prý brzo vystupují a odchází s ječícím chlapečkem tam, kam se taky chodí srát a chcát. po dalších dvaceti minutách vystupuju v ledečku a chlapeček stále ječí na celej vagon.

image

======

** update 10:17 pan prezident pavel s paní prezidentkou čaputovou vyrazili na ukrajinu za panem prezidentem zelenskym. zkusil jsem si představit, jaké by to bylo, kdyby byl byl prezidentem ovar ovarovič ovarov z kolína nebo ukňučený zkroucený konfident stb z agrofertu. udělalo se mi zle a málem sem poblil odpadkovej koš.

======

** update 09:23 jestlipak i dnes bude stěžejním tématem českých internetů vypouštění ventilků u esuveček a jestli se budou i dnes řidič předhánět, kolik zraněných lidí a popálených dětí díky svému esuvéčku pomohli zachránit.

šlunče

** update 21:14 tyvle, matka má v garsonce zase prochcanej strop. a to zmrd nad ní byt rekonstruoval, já už na to nemám nervy, aby nějakej sráč řval na moji matku a bude se to řešit běžnou pomalou legální cestou, i když bych asi preferoval partu mongolů s kombinačkama a letlamou.

dohrál jsem na easy obtížnost doom eternal: ancinet gods 1. rozehrál jsem ancient gods 2 na druhou obtížnost jen čistě ze zvědavosti, jak se to bude hrát. ano, je to hrozná řezničina.

======

** update 11:48 dneska je pátek. svítí slunce. na chatu nepojedu, až příští týden a nevim, jestli je to dobrý rozhodnutí.

včera sem zase honil stvůry a nestvůry v doom eternal: ancient gods 1 a musím konstatovat, že je to nehorázná řezničina, přestože pařim na easy obtížnost. jestli se mi podaří tento bonus disk dohrát, tak druhou část zkusím na vyšší obtížnost. vyloženě mě zajímá v čem bude rozdíl.

chčije

** update 12:24 dorazila mikina jako poděkování za příspěvek na dárek pro Putina.

image

======

** update 10:26 chčije. ve zprávách právě říkali, že na Šumavě dokonce sněží.

doom

** update 14:15 včera sem se pár hodin uklidňoval hraním posledního Dooma. Myslím, že mi to trochu pomohlo. K tý český poště jenom dodám, že mám jméno doručovatele a mám i profil toho čůráka na facebooku. uvidím, jak dopadne oficiální stížnost, ale kdybych já takhle vyjebával se zákošema, a že mě někdy fakt serou, tak mě šéf bez milosti vyhodí.

studna

** update 10:59 no dobře, chcalo včera večer, chčije i nyní. revizoři v mhd docela řádí, dneska byli k vidění pro změnu v metru, tak sme si navzájem ukázali legitimace a šli po svejch. koupil sem kus menšího masa na svíčkovou a k tomu špek se škvarkovou pomazánkou.

pozoroval jsem popeláře při práci. protože jsem šel pěšky, viděl jsem dlouhou kolonu řidičů, kteří prostě museli čekat. byli hodně nadšení.

aleš juchelka je směšný čůrák. promiň aleši.

volal mi pan instalatér z chaty. vyměnil tlakovej ventil, ale ničemu to nepomohlo. takže museli vytáhnout čerpadlo, který nečerpalo a prej akorát topilo. odvezou ho do servisu a když bude opravitelný, tak ho opraví, jinak si mám připravit patnáct litrů na čerpadlo nový.

image

image

švédsko trolí

** update 10:05 kunda pátek. páteční kundí den. píča, čůrák a kokot. dnešní dávka pozitivity.

byl jsem u řezníka a tyvle nejspíš poprvý v životě jsem viděl psa v řeznictví. osobně myslím, že ten pes byl hloupej a nedokázal s paničkou rozklíčovat cedulku piktogramem přeškrtnutého pejska. já jsem držel hubu a nic neříkal. v práci je veget, jsme tu jen v minimálním počtu tří zoufalců. ten zbytek si vzal homeoffice a odjel na svá letní sídla.

V Mynářově shořelém srubu našli nelegální zbraň. ještě štěstí, že se toho nedožil Miloš Zeman, s ním by teď šlehlo, kdyby viděl, co Mynář za jeho zády páchal za humusárny.

Švédská ekologická aktivistka Thunbergová dostane druhý čestný doktorát. Tentokrát z teologie. úplně slyším to kvičení mezi dezoláty, petrofašisty, milovníky páchnoucích hlučných spalovací motorů a jinými lidmi, kteří nechápou smysl slovíčka "čestný", co jako ona může vědět o teologii. švédi a greta prostě trolí.

pátek kundy

** update 12:34 jak se v praze pohybuju pěšky nebo pomocí veřejný dopravy, tak se o různých aktivistických akcích proti přebujelýmu autoprovozu dozvím až z médií. já chápu výhody auta, chápu, že v některých částech republiky je občas výhodný mít auto, ale aut v Praze fakt přibejvá, zabírají víc a víc místa, v každý koloně většinou uvidíte rovnici "jedno auto=jeden člověk" a důsledkem toho jsou kolony a auta na místech, kde by fakt neměly parkovat či stát. nejlepší komentář, který jsem dnes četl je asi "Vrtá mi hlavou, podle čeho ti řidiči na magistrále poznají, že dneska zrovna stojej v zácpě kvůli aktivistům a ne kvůli sobě jako včera nebo předevčírem."

======

** update 11:34 dnešní ráno bylo o něco jarnější než to včerejší. prostě začíná jaro a dnes je pátek, kundi.