Prújem: úterý

voči na vočním

** update 23:37 no, takže vyměnil sem zapínač schodišťovýho světla pro svoje svj a zabil celej večer zvětšováním diskovýho prostoru pro poštu u zákazníka. největší voser bylo kopírování stovek gigabajtů mailovejch schránek. snad jim místo nějakou dobu vydrží.

======

** update 15:12 microsoft, outlook a jejich hlášky dokážou fakt překvapit a pobavit.

image

======

** update 11:47 dneska sem vyškrtal jedny z posledních úkolů před prázdninami. objednal sem se k vočařce na kontrolu a termín dostal až v říjnu. to je jako vostrý. pak sem objednal zlevněný rozbalený tablet na chatu a skočil koupit vypínač na schodiště v činžáku. už skoro půl roku nefunguje zapínač světla hned u vstupu, protože někdo vyblil kolíbku, nikdo mi nic nenahlásil, takže po delším čekání jsem se rozhodl vypínač s doutnavkou koupit a vyměnit sám. tohle je jako průser, protože by to měl pro svj udělat elektrikář, ale na výměnu vypínače nikdo nikdy nepřijde. jako v tomhle mě řemeslníci dost serou, každej by chtěl dělat kšefty za miliony, ale sehnat někoho na výměnu píčoviny, to je bez šance. no večer po 20h mě čeká poslední úkol a to rozšíření diskovýho prostoru na poštovním serveru zákazníka. jelikož běží ve vmware, tak by to snad neměl být až takový problém. vedro asi na schvíli skončilo.

pankáč

** update 11:45 nojo, nudící se lidé ze sociálních sítí dnes chroupou předhozený kosti z hnutí stan. bývalí experti na migraci, kovid či rusko-ukrajinský konflikt se právě přeorientovávají na experty přes politiku.

======

** update 10:33 prahou otřásá skandál na dopravních podnikách. jaký je to pro voliče znovu velký překvapení, že dopravní podniky slouží jako penězovody pro politický a soukromý účely. no hlavně, že mediálním éterem lítá kokain v tělesných dutinách a nesvéprávný podnikatel, který naorganizoval mafiánskou chobotnici, že i Babiš trochu závidí.

======

** update 09:59 viděl jsem v tramvaji pankáče. vypadal celkem stylově, žádná designová sračka ve značkovým oblečení. nicméně mě zklamal, protože místo piva měl nějakej energiťák a cvaknul si lístek. v kanceláři se před chvilkou ozývalo snídaňový čvachtání. kdo si nečvachtá, není správnej manža.
záda mě bolej furt, v noci sem se probudil a nemohl se posadit. těším se na dovolenou, už mě docela sere normální svět.

kunda sql

** update 14:22 lidi, kteří nikdy nedělali s sql databází, by je fakt neměli nikdy instalovat. a když už je instalujou, tak by se nemělo jet slepě podle manuálu.

======

** update 12:04 kurva kunda celý dopoledne sem zabil instalováním mssql express a nějakýho ms managementu. 100x můžu říkat, že nejsem kurva databázista, že nechci mít s databázema nic společnýho, protože sql servery mají dělat databázisti a stejně kolega řekne, že to nainstalujem a kdyžtak budem problémy googlit. samozřejmě tím zabil včera celej den, takže já díky tomu zabil celý dnešní dopoledne, abych vyřešil co nevyřešil. snad po mě nebude chtít i instalaci toho divnýho softu pro administrativu odpadů a nebezpečných jedů určených k likvidaci.

Soud zamítl Babišovu žalobu ohledně jeho evidence u StB. Obrátit se může na ministerstvo. ten bolševickej zmrd byl prostě konfident stb a nic s tím naprosto vůbec neudělá. zmrd konfident zůstane zmrdem konfidentem.

deštíček

** update 15:07 už mě Internety pěkně serou. měl bych dělat něco jinýho, než pracovat s počítačem u internetu. kdyby aspoň zavolal nějakej zkurvenej zákazník, že má nějakej malej zkurvenej problém, kde bych mu poradit, aby restartoval windows...

nicméně v pondělí jsem na schůzce u zákoše vyřešil downgradem office365 jejich problém s outlookem a keriem. měli k dispozici návod v angličtině, velmi jednoduchej návod, ale stejně sem musel první snížení verze udělat sám.

včera byli v praze nějaký imagine dragons. nejdřív sem myslel, že jsou to účastníci nějaký cosplay soutěže o nejlepší převlek za draka ze Hry o trůny a voni jsou to nějaký popíkáři, na který se stojí fronty.

======

** update 14:21 venku furt chčije. snad přestane chcát, až půjdu domů. tahle republika je plná vychcanejch lidí, kteří rádi chčijou na hlavu svým spoluobčanům. vychcaný Bože, pošli už Miloše Zemana do pekla.

======

** update 10:35 přihlásil sem se přes zoom na registrovaný seminář. pustím, přihlásím se a divím se, proč vidím kromě sebe jen nějaký dva lidi a mám k tomu zapnutej mikrofon. než sem se stačil zorientovat, byl jsem vyhozem a přišla mi zpráva ze zoomu, že seminář je přesunutej na jinej link. říkám si "wtf" a koukám do pošty, nic, kouknu do spamu a vidím ze včerejška email s nápisem "důležité", že seminář je z technickejch důvodů přesunut. ok, všechno tedy v pořádku.

chčije, chčije a chčije. o půlnoci ještě nechcalo, ale když sem se vracel z venčení, viděl jsem projet dva autobusy s nápisem "we stand with ukraine". tak si říkám zase klasicky "wtf", protože uvnitř autobusů bylo plno lidí. a pak mi to došlo, praha v noci převáží z hlavního nádraží do stanovýho tábora v malešicích maďarský cikány, kteří utekli před válkou na ukrajině. dobře to orbán vymyslel, jak se zbavit svých nevoličů.

stanový lágr

** update 17:36 šíří se nám tu po okolí cedule, že byla nalezena otrávená návnada na zvířata v podobě nějakýho kusu masa s hřebíkama a tabletou neznámého obsahu. tyvle, to bych blil.

======

** update 14:37 včera kolegovi od zákazníka volali, že mají nějaký problém s wordem, že pomalu otevírá dokumenty a že outlook přijatý emaily místo v html formátu zobrazuje v plaintextu. No dneska se na to kolega vrhnul a donutil mě poslat aktualizace na poštovní server od gfi keria. Já sem mu říkal, že problém v linuxím keriu nejspíš nebude, protože to doposud všechno krásně fungovalo, že bude nejspíš problém v outlooku. No nicméně mě ukecal, já poslal na poštovní server aktualizace a doteď mu volají klienti, že tu jim něco outlook řve, tu se nespouští, tu se spustí, ale nevidí poštu. microsoftu se nejspíš povedla nová aktualizace office365, takže aktualizace kerio serveru a kerio outlook connector situaci ještě zhoršila.

======

** update 09:24 Kolegovi hrajou v rádiu nějaký písničky pro důchodce. Čím dál tím víc pozoruju nákazu zombie mobility. Skoro každý člověk v emhádé čumí do mobilu a řeší nějaký píčoviny, který mají pro lepší svět minimální význam. V Malešicích nám postavili stanový lágr pro cikány, kteří utekli z Maďarska před Putinovou invazí na Ukrajinu.

řsd

** update 13:06 no, když přecházím frekventovanou silnici na přechodu pro chodce, vždy před sebou pouštím mladý holky, rodiče s dětmi a důchodce, protože mám jistotu, že to řidiči snad ubrzdí. Sám chlap na přechodu moc neznamená.

======

** update 11:22 tyvle Dáda zase řídila káru úplně na mrdky. Nehoda Patrasové a Slováčka: Dáda se po nehodě zhroutila na zem!

======

** update 10:39 venku je pěknej pařák, asi bude chcát. poslouchám ministra školství Gazdíka, který vyměnil ředitelku Cermatu. Tyvle, Cermat a státní maturity měli dávno zrušit, utratilo se v tom fakt hodně miliard a vznikl akorát školní chaos. Jsem rád, že jsem ještě dělal klasickou staročeskou komisní maturitu.

Ředitelství silnic a dálnic se z údajně útoku ransomwaru bude vzpamatovávat měsíce. Já se nesměju, já jenom vím, že s nástupem Babiše a mluvících hlav Karla s Havlíčkem šla investice do IT na ŘSD do píče. To je takový to, když Babiš neumí používat ani email a když si myslí, že IT je jenom tunel na peníze. To je takový to, když ořežete povinnosti externích profesionálů a najmete tlustý hochy, kteří furt žerou a lidi v kancelářích mají v píči. To je takový to, když si každý vedoucí, náměstek, ředitel a jiný debil s funkcí myslí, že když má funkci, tak musí nutně mít i práva admina aspoň na lokále nebo ve svý lokalitě a nevysvětlíte mu, že ty práva nepotřebuje. On má funkci, tak musí být i admin.

hovno na chodníku

** update 20:56 internetová auditka, kde se prostí lidé věnují diskusím o politice, dokazují jednu jedinou věc. i sebelepší vláda, sebelepší premiér nebo starosta se prostě nikdy nikomu nezavděčí. všechno je vždycky špatně, i když volby dopadnou podle představ. i velkolepý bijec komunistů novotný z řeporyjí rozdává nakonec bany, když mu někdo připomene, že tu jeho milovanou slavii financují čínský komouši, perou přes ní prachy a ovlivňují českou politiku.

======

** update 20:34 máme posekanej trávník za barákem, tak snad zaprší, aby se zazelenal a nestala se z něj pustina.

======

** update 15:47 poslouchám rozhovor s nějakým sociologem z USA, který analyzuje projevy Adolfa Putina. Počítá, kolikrát řekl "já", kdy začal pokles používání zájmen a podobně. Hodně mi to připomíná časy před Sametovou revolucí, kdy byla hojně rozšířená Kremlologie, která umožňovala lidem odhadnout další směr komunistické politiky podle projevů soudruhů...

======

** update 12:32 čuba se mi dneska vysrala přímo na chodník. asi její poprvé. včera v noci chcalo a chcalo i trochu ráno. přijel do baráku zámečník, protože sousedovi zůstala v neděli v ruce klika od vchodu do domu. takže při tý příležitosti sem si nechal přidělat domovní klíče, dvě kopie klíčů od chaty a ještě sem se pro kámoše zeptal na jeden konkrétní typ klíčů. jo a prej umřel Abrhám.

tělo miloše zemana

** update 13:28 Tomio Okamura je fašistický zasraný čůrák.

======

** update 11:43 po internetu kolují fotky těla miloše zemana z nedělního mecheche k oslavě konce 2. světový války. musím napsat jaká je to tragédie, když hnijící loutka ještě ovlivňuje život v česku.

image

prdy sem a prdy tam

** update 11:55 včera jsem napsal obvodní doktorce asi po pěti letech od přihlášení dotaz, jestli ještě můžu přijít na vstupní prohlídku. Zatím odpověď nemám a mám obavu, jestli už to nezabalila a nebo na mě prostě nesere. uvidím, co z toho bude.

Hlídač přidával kolegyni do kávy uspávadlo. Pak se na ní měl ukájet. tyvle, to je solidní prasák.

smradi

** update 09:40 tyvle, zasraný smradi. dneska bylo v tramvaji pár enormně vyvoněných lidí, kteří to přehnali s voňavkami. myslel sem, že mi to urve plíce.