Prújem: úterý

mlha

** update 23:15 venku je mlha. taková pěkná hororová. přesně ten typ mlhy, ve který se šíří zombie virus a ze který občas vyleze bestiální příšera z paralelní dimenze.

katastrofa

** update 23:54 hm, takže tu máme normální čínskej koronavirus, pak britskou mutaci a objevila se jihoafrická. ani bych se nedivil, kdybysme si vyrobili svoji vlastní mutaci. no jinak to funguje tak, že když velkochov ptactva napadne ptačí chřipka, tak se celej chov zlikviduje, aby náhodou chřipka nezmutovala. i to je řešení kovid problému.

======

** update 19:10 čumím zase na zprávy a myslím, že březen bude fakt katastrofa. zkurvenej babiš, pičo takovej chaos. [facepalm emotikon]

napětí

** update 22:18 tyvle, koukal sem na zprávy a celý to posraný Babišovo hnutí včetně jeho nechutně křivý osoby mě pěkně sere. Kdyby měl bejt Babiš vojenskej vůdce, tak všechno prosere a ještě spáchá vlastizradu, aby si zachránil krk.

======

** update 13:57 nikdy mě nepřestane bavit rachot, když k nám do kanclu vtrhne někdo z vyššího patra. prostě legrace.

======

** update 11:20 tyvle, prostě vyhrabáno. kolega se rozčílil, že haranti furt nechoděj do školy. já sem mu na to řek, že neděláme ve fabrice u pásu a máme spíš hovno co na práci, než nějakou reálnou každodenní šichtu, může tak zůstat s děckem doma a učit se s ním, jako to dělá kolega epidemiolog. no dostal věru záchvat, že ničemu nerozumím, protože nemám děti. no fakt tomu moc nerozumím, protože do práce jezdil i loni v době kompletní uzávěry a ani teď se nijak nepředřem. Není problém zůstat s manželkou a dětma doma. Do toho se přidal druhej kolega, ten má teďka svý první dítě, který si pověsil na zeď v podobě kalendáře. V práci sleduje filmy nebo sedí u facebooku, občas udělá pár kliků ve windows, ale musel se přidat s chytrejma radama. Vždycky mě překvapí, že nejvíc výmluv maj lidi, který by je vlastně mít nemuseli.
Podobnou logiku sem zažil minulej tejden na poradě, kdy mi paní jednatelka vysvětlila, že vedení není až tak debilní a všímá si zvláštních náhod, když pan epiedemiolog vyhlásí poradu na termín, ve kterým nic nemáme a pak si další kolega úplně náhodo do toho termínu dá schůzku u klienta, aby nemusel na poradu, i kduž tu schůzku si mohl naplánovat na kdykoliv jindy v týdnu. Mě fakt někdy tyhle očividný demence unavujou, protože výsledkem je, že na hajzlu dojde mejdlo nebo papírový utěrky a borci jsou kolem toho chodit tři dny, bez toho, aby mejdlo nebo papíry doplnili.

první opice

** update 09:17 v sobotu sem si uhnal první letošní opici, přišel elektrikář a přinesl lahváče. v neděli sem byl na návštěvě a musel sem hrát pána jednorožce. naoplátku mě malé děcko pěkně poprskalo. včera sem měl dvě porady a opět se učil.

učení

** update 21:29 no učim se. nicméně mě docela zaujal tento bizarní příběh myslivce, který na šibeničním vrchu zabil svoji milenku a jejího milence. přičemž podle zpráv na nově měl snad ještě jednu milenku doma. ty vole, to nevymyslíš a mě se hned vybavila myslivecká reklama na kofolu, jakože když ji miluješ, není co řešit.

======

** update 12:05 začal jsem se učit na zkoušky, včera zavolal elektrikářovi a ještě musím nakontaktit řemeslníky. proces vyřízení hypotéky hotov a peníze včera odeslány. zvládli jsme to na jedničku. já si prostě furt myslím, že když jsou dva lidi normální a choděj normálně do práce, že zvládnou fakt hodně a můžou se mít dobře, i bez nějakých debilních keců.

daň z nemovitosti

** update 11:26 kolegyně z účtárny je kovid negativní. venku od rána sněží a vypadá to, že nějakej čas asi sněžit ještě bude. prahu nejspíš čeká kalamita. vypadá to, že nám vedení zruší stravenky a budeme dostávat stravenkovej paušál. hodně mi to připomíná starý časy, kdy si člověk mohl za stravenky koupit pár lahváčů a cíga a takový dělňasové jistě tuto možnost ocení.

======

** update 10:50 minulý týden jsem si počítal výši daně z nemovitosti za novou chatu, u který se budu muset přiznat finančáku v kutný hoře. normálně jsem ji počítal ručně, sám si vyhledal platební koeficienty, ze kterých mi vypadlo nějaký číslo. brácha mi pak poslal odkaz na online formulář, do kterýho jsem před chvílí naházel všechny údaje a výsledek jsem získal naprosto totožný. jsem kurva furt dobrej!

krematorium

** update 11:31 tyvle, je úterý a mě se nechce naprosto vůbec nic dělat. v ostravě nestíhá krematorium spalovat zemřelý a počty nakažených s mrtvými rostou. do hajzlu, už aby zeman chcípnul a babiš šel do prdele.

práce pro barák

** update 13:55 no mohl sem si čtvrteční homeoffice vymručet soukromě a kolegům jen oznámit, že ve pozítří zůstávám doma. ale já jsem řekl ne a domluvil homáče pro nás všechny techniky. no myslíte, že mi někdo z kolegů poděkoval, že budou moci zůstat s manželkami doma? ani náhodou :D

======

** update 10:36 včera sem udělal poslední nutný věci pro barák, hlavně nový smlouvy a oběhl jsem vodoměry. jak byli lidi víc doma, spotřeba domácností stoupla, takže v Praze zdraží zase voda. Prostě zmrdi. Tyvle, v práci sme všichni technici, kromě vedení a našeho debilního epidemiologa, takže sem ředitelovi napsal prosbu o čtvrteční homeoffice. epidemiologická situace je dost na píču, ale emhádé bylo příjemně vylidněný.

dva typy lidí

** update 14:37 u nás v práci jsou dva typy lidí. jeden typ jde kolem boxu na papír a oznámí, že do něj nějakej blb hodil bublinkovej plast. pak tu máme druhej typ lidí, který plast z papíru vyndá a přendá do správnýho boxu. a takhle to je v tomhle státě se vším. lidi maj hromadu keců, ale udělat kus práce, to ne.

Důchodkyně omylem vyklepala z okna téměř 170 000 korun. tyvle, to je blbá kráva....

hypotéka

** update 10:38 musím si poznamenat, že žádost o párset tisíc v hypotečním úvěru je strašlivej oser. Ověření původu a prodej bitcoinu bylo zkurveně stresující, ale nebyl to oser, jako v případě hypotéky. Už je to naposledy, co tímhle procesem procházím. Další už nikdy nebude. V Praze je plno lidí, tramvaje jsou narvaný, hospody taky. Jsem zvědavej na novoroční průser.