Prújem: říjen 2019

zmrd z Hradu

** update 23:14 zmrd z Hradu furt žije. fakt průser. já sem měl dovolenou celej víkend na žižkově a přijel sem až dneska večer.

pááátééék

** update 12:05 ještě klika, že už je pátek. nic se neděje a je klid. ty vole, já blbnu jak puberťák.

kerio fw

** update 15:34 včera sem makal u zákoše, nasazoval nový firewall, v 18h sem přišel do hospody, kde sem zůstal do zavíračky v půl třetí a domů sem stejně nešel. ráno bylo vtipný, musel sem do strašnic pro notebook a teď už sem rozhodnutej vypadnout z práce.

matrace

** update 20:47 dneska dopoledne kolem půl jedenáctý dorazily dvě matrace, každá skoro třicet kilo, nebyly vakuově srolovaný, ale vytáh sem je do druhýho patra bez výtahu. no, málem sem sice vypliv všechny vnitřní orgány a myslel sem, že chcípnu. po návratu z práce sem je rozbalil z příšerný hromady igelitu a vytáhl jednu po druhý do spacího patra. strašnej výkon a těším se, až je dneska vyzkouším.

randíčko

** update 22:05 no, otevřel sem houby v octě, který sem nakládal na svým posledním vejletě. a kurva dobrý kyselý hříbky sem vyrobil.

k tomu sem měl dneska divnej telefonát, volali mi z pohřební služby, že prej se jim ozval nějakej chlap a hlásil se k tetě, že je prej jako dlouholetej přítel. no já žiju v nějakým přesvědčení, že měla nějaký čechoameričana, se kterým cestovala, ale byl sem rád, že pohřební instituce neposkytují osobní údaje příbuzných zemřelých. s paní sem se domluvil tak, že mi akorát přeposlala mejla s kontakty, kterýho dostali a tím pro pohřebáky věc skončila.
v mejlu sem se dočet, že se jedná o čechokanaďana a příšernou češtinou tam vysvětluje, že tetu znal od 95 a že spolu procestovali ameriku a dopluli okolo hornova mysu až na bali nebo kam. já jsem si googlil všechny kontaktní údaje a vim bezpečně, že se nechci s nikym spojit. jinej svět, vypad na mě starej vousatej chlápek s filipínkou z malý domečku u kanadsko-amerických hranic.

======

** update 20:59 dnes večer pouze jenom takové filozofické zamyšlení: CO JE BUH?

======

** update 10:41 včera sem měl zase rande a bylo pěkně dlouhý. z domova sem odcházel po obědě a přišel sem domů skoro tak hodinu před půlnocí. pěkně v tom asi lítám.

Soud v kauze Peroutka řekl, že prezident může pomlouvat, koho chce. volně řečeno, prezident české republiky může šoustat nezletilé děti občanů a naprosto vůbec nic se mu nestane. očividně ústava nepočítala s tím, že si debilní voliči zvolí prezidentem debila.

elektrika v piči

** update 19:09 šťáva už teče, všechno je zase v pořádku.

======

** update 18:54 docela solidní rachot. je to asi deset minut, kdy vypadla elektrika v celým bloku a nic nefunguje, teda kromě baterek. pobíhali mi zmatený lidi po baráku a já doufám, že palivo pro elektroniku nahodí co nejdřív.

pražský bizár

** update 09:52 dneska je pátek, všech flákačů svátek. včera sem usnul brzo, protože sem byl hotovej jak malej vendelín. ještě sme s matkou dělali nějaký papíry kvůli tetě, takže se mi pracovní den solidně protáhl. Jinak včerejší den v Praze přinesl do česka čerstvý bizár.

Loučení s Karlem Gottem (†80): Slzy truchlících, kolaps dopravy a velké manévry. šílenství. normální šílenství. nikdy bych nestál celou noc frontu na mrtvolu.

Zeman: Čína na postup Prahy reaguje odvetnými opatřeními. Má být zastaveno financování Slavie. Jo, ať si Číňani odvezou Slavii i s Tvrdíkem. Zeman je fakt všech retardů král.

wokopiwo

** update 14:49 ty vado, včera se mi pivko zase pěkně povedlo. nejdřív sem asi do 21h pil jenom nealkoholický pivosračky, pak sem nasadil malý plzně a kecal se svým objevem až někdy do půl jedný. Fakt moc pěkná chvíle a ráno mě v 8:10 probudil budík. mám dobrej pocit z celýho večera.

Idiopatická plicní fibróza

** update 22:51 Čína reaguje na vypovězení smlouvy ze strany Prahy: Změňte přístup, jinak pocítíte újmu. no a to mě poser. zasraný rudý zmrdi z číny si vyskakujou.

======

** update 22:18 jo, o pohotovosti sem si hrál s nvidia offloadingem, použil jsem všechny experimentální patche a zjistil jednu velmi kulišáckou věc, kterou mi do p52 lenovo nachystalo. hdmi a displayport je natvrdo přidrátovanej k nvidii, takže pokud chci to nejlepší s externím výstupem, musí být nvidia primární driver a k tomu mi běží modesetting ovladače pro displej notebooku. ve všech ostatních případech nemám dostupný externí výstupy. sem si teda udělal druhej xorg.conf a když chci šetřit baterky, přehodím konfiguráky a restarnu xka jenom na intelu. teda tři konfiguráky, ten třetí s nvidii v oflload režimu, když už sem opatchoval xka podle readme. bimbác linux, ta hračka mě prostě furt baví.

======

** update 20:08 takže dneska sem se hrabal v lékařskejch lejstrech po tetě a umřela na tuhle divnou vzácnou fibrózu. fakt bizarní, protože fotr se nešetřil a umřel v šestapadesáti. jeho ségra se akorát nešetřila v cestování a přežila ho o dvanáct let. děda, jejich fotr, byl komunistama zavřenej šest let v lágru z deseti obdržených roků, hulil snad šedesát cigár denně a umřel jednasedmdesáti v práci na infarkt, protože musel makat, jelikož měl malej důchod. to bych se fakt posral.

je super žít v praze, kvůli dědictví sem potřeboval oběhnout kooperativu, uniqua a allianz a fakt sem ocenil, že všechny tyhle pojišťovny mají pobočku na vinohradský, takže sem nemusel nijak náročně cestovat, ale jen sem se převážel o zastávku tramvají.
kolega byl dneska na školení, takže na mě padla instalace nějaký postarší tiskárny v Brně. Tisk sem rozchodil, ale síťovej scanner sem vzdal.

Žofín pojme při loučení s Gottem 50.000 lidí; čeká se jich víc. ty vole, prahu čeká bizardní masová akce.

pozůstalostní víkend

** update 13:33 v pátek sem hned po práci jel za matkou, protože nás čekalo hrabání v bytě po tetě a mě nějaký práce na baráku. přiznám se, že teta byla něco jako vzdálený strýček z ameriky. si vzpomenu na bejvalku, jak vždycky žila v představě, že zdědím statisíce, když mi někdo zemřel v rodině a vzpomínám na ten zklamanej výraz ve ksichtě frndy z alternativy, když zjistila, že dědím akorát tak velký prd. tentokrát je to něco jinýho a myslím, že asi došlo na zlatá pravidla nás maloměšťáků, která říkají, že trpělivost růže přináší a kdo si počká, ten se dočká. a já umím být trpěliv a trvá dlouho, než mě něco nasere. popravdě řečeno, sem rád, že dědictví přišlo až teď, protože za starých časů by to dopadlo tak, že bych vzal pár desítek tisíc a za píču zaplatil dluhy. teď už sem chytrej a na kundí dluhy seru.
jako je to paradox, dědit docela velký prachy, protože matka má zoufalej strach, abysme se bráchou nepohádali a já mám takovej pocit, že nesmím dopusit, aby po vyplacení z chaty neměl dojem, že sem ho chtěl okrást. bylo by v podstatě lepší, kdyby teta zemřela chudá. jinak sem přijel úplně hotovej včera a ještě sem večer běžel na rande, který se fakt nečekaně pěkně povedlo, i když sem byl na začátku vyřízenej jako pes. já sem fakt v prdeli z toho, že sem potkal ženu, jenž má práci, nemá dluhy a chlastá a fetuje míň než já. normálně splněnej sen.