Prújem: srpen 2019

v práci sem byl sám

** update 18:45 a ve dvě sem odešel domů a vlastně ani nevim, jestli sem zavřel kurva okna. zejtra uklízecí den, včera sem večer relaxoval, protože nebylo co psát a teďka sem přemejšlel, jaký nový sračky psát.

kurva konec konců

** update 22:02 dneska sme s kolegou řešili nějaký ssd disky, který nám přišli do serverů. k tomu sem udělal dvě ředitelský kafe, protože kolegyně recepční má dovolenou a když není v práci, tak dělám ředitelský kafe já. jo, není nad to, lézt zaměstnavateli do prdele. dokonce mě kolegyně zaučila v ovládání myčky a vím, kde je tekutý mejdlo na hajzly a papírový utěrky na ruce.
každopádně to není pro dnešek důležitý, důležitější je, že sem po čtyřech zkurvenejch letech a čtyřech zkurvenejch měsících dopsal svoji zkurvenou sračku a znám tedy odpověď, jak dlouho mi trvá napsat zasranou sračku. zabitý čtyři roky, který sem mohl promrdat jinak.

vyrobil sem zálohování sraček v oblacích na dropboxu.

benq

** update 22:06 předposlední kapitola venku. definitivní konec se blíží.

Soud nechal zjistit, jak stoná Janoušek: vyjel si na kole, navštívil plovárnu i galerii. janoušek je kokot, v kriminále ho to nebavilo, doma ho to nebavilo, tak zase půjde přemejšlet do kriminálu. já doufám, že si policie posvítí i na ty, kdo mu udělal posudky.

======

** update 14:42 dobře, dopoledne sem zabil skoro hodinu řešením problému, proč starší monitor značky benq nezvučí, i když se všechno ve windows zdá, že normálně hraje. posraný hdmi a problém sem vyřešil tím, že sem prostě přidal na stůl klasický pc repráky. v práci sem musel poslouchat kecy, jaktože sem zvuk nevyřešil, když to musí fungovat. nezlobte se na mě, ale víc než hodinu nehodlám zabít řešením debilního problému, když se mi dnes během dvou hodin podařilo připojit ke keriu control obyčejnou l2tp+ipsec VPNkou z linuxu i z windows. když mě ten kerio vpn klient tak sral, pro linux maj jenom deb balík a binární shity jsem ochotnej přežít jen u nvidie a firmware. jo, ale tohle v práci nikdo neocení.

pohotovost

** update 22:26 v nejbližší pobočce pojišťovny maj dovolenou, musím jít jinam. do prahy přijela matka a přivezla mi kilo máku za 90kč. ve velimi místní pěstitel vyprodával loňský zásoby a toho sem musel využít. přečet sem další kapitolu svý debilní sračky, je čas se s tím dílem konečně definitivně vypořádat.

======

** update 13:13 začala mi pohotovost, vyřešil sem dopoledne tva telefonáty, vyzvedl bundu z čistírny a ještě mě čeká návštěva pojišťovny kvůli pojištění bytu matky.

Linux oslavil 28. narozeniny. pičo, letí to.

veget

** update 21:39 dneska sem si udělal veget. promrdal sem den a sjel dva filmy. k večeru sem chtěl číst svoje sračky, ale přišla návštěva a teď už na všechno seru. zítra mi začíná pohotovost.

spánek

** update 21:34 v noci sem si hrál s nvidia gpu offloading, ale ještě je brzo na rozmrdání systému. sjel sem dva filmy a přečet další kapitolu svý sračky.

devátá kapitola potřetí

** update 21:12 to byla dneska taky prdel. ráno přijedu na budějovickou na úřad pro prahu 4, zamířím k matrice a až zatažený mříže s cedulí, že v pátek nejsou úřední hodiny, mi jasně řekly, že sice máme 21 století, ale na úřadě v praze se furt v pátek aspoň dopoledne nemaká. takže sem šel na informace a začal se s paní dohadovat, že musím vrátit občanku mrtvý tety a že to prostě nechápu. já do práce v pátek chodím, musím si domluvit, že přijdu později kvůli vyřízení osobních věcí a voni nemakaj? výsledkem bylo, že mi zavolala nějakou úřednici, která přišla a úřední úkon se mnou vykonala. ty vole prostě, kvůli tomu, že v pátek pro lidi nemakaj, se musim dohadovat.
pak sem jel do poradny za o2 experty zrušit tetin mobil a všechny služby. ujal se mě o2 guru, já mu vysvětlil o co jde, dal mu umrtní list a von začal bušit cosi do počítače. po chvíli sem se dozvěděl, že to nepůjde, že má smlouvu na ičo a ičo ještě není zrušený. takže sem musel frajerovi vysvětlit, že je mrtvá něco přes měsíc a že už jim nikdy nezaplatí, tak ať zjistí, jak smlouvy zrušit. guru volá někam telefonem, hovor skončí s tím, že to půjde. znovu buší do počítače a znovu zkusí, že to vypovědět nepůjde, protože v bytě má pronajatý zařízení. já sem mu znovu vysvětlil, že jim mrtvá teta nezaplatí, k tomu mi nebyl ještě přidělenej notář a celý řízení, že může trvat až rok a tohle všechno ať zapíše do systému. Pak už všechno šlo. Fakt magořinec, sem zvědavej, co mě ještě čeká.
v práci sem vyměnil jeden switch a ve dvě hodiny sem šel domů. nazdar pyčo.

ohohoh hovno

** update 22:34 včera to byla v hospodě pohoda. sice tam každej den smrdí Špína, ale to se nedá nic dělat. v práci byla pohoda a večer sem měl návštěvu. zítra dopoledne du řešit tetinu občanku a mobil, musím ho nechat zrušit.

thunderbolt3

** update 00:16 nikdy, ale opravdu nikdy nebudu pouštět do dockiny aktualizaci fw. nejenže mi asi tři hodiny trvalo, než mi došlo, že dokinu musím vypnout a zapnout, ale taky mi došlo, že ta kritická aktualizace od lenova, která označuje upgrade fw způsobí totální kolaps windowsů. to tak, že nenaběhnou a pomůže restore point. licence se zatím tváří, že mi patří a je spárovaná v mým účtu u ms. venku chčije a upc vypadl internet i televize. konec světa se nejspíš nekoná, mobilní data tečou.

windows 10 na usb

** update 11:34 no, v hospodě bylo fajn a neděli sem se rozhodl zabít zkurvením svého linuxu. inspiroval jsem opensuse, který přešlo na kompilaci systému s LTO a k tomu sem poopravil parametry firefoxu, aby podporoval překladač clang. no změny se kompilovaly skoro přes noc a vypadlo mě asi deset balíčků, který měly problém, takže sem je včera řešil.
aby toho nebylo málo, koupil sem v neděli za 650kč m.2 ssd disk o kapacitě 120gb (to je jako fakt super cena), k tomu usb redukci za dalších 600kč s podporou usb3.1 a rozhodl sem se nainstalovat windows na externí usb disk tak, abych je měl k dispozici a hlavně sem chtěl vědět, jestli sem schopen udělat přenosný windows. protože máme 21.století, k instalaci sem se rozhodl použít vymožeností vmware workstation, což mi navíc zabezpečí, že na závěr instalátor widlí nešáhne do uefi a gpt a nepřepíše mi bootmanager linuxu, jak bývalo u microsoftu zvykem a jak se nejspíš dodnes nezměnilo.
připravil sem primitivní virtuálku s windows parametry bez virtuálního disku. připojil sem pouze iso s instalátorem widlí, usb disk a pustil instalaci. tady sem učinil první zjištění a to, že windows 10 nelze nainstalovat na usb disk, což je v době rychlýho usb3, thunderbolt a ssd čipů dost debilní, ale budiž, na tyhle problémy mám virtualizaci. pustim workstation s právama roota a do vytvořenýho virtuálního počítače přidám virtuální scsi disk, který namapuju přímo na připojený usb disk. a hele ty pyčo, instalátor problém nemá, vybírám instalaci windows 10 pro, přeskakuju zadání seriovýho čísla a dokončuju instalaci. po restartu virtuálky kupodivu windows naběhnou, takže pouštím aktualizace a nasazuju aktuální verzi. všechno proběhlo, akorát povýšení na verzi 1903 začne zase cosi řvát o usb disku. fajn, použiju google fu, který mi poradí malý prasácký portable hack a měním v registrech dle návodu hodnotu parametru PortableOperatingSystem z 1 na 0. prasácký hack zabral a aktualizace spustila instalaci. to sem si šel lehnout a dnes ráno sem zjistil, že proběhla v pořádku. v práci vrazím připravený externí usb disk do notebooku a zkusím start. boot proběhl, windows 10 se spustily a nastartovaly.
v tuhle chvíli sem musel vyřešit poslední problém a to ten, že windows 10 nepoznaly digitální microsoft licenci, kterou sem měl s notebookem koupenou, takže co teď. Licence na windows 10 pro se u nás jen tak běžně neválej, ty z msdn mají kolegové rozebraný a 7100kč, za který ji nabízí ve storu microsoft, se mi dávat nechtělo. No, nasadil sem naposledy google fu a koupil licenci za 1100kč. celá operace trvala asi deset minut od zaplacení kartou až po obdržení seriovýho čísla do mailu. windows sem aktivoval a aktivaci pro jistotu spároval s mým soukromým účtem. nenarazil sem na jakejkoliv problém a na závěr do hotových windows instaluju aktualizátor od lenova, který mi rovnou nacpal nový firmware do uefi, nvme disku a dokonce i do trackpointu. vítězství je moje.