Prújem: duben 2016

další den

** update 23:03 Naběhnul standartní pohotovostní večerní režim. Sice se jako neliší příliš od těch nepohotovostních, ale to nevadí. Hospoda mi tenhle tejden chybět nebude a alkohol už vůbec ne. Tradičně vyvenčeno, chvíli sem psal, ale dostat se do režimu po tomhle vejkendu je fakt krutý, ale už sem chytnul tempo.

T-Mobile se potýkal s výpadky sítě LTE, problémy byly i s voláním. Kolegyně má soukromej telefon od týmobajlu a byla velmi nervózní, že je bez konektivity. a to nejede příliš facebook, jen co kdyby se náhodou někdo nedovolal. a protože nám dneska ráno vypadla elektrika, tak nenajely dva AP, po připojení k poe se nerozsvítěj a nechápu fakt proč. jestli se v těch ciscách náhodou nezaplo nějaký kurvítko. no, ale chudák kolegyně se tudíž nemohla ani připojit k wifině.

======

** update 15:05 Dneska sem se zase nenudil a zabil zkurvenej den zkurvenou prací. Aspoň něco sem udělal, protože sem se mohl na všechno úplně v pohodě vysrat. Pobavil sem se se šéfem a bylo to celý jak sem si původně myslel. Ten kšeft, kterej přitáhl je hlavně kvůli mě, protože od tý doby, kdy sme skončili s RSA, měl platil z nevím jakejch zdrojů. Takže velmi zjednodušeně řečeno, moje motivace pracovat je znásobena tím, že zase možná budu dostávat procentíčka ze zakázky a budu mít co říct, když se mě někdo ve firmě zeptá "co vlastně děláš?". Mám kurva štěstí na zaměstnavatele a vím, že lepšího než je ten současnej už nikdy nepotkám. Takový lidi se potkávaj jednou za život a až v posledních letech přesně chápu, jakej sem klikař. Tedy kromě kund a jediný štěstí, který mám, je že sem už zkušenej, takže až mi příště odvedou partnerku fízli a mozek bude řvát "ser na to, s tímhle štěstí neuděláš", tak ho poslechnu a tomu čůrákovi mezi nohama řeknu, aby zalezl hodně hluboko do podbřišku a mlčel.

Bránili jsme hrad. Jeden den v životě obyčejného policisty.

Dívky se v Brně popraly kvůli muži přímo před policejní kamerou. Obě kundy poslat na práce, zaměstnat jim ruce praním prádla a taháním šutrů v kamenolomu a velmi brzo by je přešly chutě na kraviny.

pohotovostní pondělí

** update 23:11 Hm, některý jazyky na internetech povídají, že v tom pekle ani cigareta nešla zapálit. Já jak cigára nehulim, neposoudím, ale ani bych se nedivil. No sere pes, mejdlo jako kráva každopádně. Vyvenčeno, musel sem se zase rozepsat a počítám, že tenhle pohotovostní týden využiju k obnově sil a liternímu ukájení. v tývce jede robocop 2, včera sem viděl Revenant a nebylo to špatný drama o pomstě.

Muž, který v hádce vyhodil družce psa z balkonu, spáchal sebevraždu. Jo, kdyby měli všichni padouši takovou skvělou sebereflexi.

======

** update 14:55 Ladím od rána svůj nově přeinstalovaný linux. hrabal jsem se ve virtuálech, protože i když by se tak stát nemělo, přidání disku zmátlo windows 10 ve virtuálu a musel jsem je znova aktivoat. Ve čtvrtek nejspíš pojedeme do venkov do Brna. K tomu víkendovýmu paření...

Sedíme si tak večer v sobotu v hospodě u vystřelenýho oka, pijeme pivo a padá definitivní rozhodnutí, že se vyjedeme podívat na ty slavný spirály. Páčto se mělo jednat o rave párty s drobným vstupným, vyrážíme po 23 hodině přesně v čase, kdy se na tento typ mejdanu přichází. Objednáváme dročku a jedem do holešovic k sasazu. Nacházíme jatka číslo 36, venku hromadící se vykalený dav, vcházíme dovnitř a stavíme se do fronty.

Nějaký čas ignorujeme snad dvacettři velkých cedulí "sold out", protože se nám nechce věřit, že by bylo vyprodáno. Avšak mládež postávající ve frontě se začne ozývat, že to prej píšou na facebooku už pěknejch posledních pár dnů. "Cože? Jakej kurva facebook? Jaká kurva kampaň na facebooku??" Bohužel se to vyjevilo jako pravda pravdoucí, jdeme ven před barák a rozmejšlíme co dál. Padá rozhodnutí jít na benzinku pro lahváče a doufat, že narazíme na nějaký známý, protože tohle nám hlava nebrala. Já až tak zasloužilej posluchač nejsem, ale kámoši jsou fakt pamětníci, a tak nám přišlo dost blbý jít ke vstupu a zkusit na vystajlovaný holčičky "víte vy kurva, kdo my sme?". Párty rozlezlá, na benzince asi udělali kšeft. :D

Naštěstí osud přál, potkáváme známý a pak jednu velmi dobrou duši, která se nás ujala a vysvětlila nám, jak se dneska dělá "rave byznys", že se dělají kampaně po facebooku a jak je vůbec tahle akce produkovaná, taky nám vysvětlí, že kdybysme přišli do 21h, že by nás dovnitř dostal a že vlastně dolů ani nechceme, protože je tam aspoň o 100lidí víc a příšerný klima. Takže se zasmějem, protože chodit na tenhle typ akce na 21h je kravina a uvažujeme, jestli fakt dolů chceme, protože nemáme důvod nevěřit popisu přírodních podmínek a pěkně se to v nás mele. Nakonec teda zvědavost zvítězí a asi po stopadesáti varováních, že dolů vopravdu fakt nechceme, se dobré duši zželí nás tří důchodců, dostáváme pravděpodobně tři poslední vstupní pásky, platíme každej tři kila a vstupujeme do pekla.

Fakt nekecal, protože pro popis sitauace na místě je výraz "jeskynní pravěkej mordor" slabej makovej odvar. Hlava na hlavě, vedro a snad stoprocentní vlhkost ve vzduchu, že se voda sráží na stropech, stěnách, podlahy mokrý a do toho odér z piva, tabáku, marihuany, vypocenejch chemikálií a jiných tělesnejch pachů, prostě pachová směska, kterou mám radši v létě pod šapitó, ze kterýho se dá utéct ven na vzduch. No, ale sme uvnitř a jedinej způsob jak přežít, je co nejrychleji si změnit stav vědomí. Pak už začal kotel a rozum kamsi zmizel.

Ráno za rozednění opouštím sklepení a vyrážím se projít. Někde mezi vltavskou a florencí zjišťuju, že sem našrot, nohy protestujou a emhádéčkem domů fakt nechci. Mávnu si nejbližší dročku, nasedám a nechám se odvést do postele. Nebyla to špatná akce, ale...

...kurva nešli sme na michala davida, abysme museli přijít na místo kolem osmý večer. Měl sem silnej pocit, že SP23 je spíš dnes už marketingová značka, mám je jako muzikanty rád, ale nejsou nejlepší na světě a úplně mi postačí, když přijedou jednotlivě jednou za čas zahrát v létě. Taky sem si připadal jako na VIP módní přehlídce, potkal sem pár ksichtů, který bych vůbec na takový akci nečekal. No a navíc kurva mrdám na facebooky a facebookový kampaně. Barmani dobrý, litoval jsem akorát jejich pracovních podmínek. Ochranka v klidu, ale kurva, když viděj, že i zdi potěj vodu, tak proč zabavovat návštěvníkům vodu. Brát vodu patří na mácháče nebo na diskotéky, ale ne sem. Navíc ta bystrá ochranka zjistila asi až po mém čtvrtém průchodu vstupem, že mám v kapse plastovou láhev s půllitrem vody a proběhla celkem vtipná krátká debatovačka na téma "kurva, s tou vodou tu nejdu poprvý." No, ale užil jsem si to jak nejvíc šlo a směju se ještě teďka.

rave

** update 22:48 venku chčije, ze mě chčije. byl sem na rave party a sem fakt vyřízenej. teda to byla story.

ssd disky

** update 15:25 mam v notebooku novy SSD disky. instaluju gentoo a musim si poznamenat, ze grub2 je slusna silenost, nez sem prisel jak ho kurva orezat tak, aby vypdal jako puvodni verze.

staf

** update 11:22 ty vole, to je staf jaxviň. sem celkem rád, že mám příští tejden pohotovost. včera pěkná vokovyndavačka ve slušné společnosti pracujících lidí. takže kromě toho, že si poznamenám, že sem rozjebanej jako prase, musím si ještě napsat, že sem fakt idiot. včera mi chytřejší kámoši vysvětlili, že když mánička na facebooku napíše, že už do tý posraný hospody nevleze, tak to není kvůli vyšším duchovním zájmům a zkomercializování podniku, ale nábrž kvůli tomu, že mu tam zůstal fakt dlouhej plot na sekeře. fakt sem naivní píča a pokaždý si musim připomenout slova páně Kumandžasova, že "není underground jako underground." Fakt mám takovej pocit, že ve vyšším věku se undergroundem ohání jen notoričtí flákači a retardi.

Teplice rájem bílých koní. Bezdomovci i narkomani převzali stovky firem. OLOL

poslední pivo na Zemi

** update 11:06 Čas posledního piva na Zemi ještě nepřišel. Ale příští tejden mě zase čeká pohotovost. Pohodička, střízlivost, brakový ukájení. Plus teda zkurvená cesta do Brna.

Promluvila arabsky, pak dostala dívka od ženy v tramvaji pěstí. Policie byla laxní, stěžuje si. Slušní češi, vyděšení tím co se děje na internetech, brání tradiční evropské křesťanské hodnoty. Jediní, kteří můžou bejt vděční za uprchlíky asi nejspíš budou jen cikáni, protože maj klid.

managerování

** update 22:58 Klasika stereotyp večerní. Po nepočítaněkráte, znova a znova. Relax. Matka říkala, že obchvat kolem baráku naprosto průser. prej tady v práglu má teďka větší klid. rozepsal sem šestnáctou kapitolu, bude to celkem asi výživná ultrasračkoidní část, protože ji mám v hlavě už skoro od začátku a nevím jestli sem si nedal nadlidskej úkol napsat část s co nejmenšími prostoji a s co nejvíce mrtvejma. Ale sere mrtvej pes krvavý hovna.

Jo, a ještě jak sem se dneska hrabal v tom azuru a amazonu, dospěl jsem k jistému menšímu děsivému zjištění, že jsem asi takovej počítačovej dinosaur. holt zkurvená technologie letí vřed. ('p' jsem vynechal záměrně, přišlo mi to vtipný)

Policejní důstojník při divoké jízdě na Vinohradech naboural přes 50 aut. Těsně míjel chodce. Relativně kousek vod práce.

======

** update 15:51 Zeman děkoval policii za zásahy při čínské návštěvě. Budou je řešit poslanci. Zeman je zmrd. Tečka.

======

** update 14:03 dneska sem dělal managerskej job. Telefonoval sem a říkal lidem, co bych po nich potřeboval. Takže sem zmáknul domluvit revizi kouřovodů, kontrolu střechy, umytí schodišťovýho okna a k tomu ještě pár drobností pro mýho zaměstnavatele. Asi pojedu příští tejden na otočku na vesnici do Brna. Udělal sem si účet u azure i amazonu a ty kundy chtěj číslo debetní karty.

práce

** update 22:53 Dneska sem měl schůzku, ze který mám fakt dobrej pocit. Samozřejmě nešlo o žádný zkurvený rande, ale poctivou schůzku pracovní, protože šéf přitáhl kšeft, kterej možná vyjde a ještě bude kurevsky zajimavej. zjednodušeně řečeno, postarat se vývojářům o testovací a produkčí prostředí, včetně dohledu. sem fakt zvědavěj co se z toho urodí, ale nejspíš as budu ležet v dokumentacích. práce přesně pro mě. pro začátek se budu muset seznámit s prostředím amazon sqs a ms azure, v tom pojede naštěstí linux a opensource.

venku přesně tak jak včera v předpovědi počasí nehlásili, práce na literárním brakovým díle pokračuje a pes vyvenčen. je super, že mi leží v hlavě práce a ne sračky z nudy. v tývce jede starej robocop, mám takovej pocit, že před nějakým časem sem propásnul syrový 'maso a krev', když už jedou verhoevena.

Znepřátelené rodiny se pobily v Krupce: Romská férovka s mačetami kvůli vdané ženě. Kvůli ženský tahat mačety. To mi hlava nebere.

dřevo

** update 20:45 Hromada dřeva, relativně velká hromada dřeva a k tomu relativně pobolívající tělo. parádní víkend. kořalka, guláš a trempský teskný písně.

vejlet

** update 15:00 Sediq Shabab & Daniel Landa - Ariai (Official Video) HD No nevim jak se budou fanoušci Dana Landy tvařít až spustí na tom svym ŽidoTour 2016....

======

** update 11:13 Dneska vejlet za dřívím. Doufám, že nebude nějak výrazně hnusně a chcavec. Vypadnu z práce dřív, musim doma trošku poklidit a hlavně dát vařit guláš z kilo a půl masa. jo, holt nečeká mě žádnej alternativní undergroundovej večírek, kde se sejdou závislí na drogách a alkoholu. Však to asi znáte, "já nemám hlad, měl sem předevčírem banán."

Slavia má nového šéfa, mužem číslo jedna je v Edenu Tvrdík. Nějaký jedovatý internetový komentář poznamenal, že Slavii nejspíš čeká třetí liga. (KOMENTÁŘ: Tvrdík je zpět. Je na to Čína dost bohatá?)