byty a hypotéky

Vysráno dne: 2024-03-31

update 16:58 tyvle, myslel sem, že změna času na zkurvenej letní proběhla minulej tejden. vono hovno, pravě dnes. úplně rozbitej den.

======

update 14:54 když mně bylo 25, považoval jsem hypotéky za státem podporovanou lichvu. ve 33 letech sem hypotéku už považoval za nejlepší rozhodnutí svýho života.

viděl sem na internetech nějaký kňučení mladejch komoušů a pirátů, jak jsou ty hypotéky drahý, úroky přemrštěný a ještě prej nemá běžná začínající rodina šanci z hypotéky pořídit pěkný 3+1 kolem 80m2, protože na 50m2 ve 2kk přeci nejde vychovávat děti. no dobře, po venčení čuby jsem se porozhlídnul ve svým činžáku, kde tak nadšeně předseduju a říkal jsem si, jak to ty lidi mohli dokázat, že v bytech po dvou místnostech vychovali děti. jako já chápu, že čím víc místa, tím líp se dá před dotěrnou rodinou zašít a nevědět o nich, ale ne každá rodina dosáhne na krásných 100m2 se dvěma hajzlama a dvěma koupelnama. jako je super, když máte jeden pokoj vyhrazenej pro čokla a z dalšího je skladiště krabic, ale holt za nadstandard se platí.

Sofistikovaná sabotáž XZ zabrala roky, odhalena byla šťastnou náhodou. tak to je moc pěknej příběh.