final cuntdown

Vysráno dne: 2023-03-28

** update 20:36 starý zlatý ftp. potřebuju z jednoho notebooku přetáhnout hromadu dat, k notebooku se nedá připojit usb disk, ale připojení pravěkým protokolem funguje. jsou dvě služby, který mi běží na notebooku. ftp a ssh server.

======

** update 19:53 jo, máma začala brigádničit na Hradě a je z toho nadšená. pár směn za měsíc. kdo to byl čekal, z účtárny na maloměstě až do sídla českých králů.

======

** update 15:12 tyvle, to je ale den. nejdřív volá zákazník, že mu přišel email s upozorněním, že má hacknutej počítač s poštou, protože v emailu bylo uvedený i jeho používaný heslo. já si nejdřív myslel, že si dělá prdel a jedná se o scam, ale pohledem do poštovního serveru jsem viděl, že jeho účet odesílá frontu spamu. změnili sme mu heslo, vymazali frontu a vyzvali ho, aby dovalil notebook k přeinstalaci. no, to je prostě takový to, když jednou dovolíte uživateli změnit heslo a von si ho změní na heslo, který používá k dalším třiceti službám. příště nedovolit lidem měnit hesla a nechat jim námi vygenerovaný rozsypaný čaj.

taky sem se dozvěděl a hodně mě ta správa sejmula, že umřel Michal N., který nám dělal malířský práce a který mi dělal všechny byty a máminu garsonku. tyvle, já jsem si říkal, že už se dlouho neozval, tak sem si říkal, že bych mu i zavolal a dneska sem se mimoděk během rozhovoru s domovní důchodkyní paní S. dozvěděl, že umřel. no volal jsem pánovi, který s ním dělal a ten mi zprávu potvrdil, že se tak stalo před třema nedělema. voda v organismu a kolaps jater. on mi říkal, že má cirhozu, ale tu má dneska každej piják piva. no a v 54 ho smrtka dostala. michal byl dobrej hodnej a ochotnej týpek, škoda ho.

======

** update 09:08 vy volové, taky ste ráno viděli ten nehoráznej sněhovej sajgon? kdyby nebyl březen, tak bych řek, že sem viděl pravý aprílový počasí. klíče od chaty předány instalatérovi, tudíž nyní je čas zvolat "děj se vůle dopíči!"

v rádiu hráli nějakou pesničku od Olympicu. Jako chápu, proč bejvalej režim tuhle bigbítovou kapelu nechal žít. Ty texty jsou tak neškodný, že ani komouši v nich nenašli politickou závadu.