bláz1nec

Vysráno dne: 2023-03-15

** update 17:56 chumelenicééé

======

** update 17:10 už se mi to dlouho nestalo, ale stalo se. přijdu domů, převlíknu se a jdu srát. seru. spokojeně seru. najednou zvonek a já mechanicky řvu "moméént", jako za starých časů, když ještě žila stará sousedka. utřu prdel, umeju ruce a běžím ke dveřím. tam dva mladý lidi a že prej sháněj správce. já jim vysvětluju, že sice nejsem správce, ale zato předseda a co jde. ptali se, jak je to v baráku s internetem, tak sem jim pověděl příběh o upc potažmo vodafonu. dobrý, ale mám přerušený sraní.

======

** update 14:11 kolegův starý přítel je prostě starý pán, kterýmu dokonce někdo na jeden z počítačů nainstaloval dualboot linux+windows, jenž nyní nefunguje a do windows nenabootuje. já jsem mu řekl, že tato kombinace je poněkud nešťastná, že bych ji naprostým laikům vůbec, ale vůbec nedoporučoval, protože s dualbootem může být a je problém. windows nejsou operační systém, který se dobře kamarádí se sourozenci z jiných světů. prý mu to takhle doporučil nějaký ajtík, kterýho sem nekomentoval. navíc podle chování pc, kdy mu všechno u nás v práci fungovalo, překladač v google chromu automaticky překládal cizojazyčný stránky a doma mu to nefunguje, bych řekl že má napadenou síť či aspoň router. to chování je fakt divný, ale vstupovat do toho zatím nebudu.

======

** update 10:32 kolega z obchodního přivedl starého kamaráda, který má problém s pc. má nějakej problém, na kterým si vylámalo zuby prej už pár ajtíků, tak my sme jako poslední záchrana. můj technický kolega sedí a snaží se s pánem zálohovat. taky má nainstalovaný virtualbox, v něm windows 7 a v nich jakousi prastarou aplikaci, která už ve vyšších verzích winďasů neběží. to jsou naše problémy všedních dní.

Česká pošta propustí tisíce lidí včetně doručovatelů a pracovníků na přepážkách. Uzavře také 300 poboček. já nevím, ale už by lidi neměli být překvapení, že česká pošta běžící na systému z devatenáctýho století do roku 2023 prostě už nepatří.