Prújem: pátek

likvidace

** update 23:52 ordinaci po tetě sme dneska nechali vyklidit, brácha nechal vymazat její údaje z rejstříků a mapy.cz a po člověku skoro nic nezůstalo. za oknem smrdí kompostárna a svět se točí dál.

angina

** update 10:56 celý dny se učím, leze mi to na mozek a ignoruju realitu. dneska sem měl jet pomoct kámošovi se dveřma, ale volal mi, že se ráno probudil se škrábáním v krku, takže šel k doktorce a odnesl si anginu a antibiotika. vzhledme k tomu, že jsou u nás dovolený, já mám příští tejden pohotovost a nemám záskok, kdybych lehnul, tak zůstávám v praze. pičo, to mě mrzí, ale nedá se nic dělat.

supové

** update 17:21 nejpodastatnější dnešní pracovní náplní bylo hrabání se ve vypisech tetina účtu, abych identifikoval kolik uniklo peněz. řeším totiž, že když jsme se jako supové vrhli na peníze, u kterých sme byli uvedený jako obmyšlený osoby, tak nám nedošlo, že do tý pojišťovny pořád potečou z účtu peníze a potečou do tý doby než dojdou nebo se zruší trvalej příkaz. jo. něco přeteklo.

revize

** update 10:55 migrace probíhá celkem normálně, musel sem akorát vyaktulizovat střeva blogýsku na nejnovější verze a změnit konfigurace. jako například přejmenovat 1666 souborů s koncovkou txt na md. něco úplně ne dobře funguje, ale snad tyhle detaily vyladím postupně. co je super, mám konečně validní certifikáty. ve středu sem se pěkně vyndal v hospodě a dneska mi přišel email od kominíka, že příští týden nemůže dorazit na domluvenou revizi komínu. mě to celkem nasralo, protože musim dalším 4 lidem oznámit změnu a vyřešit novej termín. ten sem zvolil podle sebe a sousedům rozeslal kontakty na kominíka, aby se s nim domluvili individuálně, pokud jim můj čas nevyhovuje. popravdě řečeno, trochu mě sere, že sem před třema lety koupil zase plynovej kotel na ohřev vody. je s tím sraní, každej rok revize komínu a úspora oproti elektrice je zanedbatelná. měl sem si koupit elektrickej kotel a odpadlo by mi každoroční domlouvání posranejch revizí. stejně rusáci plyn dřív nebo později zdražej.

zahrada

** update 17:12 dneska v 10h jsme otevřeli s panem místopředsedou první pivo a pak sme šli vyndat sekačku na trávu. ve 12 sem byl už docela veselej.

čínská smrt

** update 23:40 epidemie čínský smrti nabírá na otáčkách, z půl míče nakaženejch bude brzo celej míč a v americe překonali 100kilo pozitivních. jako, že sem loňskej rok hodnotil jako fakt vostrej a nepříjemnej, jak sem se těšil, že letos bude klid a já začnu maloměšťácky chatařit, tak se všechno změnilo. tahle šílená čínská sračka nasadila pro letošní rok solidní level zasranosti.

======

** update 19:53 ty vole, to mi zase byla story, sem si ubalil ke zprávám brko, ležím na gauči a čumim na průsery z dnešního dne, když tu zvonek od dveří, tak vyskočím, hodim na sebe tepláky, seru na roušku a otevírám. no tam stojí mladej od jedný ženský v baráku, já nevim kolik mu je, ale víc než šestnáct určitě ne. skrčenej, cosi držel v ruce a začal něco mumlat, že se chce omluvit a to cosi v ruce mi podával. moje přihulený oči spatří cedulku z půdy s nápisem "prádelna", jejíž krádež mě kdysi fakt vytočila, až sem psal ceduli na nástěnku. no a z mladýho začaly padat nějaký věci, jakože s kamarádem ze školy sbírali věci na výstavku či co, ale jak sem byl nahulenej, ta cedule mě dávno už nesrala a byla oželená, tak sem se rozchechtal a v podstatě sem se zmohl jenom na "ty vole, toho si cenim", protože sem fakt ocenil, že mi tu ceduli přines. taky sem mu řek, že sem podezříval úplně někoho jinýho a přidělávat ji nemusí. Bylo na něm dobře vidět, že měl staženou prdel a čekal výjeb. no, jestli tu ceduli našla doma jeho matka a dala mu čočku, že mám hysteráky, tak bych se ani nedivil, že šel ke mě zazvonit s obavou. dostal holt životní lekci :D

======

** update 18:21 dneska dopoledne sem makal pro svj, napsal sem sousedům dopis, že v běžném termínu shromáždění rozhodně neproběhne. odpoledne sem si poslech seminář o nsx.

Rekordní nárůst počtu obětí v Itálii, celkem je jich přes 9000. já pevně doufám, že ta sračka v itálii začíná kulminovat a rozhodně nevěřím číslům, kterýma čínský komunisti krmili svět. v číně to musel bejt větší masakr, než tvrdí.

návštěva města

** update 14:08 byl sem hodit účetní do schránky fakturu k proplacení a cestou domů sem se rozhodnul obejít obchody. nějak mě napadlo, že lidi ještě neprožrali nasyslený karanténí zásoby, nic netuší o tom, že by Bureš mohl nasadit dva týdny zákaz vycházení a že by mohlo být ještě v obchodech poloprázdno. takže sem u řezníka vzal dvě kila hověziny a chleba. hovězinu sem doma rozkrájel na pět kusů a hodil do mrazáku. pak sem se stavil v albertu, kde sem vzal další brambory a zjistil, že měli už vybraný i drahý konzervy. takže sem popadl ještě mejdlo, další hajzlák do zásoby a šel domů. společný znamení obou návštěch obchodů bylo, že ač sem přišel až po dvanáctý, tak u řezníka a v albertu předemnou stála důchodkyně. a to jim Bureš vyhradil speciální časy.

Ve Zlíně zkolaboval cizinec na ulici. Vykazoval symptomy nákazy Covid-19. Nojo, to sem si vzpomněl, že když nám včera začínala videoporada, že sem z okna viděl u křižovatky odloženej nákupní vozík naplněnej hromadou igelitek a vedle ní ležet nějakýho houmlesáka. jestli byl ožralej nebo ho napad korona virus nevim, ale když porada o hodinu později skončila, už tam neležel.

bitcoin

** update 22:58 trhy blázněj, bitcoin lítá nahorů dolů jak pomatenej, ulice jsou prázdný a zombie nikde. co je ale super, že ustupuje chřipka a jak je všude málo lidí, snižuje se riziko nákazy. a úmrtnost na chřipku je kurevská.

======

** update 11:47 na internetu píšou, že koronasračka nejenže na praze 10 zaútočila na finanční úřad, ale už napadla i hasiče. strašný strašnice.

======

** update 10:54 jak sem včera vyhrožoval, tak sem dneska udělal. koupil sem nějakej kus bitcoinu při ceně 5.3$ za mBTC, jako za mě spokojenost. venku nechčije, ale je takovej kurevsky divnej den, viděl sem 2x málem zhebnout důchodce, který se pokoušeli přecházet mezi tramvajema. bože, voni se ti čůráci ani nerozhlídli. v práci sme tři jedinci a sere mě kolega v karanténí samovazbě, protože po mě včera něco chtěl, já sem si z něj udělal prdel, že sem si jako taky naordinoval samovazbu a vono mu to došlo až dneska a chtěl mě zmrdat. takže naběhla mrdací diskuse, protože mi ten šmejd tvrdil, že má karanténu schválenou a v kalendáři, když sám dobře vím, že se šéf se tvářil dost blbě a v kalendáři měl hovno až dodneška. rozhovor sem mu položil a šel se podívat za recepční, jak to vypadá v kolegově kalendáři. ještě včera ho měl prázdnej a dneska už měl všechno doplněný. co mě sere v životě nejvíc, když ze mě někdo dělá čůráka a ještě se mnou zkouší manipulovat. sice můžu vypada jako idiot, ale nejsem úplnej idiot. zkurvený žabomyší manipulace v malý firmě. změnu budu potřebovat. potkal sem ráno v tramvaji souseda, dělá v nějaký pojišťovně podporu webovýmu portálu a byl děsně spokojenej, že má pohodovej job sice za míň peněz, ale nemusí bejt v kanclu 8h.

migrantská píčovina

** update 12:12 bych se posral. včera sem byl s bráchou v kolíně zkusit dořešit dědictví, ale piču jsme vyřešili, protože ve vzduchu lítaly nějaký životní pojištění, který nebyly v soupisu zahrnutý. sem původně myslel, že notář obešle jak banky, tak pojišťovny, ale vypadalo to na hovno, takže sme požádali o další úřední prověření. pak sme jeli na hřbitov zjistit stav urny a popelu tety. jo, urna leží pořád v kamenictví a dozvěděl sem, že aby rozptyl proběhl, musím ji vyzvednout a jít znovu za pohřebákama, kde zaplatím 855kč, urnu jim předám a oni ji vysypou. vynechám to, že pohřebnictví a kamenictví patří jedné a té samé osobě, akorát jsou to dvě IČO. když už sme v tom kolíně byli, tak sem jel bráchovi pomoct do bytu pytlovat věci. při té příležitosti sem našel náhradní klíče od chaty, který byly tak zasraně podobný těm ztraceným klíčům, až sem musel večer týpkovi zavolat, jak to vypadá s mojí budoucí chatou a zámečníkem, že sem našel klíče rezervní. no z diskuse vyplynulu, že jsem asi nenašel klíče rezervní, ale přesně ty, který hledám a je docela možný, že je odhadce neztratil během stěhování, ale už když s bráchou řešil odhad bytu, protože z bytu měl jet na chatu. no, otevřela se mi hromada otázek, na který budu chtít odpovědi. kromě urny sem ještě řešil odhlášení upc kabelovky a televizních a rozhlasových poplatů, protože mě v obou firmách solidně nalakovali s tím, že tyto věci lze odhlásit až po ukončení dědickýho řízení. ne nemusím čekat na konec, ale zrušení platby poplatků mě dneska stálo 27 minut úřadování na pobočce český pošty. dnes dopoledne zase kolegové z firmy projevili strach z migrace a musel sem poslouchat, že by to měli řekové na hranicích kropit kulometama. tohle mě nikdy nepřestane fascinovat, blbové, který se pomalu nedomluvej ani česky, musej házet svoje frustrace na nějaký chudáky běžence. do toho kecy, že to maj řešit turci a ne my, protože my nejsme sousedi syrie. já osobně se obávám, že líp ještě pár let nebude a protimigrantský karavany pojedou s Babišem dál.

jejda

** update 20:19 ty vole, to bych se posral. od pondělka na etapy bojuju s vmware workstation 15, snažím se k virtuálce s windowsama přidat virtuální trusted platform module a furt to hlásilo nějakou pojebanou chybu. protože soudruh google příliš nepomáhal, až teď jsem hloubkovou kontrolou logů zjistil, že s workstation nainstalovaná binárka tpm2emu, která by se měla postarat o virtualizaci tpm, jaksi nemá příznak executable. fuck, ale sem dobrej.

======

** update 13:47 včera sem byl pěkně vyřízenej. usnul sem kolem půlnoci. dneska sem v práci makal hlavně pro sebe a svj. k obědu sem si dal kus kachny se zelím a teď řeším nějaký kokotiny. a zjistil sem, že prej je nějakej valentýn.