Zplozeno v období: ufo

pivo a spánek

** update 15:06 včera sem splnil plán, pár piv, brk a v půl dvanáctý sem byl tuhej, jak kdyby mě omámila štětka roháčem. vstánek v osm hodin a pak sem šel podat daně s žádostí, aby mi babiš vrátil peníze. problém s malejma písmenkama v xfce sem vyřešil tím, že sem srazil rozlišení ze 4k na nějaký něco mezi fullhd a 4k, prostě tak aby se na to dalo dívat. srát se změnama v xfce tématu se mi zatím nechce. takže teď už normálně instaluju všechny sračky, který potřebuju k životu. pravda, měl sem menší problém s wifinou, ale i to sem dal. wokenář se musí chechtat.

Před dvaceti lety jsme byli nadšení z toho, co všechno Linux umí. to je moc pěknej článek, protože před těma dvaceti lety sem taky přešel kompletně na linux a dodneška ničeho nelituju. mám k dispozici super nástroj, akorát sem prostě furt úchylnej přes gentoo. s nějakým redhatem, fedorou, manjarem nebo debian-ubuntu klonama bych problém neměl. vrazil bych médium do počítače a bylo by to.

xfce4

** update 15:06 Dneska po návratu z venčení hafiny mě sousedi řekli, že mě hledala nějaká hubená sympatická bloncka. Já doufám, že to nebude nějakej kundí průser, protože normálně když po mě lidi něco chtěj, tak věděj, kdy sem doma nebo na mě maj telefonní číslo. Mám nainstalovaný Xfce4, kupodivu dotyková část displeje chodí tak nějak sama od sebe, ale serou mě neskutečně malý písmena. ale co kurva chtít po rozlišení 3840x2160.

systemd

** update 22:52 no normálně celej den instaluju notebooka. efi, nvme disk a hlavně mám novýho kámoše a menuje se systemd. tak dlouho sem se mu vyhejbal, až přišel čas se o něm něco naučit. on i ten posranej debian na něm jede. sbohem openrc. jádro už netuhne a vypadá to že, drží. fakt děsný dělo.

Hrála za ženskou i mužskou reprezentaci. Nevíš o čem mluvíš, reagovala na kritiku Navrátilové. úplně si to živě dokážu představit. olympijský ženský tým složený ze samých bývalých mužů. teď už to vymyslíš a ne že ne :)

radost

** update 22:59 bomba, už mi dokonce nabootuje kernel gentoocka. fakt zábava. musím zapomenout na bios, mbr a nezbylo mi nic jinýho než si něco málo přečíst o gpt, efi a secure boot sem raději vypnul.

======

** update 14:25 Moje nová p52 je skvělá a má kurva dokonce i numerickou klávesnici, o který si mohla t520 nechat jenom zdát. rozměry podobný, hmotnost taky. luxusní hračka objednaná přes distributora, takže s nějakou minimálně 20% slevičkou oproti maloobchodní ceně. pičo, mám fakt radost a ta věc má dotykovej displej :D

======

** update 10:53 Takže sem dneska udělal následující: skočil matce s lejstrana do pojišťovny na poříčí. pak sem si koupil chleba s makovým závinem, přehodil pohotovost na kolegu, zapsal jeden parametr do firemních dns záznamů kvůli překlopení exchange do cloudu, objednal žrádlo pro psa a hlavně čekám na svůj nový notebook, který ráno přišel a leží někomu z obchodního na stole.

Češi si za drahá data mohou sami, nemají používat wi-fi, míní ministryně Nováková. Já si nemůžu pomoct, ale milá ministryně za hnutí ANO je stejná píča jako její holdingovej ředitel. Kurva, proč ten zasranej agent stb přitáhl do politiky takový kundy retardovaný? Jestli vono to nebude tím, že chce mít všechny pod kontrolou a tudíž nesnáší, když je někdo chytřejší než von. Jenže průser je, že andrej babiš zase až tak chytrej není, on je spíš vychcanej všechnozmrd a podle toho současná politická situace vypadá.

Příliš lpíme na titulech. I kvůli tlaku lidí, kteří se jimi chtějí ozdobit, říká šéf akreditačního úřadu. No, čím větší píča, tím víc titulů. Samozřejmě, že titul nic neznamená, ale když já si vzpomenu na ty negramotný kundy z posledních let, tak jeden malej titulek nikoho ještě nezabil. Aspoň se tím odfiltruje kundí odpad, kterej má jen základku s odřenejma ušima.

Firmy kvůli nedostatku sil berou i narkomany, potvrzují experti i odbory. Jo, zoufalý lidi dělaj zoufalý věci. Smutnej fakt ale je, že přitáhnout do práce feťáka je jako přitáhnout domů vymaštěnou ezopíču. Oboje je dost na hovno.

úklid

** update 22:25 odpoledne sem teda podle maloměšťáckýho plánu udělal koupelnu a sjel jeden a pak ještě druhej divnej film. během jednotlivých venčení strašnný čubky ze strašnic se nic zvláštního nedělo, nikdo nepřišel k újmě a popelnice sou kurevsky přecpaný. zbytek pohotovosti snad už proběhne v klidu. příští týden využiu k dořešení odložených věcí, k čemuž mi dopomůže, že polovina vedení je pryč s děckama na prázdninách. příští pohotovost zase nebude prdel, protože tentokrát se začnu učit na certifikace.

======

** update 13:34 Včera sem zabil celej den s malířem a uklízením. Večer sem udělal hovno, protože sem čuměl na tývku. Dneska ještě musím udělat koupelnu a tím uzavřu pohotovostní týden.

Soumrak domovních schůzí. Nikdo to nechce dělat, raději se vzdají práv, říká předseda. Jo, bejt předseda je zkurvená nevděčná práce. Faktem však je, že z toho může být parádní zkušenost, stejně jako je zkušenost žít s finančně negramotnou kundou. Kdybych se o fungování baráku staral alternativním stylem, tak ten barák zkrachuje a rozpadne se.

Fekální fantom se vrátil na místo činu! V Bohnicích znovu značkuje auta psími lejny. v bohnicích je veslo. ale kam se hrabe na lorda hoven.

po mejdanu

** update 22:39 tradiční procházka se psem z práce byla fajn, ale furt ještě cejtim zničení. zítra mě čeká nějaká práce, která sežere kus odpoledne, protože přijde malíř na dvoje dveře. navíc sem tenhle tejden kvůli průseru odsunul hafo věcí, který sem měl na pohotovost připravený a sere mě to. večer sem zabil psaní, protože sem musel zkusit, jestli mi to půjde. a jo šlo to dobře, hovna mi jdou. během večerního venčení sem potkal frajera s pěti psi a docela předemnou zdrhal. ona ta smečka, když se rozštěká, tak je celkem slyšet a ta moje čubka vymrdaná, taky umí. potkávám to celkem pravidelně, přes den chodí s nějakou kundou a mě to přijde ujetý mít ve městě tolik čoklů. a to sou ještě nějaký tři chrti a dva malý zmrdi, možná i tři. zblízka sem je nikdy neviděl.
tyhle pravidelný procházky mají svý pravidla. potkávám obvykle ty samý lidi, teď se v parku začal objevovat alkáč. tak ve věku 35-40, ráno kolem půl devátý dává placatku vodky, cigáro a nějakej energetickej drink, aby nejspíš zabil pach chlastu a pak honem přes silnici do práce. někdy ho tam potkám kolen pátý s tím samým rituálem. a jako třešničku na dortu mě dneska rozesmál dopis od o2 položenej na domovních schránkách pro nějakýho danihela. on je tam totiž problém, že ten chlap je dost dlouho mrtvej a byt, kde bydlel, mezitím dvakrát změnil majitele. a dopis od o2 tam není poprvý.

Exekutor Luhan výrazně navýšil částku, kterou chce za vyklizení Kliniky. Po člence kolektivu požaduje více než milion a půl. Vona asi nakonec nic platit nebude, ale dostane mařka pořádnou lekci od systému, že do cizích baráků se prostě neleze a když už se leze, tak se vyleze, když skončí smlouva nebo to nařídí zasranej orgán.

Nezvyklé teplo dnes v Česku přepisovalo tabulky rekordů. nějakej klaus povídal, že globální ohřívání neexistuje.

======

** update 11:08 virtuální mejdan pro oslavu deníčkových narozenin proběhl přesně podle virtuálních plánů. řekněmež, že začnu novou desetiletku zcela zbytečných nicneříkajících naříkajících příspěvků. Jsem odpočatý a je ze mě zase normální maloměšťák. Jsem také plně rozhodnut, že budu v práci pro dnešek ignorovat veškerou práci. Co mě fakt sere je, že sem tenhle tejden nenapsal ani větu do své brakové zbytečné sračky.

18

** update 22:22 jako fakt krutý, místo abych šel krásný osmnáctiny zapít, nadělil sem si prací dávku adrenalinu, kterej mě vystřelil fakt hodně vysoko. sem vyklepanej jak poslední feťák a doufám, že mě nebude nikdo v noci prudit. včera sem přišel po čtvrtý domů, lehnul a pes mě probudil o půlnoci. tak sem vyvenčil a znovu lehnul až do osmi. teď doufám, že přijde to samý. ráno nespěchám, ocertifikování ostrý exchange proběhlo bez problémů. vrátili nám z jedný státní instituce zapůječnej server a přestože ti kokoti měli v předáváku napsaný administrátorovo heslo do hp ilo s poznámkou, že ilo překopat můžou, ale heslo měnit nesměj, tak ho samozřejmě změnili a už nevěděj na jaký. no a navíc sem se dozvěděl, že asi všechny kšefty končej, protože skoro všichni z it oddělení dávaj výpověď, jelikož jim ořezali prachy na rok. jo, prej bude líp.

======

** update 10:50 dnes vyhulený ufonůf deníček slaví osmnáctý narozeniny, čímž se stal konečně dospělým. za přízeň nikomu děkovat nebudu, protože ten kdo sem pravidelně chodí, bude nejspíš stejně mentálně postiženej jako já. takže si naserte nebo se poserte, ale svět se mě jen tak čůráci nezbaví.

jinak mě strašně bolí hlava, počítám, že sem na adrenalinovým dojezdu. jako furt mě těší, že pracovní stres dokáže vyvalit do organismu mohutnou dávku přirozenýho speedu jako za mlada, takže podávám solidní výkony, ale ty dojezdy jsou čím dál tím horší. k tomu mě ještě čeká dneska další práce, která se snad neposere.

kb4480977

** update 15:29 není špatný si dát teplý jídlo. furt se mi chce spát a srát už sem byl. za chvíli jdu domů.

Pocta Miroslavu Zikmundovi. Rádio Retro uvádí dlouho nevysílané nahrávky, které vytvořil s Hanzelkou. to je hustý, zikmund bude mít sto let. fascinující osobnost.

======

** update 11:34 tak za posledních 48h sem si znovu musel přiznat, že asi vím, za co sem celkem slušně placenej. v pondělí večer lehce po 21h sem se rozhodnul spustit aktualizace, přesně tak jak to dělám u zákoše poslední dva roky. Fajn, jedny windows, druhý, windows, třetí a čtvrtý. proběhly restarty, já mezitím vyaktualizoval vmware hypervisor na jednom serveru a chystám se na druhej. v tu chvíli sem si všimnul, že mi začínají chodit do pošty zprávy z vcentra o tom, že jeden, druhej a třetí server má kurevsky vysokej cpu load. si říkám WTF, přihlásím se na konzoli a pustim process manager. zcela bezpečně vidím nějakou posranou službu tiworker, jak generuje zátěž mezi 50 až 100% dostupnýho výkonu. takže znovu křičím WTF, dojde mi, že to musím vyřešit, protože by mi ráno volali od zákoše, že je všechno kurevsky pomalý. tak začnu pátrat, pátrat a ještě jednou pátrat, až sem vypátral, že sem v prdeli a poslední aktualizaci bude lepší odebrat, protože ve virtualizovaným prostředí se chová divně. Vzhledem k zátěži, kterou tiworker generoval, odinstalace trvala kurevsky dlouho a když došlo na očekávaný restart, server s účetnictvím skončil v nějakým chybovým okně, který hlásilo, že se musí opravit chyby na disku. když skener disku dojel ke 100%, vše se restartovalo a oprava chyb jela znovu. zbylý tři servery se pro jistotu ani nezrestartovaly. takže propadám panice, opakuju si dokolečka furt WTF, WTF a WTF, než usoudím, že bude nejjednodušší nehledat problém a vytáhnout virtuální mašiny ze záloh. zálohovač už nám půl roku zálohuje, ale ještě nikdo nevyzkoušel, jestli se zálohy dělají a jestli je dostaneme zpět do vmware. musím říct, že veeam backup 9.5 je pěkná klikací aplikace pro cvičený opice, takže po krátkém prolistování manuálu o 999 stránkach sem poslal 7.5 TB po gigabitovým ethernetu do vmware. gigabitový ethernet má svý fyzikální limity, takže tyhle limity způsobily, že sem čekal zhruba asi 15h než ty data protekly, což bylo včera kolem 22 hodiny. Defakto 25h potom od doby, kdy sem začal s prací a ještě si nešel lehnout. Fajn, vykopírovaný servery sem zapnul, přes konzoli znovu překonfiguroval síťovky, musel sem dát nový virtuální a myslel si, že je všechno v pohodě. jenže nebylo, nešlo se na žádný z těch serverů přihlásit vzdáleným přístupem, což byl skutečně problém, protože další den nefunkční firmy by mi už neprošel. informoval sem už v noci, že mám problém, takže toho zaměstnanci využili a udělali si přes den vlastní program. a já byl tou dobou už totálně v piči, protože druhou noc bez spánku bych nedal, takže sem zalarmoval poslední mozkový buňky, který ještě fungovaly a současně nebyly ochromený panikou a jelikož nejsem windowsář, obvolal jsem dva lidi, jeden mě poslal v noci logicky do prdele a ten druhej mi poradil, že mám tu inkriminovanou aktualizaci zákazat jakýmsi externím microsoftím nástrojem. tak sem to udělal a posraný windows servery mi rovnou nabídly únorový aktualizace, tak sem je na nejmenším serveru pustil, vono se to nějak všechno samo opravilo a po restartu sem se mohl přihlásit pomocí rdp. takže sem otestoval server s účetnictvím a dnes někdy kolem 2h ranní sem si šel konečně lehnout.

Astronom varoval před projektem SETI: „Možná přiletí a snědí nás!“ Tak je snad logický, že ne všichni mimozemšťani jsou přátelští tvorové jak ze star treku.

Vyvlastnění bytů je normální nástroj, lidé přece musí mít kde bydlet, říká mladý politik. Myslím, že přišla doba, kdy se není třeba bát starých bolševiků nad hrobem, neb hrozbou pro budoucnost jsou tihle mladí idealisti z řad kreténských zelených nebo pirátů. zkurvený zmrdi kinderbolševický.

pohotovost zas

** update 14:27 Furt se nemůžu zbavit dojmu, že minimálně polovina oprávněných voličů jsou nesvéprávní idioti.

======

** update 09:59 mám pohotovost a už sem si na večer naplánoval práci - takzvanou aktualizaci serverů. včera sem si dal jeden paralen a fajnově se vyspal. boj s rybičkou je nikdy nekončící válka.

Šanci zbavit se dluhů musí dostat víc lidí, říká advokátka. Solidně vymrdaná jebka, tenhle novej zákon pro zasraný dlužníky. Mě serou zasraný dlužníci a nevěřím, že jsou v průseru nevinně. Vzpomenu si na bejvalku, jak neměla práci, utrácela prachy, který vysomrovala od matky na kundí křičení, že si je zaslouží za zkurvený dětství. Dobře si vzpomínám, jak po utracení peněz blbě čuměla, že musí jít do práce, že ji živit nebudu. Tak prodávala u nějaký alkoholičky zvířecí žrádlo, pak začaly chodit exukuce. Jedna za druhou, rok za rokem, a když došly exekuce, tak začala vymrdávat s pokutičkama, ujetí od nehody v germánii - 2tisíce éček a abych to neměl zbytečně jednoduchý, tak si k tomu začala pronajímat byty. A to ani nekomentuju, jak blbě se tvářila, kdy po ní chtěli germáni peníze zpět za nějaký nakoupený hovna. Ty vole, ať mi žádná tlustá advokátní kunda netvrdí, že tohle je chyba systému. Rozhodně není chyba systému kunda, která mi rok dluží dva litry, vrátí ho, až když se tvářím fakt kreténsky a to ještě stylem, že mi hodí bankovu na stůl s výrazem "tak se neposer kreténe". Nebo týpek co spolupracoval s naší firmou. To, že nasázel do internetovýho hazardu osm mega, napůjčoval si kde mohl, včetně mýho šefa, fakt taky nebude chyba systému. V podstatě chyba systému nejsou ani máničky, který prostě dluhy neplatěj z máničkovskýho principu. Jako to mě jebe, doplácet na zmrdy, který dluhy neplatěj. Těch pár chudáků, se kterejma vyjebal partner nebo partnerka nebo blbě přišli o práci, by měl osobně řešit soud a ten by měl říct, kde se stala chyba. Ale plošně řešit finanční negramoty, tak to mě kurevsky uráží a uráží mě to z toho důvodu, že za sebou maloměšťácky dluhy nenechávám, že sem za zkunděnou píču deset let permanentně lepil nějaký průsery, aby se mi ta píča tlemila do ksichtu, že prej peníze nic neznamenaj a teď nějaká jiná tlustá píča mekotá, že šanci má dostat víc lidí. Ať jde do pekelný prdele a nevylejzá zpět na svět, vona a insolvenční správci budou jediní kdo vydělaj. Věřitelé, ať dou do hajzlu.

V eurovolbách kandidují druhořadí politici, říká Klaus pro LN. Jo, to říká ten pravej, kterýho nikam nezvou, maximálně na sraz nějakých ruských rádobypodnikatelů typu Jakunin nebo jak se ten ksindl menuje. Navíc, když si představím ten politickej okresní přebor, kterým je klausův institut vybavem, když si vzpomenu na toho čůráka s koňským ohonem - jakl se tušim menuje, jak se chtěl v praze dostat do senátu, když si vzpomenu na ten křivej kundí ksicht klause mladšího, kterej patří spíš k okamurovým takzvaným akademikům z ulice, tak se mi chce blejt z těch zmrdů.

Centrum čínské medicíny v hradecké nemocnici skončí. No zaplapánbůh, tahle čínská mrdka vydávající se za medicínu patří do kategorie hoven. zasraná čínská medicína, která spočívá v tom, že číňan sežere kdejakou sračku a čím víc je ta sračka vzácnější, tím víc si myslí, že je zdravější. Podporovat čínskou medicínu je jako jako podporovat kartářky, blbečky s kyvadýlkama nebo třeba horoskopy.

rybička

** update 22:28 zabitej a úplně zbytečnej den. potkal sem dneska garona a jak je chudák už delší dobu kastrovanej, tak úplně sere na moji fenu a vona sere na nej. sjel sem dva filmy. overlord mě potěšil, protože tam bylo všechno. hlavně náckové, zombíci, pár hrdinů a civilisti na pokusy, jejímž cílem mělo být tradičně stvoření tisíciletýho vojáka pro tisíciletou říši. jediný, co mě chybělo, byl nacistickej létající talíř, ale to nemůžu chtít všechno. pak sem sjel 'DEATH by MetaL', což byl pěknej dokument o smrti. Dobrej náhled do hudební historie chrličů, nikdy sem nebyl fanoušek a ani se po tomhle dokumentu nestanu fanouškem smrti, ale talent je prostě v hudbě vždycky cejtit.

======

** update 18:42 chytil sem rybu a cosi mě dráždí v krku. včera sem se na hospodu vysral, den prospal a zítra kurva pohotovost. chtěl sem si zajít pro jídlo do bistra, ale odchytla mě stará sousedka a za pomoc s televizí sem dostal regulerní večeři a sladkej zákusek k tomu. pičo, někdy mě překvapí, že lidi uměj bejt ještě slušný a žádný kundy. stará generace, takový lidi už nebudou.