Zplozeno v období: ufo

nekonečný úterý

** update 22:34 dneska sem byl za domovní účetní, pak sem v práci vyřešil nějaký drobnosti a kolega mi připomenul, že se asi blíží výročí mý vmware certifikace. já mám pocit, že bude v únoru a čeká mě další učení k nový zkoušce. kolega už to má za sebou. odpoledne sem byl vyzvednout matku a když sem na ni čekal, poslouchal sem rozhovor nějakejch lidí, kteří byli rádi, že koupili máčka za šedesát korun. já bych to nehulil. večer sem zabil psaním, už zase chytám rytmus.

poslední dva tejdny

** update 22:31 byly fakt divný. celý v jednom oparu. kdo může je nachcípanej a já mám pocit, že teprve tenhle víkend mi pomohl dát se trochu do kupy. zase sem napsal porci ke svýmu uspokojení, takže hlava začíná zase fungovat. miloš zeman se dneska zase v rádiu posral a mlel nějaký zmrdy. v český republice se nic nezměnilo.

narozeniny

** update 18:11 V pátek sem měl homoffice, protože sem byl na poledne objednanej se psem na přeočkování. odpoledne sem řešil jednu hlášenku a pak sem šel na pátou skouknout, jak vypadá kámošovo oslava narozenin. z tý sem přišel v sobotu ráno kolem třetí a byl sem úplně vyřízenej. dneska je neděle a žeru večeři z asijskýho bistra.

uff

** update 15:25 Včera se pivko výtečně vydařilo, akorát mě nasraly nějaký lidský kundy, ale s tím se nedá nic dělat. Prostě nesnáším lidi, kteří neplní dohody. Vyřešil sem dneska nějaký telefonáty a těším se domů na hafinu.

rozhovor

** update 12:43 Dneska sem dal rozhovor. nebo rozhovor, prostě jdu jiřákem do práce, když tu mi vstoupí do cesty skupina mladíků s kamerou a slečnou s mikrofonem. Si říkám "kurva, nějaký televizáci chtěj rozhovor", ale už je pozdě utýct, tak zastavuju a odevzdaně čekám co mě čeká. Ze slečny vypadlo, že jsou z nedaleký obchodní akademie a dělaj školní projekt. No, tak sem se zamyslel a jako maloměšťák z učitelský rodiny kývnu na souhlas. Ona hlavně kočička byla docela pěkná, nejspíš i chytrá a hlavně neměla vypitej zhrublej hlas po hektolitru kořalky a dvou krabičkách cigár. Rozhovor byl na klasický téma osmičkových roků, tak jsem se blejsknul tím, že sem slyšel o rocích 1918, 48, 68 a 89, rok 1948 jsem přirovnal ke znásilnění republiky komunistama a rok 89 poslaní bolševiků do píče. Pak se slečna ptala jestli vím, co se ještě stalo v roce 89, ale to sem nevěděl jestli se ptaj na palachův týden nebo povraždění čínských studentů na náměstí nebeskýho klidu, tak sem vytáhl vraždící čínany, což myslím mládež trochu překvapilo, jelikož tuhle odpověď asi úplně nečekali. mám takovej pocit, že chtěli vědět něco jinýho, protože poslední otázka byla otázka na nějakej hokej a hokejisty, což sem jim musel vysvětlit, že tyhle sračky sem neřešil ani před revolucí, natož po revoluci. Pak sme se rozloučili a já šel dál.

z prdele nálada

** update 22:28 Fakt se mi nechtělo, ale zabil sem večer psaním. Sem vyřízenej, ale s dobrým pocitem v prdeli, že sem se překonal. zitra je pivní den. no nevim, abych neskončil u grogu.

======

** update 15:37 V práci sem zase sám a trochu se zdržím, protože musím vyzvednout matku na brigádě a nechce se mi stepovat se psem před barákem. Furt sem spruzenej, protože mě všechno sere. Čůráci a kundy.

sem zpruzenej

** update 22:37 No, problém schodišťovýho časovače vyřešen. A sere mě to o víc, že ten frajer, kterýho sem sehnal přes internet (jo, shit, fakt už mi došli elektrikáři v telefonu a čekat další tejden, než se kolegové zeptaj ve svým okolí, se mi nechtělo) byl za dvacet minut hotovej. prostě sem našel nejbližší elektrikářskou firmu. počítám, že kdybych se představil jako obyčejnej civilista, tak mě pošle do prdele rovnou, ale začal sem tím, že sem předseda, se kterým vyjebali a že barák není můj, abych se hrabal v elektrice. peníze nejsou problém, problém sou spíš lidi. sem mu vysvětlil, že zasraný světlo nesvítí už čtrnáct dní, takže mi řek, že až pojede kolem, tak se staví podívat, že pár spínačů má v autě. kolem šestý fakt přijel a osobně si myslim, že se přijel podívat jestli by neurval větší kšeft a když sem mu řek, že mám pár drobností typu objímky světel, že jinak barák je fakt v luxusním pořádku, udělal mi jen ten časovač a odjel. k tomu mám pocit, že sme někde viděli.
jako je to v prdeli s tou minimální nezaměstnaností, mezi řemeslníkama není konkurence a nějakej posranej litr za hodinu práce nikoho nezajimá. holt důsledek šlapající ekonomiky a možná by lidi zase potřebovali nějakej krizovej pohlavek. no a pro mě to všechno znamená, že snad budu muset tu posranou objímku vyměnit sám, i když barák není můj. při mým štěstí se stane, že půjde kolem nějakej čůrák a nahodí mi vypnutou elektriku.

PPF spustila proces ke sjednocení Air Bank, Home Creditu a Monety. Se musim tlemit, ale jak byla ta reklama o hnusnym tlustým a zlym klasickym bankéři? Kellner podruhý postavil banku a znovu ji defakto prodal. Ten člověk to za dalších dvacet let snad dokáže znovu.

Pokud se objeví droga s novými účinky, dám si ji jako první. Irvine Welsh o tom, jak stárnou chlápci z Trainspottingu. Pán je očividně labužník a důkaz, že kdo nepřestane do třiceti, nepřestane už nikdy.

======

** update 13:42 Kurva jak já sem zpruzenej. Do soboty měl přijít elektrikář na posraný schodišťový osvětlení a ten zmrd se na mě vysral. Když mu dneska volám, tak mi řek, abych si jako spíš asi sehnal někoho jinýho, protože nestíhá a tohle je malá zakázka. To bych se fakt posral, fakt zasraně posral. V baráku už čtrnáct dní nesvítí světlo, sem u sousedů za megačůráka a maj ze mě prdel a pro milostpána je to malá zakázka. To mě fakt mrdá, jasně všichni by chtěli dělat monstrozní zakázky, který sypou miliony, ale realita se skládá z drobností a rychlý řešení drobností dělá přátele. Jako mám už ujasněný, že v hospodě se nescháněj ani kundy ani řemeslníci, protože co můžete sehnat v hospodě za kvalitu? čvrtou cenovou skupinu maximálně, ale zrovna s tímhle frajerem to bylo půl na půl, byt mi udělal dobře, ale to byla velká zakázka, revizi udělali, ale to byla velká zakázka a na malou zakázku se vysere? Tak na to se můžu vysrat i já, protože až se jednou rozhodnu realizovat velkou zakázku, tak vliv bude mít i schopnost řešení malých zakázek. Prdele, já sem nasranej.

volební veget

** update 18:46 Včera sem vstával celkem brzo ráno a udělal sem si uklízecí den. musel sem, už byl bordel. protože ze mě furt leje, udělal sem si dneska veget. poslední večer pohotovosti. co se týče voleb v praze, výsledek mě celkem příjemně překvapil. fakt sem se bál, že to tady požerou soudruzi z ano s šílenejma pirátama a zbytek utře nos. a hele, agenti z ano za guláše a pivo zdarma dostali voliče komunistů a socanů, mladý a zastydlý idealisty urvali piráti, odéska s topkou povstala z mrtvých a do toho čižinský. sem zvědavej, kdo bude mít největší vyjednávací koule.

konečně pátek

** update 22:31 No, večer sem chvíli psal a vymejšlel obsah osmý kapitoly, ale to není tak zajimavý jako to, co se mi stalo po odchodu z práce. Protože v půl třetí sem by zase sám, tak normálně zakóduju celou firmu, zamknu, vezmu psa a vyrazím domů. Zajdu za roh a voila, hlášenka od zákoše. Protože zrovna tahle znamenala hodně telefonování a bušení do počítače, obrátil sem se a šel zpět do práce. odemknout, odkódovat, zapnout notebook a začít makat.
protože sem dneska nevěděl kam jít na oběd, dal sem na doporučení kolegyně, která s kolegou objevila, že nedaleko od nás otevřela asijská restaurace a prej skvěle vařej. Takže sem se tam stavil pro porci s sebou, dal si jídlo za dvě kila a nebyl sem zklamanej. Akorát tolik hipsterů pohromadě sem v životě neviděl, zabírali celej jeden stůl a celej podnik vypadá, že prostě mladá generace vietnamců rozjíždí podnik, protože styl je úplně jinej, než u asijských bister jejich rodičů. příště si akorát musím říct, aby mi dali víc chilli. no a když už sem u toho žrádla, tak sem v deset vypnul pomalý vývar z morkových kostí a dostal sem solidní porci, takovou hromadu sem dlouho neviděl, stálo mě sežrání hodně chleba a ani pes nezalitoval.

======

** update 14:06 Už je tady poslední pracovní den týdne a já sem za to docela rád. Dneska se mi splnil sen a pořádně bez rušení sem se vyspal. Hafinu mám v práci, akorát v tramvaji po mě blbě čuměly nějaký frndy s kočárkama, ale protože sem si nemyslel, že bych se psem zabíral nějak významně místa, ignoroval sem je. V emhádé platí, že kdo dřív přijde, ten dřív sedí a pouštět lidi sednout není povinnost, ale jen trapná a debilní slušnost. A protože nejsem posranej alternativec nebo ezosráč, ale normální maloměšťák, nikoho sem nepustil sednout. Na víkend sem koupil hovězí a udělám ho na houbách, k tomu sem vzal dva kusy morkový kosti, ze kterých udělám vývar a vyklepnu morek na chleba. na oběd sem byl vyzkoušet novou asijskou restauraci v bořivojce, kterou mi doporučili kolegové a jo, nebylo to marný, akorát toho chilli mi dali málo, ale to sem si asi měl říct o víc. Každopádně oběd za dvě kila. K obědnímu poslechu dávám atari teenage riot.

ranní sprďák

** update 22:15 Dneska sem nic nepsal, večer nic nedělal a ležel maloměšťácky u televize. vyvenčil sem jak nejdřív to šlo a doufám, že mě nechaj lidi tentokrát vyspat.

======

** update 15:14 Když sem šel spát kolem půl třetí, tak sem si říkal, že když sem v noci jako makal, že bych si mohl pospat. třeba jenom hodinku, takže sem si budíček posunul ze 7:15 na 8:15 a těšil se na klidný a pohodový čtvrtek. Jenže kurva v 7:20 volá telefon, tam zástupkyně od zákazníka, kterýmu sem včera odnesl přeinstalovaný notebook a protože ten noťas byl majitele, začala na mě ječet, že sem to posral, i když se mě včera ptala, jestli sem dal na plochu zástupce pro přihlášení ke vzdálený ploše, tak se pan majitel nepřihlásí k serveru s účetnictvím. Mě polilo horko, protože sem si byl zcela naprosto stoprocentně jist, že jsem na plochu zástupce připojení k terminálu vytáhnul, musel sem bábu uklidnit a začal sem pátrat v čem je problém. Asi po patnácti minutách sem pochopil, že problém není ve mě, ale nýbrž mezi židlí a klávesnicí. On totiž ten slavnej ředitel a jeho sekretářka prostě zapomněli, že pro přihlášení k terminal serveru jsou nutný tři údaje, který znají. doménový jméno či ip adresa serveru, uživatelský jméno a heslo. Von totiž ten inženýr měl v rdp klientu uživatelský jméno a heslo natvrdo uložený, takže jenom kliknul na ikonu a hned se připojil k desktopu účetnictví. V případě nový instalace prostě bylo potřeba jednou ty údaje vyplnit a potom si blbuvzdorný windows všechno uložila. To je docela jako vtipný, protože navíc si teďka vymysleli, že jim vynutím změnu hesel každý tři měsíce. No a než sem tohle vyřešil a bábě vysvětlil, že takhle asi úplně ne, bylo osm hodin a já měl po spánku.