Prújem: pondělí

sezona

** update 15:01 mám po obědě. celý dnešní den střídavě prší, svítí sluníčko nebo sněží. skoro bych počasí označil jako aprílové. dnes jsem také zjistil, že část české internetové úderky, která se snaží získat co největší dosah, zjistila smutnou věc. a to tu, že děti v africe těží v krutých podmínkách kobalt, abychom si my mohli vozit prdele v elektroautech. kromě toho, že já si prdel v autě nevozím, tak bych k tomu jenom dodal, že kdyby ty děti pro nás netěžily kobalt, tak těží zlato, diamanty nebo úplně jinou surovinu, po který je aktuálně poptávka.

závist je zlá věc. sleduji na internetu diskusi jakýchsi matfyzáků a musím říct, že můj fotr ač matfyzák, tak nebyl závistivou sviní. těm nebohým matfyzákům vadí, že se někdo narodí do rodiny a hned dostane zlatý plínky. všichni se rodíme sami, nazí a s holou prdelí a všichni půjdeme do pece či hrobu sami, nazí nebo oblečeni jen v tom, co nám rodiná dá. všichni máme na začátku stejný podmínky, narodit se do zlata nemusí být nutně životní výhra a pro každýho platí, že jaký si to udělá takový to má. zlatý plínky, majetky a jiný sračky si do hrobu nevezmu, stejně jako si nechci do hrobu vzít dluhy.

======

** update 10:51 dobře, to mi ten týden pěkně začal. nejdřív ráno pršelo, potom jsem se zaseknul v koloně tramvají, protože se stala nějaká mimořádná událost a flora fungovala jako objízdná trasa. lidi ve voze byli poněkud nervozní během delšího stání bez pohybu, zvláště jakýsi mladý muž, který lomcoval dveřmi a chtěl nutně vystoupit kdesi mezi zastávkami. takže jsem se mu vysmál se slovy "tyvle, pořádně zaber a pak vyskoč" zrovna ve chvíli, kdy se mu podařilo dveře skoro otevřít a tramvaj se akorát rozjížděla. vzbudil jsem v tramvaji smích a když se na mě mladý muž vyčítavě podíval, vysmál jsem se mu ještě jednou, protože "tyvle, není kam spěchat, smrti stejně neutečeme".

Cestou do práce jsem přemýšlel, v jakých kalhotách chodím raději oblečen mezi lidi. Jestli v modrých pracovních kalhotech starých amerických zlatokopů nebo v pracovním oblečení starých tetek z prasečáku. ano, mám raděj zlatokopecký levisky než prověšený tepláky vytažený po kozy.

Kauza kšeftů s policejními spisy má další spojnici s rodinou Schillerové. tyvle, to je dobrý vědět, stačí poslat fízlům milion korun do jakéhosi fondu pro oběti trestných činů a hned je beztrestnost zajištěna. ještě mě napadá cosi o devadesátkovým mafiánským kartelu, ale nevím, jestli to Burešovo hnutí charakterizuje přesně.

Bez černocha i domorodců. Detektivky Agathy Christie vyjdou bez nekorektních výrazů. "proboha!" chce se mi zvolat, ale místo toho cítím dávení a pocit zvracení...

Zemřel Gordon Moore, zakladatel Intelu a autor zákona o růstu výpočetního výkonu obvodů. díky za všechny procesory, ty vole.

Okej. zahájil jsem chatařskou sezonu. víkend byl veselej, protože sem v pátek vyjel z prahy spěšňákem do čerčan, abych tam zjistil, že vlak, který sem chtěl jet o něco později nejede spolu s vlaky dalšími, jelikož po průjezdu spěšňáku hostivaří, intercity jedoucí za námi sejmulo člověka v kolejišti. oprcálka směr posázaví naštěstí nečekala a vyjela podle plánu. v ledečku jsem vystoupil přesně podle plánu a hned jsem pelášil zjistit stav letního domečku. vyškrábu se k zahradě, odemknu branku, odemknu chatu, očima přejedu pavučiny s pokoutníkama, nahodim elektriku a jdu zapnout čerpadlo. voda zabublala, z kohoutů se vyvalila kapalina, já kontroluju jestli někde něco neteče z roháčků a najednou slyším "tsssssss". doběhnu do koupelny, kde vidím z tlakovýho ventilu pod bojlerem tryskat vydatný proud vody. hlavou mi proběhla myšlenka "no ty píčo požehnaná", vypínám čerpadlo a všechny hadry s ručníky hazím na podlahu. vytírám jak mourovatej pičus. když vytřu, naleju si panáka, ubalím brko a zkouším čerpadlo znovu zapnout. ani zabublání, ani kapka vody. wtf?
dopiju alkojol, dokouřím brko a du si pustit internet, protože nic nevymyslím. ráno volám panu instalatérovi, popisuju mu svůj příběh a von hned "to bude asi tlakovej ventil u čerpadla, nejspíš zůstal otevřenej a nezavřel se". já mu říkám, že fakt nevím, ale potřebuju pomoc a tak jsme se domluvili, že si zítra vyzvedne klíče a na chatu zajede. no a protože sobota byla fajnová, tak sem se vysral na návrat do prahy a šel si raději sednout do hospody k řece. pár litrů vody sem měl, hajzl se dal spláchnout dešťovkou, tak proč se trápit ve městě.

image

image

image

image

deštivý ráno

** update 14:36 chtěl jsem si něco poznamenat, ale tvrdě jsem zapomněl co. inu zkurvený stáří. já už se těším, až přestanu chodit do práce a můj život se bude točit jen kolem zábavy před smrtí. nebudu muset do pracovních kolektivů, zákazníky pustím z hlavy a vrátím se k životu bez odpovědnosti.

Muž by statisíce poslal podvodníkovi, zastavil ho kolemjdoucí policista. debilní muž stojí vedle cedule, která ho varuje před bezhlavým házením peněz do bitcoinmatu, ale stejně poslouchá falešnýho bankéře. jsou lidi, kteří si nezaslouží nic jinýho, než o svoje úspory a půjčený peníze přijít. každý den můžete lidem říkat, co nemají dělat, ale stejně se vždycky najde někdo, kdo tu kravinu udělá. takoví lidé si nezaslouží nic jinýho, než o svý prachy přijít.

======

** update 10:17 dnes ráno během psí procházky jsem schytal rychlou deštivou sprchu. u zákazníka měli v sobotu vypínat proud. to mně oznámili v pátek někdy kolem 19h. já jim řekl, že mám plán a tak večer jen zkontroluju, jestli všechno žije. v sobotu odpoledne mi přišla smska, že se nic vypínat nebude, protože plán se přesouvá na neděli. kdybych se řídil jejich požadavky, tak celej víkend sedím doma na prdeli, jakobych měl pohotovost. prostě sem to v neděli nechal padnout na hubu a večer jen prošel, jestli běží pošta a účetnictví.

Někteří obchodníci se brání platbám kartou, hlavně kvůli bankovním poplatkům. osobně jsem přesvědčen, že banky jsou stejný svině jako mobilní operátoři. pořád se jen vymlouvají, proč nelze snížit ceny za neomezený mobilní data a proč nelze prostě dávat podnikatelům platební terminály zdarma nebo za nízkej paušál.

Vyhláška spadla berňáku do spamu, 800 lidí musí podat přiznání k dani z nemovitostí. příběh z ratají nad sázavou.

dnes nastává jarní rovnodennost.

blue monday

** update 22:30 hrabu se ve svých pojišťovacích smlouvách, který se zase blížej ke konci roční platnosti a nejsem z nich vůbec moudrej. a to potřebuju vědět jen detail. zítra musím zavolat pojišťovákovi.

======

** update 15:21 jsem úplně šokovanej, že profesionální mastermegagiga kuchař až v americe u potomků bývalých černých otroků zjistil, že pro úpravu masa stačí sůl, pepř a kouř ze dřeva. akorát s tím rozdílem, že když dělám rybí maso, vyměním pepř za kmín.

======

** update 11:57 volal mi člověk z baráku, že na něj zvonili nějací dva lidi a sháněli osobu, která měla úplně náhodou stejný jméno jako moje bejvalka, jelikož pro ni prej maj dopis. ptali se, jestli v domě bydlí, jestli má schránku a jestli můžou dostat kontakt na nějakýho správce, kterej jim tyhle informace dodá. nejspíš nějaký exekutoři. i po osmi letech to je prostě neverending story. hele vy zmrdi v exekucích, dluhy jsou vaše chyba, za ně nemůžou ani vaši rodičové, ani migranti, ani židi s cikánama. za dluhy a exekuce si můžete sami a mám vás všechny v řiti a pyče.

jediný, co mě trochu zaráží, že dementi exekutorští nejsou schopni nahlídnout do obchodního rejstříku, kdo dělá ve výboru svj a pak rovnou zavolat předsedovi. takový finanční úřad, když nahání lidi, to dokáže.

======

** update 10:08 je pondělí třináctého, jedno z těch modrých pondělí, které dokáže rozhodit lecjakého chudáka.

skončila mně pohotovost a začíná zase běžný pracovní týden okořeněný pracovním nechutenstvím a chaosem prostých maloměšťáckých dní.

V USA padla další banka. něco si přejte, ve státech zase padají banky. já si přeju krizi, protože po každý krizi přijde doba blahobytu.

Věčné chemikálie vs. Antverpy. to je takový to depresivní čtení, které asi poslední generaci lidí postiženou enviromentálním žalem rozhodí tak, že někteří nebudou čekat na valentýnský konec světa v roce 2046 a raději si to hodí dřív.

múčto

** update 21:05 Policisté se psy bezdůvodně naběhli do klubů na Praze 3. Za asistence starosty. nojo, bouchači s čoklama šli vyděsit dredaře v klubu Storm nebo jak se dnes jmenuje bejvalej Matrix...

Rusové zastřelili neozbrojeného ukrajinského zajatce. Jenom kvůli zvolání. úplně vidím, jak chce teď ukrajina jednat o míru. ruskej hnůj by měl z evropy zmizet a to kompletně.

======

** update 14:00 nějaký prase vychlastalo v Lánech všechny zásoby lihu. Kdopak to asi byl, kdo všechno vychlastal?

Sklad alkoholu v Lánech byl nalezen téměř prázdný, oznámila prezidentská kancelář.

======

** update 11:41 jsem pán času, ale jen toho, který mně zbývá. posnídal jsem kávovou bábovku s kafem a pekařský výrobek musím sám sobě pochválit. zhruba tak za hodinu hodím do mikrovlnky rejži s ptáčkem a nažeru se. jelikož jsem dnes ušetřil peníze za oběd, byl jsem koupit chleba a dvě bagety pro snídani.

žižkov s vinohrady jsou fajn, nicméně opět o blok dál začali dělníci mezi jednotlivými domy tahat tlustou plastovou trubku s modrým pruhem. už to tady dlouho nebylo, ale asi zase nepůjde voda.

======

** update 09:58 tyvle, dorazim pro proflákaným a provařeným víkendu do práce, kde na mě čeká padlej doménovej kontroler a nefunkční účetnictví. nikam ty vole nespěchej, ale potřebujem vyjet co nejdřív pár faktur.

pondělní parkovačka

** update 15:33 za chvíli jdu konečně z práce do prdele.

Medvěděv otevřeně vyhrožuje zničením celého lidstva. mě už ti vychlastaní čůráci z Kremlu serou. Serou mě ty jejich atomovky a serou mě jejich výhrůžky atomovkama. Znovu zopakuju, že můžou klidně odpálit všechny atomovky, který na Sibiři ve skladech najdou. Je mi úplně u prdele, kolik těch svých atomových sraček mají, protože raději zhebnu v jaderný výhni, než žít jako otrok Ruska. Rusáci, odpalte ty zkurvený atomovky nebo běžte zmrdi do hajzlu. Já na vás fakt nejsem zvědavej.

Utratil miliony, aby vypadal jako korejská žena. Teď se vrací k mužství. já vím, je to bulvár, ale prostě tomu člověkovi nerozumím. Co akorát chápu je, že dnešní medicina asi už umožňuje střídat pohlaví jak ponožky.

======

** update 10:55 tyvle, ráno sem zase vstal jak polámanej mravenec Ferda. v televizi si zemědělci stěžujou na přemnožený hraboše a kalamitu, která se na ně řítí. to se zemědělcům pořád něco děje. tu jsou kroupy, jindy příliš deště, pak málo deště, noční mrazíky, denní mrazíky a pak zkurvení polní hlodavci, kteří šukají, jak kdyby měl nastat konec světa. takže koho pak zajímají běžný problémy pražana chodce, který musí dennodenně na chodnících překonávat překážky v podobě hromad snad jen psích hoven či parkující milovníky velkých aut. Jako musím uznat, že většina majitelů velkých krámů na čtyřech smradlavých kolech s pražskými espézetkami se již doslechla o existenci chodců, dětských kočárků či invalidních vozíků, ale za hranicemi hlavního města ve vzdálených hvozdech u hranic s germánskými kmeny ještě o takových civilizačních vymoženostech moc neslyšeli.

image

george

** update 23:30 du se psem kolem tramvajový zastávky, kde stojí šestadvacítka. otevřený dveře, v nich stojí nějakej debil a tramvajačka do něj hustí "já nemám nic proti pomáhání, ale ukrajinci musí chodit se sklopenejma hlavama". já si říkám "kurva proč, ty píčo blbá? vždyť na ukrajině chcípaj lidi" a čumím na ni, dokud si neuvědomí, že by měla raději zavřít hubu, dveře a jet do i s tramvají do hajzlu.

======

** update 22:03 potřebuju přesadit pokojovky od kaktusu, přes pár sukulentů a hromadu běžných kytek, takže sem objednal svůj oblíbenej substrát z growshopu pro zahradníky. kromě valentýnský slevy jsem dostal i filtry na jointy, o kterých jsem si původně myslel, že jsou samolepky. jak kdybych byl nějakej pěstitel konopí...

======

** update 20:04 zůstal nám tu nějakej řapíkatej celer. tak sem ho blanšíroval, nasázel na pekáč, prosolil a pomazal česnekem. takhle zahučel i s pekáčem na dvacet minut do trouby a vono nejenže to chutná, ale dá se i žrát...

======

** update 15:13 jo ve Spořce to bylo rychlý, ale i tak sem se nevyhnul vyplňování dotazníku o tom co dělám, kde dělám, jestli jsem politicky exponovaná osoba, jestli jedu v kryptu a tak. Dlouho jsem musel vysvětlovat, proč jsem na ten dotazník neodpovídal, když mi vyskakoval v bankovnictví, když se jedná o firemní účet SVJ a je snad úplně jedno, jestli je předsedou politicky exponovaný držitel kryptoměn či nikoliv.

======

** update 14:23 tyvle nevím, co si mám myslet, když volá mladej známej a začne tlačit podivný teorie. Zní to jako stalking, vypadá to jako stalking a podle mě to asi stalking bude, když chlapec nedokáže pochopit ženské "NE" a když jí píše z různých SIM karet. A vůbec nejhorší je, když se takový člověk přehodí do kategorie "oběť", protože pak jeho slova znějí dost děsivě. Ano milej K., z toho, co z tebe včera padalo, na mě šel strach a to si myslím, že sem otlučenej realitou a že už sem viděl a zažil dost. Ne, není to pravda, nezažil a neviděl jsem všechno.

======

** update 13:40 transfer dat ze starýho telefonu do novýho mám za sebou. nicméně mě ještě čeká návštěva Český spořitelny, protože mi nejde překlopit aplikace george a píše, že se mám dostavit na pobočku. Tak jdu na pobočku jako ve středověku.

vůně jídla

** update 15:50 ano, bylo to slavné únorové pondělí třináctého léta páně 2023, kdy jste uslyšeli z orbitální dráhy slova, která vás budou děsit do konce vašich bídných a nicotných životů. "vzdejte se, odpor je marný, budete asimilováni."

Spojené státy netuší, jak se neznámé sestřelené objekty držely ve vzduchu.

======

** update 14:03 ale jako jo, v sobotu sme byli pozvaný do Lihovýho domu v Varech Karlových, kde se odehrály narozeniny a k nim koncert kapel Steven's, Vanua2 a Krausberry. Stevensové byli karlovarská partička mladejch lidí, kterým to pěkně šlapalo a až vychlastají několik hektolitrů lihu, vyjedou pár deka omamných prášků a podaří se jim zestárnout, tak budou pěkně vyzrálí. Vanua2 bylo příjemný překvapení od lidí, kteří už měli viditelně několik koncertů před davem odehraných. Co se týče pana Krause a jeho bandu, tak u nich se jde na jistotu, protože víte, co čekat za show. I po 40 letech hraní jim to pěkně šlape, já Krausberry registruju posledních 30 let a i když sem nikdy nebyl nekritický fanoušek, show pana Krause je dobrá a mě se s jeho koncerty pojí i nějaký ty zážitky. Takový ty příběhy jako před drahně lety, kdy se rozhodla parta retardů jít do Ratají na koncert Krausberry a kde nějaký dement vytáhl papíry s perforací, o který se pěkně podělil. To byl pěkný barevný večírek, který se po skončení zábavy přesunul k hospodě u vodáckýho tábořiště, kde již čekal nakalený dav, než projedou poslední osobní vlaky, aby se pak přesunul na železniční most, ten přešel a následně prošel železničním tunelem na druhou stranu kopce. Nikdo se ani tenkrát nestresoval tím, že po osobních vlacích přes noc jezdí vlaky nákladní, který v jízdním řádu napsaný nejsou.

image

======

** update 11:39 blíží se čas oběda.

u nás v baráku je zase na prodej byt. tentokrát majitel nabízí m2 za cca 117 000kč. první metry čtvereční jsem kupoval za 56, druhý metry jsme se ženou brali za 89. Teď jsou v nabídce další metry a tentokrát za 117. Co na to říct? To budou asi předražený hnusný metry v Praze.

Nejedlý: Já jsem Zemanův kamarád, ne „přítel po boku“, jak se teď říká. i když si to agent Kremlu nepřeje, tak i díky jeho práci se bude za deset o zmrdovi z Kolína psát jako zrádci národa. Zeman kvůli vodce zdarma poslaný z Ruský ambasády udělal naprosto cokoliv. Kdyby to šlo, tak prodají i korunovační klenoty.

======

** update 09:32 hele jako víkend byl vostrej, krásnej mejdan, ze kterýho bych se potřeboval léčit ještě dneska. hodně mě probrala vůně připravovaných jídel, která se linula vinohradskou. doufám, že to byla skutečně jídelna a nikoliv nějaký zákeřný vtip skrytý kamery. slintal jsem jako pokusnej pes I.P. Pavlova.

protože sem chtěl vyzkoušet k snídani starej chleba ve vajíčku, tak sem pár krajíců včera večer udělal a dneska ke snídani zjistím, jestli zůstaly přes noc jedlý. a vypadá to, že v ledničce přežily až do rána.

M3tro

** update 19:06 zemětřesení v turecku a sýrii je solidní katastrofa. to nechce nikdo zažít.

vyměnil jsem v linuxu fuse ntfs3g za kernelovej ntfs3. uvidím, jestli se mi práce s ntfs diskama zrychlí a zlepší.

======

** update 15:21 chcípla komunistická svině Štrougal. kdybych byl věřícím, asi bych se ptal zkurvenýho Boha, proč ta svině dostala tolik času a mohla se pozemský spravedlnosti vyhýbat až do svých 98let.

======

** update 14:24 dneska se cítím jako zkurvenej arogantní king. nejenže jsem si dal k obědu kachnu se zelím a bramborovým knedlíkem, ale podařilo se mi domluvit celkem podstatnou slevu na nový služební telefon. jako nekritický fanoušek soňáckých xperií jsem objevil xperii pro-i a můžu za ní zaplatit jenom poloviční maloobchodní částku.

======

** update 11:34 já osobně jsem přesvědčen o tom, že nikdy nebyl skutečný zájem pustit na český trh čtvrtýho mobilního operátora, protože současný stav těm zbývajícím třem silně vyhovuje a v tichosti si tak můžou tvořit kartel, jehož důsledkem jsou pomalu nejdražší služby a data v evropě. cokoliv jinýho jsou jenom žvásty pro dementy. Poslední mobilní operátor zdražuje tarify. O tom, co by celkově pomohlo zlevnit volání, se vedou spory.

Vyprovázet Zemana verbálními kopanci? Překročil tolik mantinelů, že není kudy prokličkovat. jakási mladá filozofka si myslí, že do Zemana by se nemělo tolik kopat. já se slečnou filozofkou nesouhlasím, jsem přesvědčen, že miloš zeman většinu své politické kariéry prolhal, prosliboval a prochlastal a jeho prasácký ego mu nedovolilo pochopit, že fakt není nejlepší, nejchytřejší a nejúspěšnější. miloš zeman byl vždy ulhaný zmrd, který se již od devadesátek obklopoval komunisty, estébáky a jinými podivnými figurami z ruských byznysových kruhů. ten zmrd chcípne jako nejhorší prezident od roku 1989.

Ředitel drah koupil porsche. Platil šéf firmy, která vyhrála zakázku. proč, proč si kurva týpek na nejvyšším postu českých drah musí nechat platit z úplatků luxusní káru jako nějakej drogovej dýler? je dobře, že byl donucen odejít, protože debila na místě ředitele nikdo nepotřebuje.

======

** update 10:44 dneska sem zase jel metrem, taxem vyfotil interiér vagonu.

image

klidný den

** update 21:14 můj osobní názor je tedy ten, že Bureš se Schillerovou vrátí akorát tak hovno. ‚Každá sázka nese riziko prohry.‘ Schillerová věří, že Babiš skutečně poškozeným peníze vrátí.

======

** update 14:16 baví mě pozorovat, jaký chaos vládne mezi burešovými koblížkáři a v pitomiově straně plné debilů. pitomio jede v rozhovoru pro čt solidní veletoče, protože musí vysvětlovat svým dementům, proč nechtěl podpořit bureše, protože tím podpořil pavla. řekl bych, že jeho debilní voliči ze základních škol života nyní prožívají jedno z nejtěžších období svých debilních životů. ne, nechci se smát tupcům, kteří volí Okamuru, ale prostě musím, protože v mých očích jsou tupými hlupci, kteří skočili na špek politickému obchodníkovi s přímou nenávistí.

já vyloženě čekám, kdy požádá o setkání s novým prezidentem herečka Bohdalová, která se tak ráda chlubila svojí sbírkou fotografií s různými českými prezidenty.

======

** update 11:15 to je klid, to je vážně klid. Jsem rád, že nový pan prezident úřaduje a ten starej zkryplenej alkoholik z Kolína se může jen užírat nenávistí ke všem a ke všemu. Jsem klidný, spokojený a těším se na vydatný oběd.

snídaně

** update 14:20 kolega O. dělal dlouhý roky pokladníka oblastní buňce českýho svazu včelařů. dneska poslal rezignaci, protože ho nasrala nějaká píča a já se mu ani nedivim. když vám taková píča z řad členů napíše, že to sraní s dotacemi může být považovaný za neoprávněný čerpání a rovnou napíše, že na jakékoliv funkce nemá čas, tak bych se taky nasral. to znám z svj, kokoti mají hromadu keců, ale nikdo orgána dělat nechce.

======

** update 12:19 to jsou paradoxy. pákistán, který dal světu první počítačový virus, má problémy se zásobováním lidí elektřinou.

======

** update 11:41 kolega z kanceláře je nemocný a zůstal doma. je to dobře, protože netoužím pozorovat hromadu papírových kapesníků, kterými se dokáže v případě rýmičky obklopit.

Nechrápe si na uších, říkají v „Babišově“ obci. reportáž z místa na Sokolovsku, kde se potkává bída s hloupostí.

Zemřel Petr Hošek ze skupiny Plexis. při jeho životním stylu se ani nedivím, že odešel v 55. rip, ale nicméně správný pankový sid vicious musí umřít do 27.

======

** update 10:20 celej život už od školy jsem byl zvyklej snídaně nakupovat v lahůdkách a stáncích s bagetami či obloženými chleby. byl sem zvyklej podporovat obchodníky, i kdybych měl každej den kupovat pochoutkovej či kemping salát, jako kdysi za školních časů. dnes poprvý jsem žral v práci snídani vyrobenou doma, ušetřil jsem skoro kilo a nažral se stejně dobře. je mi líto obchodníci, ale musíte si najít jiný zákazníky. já už každej den pro ranní jídlo chodit nebudu.

internetem hýbou včerejší burešovy monology v diskusi v český televizi. jako nechci dělat nějaký závěry, ale přítelkyně otec, který volil bureše pravidelně a po prvním kole řekl, že ten náš generál asi vyhraje, včera šel ke svým starý sestře sledovat televizní debatu, protože sám televizi nemá. asi někdy v jedenáct večer nám celý rozrušený volal, že ten Babiš se nedá poslouchat, že je to strašný a vůbec nechápe, co to z něj padalo. ano, dokud důchodci čtou texty připravený marketingovými jazykově vybavenými experty, všechno vypadá růžově a báječně. jenže pak takový důchodce narazí na realitu a začne mít podezření, že mezi virtuální mediální realitou a tou skutečnou offline realitou je jakýsi podivný rozpor.

venku bylo namrzlo.