Prújem: květen 2020

notář

** update 20:29 dneska sme to u notáře uzavřeli, pojede poslední byrokracie a dědictví bude rozporcovaný. šlápnul sem v kolíně do hovna a na botě přines do komerční banky. taky kolem poledne v kolíně vypadla v centru elektrika a protože centrum je v kolíně všude, tak nešla nikde. naložili sme matku a přivezli do prahy. sem fakt unavenej. co mě potěšilo je, že když vypnu ipv4 konektivitu a nechám čistě jenom ipv6, tak je tenhle blogýsek normálně dostupnej. hromada věcí ne.

Vodafone hlásí výpadky sítě, potíže můžete mít s hovory i daty. televize už naštěstí běží. ale je to pech, že zrovna vodafone požral upc. nicméně už běží jejich horizon tv v linuxových verzích firefoxu a chromu. po půl roce výpadku.

kurva židle

** update 23:51 dělal sem nějaký drobný úpravy v blogýsku, protože přestalo s upgradem pár dodělanejch věcí fungovat a já zjistil, že kvůli bezpečnostním fičurám.

======

** update 15:14 dneska přišly židle, který sem si vymručel. taky prdel, řeším je přes dva roky a když už sem si teda vymručel novou, chtěli najednou nový židle všichni, přestože ještě nedávno blábolili, že jim stačej na kurvení zad ty jejich mrdky. co se dá dělat. během skládání sem se začal učit a udělal si přípravu v mým vmware labu. jsem rád, že mám transfer blogýskyu definitivně za sebou.

konec se blíží

** update 17:47 tyvle, cestou z práce se mnou jely v tramvaji dvě solidní tuberačky. zbývající doména převedena a vyhulená by měla bejt funkční.

======

** update 11:14 no kurva, dopoledne sem se chtěl věnovat vzdělávaní, ale volal mi týpek, kterej na starým serveru hostoval domému s poštou a řekl mi, že je nějakej problém, že se nemůže dostat k poště. jo, prostě provozovatel serveru, se kterým řeším svoji doménu a kterou asi raději oželim, protože už mě nebaví čehokoliv se doprošovat, nikomu neřekl, že konec je na blízku. takže očekávám telefonát ještě jednoho frajera. [pauza 15minut] telefon mám za sebou. omg, takovejch nasranejch lidí během jednoho dopoledne sem dlouho nezažil. dneska už se asi moc učit nebudu.

Opilý muž se procházel s malou dcerou v centru Plzně, oba byli nazí. tyvle, tomu říkám mít štěstí na rodiče.

vary karlovy

** update 14:29 byl sem se zprasit jídlem z jídelny. zelí, knedlík a pečenej kurva bůček. taky mi přišel email.

image

======

** update 11:09 byl sem o vejkendu poznávat krásy karlovarska. viděl sem nějakej ten underground včetně otevřených hospod, jednu solidní barovou rvačku, kdy nebylo ze začátku jasný, jestli se týpek zvedne ze země dřív nebo později a poznal nový lidi. včera po návratu domu sem usnul jak zkurvený mimino.

revize

** update 10:55 migrace probíhá celkem normálně, musel sem akorát vyaktulizovat střeva blogýsku na nejnovější verze a změnit konfigurace. jako například přejmenovat 1666 souborů s koncovkou txt na md. něco úplně ne dobře funguje, ale snad tyhle detaily vyladím postupně. co je super, mám konečně validní certifikáty. ve středu sem se pěkně vyndal v hospodě a dneska mi přišel email od kominíka, že příští týden nemůže dorazit na domluvenou revizi komínu. mě to celkem nasralo, protože musim dalším 4 lidem oznámit změnu a vyřešit novej termín. ten sem zvolil podle sebe a sousedům rozeslal kontakty na kominíka, aby se s nim domluvili individuálně, pokud jim můj čas nevyhovuje. popravdě řečeno, trochu mě sere, že sem před třema lety koupil zase plynovej kotel na ohřev vody. je s tím sraní, každej rok revize komínu a úspora oproti elektrice je zanedbatelná. měl sem si koupit elektrickej kotel a odpadlo by mi každoroční domlouvání posranejch revizí. stejně rusáci plyn dřív nebo později zdražej.

test migrace

** update 19:38 migrační test

první den v práci

** update 09:43 tak sme se sešli v kanceláři v plným počtu. po dvou měsících sem vyrazil opět mezi kolegy a je to lepší než bejt doma na homeoffice. jsem zvědav na nejmenovanýho kolegu, jestli si karanténu prodlouží. no pojmu dnešní den v zajížděcím režimu. O vejkendu sem byl v Ledečku na chatě a chtěl bych tam ještě bejt. Je tam klid a hromada práce.

rozptyl

** update 11:07 včera sme byli s bráchou rozptýlit popel tety a položik kytku. snad sme to udělali nejlíp, jak jsme mohli. večer sem šel posedět na zahrádku do hospody, chcalo, byla zima, ale pár plzní sem hodil.

práce

** update 10:41 zajel sem dneska do práce vyřídit jeden email a nakoupit. přehodil sem pohotovost na kolegu a potkal kolegyni. pan ředitel je na nás kurevsky hodnej a normálně dostanem i za dobu nouzovýho stavu stravenky. nicméně příští týden v pondělí už musíme nastoupit na normální režim. nakoupil sem, potvrdil notářovi termín schůzky a přehodil na kolegu pohotovost. normální pracovní den.

Lidé čekali před Ikeou ve frontách již od sedmi ráno. no normálně mi to vysvětuje, proč dneska nebyla snad poprvý před lékárnou fronta a já mohl v klidu nakoupit multivitaniny v tabletách. Milovníci čekání na Godota se přesununuli před jiný podniky.

maso a buchta

** update 18:54 mám kurva plnej pekáč makový buchty a nečekaně zkurveně dobrá cukrová bomba.

======

** update 13:33 včera sem poklidil koupelnu, vyspal se a udělal nějaký drobnosti. dneska dusím hovězí na černým pivu s česnekem a mám chuť na makovou buchtu. jo pečení, k tomu mě přivedla koronakrize. lidí v ulicích přibejvá, už to není taková pohoda jako před měsícem, kdy byl klid a všichni byli zalezlí doma.