Prújem: únor 2019

včera pařba byla

** update 22:56 úplně tupej, jinak se nedá charakterizovat můj dnešní stav. úplně tupej. sem rád, že nejsem kunda, protože jestli tenhle algifen dávaj ženskejm na krámy, tak si nedokážu představit jak to v těch rodinách vypadá. feťácký zombie. jako vyzkoušel sem ledasjakou sračku, ale tahle legální sračka je fakt děsná. cokoliv chci udělat, tak dělám pomalu jak retard s iq 50. a jestli bez týhle sračky na recept dnešní ženský nedokážou žít, tak nechápu, jak dávaly krámy samice během vývoje lidstva během posledních dvou milionů let. snad se z toho do zejtra vyspim a zejtra konečně zkusím psát. to ani nemá smysl po sobě opravovat.

======

** update 14:10 včera byl vostrej večer. příchod v šest, odchod v půlnoci. byla sranda, dozvěděl sem se, že bejvalej dredatej se bude ženit, protože našel lásku života, se kterou paří. soused to nemá doma jednochý a pevně věřím, že jeho stará ráda "vzpomíná" na moji starou. ale popravdě srát na kundy a na to co si myslí, protože si nemaj co myslet, ale maj dělat to, co kundy od přírody maj dělat. To jest hlavně mít dodělanou střední školu a nechlastat první ligu. to už mám ujasněný, že je lepší bejt sám než s píčou, která leje víc než já. navíc mě včera bolela hlava, takže sem dostal od kumpána na lžičku nějaký posraný kapky algifen, který bere starý, protože je má na krámy či co. Hlava mě sice bolet přestala a i po šesti hodinách od užití sem viděl všechno rozostřeně. Hrozná sračka.

chlazení

** update 14:27 přišel mi podstavec pod notebook s chlazením. když stojí normálně na stole, tak je brzo stolní deska horká. k tomu sem vzal za 250kč velkou myš pro praváky a za 2kila klávesnici genius s velkejma tlačítkama. venku je pařák a večer mě čeká pivo s kumpány. a včera jeden kolega zjistil nepříjemnej problém s outlookem365. odeslal nějaký přílohy a příjemci přišly jako soubor winmail.dat, ještě klika, že to nemusím řešit.

školení

** update 23:01 školení bylo fajn, ale zase mě z něj bolela hlava. a ten vzduch tam byl taky vydejchanej. jak dělám v malý firmě, tak už sem roky kurva přes všechno. viděl sem ledasco, ledasco sem držel v ruce, ale nikdy sem nedělal celou kariéru jednu produktovaou řadu jedný firmy. to sou pak specialisti. já vím od všeho něco, ale pořádně hovno. takže mám před sebou switch od aruby, kterou vlastní hpe, hlavou mí lítaj procurvy a pak píčoviny jako že není hp trunk jako cisco trunk. do toho mám furt novej notebook s hláškama "CPU11: Package temperature above threshold, cpu clock throttled (total events = strašný hausnumera)" a očividně je jasný, že update firmwaru nezabral. ale teploty lítaj normálně kolem 50 a vylítnou jen při překladu. na starý t520 thunderbird trval hodinu a půl, dnešní aktualizace byla za 35min přeložená. neuvěřitelný. chtěl sem psát, ale zasek sem se u conky a jistý je jedno, o pohotovosti psát nebudu, protože mě čeká učení na recertifikaci vmware. no a umřel pomeje, ale to bylo poslední dobou jasný, že na tom není dobře, protože bulvár mlčel.

firemní pošta

** update 23:20 Takže sem nejen přenastavil poštu, ale rovnou sem překopíroval všechny svoje data na novej notebook. tohle je první zápisek z nově instalovanýho gentoočka. no, chtěl sem zkusit psát svý sračky, abych otestoval libreoffice. jenže sem se zaskenul na hláškách od jednotlivejch procesorovejch jader, který se objevovaly v logu každých pět minut na téma cpu throttling od teploty. to znamená dvanáct řádek a k tomu dalších dvanáct o návrácení k normálním hodnotám. přes lenovo forum sem zjistil, že nejsem jedinej, ostatně od toho je linux fakt dobrej, komu se děje to samý a v podstatě problém vyřešil upgrade firmware, který vyšel před pár dny. ostatně firmware je věc, umí s chytnout ip adresu a nechat se vzdáleně ovládat, takže sem zakázal ipv4 i 6 interface. management se zatím nevypínal, protože se na něj chci podívat.
psaní souvisí s klávesnicí, dělám překlepy. chvíli bude trvat, než si na ni zvyknu a přemejšlím, že si koupím nějakou profi mechanickou na psaní. ale na co sem si zvyknul kurevsky rychle, tak to je rozlišení. i když nemám plně 4K, tak sem dneska cvičně připojil dvě televize přes hdmi a musím říct, že fullhd rozlišení je kurevský malý. na velkou pracovní plochu se dobře navyká. myslím, že si domů koupím nějaký pěkný velký monitor. zítra mám celodenní školení v jehož prerekvisitách je uveden notebook.

======

** update 11:57 firma přešla na outlook365 a kolegové tu blázní a rekonfigurují firemní outlooky. za mnou chodí lidi, že prej jim začalo po překlopení pošty chodit větší množství spamů, než byli zvyklí. Já se jen směju, protože sem jim připomněl, jak za mnou chodili s brekem, že jim padalo do mailboxu 5 spamů denně. Ještě štěstí, že ten ms cloud umí imap. včera sem surově zápasil s instalací vmware-workstatoin 14, než se mi ji podařilo uchodit. Pičo, to byl kurva stres.

instalace ntb

** update 23:16 venku je kurevská kosa a notebook už skoro budu mít hotovýho. zítra začnu kopírovat data.

======

** update 12:24 furt instaluju. už mi chodí nvidia, modesseting a přes noc sem přeložil thunderbird, firefox a libreoffice. zatím se všechno tváří relativně stabilně, akorát webkit-gtk mě kurevsky sral.

pivo a spánek

** update 15:06 včera sem splnil plán, pár piv, brk a v půl dvanáctý sem byl tuhej, jak kdyby mě omámila štětka roháčem. vstánek v osm hodin a pak sem šel podat daně s žádostí, aby mi babiš vrátil peníze. problém s malejma písmenkama v xfce sem vyřešil tím, že sem srazil rozlišení ze 4k na nějaký něco mezi fullhd a 4k, prostě tak aby se na to dalo dívat. srát se změnama v xfce tématu se mi zatím nechce. takže teď už normálně instaluju všechny sračky, který potřebuju k životu. pravda, měl sem menší problém s wifinou, ale i to sem dal. wokenář se musí chechtat.

Před dvaceti lety jsme byli nadšení z toho, co všechno Linux umí. to je moc pěknej článek, protože před těma dvaceti lety sem taky přešel kompletně na linux a dodneška ničeho nelituju. mám k dispozici super nástroj, akorát sem prostě furt úchylnej přes gentoo. s nějakým redhatem, fedorou, manjarem nebo debian-ubuntu klonama bych problém neměl. vrazil bych médium do počítače a bylo by to.

xfce4

** update 15:06 Dneska po návratu z venčení hafiny mě sousedi řekli, že mě hledala nějaká hubená sympatická bloncka. Já doufám, že to nebude nějakej kundí průser, protože normálně když po mě lidi něco chtěj, tak věděj, kdy sem doma nebo na mě maj telefonní číslo. Mám nainstalovaný Xfce4, kupodivu dotyková část displeje chodí tak nějak sama od sebe, ale serou mě neskutečně malý písmena. ale co kurva chtít po rozlišení 3840x2160.

systemd

** update 22:52 no normálně celej den instaluju notebooka. efi, nvme disk a hlavně mám novýho kámoše a menuje se systemd. tak dlouho sem se mu vyhejbal, až přišel čas se o něm něco naučit. on i ten posranej debian na něm jede. sbohem openrc. jádro už netuhne a vypadá to že, drží. fakt děsný dělo.

Hrála za ženskou i mužskou reprezentaci. Nevíš o čem mluvíš, reagovala na kritiku Navrátilové. úplně si to živě dokážu představit. olympijský ženský tým složený ze samých bývalých mužů. teď už to vymyslíš a ne že ne :)

radost

** update 22:59 bomba, už mi dokonce nabootuje kernel gentoocka. fakt zábava. musím zapomenout na bios, mbr a nezbylo mi nic jinýho než si něco málo přečíst o gpt, efi a secure boot sem raději vypnul.

======

** update 14:25 Moje nová p52 je skvělá a má kurva dokonce i numerickou klávesnici, o který si mohla t520 nechat jenom zdát. rozměry podobný, hmotnost taky. luxusní hračka objednaná přes distributora, takže s nějakou minimálně 20% slevičkou oproti maloobchodní ceně. pičo, mám fakt radost a ta věc má dotykovej displej :D

======

** update 10:53 Takže sem dneska udělal následující: skočil matce s lejstrana do pojišťovny na poříčí. pak sem si koupil chleba s makovým závinem, přehodil pohotovost na kolegu, zapsal jeden parametr do firemních dns záznamů kvůli překlopení exchange do cloudu, objednal žrádlo pro psa a hlavně čekám na svůj nový notebook, který ráno přišel a leží někomu z obchodního na stole.

Češi si za drahá data mohou sami, nemají používat wi-fi, míní ministryně Nováková. Já si nemůžu pomoct, ale milá ministryně za hnutí ANO je stejná píča jako její holdingovej ředitel. Kurva, proč ten zasranej agent stb přitáhl do politiky takový kundy retardovaný? Jestli vono to nebude tím, že chce mít všechny pod kontrolou a tudíž nesnáší, když je někdo chytřejší než von. Jenže průser je, že andrej babiš zase až tak chytrej není, on je spíš vychcanej všechnozmrd a podle toho současná politická situace vypadá.

Příliš lpíme na titulech. I kvůli tlaku lidí, kteří se jimi chtějí ozdobit, říká šéf akreditačního úřadu. No, čím větší píča, tím víc titulů. Samozřejmě, že titul nic neznamená, ale když já si vzpomenu na ty negramotný kundy z posledních let, tak jeden malej titulek nikoho ještě nezabil. Aspoň se tím odfiltruje kundí odpad, kterej má jen základku s odřenejma ušima.

Firmy kvůli nedostatku sil berou i narkomany, potvrzují experti i odbory. Jo, zoufalý lidi dělaj zoufalý věci. Smutnej fakt ale je, že přitáhnout do práce feťáka je jako přitáhnout domů vymaštěnou ezopíču. Oboje je dost na hovno.

úklid

** update 22:25 odpoledne sem teda podle maloměšťáckýho plánu udělal koupelnu a sjel jeden a pak ještě druhej divnej film. během jednotlivých venčení strašnný čubky ze strašnic se nic zvláštního nedělo, nikdo nepřišel k újmě a popelnice sou kurevsky přecpaný. zbytek pohotovosti snad už proběhne v klidu. příští týden využiu k dořešení odložených věcí, k čemuž mi dopomůže, že polovina vedení je pryč s děckama na prázdninách. příští pohotovost zase nebude prdel, protože tentokrát se začnu učit na certifikace.

======

** update 13:34 Včera sem zabil celej den s malířem a uklízením. Večer sem udělal hovno, protože sem čuměl na tývku. Dneska ještě musím udělat koupelnu a tím uzavřu pohotovostní týden.

Soumrak domovních schůzí. Nikdo to nechce dělat, raději se vzdají práv, říká předseda. Jo, bejt předseda je zkurvená nevděčná práce. Faktem však je, že z toho může být parádní zkušenost, stejně jako je zkušenost žít s finančně negramotnou kundou. Kdybych se o fungování baráku staral alternativním stylem, tak ten barák zkrachuje a rozpadne se.

Fekální fantom se vrátil na místo činu! V Bohnicích znovu značkuje auta psími lejny. v bohnicích je veslo. ale kam se hrabe na lorda hoven.