Prújem: září 2017

dovolená

** update 22:40 Pár dní v kuse volno. Zasloužený po prázdninový akci odpady. Dneska sem se snažil v práci dodělat, co bylo potřeba udělat a hurá do píče. Večer si přijel frajer pro elektrikářský nářadí a já připravil čtrnáctou kapitolu k nahrání. dneska fakt vobyčejnej den.

klidné pondělí

** update 22:42 Dneska veget, vyřešil sem nějaký věci, přečetl 14 kapitolu svý sračky, abych ji mohl v neděli po návratu nahrát na internety. taky se chystám, že začnu zase psát, protože sem přestal před vystěhováním do garsonky. skoro všechno už je zase ve starých maloměšťáckých kolejích, takže je čas začít zabíjet večery psaním. Aspoň do tý doby, než mi někdo neřekne, že se mám jít radši upít. Sere pes.

Severní Korea obvinila USA z vyhlášení války. Pohrozila jim sestřelením strategických bombardérů . Bože zasranej, to je země vypatlanců.

V Praze zemřel Jan Tříska, pád z mostu byl zřejmě náhodou. Ty vole, Tříska. RIP.

maloměšťácká neděle

** update 22:43 Včera sem byl na chvíli v hospodě, pár piv, malý jídlo a pokec. Pěkně sem si pospal, dnešní den ve znamení vaření kuřecího rizota z kuřete, který sem upek včera a v noci ještě trochu obral a dojetí zbytku Twin Peaks. No, kdyby to nebyl Lynch, tak bych řekl, že se normálně posral. Ale jo, dobrý. Teďka jede třetí série Narcos a brzo snad obohatí můj maloměšťáckej kulturní rozhled nová řada Walking Dead. Nastávající týden bude krátkej a já se možná na pár dnů odpojím od sítě.

socani v praze

** update 12:19 Tak sem se vrátil z ranní procházky, venku klid a akorát si chci odložit nějaký socanský předvolební reklamy, které obtěžují mé okolí. Přiznám se totiž, že mě v první chvíli napadlo, že bych se mohl vysrat na všechny ty partaje a dát hlas socanům, protože je hezký, že konečně někdo myslí na nás pražany. Já moc dobře vím, kolik takový bydlení v Praze stojí potu a krve, hypotéka vás vydře úplně na kost a když do toho ještě řešíte kundu, která naprosto vůbec nechápe kolik co stojí, takže vám nezůstane ani blbá desítka na měsíc. A teď najednou přijde Dolínek a začne mi slibovat, že se můj plat zlepší a bydlení zdostupní. Jo, tihle socani...

image

pohodovej pátek

** update 22:50 Dneska byl fakt klidnej den. Život se vrátil do normálu, protože sem byl sousedce zase po dvou měsících koupit noviny. na hospodu sem se vysral, sjel sem 3 díly twin peaks a sežral nějaký brambůrky. maloměšťáckej večer.

kotel

** update 22:40 Na mým novym kotli značky vailant jsou skvělý tři věci. Je kurevsky tichej, takže když pustím teplou vodu, nehučí už mi za zády temně niagára. Voda se napouští otočením napouštěcího ventilu, takže už se nemusí připojovat hadice, což sem nikdy nepochopil. No a za třetí má šest ovládacích tlačítek, jedno vypínací, druhý resetovací a zbylý čtyři na ovládaní jednoduchého menička na displeji z tekutých krystalu jak na kalkulačce v 90's. Já sem říkal, že chci kotel tichej a jednoduchej a to sem dostal. Sem se bál mrdek s dotykovým displejem, milionem funkcí, konektivitou k internetu a appkou v telefonu.

======

** update 21:20 Včera byla středa a voka třeba. Štamgasti ubyli, už je zima a nedá se venku bejt příliš dlouho. Odrazuje je to. V podstatě v půl jedenáctý sem byl doma a dost solidně se vyspal. Dneska přišli konečně přidělat novej kotel, takže už topím a teče mi teplá voda. Akorát se práce protáhly, kominík přišel pozdě, takže pánové skončili až někdy v půl jedný a já si dal i zbytek dne homeoffice. Přijela matka, měl sem návštěvu a je klid.

den shromáždění

** update 20:47 Dnešní den byl ve znamení pohody a klidu. Po těch náročných večerech sem si takový den v práci zasloužil. Navíc sem ještě v noci aktualizoval servery, takže nyní je moje skládačka aktuální a zbývá poslední server pro zálohování a ovládání HP páskový LTO6 mechaniky. Dali mi nějakej veeam nebo tak, že prej to bude umět zálohovat i vmware virtuály. Večerní shromáždění u matky v baráku proběhlo taky v klidu, čtvrt hodiny sme čekali, abysme byli usnášeníschopní a jak přišel poslední hlasovač, ihned se odhlasovaly nejdůležitější záležitosti jako prodloužení mandátu současnému výboru na další 3 roky. Pak proběhla debata o dlužnících, šťouračích ve vodoměrech a měřácích na tělesech topení a fetce v přízemí prostředního vchodu. Jakmile začala volná debata, zvedl sem se a šel do píče.

naprosto hotovo

** update 20:47 ty vole, to byl solidní den. včera v 23h sem ještě začal ty esxi upgradovat na poslední rollup pack s pár bugfixema do dnešního data, pro jistotu, kdyby se něco posralo, tak bych měl pondělí to vyřešit. No, neposralo se nic, zhruba v půl druhý ráno byla celá akce hotová, největší zdržovačka vMotion přesouvání živejch virtuálů z esxi na esxi. budíček v pět, fyzicky sem vylez ve čtvrt na šest. kolečko s psí děvkou, vysrat se, rychle nasnídat a ve čtvrt na sedum začít vypínat stroje, půlhodina. ve čtvrt na osm telefonát od paní z posledního patra, že nejde pošta. ja se zeptal, že už je vypnuto a jestli jako už je elektrika dole. dozvěděl sem se, že elektriku vypnou až v osm, mě lehce omylo, tak sem řekl, že už to stejně nemá smysl zapínat. tak sme vyřešili jiný věci, já jel na desátou do práce, kde sem si dal druhou snídani, v jednu sem šel na oběd a v půl druhý mi volali, že je elektrika zase pod proudem. takže sme to jeli zapnout, otestovat funkčnost a ve čtyři hodiny sem byl doma. do toho mě prudila bába z baráku, že ji připadá zeď v kuchyni špatně opravená, jelikož pořád vidí novou trasu trubky a zednik to prej blbě zaštukoval. tak sem ji jednoduše řečeno poslal po dlouhý společenský konverzaci do píče, protože tohle už sem řešit fakt nechtěl a tímto sem uzavřel pracovní den. jo a ve čtvrtek mi konečně přijdou přimontovat novej kotel. bitcoin onanuje kolem 4000$.

Kuřáci v paneláku mají utrum. Na vlastním balkoně si nezapálí. Taková debilita. Tom sem řešil s domovním právním poradcem a dořešili sme se k tomu, že domovním řádem si lze celkem v pohodě vytřít prdel poté, kdy se vyserete na chodbě pod kamerou. Se stanovami je to taky diskutabilní, protože nějaký stanovy nejsou nad zákonem a nemůžou zakázat kouření ve společným veřejným prostoru. Jediný řešení je přidat balkóny a společný domovní prostory do zákona třeba mezi nemocnice, zastávky a hospody.

vzdělávání

** update 21:34 Včerejšek sem věnoval úklidu, vybalení posledních krabic a praní prádla. taky sem si hrál s firemním testovacím vmwaverem, protože chci bejt na upgrade u klienta fakt připravenej jak nejlíp mohu být. Zítra budíček v pět hodin, bitcoin 3726$. A i přes to všechno jsem nezapomněl a dneska začínám svěřovat v lůno Internetu první díl druhé poloviny mého sračkodíla v podobě třinácté kapitoly.

Filmaře legendárního seriálu Narcos v Mexiku zastřelili. Stylová tragédie.

Ve věku 66 let zemřel Petr Šabach, autor předlohy filmu Pelíšky. RIP. Nahovno.

zkurvená rýmička

** update 22:53 No, ve středu sem se solidně načal, poprvý se vyblil do novýho hajzlu a ve čtvrtek ráno mě probudil knedlíček v krku a telefonát od zákoše, že jim nejede fileserver. tak sem se málem vyblil po druhý a dal si solidní dopolední hoňku, protože ten posranej virtuál nějak solidně zatuhnul a pomohl až reboot celýho esxi. fakt pičo systém. pak se nějak zhroutilo kerio a přestalo ověřovat uživatele. skoro dobrou hodinu mi trvalo, než sem zjistil, že mám na doménovým kontroleru rozhozenej o pár minut čas a to kerio bylo odmítaný. večer sem si dal dva paraleny a šel si lehnout, protože dneska sem měl dovolenou, i když plán byl původně zcela kurevsky jinej. podzimní rýmička, léto v hajzlu. v pondělí u zákoše výpadek elektriky, tak musim kurva brzo vstávat a povypínat to všechno. bitcoin si dává solidní jízdu, číňani čeřej vodu a konečně pořádná korekce.