Prújem: červenec 2017

masakr

** update 19:49 Dneska ráno se dopajdal chlap na odinstalování plynovýho kotle, málem umřel než se vydejchal k nám do druhýho patra, skouknul věc a řekl mi, že to sám nedá a musí přijít s kolegou. do toho mě prudili od zákoše, protože díky mé zapomnětlivosti se nemohli přihlásit k novému licencovanýmu terminálu a mě chvíli trvalo, než sem si uvědomil, kde nechal tesař díru. V jednu sem vypadl s dovolením z práce a od tý doby balím zbytek bytu. zítra přijde kámoš začít mlátit elektriku. taky sem se konečně zbavil zasraný skleněný vitríny, kterou si nechtěla odvýst ani bejvalka, protože byla těžká jako zkurvená kunda a ještě navíc byla hnusná. kdy jindy, když ne teď, kladívko si užilo a střepů bylo tolik, že budu mít štěstí až do smrti.

igelit

** update 21:25 Dneska sem po maloměšťácku balil byt do igelitu a pokrýval podlahy kartonem. To musim říct, že je moje největší odměna za práci posledních 14 dní, protože krabice od serverů a racku, všechno hp enterprise, sem použil jako krytí na podlahy. A že toho kartonovýho papíru mám, je kvalitní a pořádně tlustej.

hele kundo

** update 22:50 tak jako včera sem měl homeoffice, jehož hlavní smysl byla akce sundání části kuchyně, aby se obnažila zeď. kolem půl druhý volal kolega z práce, že mám ještě práci a je nutný naistalovat a aktivovat licence server a do něj naházet licence pro vzdálený plochy. to sem zmáknul vyvenčil psa a šel do hospody, protože tentokrát přijel pocestný za mnou a měli sme jaksi srazit právě v hospodě. pokec, chlast, návrat domů o půlnoci, fér že nás nechali venku a nikdo neprudil. Pozdní vstávání s pozdní snídaní ve dvanáct, v jednu rozloučení a já se vrhnul na vyklízení podhledu a přípravu na nadcházející akční týdny. takovýho bordelu, kterej sem ještě vyházel, úplná pozůstalost, kupříkladu z auta nějaký oslintaný krycí desky. zaplnil sem skoro celej kontejner, tak doufám, že nikdo nebude řvát. pozdní večeře, film a dneska už nasrat.

Flash definitivně skončí v roce 2020, dohodlo se Adobe s prohlížeči. zaplaťufo, konečně.

Muž „před tankem“ z roku 1989 žije, ale ve vězení. no cemment.

protokoly sjetých mudrců

** update 22:49 To nejpodstatnější z dneška je, že sem byl dopoledne předat hlavně svoji práci za posledních čtrnáct dnů a teďka začíná takový to napínavý období, kdy se začnou překlápět věci jako pošta nebo terabajty dat. v podstatě zátěžovej test kvality mý práce. a pak další čas, než se uklidním a zbavím obavy, co všechno se může posrat. jako faktem je, že železu od hp po těch letech dobře věřím, nepomatuju si nějakej těžkej průser, akorát disky, ty odcházej, ale od toho jsou tu diskový pole s ssd read cachema a jinejma srágorama. k tomu veškerý zařízení redundantní, zdroje, řadiče, síťovky. mastím si ego, že sem to dokázal poskládat, oživit a vykonfigurovat. plus k tomu vyřešit drobný problémy, až mi v web managementu těch esx srágor vysej jenom dva vykřičníky ve žlutym trojúhelníku, kdy jeden znamená, že logy se ukládaj na non-persisten storage, čím asi myslí to, že ty dl360 bootujou z 8gb flashky či co, ale je to brutálně rychlý, a že mám logy nasměrovat jinam. druhý varování je před tím, že sem si otevřel do obou esxek ssh přístup na konzoli. to musí bejt. a třetí tajnej warning sem schoval, páčto sem objevil v dokumentaci tajnej parametru, kterej vyzmizíkuje varování, že management network nemá sekundární uplink. fakt prdel, lepší než školení.
nahlídnul sem do dvou rozdělaných koupelen v baráku a zcela jasně mi dochází, do čeho sem se to uvrtal. příští týden začne stavební peklo na mý straně baráku. tenhle víkend musím schovat věci, byl sem nakoupit krycí igelity a papírový lepicí pásky. v neděli mě čeká práce a je klika, že nemám zasranej byt různejma předmětama. v podstatě asi štěstí, že sem si to nedokázal předem konkrétně představit co mě vlastně čeká, protože jinak bych asi nadšení pro celej projekt hledal těžko. teď už prostě vím, co to všechno obnáší. takže sem se dneska uklidnil a dopsal konečně osmou kapitolu druhý série sraček.

======

** update 15:11 Včera pěkná kalbička, pokec, jídlo, pivo a maloměšťácký relax stárnoucích hochů od zasraný řeky. je léto, do čech příjíždějí pocestní a my tentokrát dostali k dobru vyprávění z divokých asijských zemí typu laos, barma a kambodža. takže sme se dozvěděli, že je tam samozřejmě líp než u nás, že tam neřeší sračky jako my, že třeba v kambodži mají údajně jen dvanáct zákonů, z nichž půlka se týká divoký zvěře jakože třeba nesežerete tygra a nebo neošukáte říčního delfína, přičemž teda třeba tygr stojí na černým trhu prej 30k dolarů a místní policajti mají měsíční průměrný plat 80$, což je prej pohoda, protože když cokoliv provedete, policista za pozornost ve výši svého měsíčního platu zařídí cokoliv. No a zkuste v čechách fízlovi nabídnout měsíční plat, aby přimhouřil oči, že přes ruzyň pašujete tygří sušený pyje a varlata. a pak prej ty ženský tam, ještě nejsou postižený feminismem, genderovou rovnoceností a emancipací, takže prej dělaj to co maj normálně frndy dělat a navíc, zkuste nasrat bílýho chlapa, kterej měsíčně vydělá čtyřicetinásobek průměrnýho měsíčního platu. dnes dopoledne návštěva zákazníka a podepsání pracovních protokolů.

MACHALICKÁ: Útok Klause, Weigla a Jakla na Topola ukazuje totalitou pokřivené myšlení. frustrovaný kundy z institutu vk zase melou hovna.

wokna

** update 15:34 Dnes celý den s Windows. Přemýšlím, že si v hospodě uženu nějaký aspoň menší wokno.

vole pyčo

** update 23:32 Dneska sem celej den makal. Dopoledne doladění vmwaru, odpoledne instalace virtualizovaných windows 2016 a konfigurace active directory. do toho sem vyřídil nějaký mejly a telefonáty, rekonstrukce se blíží a večer sem chtěl psát, ale zase sem přemejšlel nad tou svojí hračkou za skoro dvě mega.

Zeman: Autoritářské země mají lepší podmínky pro velké projekty. Jak má v oblibě tu nekorektní politiku, tak můžu zcela nekorektně říci: Je to zmrd.

Další oběť podvodnice Evy: Maminka Magda (36) skončila i s dcerou (4) na ulici. Hustý na takovou kundu narazit, na kůl tu svini narazit.

Pozor, podezřelý je nebezpečný, varuje policie. Švýcaři dál pátrají po útočníkovi s motorovou pilou. Švýcarský masakr motorovou pilou.

pičo vmware

** update 20:13 No pičo, dneska celej den u konfigurace vmware a vcenter sračky. ty vole, začali sme v devět a skončili v 18 a ještě navíc nabrali skoro hodinu čas, protože nějaká pražská píča na kolegovo auto s pražskou espézetkou přilepilo na přední sklo medvědím hovnem papír s nápisem "vjezd". Ten vjezd, kde to auto stálo měl 30cm vysokou trávu a ani stopu po autostopě. To byste se posrali, takže sem přijel domů v 19h, vyvenčil, přinesl si od vietnamců oběd a ještě mi běží instalace windows 2016 serveru, kterej k mýmu zděšení má stejnej meziksicht jako windows 10.
jo a ještě sem si chtěl poznamenat, že v pátek v hospodě bylo super, že si k nám přisedl nějaký mladý český pocestný, který se vrátil právě z novýho zélandu a dal nám solidní nalejvárnu, proč si tam zařídil rezidenturu a v čem je novej zéland lepší. úplně jak z reklamy, protože lepší bylo všechno, akorát prej lidi jsou jako u nás, že si stačí kdekoliv přisednout a každej se s nim dá do řeči. Jo a k tomu si postěžoval, že nemá nikde kořeny. No, tak sem si ho vyslechl a vysvětlil mu, že nemůže sedět na dvou židlích, protože jednou si bude muset vybrat, kde se stane štamgast. Jenže víte jak to je s těmahle věčnejma hledačema štěstí kdekoliv jinde než v čechách. když dojde na lámání chleba a minimálně na zdravotnictví, všichni češi se aspoň jednou ročně rádi vrací do našeho socialistickýho zřízení, kde doktoři stojej pakatel a nárok na ošetření ma každej. tohle věděj i důchodkyně s dvojitým občanstvím, protože proč si dělat zuby ve švajcu, když v čechách mi je udělaj taky a hlavně za třetinu švýcarskýho důchodu.

ty vole neděle

** update 16:40 Po prasácky sem se přežral, zcivilizoval a zabil večer po maloměšťácku odpočinkem a sledováním nenáročných televizních pořadů, klasická pasivní zábava s galaxy of horrors. laciný zpracování super, některý povídky i vtipný.

======

** update 16:40 Devátý příběh ze série neskutečných sraček. Kuřecí srdce jsou hotova, rejže se nespálila, du se nažrat.

======

** update 13:44 v pátek sem se u zákazníka zdržel fakt dlouho, diskový pole mi dalo trochu zabrat a hlavně mi dva lidi furt čuměli přes rameno. když sem přišel, akorát sem vyvenčil a už se stavil kámoš elektrikář obhlídnout byt a nechat si vysvětlit, že chci všechno vytrhat a instalovat nový měděný dráty s novejma zásuvkama. už žádný zvonkový drát ve zdech. stavili sme se u sousedky, kterou sem mu dohodil, aby si ji poslech, jestli jí to chce taky udělat, byt ofkoz a pak sme šli do hospody, ze který sem přišel o půlnoci. v sobotu sem se probudil normálně, nasnídal se a vysral na všechny povinnosti, hlavně na kontrolu páteční práce. někdy po třetí sem vysmah navštívit kámoše a pak sme šli zase do hospody, ze který sem přišel o něco dřív než včera. pohoda.
dneska sem se chtěl probudit v deset, ale vstával sem v osum, vyvenčil, nasnídal a zkontroloval předvčerejší práci. zjistil sem, že se mi pole hlásí jako degradovaný, tak sem asi dvě hodiny strávil nad dokumentaci a čtením dlouhých odstavců, abych zjistil, že mám blbě nakonfigurovanej dual-path. druhej kanál nepropagoval, takže sem problém opravil a pole se hlásí jako OK. k tomu sem pověnoval čas instalovaným ssd diskům, který maj fungovat jako read cache. ale taky sem z dokumentace vyčetl, že se to musí jakoby nastavit. ty vole, stačí dvě hodiny klidu a problémy vyřešený. jako školení dobrý, ale praxe je jiná věc. sem spokojen, protože nesnáším warningy v logách. dneska mě čeká přečíst další kapitolu těch mejch sraček, ale naštěstí je krátká, tak až si dodělám a sežeru oběd, vrhnu na to.

oživování

** update 22:23 Včera pivko super, dal sem si řízek a hromadu alkáče, doma sem byl před půlnocí a maloměšťácky po vyvenčení vytuhnul. k zákošovi sem dorazil přesně podle domluvy později a až do tří sme oživovali to, co sme v úterý poskládali. šťáva připojena a konzole zkonfigurovány. pole hučí jak niágára a servery si vrní. zítra instalace vmware. ta konfigurace jakou mají musela stát aspoň mego a půl.

Dezinformátoři.cz: Nejvlivnější český dezinformační web jsou Parlamentní listy. No jo, parlamentní sračky pro lidi, kteří nepocházejí z opice.

Zpěvák skupiny Linkin Park Chester Bennington spáchal sebevraždu. Hm. rip.

Španělské úřady exhumovaly Dalího. Údajná dcera se přihlásila o dědictví. Velmi surrealistické.

Massive blow to criminal Dark Web activities after globally coordinated operation. alphabay a hansa down. scéna se od dob silkroad hodně proměnila.

práce u zákoše

** update 12:06 Práce u zákazníka proběhla dobře, v podstatě by ji nakonec zvládla i cvičená opice jako sem já. večer du na pívo a fakt se těším na řízeček paní zuzanky, pokud tedy nebude mít dovolenou. jediný výrazný vzrušení dneška byla cesta ze smíchova, kdy sem nastoupil do tramvaje a až pozdě sem zjistil, že v ní cestuje nějakej cikánskej houmlesák, který vydával monotóní skororytmický pazvuk, no prostě se kymácel a pípal jak čůrák a bylo to tak otravný až ho cestující o pár zastávek dál za výpomoci řidiče vypoklonkovali. Opravdu, prostě ten typ naprosto retardovanýho degenera, kterej si degeneraci uhnal buď už geneticky od rodičů a nebo ji pomohl užíváním fetů a chlastu. Jak bych to tak řekl, přítomnost takového člověka v mé blízkosti mi vždycky nahodí otázku, jestli by nebylo lepší tyto naprosto zbytečný lidi prostě utratit. Ať sem přemejšlel, jak sem přemejšlel, nenašel jsem jedinej důvod, proč má existence takového jedince na zemi důvod. K čemu je, vždyť obtěžuje už jen svojí přítomností. No a pak se v tramvaji rozbily dveře, že nešly dovřít a čidlo nedovolilo tramvajákovi odjet, takže problému se chytli nějací mladí borci, kteří na každé zastávce řádným úderem a kopancem dveře dovírali, takže sem mohl dojet do práce. aha, taková je praha.