Prújem: srpen 2016

seminář

** update 22:53 Nemůžu říct, že bych se nudil. Dopoledne sem smrděl v technologickým parku chodov na semináři. jo, bylo to příjemný, bylo nás pár a co se týče konzumu, skoro jako za starejch časů včetně teplého oběda z nerezovýho bufetu a výběru ze dvou jídel. fakt pohoda, ale dělat bych v techparku nechtěl, multikulturní prostředí plný lidí, v poledne fronty, všichni úspěšní. no, úplně sem se tam ztrácel. navíc se na chodově staví a rostou tam dvě opravdu gigantický stavby. nevím jestli další nákupní středisko a nebo nějaký byznys centra. co se týče nákupních středisek, matka si už všimla, že sou všude furt ty samý obchody.

odpoledne sem jel do práce a pak na certifikaci, ze který sešlo, protože selhala technika. zítra prý máme poslední možnost tu podělanou zkoušku udělat, protože ve čtvrtek vyprší platnosti a ty hp jsou prej nějaký přísný. ne, opravdu sem se nenudil. během odpoledního venčení sem vzal matku do baráku a ukázal ji naše luxusní suterenní byty. ne vnitřky, ale aby viděla ty parapety dvacet čísel nad zemí. a to nebudu komentovat, že před těma bytama je takovej pěknej betonovej výkop, protože úroveň chodníku je ještě o dalších asi 70cm výš, jenže to málokomu dochází, protože chodník je na druhý straně baráku a ten výkop se schodištěm na zahradu, která je právě na úrovni chodníku, tak příjemně klame, že si návštěvník snadno představí, že má vyvýšenou zahradu.

Večer sem psal a procházka super, dneska nechcalo.

Avia se bude vyrábět v Přelouči, v Praze prý chybí kvalifikovaní pracovníci. Hele, v přelouči budou mít další byznys. prej tam rostou ceny nemovitostí a docházej lidi na manuální práci, tak nevim co tam budou dělat.

Ve chvaletické elektrárně ráno vypukl požár. Škoda je 50 milionů korun. Znám tam chlapa, kterej dělá u zauhlovacího pásu celej život. Mám takovej divnej pocit, že to asi nebyl úplně nejpříjemnější druhý den v práci po dovolený.

Katarský princ chce odškodné za nezákonnou vazbu v Česku. Třemi zkratkami: ROFL LMAO OLOL

Kdo a proč vlastní česká média? Pěkná mapička.

poslední pondělí v září

** update 22:47 Je to dobrý, v Praze vše v pořádku. Před chvílí přestalo pršet a pod okny mi prijel kropící vůz. Slušně sem zmoknul, když sem se rozhodl jít z práce, rozhodlo se fakt megachcát. Proti tomu nebyla obrana. Sednu do tramvaje, dojedu do Strašnic, nechčije, říkám si "paráda", vytáhnu fenu na procházku, dělám kolečko, vyzvednu matku a druhej megachcavec. To bych se fakt posral, takže sem převlíkl potřetí a před sedmou sem vyzvednul kolegu místopředsedu, imho db2-kař a probrali nějaký organizační věci jako, co jsem udělal a co jsem neudělal. Hlavně sem si potřeboval ujasnit, že se mnou souhlasí v tom, neshánět nějaký souhlasy lidí kvůli suterénním bytů a akci udělat podle plánu příští rok. Já jsem si pozval mladýho na schůzku, abych mu před svědkem panem kolegou do očí řekl, že holt bude muset počkat ještě deset měsíců, že se jinak nedá svítit. Bylo to takový hrozně trapný, smáli sme se na sebe, já chápal jeho problém a on částečně chápal naši situaci. až si jednou přestane plést družstvo se společenstvím, bude svět v pořádku. Se mu trochu propadá podlaha a prah a futra sou zkroucený. No suterén, barák pracuje a hejbe se po celej rok. Fakt to byla taková ta situace, kterou bych nejradši ukončil vyjádřením "di do prdele, prostě počkáš deset měsíců". No, bylo jasný, že na frajera tlačí kočička a musel sem se zeptat, ale mám takovej pocit, že vůbec netušil co to obnáší koupit si byt v osumdesát let starým baráku, kterej neprošel zásadní rekonstrukcí, navíc v suterénu. má frajer fakt štěstí, že je všechno hotový, až na ty zasraný hovno trubky. zkusil jsem odlehčit situaci, jak mi poradil kámoš minulej tejden v hospodě, že snad viděl někdy nějakej squat. No, mladej vystřík, že si snad za dvě mega koupil byt a žádnej squat. no má to blbý, každopádně to fikaně ukončil kolega, kdy mladýmu potvrdil, že si může v bytě zkoumat a pátrat jak chce a v případě, že by objevil něco, co se týká společenství, může se na nás obrátit. Došlo mi až později, že pravděpodobně kolega místopředseda, on jako débédvojkař a mainframista je o pár levelů chytřejší než já, chtěl zajistit, aby se frajer na deset měsíců zaměstnal a nám dal klid na práci.

======

** update 11:40 No jo vlastně září ještě není.

======

** update 10:09 Dnešní pracovní kalendář je prázdnej, až zejtra dopoledne začíná prdel nějakým seminářem, odpoledne pokračuje pro letos snad konečně poslední certifikací, akorát dneska večer mám schůzku s kolegou místopředsedou, protože musím vysvětlit tomu kinderpunkáči ze suterénu, že k rekonstrukci dojde až příští rok a potřebuju svědka k tomu, až budu frajerovi vysvětlovat, že holt koupit si byt v suterénu může přinýst nějaký nečekaný problémy. Minimálně si bude muset vyslechnout, že měl při koupi trošku přemýšlet, nehledět jen na cenu a možná se měl jít zeptat domovních orgánů a nespolíhat na prodejce. Vona ta lejdy eŠ. byla fakt megapíča.

no jinak jak pozoruju ženáče okolo sebe, nemaj to jednoduchý. Chudáci mi přijdou nějaký strašně nervózní a sem rád, že sem se nenechal ukecat, protože teďka by už rozhodně o prachy šlo. Jako ještě někdy budu poslouchat kecy kund ze zazobanejch familií jak o prachy nejde. Ty vole, já když si sem tam vzpomenu v čem sem žil, hromada lží, krádeží a ezokeců. Nechápu a sám sebe se ptám, jak jsem mohl něco takovýho dopustit, že jsem svazk do dvou let nezabalil. Lepší později nežli nikdy a musím si poznamenat, že od tý doby co umřel starej alkoholik N., tak jeho stará už není v domě slyšet, jak řve, že je budižkničemu, že nic nedokázal a že je nula, na mě zase neřve bejvalá, že málo vydělávám, že bych si měl najít lepší práci, že sem kunda a měl bych jít do nějakýho dža i s tím zkurveným psem nebo co to mlela za ezoalternativní mrdky. Jo, v baráku je klid tak jak to má bejt. Není nic hezkýho, když procházíte okolo bytu a tam nějaká afektovaná kunda v alkoholovym dojezdu řve na svýho partnera, že je kunda, dža, budižkničemu a tak. Druhá věc pak je, že to slyší celej barák a lidi okolo vás choděj, dělaj, že nic nevěděj, no prostě taková baječná trapná situace, kterou do outu nejde dost dobře zahrát. Jakmile maj příležitost, například, když je kunda konečně vyhozená, přijdou a začnou vykládat, že ta osoba, která žila v bytě byla pěkně sprostá, vulgární a uřvaná jak pavián. No jo, tyhle výchovy v zazobanejch familiích produkující zlatej ezoodpad, kde o peníze nejde.... ha ha ha

parná neděle

** update 22:54 ty vole, to je ještě furt parno. odpolední procházka byla fakt zabijácká, málem sem zdechnul. jinak sem sem flákal, protože se nedalo nic dělat. jelikož jet někam k vodě znamená zúčastnit se davový psychózy, protože každá zasraná louže byla obsypaná lidma jako hovno mouchama. lepší jít do hospody, kde byl klid, studený pivo, málo lidí, sem tam nějakej cizinec a zoufalci jako já. jo a jel sem dvakrát z hospody autobusem. mám takovej pocit, že sem se vyblil v pátek u dětskýho hřiště. no jestli řádně nezaprší, budou tam ty zvratky dlouho. stejně jako ty, který máme před barákem. to zas bude klima pár dnů. vedro, zima, vedro, zima. jo a včera sem si dal Warcraft, v podstatě hlavně z čistý zvědavosti, jak moc se jim podařilo film zmršit. ony tyhle herní předělávky moc nevycházej, až na světlý výjimky typu mortal kombat a protože mám k blizzardu a prvnímu Warcraftu nostalgickou vzpomínku. Jo, první polovina devádesátek. ale nakonec sem byl celkem mile překvapenej, fantasy, kterýmu chyběly jen hektolitry krve. no museli to natočit tak, aby se mohli podívat i mladí fanoušci. magie, orkové, lidi, jatka a celkem dobrej příběh.

hip hop

** update 14:53 Mimochodem, kdybyste to nevěděli, tak Luftjarda Tvrdík se stal společníkem firmy, která drží práva na Krtečka. Sem netušil, že je Karolína Milerová až tak blbá, vždyť by se její dědeček v hrobě obracel a ještě by se přidal pan advokát Fišer, který se mu o ty práva staral se svojí manželkou. Jo, já si tohodle pána dobře pomatuju, protože měl kancl nedaleko mého prvního zaměstnání a chodili jsme se jim starat o počítače, respektive tehdejší kolega. Dodneška si pomatuju kanceláře, kde byl všude krteček. Velkej, malej, plyšovej, prostě krteček na milion způsobů.

======

** update 14:03 Tragédie na Novém Zélandu: Udělali jsme několik chyb, přiznala Pavlína. Zbytečná tragédie. Přitom si stačí jenom přiznat, že být maloměšťákem je lepší a srát na takovýhle akce. Celkem by mě zajimalo, čí to byl nápad, ale žít s tim bude manda celej život.

======

** update 10:39 O pokálené stany neměli zájem ani bezdomovci. Reportáž z úklidu po akci jménem hip hop kemp. No, já si stejně myslím, že hip hop do evropy nepatří, že na sebe nabaluje jen tlustý bílý dementy z různých jižních měst a ani cikáni ze žižkova nějakej hiphop nejedou.

pohoda, klídek a héráček

** update 22:50 Klasický čtvrteční večer. Opice už konečně utekla, něco málo sem napsal, vyvenčil, Praha je vyprázdněná, lidi využili nejspíš toho, že se poslední týden prázdnin udělalo ještě hezky. ale už sme si v hospodě všimli, že dny se zkracují a není už světlo do desíti do večera, ale jen do půl desátý. no, ale to je logický, většina pozemšťanů důvody tohoto chování chápe. v tývce jede univerzální voják.

The scariest video you have ever watched in the name of science. Málem sem se posral...

======

** update 15:30 Kolega si koupil nový telefon. Nějaký samsung za patnáct litrů. Rozdíl oproti mému dva roky sony z1 za 8litrů je ten, že za ty prachy má dvě jádra navíc, wifi 802.ac, detektor srdečního rytmu a nějakou dotykovou tužku. A stejně jako můj sony umí i lte.

======

** update 12:54 Linux má 25 let. Hepy brzdej!

======

** update 10:22 Ne nejsem na héráku, jen sem chtěl parafrázovat takovou jednu debilní písničku, kterou před chvíli hráli v rádiu. Včera hospůdka fajnová, sezení venku, kumpáni, pivo a tak. Prostě takovej pravidelnej maloměšťáckej sraz stárnoucích jakoby lidí.

Největším vyvrcholením večera byl asi dročkář, kterej pro mě přijel. Bral sem známý na Floru, tak sme v dročce řešili takový ty kecy jak státní správa bobtná, jak je potíž kohokoliv vyhodit, protože valná většina má smlouvy na doby neurčitý a tak podobně. Prostě opilecký kecy. Známý vystoupěj na Floře, v dročce je chvíli ticho a pak holohlavý bílý řidič s velkým pivním mozolem, zlatým řetězem kolem krku a výrazným růžencem s mohutným křížem pověšeným na zpětným zrcátku, promluví, že prej nám chyběj elity, že ty starý, nikým nevolený, všechno posrali. No já jsem začal čout, že sem se asi setkal se skutečným pravým čechem a vlastencem, který se bojí těch statisíců migrantů, kteří každý den proudí přes naši malou nádhernou zemičku, znásilňují krásné české ženy a mrzačí svými gigantickými nadrženými údy malé chlapečky. Holt dotyčný taxikář nebyl členem pirátský strany a nehustil mi do hlavy výhody nepodmíněného základního příjmu, kdy by nikdo nemusel pracovat a všichni by od státu dostali tolik, kolik potřebují, ani to nebyl člen strany svobodných, aby mě zaplavil myšlenkovým hiphopem, proč je Mach dobrej a jak rozkládá fašistickou EU zevnitř. Takže sem se nadechl a ihned na začátku si s dročkářem ujasnil, že má pravdu, protože současný elity, který sem nevolil - jako například miloše zemana, jsou fakt tragédie a charismatický vůdce jako byl Václav Havel se zatím ještě nenarodil. Nastalo takové zvláštní ticho a ve vzduchu bylo cítit jisté napětí, které by mohlo kopat jako padlé elektrický vedení, ve kterém mě dročkář dovezl před barák, vytočil z tiskárny jízdní doklad a očividně byl frajer rád, že sem mu vypadl z vozu.

instalatér

** update 15:04 No, dopoledne jsem strávil kouřením cigaret u instalatéra. Měl jsem nějaký blbý otázky, dozvěděl jsem, že odhlučněný trubky budou jen cca o 150k Kč navíc, takže místo 750k zhruba 900k. Vodorovný trubky a zpětná klapka vyjdou odhadem tak maximálně na 50k. Taky mi vysvětlit, že kdybych chtěl dělat akci napůl,nejdřív spodky a pak zbytek, ne že by to nešlo, ale muselo by se požádat o souhlasy lidi o patro výš, který by pak měli do příštího roku rozmrdaný byty. Takže bude na mě frajerovi citlivě vysvětlit, že musí počkat do příštího roku, že se jedná v podstatě jen o počkání 10měsíců. No úplně vidim jak ho ta jeho vyvoněná punkerka bude prudit kvůli trošce hovnový vůně. Dneska pivo.

den internautů

** update 22:36 Nějaká nečekaná relativně krátká počítačová práce, která vždycky potěší jen částečně, nějaký brakový chcaní, venčení, venku tak nějak divně a bolí mě koleno, zítra ráno volno, jedu řešit kus projektu "Odpady". Jo a zvládnul jsem požádat lidi, který bydlej nademnou, aby nedupali a používali bačkory a nebo aspoň nosili ponožky. skrz to dřevo a slámu je slyšet všechno. prostě další obyčejnej den. ty vole, byl by to asi ráj, kdyby byl každej den mejdan.

======

** update 15:05 Spadnul mi slušnej šutrák ze zad, naštěstí se nikam nejdu testovat. aspoň pro dnešek.

======

** update 12:44 Dneska je den internetových závisláků. Zatím se, kromě zasraný práce, nic nestalo a bude tomu až do večera. Za chvíli konečně dojde na oběd.

Zanedbal péči o otce, žene k soudu Davida Ratha jeho bratr. Jo, tihle pokrytečtí kryplové z bohatých rodin mají zvláštní přístup. Rádi melou hovna, jak o peníze nejde, ale když na ně dojde, neznají matku, otce, bratra či sestru.

Trvalo mi to dlouho, ale už chápu, že přístup jaký měli moji rodiče, byl správný přístup, i když jsem oproti rozmazleným retardům (dnes by se řeklo 'zlatá mládež' z rádoby podnikatelských kruhů) neměl všechno co sem chtěl mít.

No pičo, takže sem se dozvěděl, že du ve tři hodiny na nějakej posranej zase kurva test.

sraz intelektuálů

** update 23:21 Mám nějakou práci na počítači, ale psal sem, a i psal vyvenčil. Jinak utekl další maloměšťácký den, který sem neprožil v hospodě. řezník má dovolenou, dneska mě zachránila sousedka upečeným koláčem. pohoda.

======

** update 14:47 No, dopoledne sem musel zařídit nějaký kokotiny, příchod do kanclu na polední, pak pizza k obědu a odpolední flákání. Chtěl se stavit ještě mladej, ale jak jsem nebyl na pracovišti, tak bych bez dozoru bych ho nechat nemohl. Jo, to sem si vzpomněl, že mi v sobotu volal mladýho fotr z vlaku od Nymburka, že prej jede na Kozí mejdan k Pencovi a jestli nevim kde to je. Tak sem mu vysvětlil, že k Pencovi jsem chtěl jet v dobách svého mládí v 90's, kdy sem byl ještě pln naivních ideálů o světě a že na to teďka v tomhle věku seru, protože beztak tam každej host udělá dělníka zdarma a navíc už sem jaksi opustil underground a alternativní prostředí. Beztak by to byla jen obyčejná ožíračka s alkopunkáči z celý republiky. Fajn, tak to sem moc nepomohl. A nepomohl jsem ani podruhý, když volal ten samej frajer, že si mladej zabouchl klíče od bytu a jestli by u mě nemohl přespat do neděle. No, rád bych opět pomohl, ale musel sem mu vysvětlit nejen, že teda na nějakýho Pence seru, ale že vlastně nejsem ani v Práglu a i kdybych hrozně chtěl, mladýmu prostě nepomůžu.

No jako včera sem zase měl nějakou debatu s matkou o výchově a rozhodně můžu říct, že v tom undergroundu a alternativním prostředí jsme povětšinou jedinci, na kterých se špatně podepsala rodinná výchova. Na někom víc a na někom míň. Mě se doufám podaří utéct a stát se normálním maloměšťákem. Vím, že mám ještě šanci se zachránit a stát se obyčejným člověkem.

ruská okupace

** update 22:49 Byl sem na venkově užít si rušné silnice za barákem. Pohoda, matka vařila jako šílená, protože bylo nějaký příbuzenstvo a dneska sou lidi tak rozežraný, že všechno nežerou. Já sem sežral zatím všechno, kromě krupicový kaše, ale ta snad už z jídelních stolů zmizela v propadlišti hnusných jídel. Sem ještě teď přežranej jak dobytek, celá africká vesnice by se nažrala, kdyby měla k dispozici to co já o víkendu. vyvenčeno, chcalo a psal sem ty svý hovna.

Lidé si před rozhlasem v Praze připomněli invazi z roku 1968. 48let. furt by se to mělo připomínat jak soudruzi z ruska přikázali jinem soudruhům, aby najeli na soudruhy v československu. soudruzi mají rádi mírové tanky a zbraně. jo, matka dneska vzpomínala, její generace je postižená následným společenským marastem, který nastal.

Technožidé křepčí v tvrdém rytmu Na Nach, před jejich mantrou není úniku. Ty vole, židi :D

Může papír řezat dřevo? Pokud někoho trápí tahle otázka, tak v tom videu je odpověď. zdá se, že může.

Konvička vyděsil desítky lidí. ‚Jsem spokojený, ještě jsme chtěli symbolicky Zemanovi uřezat hlavu’. Docent broukolog se dočista pomátl a ještě mu to nejspíš dělá dobře.

svět jak z reklamy

** update 23:06 Tak jako jo, nevyplavil sem se a rohovej ventil sem rozebral a asi na chvíli opravil. minimálně mi zase teče studená voda v kuchyni, před akcí sem si vodu vypnul, takže mě překvapila jenom tryskající zbytková voda z roury a snad se nestane nějaká havárka, to by bylo vostrý vyplavit sousedy. to posraný kovový téčko s plastovejma vnitřnostma si stejně říká o výměnu. takže sem tenhle success oslavil tím, že sem nešel do hospody a zůstal doma. dvakrát v tejdnu snad stačilo a večer sem zabil datlováním sraček, vyvenčeno, venku vedro jako kráva, který navíc dlouno nemůže vydržet dlouho, tak doufám, že hnusně bude až v neděli odpoledne.

Brno začalo jednat o hyperloopu. „Lidské potrubí“ může nahradit pomalé vlaky. Ty vole, v Brně na radnici někdo moc chlastá a po večerech čte Neználka na Měsíci.

Romská zpěvačka Věra Bílá (62) se pokusila o sebevraždu! Ty vole, to je smutnej osud, no smutnej, neměla házet love do beden, kdyby si aspoň pronajímala byty nebo tak, ale ty bedny sou fakt primitivní. kdybych byl cynik, tak bych poznamenal něco ve smyslu, že takový pr k připomenutí její existence může vymyslet jenom šílenec.

Šlouf má „nového Zemana", jméno prezidentského kandidáta ale tají. Ty vole, Mirek jede, ten je snad rozhodnutej se Milošovi pomstít a nebo mu aspoň zhoršit ranní sraní.

======

** update 13:13 Protože svět skutečně není jako z reklamy na Coca-Colu, kde jsou všichni mladí, usměvaví a děsně v pohodě, protože v jejich ideálním světě retardi neexistujou, hejbnul sem prdelí a bojoval s chutí chorobně odložit i to co sem měl udělat už včera. Takže sem pěkně po maloměšťácku vytáhnul telefon a začal si zase organizovat život. Konečně se mi podařilo domluvit konkrétní termín schůzky s instalatérem, koupil sem si v drogérce nějaký mrdky do koupelny, zašel si koupit kebab k turkům a odpoledne sem rozhodnut se zkusit nevyplavit, protože sem dostal pár tipů, kterým mám ověřit, než se vrhnu do shánění někoho, kdo mi vymění rohový ventily, pokud si ho nezkusím vykroutit sám. Pokusím se postupovat tak, aby další zápisek nebyl "jak sem se kurva vytopil".

Aby z potomka nebyl finanční „negramot“: Pořiďte dětem odmala pokladničku Jo, akce pokladnička, tu sme s bejvalkou taky zkoušeli. Furt sem do do ní házel prachy a furt v ní nic nebylo. To byla tenkrát hrozná záhada. Hahaha.