Prújem: únor 2016

přestupný rok

** update 22:55 dopoledne sem smrděl na semináři. nebyl špatnej, ale pro mě zbytečněj. odpoledne nějaký mrcasení v práci, návštěva drogerky a vzatí si na zejtra dovolenou, protože u matky vyměnili trubky a zejtra zazdí díru. naklušou v půl osmý, šílenci, takže jim musim otevřít dveře. ještě štěstí, že to mám za rohem. když budou rychlý, rád bych zajel na radnici navštívit archiv stavebního odboru a v nejhoršim katastr v kobylisích kvůli domovním plánům, když stihnu i účetní, budu rád. žádnej nudnej den. vyvenčeno, padá sníh, mokrej, těžkej, pokud zmrzne bude ráno prdel po praze.

nedělní veget

** update 22:50 tradiční večerní rituál vykonán, duše očištěna a podrážky od hovna omyty v louži. oranžové světlo pouličních lamp nedokáže odhalit veškeré překážky životní. standartní nudný zápis do hlášení o stavu věcí pozemských.

======

** update 19:09 Dopoledne zakrývání garsonky, odpoledne sem proflákal, sjel pár filmů, udělal nějaký podvečerní práce, vyvenčil, udělal ze sebe člověka a takový ty nedělní sračky, který bych označil za přípravu na nový týden. žeru druhej den játra s rejží a sem rád, že je dožeru. zasranej blahobyt.

úklid

** update 23:01 dneska byl v plánu úklid, takže sem si sice málo pospal, ale v jedenáct už se v pánvi dělala játra na cibuli a v pokoji jsem stíral prach z míst, která jsem neviděl v podstatě od nastěhování. stačilo odsunout pár drobností. oběd s matkou, odpoledne sem dorazil zbytek bytu. zejtra zakrývání garsonky. taky sem matce tlumočil předsedovu pozvánku do výboru, já ho musel odmítnout s tím, že mi jedna funkce stačí. každopádně se musí zamyslet do jaký míry se ji za schůzování vyplatí brát dvanáct stovek měsíčně. ja si myslim, že pro důchodkyni za občasný sezení a podepsání lejstra pohoda. nemusela by nic organizovat. Furt lepší než sbírat víčka na děti.

Nic sem nenapsal, dal sem si veget a sjel poslední dva díly Akt X. Ale jo, seriozní uzávěrka s jistým nádechem možných pokračování. Za mě spokojenost, oddychovka dobrá.

Jak žil Ivan Jonák před smrtí? Přeplácaný byt, bordel v kuchyni, spousta žen a jídla. Zdi zůstaly růžové jako v Discolandu! No, něco po něm zůstalo. Pár fotek. Za dvacet let budou přeživši vzpomínat.

Školní úspěchy, ale rozbité rodiny. V 50. letech tvořili „nového Cikána“. Zajmavej článek o bolševických pokusech na lidech.

Podvodný modeling přišel manžele na milióny. Ale hovno...!

hlodavci

** update 23:16 Venku poněkud chladně, bolí mě hlava z tý změny tlaků, přesně jak předpovědělo koleno. z práce sem šel domů s tarou pěšky, pak ještě procházka s maminou, vona už přijela včera, protože si chtěla v těhlech středoevropských pásmech užít luxusu garsonky nad výměníkem. Říkala, že to z baráku nezná budit se v zimě v noci vedrem. na zejtra sem koupil játra a v neděli musíme zakrýt celý byt, aby se nezaprášilo těch pár předmětů. Fakt klika tyhle malý byty co se týče údržby. napsal sem pár vět a těšim na pohovku.

Horničtí odboráři rozhodli o stávce. Rozšířili ji na celé OKD. Jo tihle horníci, kdo je víc. Uhlí pryč, Bakala pryč, byty prodaný a dělaj, že nevědí a nechápou. Nic proti nim, ale myslim, že měli celkem dost času přemýšlet nad nesmrtelností uhelnýho dolu. planeta se neskládá jenom z uhlí, to se učí.

======

** update 13:58 Jo, návštěva deratizátora dopadla zajimavě. Mladej týpek prošel sklep a prohlásil, že je v pohodě. Suchý, čistý, voňavý, bez hovínek hlodavců. Rozmístil nástrahy a pak sme se šli podívat do suterenních bytů. Myši v zárubních a nově mi byl hlášen potkan v bytě. Chlapík si prohlédl vše co potřeboval, rozmístil jedy a pasti na myši s tím, že víc udělat nemůže dokud nezabráníme pronikání hlodavců do domu. Na otázku, kudy nejčastěji lezou do domů sem se dozvěděl, že nejčastěji z kanalizace, takže sme šli otevřít kontrolní vstupy k odpadním trubkám, které jsou na chodbě mezi suterenními byty a sklepem. Po otevření byl první vstup čistý a suchý, horší to bylo s druhým vstupem, protože po sundání deklu se vylinul opravdový smrad hoven a byla vidět zrezivělá trubka ležící v jakémsi smrdutém bahýnku. Někde bude prosakovat, protože bůhví v jakym stavu ty trubky po 80letech můžou být. Bezpečně vím jedno, že nejvíc odserou odpady majitelé suterénních bytů.

Prostě práce pro chlapa, kterej chce být smyslupně užitečnej. Jako když sem stál nad tim smradlavym otvorem uvědomil sem si, že tohle je skutečný problém, který řeší skuteční muži (případně žena, kdyby stála místo mě na pozici předsedy) a úplně mě rozbolela hlava. Jako na jednu malou kratičkou chvíli sem zazáviděl máničkám a lidem z undergroundu okolo mý bejvalky, protože tihle lidé ti se mají. Serou na práci a společnost, vstávají v jedenáct, obědvají v pět a jedou si jen ty svý večerní chaty na facebooku, případně alkoholický mejdany, kde smyslem je rozebrat zase o něco detailněji nesmrtelnost chrousta a hlavně se vyndat jako dobytek.

Ovčáček vstoupil mezi lidické bojovníky. Svazu, který vede Bobošíková, hodlá pomáhat i finančně. Nejdřív Bobošíková, pak Ovčáček. Docela chápu poslední žijící lidické ženy, že se rozhodly lidický svaz bojovníků opustit. Chce se mi zvracet z odporné lidské špíny v podobě Ovčáčka a Bobošíkový.

vítězný únor takzvaný

** update 22:54 Venku zase kosa, přes den relativně kosa. Zejtra prej bude ještě větší. Což vysvětluje, proč přijela mamina do svého teplého zimního pražského bytu. Jo, není nad to mít pod garsonkou výměník, kohoutem na topení nemusí otočit. napsal sem svoji večerní dávku, ráno budíček dřív, protože v osm přijede deratizér položit pasti do sklepa a podívat se na suterenní byt. jinak sem ještě chvíli přemejšlel o rovnováze ve vesmíru, kde zákonitě platí, že když jeden peníze neřeší, druhý v páru naopak musí. jinak nemůže být zachována duchovní rovnováha na třinácté analní andělské čakře. cejtím se jak úplnej einstein.

======

** update 10:53 Pěkná kosa dneska po ránu. Louže zamrzlý, pára od huby. V práci sem sám, kolegové smrdí na vmware a dotykačce. Velký pozitivum dneška je, že sme se s kolegou BAFem dohodli, že by sme se teda fakt jako po těch 16 letech od školy mohli vidět a potvrdili si září. Ty vole, letí to jako smrt.

KSČM se hlásí k únoru 1948. Oceňuje práci budovatelů, lituje deformací. Bolševici dneska slaví výročí, kdy přivedli tuto zem na cestu zkázy a bídy. Největší průser je, že ty rudý svině nemaj svědomí a myslej si, že všechno bylo v pořádku. Myslím, že stále ještě platí, že nejlepší komunista je mrtvej komunista. Ty vole, kdyby si takhle třeba v Německu vyskakovali náckové.

‚Trenýrkoví‘ umělci ze Ztohoven čelí obvinění. Hrozí jim až tři roky vězení. Máme na Hradě pěkný hovada. Miloš si může vesele bonmotovat o Hitlerech, abstinentech, kalašnikovech či o krásách zahalených žen, ale sám ze sebe si prdel udělat neumí. Je prostě stará mstivá kurva.

Virus zika se dostal do Česka. Ministerstvo zdravotnictví potvrdilo první případy. Kdybych parafrázoval jeden internetový vtip, přibude fanoušků Baníku a Sparty a možná i nějakej slávista se vyklube. (Tak nějak nevím, co mají všichni v poslední době všichni s tím Zika virem. Tak se holt teď bude rodit víc fotbalových fanoušků, no.)

Velká facebooková revoluce. Síť zavedla nové emotikony. Ty vole, to bude orgasmů mezi nezaměstnanými a nudícími se lidmi, kteří tráví celé dny a večery na facebooku. Další obrázky, kterými se debilové mohou vzájemně dorozumívat. Myslím, že časem se zruší písmo jako nadbytečné a znovu se zavedou obrázky. Hodně lidem se asi uleví.

kefírek

** update 22:55 Kefíry sem zapomněl v práci v ledničce. Venku je kosa. Docela sem psal, překvapil sem i sám sebe. Není nad to, zasmrdět si samochválou. Co se týče ty malý pomatený firmičky, byl tam s kolegou jeden kolaga z obchodního, kterej jedinej má apple a tudíž jim rozumí z nás nejlíp a skutečně narazili na nějakej divnej problém se souborama. apple vs windows share, prej i zdokumentovaný v síti. akorát sem teda viděl na vlastní oči 1gb usb flashku naformátovanou fat s adresáři, soubory a jedním adresářem se dvěma souborama opticky stejnýho jména a oba čitelný. to bych se z toho jabka posral.

Zemřel Ivan Jonák (†59): Majitel Discolandu a muž, který nechal zavraždit svou manželku. Pokud si to ještě někdo nevšiml, tak devadesátky definitivně skončily. Asi to muselo bejt peklo vylést po skoro dvaceti letech z krimu do zcela jinýho světa, kde je každýmu nějakej vekslák uplně ukradenej. Mladý generaci nic neřekne a tý starý byl u prdele, rychlý prachy, závan něčeho co je už dávno pryč a z čeho zůstalo jen pár fotek z vostrejch mejdanů. Holt doba se mění a aspoň trochu inteligentní člověk pochopí pomalý, ale jistý chod času. Schopnost lehce se přizpůsobovat je evoluce a kdo se nepřizpůsobí, má asi peška. Holt, nedá se pařit do nekonečna.

======

** update 12:54 Můj oblíbený prodejce mléčných bioproduktů má opět kefír z kravskýho mlíka. vzal sem si rovnou tři kusy a už teďka vím, že čumáček bude psím štěstím bez sebe. Tara kefír prostě zbožňuje. Jinak se zatáhlo a počalo slušně sněžit.

maloměšťácká klasika

** update 23:14 Sem docela rád, že mám všechny dnešní povinnosti za sebou. celkem vyčerpávající den. a sem s tim spokojenej. jako rád si o vejkendu pospím a vstávám v jedenáct, abych si dal oběd v pět a pak šel řešit do hospody nesmrtelnost chrousta, ale nedával bych to každej den. já radši řešim nesmrtelnost mimozemšťana pěkně doma. koleno nezklamalo, ochladilo se. srát na počítačovej model aladin, kterej stejně chrlí divný výsledky. moje koleno je jistota.

Kdyby Krejčíř zůstal v Česku, mohl být dnes na svobodě, míní expolicista. Má chlap pravdu, radši českej kriminál než kriminál v africe.

======

** update 14:18 Dneska opravdová maloměšťácká klasika. Ráno vstávat s davem, vyvenčit fenečku pokud možno mimo davy, pak sem hrábnul do hromady s penězma s jistým uspokojením v duši, že už je fakt nemusím řešit, protože nic neznamenají, tedy kromě nějakých pracovních výkonů, vzal pár stovek pro psí konzervy, kiltix a pánečkovy vitamíny v šumivým prášku a vyrazil na Lhotku za instalatérem probrat pár drobností a plán na další měsíc. no, prostě má čtyři týdny na to dodat kalkulace.

no z tý podělaný firmičky z hodně pracema za málo peněz přišla reklamace. Prej nic nefunguje, všechno je pomalý a ten jeden Apple se pomalu připojuje k Windows serveru. Tak sem se zasmál, protože bylo jasný už od začátku, že to bude průser a co se týče mý práce, můžou bejt rádi, že sem našel postup jak ten podělanej levnej firewallek donutit, aby používal i jinýho IPSec VPN klienta než toho placenýho, kterýho dodal výrobce. Jediný s čím bych měl problém je to APéčko, který sme dodali, protože já byl od začátku proti tomu levnýmu šuntu za 2kila. Navrhoval sem TP-Linka, do kterýho lze za těch 7kilo nalejt openwrt a vůbec se pak o něm neví. Mám doma jednoho levnýho ksindla od tp-linku a šlape jak linuxový hodinky.

NEUVĚŘITELNÉ SNÍMKY. Jak se Depeche Mode v roce 1988 potulovali po Praze. Slušný retro. Chápu je, že byli fascinováni bídou a šedí socialistickýho ráje.

pohotovost

** update 22:49 No sem zvědavej jestli přijde hlášený ochlazení, ale bolí mě koleno a to se obvykle neplete. Rozhodně ale neočekávám ještě větší oteplení, na to je příliš brzo. No, zkusím se nechat překvapit. sere pes na změny počasí. včera sem dopsal kapitolu, dneska sem si musel připravit kostru další. jako není prdel psaní braku. zejtra mám nějaký dopoledne nějaký lítaní ohledně baráku a kalendář rozhodně prázdnej není. měl sem v poledne sraz s předsedou baráku, kde má mamina garsonku. jo, při osobnim styku celkem fajn člověk, kterýmu do práce kecá pětičlennej výbor a přes šedesát vlastníků za patnáct stovek měsíčně. úplně sem kolegu chápal. jinak standartní den.

Denně sním až osm kilo ovoce a zeleniny, říká vyznavačka raw stravy. To bych se posral žrát jako dobytek osm kilo trávy denně. OMG.

======

** update 10:23 Začala mi pohotovost, všechno zatím dneska v pohodě. Píská v mi uchu a mám takovej divnej pocit, že asi už nikdy nepřestane, tedy přestane, v okamžiku smrtí. no sere pes, jediný jistý je, že už nikdy nezažiju ticho, další daň za životní styl.

Atentát na underground po 40 letech: Bojanovice podruhé. Jediný co mě překvapuje, že přeživši máničky nevykopaly Havla, Hlavsu a Magora z rovu hrobů.

zase konec neděle

** update 22:49 pohoda, vyvenčeno. ve velimi od včerejška chcalo, všechno co jsem potřeboval udělat jsem udělal. vlak byl narvanej od českýho brodu, velkej pes je dobrej pro odstrašování lidí. měl jsem pohodlí a spoustu místa okolo sebe. trochu sobecký, ale lidi si sednout můžou, když překonají strach. taky sem našel vysvědčení a diplom, že můžu používat titul, protože jaksi v práci zjistili, že mám i krapánek vyšší vzdělání než jen střední, von je ten můj titul takovej bezvýznamnej, nikde ho neuvádím, ale v práci do výběrek vypadá v přílohách "zaměstnanci" líp. Pěkně to letí. Taky sem našel potvrzení, který sem dostal po nástupu na civilku o tom, že jsem zbaven branné povinnosti. teď po letech papír už asi nemá cenu, protože by mě mohli povolat maximálně do jednotek kanonfuter. jo a viděl jsem po mnoha letech svoji závěrečnou práci za kterou sem dostal titul, otevřel jsem ji na náhodný stránce a hned na dvou řádcích napočítal čtyři chyby. Nikdo to kromě mě nikdy nečetl.

Severní Korea trumfla české vařiče, její „piko“ je nejlepší na světě. Určitě vařej z efedrinu a ne z polskejch sraček.

image

windows 10

** update 20:04 Fajn sobota, taková od rána pracovní. Cesta do velimi proběhla s napětím, protože český dráhy rozmrdaly trať mezi běchovicema a klánovicema, takže pro jistotu některý osobáky zrušili úplně. ale s mírným zpožděním jsem dorazil. no a celý odpoledne jsem strávil ve společnosti jedněch windows 10 a pak druhých, který se rozhodl microsoft matce nalejt na její notebook. Slušná osmihodinovka. sem rád, že mám akci win10 za sebou.

Zemřel slavný italský spisovatel Umberto Eco, bylo mu 84 let. R.I.P.