Prújem: čtvrtek

čůrák z čúrákova

** update 11:56 v šest hodin ráno mě čůrák z čúrákova probudil a prej že jim nic nefungje. takže po chvíli přemejšlení sem čůrákovi odpověděl, že na něj seru, protože si vyžádali, abychom během koronakrize svých služeb neposkytovali a jestli mu to jeho vedení neřeklo, tak to není můj problém. nicméně sem už potom neusnul.

brejle pro čtení

** update 12:08 chtěl sem se dopoledne učit, jenže sem se k tomu nedostal. nejenže sem přijel do práce pozdě a šéf si toho všimnul, protože náhodou dneska dorazil kvůli nějaký schůzce, ale chtěli po mě zákazníci i nějakou práci. což mě nasralo, takže sem si zašel vyzvednout brejle. děsivý je, že sem si uvědomil po jejich nasazení na oči, že mám v klávesnici fakt zasraně hodně bordelu a na stole chlupy, který ze mě vypadaly.

roušky v mhd

** update 13:31 včera solidně chcalo a já sem byl v hospodě. debilní vláda andreje babiše si stále trvá na oficiálním uzavření hospod do 23h. počítám, že asi mají prokázaný, že virus je škodlivej jen mezi 23-6h ranní nebo já fakt nevim, co je to za demenci. největší bizár včerejška sem zažil, když sem jel z práce domů tramvají číslo 26. protože chcalo a bylo dusno, tak sem si nechal roušku jen přes držku a nosem sem volně dýchal. ostatně je to trik spousty lidí. no a tak si tak v klidu sedim, z tramvajovýho reproduktoru vychází nějaký pískání a na želivskýho zjistím, že na mě řve tramvaják, že prej už asi dvakrát nebo třikrát říkal do mikrofonu, že si mám dát roušku přes nos a že si mám vystoupit. já sem čuměl jako puk, protože fakt ničemu rozumět nebylo, takže sem mu řek, ať to na mě nezkouší, že mám kurva předplacenou legitimaci na celej rok. chlap něco mručel a zmizel do svý řídící kukaně. potom následující asi 4 zastávky poctivě do mikrofonu hlásil, že vzadu sedí chlap, kterej nemá zakrytej celej obličej. jako fakt bizár, kolikrát nastoupí do emhádé ožralý ukáčka nebo houmlesáci ve špinavejch rouškách, který se hejbou vlastním životem, ale do nich se nikdo nesere.

chčije

** update 21:50 prodej zkurvenejch cenejch papírů nebude úplně jednoduchej, kominíka sem zvládnul a musí bejt rád, že sem si ho objednal na dnešek, protože v tuhle chvíli už solidně chčije. plus ještě nějakej pracovní a soukromej rachot, žádnej nudnej den.

notář

** update 20:29 dneska sme to u notáře uzavřeli, pojede poslední byrokracie a dědictví bude rozporcovaný. šlápnul sem v kolíně do hovna a na botě přines do komerční banky. taky kolem poledne v kolíně vypadla v centru elektrika a protože centrum je v kolíně všude, tak nešla nikde. naložili sme matku a přivezli do prahy. sem fakt unavenej. co mě potěšilo je, že když vypnu ipv4 konektivitu a nechám čistě jenom ipv6, tak je tenhle blogýsek normálně dostupnej. hromada věcí ne.

Vodafone hlásí výpadky sítě, potíže můžete mít s hovory i daty. televize už naštěstí běží. ale je to pech, že zrovna vodafone požral upc. nicméně už běží jejich horizon tv v linuxových verzích firefoxu a chromu. po půl roce výpadku.

rozptyl

** update 11:07 včera sme byli s bráchou rozptýlit popel tety a položik kytku. snad sme to udělali nejlíp, jak jsme mohli. večer sem šel posedět na zahrádku do hospody, chcalo, byla zima, ale pár plzní sem hodil.

fúúú kurva

** update 18:08 sem dneska zjistil, že mám málo žrádla, takže sem vyjel pro chleba a nějaký základní suroviny. dopoledne sem dělal nějaký pracovní kokotiny a vedle v baráku zase celý dopoledne štěkala psí smečka. chudáci lidi, co bydlej přímo pod, nad nebo vedle. co asi musej slyšet, když mě z koncentrace rozhazuje psí řvaní přes dvě nosný stěny. odpoledne sem uklidil pokoj a koupelnu. co bude večer fakt ještě nevim, ale pračka s kalhotama furt ještě jede. no těšim se do hospody, až ji konečně otevřou. některý kumpány sem dlouho neviděl, přísun drbů byl tak omezen, ale naštěstí ne úplně. co sem slyšel pár novinek v posledních dnech, tak mě pobavily i tvrdě překvapily.

homouš režim

** update 12:31 tyvle, koukám do statistik blogýsku a vyskakuje na mě jako top seznam návštěv a vyhledávání nějaký "aspiegelbot". tak to hodím do googla a vypadne mi, že se jedná o nějakou čínskou sračku od huawei, která prohledává celej internet.

======

** update 11:44 docela si na homeoffice režim zvykám. po tom, co se vládě úspěšně podařilo vyděsit haldu lidí včetně mě, konečně asi najelo něco, čemu babička říkala "válečnej režim". von si člověk prej zvykne na všechno, i na každovečerní zatemňování oken a pravidelný informace o ztrátách na frontě či o omylech vybombardovaným baráku na druhý straně vesnice, protože si nějakej bombometčík neuvědomil, že kolín s rafinerkou je o třináct kilometrů dál. jo, prostě už jenom ráno kouknu na grafíky nově nakaženejch, zemřelejch a vyléčenejch a koukám na tu křivku jako na křivku bitcoinu. akorát "all time high" alias ATH rekordy mě moc netěšej a čekám spíš na propad.

Plošné testování provázely i hádky a chaos ve frontách. Praha naplnila denní kapacitu za 15 minut. strašnej bizár, třicet let od převratu a lidi maj fronty furt v genech.

čínský roušky a slivovicová dezinfekce

** update 10:33 dneska sem vstával, jakobych šel do práce. jenže do práce sem nešel, nýbrž sem jel vyzvednout na kohinorku dezinfekci a roušky pro svj. dezinfekce smrdí po slivovici, roušky sou jednorázový a čínský, takže nevim, jestli budou k něčemu dobrý. nicméně sem napsal sousedům cedulku, že mám limitovaný množství lihu a roušek a kdo chce, ať se staví. přednost maj důchodci a rodiny s malejma dětma.

zločin ve skalách. včera sem v jedný diskusi narazil na jeden fakt starej archiv z devadesátek. no, von se to chlapec snažil z internetu vymazat, ale ani guru mára není takovej guru, aby mu internet vrátil, co dávno schvátil.

velykonoce

** update 15:01 dneska od rána houkaj sanitky, asi bude vyšší skóre nemocnejch. jako graf nákazy populace roste jako bitcoin na měsíc a mezinárodní měnový fond předpovídá nejhorší ekonomickou recesi od roku 1929. bude husto.

======

** update 12:06 a ty vole, von už je čtvrtek. protože zítra začínaj velikonoce, praha se dost vyprázdnila, většina obyvatel už vyrazila na svá letní sídla pozdravit a vyprudit vesničany, takže se dopravní podniky rozhodly rozmrdat křižovatku pod mejma oknama a již od rána cikáni kopaj a sbíjej sbíječkama. ta křižovatka bude rozmrdaná až do úterý.
včera sem makal pro společenství, rozesílal rozúčtování energií a řešil toho posranýho dlužníka. no, naštěstí sem vyřešil, že se o to za poplatek postará chlap ze správcovský firmy. Já si s tím zmrdem z ruskýho východu fakt dopisovat nechci. dneska mě probudil budíček asi půl hodiny před webovým seminářem. po něm sem šel nakoupit, v albertu měli pro nakupující připravenou desinfekci a smrděla jak slivovice. během velmi pozdní snídaně sem musel začít řešit tenhle server a migraci domén. ano, tohle místo je zaplacený jenom do konce května, server by potřeboval vyaktualizovat php, ale já už to řešit nechci, takže se přejde k placeným službám.