Vesmírní dýleři 3: Zmrtvýchvstání - 10. Útok

1 2 3 4 5 6 7

Kapitán Blázen vylezl z transportéru radostně uvítán Mozečkem a Mazlíčkem, kteří vytušili, že po delší době bude celá rodina doma.
Během následujících hodin postupně dorazili všichni členi posádky a sešli se v jídelně, kde již byla připravena krmě. Kokot přišel v předstihu, aby pořádně uklidil a připravil pohoštění pro Bláznova očekávaného hosta.

„Kakapitáne, Sstastarý připřítel pprávě vyvyslal sisignál, žeže jeje ppřipraven kk vyvyzvednutí,“ ohlásil Frank Bláznovi, který nervozně kouřil brko a ujídal ze stolu.
„Výborně. Pongu, Karlosi, za deset minut u malý ponorky. Vyjedeme vyzvednout Starýho přítele a jeho matku,“ oznámil do vysílačky.
„Šéfe, rozumím,“ odpověděl Pong.
„Kapitáne, jdu zapnout motory,“ řekl Karlos.
„Můj vůdce, jste si jist, že to beze mne zvládnete?“ zeptal se Kokot, který přišel z kuchyně, když zaslechl Franka.
„Prosimtě, jasně že zvládneme, hlavně to tady udělej s Urghou pěkný. Ať Starý přítel vidí, že umíme hosty pohostit,“ zamručel Blázen, típl joint a odešel.

Karlos již čekal v miniponorce, která od expedice k tuleňům prošla několika technologickými úpravami, zvláště posílením obrany a zvýšením výkonu motoru.
„Tady máš souřadnice a zkus nás tam dostat nějak nenápadně,“ podal mu Blázen papír s čísly.
„To není daleko,“ řekl Karlos, když zadal data do palubního počítače a mapa ukázala místo setkání.
„Není, takže budeme brzo zpět a Kokotovi nevychladne jídlo,“ zasmál se Kapitán a zapálil brko.
Podmořský člun zajel pod hladinu a Karlos provedl menší obhlídku ponorky. Spokojený s výsledkem kontroly zamířil k tunelu a proplul ven.
„Šéfe, furt je to tady opuštěný, ani stopa po jakémkoliv životě,“ komentoval Pong výhled ven.
„To je skutečně překvapení,“ zasmál se Blázen a pozoroval Karlose, který neopomněl vzít láhev absinthu a hroudu kokainu.
„Hlavně se moc nevyndej,“ napůl huby řekl Kapitán a potáhl z brka.

Plavba probíhala v klidu a za nějakou hodinu a půl dorazili k místu setkání. Karlos před vynořením vypustil malou sondu, aby zkontroloval okolí. Displeje ukázaly pouze jednu nenápadnou starší neoznačenou vědeckou loď a jinak bylo čisto. Kapitán Blázen vydal příkaz k vynoření.

Ze zvlněné vody nedaleko pohupující lodě vystoupila malá kupole. Kdosi rozsvítil reflektor a zamířil kužel světla na neznámý objekt. Blázen, který vše viděl na monitorech, vylezl ven jako první. Opatrně otevřel poklop a vyšplhal po žebříku na čerstvý mořský vzduch. Zhluboka se nadechl a zapálil brko.
„Ty vole, seš to ty, Blázne!“ zakřičel známý hlas.
„Starý příteli, jsem to já a nikdo jiný. Můžete se přiblížit a nalodit,“ odpověděl Kapitán.

„Áááá, rád vás znovu vidím stará dámo se smrtící holí. Doufám, že někdy budu mít čest vidět vaši hůlku v akci,“ pozdravil Pong matku Starého přítele.
„Pongu, ty divochu jeden,“ laškovně odpověděla babka a hodila po Pongovi zkušenou jiskru v oku. V bojovníkovi trochu hrklo, protože ač nechtěl, tak ho napadla prasárna.
„Musíte slézt dolů po žebříku a paňmámu snese Pong na zádech. Nebudeš s tím mít problém?“ zeptal se ho Blázen.
„Šéfe, já... já nemám problém s ničím,“ řekl Pong s velmi kamenným výrazem ve tváři.

„To je mi velmi pohodlné plavidlo,“ pochválila stará paní přepravní prostředek, ve kterém ji Kapitán uvolnil své kapitánské místo, aby měla nejlepší výhled.
„V chlaďáku jsou lahváče,“ řekl Blázen a posadil se vedle Starého přítele. Pong ochotně přiskočil, vyndal a otevřel tři pivka.
„Tak na zdraví, ty starej šmejde,“ pozvedl Starý přítel pivo na pozdrav.
„Na zdraví, jak se vůbec máš?“ řekl Blázen.
„Starej kamaráde, tak nějak pořád normálně. Hotel vydělává, tak si nestěžuju. Ale zato ty ses pěkně rozjel. Když sem o tobě objevil první zprávy na síti v médiích, docela sem zíral. Sem po tý tvý poslední návštěvě netušil, že ses rozhod expandovat do Galaxie.“
„A co sis jako myslel?“ zasmál se Kapitán a odklepl popel.
„Že ste vykradli sklad s nějakejma čínskejma technologickejma novinkama a budeš někde zalezlej, dokud se situace neuklidní,“ odpověděl Starý přítel.
„Heh,“ usmál se Pong.
„Nojo, nemohl jsem ti tenkrát povědět všechno, ale teď uvidíš, co a kdo všechno mi říká pane,“ řekl Blázen.

Cesta mrtvým mořem uplynula rychle a po hodině a půl Karlos naváděl ponorku k vjezdu do jeskyně.
„Kapitáne, máme problém,“ řekl Karlos a sledoval výstup ze sonaru.
„Jakej ty vole?“ ozval se Pong.
„Skener ukazuje přítomnost několika čínských ponorek velmi nového typu.“
„Chceš říct, že nás ti šmejdi našli?“ vykřikl Blázen.
„Kapitáne, vypadá to tak,“ konstatoval Karlos.
„Co budeme dělat?“ řekl Pong.
„Můj vůdce, slyšíte mě?“ ozval se z reproduktoru Kokotův hlas.
„Jo, slyším,“ odpověděl Blázen.
„Jsme v obležení Číňanů, musel jsem spustit silové pole. Každopádně mám pro vás připravený záchranný plán, ale bude to asi trochu házet. Dej mi k mikrofonu Karlose,“ vysvětlil Kokot situaci.
„Slyším tě,“ oznámil Karlos.
„Poslouchej mě, nejvyšší možnou rychlostí vyrazíš ke vstupu a já na krátký okamžik vypnu pole. Musíme vše akorát dobře načasovat, protože jinak zemřete.“
„Kokote, to je skvělý teda, dej mi pár sekund, ať se připravím,“ odsekl Karlos a sehnul hlavu k lajně.
„Omlouvám se za drobné komplikace, ale vyřešili jsme horší věci,“ chmurně pověděl Blázen a v duchu byl poněkud nasrán.
„Nic se neděje, já stejně komunisty nesnáším, takže jim pořádně natrhněte prdel,“ zachechtala se stará dáma a otevřela zubama lahváče.

Karlos nastavil parametry a domluvil s Kokotem časový sled.
„Tak ukaž krásko, co v tobě je,“ řekl a pustil motor na plný výkon. Loď vystartovala maximální možnou rychlostí a zanechávala za sebou prudkou brázdu vody, jenž rozvířila bahno s usazeninami. Čínské ponorky zareagovaly a vyslaly několik torpéd. Naštěstí pro Blázna a jeho přátele rozvířený materiál zmátl navigační senzory zbraní, takže vybuchly, aniž by došlo k poškození ponorky.
„Ty vole, to je hustý,“ konstatoval Pong, kterému v těle vybuchla adrenalinová nálož.
„Drž hubu a nekecej,“ odsekl Karlos, který byl plně soustředěn a snažil se dostat včas k jeskyni.
Čínské ponorky rozhodně neměly ambice vzdát útok a zkusily dostihnout Blázna, ale bylo to pozdní rozhodnutí, protože Kokot právě vypnul ochranné pole a Karlos vplul do ústí jeskyně. Ponorku v poslední chvíli minulo malé torpédo a jakmile vjela do tunelu, Kokot znovu nahodil energetickou ochranu.

1 2 3 4 5 6 7