Táxem si dal džojnta a pustil ňákej industriální výplach (pro zajimavost projekt "Converter") a přemejšlím co psát. Zaprvé jsem ještě nevymyslel téma a za druhé, že sem tenhle weekend byl na horách. Sem ňákej zasraně a naprosto úplně vygumovanej. Tákže si aspoň zatím přečtěte co píše zhulenej člověk. (Možná by stálo si zkusit smotnout špeka, abyste to líp xápali) A pusťtě si něco hodně hustýho.


ORIGONÁLNÍ KOMIX


Na ja, už posledně sem říkal, že smrtí nic nekončí. A tedy i Rychlý Skejti sou věčný. Věčnější než je Petr Rychlý spolu s jeho Natoč to! Nic na tom nezmění, že je hodně hub a že bude válka. Je hodně hulení, tak ta válka bude pjekně zhulená. Stejně jako sem byl já včera na koncertě Hypnotix. Zhulenej ouplně maximálně.....
STALO SE NA CESTĚ


"Bacha medvěd", ozvalo se zprava. Podíval se na svého spolujezdce a koukal. "Bacha medvěd, vole", ozvalo se znova a řidič otočil zpět svůj pohled na silnici. "Medvěd, vy volové!" zařval a dupnul na brzdy. Rozhlédl se po voze a pozoroval tváře svých spolujezdců. "Co blbneš vole?" zeptal se jeden z nich a zíral na řidiče. "No medvěd, na silnici," odopvěděl řidič. "Jakej medvěd," zeptal se druhý spolujezdec. "No medvěd na silnici."
Dyk tam žádnej medvěd není."
"No musí tam bejt, dyxem ho viděl."
"Se podívej znova a pořádně."
Znova se posadil na křeslo a zahleděl se vpřed. Žádnýho medvěda neviděl a začal si být nejistý jestli tam ňákej medvěd opravdu. Otočil se opět na své spolujezdce "no, ale dyk tam snad ten medvěd byl, ne? viděli ste ho snad taky?" Koukal, jako by prosil o slitování. (Změnil sem nahrávku na Doors, Converter jem moc hustej).
"Mysme ale žádnýho medvěda neviděl, a sami se divíme, proč dupeš uprostřed silnice v plný rychlosti na brzdu," řekl jeden z nich. Řidič se zamyslel a po chvíli dumání uznal ",že si toho špeka u Kauflandu dávat neměl". A jelikož se mu vrátil rozum, dupl na plyn a rozjel se vpřed.

Ticho, autem se neslo akorát vrčení motoru (teda, teďka mi sem lezlo pořád slovo "mrtvolo") a panovala v něm poklidná nálada. Řidič sledoval s rozšířenýma očima podlitými krví silnici, jaxe bílá čára v pravidelných místech měnila z přerušované na plnou, a někdy dokonce i na plný dvě vedle sebe. Připadalo mu to zábavné a tak jeho levé přední a zadní kolo jelo přesně po čáře. Oba dva spolujezdci to nesledovali, protože jim to připadalo trapné a povrchní. Proto koumali povrch čalounění, jímž byl pokryt strop. Jakási stará koženka, původně nejpíše zcela bílá, byla pokryta tmavými fleky v nichž se rýsovali otisky prstů mnoha předchozích majitelů a jejich pasažérů. V některých rýhách byla dokonce tenká zelená linie, pravděpodobně lišejníku. Zde mohli zkoumat džungli, a sledování blbé čáry? Pche. Takovej Mauglí to je jiná.
"Vidíš to taky?"
"Jo"
"No to je dobrý. A co myslíš, že to je."
"No já si nejsem jistej, ale myslím, že tamto."
"Jaký tamto?"
"No tamto, víš co myslím? Ne?"
"Jo myslíš tamto??????..... Tamto co?....."
"Je přesně tamto."
"No tak to je hustý."
"Že jo? A ještě štěstí, že to není TAMTO."
"No co??? Fakt TAMTO?"
"Jo. TAMTO."
"Myslím, že máme štěstí, že TAMTO se u nás nevyskytuje."
"Já bych si tím nebyl tak jistej, myslím, že sem někde četl, že TAMTO se už u nás objevilo."
"No ty vole, to je hustý. Teda, teď nad tím musím zapřemejšlet, esli sem už von taky něco nečet, když už o tom mluvíš," posadil se ten na zadní sedačce.

Zase se neslo prostorem jen šumění motoru. Jeho monotoní rytmus uspával. Řidič byl zasněný a kroutil volantem doprava a do leva. Protijedoucá auta opakovala to samé, ale v obráceném pořadí, a auta za ním opisovala jeho dráhu. Takže to nakonec vypadalo, jakoby na silnici byli dva hadi oba dva vytvoření z aut, kteří by se kroutili a jeli proti sobě, a to všechno naprosto synchronizovaně jako je například v synchronizovaném plavání (tuším, že se těm roštěnkám říká aqabelley). Spolucestující měli opřené o skla a byli zahleděni sami do sebe. Občas se ozvalo "ty vole to je hustý, proč ty auta tak blbě jezděj?". Nepropustná Vložka vypravěčova: No zrovna sem nad tím přemejšlel a myslím, že sem vymyslel pjeknou kravinu, protože by se ty dva hadi posouvajicí se vedle sebe pohybovali úplně jinak, než sem si představoval. Myslím, že jejich pohyb by byl buďto nemožný nebo prostorově velmi náročný. Nu což, ale to vůbec nevadí. A pjet minut ticho. Šumění, vrčení a dokonce i mňoukání kočky bylo ke slyšení pod střechou automobilu.
"Co tamto?"
"Jako co tamto?"
"No tamto?"
"Tak vo tamtom nic nevim."
"No ale dyxme se vo tamtom bavili."
"No toda nevim. Kdyby to bylo vo tamto, taxi to pomatuju, ale já si nepamatuju nic."
"A nebylo to spíš náhodou vo tamtom?
"Vo tom tamto? No to spíš, ale nebyl bych si tak jistej."
Tak tamto to nebylo, to znělo jinak."
"Jako taMtO?"
"Nene, spíš bych řekl TAmto"
"To se mi nezdá. Co takhle: taMTO?"
"Hmm. to nevim. Co tak??? TaMtO?"
"Je to tomu podobný, ale možná tAMTO?"
"Hmm..... a nebylo to TAMTo?"
"Tak to vole nevim."
"Tág nic."

Cesta se změnila v kamenitou. Před okénky se míhaly kaktusy a mezi nimi jezdili na koních Indyjáni. Všichni měli tvář Indyana Džounse a práskali svými lasy. Opět černá vložka vypravěče: Teďka sem chtěl něco podokntou k těm lasům, ale jaxi sem to zapomněl. Ale myslím, že to mělo něco společného s měkkým i a tvrdým y (lidově zvaného ipsilon - ták, a teď by mě docela zajímalo, jak moc sem degradoval Y, když jsem jeho název napsal s měkkým i. :-))) "Ty Indyjáni tady maj bejt?" zeptal se řidič, "já se ptám jen qůli tomu, aby to nebylo jako s tím medvědem." a pokusil se usmát.
Ptáci na kaktusech zpívali a Indyjáni pobíhali. V autě se nic nedělo. Někdo se zeptal "neubalíme džojnta?".
"Ale jo, proč ne," odpověděl vypravěč.

Ozvalo se cinknutí skleněné nádoby a vzduchem se linula rajská vůně marihuany. Chvíli šustil jemný papírek a když ozvalo "hotovo", všichni štyři se usmáli. Škrtla sirka a zavonělo to. Jemný popel odpadl od špičky raketky a joint se přenesl vzduchem od jedněch úst ke druhým. Popotažení. "ty wole, to je hustý" a zase potažení. Zadržení dechu. Výdech. Nádech. A raz dva tři. My sme bratři. Povídali, že mu hráli a všechny myši tancovaly.


Toto, co jste právě četli (a co budete číst ještě jako závěr), jsem přestal psát ve chvíli, kdy jsem spatřil televizní zpravodajství, že očekávaný útok již začal. Docela mě to dostalo, protože jsem ho nečekal tak brzo. Souhlasím s odvetou za teroristický čin, ale za jaký??? Pokud má pamět sahá, tedy do doby, kdy jsem začal vnímat informační toky, pořád se někde objevujou nějací teroristi, kteří zabíjejí lidi v obchodech, na ulicích, na lodích. Nepomatuji si však, že by někdy někde nastala Odveta, proti takovým teroristickým činům. Nevznikla žádná koalice či medvědice proti terorismu (bože, jak to slovo začínám nenávidět - samý "začala válka proti terorismu", "nejhledanější terorista", "teorismus - zhouba podhoubí", atd.). Přesně jak řekl prezident Bush "Nepřínášíme vám jen bomby, ale i potraviny. My jsme přátelé Afgánistánu". Ano všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější. A jsou někteří, kteří jsou úplně nahoře a mají moc. A mají peníze. Jak dlouho jsme museli čekat než někdo zasáhne? Dokud nebylo překročeno množství mrtvích nebo dokud nebyla zasažena země, která má prostě na odpověd???? Já čekám, kdy v této době udeří irská IRA nebo baskická ETA, jak se na to bude Velká Británie tvářit a co bude říkat jejich ministerský předseda??? Vtrhne do Irska s plně ozbrojenou armádou a inteligentními laserem naváděnými střelami? Rozbombarduje svoji zemi a pak jim pošle humanitární pomoc? Nemohlo by se stát, že by to někdo pochopil jako cynický vtip a že tohle si zaslouží Odvetu??? Pozor na slova jako Odplata, Odveta nebo Nekonečná spravedlnost. Možná, že se nám to jednou vymstí. A já v poslední době tajně doufám, že se jako rasa vyhubíme a zničíme. Ostatním pro smích. Jaké je naše místo na Zemi, když se nedokážeme ani dohodnout.
Takže co s tím? Odmítám sedět u televize s nohama na stole a popkornem před sebou. Protože mě ten pořad, kterej se menuje "Ve válce snadno, rychle, ale hlavně v bezpečí domova" naprosto nebaví. Ale jak je dobře udělanej. Krásný animovaný titulky, a ty předěly, jaký sou.... No panáčcim, někdo do nich dokonce i naaranžoval padající mrakodrapy. Jaká to pieta ke všem těm mrtvým. A což teprve k těm, kteří teprve zemřou. He??? No hlavně, že to uvidíme v přímým přenosu. Jo, kde to žije, tam je dycky televize.

Jsem rád, že mám doma papír "Zbaven branné povinosti". Do této války bych nešel. Nechtěl bych, aby mí blízcí viděli v přímém přenosu jak letící kulka zasahuje mé čelo, vniká skrz kost do vnitř mé hlavy, aby nakonec i s pořádným kusem temene zase vyletěla ven. Nechci, nesouhlasím s jakoukoliv válkou, připadá mi nesmyslné jakékoliv zabíjení. Docela živě si dokážu představit, že jsem pastevec někde v nejmenované zemi, nad hlavou mi lítají jakási divná letadla a najednou: BŽUUUUUM. Moje děti, co to letí???? Ale to nic, to je jen inteligentní laserem naváděná střela, která má dostat bin Ládina. Jééé, voni to ti blbci nevěděj, ten fčera zrowna odletěl svým soukromým letadlem neznámo kam. No jo, tak co s tím, tak aspoň tý střele zamáváme. A pozóóór. Proč se otáčí......... ???? VŽUUUUM...

Cože mě stejně napadá, že zatím nejlepší story byl Majklův příběh uveřejněný v Návštění knize mého deníčku. Fakt sem koukal jako blázen a nasmál se jaxvině, ják to bylo hustý.. :)) A ještě sem si vzpomněl, co sem xtěl napsat do původního úvodníku. Že bych byl docela nerad, kdyby jel JXD jako reportét do Afgánistánu, a to jen proto, že esli by zasílání zpráv trvalo stejně dlouho jako má žádost o vyplnění několika málo otázek (50), jenž je někde na cestě mezi internetovými servery zhruba tak tři měsíce. I když (tu zdvihám významně palec), na začátku září mi napsal, že to do pátku bude, jelikož se musí skrejvat před fašounama, který ho z nějakýho mě neznámýho důvodu chtěj zabít. A já si asi o tejden uvědomil, že mě pjekně vypek, jelikož neřek do jakýho pátku. Táxem si řek, že na něj už seru, že to nemá význam, a že bych si moch nějaký odpovědi vymyslet, cynickej dokážu bejt to jako jóó, to je bezpřednětný, a nechám je vydat jako autorizovaný, a když dojde na nějaký třenice, tak budu tvrdit, že sme domluvený, že je to jen qůli zvýšení návštěvnosti, a tudíž i důvod, aby si koukat.cz začalo konečne na sebe vydělávat a přispěvovatelé mohli dostávat i nějakou odměnu. HA HA HA HA .... :-)) Óóóóóó jééééééé, já se zase zhulil.... :)))

Marek Zet., toho času příjemně přihouklý a představující si zhuleného Milosche Zemana, jak říká svůj slavný proslov o tom, že jeho vláda není vládou zbabělců, ale nýbrž vládou sebevrahů.