ipv6

tak kouzla s magickou krabičkou pokračují. uchodil sem 6rd, takže mi dává sít i ipv6. prdel. sice mám nějakej problém s dhcp klientem, protože po asociaci k apčku či připojení kabelu musim nastavit ip adresu fixní a pak si interface přes radvd natáhne i veřejnou ipv6 adresu. prdel.

29.02.2012 v 23:42:13

chce to brusel.

no, že to chce ještě brusel snad neznamená, že se my posereme. tohle centrální plánování sem už jednou zažil. a co takhle zavýst pětiletky, milí bruselští debilové.... Budovy budou muset mít "energo štítek" za tisíce. Chce to Brusel
jinak knedle v krku.

29.02.2012 v 18:06:07

802.11gn

hm. celkem slušná rychlost, podařilo se vyladit zdá se relativně :)

rychlost wifi


a voni ani ty výsledky rychlostních testů nejsou špatný :)

dsl.cz

rychlost.cz


29.02.2012 v 00:13:52

víly slepený

konečně sem přilepil křídla víle a tudíž je zase kompletní. to byla prcačka.

28.02.2012 v 21:02:18

outerý

no pár poznámek k outerý:
1) ještě sem posléze přišel na to, že problém s připojením k wifi jsem měl obecně a že za něj mohl dhcpcd, který se záhadně pověsil vždy na druhý interface, než se měl pověsit. Tzn. dal-li jsem ve wicd připojit se k wifi0, asocioval se s AP, ale dhcpcd se pustil na device eth0. Fakt sranda, nakonec stačilo ten proces zabít a nechat pustit wicd nový. Jsem chytrý, že jsem přišel na to, kde byla buga a dneska sem se dočkal při aktualizaci wicd dokonce i opravy chyby. No, možná že ta chybička způsobovala i to, že jsem se nepřipojil k původnímu firmware, ale ono to openwrt je takový fakt krásně přítulný. Linux prostě no :)

2) pěkně sem se rozčílil, protože opět si někdo myslí, že náš kancl je skladiště starejch rozbitejch židlí. Jo, pěkný tři mrdky u nás uložený s tím, "že je opravím". Tak sem se nasral a odvezl je do kanceláře naproti k obchoďákovi, kterej stejně spíš nechodí než chodí. No bylo z toho hallo, protože sem jak sem se rozčílil, tak sem všechny nasral, protože na otázku "kam to teda máme dát?" sem odpověděl "kurva, máme tady snad pět aut a v praze je minimálně patnáct sběrnejch dvorů a ty židle sou jen tři." Mno, nakonec to rozčís jeden nejmenovanej kolega co se probudil od flashové hry a zeptal se "co se děje?".

3) ráno sem se probudil s knedlíkem v krku a propocenejma vlasama. kurva radost až na kost, někde mezi lidma sem chytnul chřipku. A upřímně, je mi to tak nějak jedno, protože čím nás ti kreténi zase chtějí strašit? nejdřív prasečí, pak ptačí a teďka to zkusej s netopejří chřipkou? Doufám, že ti debilové ve vládě neutratí peníze za zbytečný vakcíny proti tomuhle velkýmu chřipkovýmu podvodu. a myslim, že jednou přijde něco, co nás spolehlivě pozabíjí a ani američtí vědci nedokážou najít recept, tak jako ho nedokázali dodneška najít proti viru HIV.

4) Policie opět zatkla bývalého kněze v minulosti trestaného za pedofilii. Žádný majetky bych těm církevním úchylákům nevracel. Vrátěj se jim domy a co voni v nich budou? Zase prznit malý nevinný chlapečky? Já, když vidím ty jejich představitele jako třeba zčervenalej soudeček alkoholu jménem Duka. Přesně tak já si představuju úchyláka, zvláště když promluví.
Hlavně rodičům by měl už někdo vysvětlit, že ten kdo nikdy nebyl ženatý, ten kdo legálně nesouloží, ten by neměl snad mít právo vychovávat děti a kázat jejich rodičům. Respektive, před vstupu do církve by měla předcházet dobrovolná povinná kastrace.

5) V ČR je téměř 300 hypermarketů, nejvíc na severu Moravy. Jo a můžeme jim poděkovat za to, že zkurvili v čechách ceny a kvalitu potravin. Snad průměrně matematicky nadanému jedinci musí dojít, že tento počet marketů na počet obyvatel je prostě nesmyslný a je jasný, že aby se tyhle zmrdokrámy uživily, musí prostě šidit a prodat všechno za každou cenu. I za tu, že žrádlo bude schnilý a zkažený.

6) Hm. Vzhledem ke kvalitě věcí prodávaných vietnamci si myslim, že ten kdo od nich nakupuje drogy těžce hazarduje se svým zdravím.

7) No a poslední veselá historka, kterou bych chtěl říci, je že sem včera konečně potkal měšťáky. No potkal, čekal sem na přechodu v davu a chtěl přejít. ti měšťáci vypadali, že nás chodce nechtějí nechat přejít, tak sem vstoupil na přechod a se mnou dalších asi 6 důchodců. No, takže sem jim pokynul a voni přibrzdlili a zastavili. No, možná mě chtěli nějak vyjebat, že sem jim vstoupil do cesty a voni museli kvůli chodcům zastavit. Jenže než něco stihli říci, tak sem se jich zeptal jak to viděj s parkováním tady u nás před barákem, protože tam se parkovat kvůli zákazu nesmi, a voni mi na to řekli "no vypadá to blbě". Já jim na to řek, že si to taky myslim a že by mě teda zajmalo, proč nezastavili a nezačali řešit tu dodávku z pizerky, pak nějakou druhou dodávky a jakousi Hyundai. A jak sem byl v tý ráži, tak sem jim řek, že mi celkem vadi, že u nás před barákem tu dva dny parkuje mercedes, tu nějaká audi, tu zase nějaký auta hostů z pizerky, přičemž píčerka má z druhý strany parkoviště jak kráva. Taky sem se jim zmínil vo tom, že v sobotu tu parkoval i autobus a že mi to přišlo docela hustý.
Takže na mě čuměli a zeptali se mě, proč sem jim nezavolal. No já jím říkám, že s autobusákem sem si to vyřídil sám, němec nějakej zkurvenej, dal sem mu fajf minut na vypadnutí a pak taky taky vypad a co se týče těch aut, tak že nejsem udavač a ani nemám čas padesátkrát denně volat na fízlárnu, že by pak ze mě určitě měli srandu i voni a že si jen dělám fotky, který pak pošlu na radnici se stížností na neschopnost měsťáků zareagovat na dva dny zaparkovanýho meďoura, přestože o stopadesát metrů dál na křižovatce je otočná sledovací kamera. Taky sem jim řekl, že naprosto nechápu co dělaj, kde je operátor kamery, který sleduje přidělený prostor, který by motorizovaný hlídce zavolal "helejte, na adrese XY se nám postavil nějakej čůrák, tak ho běžte skásnout", taky že nechápu když takhle jedou tím autem vedle očividně chybně parkujících aut, tak proč normálně nevylezou a nenasázej aspoň pokutový bločky, protože "pánové, to je snad vaše práce, ne?"
No, čuměli na mě jak dva měšťáci, který jedou pozdě na konec směny a na mojí otázku ohledně práce mi odpověděli, že prej sem asi jeden z deseti co si myslí, že by měli dělat svoji práci pořádně, že si prej mám přečíst diskusi na webu praha10 jak moc se lidem nelíbí, že rozdávaj pokuty za špatný parkování. Tak sem jim řek, že já taky nejsem žádnej velkej příznivcem policie obecně ve všech formách, ale kurva sou tady snad kvůli svý práci a nejsou tady kvůli tomu, aby je měli všichni rádi či si dokonce sbírali nějaký přátele a lajky na internetech.
Jenže problém není ani ve fízlech, ani v systému, ale v penězích a v lidech. Jo, když vidim ty mrdky co sou u nás na desítce uklizený z magistrátu, třeba richter jako příklad megazmrda, tak je jasný, že jedinej zájem je, aby nepřestaly týct penězovody.

28.02.2012 v 12:33:27

no to byl večer k posrání

balík sem samozřejmě dostal, akorátže ležel na poště a milá pošta mi nedala do schránky upomínku. ještě, že sem tam šel.
přišel mi tp-link tl-wr841n ver 7.2.
Po hodně dlouhých marných snahách se k němu připojit sem se nasral a nalil do něj openwrt. a když sem to openwrt viděl, tu nádherný linuxový prostředí, tak sem zalitoval, že sem se nepodíval po mrdce přímo s usb slotem, neb hackovat podle návodu to asi fakt nebudu :)
rychlý test přehráním 1080p videa přes wifinu prošel dobře. tývka se ani necukla. sem happy.

28.02.2012 v 01:11:49

fóry

no pro odlehčení několik slušných nekorektních ftipů:

Romské organizace si stěžovaly, že na veřejnoprávní ČT je málo pořadů o jejich komunitě.
Proto jim ČT vyšla vstříc a krimizprávy rozšíří do více bloků po celých 24 hodin.

23 procent žen bere psychofarmaka.
Což znamená, že plných 77% jich pobíhá venku bez jakékoli medikace!

Úspěchy Whitney Houston: za 14 let 6 Grammy. Včerejší pokus 6 gramů za 14 minut bohužel nevyšel.
Mladá žena přijde do prodejny se zvířaty, že by chtěla nějakého papouška. Prodavač jí povídá: "Paní, máme tady jenom jednoho, ale je hrozně sprostej, protože byl 3 roky v bordelu." Žena říká, že jí to nevadí, a tak si ho koupí.
Přijdou domů a papoušek říká: "Ááá, novej bordel, to neznám!"
"Papoušku, to není bordel, ale tvůj nový domov." Ve dvě odpoledne se vrátěj dvě dcery ze školy. "Ááá, nový kurvy, ty neznám!" "Papoušku, to nejsou kurvy, ale naše dcery" V šest přijde manžel z práce a papoušek povídá: "No konečně někdo známej, nazdáááár Jirko!

Přijde chlap ke gynekologovi a říká: "Pane doktor, ta moje je děsně nadržená, pořád by to chtěla, ale já už nemůžu. Poraďte mi!" Na to gynekolog: "No tak jí řekněte, že když to bude dělat tak moc, tak jí vypadne děloha!" Za týden je tam chlap zpátky a říká: "No, nepomohlo to ani na jednu noc." Gynekolog: "No tak zkusíme krajní řešení, kupte kilo telecího a ráno jí ho dejte do postele." Chlap udělal... jak doktor řekl, koupil telecího radši ještě větší porci a po náročné noci ho dal manželce pod peřinu a šel připravit snídani. Za chvíli se přiřítí vyděšená manželka a říká: "Karle, já Ti to furt nevěřila, až mi ta děloha fakt vypadla. No nevěřil bys, jakou dalo práci jí nacpat zpátky!"

Proč nemůže normální chlap lízat cikánce přirození? Protože by se podle paragrafu 127, ods. 6 písm. A, jednalo o hanobení českého jazyka...

Paní učitelka ve škole se ptá dětí:
- Mařenko, copak dělá tvůj tatínek?
- Tatínek je lékař, odvětí Mařenka
- Vojtíku a copak dělá tvůj tatínek?
- Řidič autobusu
- A Pepíčku co dělá tvůj tatínek?
- Můj tatínek umřel
- No dobrá. A co dělal než zemřel?
- Chvíli chroptěl a pak posral koberec...

Potkaji se tri babicky a chlubi se svymi vnuky. Muj bude doktorem. Porad si hraje s ampulkama a strikackama a neco si picha.
Muj bude asi agronom. Sazi na zahrade konopi a mak a ceka na urodu.
Muj bude urcite sofer. Namoci si hadr do benzinu, hodi si ho na hlavu a rekne: Ted me nerus, babi,to bude jizda.

Malá Monika povídá mamince:
- "Pepíček mi dnes pořád sahal na ruku, ale já pokaždé ucukla."
- "To jsi udělala moc dobře. A co na to on?"
- "Nic, zůstal v tom bazénu kam spadnul a utopil se."

-"Miláčku.."
-"Ano zlatíčko?"
-"Uděláme si fajn víkend ??"
-"Ano čumáčku.."
-"Tak ahoj, v pondělí ..."

Každý desátý člověk má souseda pedofila.
Já ne, vedle mě bydlí dvě překrásné jedenáctky.

"Dnes je den obětí holocaustu. Tak doufám že nebudou na jejich památku vypínat plyn, mám na dnešek naložené steaky."

Zmlácená žena u doktora : "Pane doktore, manžel je strašně hodnej, ale jednou za čtrnáct dní vyrazí s kamarádama na pivo a pokaždé, když se vrátí opilej, tak mně šíleně zmlátí."
Doktor : "Opravdu pokaždé vás zbije?"
Žena : "Opravdu...pokaždé."
Doktor : "Fajn, předepíšu Vám heřmánkový čaj a jakmile vezme manžel za kliku, začněte ho kloktat."
Po čtrnácti dnech : "Pane doktore, ten heřmánek opravdu zabírá, kloktala jsem a manžel si mně ani nevšimnul."
doktor na to : "Já tušil, že bude stačit držet hubu."

Dcera: Tati, jsem lesba.
Táta: To je v pohodě.
Druhá dcera: Tati,já jsem taky lesba.
Táta: Kurva to v týhle rodině nikdo nemá rád čůráky ?!
Syn: Já jo.

povidaj si dva hornici na šachtě, hele prej vcera umrel michael jackson a ten druhej rika hmm ja ty chlapi z protejsi šichty moc neznam

Zebo je pětiletý Nigerijec, který má jen jednu nohu, jednu ruku a jedno oko.
Každý den musí jezdit pro vodu k deset kilometrů vzdálené studni na starém bicyklu, který má křivá kola, nefunkční brzdy a jen jeden pedál.
Pokud přispějete částkou 50 Kč, pošleme vám videonahrávku, je to fakt prdel...


Žena stojí nad rakví svého manžela a říká zaměstnanci pohřebního ústavu: „Chci, aby byl manžel pohřben v tmavě modrém obleku.“ A rovnou mu na pořízení dala nevyplněný šek. Na pohřbu u otevřené rakve si žena pochvaluje modrý oblek, který má na sobě nebožtík. „A kolik stál ten oblek?“ ptá se zřízence. „No, vlastně nic. Víte, shodou okolností hned po vašem muži přivezli jiného, který měl tmavě modrý oblek, tak jsem se zeptal té vdovy, jestli by jí vadilo, kdyby byl její manžel pohřben v černém obleku. Řekla, že ne, naopak byla spokojená. Tak jsem jen přehodil hlavy…“

Policie ČR oznámila, že nové neprůstřelné vesty se budou vyrábět z kůže, kterou mají ženy mezi nohama. Podle testů se od ní výborně odrážejí kulky

Po těžké autonehodě se na pooperačním probere chlap a zděšeně volá na doktora: "Pane doktore, pane doktore, nemůžu nahmatat nohy!"
"No nedivte se, pane Kadlec, vždyť jsme Vám uřízli obě ruce!"

Máma mi umřela v 9 letech
- Ale vždyť jsi říkal, že jsi s ní bydlel do dvanácti
- Jo, to jo...

Učitelka se dotazuje dětí jak si doma žijí..
Mařenka: Žiju pouze s matkou, ale ta je prostitutka, takže peněz máme doma habaděj.
Jiřík: Můj tatínek je policajt, a když mu šlohnu tisícovku tak to ani nepozná.
A co ty Pepíčku?, ptá se učitelka..
"Můj táta je řidič kamionu a taky bychom měli spoustu peněz, nebýt těch kurev a policajtů.

Ženská na přístrojích v posledním tažení, EKG : píp...píp...píííííp......konec.
Přijde sestra, že ji aspoň trochu omyje mokrou žínkou. Když ji ale sáhne na kundu, tak EKG naskočí, píp, píp, píp...
Honem teda vyběhne ven na chodbu, kde čeká manžel a sestra mu povídá: "Pane, vaši paní ještě můžeme zachránit, ale potřebuje okamžitý orální sex, jinak zemře."
Chlap teda vejde na pokoj. Po chvíli vyleze a říká: "Já nevím, se asi udusila..."

On : Vykuř mi ho, lásko!
Ona : Promiň, slimky nekouřím

Tři manželské páry mají zájem vstoupit do ortodoxní sekty, kde je podmínkou pro iniciaci čtrnáctidenní sexuální abstinence. Přijdou na přijímací pohovor a hlavní sektář se jich ptá, jestli dodrželi tuto podmínku.
První manžel odpovídá: "Jistě, bez problémů, naše víra je silnější než pudy."
Druhý manžel odpovídá: "No druhý týden jsem si musel jít lehnout na gauč v obýváku, ale vydrželi jsme."
Třetí manžel v rozpacích říká: "Ze začátku to šlo, ale před dvěma dny se manželka natáhla na polici pro plechovku s fazolemi, ta jí spadla a jak se pro ni ohnula, tak jsem se neovládnul..."
"No ale to k nám nemůžete!"
"Já jsem to tušil. My ostatně od té doby nesmíme ani do Kauflandu..."

ONA: Včera jsem měla mokrý sen o tobě;)
ON: wow,a co v něm bylo?
ONA: Srazil tě autobus a já se pochcala smíchy.

Na štědrý den ženská nadává manželovi:"Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak piču a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne,já nemusím,já už ju vidím..."
27.02.2012 v 11:23:34

pondělní vytočení

no dneska sem se vytočil, minulý úterý sem si objednal domů nový AP s podporou WiFi N od alza.cz. Protože prostě Gčková síť nezvládá 1080p video. Objednal jsem 21.2 a nechal sem si zaslat na dobírku klasicky předraženou českou poštou. Protože hnedka 21.2 mi večer přišel emajl, že zásilka byla odeslána a že ji můžu čekat druhý den. No, do pátku mi žádný upozornění do schránky nepadlo, takže sem si dneska zavolal do alzy, abych se dozvěděl co je s mojí objednávkou. Tam sem se dozvěděl, že od 22.2 by měla ležet na český poště na černokostelecký, a že normálně zásilka byla odeslána. Akorát já sem se nedočkal ve schránce upozornění, že si mám jít vyzvednout objednanou zásilku. Takže sem nasranej a až půjdu domů, tak se stavim seřvat ty kundy debilní co dělaj na poště.
Mám svůj názor ohledně český poště, protože i po 21ti letech od převratu, je tato organisace stále jen trafikou pro politiky, státním podnikem, jehož jediným cílem je odklánět státní prachy. Imho, chcete českou poštu jako mobilního operátora? Kdyř si představim, že pokus o dovolání bude provázen obdobnými problémy jako doručení zásilky z holešovic do strašnic.... ouje.

27.02.2012 v 11:15:35

nedělní půlnoc

v praze, v tento čas je blaze, klouzáte se po námraze. kdo si pozor nedá, na prdel si sedá. no, básnickej slepák se ozval.
každopádně zimu sem celkem podcenil a kluzko taky. vysoký teploty přes den jsou jen takový demoverze jara.
jinak nebe bez mraků, noční oblohou jak jebáky svítily hvězdy a měsíci - tomu dost podstatnej kus chyběl.
únorová poetika bez vítězství.

26.02.2012 v 23:41:36

nedělní večer

no nebudu si ho kazit komentováním trapné české politiky, takže si poznamenám, že se vlastně nic vůbec nestalo a jen čekám až půjdu venčit holky.
jo a na nově běží zase nějaká zpěvácká soutěž. po tisící to samý, ale jinak. k čemu tolik interpretů, když skladatelů je málo.

26.02.2012 v 21:59:22

nedělní poledne

protože trošku, ale vopravdu jen trošku, uklízím a peru nějakou pračku, tak sem si - jako správná žena v domácnost - pustil tývku. No, žel bohu program naskočil zrovna na tv nova hd, kde běžely nějaký zvětšený mluvící kostičky. Já sem si říkal, že jsem se asi přesunul v čase zpět do hnusných a šedých osumdesátých let, ba dokonce řekl bych, že jsem se vyděsil představou, že posledních dvacet byl jenom sen a já se zrovna probudil a otevřel oči ve svých 14ti letech, kdy nedělní ráno nám zpestřovalo studio kamarád a potom nějaký akční seriál, povětšinou odehrávající se na radnici, v nemocnici nebo v rostlinohospodářských (lidově zvaných jézédé) podnicích. Socialismus v myslích lidí neskončil a fakt ani nechci vědět jakou sledovanost má ten hnus "Druhý dech", co běžel před polednem v televizi. Obávám se, že nostalgiků bude jako potkanů v pražský kanalizaci.

26.02.2012 v 12:19:17

sníh s deštěm

tak zrovna co sem se vyzvrátil z venčení holek, přestalo pršet a sněžit zároveň. no, aspoň nikdo nebyl venku a my sme mokli v klidu bez znaků jakékoliv civilizace.

26.02.2012 v 10:54:58

hm. sobota. volání divočiny

kolem půl šesté volal kamarád michál, jestli nejdu k voku. já mu na to řekl, že nejspíš ne, že sem byl včera. pak sem pochopil, že je opět bez služebního telefonu, což značí, že není-li služebák není práce, tak sem teda vyvenčil hafiny a vyrazil na otočku se podívat co se děje. musim říci, že dneska z toho vyšla krásná hospodská poetika. Nasedl jsem v malešicích do 133tky a na další zastávce jsem potkal davida. davida jsem potkal i včera. než jsme si vyjasnili, že se jede spravit po včerejšku, dojeli sme na další zastávku a tam již čekal jára, že se jede taky spravit. no romantika. autobus emhádé nabral hospodský kumpány a jeli sme.
nakonec z toho bylo normální hospodský povídání a musim říci, že jsme vzpomínali na kumpány, kteří zcela nevinně bručí ve vazbě. jo, už to bude za měsíc rok a právě se seznamují se spisem. ukradenej rok života.

a před sedmi hodinami jsem jsem dal testovat první ze dvou disků, co mi leží v krabici. pustil jsem "badblocks -nvs /dev/sdb1" a zatím sem na 70ti procentech. Po sedmi hodinách. S výsledkem "74.04% done, 7:02:51 elapsed. "(1/0/0 errors)"

25.02.2012 v 22:39:47

tisk peněz

Přichází lék na krizi, natiskne se nebývalé množství eur. Hahaha! Ještě před nedávnem se zběsilému tisku peněz říkalo INFLACE, dnes je to lék. A už dost...

25.02.2012 v 15:30:19

sobota s respektem

udělal jsem si normální ráno. snídaně, vysrání, vyvenčení hafinek, nákup a příprava jídla. mezi tím čtení pošty, zpráv a tradiční víkendová aktualizace notebooku, při kterém sem povýšil firefox na verzi 11beta4. No, ale vo tom psát nechci. Protože mi Ivka již několikráte vyčítala, že bych neměl kupovat na záchod různé bulvární a zcela nesmyslné čtivo a časopisy jako history, enigma či reflex. Proto sem nedávno udělal vyjímku a koupil si časopis Respekt, na který dnes došlo. Víte, já mám takovej problém při čtení časopisů. Protože většině problematiky tak nějak nerozumim, snažim se předpokládat, že redakce je natolik schopná, že umí vybrat jednotlivé autory článků tak, aby dotyčný pisálek měl aspoň nějakou tuchu vo čem píše. Prostě, aby nepsal nesmyslný hovna a neptali se nesmyslnejch lidí. Což poznám v okamžiku, kdy dojde na nějaký ty statě o počítačích či o vlivu počítačových her a systémů na lidi obecně. A musim říct, že Respekt je fakt tragédie, buďto sem něco nepochopil (třeba pokus o nadsázku) a nebo sem prostě jen hloupý ufon, který není v žádné cílové skupině čtenářů, takže zůstanu, i přes veškerou svoji nechuť, věrný nejspíš jen Reflexu, protože mistr Čermák aspoň ví aspoň zhruba o čem píše, když píše na téma technologie, jxd aspoň má pár let odhulenejch, když píše ty svý skvělý postřehy, mauer nějspíš i něco dobrýho jídla pojedl, Hoschl by možná i mohl býti psychiatrem a Šibík celkem pěkně fotí.
Takže co mě teda jaksi pobavilo, znechutilo a nečekaným směrem rozšířilo obzory? Témata digitálních technologií v Respektu. Prvním jsou Trendy nějakýho Pavla Turka, kde se na třech stránkách zcela profesionálně a s přehledem věnuje hernímu průmyslu. Kromě zmínky a pár fotek ze studia Warhorse, který ma triku herní sérii Mafia, jsou to tři stránky zcela zbytečných blábolů jako například:

Trendy Respekt


Tady mě zaujalo jméno Jaroslav Švelch. Já si říkám, kurva co to musí bejt za kapacitu, když vede předmět "počítačové hry jako nové médium" na pražské fakultě sociálních věd. Já jsem jenom takový nedostudovaný blázínek, kterej má tu smůlu, že se počítačům věnuje někdy od roku 1985/6 což je, sobecky myslim, celkem dlouhá doba a dodneška sem si myslel, že kdybych dostal za úkol napsat článek na téma počítačové hry a jejich vliv na lidskou společnost, tak bych se obrátil například na Františka Fuku nebo bych mu rovnou dal prachy ať napíše takovej článek sám, protože ho považuju za skutečnou českou osobnost nejen herní. Takže sem se poradil s googlem ohledně osoby páně Švelcha, abych vypátral cože je to za universitního profesionála. Jaké bylo mé lehké zděšení, když v CV Švelchově jsem nenarazil na žádnou zmínku, že by kdy nějakou hru naprogramoval, dlouhodobě a závodně nějakou hrál nebo se věnoval recenzování počítačových her, ale zato má rozhodně názor na amatérské titulky k televizním seriálům (což je docela hustý, vybrat si na serveru titulky.com id hlawoun a rozebrat jeho práci a fanoušky z komunitních serverů), což potvrzuje i google. Pravda je, že dále než na pátou stránku nalezených odkazů jsem nešel, protože co nenajdete na prvních pěti stranách, není pravda a neexistuje.

Nová média a počítačové hry


Já vám to nějak nechápu, počítače jsou s námi fakt dlouho, Internet je jen v Čechách dvacet let, takže kurva nechápu co je na počítačových hrách nového nebo jaké je to nové médium??? Vždyť kurva dějiny počítačových her sahají až do let 70tých minulého století. Vždyť přeci lidi si rádi hrají už od úsvitu vlastních dějin, protože jim to prostě a jednoduše přináší potěšení. Proč je tolik nonstop heren, že? :) . Jsem zvědavej, kdy se týhle fakultě objeví nějakej předmět "dějiny počítačových her". Jenže to si musíme počkat aspoň 30let, než tihle dnešní exoti co objevují starý svět zjistí, že nová média jsou stará už od začátku. Stejně jako nový auto, koupíte si ho, vyjedete ze servisu a jeho cena je rázem o třetinu nižší.


Vítěz nad technologií od Lenky Morávkové. Slečna Lenka Morávková napsala dvě stránky blábolů na téma počítačové umění. V závěru o sobě tvrdí, že vystudovala elektronickou kulturu a sémiotiku na nějaký FHSUK. Takže zase nějakej sestřih a kompilát:

Vítěz nad technologií


Vážení UFOni, dodneška jsem si myslel, že vítězové nad technologiemi jsou ti, kteří je tvoří, vymýšlí objevují, ba dokonce jsem si myslel, že vítězové jsou i ti, kteří mi dokázali naprogramovat a vytvořit takové prostředí, které mě - nicotné entitě - umožní ventilovat mrzské pudy a choutky úchylákovy. Avšak jsem se zmýlil, krutě zmýlil. Autorka mi vysvětlila, že vítěz je nějakej debil, co umí pospojovat do pípy výstup z MS Kinectu a je schopen živě čmárat do obrazu. Vážení, jak si někteří všimli, já už čmárám do obrazu dost let, ale nikdá by mě nenapadlo jet s tím někam na transfestival. Proboha, copak bych si dovolil tvrdit, že umění je, když si zhulenej ve svym linuxu propojim digitální cameru firewire kabelem s počítačem a na videoloop si připojim například effectv. Myslim, že každej se někdy u počítače nudil.
Závěrem bych autorce rád sdělil, že patlání čar do obrazu je normální patlaní čar, protože to nemá s uměním, tedy se skutečným významem slova umět, naprosto nic společnýho. Momentálně mě napadá krásný příklad, proč to její nový umění je taky starý umění, protože někteří z vás jistě znají demo scénu a vědí, že demo party Assembly probíhá od roku 1992. A některý ty dema jsou skvělý dodneška a autoři museli mít nějaký to grafický cítění a vysoký znalosti programování. A ne tihle patlalové, kteří nic netvoří a jen patlají.

A třetí prdel je legrační článek s titulem "Nová dimenze soukromí - Z Google se stává něco, co zatím nemůžeme pochopit" autorky Silvie Lauder. Musim říct, že tahle mařka už byla jen taková třešinka na dortu. Paní Lauder napsala článek, kde na čtyřech(!!!) stránkách se nám snaží vysvětlit, že když něco nepochopila ona, tak to zákonitě nechápeme i my ostatní. Prostě se na těch čtyřech stranách věnuje v současné době trendy tématu "big brother", sbírání údajů na internetu a vůbec šmírování. Bohužel, vzhledem k tomu, že dotyčná dáma bude počítačově zcela negramotná, tak prostě nepochopila o čem je vyhledávání informaci. Takže, když jsem zjistil, že hnedka první odborník, který je citován, je jeden ze dvou plzeňských exotů - Patrik Vogl, udělal jsem screenshot a přestal okamžitě číst.

Patrik Vogl pátrá, radí, informuje


Jediný v čem bych s autorkou souhlasil je pouze to, že plzeňský webdesigner Patrik Vogl v tom skutečně není sám, protože je v Plzni ještě druhý exot, taky webdesigner, Radek Hulán.

No a zavěrem musim říct, že nejvěrnější respektím reáliím byl bulík, který zcela nepokrytě všem čtenářům ukázal svý psí péro. nazdar.
Bulík
25.02.2012 v 15:15:09

hm.

dneska sem udělal vyjímku a vyběhnul sem k vystřelenýmu oku, vidět se s kamarádem co jezdí do německa převážet zboží (a to nebudu hovořit na téma, že logisticky největší demence, protože jede z a do německa prázdnej), a ne zatím afgánce nepřevážíme, i když sme přemejšleli co bysme měli začít vozit, protože německý fízli ho začínají už znát a při pravidelných kontrolách za přechodem ho nechávají bejt, "protože to je zase ten prázdnej". no to je jedno, ale prdel byla, že sme na místě zjistili, že dneska valí nějaká žižkovská noc, takže plnej žižkov mladejch lidí, hospoda taky a když hrál skřítek vítek, tak sme utekli do zadní místnosti. ouje, že já blbec do tý hospody chodil.
No, ale pokec byl. vo tom žádná.

24.02.2012 v 23:07:53

nejstarší tráva na světě

vědci našli nejstarší trávu na světě, 2700let. tak doufám, že provedli exotermický oxidační test.
World's oldest marijuana stash totally busted

24.02.2012 v 17:20:13

týden proti

studenti vyhlašují týden neklidu. hmm, z absurdního pohledu bych řekl, že každý něco vyhlašuje. Tu studenti týden neklidu, tu nějací blbí umělci týden proti šedi, někdo zase týden proti rakovině, jinde zase týden drogám, týden proti návštěve Benjamina Netanjahua, týden proti kokotině, týden proti válce, týden proti tamtomtu a protitámhletomu. Já vám nevim, máme týden proti ledasčemu, ale makat nikdo nechce. Proto jsem se rozhodl, že právě teď začíná celoroční týden hoven.
Tímto veselým happenigem chce naše skupina (já a mé druhé a třetí já) poukázat, že hovna lze dostat i do míst, kde byste je normálně nečekali. Zasílejte nám prosím fotky z různých zajímavých míst, kde se vám podařilo vysrat své vlastní hovínko. Zvláště vítané fotografie hoven jsou z těchto lokalit: Nádvoří pražského hradu, Operační sál Thomayerovy nemocnice, Policejní prezidium, automobil Václava Klause a naše zahraniční korespondenty bychom rádi požádali, zda-li by se někdo nemohl vysrat na koberec v Oválné pracovně Bílého domu.

24.02.2012 v 12:16:14

pátek

několik pátečních poznámek:
1) Vědecký pokus se smůlou trvá už 85 let, osm kapek ale nikdo neviděl. Tak to je solidní školní pokus :)
2) Dostaňte nás odsud, prosí z rozstříleného Homsu další západní novináři. No, práce válečnýho novináře je těžká. Váleční novináři mohou umírat a taky umírají. Ale kurva víte co nechápu, proč ty agentury posílají do válečných zón ženy. Já chápu, že se snaží být genderově korektní, ale já si myslim, že pro araba mrtvá evropanka znamená pouze to samé co mrtvej evropan. Po smrti za odměnu rovnejma nohama do arabskýho ráje za Mohamedem a kurvama.

24.02.2012 v 10:54:01

pípání

někomu tady pípá v hlavě. jsem to já? jsi to ty? Nebo má jen radek john nějakou poruchu a prostě má pocit, že ho pronásleduje pípák? No, my se to nikdy nedozvíme, ale je důležitý vědět, že nás zastupuje někdo, kdo kromě pípání v hlavě, slyší i určitě další hlasy, které mu radí....

Pípá Radek John?


23.02.2012 v 21:13:00

reklama versus krutá realita

každej z vás zná ty skvělý reklamy na lidl, penny, albert či jiný ultramegaobchod, které se nám snaží facebookovou formou namluvit, že jsou s námi přátelé a že jde hlavn o to, abysme jedli levný a kvalitní potraviny. Rozdíl mezi marketingovým snem a realitou je následující: Plesnivé sýry, nahnilé salámy. V pražských obchodech žasne i inspekce
Jo, prostě taky důsledek toho, že v čechách máme nejvíc hypermarketů na osobu, tudíž je jasný, že se všechny nemůžou uživit, takže musej šidit a za každou cenu prodat to co nakoupili. Myslim, že chyba bude v úplatných stavebních odborech, protože kdyby tam měli úředníci rozum, tak jim dojde, že je nesmyslný mít stejný počet hypermarketů jako golfových greenů. A všimli ste si, kolik se za posledních deset let objevilo golfových hřišť. Naprostá demence.

23.02.2012 v 13:41:46

piča umělec

hovno umělec, jaxem psal, zmrdeček a vobyčejnej arogantní chuligán. Výtvarník Roman Týc před nástupem do vězení napadl strážníka
Samozřejmě, že se už plní internet, respektive moje rss čtečka tak naznačuje, od blesku, přes novinky až po britské listy, takže ano, reklamní účel splněn a tato figura opět plní malý český bulvární rybníček.

23.02.2012 v 13:36:09

to sou fakt dobrý marketingový hovna

většina těhlech přednášejících marketérů naprosto netuší, že mele hovna, jelikož se nejsou schopni se zamyslet nad minulostí. Chvílema si připadám jako na prodeji hrnců tescoma důchodcům.
Teďka se řeší, proč je potřeba mít co nejvíc aplikací u sebe v telefonu, protože se urychlí práce a jste pořád dostupní on-line a zrychlí to vaši práci a zvýší výdělek. No borec prohlásil, že kdo to nechápe je odsouzen k zániku. Já si myslim, že sou to vyjebaný hovna, protože před deseti lety sem chodil na různý přednášky, kde nám říkali že mobilní telefon je hrozně důležitej na práci, že vás každej sežene kdekoliv, že vyděláte svůj první milion a budete nejlepší obchodník na světě. Fakt sranda, kdyby jen záviselo na propagaci, reklamě a marketingu, tak už sme dávno osídlili měsíc a mars. jenže vono to bude hodně podobný jako s komunistickou propagandou, kdy sme všichni věděli, že se máme dobře, protože žijeme v době, kde dnešek znamená zítra, sovětský svaz úspěšně kolonizuje vesmír a to, že okolo nás je hovno, na všechno fronty, žrádlo spíš nebylo než bylo, byl jenom zlý sen.
Jo je to sranda, když si představim ty povídačky, omáčky, ty krásný barevný reklamy na úžasnej novej svět, krásnější a úžasnější, veselejší, jak nás mají všichni rádi, ale ve finále žrádlo v superhypermarketech má prošlou záruku, plesniví a žrát se nedá.

23.02.2012 v 12:47:11

cloud vs cluster

no jak to tak poslouchám, nemůžu si pomoci, slovo "cloud" jako rakovina prorůstá celým it světem. Přijde mi to jako typickej buzz word, kdy prodáváme uživatelům něco, čemu nerozumí, ale důležitý je, aby si mysleli, že to potřebují. Vidim to tak, že nemůžou markeťáci říkat svým zákazníkům, že si vlastně kupují nějaký to řešení ala cluster, kterýžto je s náma aspoň 20let. ale to je fuk.
teďka sem zjistil, že z vmwaru znám lidí víc, takže pauza se zvrhla v pěkný pokec, kdy sem se dozvěděl, proč mě vlastně z domovský firmy vyzvali jít, prej máme nějakej byznys vo kterým já vůbec nevim :) taky LOL

Za únikem osobních dat členů ODS mohl být někdo ze strany, a ne Anonymous. HAHAHA. Ne vůbec se nesměju.

Syn vůbec nečte. Dejte mi Babičku na DVD, žádá otec. Hm. Jo, lidi nečtou a hloupnou. Když já vidim ty debily ve vládě, tak to leccos vysvětluje. Lidi nečetli nikdá moc a onehdá mi známej v hospodě vykládal, jaký sou doma velký čtenáři, když přečtou dvě knížky měsíčně. No já sem to okomentoval tak, že je hezký, že čtou, ale že bych to nepovažoval za nějakej velkej výkon. Já mám hovno co říkat, od nějakých svých 22let prostě nečtu, protože sem četl od okamžiku, kdy sem se naučil číst, což bylo dřív než sem uměl psát, coby dítko základky povinné sem četl fotrovu knihovnu, chodil jsem i do městský knihovny, protože do ní chodili i rodiče, kteří si brali vždycky tak na týden pět šest knížek. Já jsem to nedělal jinak a kolikrát mě paní knihovnice chválila jako dobrého čtenáře. Myslim, že sem přečetl dost knih, rád bych četl i dále, ale čtení knížek bere strašně moc času, který prostě nemám. Aneb, chce-li člověk aktivně číst, nesmí chodit do práce (nebo se musí čtením živit), nesmí pít, brát drogy, vůbec chodit po hospodách a vůbec se musí okrást o spoustu skvělých a přijemných zážitků.
No, jenže co bych chtěl, čtení nikdy nebyla oblíbená činnost a každej z vás si jistě vzpomene, jak moc nenáviděl psaní čtenářských deníků a vůbec čtení povinné literatury. Jsem rád, že jsem hodně četl, protože nyní můžu zcela svobodně plnit ty internety různejma psanejma hovnama.

Jo a důsledek toho, že lidi nečtou je absolutní neschopnost se orientovat v textu delším než 130znaků. Krásně je to vidět na všech těch nyxech, facebookach a jinejch kecálkách, který donutily lidi zkracovat svý myšlenky, takže napíšete-li něco delšího - ideálně například souvětí na dva řádky, prostě se v tom ztratí a sou zmatený. Krutá doba. To nepočítám to, že někteří borci si myslí, že když udělaj překlad z češtiny do angličtiny v google languages, tak že udělali skvělou práci. A pak si výslednej text přečtu já, upozorňuju, že anglicky neumim, maximálně takovou tu "skůl čengliš", a bolej mě voči a hlava, protože ten text nedává smysl. Jo, bavil mě tenkrát max, kdy se mnou zkoušel komunikovat prekladem svých anglických myšlenek google translatorem do češtiny. Já tenkrát tomu debilovi kanadskýmu nerozuměl :)

23.02.2012 v 11:15:16

vmware

no sedim teďka na přednášce od společnosti vmware na téma cloud. Jsem obklopen skvělými propagačními letáky typu "Your cloud. Accelerate IT. Accelerate your business". Rozhodně sem se dozvěděl, že cloud je moderní úžasná cesta a že ministr Drábek je nejlepší příklad šéfa, který se rozhodl svoji IT infrastrukturu překlopit na cloudové řešení.
Taky musim poslouchat hovna na téma diskount, solution works, first time business, jenž jsou doplněna větami "doufám, že jste dostali mejlíky do svých mailboxíků". OLOL
no musím se jít pozdravit, až teda skončej marketingový hovna, jednoho pána, se kterym sme před pár lety cosi dělali ohledně cisca, a kterej zdá se utek k vmwaru. No, tím si splním dnešní úkoly, rád bych ještě vydržel do oběda, kterej bude určitě formou bufáče, a pak doprdele domů.

23.02.2012 v 10:26:27

není umělec jako umělec

stejně tak jako není underground jako underground. v posledních 14dnech se objevily na český soudní scéně dvě takový zajmavý kauzy týkající se vyjádření osobního názoru.
Roman Smetana: Čmáral na plakáty politiků, žena Langera ho poslala do vězení
Roman Týc jde do vězení. Lidé píší Klausovi, aby mu dal milost
Tak nějak mě napadla otázka, kdo z těhlech dvou lidí, co se odvážili říci svůj názor, má větší koule. Mě osobně teda přijde sympatičtější mistr Smetana, protože si stojí za svým názorem a do vězení, zdá se, rozhodně dobrovolně nastoupit nechce, protože si je nejspíše jist tím, že žádnej zločin hodný kriminálu nespáchal a milost od prezidenta nechce.
Kdežto umělec Týc, místo aby si na sto procent stál za uměleckým počinem vlastním či svých kolegů, tak radši rovnou řekne, že dobrovolně nastoupí na měsíc do vězení, čímž vlastně dá najevo, že neměl žádnej uměleckej cíl vyjádřit svůj osobitý názor a pohled na svět, ale nýbrž chtěl jenom poškodit obecní majetek. A už jedou akce na fakebooku, jak týrají umělce a že president by měl okamžite začít proces omilostnění a vůbec různý jiný marketingový pr hovna na téma proti šedi....

22.02.2012 v 15:25:13

středeční odpoledne

no dneska je krásná středa. je půlka pracovního týdne a tudíž je potřeba to oslavit. takže sem byl na obědě, dal sem si kuře s bramborem a pívo na vytrávení. večer mě nejspíše čeká opět vystřelený voko a posezení v zahulený pivnici s přáteli. jo bude prdel, bude se mi motat hlava a nohy a nejspíš mi bude ráno lehce blbě. přesně to, co očekáváte od sezení u píva.
taky sem dneska při čekání na oběd pozoroval lidi. byli v hospodě nějací dva - nejspíše kreativci - protože furt rozebírali nějaký kampaně, slogany a podobobný reklamní pr hovna. Jo, byla to celkem sranda pozorovat ty dva blbečky. Jeden si vytáhnul nějakou mrdku od apple s přidělávací klávesnicí, takže celá ta konstrukce vypadala jako slepovací počítač z časopisu ABC. Navíc mám podezření, že ty divný tablety nejdou z klávesnice moc dobře ovládat, protože přestože měl tu klávesnici zapojenou, pořád musel vošahávat display prstem. No nevim, něco bylo špatně, ale asi nejspíš ti týpci. Já vám nevim, ale lidi co dělaj, že sou zaneprázdněný i u oběda, jsou podle mě docela tragédi, protože člověk inteligentní a schopný si je schopen zařídit, že čas oběda je také časem klidu a relaxace, kdy se má člověk soustředit na to jídlo a na ukojení svých základních potřeb. Ne, prostě nevěřím, že ti dva blbečci, měli tolik práce, aby museli mít telefon na uchu celou dobu během jídla, aniž by do něj něco řekli. Pozéři.
Já osobně si myslim, že většina lidí, co vykřikuje jak moc je zaneprázdněná a kolikže má vlastně práce, jsou jenom takoví ti šibalové, kteří okolo sebe šíří auru svýho maximálního nasazení, a pak když něco potřebujete, tak nemaj čas. Já vám něco povim, u nás v baráku je to vidět, spousta zmrdů je chytrá jak stalinovy koule, ale když má dojít na nějaký rozhodnutí či čin, tak najednou mají hrozně práce s prací nebo dětma. Docela se těším, až si na setkání společenství vychutnám pana Vé, to je ten tlustej soused co na mě vyjel se svojí rádobyinteligencí, kterej se dušoval během listopadového sezení co všechno vyzistí ohledně možností nového zámku, protože mu to vpálím pěkně do ksichtu, panu chytrýmu. Já nevěřím, že lidi sou tak zaměstnaný jak o sobě říkaj. Většinou, si myslim, se těžce nuděj, mají hovno co na práci, jen sou prostě líný a nechtěj cokoliv dělat. No, já když se podívám na svoji maminu nebo svýho zaměstnavatele, jak stíhaj práci, povinnosti, zábavu, starosti o rodinu a nikdy by mi neřekli, že nemají čas, že to nejde. I ten můj fotr, ať mám jakejkoliv názor na něj, ráno prostě v půl sedmý odešel a v tý práci byl minimálně do pěti. Nene, lidi sou liný jak vši a makat se jim nechce.
Stejně jako nechápu lidi, co si v práci nedokážou najít nějakou práci a místo toho hrajou celý dny hry. A prdel je, že jeden by řekl, že když někdo vymění lehkou závislost na drogách za ženskou, tak že si udělá závislost na ženský a bude se plně věnovat jí. Ne, vono je jednodušší pařit celý dny počítačový hry, protože je to taky závilost, ale jiná.
No melu hovna, tak si to přeberte podle sebe.

22.02.2012 v 12:26:36

proč neplatit koncesionářské poplatky

víte proč si myslim, že by lidi neměli platit koncesionářský poplatky? protože proč kurva platit za reklamu na facebook ve veřejnoprávním vysílácím čase mimo reklamní blok. Heh, kurva, kolik český televizi dává soukromá americká společnost facebook, že vysílají její logo a tudíž dělají reklamu v čase mimo čas reklamě vyhražený...???

Proč neplatit koncesionářské poplatky


21.02.2012 v 21:25:09

morbidita křesťanství

no, když si uvědomim s jakou vervou posledních 1000let křesťanská verbež ničila svět, s jakou radostí likvidovala známky jiných náboženstvích, tak mě nepřestane fakt fascinovat, že ještě ve 21. století jsou schopni líbat a uctívat kosti přes tisíc let mrtvejch lidí, vystavovat je a ukládat do různých předmětů. Ne, skutečně nechápu důvod, proč nosit na krku nějakej rouhačskej amulet s rozemletejma kostma pěti lidí....???
Chudáci satanisti, co si vyzdobí pokojíček pár kostma, jsou pak popotahováni za hanobení ostatků, přičemž mají stejné právo oslavovat starý kosti jako křesťani.

21.02.2012 v 20:28:49

preference

Bělošky preferují černochy, běloši zase Asiatky, potvrdili vědci. no tak tomuhle se mi nějak nechce věřit, respektive, že existuje spojitost mezi ženami a černochy, to bych ještě možná chápal, ale že muži preferují asiatky? já nevim, ale pustili si někdy ti vědci někdy asijský porno? Vždyť ty asiatky sou nazvučený jako když pícháte špendlíkem do pískací kačenky. Tedy pokud tedy ti vědci nejezdí pravidelně na půlroční studijní cesty do indonesie či thajska...

21.02.2012 v 15:29:03

bulvár

no, už dlouho sem neurazil žádnou bulvární hvězdičku. takže si rejpneme do jedný "modelky", který říkaj (no já bych jí nejmenoval, ale aby ty vyhledávače, jako třeba google, mohly tuto vtipnou fotku zaindexovat, je to nutné) agáta hanychová...
No, rozčilovat se rozhodně nebude, protože jako správná bulvární prostitutka je určitě ráda, když se o ní píše v jakýkoliv souvislosti. Stará Žilková určitě potvrdí, protože sou holky asi příbuzný...

Agáta hanychová


21.02.2012 v 12:54:04

outerý

1) ráno sem byl na poště. potřeboval sem zaplatit složenky a vyzvednout doporučená psaní. no mrdat poštu českou, protože vokýnek otevřených málo, fronta důchodců velká. nepočítaje v to, že asi dva staří zmrdi se mě pokusili předeběhnout a já fakt neměl chuť ani čas brát ohled na stáří, když vypadali jako dva starý zmrdi estébácký. No čuměli na mě jak kreténi, když sem si dovolil poznamenat "takovej starej a má zapotřebí předbíhat".
Průser taky byli tradičně zamestnanci. Otevřený tři okýnka, zbytek mařek se promenádoval. Byl jsem svědkem, prosím v půl desátý dopoledne, že zaměstnankyně české pošty ve strašnicích cosi buší usilovně do telefonu, projde kolem ní nějaká jiná zaměstnankyně pošty s poznámkou "copak nemáš co na práci?", no odpovědí ji byla klasická česká úřednická odpověď "tak snad si můžu udělat pauzu?", jenž je velmi jedlá hlavně v souvislosti s tou nepříjemně velkou frontou.
Jedna z těch typickej českejch šmelin, v práci se flákáme a za peníze zaměstnavatele paříme gamesy.
No a to nebudu komentovat, že ta píča nemohla najít psaní ze španělska, takže sem asi deset minut čekal jak čůrák.

2) Dopravní podnik opravil dílny za 850 milionů. Chtěl je prodat za třetinu. Pořád si někdo myslí, že pachatel je neznámý? Já myslim, že dvořák, bém a celá ta pražská klika by měla jít normálně poctivě bručet za mříže. A protože sem hnusnej, tak chci jen konstatovat, že je super, že tu špínu a šmelinu pánbůh aspoň Bémovi vrátil přes demenci dítěte. Dvořákovi bych přál nějakou pěknou rakovinku mozku v časovém horizontu například 6ti měsíců.
update 13:00 - Jo, takže Dvořák byl určitě nejúspěšnějším ředitelem dopravním podniků, stejně jako dobeš nejlepším polistopadovým ministrem školství. Schváleno. Pražané přijdou o prodloužený provoz metra

3) Řecko dostane další megaúvěr A já vám povim, že to bude megaprůser. Řeci to promrdaj, prožerou, rozkradou a budou chtít víc. Vždyť přeci mají Jyrku Paroubka.

4) Vesničani v Africe kupují solární elektřinu za dolar přes stírací karty Negře, čím víc tě setřem, tím víc budeš svítit.

21.02.2012 v 11:06:31

kámo

jde se na jointa...

Jde se na jointa


21.02.2012 v 00:43:45

pondělí

no dneska sem to měl nabitý. ráno se zajet podívat na kačerov, tam vyzistit jestli ještě řsd funguje, pak do práce, odpoledne za panem melouchem. no pan melouch se dycky ozve jednou za rok na přelomu prosince a ledna, vždy pravidelně kvůli outlooku. no letos se tak nestalo, mě to bylo nějaký divný, ale říkal sem si "co, třeba se microsoftu konečně podařilo dotáhnout outlook k dokonalosti a já nevim vo co přicházím." naštěstí microsoft nezklamal, chyba se projevila až teďka po únorových aktualizacích, kdy outlook prostě při pokusu stáhnout imapem mailbox zkolaboval na nějaký hlášce dožadujíce se puštění nějakýho nástroje scanpst, včetně hlášky v jakým adresáři leží. No tak sem ten scanpst pustil, von vopravil nějaký chyby a outlook pak naběhl a začal stahovat. No, nechápu, když ten outlook poznal co potřebuje, proč si to rovnou sám nevyřešil.
Pak sem mu ještě vyupdatoval antivir a asi hodinu a půl sme si povídali. já vždycky s ṕanem melouchem přijdu o kus tý svý blažený naivity a tentokrát to nebylo jinak. máme některý jména společný, tak si povídali na různá veselá témata jako opencard, dálnice, věci veřejný, dopravní podniky. Chápu proč se říká "blahoslavení duchem prostí".
Pak sem šel na Anděla, sednul na sedmičku, stavil se vršovicích pro žrádlo terezce a domů.

No, ještě sem chtěl okomentovat takový vtipný věci, jakože pražský dopravní podniky začnou omezovat provoz, protože jim chybí 700miliónů kč. Jo, řekl bych, že mnoho z těch peněz je rozpuštěnejch v ostrovních vilách záhadně zbohatnuvšich maminek, ale seru na to, protože už sem dneska jednu lekci dostal a zbytečný se čílit znova.

20.02.2012 v 21:04:38

masopust

dvě poznámky:
1) pokud je potřeba dostat z linuxu do televize samsung data, tak minidlna je geniální řešení. akorát ten zkurvenej ovislink (wifi) nestíhá video 1080p.
2) u vystřelenýho oka byl masopust. tak sem si skáknul na tři velký a jedno malý.

Masopust


19.02.2012 v 20:20:58

hotovo

takže koupelna vypulírována a bůček upečen. uff dřina.

18.02.2012 v 15:33:57

mac os x lion

hm. udělal sem takovej malej průzkum, skoro bych řekl hluboký investigativní výkon, jak rychle si stáhnu nejnovější operační systém od applu z internetu. protože jsem uživatel linuxu a jediná možnost je vmware, zaměřil sem se rovnou na problém mc os x ve vmware. nebudu se nijak rozepisovat, ale
1) sehnání správnýho magnet linku - cca 15 minut
2) stažení 4.4GB vmdk souboru z internetu - cca 45minut
3) lehký ošahání, průzkum co to umí a kde se nastavuje rozlišení obrazovky, aktualizace na poslední verzi - cca 60minut

fakt hustý.

ps: a poprvý si notebook swapnul, když už mám těch 8GB. Na disk šlo skoro 250MB :)

18.02.2012 v 02:48:54

páteční praha

tající sníh odkrývá hovna doteďka tiše spící pod vrstvičkou sněhu. a mě nenapadá proč musim do hoven šlapat i na chodníkách? copak je problém aspoň to blbý hovno odkopnout z chodníku na trávník? přijdu si jako kretén, když sbírám hovna a současně vykonávám slalom mezi jinými hovny různých velikostí, tvarů a stáří. tající sníh dělá z hoven hnědý hromádky připomínající krtince krtka liliputa.
žel bohu pro tento jev sem nenašel jiné vysvětlení, než že se jedná o totální prohovněnost společnosti, protože se sice říká, že ryba smrdí od hlavy, ale tady jde spíš o to, že ryba už je shnilá a většina psů z okolí se v ní vyválelo.
Takovejch slušnejch a normálních lidí vokolo mě je, pořád slyším z televize, že tohle postihlo obyčejnýho člověka, tamto postihlo obyčejnýho člověka, ale proč teda lidi nesbíraj hovna. No je to jasný, začíná to u nesbírání hoven, pokračuje to přes parkování na chodníku a zákazu stání, pak jízdama v protisměru jednosměrku, nepoužívání blinkrů, jízdou na kole po chodníku, porušování rychlosti, telefonování za jízdy, jízdou mhd zdarma, přes šmelení s spztkama, podvádění při odvodech na daních a tak dál až ke špičce pyramidy. Možná, že kdyby lidi začali po sobě víc sbírat hovna a přemejšlet nad důsledky svého konání, žilo by se nám líp.
Ale jak říkají dějiny, utopistické představy umírají v okamžiku se srážkou s lidských faktorem, touhou po moci a bohatství. Takže jediný řešení je strach, násilí a beznaděj.
Krom toho dneska říkali v tv, že pět miliónů lidí vydělává na důchody pro dva a půl miliónu lidí. Myslíte si, že bude líp? :)

17.02.2012 v 20:47:25

frajer

Milost bych nepřijal, říká řidič odsouzený za kreslení tykadel politikům
Má moji mentální podporu. Řekl to fakt dobře. Pěkná ukázka občanský neposlušnosti, na kterou máme právo všichni, kor když se musíme dívat na ty zmrdy, jak berou a berou a peníze tečou do karibiku...

17.02.2012 v 16:10:41

městská policie

tento týden jsem podruhe v tomto roce potkal městskou policii. byli dva a kontrolovali, zda-li zaparkovaný auta na modrejch čarách mají parkovací kartičky. Já vám nevim, ale mám takovej pocit, že ta slavná městská policie je jen banda kreténů, který sou vidět jen když se rozhodnou vydělat si na vejplaty a začnou odtahovat auta. Jinak musim říct, že přestože chodim 3xdenně ven se psama, na měštáky a policii obecně nenarážím. Bude to tak dva měsíce, kdy sem potkal dvojici, a to sem si nebyl jistej jestli sou na pochůzce nebo pelášej zabalit směnu.
Mám takovej pocit, že městská policie je jedna z těch zbytečných služeb, což jen v praze dokazuje nákup vznášedel, hummerů a úplatkářská aféra šéfa měšťáků. Nevim k čemu sou měšťáči dobrý, když nejsou vůbec vidět. Já bych například ocenil, kdyby při tom náročnym úkolu odtahovat blbě zaparkovaný auta, například zařídili zabezpečení namrzlých chodníků, které jsou ve zprávě města. Stačilo by podle mě zavolat na technický služby a říci, že v lucemburský před domem 666 je zmrzlej chodník, kterej klouže, tak ať přijede někdo s multikárou a posype to štěrkem. Ne, ti uniformovaní blbečci se na tom ledu kloužou jako ostatní, dělaj hustý fotky a dirigujou soukromou odtahovou službu, co má vlastně odtáhnout. Nejsou ty městský policie dost zbytečný? Nestačila by státní?
Jo a k těm státním fízlům, zákony sou dobrý, jejich stavy bych už nezmenšoval, na úspory bych se vysral, snížil bych jim administrativu a vyslal je do ulic z kanceláří. Včetně těch tlustejch policejních ministerskejch ouřadů, který vídávám v televizi, a u kterých si říkám "jak tihle buřti můžou projít prověrkama zdatnosti???"

Tak to byl jeden ze základních konceptů plánovaného převzetí moci v český kotlině. druhým konceptem diktatury bude vyřešení problému se sociálně nepřizpůsobivými. Osobně se mi velmi líbí představa vyplácet dávky jednou týdně a nikoliv jednou měsíčně, protože sociálně nepřizpůsobivej nenahází do automatu během prvních pár dnů veškerou podporu, popřípadně ji neprochlastá. Když to může fungovat například v Británii, tak proč by nemohlo i u nás?

17.02.2012 v 11:35:45

oteplení

jak bylo přes den teplo, tak to všechno roztálo, akorát teda vznikla ledovka. docela sem čuměl jaký sou po republice kalamity. :) lavina v krkonoších zavalila silnici a pekaři nedovezli rohlíky.

16.02.2012 v 20:15:00

dvě demence

demence první: skutečně už je na čase zrušit či snížit rating ratingový agentuře Moody's. Co to je za lidi? Co to je za zmrdy? Komu patřej, kdo jim honí péra? Skutečně se necháme ovlivňovat těmahle dementama ze spojených států amerických? Neměli by se spíše věnovat svý americké ekonomice, aby se nakonec z USA nestala jen další čínská kolonie?

demence druhá: Za smrt Roma na policii zaplatí Česko pozůstalým půl milionu Víte, já něčemu nerozumím. Co udělali čeští policisté špatně???
"Evropský soud pro lidská práva kriticky upozornil na to, že eskorta dostatečně nedbala o Romovu bezpečnost. Mladík neměl na rukou želízka a policisté jej vedli kolem nezamřížovaného okna." To by mě docela zajimalo, co by se stalo, kdyby cigoš dostal pouta, medvěda (či jak se říká takovejm těm řetězům, kterejma stáhnou nohy a ruce), aby se pak protáhl mříží a vyskočil. Není něco špatně? Občan české republiky krade, je zatčen, pokusí se utýct a nakonec jsou ještě obvinění fízli, že ho dostatečně nezabezpečili. Já si myslim, že lize lidských práv smrdí nohy, evropský soud je banda smradlavých pseudohumanistů, zmrdů a vyžírek a něco je špatně v tomto státě evropském.

16.02.2012 v 13:14:21

čtvrtek

1) no musim říct říci, že kolega jiří nejní v práci, tak jsem si dovolil přepnout na radio1 a musim konstatovat, že hrajou dneska fakt dobře. už sem slyšel dokonce sonic youth a young gods.
2) taky si musim poznamenat, že donutit lidi k práci chce trošku sociální psychologie, protože se mi teďka podařilo donutit jednoho nejmenovaného kolegu, aby přestal hrát hry a dokonfiguroval gsm vypínač (prostě elektrická zásuvka ovládaná přes smsky). No stačilo pár rejpavých dotazů typu "a co se stane teďka a teďka a teďka. Co se stane, když nastane tahle situace?" Rozhodně ho to donutilo přestat po hrát po pár hodinách hru a otevřít si náročnou 6ti stránkovou dokumentaci. Jo, po včerejší zkušenosti s uklízečem musim říci, že mě docela baví manipulovat s lidma, protože člověk je tvor líný, který má tendence místo věcí důležitých utíkat k drogám a ke kokotinám.
3) pokuď si chcete přečíšt jaký hovna píše studentka VŠ, feministka a úspěšná manažerka, tak můžete zde. Já bych sarkasticky jen poznamenal, že hulení z člověka debila neudělá, debilem se jednoduše člověk rodí, protože má debilní rodiče. Ale osobně bych vám doporučil se na čtení těhlech hoven vysrat, pokud si chcete zachovat pro dnešek zbytek duševního zdraví
4) Jinak pohoda, ale mám takový chutě diktárora a docela bych s radostí a gustem někoho zavřel na třicet let do samotky. Rozhodně by se mi zvedla nálada.
5) Dostal sem od Ivky vyčiníno, že nereflektuji svatý Valentýn. Takže sem ji musel odpovědět, že nelze slavit svátek, který nemá v našich končinách historický důvody, protože svátek je to anglosaský a pro mě sou důležitější Ivčiny nadcházející narozeniny.


16.02.2012 v 12:14:21

ožralý kecy

no upřímně, po návratu z hospody a procházce s psíma holkama mám plnou hlavu ožralýho bordelu:
1) ciscomission dobrý, nic sem nevyhrál a film sem v půlce zatáhnul, protože ten debil vedle mě co nedokázal vypnout posranej telefon s dotykovým displejem bíle svítícím do tmy kina, kdy ten debil přestal chodit dělat, že telefonuje každých 15.38 minuty, kdy už sem musel naznačit velmi velmi nepříjemným zamručením, jestli by se na to nechtěl už vysrat, že lepší bude si toho posledního cruise stáhnout normálně z internetu a na konec se dodívat v klidu domova. takže sem skončil v hospodě.
2) druhej bordel co mám v hlavě je náš mistr uklizeč. víte, to je taková veselá historka po posledním zápisku, kdy sem pana uklízeče potkal, když sem šel venčit feny. on mě tak zastavil a ptá se mě, jestli bych něco nemohl udělat s chlupama. no já sem mu řekl, že možná asi jo, ale že se asi musim zamyslet. tak sem nad tím tak celý to psí venčení přemejšlel, ale nemohl jsem přijít na jinej důvod, že je línej a má nějakej problém s prací. takže sem dovedl holky domů, připravil se na cestu do kina a před barákem sem krásně potkal mistra uklízeče, takže sem se ho zcela natvrdo zeptal, co má za problém z chlupama, jestli jako nemá třeba alergii na chlupy, protože to bude problém, jelikož v domě sou minimálně 4 psi a 2 kočky. Von na mě čuměl, já na něj čuměl, než z něj vypadla veselá věta "víte vono je s tím víc práce". Tak sem se upřímně zasmál, a řekl mu "helejte, jestli s tím máte moc práce, tak já vám vod ní ulehčim". Čuměl na mě pár sekund, ale pak mi řek, že ty chlupy zas až tak velkej problém nejsou. Tak sem mu na to řek, že je to fajn a šel sem směr cisco, kino a hospoda.
3) Jídlo bylo mizerný. Gatering či jak se těm hovnům říká, bych už příště nebral.
4) nazdar. číst to po sobě nehodlám.

16.02.2012 v 00:05:01

škraloup

no, kdybych měl použít slova jednoho lidově-nacistického umělce, tak bych použil "je to kámo zázrak". Skutečně se mi na mlíku udělal krásnej tuhej škraloup a ani nevíte, jak moc rád bych vám všem, kteří škraloupy nenávidíte a dělá se vám z nich neskutečně zle, řekl jaká to byla mana nebeská, když mi ten škraloupek pěkně klouzal krkem až do břicha.

jinak se du za chvíli podívat na nějakou akci od cisca do kina atlas na florenc. pustěj nám nějakej novej film s cruisem. mobil je dobit, tak bych mohl zkusit udělat nějakej cool kinorip a konečně vydělat svých prvních deset milionů.

jo a přišlo vyrozumění, že zápis do obchodního rejstříku proběhl, takže jsem oficiálně pan předseda. jo zmrdi, budete se mi teďka klanět čelem až na zem a plazit se předemnou v prachu...

škraloup 1

škraloup 2


15.02.2012 v 10:29:37

tiskárna

byl sem se podívat za kámošem v tiskárně mafry. takže sem udělal pár cvaků mobilem.
imho ochutnal sem to mlíko a je fakt dobrý. ráno si zkusim udělat horký kakao a pokud mi udělá pěknej velkej škraloupek, tak sem asi našel mlíko, který fakt chci :)
ale abych nemlel hovna...

tiskárna 01


tiskárna 02

tiskárna 03

tiskárna 04

tiskárna 05

tiskárna 06

Osmóza
tiskárna 07


No a zbytek obrázků je totok...
15.02.2012 v 00:27:35

mlíko z farmy

dneska sem opět narazil na rozvážkový vůz firmy mlékozfarmy.cz a měl sem konečně v kapse nějaký peníze. takže sem si za 2x25kč koupil litr mlíka a sejra, kterej sem už sežral a musim říct fakt dobrej, i hafiny zanechaly značnou stopu slin. :)

Sejra


Mlíko
14.02.2012 v 20:47:35

albert

strašnickej albert na tuklatskej, kam občas chodíme, byl v novinách. no ivka říkala, že se to tam zhoršilo poslední dobou dost a já když tam vídávám ten "team" tak si tak říkám, jaktože ještě ten krám ještě funguje.

14.02.2012 v 20:42:43

rating

tak za prvý zmrdi: Renomovaná ratingová agentura Vyhuleny's snížila rating ratingový agentuře Moody's z FUCK+++ na MEGAFUCK+++++++++, protože jejich zaměstnancům smrděj nohy a ředitel šuká svoji dceru. Při té příležitosti agentura Vyhuleny's také snížila rating USA z DICK++ na SMALLDICK------, aby to těm debilům nebylo líto.

druhej bod je kreténi následující: Dopravní podnik šikanuje Pražany při placení pokut. No a ještě furt si myslíte, že platit za jízdný v Praze je fér byznys? Opencard, tisk jízdenek, Bém, Janoušek, způsob vymáhání a nakonec zmrd Dvořák a jeho matka zlodějka. Opravdu si myslíte, že platíte za nějakou službu a nepřelejváte peníze do kapes českých vychcaných úředníků, magistrátních politiků a úplatných podnikatelů? Opravdu chcete zasponzorovat Bémovy horolezecké výpravy? Přece nevěříte, že to vyžírka platil ze svého.

třetí bod je takovej humornej pohled, kdy si jeden bulvární novinář stěžuje na pisálka z blesku: Protipirátská kampaň REFLEXu aneb Zloděj křičí: chyťte zloděje! Jo, malej náhled do kuchyně jednoho zoufalýho novináře (ano, jxd si říká), jak vaří kvaletní novinařinu. :)

14.02.2012 v 11:51:33

obyvatelé ostravy

něco ze zpráv. anketa s obyvateli ostravy.

Obyvatelé ostravy


13.02.2012 v 21:55:08

protidrogová prevence

v rámci protidrogové prevence sleduji na national geographic seriál drogy as. už sem viděl díl o heroinu, kokainu, ketaminu (velmi pěkný díl), methamfetaminu (značně tendenční díl, kde mi hlavně vysvětlovali proč musí američani vést válku proti drogám a že perník je fakt démon), marihuaně (tady už se asi nic moc novýho dozvědět nemůžu) a dneska maj na programu hašiš. takže se taky asi nic novýho nedozvim, ale je fakt že vo hovně v tom díle o trávě neřekli ani hovno.

13.02.2012 v 20:44:25

kuře na paprice

mám hotový, ještě dostat hlad.

13.02.2012 v 17:00:32

krk

mno bolí me lehce v krku, takže sem si dneska udělal homeoffice. tož poznámky k zatim uběhnuvšimu dnu:
1) kupodivu rsačka replikovala ráno, v deset i teďka. Zdá se tedy, že problém sem dočasně vyřešil.
2) koupil sem si nějaký kuřecí krky a hřbety, tak to teďka vařim na paprice a smetaně, takže bude kuře na paprice s knedlikem. za těch pár kaček se nažeru líp než kdekoliv jinde.
3) volal mi týpek z jedný firmy, který se už přes šest let starám poštu. no vona je to dneska už spíš taková historie, protože to jde přes jednoho kámoše, ale mám tu firmu hodně rád už z toho důvodu, že minimálně dva roky vod nich nevolal a podle logů všechno šlapalo. No, dneska volali. Naštěstí žádnej průser, ale jenom nějaká firma z domény narodni-regiony.cz jim posledních 14dnů posílala emajly, z nichž některý se jim podivně zacyklily v poště, takže jeden a ten samej emajl stahoval poštovní klient při každym náhledu do mailboxu. Takže sem se v tom trošku hrabal, mejly z tý posraný domény sem smazal, doménu dal na blacklist, a jelikož v emajlu byla klasická hláška "máte-li pocit, že jste tento emajl dostali nedopatřením odhlašte se zde", tak sem si dal normálně tu práci, že jsem si na uoou našel formulář k elektronické stížnosti na spam, tam sem napsal nějaký povídání, připojil zdrojový text mailu, pár řádků z postfixu a poslal jsem jim to, ať se na to podívaj. No, abych nebyl taková svině, tak jsem na tu jejich uvedenou kontaktní adresu info(at)narodni-regiony(dot)cz poslal nikoliv výhružný emajl, ať nás okamžitě smažou ze svý databáze, ale nýbrž pěkné jedovaté informativní sdělení na téma, že když jsme neodsouhlasili žádný příjem spamu, tak není ani co odvolávat a že odvolání za nás provede uoou. No a do kopie jsem ještě přiložil jakousi jednatelku a marketingovou ředitelku, abych měl jistotu, že toho emajla někdo četl. Srát na ně na zmrdy.
4) Lehce sněží.

13.02.2012 v 13:35:14

rsačka

hmm.. tak se zdá, že sem vyřešil problém. stačil restart služeb (cca 40minut napětí u tři strojů) a databáze vypadá, že se synchronizuje. no radostí si poskočim až ráno, jestli se to nerozpadne.

13.02.2012 v 00:42:16

20 let internetu v čr

jen pro informaci a nostalgickou vzpomínku. zítra 13. února to bude dvacet let co byla česká republika připojena k Internetu. Vzpomínkový článek zde: Před 20 lety se Česko připojilo k Internetu

Nostalgické vzpomínání nad tím, jak vypadal web v listopadu 1994 je taky pěkný povídání. Slza mi ukápla z toho, kolik vlastně už pomatuju a těch dat staženejch.... ouje.... :) Video: World Wide Web v roce 1994

Takže to taky oslavte nějakým tím staženým gigabajtíkem :)

12.02.2012 v 20:27:59

výlet

no udělal sem si vejlet do velimi za příbuzenstvem. jízda vlakem byla opět velkým zážitkem. ráno sem si preventivně ani nesundal bundu a čepici.
klasika rodinnej pokec. bábi má víc léků než kterákoliv lékarna v okolí bych řekl a brácha má novou práci. bude z něj úředník s nějakou funkcí. takže pohoda, ale trochu prdel, protože matka nám kladla na srdce ať se nenecháme ničit funkcema, ředitelováním či předsedováním jako fotr. No, takže se nám úspěšně daří získávat funkce. No, zavřenej sem nebyl, takže president ze mě asi nejspíš nikdy nebude.
Taky sem si popovídal s maminou na téma dlužníci a jak nutit lidi plnit svý úkoly. Super je, že mi potvrdila moji soukromou teorii, že úpřímnou demokracií a dohodou to nepůjde, protože jak se dá lidem volnost k názorovým myšlenkám, tak utíkají od podstatných věcí typu "na konci roku nám zakážou používat výtah" k věcem "sousedka mi klepe cíga na parapet" a tudíž se hovno vyřeší. Prej je lepší postavit lidi před hotovou věc a říct jim, takhle se to udělá, protože prej většina lidí je stejně ráda, když nemusí nic řešit. Takže prej, jestli se nechci zbláznit, tak mám skutečně ty svý emoce krotit. Dobrá rada a navíc rodič by se měl poslouchat. :)
No a ty dlužníky dát rovnou právníkoj a vůbec se s nima nebavit. Což mi nedávno tvrdil kamarád Honza, takže na tom asi něco bude, ale já budu chtít ty lidi stejně vidět, protože mě zajimá co mi řeknou do ksichtu. Ať vím s čím a kým mám tu čest.

imho nechci dělat reklamu, ale tohle je pěkně na jedničku vyhulenej kreativní nápad: Korupce jako zážitek. První trasa: po stopách pražských kmotrů

Multikulturní univerzita musela dát studentům instrukce, jak používat záchod


12.02.2012 v 19:04:17

procházka

venku je opět zima. mrazivá zima, skoro žádnej vítr, lehký dýmy z komínů stoupaly skoro kolmo. žádný oblaka, velkej svítící měsíc. přes den tající sníh zmrznul do velkých louží ledu v nichž jsou utopeny stovky dorbných kaménků lidově zvaných štěrk.
autobaterka je dávno vyndaná, sníh jsem z johnyho ometl hnedk jak přestal padat, takže není ozdoben velkým množstvím rampouchů jako jiná dlouhodobě stojící auta. zima holt odkryla sladký tajemství, kolik aut je vlasně ve městě zbytečných.
sníh podél chodníků a silnic pochytal kilogramy prachu, takže jeho bíla barva změnila se na černou. romantika zimního města ve který psům mrzne dech na čumáku a fouskách.
jo a řekl bychl bych, že ty slavný plastový vokna nejsou dělaný na takovýhle zimy. ten plast podle mě hrozně křehne.

11.02.2012 v 23:43:14

kdo jsme

no kdo jsme? kdo řídí celé dění? ne vy, ale my jsme legie, vy jste jenom anonymous. my jsme ufo, vládci vesmíru, pokloňte se před vyslancem intergalaktické rady nebo budete zničeni.

Anonymous11.02.2012 v 21:01:26

sobota

dneska je sobota. zmrzlý den, ale bez mraků a náznaků sněhu. krásná procházka s pejskama.
jinak dneska relax, pračka pere, lux luxuje a akorát ta podlaha se sama nevytře.
takže jen pár poznámek:

1) Fascinuje mě móda s logem Adidas. Nechápu, jak se taková tepláková značka mohla stát českým stylovým oblečením. Mno, chápu, jestli to nejsou pozůstatky doby socialistické, kdy vystřižená loga Adidas či Nike z Burdy zdobila spoustu tašek a pokojíčků. Každopádně jsem potkal takovou veselou oteplákovanou rodinku, pán a paní v úžasné tepláková soupravě se sportovními botami - kupodivu - také značky Adidas, děti v teplákách, akorát teda to jedno dítě mělo takovou koženkovou kabelu taky z nějakýho záhadnýho důvodu s logem Adidas. Až sem měl chuť se zeptat co dělají za sport, jenže sem se nezeptal, protože rodinka se naložila do Felicie a odjela. Takže je možný, že to co lidi nosej na sobě s logem Adidas, je pouze kvalitní nákup za dobrou cenu z vietnamského butiku s nejnovější značkovou módou. Ale koho to sere, já bych se mezi oteplákovaný kokoty tak nějak zařadit nechtěl.

2) Nová romská strana má problém: zmizel jí pokladník s penězi. Sodoma, Gomora. Cikán okrádá Cikána. Nejspíš se blíží konec světa.


3) Steve Jobs dostane Grammy. In memoriam na uzavřeném večírku Jo, já si to myslim už delší dobu, že Grammy je taková srandistická soutěž typu Český Slavík.

4) Pražské SMS jízdenky zajistí firmu na 20 let, smlouvu nelze vypovědět Hm. Já nevim, ale viděl bych to na nějaký porušení pravidel při správě cizího majetku. Neměli by rodině Dvořákových zabavit majetek do tý doby, než prokážou, že nejsou zloději?

11.02.2012 v 13:58:43

venčení

no mám za sebou venčení. zima je zkurvená. bunda umbro šustí úplně jinak. fakt je to zajmavý, ale ten materiál šustí jinak a je studenej. skoro bych řekl, že nefunguje. rukavice na hraně.

10.02.2012 v 23:12:43

rsa

problém s rsa je zpátky. to je radosti při pátku. mrdat jebat, kurva drát. akorát mě sere, že do tý ostravy budu muset jet osobně, protože ten debilní ajtík od nich není schopen se podívat, do kterýho portu v ciscu je ta kraksna připojená.

10.02.2012 v 14:20:57

pátek

dneska je pátek. bolí mě hlava a žádná slast. taky se nic celkem neděje, tedy kromě toho, že sem se dočetl, že ti géniové z mhd chtějí ořezat spoje a co mě sere hodně, v návrhu je i tramvaj číslo 11.

Ludvík přežívá mráz v ruině statku. Spálil i boty, rád se válí v popelu. Zvláštní figurka...

Zabavení 15 tun pervitinu za 75 miliard je novým rekordem mexické armády. Myslim, že v americe bude pár lidí nešťastnejch, že se jim zhroutil americkej sen.

Jinak musim říct, že docela srandu sem si dneska v našem baráku užil. No, na to, jak všichni remcaj, že nemaj peníze a že je hrozná bída, tak musim konstatovat, že to s tou bídou nebude až tak zlý, protože dneska, než sem šel venčit holky, jsem hledal peníze (kilo celkem) a poslední starej lístek na mhd, který sem ještě včera měl rozhodně v kapse. No nic sem nenašel, tak sem chvíli kundoval, ale pak sem se sebral a šel udělat holkám procházku, to mohlo bejt tak půl desátý. Když tak du po schodech a všimnu si dvou papírků. Jeden byl lístek a druhej bylo starý dobrý kilo. Kilo i lístek ležel na zemi od půlnoci, kdy sem se vrátil z venčení a pravděpodobně mi ty věci vypadly z kapsy, nikdo se pro ně nesehnul, aby je sebral. A to sem potkal jednu důchodkyni na schodišti a ani ta se nesehnula. Takže jak moc se mají lidi blbě, když se ani pro kilo sehnout nechtěj?

10.02.2012 v 12:32:10

proč vymřeli gentlemani

toť otázka, kterou někdo neznámý položil internetu. já sem pan ufon velechytrej tak ti na ní, neznámý, odpovím.
gentlemani vymřeli, protože o ně nebyl delší dobu zájem.

jinak k tý emoční inteligenci. ano asi to bude složitější, protože soucítím s obsazeným tibetem, ale současně chápu popravy v číně, protože nevim jak jinak si vynutit pořádek v miliardu a půl velký populaci. stejně jako soucítím s afgánci, chápu, že státy cosi dali světu. nerad vidim týraný děti a je jedno jestli v africe nebo evropě, ale zase vim, že zodpovědnost za ně nemám a všechny nezachráním.
může mít emoční inteligence vliv na to, že ač nemusíme, tak lidem zjistíme ceny a možnosti jak řešit problém, pomoci při organisaci věci, a voni místo vděku řešej jak co ochcat nebo, co abysme to jako výbor vyřešili za ně? Nene, každej má část svý vlastní zodpovědnosti a není tak jednoduchý ji přehodit na druhýho. No, jest to složitější všechno. Práce s lidma.
Faktem je, že sem zvyklej s lidma jednat jako s masou a s každym úplně stejně, bez rozdílu funkce či hodnosti. Kor prostě, když máte na stůl vyvedenou hotlajnu a může vám zavolat kdokoliv z 1200 lidí. Problém je, že když pracujet s takovým množstvím lidí, je hrozně těžký oddělit osobní a pracovní pracovní. Já zastávám názor, že lepší je se nepouštět do osobních či politických témat, že se má udělat práce, která se má udělat a o které jsme obě strany srozuměny, s tím že každej má vymezený pravomoce a úkoly. No a pokud to někdo chce dál řešit, tak si může svý postřehy jak co zlepšit či zrušit nechat do hospody, domů nebo na shromáždění různých nátlakových skupin. nazdar.

imho: Anonymous hackli mail Syrského prezidenta. Měl heslo 12345 LOL :) kdeže já už viděl něco podobného? ano... ono slavné nbusr123 (jak to po pěti letech dopadlo)
Mám někdy pocit, že já a lidi okolo mě sou chytřejší než kdejakej prezident. Jako sorry :)

09.02.2012 v 20:48:11

zombie

připadám si po včerejšku tak trochu jako zombie. přijel kámoš z brna, takže sem se trošku přinachcali. navíc ta jeho kořalka... olol
No dorazil sem do práce, ale moje nasazení odpovídá úrovni bolení hlavy. takže zatim stručně:

1) Poslechněte si nahrávku, jak se 'chtějí na dopravě napakovat' Jo a že já sem překvapenej proč řsd nekomunikuje. Tihle veřejní škůdci měli bejt dávno vyhozeni a upřímně nechápu, proč je nečas ze školství a z dopravy nevyhodí. Vždyť ukázali co v nich je a myslim, že už by to stačilo. Akorát teda nevim co s jejich voliči, protože naše psychiatrické léčebny nebudou mít tolik lůžek.

2) Barbora Škrlová je na svobodě. Ne, neměli tu svini pouštět, takovýho divadla co sehrála, takovou chudinku ze sebe dělala, fakt doufám, že jí to daly slušný vězeňkyně sežrat. No a spolek Šalamoun a Bok? Nechci vědět co ti šmejdi krejou, ale rozhodně napomáhají osobě, co se aktivně účastnila podvodů a týraní dětí, k získání svobody a jejich zájem tuhle figuru je až zarážející. Ví něco? Je Spolek Šalamoun spolek prznitelů děti? Nebo kdo koho v tomhle případě vlastně vojebává???

3) Severokorejci nakoupili americké bezpilotní letouny, připravují je k boji. To je fakt prdel, to je fakt prdel, dokonce je to vtipnější než Šalamounovo Hovno.

4) Policisté mají chytat internetové piráty, ale sami internet nemají. Hm. Tak bych řekl, že za posledních 12let se nic nezměnilo :)

5) Do přímé volby na Hrad přibyl třetí jasný kandidát, Jana Bobošíková. Jasně, takže se rozhodlo, že si za státní pěníze v hodnotě půl miliardy zorganizujeme akci typu "Česko hledá superstar". Nevim jestli je to dobře, ale při představě, že na prezidenta bude kandidovat ten potrhlej japonec Okamůra, všudevlezlá Bobošíková nebo Zeman z Vysočiny, nevim jestli je dobře, aby měli možnost lidi zvolit nějakou takovouhle kreatůru. Nevim jestli je to dobře, takhle rozhazovat prachama, aby si mohli občani zahlasovat.

09.02.2012 v 12:47:59

z tisku

Tálibové ovládají celý Afghánistán mimo základny. No, že by, že by už pomalu i soudruhům z USA docházelo, že po deseti letech pokusů importovat McDonalds a demokracii do Afganistánu, jim něco nevychází a že možná ti hloupí a necivilizovaní domorodci a pěstitelé máku naprosto nemají zájem o fastfoody každých deset kilometrů, stánky plné porno časáků či dokonce o nějaký debilní právo volit svý zastupitele či nedejebože, aby ty ženský měly nějaký práva....
Upřímně, tuhle porážku spojeným státům přeju, protože v jejich nezměrné nabubřelosti dopadnou stejně jako napoleon a hitler v rusku, stejně jako rusové v afgánistánu a vůbec by si mohli američané připustit, že jejich výhra bude stejná jako jejich úspěšná mise ve Vietnamu.

Kastrace jako způsob, jak se dřív dostat zpátky do normálního života. Kurva, jestli chce úchyl bejt dobrovolně kastrovanej, tak proč ne. Furt je lepší, když mu koule vezme odborně chirurg než aby mu je rozkopali kolegové z kriminálu. Jediný s čím mám problém, je ta kunda co je zmocněná pro lidský práva. Já bych ji nejdřív nechal znásilnit a řádně ojebat nějakým supr deviantem, který by se pak posléze vystřídal na jejich dětech a manželovi, což by ji snad mohlo ve finále přivýst na jiný myšlenky....

Čína zakázala bloggerům používat na internetu přezdívky. Ne, já se už nepohoršuji, protože soudruzi z USA a EU mají přeci úplně ten samý plán.

Alkoholová emancipace. Záchytky hlásí stále více opilých žen. Tak aspoň něco se feministkám a genderovým zmrdům podařilo. Krásná ukázka rovnoprávnosti, že i žena může bejt vylitá jako chlap.

Jak americké bezpečnostní služby monitorují sociální sítě. Chcete tam? Chcete mít tu samou americkou demokracii? Chcete žít ve strachu z teroristů, když už atomový zbraně nezabíraj, chcete být sledování jako nebozí Číněné a jejich vláda, kterou tak mocně kritizujeme pro nedodržování lidských práv???

08.02.2012 v 13:09:53

zaspání

dneska se mi podařilo celkem solidně zaspat. budík zamačklej a já votevřel oči někdy v půl jedenáctý. Né, že bych se do práce nevypravil, ale naštěstí nikdo mě nepotřeboval, takže pohoda. No, měl sem po včerejšku šak divoký spaní, protože jak mi došlo ve snu, zažil sem srážku s krutou realitou, kde vám žádná pravda, láska a nenávist fakt nepomůže, protože jste postaveni před takový krutý fakta, jakože schizofrenně-alkoholický pár je setkání připraven a kupodivu zcela přesně rozhodnut jak bude pokračovat, kdežto pan Ků. se svojí teorií "já nikoho neohrožuju, tak nic dělat nebudu" byl opravdu extrém a přitom týpek nevypadá, že by musel žít z ruky do huby. Taky mě docela šokoval pan Vé. z našeho patra, jelikož sem si dodneška myslel, že je když podniká, tak to bude inteligent, ale mám takový podezření, že ne, jelikož jeho osobní výpad na moji maličkost byl velmi nepříjemný, ale musim se pochválit, že sem nevystřík tak jak normálně stříkám, když sem vytočenej, situaci sem zvládl a pan Vé. se mi ve finále sám od sebe omluvil, což sice možná někdo uzná jako velmi slušné a vhodné, ale já ne, protože tímto si u mě podepsal ortel smrti ze dvou důvodů: 1) Mele hovna, který nejsou k věci a mě je u prdele, že má děti (si je nemá dělat, když má s nima problém) a že má starost o důchodce z baráku, když má mít hlavně starost, aby jeho majetek splňoval podmínky, jaký má splňovat; 2) To, že se mi hodinu po svém výpadu omluví znamená jen a pouze to, že si nedokáže stát za svým názorem a místo, aby svůj výpad statečně obhájil, stáhne vocas a omluví se. Co totok je kurva za podnikatele. Já teďka bezpečně vím, že kdybych potřeboval nějaký samolepky, razítka či vizitky, že za nim rozhodně nepůjdu. A to nebudu ještě komentovat, jeho monolog, kolik ty jeho zkurvený děti vyplácaj vody při koupání. Jeho posraný děti nejsou můj problém, ale jeho osobně a jeho financí. A finance pan podnikatel má, protože má novýho bílýho forda v combi verzi.

Jo, prostě mi vadí, že si dost lidí myslí, že sou chytrý, nejchytřejší, nejvychcanější a nejdokonalejší, a že všechno věděj nejlíp. Jenže není tomu tak, protože sem včera viděl, že si nedokážou sednout, zamyslet se nad problémem tak, aby ho si rozebrali jednotlivé segmenty, klidně si to i nakreslit, jako si problémy kreslim nekdy já, a každej segment se pak probere detailněji. Jo, prostě lidi bolí používat hlavu, nemyslej, ale přitom si myslej jak bůhvíjak nejsou nejchytřejší, ale když pak posloucháte ty hovna co z nich padaj, zákonitě dojdete k trapnýmu přesvědčení "to snad nemyslej vážně, to sou tak blbý?? vždyť i já vidim, že to tak prostě nepude."

Ale vzdávat to rozhodně nehodlám, protože z boje utíkat nebudu a mám takovej pocit, že mě docela baví dělat s timhle prohnojenym materialem.

08.02.2012 v 12:44:17

guláš

kurwa, ale furt mi leží v hlavě ta dnešní porada. hučí mi ta palice jak piliňáky.

08.02.2012 v 00:21:03

displayport->hdmi

jo a taky sem vyzkoušel připojit notebook redukci z displayportu na hdmi k tývce. zajimavy. akorát sem si koupil krátkej kabel, protože mě nenapadlo, že to bude tak dobrý. dokázal bych si takový čtyři metrový obrazovky představit pěkně předemnou.. pěkný pracoviště :)

08.02.2012 v 00:17:39

kouřovody

jo, a už mi docvaklo co mi nejvíc na těch revizích kouřovodů vadí. ne to, že se provádějí, jelikož je shledávám užitečnými, ale to, že je chtějí opakovat každý rok. Přijde mi nesmyslný, aby na novej kouřovod chodil revizák každej rok, stačilo by jednou za tři například. No, já si asi myslim, že teďka nechaj pár let kominíky vydělávat, vzroste počet studentů komínologie, a za pět udělaj novelu, že každejch x let stačí.
no a za těch pět let se vyměnej ty trasy, o který 40let nikdo nejevil zájem.
taky sem si začal dělat poznámky do bloku na téma "jak vésti porady a schůze"

07.02.2012 v 23:23:03

den bezpečnějšího internetu

hm. slavíme den bezpečnějšího internetu. no tak ho teda oslavíme!

Den bezpečnějšího internetu
07.02.2012 v 22:28:10

schůzka

no měli sme teďka schůzku nás postižených revizí kouřovodů. musim si říct, že sem měl opět možnost se potkat s běžným lidským uvažováním. z 15ti lidí dorazilo 5 a z toho pouze 2 (já plus jeden) měli ujasněný vo co vlastně jde.
Velkej podstatnej dojem, kterej mám je ten, že většina nechápe, že jednou mají něco v osobním vlastnictví, tudíž by měli přesnět vědět co mají ve svém vlastnictví a hlavně, že za to mají zodpovědnost, kterou za ně nikdo nevyřeší.
Já bláhový myslel, že to mají v hlavě srovnaný, co se prostě udělat musí. Debata na téma, že ten novej zákon ohledně revizí komínů a kouřovodů je nesmyslnej, že si to kominíci vylobovali, že jde jen o to jak vytáhnout z lidí prachy, protože ten komín nebo azbestocementovou rouru se starou hliníkovou vložkou používaj tolik let a ještě se nic nikomu nestalo, takže proč investovat prachy, byla fakt divoká. Jo na kominickou lobby a peníze na to slyšeli, ale na argument, že sami hasiči říkaj, že stav většiny komínů a rour je tristní, kor u tak starejch domů jako je náš, to přešli bez zamyšlení. Jednou z reakcí bylo úžasný "já nemám pocit, že bych někoho ohrožoval."
No prostě debata na téma jak by se to dalo ochcat, ušetřit, co se stane, když to neudělám a přijde revize znova, jak mi můžou zakázat topit a proč do toho tahat i stavební odbor.
No vopravdu sem si idealisticky bláhově myslel, že to bude jednoduchý, ale vono ne, vono fakt ne. Taky si musim přiznat, že už dávno nevim co to je jednat s lidma, který nepřemejšlel jako já a nemaj ujasněný, že když na něčem společně dělám, tak je prostě nutná spolupráce. Ale to v týhle směsce lidí z našeho domu nejde, protože prostě dům nemá nikdy ideální osazenstvo.
Jo, a řekl bych, že se mi docela vyplatilo podívat se na portál státná správy do sekce zákonů, protože argumentace na otázku "a četl jste ten zákon celý?" byla "no von mi vyjel na internetu takovej výtah" :)
No, řepu mám pěkně vyblitou z toho materiálu...

Jo a ještě si musim poznamenat, že sem v jednom okamžiku lehce vystřík, protože když přišlo téma "a co ti staří, těm to musí někdo aspoň poradit", musel sem oponovat, "že za á měli přijít, informováni dostatečně předem byli, a za bé to sice chápu, ale nejsem sociální pracovník a vůbec až takový sociální cítění nemám, protože to je osobní vlastnictví a pochopte, že my nemůžeme tenhle ov problém za někoho vyřešit, ale nabízíme pomoc při koordinaci prací, protože by to mohlo vyjít hromadně cenově levněji.".

Jinak dávaj zase na National Geographic nějakej dokument o drogách. o různejch drogách. včera o půlnoci dávali pěknej hodinovej dokument o heroinu.

07.02.2012 v 21:31:34

z tisku

1) no, že se bude točit gambáč do pet flašek mi až tak moc nevadí. stejně ty sračky nepiju.
2) Český pervitin zaplavil východ Bavorska, fetuje se i v Norimberku. No, ať němcům šmakuje českej perník od zkurvenejch vietnamců. tihle vietkongové dokázali svým kopirováním a padělaním podělat co se dalo. Už i ten perník berou českejm výrobcům, jakoby nestačilo, že máme města zasraný jejich univerzálníma krámama s regálama z výprodejů, špinavejma podlahama a nevymalovanejma stěnama, s nefunkčníma pokladnama, hromadou alkoholu, cigaret a pojebaný zeleniny, kdy netuší že cibule se v létě prostě vodou nekropí, aby nezačala hnít.
No, nebudu dneska líčit jak jsem si bylou koupit vaječnej řízek v normálních lahůdkách s českým prodejním týmem. Podlaha umytá, stěny vymalovaný a prodavačka dokonce uměla česky.

07.02.2012 v 11:56:05

kalamita

do prahy příšla sněhová kalamita. chodci sou v hajzlu, metrosexuálové sou v hajzlu, protože tenisky klouzaj, řidiči sou v hajzlu, protože silnice nejsou posypaný a vyhrabaný. prostě praha je kompletně ochromená, jelikož napadlo 6,34mm čerstvého sněhu.

Takovýhle hromady sněhu jsou v praze celý dvě
Hromada sněhu v Praze


Kompletně zasypaná silnice, chodník a auta
Sněhovej průser
07.02.2012 v 11:10:50

kosa

kerva, tak je kosa, ze mi zčervenaly prsty a vůbec jejich poslední články nejsou cejtit. no je toto možný?

07.02.2012 v 00:26:41

kočí, kočí, nějak už to stačí... neasi.

kurva, těch Kočí je nějak zkurveně hodně v český politice.
1) Provařená a odposlouchávaná Kristýna Kočí.
2) Nefunkční systém dávek způsobil Antonín Kočí.
3) Hlavní manažer ODS Jan Kočí.

Kurva, může mi někdo vysvětlit co je tohle za zkurvenou familii??

06.02.2012 v 14:04:17

pondělí

dneska je pondělí. je pěkná zima, která se dle předpovědi bude ještě chvíli trvat. Každopádně dneska pěknej výlet po praze.
1) Odjezd ze Strašnic směr Michle, kde výměna eur na český love.
2) Odjezd z Michle směr Synkáč a pak Pražskýho povstání.
3) Pěšmo z Pražskýho povstání přes Krup, kde jsem pořídil redukci display port->hdmi, do podolí, kde jsem Ivce vyzvedl v lékárně lék.
4) Z Podolí přesun na Karlák, tam přestup na tram 10 směrem k vinohradský vodárně. Odtud cesta přes poštu, kde sem zaplatil složenky, do práce.
5) V práci sem se nasral, protože od tý doby, kdy byl sundána moje cedule z hajzlu s nápisem "nechcat na podlahu", zase někd chčije na podlahu a dneska sem na ní málem uklouznul. Takže sem udělal ceduli novou, vytiskl ji červenym tučnym fontem a vylepil ji zpět na hajzl.
6) Pak odchod na oběd.

Jinak taky musim říci, že aktivisté z Anonymous získali data straníků ODS. Já bejt straníkem, tak by mě zajimalo, proč mají moje data dostupný na webu, navíc blbě zabezpečený a rozhodně je faktem to, že členové strany by snad neměli býti tajní. Vždyť ani za komunistů snad nikdo nebyl tajným členem KSČ.

Jo, Zlatý věk Internetu skončil. Díky zkurveným politikům a ještě zkurvenějšímu Hollywoodu a mediálním zmrdům obecně.

06.02.2012 v 13:00:35

internet

hm. nainstaloval jsem qbittorrent, protože jak mě minulej měsíc to upc nasralo, tak sem se rozhodl zjistit, jak jim to teda šlape. udělal jsem si maličkou dírečku na svém domácím firewallečku a 35GB za šest hodin nejní špatný. akorát už nevim co stahovat :)

05.02.2012 v 20:28:59

bába v červenejch teplákách

no potkal sem takovou peroxidovou tlustou bábu v červenejch teplách kterak venčí partnera a jakéhosi ošuntělého pudla. Když spatřili zdálky moje hafiny, pudla vzali do náruče a obešli nás. Já na ně zvolám "voni vám ho nesežerou!" a odpovědí je mi "vypadaj, že ještě neobědvaly". Tak na ně znova volám, že "je to v pohodě, že se nemusej bát, protože žerou jenom malý děti", načež mi ozvěna odpověděla "cože to žerou?". No já znova opakuju, že malý děti, jenže to už tento vtipný pár nabral rychlost a zmizel kdesi mezi domy.

05.02.2012 v 13:51:44

noční mráz

jinak noční mráz je celkem štiplavý, leze skrz ošacení a prsty v rukavicích cítily jistý chlad.

05.02.2012 v 01:44:48

jak natočit čínskej horor ve třech obrazech

how to make a horror movie. made in china. location beijing. super star: Chen Rongyou

Jak natočit hororový film


05.02.2012 v 01:43:28

sobotní relax

neska relax. luxovaní, vytírání, jedna pračka proběhla, sledování filmů.

04.02.2012 v 19:29:06

zima

říkali v hospodě, že dneska by alkoholici neměli pít. musim potvrdit, zima je deprimující, ani těm psům se nijak radostně nechtělo.

03.02.2012 v 22:45:05

autorský zákon - acta zmrdů

víte, děsivě mě děsí autorskej zákon. myslim, že po 20ti letech co byl do tenkráte svobodné české republiky zaveden internet, aby propojoval lidi, školy, informace a veškerý náš život. Dvacet let jsme žili v domnění, že globální datová síť slouží ke svobodné výměně informací, že má pomoci dostat necenzurované informace i do míst, kde politická situace není nakloněná šíření veškerých informací.
Celou dobu kritizujeme země jako je Čína, Irán, Irák, Severní korea, že porušují lidská práva, omezují přístup svých občanů k informacím, celou tu dobu si myslíme, že jako proamerická západní civilizace máme patent na rozum a že zrovna my máme pravdu. Úspěšně to dokazujeme tím, že ukazujeme která informace je legální a která nelegální a kdo smí šířit a kdo nesmí šířit.
Tak jako máme právo na život, jako máme právo na vzduch, vodu a jídlo, stejně tak jako máme svý lidský práva zakotvený v ústavě, tak máme právo na veškeré informace, které se nemusí líbit ani privátním firmám ani státním zřízením. Lidé i mimozemštané mají právo na jakoukoliv informaci, na jakýkoliv bit, i přestože ostatním se to líbit nemusí. Právo na informace je základní právo jakékoliv bytosti.

Důsledek podpisu dohody ACTA je ten, že kdejakej čůráček, ubožáček či pisálek (jako například já) si může nárokovat svá práva za své výblitky, které svěři Síti. Já nechci zpochybňovat autorský zákon, pokud někdo tvoří velká duševní díla, má právo na odměnu za svoji práci. Jenže jak se obávám, současný návrh umožní akorát to, že když si nějakej zmrd (například z Internet Info) usmyslí, že má právo na svých šest odstavců po pěti větách, tak stíží situaci, protože přejímání a předávání informací je základní vlastnost globální sítě. Problém je ten, že díky Internetu může psát fakt kdejakej ubožák, možná i větší ubožák než sem já, a někdo snad chce říci, že i ubohý a zbytečný text má jakési právo. Já s tím nesouhlasím, težce nesouhlasím a myslím si, že nelze považovat za autorské dílo článek do blogu, článek v e-zinu či nějakej debilní článek na lupa.cz. Myslím si totiž, že přejímání článků (a informací obecně) je základní vlastnost sítě a díky tomu, že jsou vzájemně od sebe data přebírána, zajištějeme jejich přežití. Takže, abych to celý shrnul:

Reaguji na povídání "Pirátské noviny porušují autorský zákon" Docela absurdní situace. Máme zakázáno přebírat? Já se totiž domnívám, že kdyby nějakej génius z těhlech sajt přišel na to, že už deset let píšu po internetech hovna, beru veřejně dostupný obrázky a přidělávám jim sprostý slova a jiný významy, označuju za zmrdy, kretény a čůráky všechny, který mi hejbaj žlučí, či se zcela neuspěšně věnuji propagaci drog, násilí na důchodcích a dětech, či obecně píšu nenávistné sračky a hovna. Já nevim, ale tak nějak mám drobnou obavu, že dřív nebo později se objeví nějakej takovej posranej ochránce morálky a práv zbytečnej lidí, kterej mi dá sežrat to, že "paroubkova mrdka" je na prvních místech v googlu.

Tudíž, aby bylo jasno: Seru vám na ACTA, seru vám na autorskej zákon, protože příživníci, kteří se po dvaceti letech od přivedení Sítě do čech probudili a zjistili, že zaspali, nemají žádný právo na život, stejně jako nemají právo na život všichni ti zmrdi a vohnouti, kteří si myslí, že mají patent na rozum a že vědí jak nejlíp má internet fungovat. Zmrdi, co si posledních pět let hrajou na ochránce morálky, dětí či zvířátek sou jen zkurvenci, kteří sami mají máslo na hlavě, protože i tihle ochránci morálky a poctivosti jsou jistě uživatelé war-fora, megauploadu či obecně uloz.tamtocitoto, ze kterýho si stahujou minimálně HIMYM, Dextera nebo BBT. Pokrytecká zkurvená morálka, jejímž pokryteckým cílem je nasbírat reklamní hity za každou cenu.

03.02.2012 v 12:22:56

páteční mráz

no dnešní páteční mráz je pěknej. louže zmrzlý, rohy domů krášlí žluté zmrzlé louže psích chcanek, hovna mezi stébly trávy mrznou hned jakmile vypadnou z psího trávicícho traktu, kouřem identifikujíce "zde sral pes".
Faktem je, že jsem se trapně domníval, že když je mráz jak v ruský prdeli, donutí to zůstat lidi a neprudit. Jenže voni lidi lezou ven, mráz jim zpomaluje myslešní (což je důkaz, že my mimozemské křemíkové bytosti máme radši, když jsou naše obvody řádně zmrzlý), reakce zpomalený a vůbec debilní. Co mám říct bábě, co se s dědkem a malým psem zakecá hnedka za rohem budovy a jelikož za roh nevidím a naše holky taky ne, tak ten malej mrzák se mohl posrat, když na něj zpoza rohu vybafla terezka a hnedka za ní tara. no bába málem dostala infarkt, tak sem jí musel uklidnit, že je to v pohodě, že kdyby nebyla blbá a nestálala tady u rohu, za kterej prostě není vidět, tak by se nic takovýho nestalo. Jo, a to ještě ani nebudu psát, že holkám byl ten zmrd úplně ukradenej a ani nepípli, když spustil ten svůj zoufalej kníkot jakoby mu koule řezali.

No pak sem šel na poštu, kde sem myslel, že nebude žádnej člověk a já si v klidu vyzvednu dopis od ivky z německa a nechám si obvěřit podpis na checkpointu. No, jenže když sem vlez do strašnický pošty, dostala mě fronta důchodců, kteří i přes mráz a doporučení lékařů - snad ve všech televizních programech -, že by staří lidé měli zůstat zůstat doma. Nic takovýho, fronta důchodců až skoro k venkovním dveřím, okýnka s checkpointem jenom za přepážkou 1 a 2 z 6ti přepážek, takže sem se na ověření podpisu vysral, předběhnul ty starý dementy - no předběhnul, šel jsem k vokýnku "hromadné podání", kde nikdo nebyl a nikdo tam ani nechtěl z těch důchodců jít, přestože sem jim říkal "támhle je volný okýnko". No tak sem šel já.

A protože sem služeb checkpointu nevyužil, musel sem se ještě cestou stavit u notáře na floře, aby mi k tomu podpisu dal osvědčení. No musim říct, že česká pošta je fakt k ničemu, čas mi to neušetřilo a musel sem jít navíc ještě k notáři. Takže zrušit a zprivatizovat.

03.02.2012 v 11:14:17

půlnoční venčení

v těhlech mrazech přináší jisté aspekty. jakože například hrozně dlouho trvá, než na sebe navlíknu všechny ty vrstvy oblečení a pak zase svlíknu.
jinak dneska ráno mi pán z baráku řekl, že na svém teploměru měl -15 a prý má teploměr asi 60cm od stěnu domu, aby nebyl ovlivněn.

02.02.2012 v 23:42:36

dnešní stav

mám takovej zničenej.
ale stihnul sem toho i tak dost. kromě toho i přivýst žrádlo holkám.

02.02.2012 v 22:10:28

po jídle

no sem po jídle. ochutnal sem z každý mísy jidlo co bylo připravený. vepřový na houbách, nějaký kuřecí závitky se sejrem, brambory, rejži, chlebíčky a dokonce i plzeňskou lahvovou sem si dal. Což byla taky prdel, protože mě baví takhle experimentovat na lidech, jelikož těch plzní bylo v chlaďáku s nápojema více, ale všichni stáli akorát frontu, blbě na tu prosklenou ledničku čuměli, ale nikdo si ji neotevřel a plzeň si nevzal. Až když sem přišel já, otestovat trošku tý psychologický manipulace, ledničku otevřel a vzal si první láhev plzně. Než sem ji zavřel, osmělili se i ostatní, takže druhou láhev sem si už nedal, protože všechny plzně byly rozebraný. Vidím to tak ještě hodinku a půjdu dom.

01.02.2012 v 12:34:56

semenář

no šel sem si dneska poslechnout semenář do greenpointu od symantecu. no jo, už se zase blíží sezóna pozvánek na různé akce. a já musím chodit, protože jak mám odpadlou certifikaci, tak musim nějak vyplnit ten prázdný pracovní čas. takže na 14.tého mám naplánovaný nějaký tiskárny, což asi bude pro mě nuda a 15týho sem dostal pozvánku do nějakýho multikina na Mission Imposible 4. Vzhledem k tomu, že promítání je naplánovaný pěkně od 16h do 18h a je to ještě ke všemu středa, vidim to na pěknou klasiku: nejdřív kino a pak hospoda :)
No, ale abych se vrátil zpět ke dnešku. Naštěstí se mi podařilo přijít tak akorát včas, abych se stihnul usadit v dosahu zásuvky, což mi naštěstí usnadnila prodlužka, kterou sem si vzal. No sem zvědavej komu dojde prvnímu baterka a kdo z okolních pánů bude první a popere se o moji poslední volnou zdířku na psovi :)
Jinak je venku fakt děsná kosa. Lepší zůstat zalezlej pod peřinou. Volal mi kolega Tom, že asi nepřijede za mnou na seminář nebo ho zradila autobaterie.

01.02.2012 v 10:35:14