prší

pršelo stále při půlnoční procházce, ulice potemnělý, na křižovatce prudili flojdi nějakýho řidiče, terezka si prohnala kočičku a všichni sme zmokli.
tak jo, tohle je poslední zápisek z května tohoto roku. poslední den a chčije.

31.05.2012 v 23:58:19

ale jo

na to, že sem myslel, že budu mít kocovinový odpoledne v práci, pak v klidu potáhnu domů, se změnilo v malé drama. poklidná cesta tramvají byla přerušena dvěma pány co se vydávali za revíky. po kontrole jejich dokladů jsem jim řekl, že se s nima nebudu hádat, že mi to za to nestojí a předal jim doklad. no, po deseti měsících se vyplatilo. akorát budu mít teďka adrenalinovej měsíc.

pak jsem si dal hodinku v domě, malá strategická poradička jak dál pokračovat se zahradou a co s kontajnerem na odpad, kterýho se chceme zbavit.

teďka prší a je to celkem dobře, už to chtělo. jsou to ale takový čůrečky vody spíše.
mladá furt hárá, nastavuje a pátrá. tentokrát s ní jaro pěkně cloumá. starý je to už jedno.

pár novinek ze světa:

Na Everestu stálo frontu 600 lidí. Pěknej Václavák...

V Izraeli vypěstovali konopí, které nezkuřuje. Pacienti si stěžují Se posrali, ne?

Jo, a málem bych zapomněl: Kapela Kabát v osidlech OSA aneb Otevřený dopis Pepovi Vojtkovi

Tak pěkný čtení zmrdi... Procvičovat písmenka je občas potřeba.

31.05.2012 v 21:22:00

čtvrtek

no včera vočko. takový tradiční. pivo, špeky, kecy.
během dne sem byl školen na bezpečnost práce, abysme mohli makat. takže sem dostal pěknou kartičku, kterou bych se mohl chlubit, kdybych chtěl, jakej sem dobrej. No prostě jedna z těch kartiček opravňující vás ke vstupu do míst, do kterejch většina normálních lidí nemůže.

protože sem takovej rozbitej panáček dneska, tak nějaký ty kecy v kleci:

1) V polské zmrzlině našli chemikálii na hubení vší Nic novýho. Spíš očekávám nějakej článek na téma "Našli jsme konečně jedlé jídlo v Polsku".

2) Windows 8 přinesou nativní podporu pro více monitorů Jako já tomu nějak nerozumim. Snaží se mi naznačit, že soudruzi v Redmontu zapomněli do dneška udělat podporu pro více monitorů? Ono asi na tom něco bude, protože vždycky byly potřeba ovladače k daný grafárně, co si pomatuju. Ale je to pěkný, protože ten můj amatérskéj linux něco takovýho už umí pěkně dlouho, používat více než jeden monitor.

3) "Takový hezký penízky," Prosím, prosím, prosím, ať už ty odposlechy konečně někdo vynese, chci tyhle Harpagony slyšet na vlastní uši.

4) Nově stavěné byty jsou menší Jo, vráčil jsem si všimnout, že jsou ty byty čím dál tím menší a dražší. Je docela možný, že sme neudělali až tak blbej kauf.

5) Malířka přespává před služebnou policie. Paní malířka a učitelka, jak bych to tak kulantně řekl, bude asi trošku naivní, blbá a rozumu mdlého, když myslela... Pokud myslela. Takže jí nelituju a může před tou policíí spát do tý doby, než jí odstěhujou do kriminálu.

6) Řebíčkova cesta z vlády až k fotbalu Aneb jak to vypadá, když zkorumpovanej politik a vexlák zbohatne. To je ksicht a ta plachta... I ten Jarda Jágrů pochopil, že plachtu nemůže nosit do smrti... :)

7) Ale tohle je vtipný, vyberte si, na kterou stranu se přikloníte.
Evropa obdivuje Němce. Řekové ať jdou k šípku
Němci? Kdepak, největší pracanti v Evropě jsme my, myslí si Řekové

31.05.2012 v 11:43:11

jo

a vyřešil sem si malej problémek s tim mym tplinkem, že si přestal lízat šestkovou adresu. mohl jsem za to já, když jsem si s nim asi před měsícem a půl hrál a blbě ho vyaktualizoval. Dneska sem přišel na to, že sem si jako obvykle měl aspoň přečíst manuál :) Nojo, OpenWrt...

30.05.2012 v 00:21:00

poznámky

1) teda venčení bylo dneska taky maratonem mezi hovnama. jak jsou ty trávníky posekaný a seschlý, tak se chvíli lidi snažili sbírat, ale už to začíná bejt zase pěkně vostrý. no potkám chlápka, pes sere, já se říkám "málo je tady nasráno, co?", týpek se otočí a de do prdele. kolikrát vidím ženskou s malým kryplem co sere u chodníku a mařka jenom hovno nenápadně odkopne. Jo, prostě anarchie.

2) novináři sou docela zvědavý jak to dopadne s fotbalovym eurem 2012 v polsku a na ukrajině.
a) prej že kluby nedoporučujou fanouškům jezdit na zápasy, protože polský a ukrajinsk chuligáni sou vypatlaný nazi-mozky.
b) mají pochybnosti o tom, že poláci stihnou dodělat dálnice a infrastrukturu obecně. (Poláci přestali stavět dálnici, která měla dostat fanoušky na šampionát)
c) polský služby možná asi budou o život. (Šmicer: Je možné, že na zápasy Eura budeme létat z Prahy)
d) a polský žrádlo... pravděpodobně neverending story... (Polské kakao opět klamalo svým složením, přidávali do něj slupky)

Jediný co potěšilo, že ČOIka spustí databázi s výsledky kontrol, takže bude snad možno hledat podle typu potravin, vyrobce a prodejce.

29.05.2012 v 21:01:51

outerní školeníčko

no dneska bylo menší školeníčko v konferenčním centru u nás za domem, takže jsem toho pochopitelně využil. No, akorát mě trošku nasralo, že sme byli v druhý půlce kc, takže nikde nebyla v dosahu zásuvka. No, ale přežil jsem to i tak :)
jo, ale fakt prdel je s hárající Tarou. Například dneska, venčím ji - musim na vodítku, protože jak jí dám volno tak se rozeběhne a pátrá, čumí, vočuchává a sleduje, kde je nějakej pes, nejlépe samec, prostě má svý pudy, a potkám místní "taky asi esoteričku" (dnes měla na hlavě turban!!! či obecně nějaký ručník), která má tři takový menší pejsky (zrzavej, černej a nějakej jezevčík), kterak se vybavuje s nějakým typem na protějším chodníku. No, to že ti její zmrdi neposlouchají a přebíhají silnici není až tak můj problém a sem zvyklej, protože až ji toho čokla někdo sejme autem, tak bude nasraná vona a ne já. Tedy ten jeden její zmrdík přeběhl a začal si vočuchávat Taru. Říkám ok, deme dál, mařka si všimne, že jí pes chybí, tak hlasitěji mluví, neřekl bych že řvala, "kdepak jsi? kam to chodíš? musíš dávat pozor na silnici."
Já tý mařce říkám podle auta, ve kterym sem ji parkrát potkal, "paní dokonalá láska", protože má to auto polepený reklamou na psí aromaterapii. Račte si to vážení přečíst sami, jaký jsou dnes moderní přístupy k výchově psů.
Takže jdu a jdu a jdu, stočím se zpět směrem k domovu, když tu prostě dokonalou mařku potkám znova, což mělo za následek, že ty její dva nadržení zmrdíci se vrhli na Taru a začli ji obskakovat a očividně projevovat nadšení. Já s tím neměl problém do tý doby, dokud se ty malý dvě svině nezačali pokoušet Taru vošukat. No natvrdo jeden zmrd se pokoušel naskočit zezadu a ten druhej na ni skákal zepředu, jakoby snad chtěl vykouřit. Což bylo na chudinku Taru moc, takže se fakt těžce naježila a začla s Terezkou na zmrdy štěkat, ať táhnou do hajzlu. Většina normálních psů to pochopí a chca nechca normálně odtáhnou, ale tihle patřili do tý skupiny neodbytných. Protože to už byl docela nepříjemnej chumel, kor na trávníku mezi chodníkem a silnicí, tak říkám kundě "by ste si je mohla chytnout, ne?" No, odpovědí mi bylo, "že ona hárá, no oni si ale tak pěkně hrajou", dívaje se přitom na ty dva nadržený mamrdy jak zrovna skáčou na mladou zepředu zezadu, hlava nehlava.
Tak jí říkám: "no, hárá, utečou vám, chytněte si je. Ááá, vono to asi nepude, ste zapomněla obojky".
Dementní dialog pokračoval: "tak to je krásný. oni si tak pěkně hrajou. já obojky nedávám."
Tak se ptám: "jak obojky nedáváte? pes by měl mít obojek, vodítko a ideálně i košík. co to je za výchovu?"
To už sem začínal čumět jak puk, jestli si náhodou nedělá prdel: "to je moderní výchova. nechte je si hrát. dopřejte jim radosti ze života."
Tady mě už to přestalo bavit, čokli pořád skáčou na mladou, ta furt zježená a obě čuby štěkají na ty dva mamrdy, tak pokračuju: "tak už si je kurva chytněte, to je nějaká divná vychova. ti psi by vás měli hlavně poslouchat a ne že za nima budete běhat se slovy 'Ňufínku, Šemínku - bo jak se menujou - pojďte sem, nechte fenečky, vždyť už si nechtějí hrát'."
No, to už nic neříkala, já sem chytil naše feny za obojky a i když se jim to moc nelíbilo, musel sem je podržet, aby si ta píča mohla vzít do náruček ty dva čokly, který se neustále pokoušeli chudáka Taru vošukat. To jsem ještě něco mumlal vo demenci, načež sem se ještě na závěr dozvěděl "jak takhle můžu žít a mít radost ze života, když těm pejskům nedopřeju radosti z hraní. Musím prej mít těžkej a smutnej život, že si neumím sobě ani zvířatům dopřát." Tak jsem ještě něco pronesl, že to dělám hlavně kvůli těm jejím psům, který byli fakt úplně hormonama zblblí a šel sem do hajzlu.

Fakt divnej přístup ke psům. Úplně jako k lidem, ale to je přece nesmysl, protože hafani jsou živé bytosti, ale myslí a fungují jinak. Jinak než lidi. S tím háráním je to těžký. Zmrdaj mě lidi v parku, že prej mám chodit kanálama a mimo den. Zmrdá mě uklízeč, že snad nemám chodit barákem. A ve finále mě zmrdá kunda, která prostě nechápe, že když fena hárá, tak ten pes si nechce hrát jen tak z prdele, ale chce šukat, chce šukat zrovna teďka tuhle nadrženou fenu stříkající feromony na kilometry daleko, která nastavuje a zvedá ocas všemu, co vypadá jako pes, bez rozdílu pohlaví. I když ty feny se jí povětšinou zježený vyhejbaj. Pochopitelně.

Je zajímavý, že většina lidí co potkám, tak reaguje normálně. Dozvím se buďto:
1) "No ten náš je hroznej casanova, počkejte já si ho připnu na vodítko." No Bárt měl včera z Tary radost velikou, ale ten relativně poslouchá a navíc holky k němu mají celkem sympatie, protože je to sympaťák. :)
2) "On se hrozně bojí takovejch velkejch holek." Načež já říkám většinou "nechte ho, dyk je to kluk a tahle zrovna hárá, si aspoň čuchne". A de se pak dál.
3) A předevčírem mi jedna paní s jezevčíkem říkala "to je v pohodě, ten náš nemá choutky. Na něj když to přijde, tak si to vyřeší na sloníkovi." To mě pobavilo :)

A když sem si tak prohlížel dokonalou lásku, tak musim říct, že lidská populace bude asi hodně debilní, když je schopná kupovat i následující věci. Prostě opět sem si přiznal, že jsem v podstatě hlupák a dělám asi nejspíš ve špatnym oboru.

Ukliňující vesta pro psa. Patent USA, aby váš pes byl klidnej. OLOL
Umělá vagína pro psa. OLOL

29.05.2012 v 15:00:13

rychlý internety

no, dneska jsou už ty internety docela rychlý, zvláště v těchto civilizovaných končinách

rychlost stahování


takže, světe div se, nakonec zase japonec. vážení, něco takovýho fakt viděli moje oči poprvý. podivná japonská porno show "fuck 1: grand prix".

japonské porno


i když mě napadla myšlenka, že asi bude nějakej důvod, proč je ten švankmajer v tom japonsku celkem oblíbenej...

28.05.2012 v 23:59:40

pondělní výlet

no k tomu včerejšku si poznamenám, že když vyjedete o víkendu do centra, tak na češtinu narazíte skoro vzácně. "Vot kakaja sabačka". Když to tak poslouchám občas, tak musim říci, že i po těch 18ti letech, kdy sem měl ruštinu ve škole naposledy, pořád to pro mě není cizí a nesrozumitelná řeč a jako prváček sem schopnej, řádek po řádku, luštit abzuku. Tištěnou, nikoliv psanou již, pochopitelně.
Taky je prdel, jak teďka probíhá zahrádkářská sezóna, sekání trávníků, stříhání živejch plotů a podobně, takže jsou kontajnery plný bioodpadu. Docela paradox, protože každej majitel domku se zahrádkou tady má auto, kompostárna je asi 666metrů vod nás, přestože na kontajnerech je napsáno "nevkládejte bioodpad", jsou teďka v posledních pár dnech ty posraný popelnice narvaný větvema, trávou a jiným podobným humusem ze zahrad, kterej normálně patří do kompostu. A vůbec největší prdel jsou takový ti vobjížděči, kteří ten bordel sice v pytlích narvou do auta, ale místo aby ho odvezli do sběrny, tak objíždějí popelnice a cpou to do nich. Jednoho jsem včera potkal, takovej na pohled slušnej pán, přijel rychle, rozhlídnul se - mě si nevšim, byl sem za stromem na trávníku, otevřel kufr od auta - imho narvanej pytlema, jeden vytáhnul a rychle nesl ku kontajneru na odpad. Hodí ho do něj a já tak lehce vykouknu a říkám "Objíždíte co? U vás už jsou popelnice plný. Co?" No týpek jak malý děcko přichycený při činu ani nepípnul, rychle zalezl do auta a zmizel. Prostě typická malá česká lumpárna.

Dneska pěkný výlet do kralup. Dokonce už nám prozradili něco ze svých sladkých tajností, takže se dalo normálně pracovat. Relativně. Stihli jsme to rychlejc než sme původně plánovali.

Taky dneska po poledni lehce sprchlo. Celkem příjemný, ale mohlo by více.

Otec Ratha opět šokuje: Na Davídka to ušila studentská láska! No, to bude ještě asi zajmavá rodinka. Bartošová už netáhne a Mojsejovci jsou nějaký vyčpělí, páčto dívat se na vexlačku se dlouho nedá.

OSA za loňský rok vybrala rekordní částku. Injekci jí daly restaurace. Zmrdi dojej docela fest...

28.05.2012 v 19:09:01

neděle

jo, návštěva kámoše, pokus o záchranu pc, pivko, teráska, pivko a pak vyšehrad.

27.05.2012 v 22:23:40

atentát

atentát na heydricha.
atentát na heydricha


26.05.2012 v 22:44:59

relax

dneska relax. úklid, jídlo, filmy, flákání. v nonstopce konečně skončil mejdan. je tam posledních pár dnů nějak veselo.
venku procházka se psama. trávniky město posekalo, ale jak je sucho, tak je všechno žlutý. no, mělo by asi sprchnout.
taky sem viděl na spektru nějakej dokument o tom co všechno lidi na světě žerou a říkali tam, že jestli se vo číňanech říká, že sežerou všechno, tak prej vo vietnamcích to platí dvojnásob. Jedovatý pavouci, štíři, stonožky, pokud se tomu nedá ukousnout hlavička, tak se to hodí živý do rozpálenýho oleje ve wok pánvi a nebo se to naloží do alkoholu. ty stonožky se v tom lihu docela dlouho mrskaly, čuměl sem. a když tam jeden ťong ve stonožčí restauraci říkal, že chutnaj dobře, podobně jako cvrčci, tak sem to přepnul.

jinak, pokud sem si dobře všimnul, všechno při starym. kompostárna jede, auta jezděj, lidi řvou, kytky smrděj, psi serou a vzduch se dá zatim ještě dejchat a voda pít.

26.05.2012 v 22:44:00

poznámky

1) Farmářský trh na „Jiřáku“ patří Italům, z vlasti přivezli vína i fenykl. Aha, proto sem byl ráno mírně nasranej. Nápad jako dobrej, ale pro mě ve špatnej čas.

2) Opilá žena ležela v bezvědomí u kočárku, v něm plakaly dvě děti. Hm, v Ústí jsou koukám hodně veselý matky.

3) Burza chybovala s Facebookem a teď zaplatí. Firmy chtějí 100 milionů. Jo, Facebook... Jsem rád, že u něj nemám svý data.

25.05.2012 v 15:55:26

prdel

jo to byla prdel cestou domů. stavil sem se v albertu pro cibuli a hajzlpapír a u strašnic se u zastávky tramvaje ťukly dvě auta, ale tak šikovně, že ucpaly pruh. Za nima se začala štosovat fronta, takže nervózní řidiči si to začli brát přes tramvajovej ostrůvek. Většina řidičů a řidiček to dala a za ostrůvkem v klidu sjela, ale až na tři kundy v drahejch kárách (dva meďoury a jedno porsche), ale v takovejch těch kárách co vypadaj jako SUVéčka. Jenže ta první kunda zjistila, že ten její drahej šmejd je strašně nízkej a že z toho ostrůvku nesjede a že mezi ostrůvkem a tramvajovým pruhem nechali dopravácí celkem hlubokou, metr širokou díru - asi aby tam nejezdily auta (ti chytřejší tu díru přejeli po kolejích). Takže tahle kunda propadla panice, že si toho svýho meďoura zespoda zničí a za boha se ani nemohla trefit na koleje, aby po nich přejela a pokračovala dál. Takže začla vyšilovat, do toho začli vyšilovat tramvajáci, řidiči, náhodní pocestní se nejdřív smáli, ale když se kunda začala pokoušet otáčet mezi lidma na zastávce, tak sranda přestala a kundu vyřvali, že se jí vo tom bude zdát určitě ještě dneska večer (hláška "kterej debil tohle píchá" byla jedna z těch mírnějších. No, nakonec ji jeden tramvaják naved na ty koleje, jenže ještě v řadě za ní byly další dvě kundy. No, žádná si už nechtěla asi vyslechnout ty krásný věty, takže jedna z těžký křusnutím projela tu díru, přičemž kola měla fakt široky, takže by se na ty koleje vešla, a ta třetí sjela hnedka u přechodu na obrubníku, takže další rána a jakási součástka na silnici. Prostě prdel tyhle drahý automrdky. Nechápu proč je dělaj tak nízký....

25.05.2012 v 15:12:58

tráva

jo a ještě sem si vzpomněl, že jsem si chtěl poznamenat, že vod mladýho, co bydlí u nás na patře naproti schodům, byl fakt skrz dveře cejtit puch zapálenýho jointa. Žádná čerstvá vlhká tráva, ale poctivej ranní joint. Jelikož ten puch poznám a já ráno nehulim, takže ode mně to jít nemohlo, je jasný, že mladej je normální zkuřka. :)

25.05.2012 v 11:53:29

ručníkovej den

dneska je opět po roce ručníkovej den.

25.05.2012 v 11:16:01

při pátku

1) chtěl sem si něco koupit na trzích na jiřáku, ale takovou bídu sem fakt dlouho neviděl. Měl jsem pocit, že nějakýho krypla napadlo, že by mohl udělat trhy v italskym stylu, takže každej druhej stánek byl stánek s vínem, ještě ne českym, a zbytek byly nějaký olivový oleje, sejry z farem bugatti, modetti a ja nevim vod jakýho ještě yettiho. Ne, skutečně nebylo z čeho vybírat. Tedy kromě front důchodců u stánků, kde byla ochutnávka vína zdarma. Žádný uzeniny, žádný maso, žádný mlíko, žádný kuřata, nic co by skutečně na trzích mělo podle mě být.

2) Ten posranej uklízeč v baráku si zase vyskakuje. Nejdřív mu vadili chlupy od psů na schodišti, dneska sem se dozvěděl, že mu vadí, když musí utírat barvu od fenky. Jo, prostě ty červený krvavý tečičky, kterejma si každá fenka nedobrovolně značí svůj rajón. Takže doufám, že dobře pochopil to, že sem se ho podruhý zeptal "jestli má furt pocit, že má hodně práce" s tím, že jestli se ho zeptám potřetí, tak to bude naposledy. Nemůžu se zbavit dojmu, že firma která maká a blbě se neptá, bude pro nás lepší.

3) Jo a fakt mě sere, že v rádiu točej každou hodinu debilní písničku "Mobily" od unylé homosexuální kapely Nightwork. Což mi jen připomíná, že sem viděl pár letáků na letošní hudební festivaly (votvírák, rock for people a panenský týnec) a co se týče obsazení, fakt bída. Furt ty stejný nudný kapely, je prostě vidět, že organisátoři sou zaseknutý v nějaký době na nějakejch lidech a na nějakym stylu, a nejsou schopni už rozpoznat, že jsou pořád stejný. Jediná asi rozumná festivalová stálice jsou colors of ostrava, tam mám pocit, že někdo přemejšlí.

25.05.2012 v 10:47:35

zodpovědnost

tak tomu říkám zodpovědnost splnit svůj úkol za každou cenu. říká se tomu "být zapálený do práce" a to přirovnání k ledoborci :)
Jako když jede ledoborec. Tak popisují cestující jízdu 59letého řidiče autobusu po Mimoni, který vezl 43 lidí na odpolední směnu z Mimoně do Stráže pod Ralskem. Cestou poničil pět aut, odřel autobus o svodidla, ale dojel. Policie ho dostihla až u cíle. Nadýchal 1,6 promile.
zdroj zde.

24.05.2012 v 21:39:37

to jste posrali II

případ "to jste posrali " má pokračování.
Chlapec z Břeclavi si brutální napadení Romy vymyslel. Já nevim, ale myslim si, že si to panáček tak trochu posral. :) Nasrat cikány a holohlavce dokáže fakt jenom debil. A ta vostuda, ta ostuda veliká. Nejlíp se asi odstěhovat na druhou stranu zeměkoule.

Ale vona ta Břeclav bude asi zvláštní místo. Z poslední doby mě napadají dvě věci:
1) Demonstrace v Břeclavi proti ufonům
2) Nadržená školačka

Žena při kojení upustila své dítě na zem, naměřili jí téměř 5 promile. Tak to musela bejt pěkná komedie. Znáte to jaký do je, když se vyndáte víc než je zdrávo. Všechno padá z rukou, kapsy sou hluboký a je jich najednou kurva hodně, kelímek utíká po stole a když máte štěstí tak z laserů se stávají zelení hadi, kteří se plazí pryč. Nakonec se začne kymácet země a pak přijde mořská nemoc. No a zkuste v tomhle nakojit dítě, zvláště když ste chlap. Žejo.

Řečtí zloději mají žně. Vykrádají ty, kteří stahují úspory z bank. imho zajmavej důsledek řeckýcho finančního chaosu... :)

24.05.2012 v 20:15:35

čtvrtek zase tradičně

dneska sem byl - snad už definitivně naposledy - řešit citrix. včera se konečn vymáčkli, respektive zmáčkli tlačítko PrtScr a já konečně pochopil co že jim to padá. Nepadá jim nic, ale vzdálená plocha měla krátkej timeout při nečinnosti, takže sem ještě musel přenastavit lehounce terminálovou službu. A já bláhový původně myslel, že se jim zamyká to úvodní přihlašovací rozhraní do citrixu, což byla prej původně taky pravda. prostě olol. ale bylo to dneska v takovym příjemnym duchu, ale musel sem počkat dvě hodiny, než sem šel do hajzlu, protože sme to chtěli otestovat.
jinak Tara hárá, má to teďka nejsilnější, takže zanechává barevnou stopu a dost pejsku co potkáváme se může ukňučet či zbláznit. Fenky taky blázněj, ale štěkaj. Asi jim vadí krásná hárající fenečka v rajónu. :)

První paprička začín žloutnout, tudíž očekávám za 14dní první mini sklizeň.

A sem takovej vopuštěnej. Už mě to Ivčino ježdění do Německa v podstatě nebaví, ale dělat se to musí. Prachy jsou prachy a v prach se rozhodně jen tak neobrátí.

24.05.2012 v 19:02:54

výlet do kralup

výlet do kralup byl pěknej. bavilo mě to dneska. už spousta věcí tajnejch nejní, takže se dá i pracovat konečně.
vzpomněl jsem si, že jsme včera taky obdivovali nástěnku lbd. Byla to fakt prdel, protože borec na nás hrál jakej sou velkej holding a co všechno a co tamto, ale už mu nijak nedošlo, že jsme si kanceláře zvenčí prohlídli, že jsou fakt ošuntělý a nástěnka LBD?? Ta byla přesně tak, jak ji před 19lety založili. Vybledlý texty a telefonní čísla ještě z doby před přečíslovaním a mobily s odkazem na Paegas :))

23.05.2012 v 13:12:59

venčen zase

procházka ale pěkná, vždycky si tak setřídím pěkně myšlenky. faktem je, že byla dusná, skoro letní noc, feny se ploužily a já se těšil dom. no v baráku sem ještě našel zaseklej vypínač do pozice on, prostě tuhá kolíbka, takže sem ho přepnul do stavu off a schodiště už nesvítí. zejtra jedu do kralup na jednání, takže snad už konečně podepíšem nda-čko a tajný věci přestanou bejt tajný a bude zase troška počítačový kreativity. akorát to vstávání v sedum ráno. o půl hodiny dřív než obvykle.

jo a v sobotu na vyšáku sem dospěl ke zjištění, že zvyk vstávat, jako sem vstával do školy, v podstatě přetrval až do současnosti.

22.05.2012 v 23:38:35

pro pobavení z tisku

URNA, jsme v prdeli, křičel Kott při zatýkání. To mohla bejt docela prdel asi ve finále. :)

Polská firma neuspěla na stavbě dálnice, o pomoc prosí Boha. No, nevim, nevim, jestli je vyslyší. Sice maj ve Wojtylovi přímluvu, ale nějak si nedokážu představit, že by bez pomoci ďábla dokázali tu dálnici dostavět.

Akcie Facebooku se dále propadají. Tak kam až pudou? Na patnáct dolarů? Asi bude pár lidí nasranejch :)

John o Rathovi: Na nahrávkách je slyšet, jak se rochní nad ukradenými miliony. Tak Radek je taky zdá se jedlej. Já bych tady nekomentoval, kdo vypadá jako vepř a kdo má vepřový vočička, vopravdu ne. Já bejt na jeho místě, tak bych fakt raději mlčel. Možná by mu stačilo připomenout případ Ora Print.

Karlovarští záchranáři zapomněli na mrtvolu, všimli si ji až po čtyřech dnech. Ale to je nemilé, milý Emile. Předpokládám, že ji našli až když se oteplilo.

imho. tojecool.cz fakt stál dvě mega: Web stál 2 mil. Kč, potvrdil kraj

k nalezení na internetech
lucky happy


22.05.2012 v 21:38:30

jednání

mám za sebou jednání s ředitelem lbd. no, arogantní - jak jsem byl upozorňován, až tak není, Potkal sem i větší zmrdečky, byl v podstatě stejně arogantní jako umim bejt já, ale spíš si je vědom svý jednací pozice. Docela zajímavá půl hodinka, pro mě tréning fakt skvělej, nebyl jsem pasivní člen jednací komise, ale nýbrž ten aktivní. No, byl se rozklepanej jako ratlík, ale myslim, že sem to zvládnul, protože jsme si celkem v klidu vysvětlil svoje argumenty a dobrali se řekl bych shodného názoru na věc. A to tu, že my už nemůžeme vznést nárok na zahradu, maximálně se potkat u soudu s nejistym výsledkem spíš pro moji stranu - což sem předpokládal, a nebo formou pronájmu za symbolickou cenu s výpovědní lhůtou rok, což nám umožní aspoň podchytit případný pohyby okolo pozemku a zapojit se do nich. Jinak to asi nepude.
Ale jinak co se týče vlastního borce, podání ruky "leklá ryba" a pohyby velmi slizké, jenž nám nic nenabídnul ani k pití. Prostě slizák, no.

22.05.2012 v 21:17:36

amerika

dneska sem viděl pravou americkou rodinu. Musela to bejt pravá americká rodina, protože:
a) Muž, žena a dvě děti neurčitého pohlaví dohromady museli vážit tak 750-800kg
b) Něco jedli
c) Vyšli z hotelu Marriot
d) Mluvili na sebe americky

Mě amerika vždycky fascinovala tím, že si uměla svůj public relations tak krásně vylepšovat. Jako děcko, když se ke mě dostali obrázky z ameriky, tak jsem byl fascinován tím, jací krásní a úžasní lidé tam žijí. Každá druhá žena vypadala jako miss universe a te zbytek dívek to byla samá Pamela Anderson. Prostě v porovnání s tím, co bylo tady a co do nás valili soudruzi z CCCP, učiněnej ráj na zemi.
Pak přišla revoluce a první zklamání. Pamela Anderson byla jen jedna, modelky měly silikonový kozy a zbytek populace měl tak velký prdele, že sem nechápal jak se s nima dá srát. No a kde je americkej sen dnes???? V číně...
Americká armáda létá na falešných součástkách z Číny

Bili mě do hlavy i ledvin, popsal Týc u soudu potyčku se strážníky. Já vám fakt nevim, ale ten člověk je tak trošku mimo, neasi. Já prostě nevěřím, že by si měšťáci - a můžou to bejt debilové velký jak mount everest, jen tak z prdele někomu nakopali prdel. Já se obávám, že ženská a i ten mistr Tic byli prostě normální arogantní čůráci a kunda, kteří prostě měšťákům do ksichtu řekli, že jsou to nuly. Ona to tam sama ta kunda říká: Strážníci na ni prý byli sprostí proto, že jim řekla, že jejich práce není důležitá a dělají ji jen proto, že nemají na chytání zločinců. Což si asi nenechá žádnej fízl líbit. Fakt tomu nerozumim, když já posledně zmrdal měšťáky, že nedělaj to co maji dělat a že tady nejsou vod toho, aby je lidi měli rádi, tak vod tý doby prostě ty mercedesy a audiny u našeho baráku neparkujou. A myslim si, že mě mohli mininálně vyzvat k předložení dokladů. Neudělali to tenkrát, proč???

22.05.2012 v 12:38:48

hm

dominik duka

Dominik Duka


21.05.2012 v 22:12:06

starý gamesky

a ještě tam mám tyhle oldskůly:

xonix - úplně první gamesa co sem kdy na pc pařil, pp06 s německým msdosem 3.0 či s tak nějak.
xonix

doom2
doom2

golden axe - věru oldskůl, znáte taky z kolotočářskejch automatů... :)
golden axe


21.05.2012 v 21:44:37

wolfenstein 3d

pardon, ja prostě musim. i po těch dvaceti letech furt některý tajný nacházím automaticky. olol

wolfenstein 3d

wolfenstein 3d


21.05.2012 v 21:28:55

něco z tisku k večerní relaxaci

Rusáci sejmuli nějakejch 120 pouštních koziček.

Na dálnici málem uhořelo 180 dětí.

Mašlíková už ví, kdo jí zaplatí nový kozy.

Pozvánka na klasickou staročeskou domácí zabijačku.

Zoofilní orgie v jesličkách.

V praze jinak dusno, prej byl nějakej vítr v republice, ale tady nic. Akorát počínající letní dusno ve městě. Uvítal bych, kdyby sprchlo. Vyčistil by se vzduch. Docela běs jsou různý spreje a voňavky a jiný rightguárdy, který v hutným vzduchu desítek tun železa tramvajovýho prostoru věru dělají kouzla. Kuckám se a štípe mě ve vočích obvykle. Fakt nechci vědět z jakejch jedů se to míchá.
V itálii bylo nějaký zemětřesení, byla by prdel, kdyby se italové odtrhli od evropy.
Co se týče Fakebooku, jeho akcie budou ještě zajímavý. Ale stejně to dopadne tak, že vydělaj ti akcionáři, který ty akcie prodaj nejdřív. Tohle bude rychlej byznys nejspíš.

21.05.2012 v 20:55:09

jednoho dne 21.století

onoho dne se celkem nic nestalo. jako dneska. byl sem si akorát koupit chleba, protože řezník má tři tejdny dovolenou. No, viděl sem u něj dneska postávat pár důchodců, kterým asi úplně nedocvaklo, že má již mistr řezník od pátku zavřeno. holt síla zvyku je síla zvyku.
vzhledem k tomu, že mám doma polívku a bůček, nebyl sem dneska na obědě, protože mi přišlo zbytečný se krmit, když mám doma vykrmenou ledničku.
taky sem si zapomněl poznamenat, že jedna z fenek se v noci poblila a posrala. naštěstí to byl tuhej produkt, žádná hnačka, tak sem to hovno nešťastný nabral lopatičkou a poslal tam kam se normálně hovna posílaj. Do hajzlu.

Jinak nevim, ale osobně je možná načase zakázat sem dovoz polských potravin, respektive by se mělo udělat prohlášení, že ten kdo žere polský sračky je žere na svý vlastní riziko a v případě zdravotních problémů nebude požadovat odškodnění po českých úřadech a nemocnicích, ale nýbrž pojede si to vyřešit sám do hlavního města pšonků. Rejže s olovem aneb laciná náhražka broků po polsku...

Tak a teďka si představte budoucnost českého pohostinství dle našich mladých startupistů: Český startup iMenu: iPad místo jídelního lístku, kde mladý český geniální vynálezce řeší problém zlodějských číšníků a nekvalitních kuchařů v české gastronomii. A zdá se, že na to přišel, protože: „Už delší dobu mě štvala obsluha v různých restauracích. Přemýšlel jsem, jak tuto situaci změnit a napadlo mě iMenu. Gastronomie je hodně zkostnatělý systém a my bychom do ní chtěli přinést svěží vítr."
Aha, takže vyměníme jídelák za nějakej nesmysl vod Apple, Android nepodporujeme, protože je moc laciný, zákazník si sám vybere, sám si objedná, akorát sem teda nepřišel jak mu ten ipad přinese jídlo na stůl. Nechápu, jak někoho může napadnout odosobnit takovou věc jako je pohostinství. Vždyť to už mohli borci rovnou založit rozvážkovou službu a nevymejšlet nějaký debilní novoty. Až tohle někde uvidim, tak se otočim a pudu do normální knajpy, kde mě číšník okrade, výčepák natočí podměrečný pívo a při odchodu budu smrdět jako dva týdny nevysypanej popelník...

Chvíle pro ftip: Šťastné rodince se narodilo baby, ale neměli ho kde zvážit a tak manžel říká, zajdeme k řezníkovi ten určitě váhu má. A tak přijdou k řezníkovi a že by chtěli zvážit své baby. Řezník zaleze za plentu, je slyšet pláč a po chvíli řezník vyleze usměje se a prohlásí:“ Dvě dvacet bez kosti“

21.05.2012 v 13:19:58

vchodový dveře

no dneska ráno po venčení holek sem se vytočil a musel si jít pro židli a šroubovák a stáhnout trošku pružinu od brana co zavírá samo. Vlezu do baráku, proti mě ukrajinka co u nás bydlí, pozdravila a zcela necitlivě dveře nepřidržela, takže s mohutným prásknutím se velmi rychle zavřely. Protože fakt nechápu lidi, kterejm dělá problém dveře zavřít přidržením kliky nebo nechápu lidi, kteří si dveře otevřou, ale už je po sobě nezavřou. Dveře sou přeci zavřený z nějakýho důvodu, ne?
A protože to naše Brano co zavírá samo blblo už asi tejden, tak sem si skočil pro plochej šroubovák, židli a odkrytoval to brano. Je tam jeden jedinej šroubeček jehož otáčením vpravo či vlevo korigujete tuhost dovírání dveří, kterej sem pootočil a dveře zase dovíraj potichu a pomalu.

Jo a ještě sem si chtěl poznamenat, že v tu sobotu sem potkával takový strašný množství rusky hovořících cizinců, že sem si až říkal "kam se poděla ta naše čeština". No, asi do prdele. A to už nebudu komentovat, že dětský hřiště kousek od nás bývá každý večer v obležení vietnamských dětiček. Jo, prdel jak se to lidský složení čech mění a změnilo.

21.05.2012 v 12:04:46

počasí

počasí má už tu výhodu, že se nemusim nijak zvlášť mocně na venčení oblíkat. tričko, kraťasy, sandále a jde se.
Taky mě vytočila Tereza, protože se nějak dostala do odpadkovýho koše a vyžrala kosti vod kuřete, který mi zůstaly z vývaru. No zjistil sem to, když sem se šel podívat, proč ta mladá furt kňučí a čumí do kuchyně, tak se seberu, du se podívat, stará hlavu v koši a dožírala zbytky. Nenechala ani kůstku a nemůže říct, že bych jí nedal, když sem to maso vobíral...

21.05.2012 v 00:03:02

večer

v nonstopce to valí. pařej jak o život. no, když bude ten konec světa, žejo.
jinak se celkem nic nestalo, zbytek dne sem prouklízel, provařil a proflákal, i když sem byl lákán na paruku na grilovačku. nu, oželel jsem. stačil včera vyšák.

jinak, kdybyste to nevěděli, tak matk leoše mareše gembleří. třeba s tim pobavíte společnost.

20.05.2012 v 22:47:31

neděle

ještě sem si k tomu včerejšku chtěl poznamenat, že na vyšáku jsem potkal slečnu "Ko", která je členka domovního kontrolního výboru. Venčila s kamarádkou nějaký mimino. Takže sme se zašili na zcela opačnou stranu areálku.
Jelikož likviduju z ledničky rychle kazící se věci, tak zpracovávám zeleninu na vývar. Koupil sem nějaký kuřecí krky, z nich sem udělal vývar a teďka v tom jede zelenina. V troubě se peče bůček.

V albertu dneska opět děs běs. Předeběhla mě nějaká ukrajinka s českým manželem, respektivě on jak viděl, že se pomalu, ale jistě blížím se svým košíčkem k pokladně, tak přidal do kroku a s tím plným vozejkem se ještě vmáčknul předemne. No, nevadilo by mi to, kdyby to nebyli "lovci slev", takže plnej vozej žrádla ve slevě a u třech nebo čtyřech produktů docela zdržovačka, protože mařce na kase sleva nevyjela a ukrajinka si trvala na tom, že sleva u zboží byla napsána. Takže sem ji pak asi po čtvrt hodině, co sem čekal, než si pokladní ověří daný slevy, lehce zmrdal, že se posrala při tom tisícikorunovym objemu nákupu řešit čtyři koruny. No omluvila se mi a já si musel počkat, než ta pokladní ty slevy ověří... Zlo, vopravdu zlo...

poznámka: Vietnamci v některých krajích začínají ovládat obchod s drogami. Jo, pozoruju už dlouho, že Ťongové šmelej s drogama. Jen chci připomenout, že jako tradičně i u drog platí, že je dělaj hlavně kvůli byznysu, takže bych rád vzpomenul, že jejich krámky nejsou nejlevnější a nákup ve vietnamský tržnici ještě neznamená výhru. Prostě pět párů ponožek za patnáct korun je lákavej kauf, ale ne nutně nejlepší. Prostě neplatí, že čím víc pruhů tím víc adidas...

20.05.2012 v 14:26:12

vyšehrad

no, ozval se kámoš ollie, jestli se nepůjdu podívat na vyšák. nechtělo se mi, protože tara hárá a vzít ji mezi ty davy tam by nebylo dobrý příliš. no, nakonec sem se rozmyslel a vyrazil sem. prdel byla. při východu z baráku sem se srazil s bláznivym sousedem, kam prej že du. tak mu říkám "na pívo na vyšák", a prej "takovou dálku to se vám vyplatí?", já na to "to víte, vyhlídka, neasi.", načež sem se dozvěděl, že prej "lahváče můžem dát na ulici před barákem".
cesta sedmičkou v pohodě, ale musim se zmínit o revizorech. včera sem jel metrem z kačerova a cvaknul sem si ten nejlevnější. jo, mezi muzeem a mírákem šli šmejdi metrem. dneska mám cuka, vyrážel sem vo půl třetí, že pojede mrtě turistů a bude to rizikový. no tak sem si pro jistotu cvaknul opět nejlevnější a mezi svatopolukovou a otakarovym bác ho, zmrdi. zpátky z vyšáku sem jel už zdarma.
cestu zpátky sem stihnul ještě během hokeje, stejně jako venčení, takže sem byl ušetřenej toho zklamanýho davu.
naproti v nonstopce je nějakej mejdan, snad nebude dlouho. ale jedou zkurvený hity osumdesátejch. "mááá lááásko..."

můj stín na vyšehradské zdi
Vyšehradský stín

poštovní schránka na rohu ulice, očekává dopis převelice.
Poštovní schránka Vyšehrad


19.05.2012 v 20:33:35

a ještě jednou

rathovina, když je to tak veselá novina. nehodlám však komentovat více, úplatný sráče v politice. poslední leč doktora ratha...

Poslední leč doktora Ratha


19.05.2012 v 02:19:01

kompostárna valí

takže jaro je definitivně tu. procházka příjemná půlnoční. nikdo nikde, jen já, hafiny a jeden prohledávač kontajnerů.

19.05.2012 v 00:08:02

maďaři olol :)

18.05.2012 v 22:24:23

varování

jo, to je tak, když někdo nevidí a neslyší varování...

David Rath


18.05.2012 v 16:46:03

fejsbůky

no, možná si někteří všimlu, že facebook vstoupil na burzu. Mno já nevím, ale mám takovej pocit, že zase něco jednou splaskne. Vždyť ta firma negeneruje žádnej materiální užitek, ze kterýho nic nemáme, pouze se v něm točej virtuální peníze. Pochopil bych na burze firmu, která něco vyrábí, klidně za pomoci bangladéšských dětí může šít džíny, ale tomuhle já nerozumím. I ten apple či microsoft aspoň něco vyrábí, ale facebook, tomu nějak nerozumim.
Tak trošku mám pocit, že přispěl pouze k tomu, že kdejakej hulán má pocit, že má právo se vyjádřit ke každýmu hovnu do kterýho šlápnul.
Ale třeba se něco změní a ten Zuckenberg z peněz za facebook třeba vymyslí nějakou super věc, například teleport nebo warp pohon.

Jo a tohle celý mi připomíná, že sem včera v tývce na čt24 chytnul reportáž, kde špekulovali nad tím, že roste počet nezaměstnaných ve věku nad padesát let. No mluvila tam nějaká kunda po telefonu, která se prezentovala jako personální poradce pro vnější zdroje společnosti accord - nebo nějaký podobný zbytečný hovno, kde mlela sračky typu, že by měli tito lidé slevit ze svých požadavků, neuvádět do životopisu věk a zjednodušit životopis tak, aby z něj nebylo patrný, že během posledních 20ti let změnil zaměstnání 4x. Docela sem čuměl co ta píča mlela za hovna a vůbec z ní nevypadlo - jak sem očekával, co s těmi roky zkušeností, které tito dlouho pracující lidé nasbírali. Já když sem ji poslouchal, tak sem si představil kundu, která sedí celej den u počítače, sleduje trendy v oblečení, komunikuje na facebooku a současně si myslí, že každej na pětatřicet je starej a jenom vona je hvězda.

Děsí mě, jak se svět mění, vopravdu děsí...

18.05.2012 v 11:12:50

prokrastinace

no a abych nepodlehnul chorobnému odkládání věcí, vyřešil jsem poslední pracovní mejl a odeslal kontakní adresu, protože jak se vysral ten disk, tak probíhá reklamační řízení a pro změnu žádnej mohamed, ale nýbrž nějakej gangadeep bhopal...

17.05.2012 v 16:47:28

papričky

mě fakt bavěj. vopravdu bavěj...

objevilo se pár dalších (čtvrtá velká se nevešla)
Papričky

Papričky

Sazenička nasadila na květ :)
Sazenička papričky


17.05.2012 v 15:36:40

poznámky k dnešnímu dni

a) jo a jestli sem to pochopil dobře, tak těm kominíkům sjela ze střechy - pátý patro - kominická koule dolů na zem, ale nevim jestli do ulice nebo do dvora. to se budu muset jít asi podívat až pudu s holkama ven. něco takovýho snad musí zanechat stopu na asfaltu ulice či betonu dvorka.

b) no ratha je furt plná televize a internety. jo je to prdel, ale obávám se, že to stejně byly malý ryby, že ty velký a chytřejší jedou přes ty svý akciovky a daňový ráje. prdel je, říkali v tývý, že stejně jako v případě pražskýho magistrátu a mazlíků, v kontrolní komisi na středočeskym hejtmanství seděli komunisti. no ta mařka v tý reportáži něco mektala, že 'eeee' a já se nemůžu zbavit pocitu, že buďto blbá byla a byla zneužita a nebo moc dobře věděla a tak radši blbou hrála. já jim zmrdům nevěřim, protože přes všechny prognózy ještě nevychcípali.

c) dneska sem zjistil, že mimibazar je nějaký vyhulený.
vyhulený mimibazar


tak sem chvíli pátral a jednalo se o tuto diskusi a vložený byl tento článek (jak jinak než vo krychličovi).

17.05.2012 v 15:01:30

brko

tady takovej speciální mega joint... :)

brko joint


17.05.2012 v 13:16:10

kominíci

tož kominíci odfrčeli pryč, takže sem se vrhnul na vaření brambor a uhřátí jídla. dneska už snad nic nehrozí.
včera vočko, ale utekl jsem celkem "brzo" páčto jsem se potřeboval vyspat na ten dnešek.
takže pohoda.

dneska asi nic, médiama furt hejbe kauza rath, očividně to byl velký oblíbenec novinářů a veřejnosti obecně. jsem rád, že se skutečně na každou svini najde řezník.

Rath je ve vězení, litoměřičtí spoluvězni se na něj těšili.
Copak, vězeňská služba zaregistrovala zvýšenou poptávku po mýdlech?

Policie zadržela muže, který odcizil železniční most. Hm. Já myslím, že to nebyla krádež, protože ten nebožák se jistě jen poohlížel po nepotřebném šrotu. Hm. Já nevím, jak se pozná nepotřebný šrot?? Podle mě i nepotřebný šrot někomu patří. Asi podle toho na koho pozemku leží....

Vizitka Rathova advokáta: předražený web pro Středočeský kraj.
No, tojecool, ne?

Daniel Landa v nové opeře burcuje k lepší morálce.
Tak toho ordo lumpa to ještě nepřestalo bavit :)

17.05.2012 v 13:02:10

osamělý

jsem zase opuštěn. ivka odjela dnes zase do německa, takže až do konce června hlídám celou domácnost.
no bylo to napjatý, protože sem zavolal kurýr taxi, občas s nima jezdim, přišla smska, že máme čekat audi a8. no tak sem si říkal. že se mi tomu nechce věřit, že by někdo taxikařil a8, ale jo. byl to starší vrak, dovezenej z německa, do kterýho sme naložili kufr a ivka chtěla odjed. No neodjela, protože ten německej krám nechtěl naskočit, takže se muselo volat na dispečink s žádostí o nový auto. stihla to nakonec taktak.

ten týpek mi tam vykládal, jak si včera auto přivez ze servisu, kde nechal 20litrů. já si k tomu poznamenám, že fakt nechápu co nutí lidi si kupovat starý, drahý značkový vraky. je mi jasný, že pro někoho znamená meďour, bávo nebo audyna znak společenskýho postavení. No, když sem byl mladší, tak sem si taky myslel, že mít takový auto něco znamená, jo znamená, ale úplný hovno a to, že když se vám něco vysere, tak zaplatíte balík jako kráva. zaplaťpánbůh za našeho forda starýho.

připomnělo mi to jednoho kamaráda, kterej před lety koupil od jednoho z bohatých čechů meďoura, automat, kůže, káru pěknou, za nějakých šestset tisíc. loni ji konečně prodal za nejakejch stopadesát nějakýmu světskýmu, protože dospěl k názoru, že jakákoliv oprava vyjde na pěknej balík, že je problém, že kámoši co maji autoservisy těmhle značkám nerozuměj a origoš servis je 3x dražší než kámoši. prostě olol

16.05.2012 v 13:31:50

deník praha 10

něco z deníku pro prahu 10.

praha 10

sexuální násilník


jo a ten rath a sedum mega v krabici od bot taky pobavilo. :)

15.05.2012 v 18:58:32

no hustý

včera to teda mělo dost brutální konec. pivo, absinth a pálenka. zvládnul sem to, ale konec tý včerejší dvacítky je takový mlhavý. kolem půlnoci postel a spánek spravedlivých.
ale těch lidí co sem potkal známejch, čuměl sem a bavilo mě to :)

15.05.2012 v 18:50:26

beznohá záhada

jo, ale aspoň něco pozitivního pro dnešek. vyřešil jsem záhadu půlky člověka, kterou minulý týden přivezli ke křižovatečce u vystřelenýho voka. my tam chlastáme, čumíme z popelníku dolů, proč že tam bliká anton měštáků a proč se tam motá spousta lidí včetně kameramana. no měli sme z toho prdel největší, protože to víte, napadá vás spousta věcí od nácviku až po uklízení stop po policejním násili.
nakonec to celý bylo hrozně jednoduchý, vysvětlil mi tento článek: Vozili jsme agresivní pokálené opilce. Záchytka byla plná už v deset

Dozvěděl jsem se následující:

Anton se nazývá "Odchytový vůz"
Odchytový vůz


Skutečně přivezli půlku houmlesáka
Půlčík


Tam sme v pátek (tuším) seděli a čuměli co se děje
Odchytová služba


14.05.2012 v 17:10:39

zážitky

mno, takže sem se úspěšně dostal do brna, ale prdel to byla. jako že jo.
do ostravy sem přijel podle jízdního řádu, cestu k zákazníkoj sem dal pěšky, protože podle mapy to bylo kousek, akorát teda nebylo v tý mapě označeno, že sem procházel nějakým bývalým ghettem. dojdu na místo určení, vlezu do serverovny, připojím klávesnici, monitor, stisknu libovolnou klávesu a na monitoru se mi vobjevilo přesně to, vo čem sem si myslel, že tam rozhodně nebude. A bylo. jeden pěkný velký OOPS a nějaký fakt krutý hlášky vo harddisku, který tam byly zhruba tak od ledna :)
No, to sem usoudil, že s tím nic nenadělám, taxem to celý vypnul, vyndal disk, protože zbytek appliance byla ok, nechal sem podepsat protokoly a šel zase zpátky na nádraží. Protože bylo cca deset hodin poledního a protože sem byl v tý zkurvený ostravě, tak sem ubalil špeka, že by ruda z ostravy posral celou štolu i s bakalou a šel tím ghettem nazpět k nádraží. Ale jo, byla to krásná čtvrť, kupodivu uklizená, spousta oken a dveří zazděná, dosti satelitů a hodně lidí venku. Zkurvenej adrenalin.
Dojdu na nádraží, tam se dozvim, že mi vlak jede v 10:36, tak seru na nějakou další obhlídku divočiny a rozhodnu se na cestu zpět do civilizace. Přijdu na nástupiště, tam stojí pendolino, kterým sem přijel, a čekám a čekám. Vlak přijel s mírným zpoždění, věnuji pozornost hlášení, nasedám a vyrážíme. Protože v hlášení v bylo něco, čemu sem moc nerozumněl, tak sem se při nejbližší příležitosti zeptal paní průvodčí:
"Prosímvás pěkně, jede tento vlak do brna???"
"Ano jede."
"No já že jsem něco slyšel na nádraží něco vo nějakým Kojetíně, tak se ptám"
"Jo, tam vlak končí a dál se jede autobusem."
"No, takže nejede ten vlak do brna."
"Jestli vám vadí jezdit vlakem, tak výluka je až do 22týho, do tý doby můžete jet jinak."
"Aha, tak dík."
No, tady sem se na to vysral, vlak zastavil fakt v nějakým Kokotíně před Vyškovem, tam už na nás čekaly starý karosy, který kromě vzpomínek z velmi starejch časů měly, měly dozajista sjetou minimálně celou východní evropu, do kterejch když sem nastoupil, tak sem si vzpomněl na puch nafty a gumy v busech mýho dětství a pomyslel sem si "doufám, že se nezebliju, když už sedim na tom kole".
No já sem se nepoblil, ale jiná důchodkyně ano, takže když sme minuli Vyškov, autobusák zastavil na nějakym odpočívadle, důchodkyně se vyblila a řekla, že už dál nejede. No tak paní průvodčí usoudila, že bude lepší ji tam nechat a jeli sme dál.
Mno a to, že dálnice mezi Vyškovem a Brnem připomíná tankodrom a že sem si vzpomněl jak se klepal náš Johny, když sme minulej rok jeli z Moravy, tak zbytek cesty proběhl v poklidném očekávání, kdy z autobusu odpadnou boční stěny, strop a kola a hláška pana řidiče, že se mu líběj autobusy upravený jako kabriolety, prý to viděl na západě, mě moc radosti z cesty nepřidala. Byl sem rád, že jsem dojel do Brna a že sem se mohl konečně usádlit v Cafe Laundry.

Ruda z Ostravy


14.05.2012 v 14:52:09

pendolínem do ostravy

no, právě se pendolino rozjelo, minutu se zpožděním, tak doufám, že do ostravy dojedu ok.
no ranní vstávání bylo docela krutý, ale naštěstí sem se nechal odvýst na hlavák drožkou.
sedim u okna a naštěstí i u zásuvky a v tunelu není signál.

14.05.2012 v 05:13:52

nedělní poznámka

1) zítra ostrava. vstávání ve 4ráno. cesta pendolinem, tak doufám, že se na můj ranní spoj nechystá nějakej sebevrah.
2) včera přijela matka. byli sme si dát oběd u medvídků a musim říct, že s tímhle podnikem sem skončil. proměnil se v totální turistickou vývařovnu, kde nejspíš turisty šiděj stejně jako ošidili nás.
3) pak sme byli v cukrárně u myšáka, tam to bylo dobrý, ale málo lidí. asi kvůli cenám.

13.05.2012 v 21:05:32

arabové

viděl jsem na jiřáku fousatý arabáče v černejch sutanách. něco řešili, asi chtěli sbourat kostel a postavit místo něj řádnej arabskej minaret. při pokusu se přiblížit a udělat fotku, skupina vousáčů a vlasáčů udělala podivný pohyb vpřed, já dostal strach, aby mě nesejmuli svejma hvězdicema, takže sem šel rychle doprdele a nechal je řešit svý fousatý problémy.

arabové


11.05.2012 v 11:54:00

kvalita společnosti

a) ještě před 11lety, kdy sem dělal civilku na střední škole, pan ředitel idioty, co si zapálili přímo před vchodem do školy, aspoň vyhazoval do parku. teďka sem šel okolo střední školy a vošky a před školou takovejch mladistvejch, kteří kouřili cigára. Nechci bejt nijak moralistickej, ale kvalita lidí šla fakt dolů.

b) potkal sem dvě kundy, respektive šli předemnou a ne a ne udělat víc místa na chodníku, a ta jedna říkala tý druhý "včera přestala týct voda a nikdo nám nic předem neřekl". Fakt nevim jak by se tvařila tahle mentalní obludnost, kdyby najednou zjistila, že nejenže neteče voda, ale nejde elektrika, že došel benzín a plyn a není co žrát...

11.05.2012 v 11:45:39

páteční poznámky

a) čeká mě příští týden pěkný výlet praha-ostrava-brno-praha
b) Za odsouzeného konopného léčitele se postavil psycholog i vozíčkáři. Jo, i když si myslim, že metody páně Dvořáka jsou velmi netradiční, líbí se mi jeho přístup, v podstatě úplně stejně jako v případě Bushky. Když věřím, že je něco špatně, tak tomu prostě věřit nepřestanu... oproti mediální prostituci jiřího yks...
c) Nudistku v Brně obtěžoval starší muž, za sex jí nabízel peníze. Mno, co se diví, když leze nahá na pláž. Může bejt ráda, že si jí úchylnej důchodce netočil kamerou ve skrytu z rákosí...
d) Byl jsem na Jiřáku na trzích a musím říct, že těch důchodců teda bylo venku mrtě, fakt mrtě. Jo vážení, až pudou do důchodu naše ročníky Husákovejch zmrdů, tak to bude taky prdel. Silný ročníky pudou do důchodu a pracujících bude málo. Kromě toho si dokážu představit, že až husákovi zmrdi pudou do důchodu, tak hodně z nich skončí třicetiletý hypotéky a tudíž se obávám, že vzroste cena nemovitostí, hlavně chat a chalup, protože tihle bejvalí dlužníci budou chtít prodat svoje byty za předražený hypotéky a budou chtít nejspíš zpátky i to, co dali bankám na úrocích. Nechci to vidět za 20-25let... Fakt ne...
e) Jo, na Jiřáku nějaká slečna prodává produkty z konopí včetně sazeniček za 40kč kus. Vysvětlovala tam lidem, že v tomhle modelu moc thc a cbd nejní, aby to prostě odpovídalo zákonu, a ubezpečovala je, že i tak je to konopí léčivý. Mno sranda :)

11.05.2012 v 11:24:05

pizza

no byl sem se zaplácnout pizzou a teďka trpim v práci. včera bylo vočko a bylo to docela dobrý, seděli jsme venku, pili pivo a jen tak nezávazně mleli různý hovna. prostě posezení s přáteli, ve vší slušnosti, však to znáte.
jo a taky sem včera napsal mejla předsedovi jednoho bytovýho družstva, protože na moji žádost o schůzku zareagoval vtipným termínem ve středu v půl osmý večer, tak sem mu napsal, že ve středu nemůžu, že kdykoliv jindy a že klidně můžu i později, že s tím není problém. Jo, tihle JUDři, to sou týpci, který mám zařazený někde vzadu za pasákama kurev a překupníkama zbraní. I s tím pasákem nebo dýlerem se spíš domluvíte než s JUDrem. A protože sem měl pocit, že si milej JUDr myslí, že sem nějakej ňouma a že na mě bude moci bejt arogantní, tak to se mejlí, protože očividně neví s kým má tu čest. No ten jeho mejl měl delší zápatí než vlastní text a v tom zápatí mě informoval, že cokoliv řeknu bude použito proti mě a že nesmím s nikým mluvit o tom co se v mejlu píše. Prostě srandisti tihle právníci. Vopravdu srandisti.
Takže sem mu jasně i s výtahy z katastru vypsal o co mi jde, když už teda se chce na mě připravit, taky sem ho upozornil, že chci jednat k věci, že mě nezajímají právnický básničky o tom, že tohle nejde a tamto nejde, a že bych ocenil, kdyby mě rovnou řekl, že pozemek má pouze ke spekulativním účelům, že prostě nemám čas vésti zbytečné hovory. Což mi doteklo v okamžiku, kdy sem zjistil, že ta posraná zahrada, kterou jeho bytový družstvo v podstatě po revoluci v 89 ukradlo díky nedokonalým restitučním zákonům, má podle pražský cenový mapy hodnotu cca 820000Kč a takovejch pozemečků má zmrdeček podle katastru asi 15 bo 17. Jednoduchá matematika, vážení, vopravdu jednoduchá.

Nemůžu si prostě pomoci, ale díky Klausovi a jeho posranýmu experimentu "utahování opasků" se u nás vytvořil politicko-mafiánský kapitalismus, že ty jeho kuponový privatizace a já nevím co, byl jen zlej experiment na lidech, protože dal fakt sílu různým mrázkům, pitrům či jinejm Judrům a vůbec se nesnažil řešit právní balast, díky kterýmu bylo lidem znova ukradeno to co ukradli komunisti. Myslím, že by ta parta homosexuálů z pražskýho hradu tohle nerada slyšela přímo do vočí, protože by je pravda bolela.

10.05.2012 v 13:08:41

neska pohoda

byl sem u zákazníka doladit ten nešťastnej citrix. zvednout nějaký timeouty.

09.05.2012 v 16:03:33

gulášek

ivka šla za prací a já dodělal gulášek. našel sem jednu papričku jalapeño a jednu habanero z loňska, pěkně sušený obě, tak jsem je do toho gulášku přihodil, aby měl trošku říz. no, má říz, takovej pěknej jemnej táhlej ocásek, jenž zůstává chvíli na patře. jo, tyhle papričky to je prdel.

ale jinak paprička zase založila, takže i přes severní okno očekávám brzký příchod čtyř žlutých bratrů. no v kombinaci se žlutým zlatem též známým jako solutan by to bylo čirý peklo na zemi ... :)

v pravo moje ruka, v popředí habanero chilli a v pozadí květináčky s malejma papričkama.
Habanero Chilli


08.05.2012 v 14:59:58

perníkové dny

nesmyslný tag: perník, pardubice, den, nejlepší, chutný

perník


08.05.2012 v 14:12:20

sežereme všechno

07.05.2012 v 15:17:31

marketing reklama

a jiné demence z českého šoubyznysu, abych si zvedl preference. přicházejí dara a rytmus, hrdinové silikonového údolí...

dara a rytmus


07.05.2012 v 15:10:59

odpadlík

první odpadlík na karláku ještě před začátkem. nevim jaký byly ztráty během pochodu :)

Odpadlík


06.05.2012 v 13:39:31

million marihuana march 2012 praha

mno, byl sem včera s bandou pochodem podpořit myšlenku kompletní legalizace marihuany, tedy za účelem léčby i rekreačního užívání včetně legalizace obchodu touto komoditou.
nakoupil sem nějaký lahvový plzně, jako za mlada, a vyrazil na karlovo náměstí, kde sme se srazili pěkně u radnice. čekáme, koukáme na lidi, pijeme pivo a kouříme trávu. pohodový poobědový čas. lidí celkem jako sraček, fízlů taky hodně a sem tam civilně oblečená dvojice, s vysílačkou za pasem, drátkem do ucha a nenápadně nápadně umístěným odznakem na opasku. Vzhledem k událostem za poslední řekněmež dva až dva půl roku zpět usuzujeme, že nemá smysl se stíhovat, protože naše fotky jistě mají aktuální a tudíž, až budou orgány aktualizovat databázi aktivistů, nás nechaj bejt, protože "zase tihle, ty už známe".

Kolem půl druhý průvod vyráží z karláku, dává se na pochod a nás čeká několik kiláčků mejdanu ve městě. Jo, atmosféra fakt super, lidi vysmátý, zhulený, všude vůně trávy, prostě pohodička. u muzea nabíráme ještě kámoše, dáváme hašiš, bavíme se a následujeme káru s hudebním doprovodem. Lidi mladý, starý, takžeje vidět, že se po dvaceti letech od revoluce situace jasně vyprofilovala, protože my co sme začínali hulit před dvaceti lety sme už většinou starší páprdi a je legrace vidět to nadšení mladejch. Jo, znám to, protože sem prostě byl na pár ročníkách mmm, ještě za starejch časů, kdy se to dělávalo na Letný a byl to takovej lehkej underground. To sem odbočil, je faktem, že někde u vinohradskýho pavilonu na mě přišla taková slabší chvilka, protože vono hovno do kopce je fakt na hovno, rozproudí se krev a to hovno fakt dávalo. Ale zvládli sme to a šťastně se vyškrábali na jiřák. Z něj už to bylo krátkce na parukářku, kam sme se zmožený, přiožralý a zhulený domotali tak hoďku a čtvrt od startu tohodle maratonu. U Paruky nabíráme Ivku s Tarou a deme se podívat co za jarmark nám to organizátoři připravili.

no od letenskejch happeningů se to celý změnilo. faktem je, že na mmm na parukářce jsem byl asi po druhý nebo potřetí, naposledy tak před třema rokama naposledy možná. Není to žádnej underground, ale přísně řízená akce, vyrovnaný stánky jeden vedle druhýho, hajzly, sanitky, dvě velký pódia a spousta stanů s posezením. Stánky vícečiméně tématický, ale takovej doner kebab sem celkem nepochopil.

Je dobře vidět, že za posledních dvacet let se okolo konopí vybudoval celkem solidně fungující byznys, kterej jen ukazuje, že legislativní situace je fakt tragická. nemyslim tim byznys okolo medicinskýho konopí, ale samotnej byznys ohledně pěstování konopí, prodeje semen, hnojiv, různejch boxů, lamp, technologií a já nevím čeho.
Nehoráznej mix od agresívního marketingu pana jahody, jehož samolepky mě doprovázely jak reklama na prací prášky od hajzlů, přes odpadkový koše až po stánky s pivem, přes nabídky na různý trendy vaporizéry, magazín legalizace se semínkem až po legalizační speciální a-kontra s plakátem "hulíme proti pravici".

mno byly tam nějaký přednášky, proslovy, koncerty, nějaký známý jména, akorát teda jiří x. doležal vykřikující "prosíme účastníky aby nehulili" tam nějak chyběl. haubert z visáčů vyjádřil svůj kladný vztah ke konopí a zavalil zhulence nějakou strašně dlouhou vtipnou básní, ale jak sem byl zhulenej, tak sem se po chvíli ztratil a nevěděl sem co to mele.
no, takže takhle sme vykouřili něco marihuanových cigaret, vypili větší množství piva, první přeháňku sme ještě přežili a během druhý sme utekli k voku, kde sme se dorazili a šli domů. prostě velmi pěkný den ve městě.

Fotogalerie zde.

PS: Vědci už vědí, co dělá z mladých lidí narkomany.

06.05.2012 v 13:17:06

balík

hm. balík se schluchátky dorazil. jop, mám zase fungl nový Kossy :)

04.05.2012 v 17:58:34

raketou na měsíc

olol :) Qu8k

04.05.2012 v 15:36:59

internet

jo a ještě sem v outerý zjistil, že borci co sou u nás v podnájmu zadarmo připojili vedlejší hospodu k internetu, bez informování mě a majitele firmy, takže sem jim ve středu dal ultimátum, aby jim řekli, že si mají zaplatit za 300kč měsíčně UPC, když už jsou komerční hospoda. Za tu dobu po kterou tam chodim, jsem nedostal nic zadarmo, tak naprosto netušim, proč bysme jim měli dávat zadarmo konektivitu. Kor, když je to navíc porušení bezpečnosti, připojení neautorizovanýho zařízení a to, že je na jiný VLANě a je na na ní bondáž naprosto nic neznamená.
takže sem se dneska v hospodě zeptal jestli mám oběd zdarma, samozřejmě sem ho zdarma nedostal, tak sem se zeptal jestli je týpek informoval o tom, že to chci odpojit, nebyli informováni, tak sem teďka ten propoj prostě fyzicky ukončil. Nazdar bazar.

04.05.2012 v 11:49:44

jen balík by posílal balík českou poštou

vopravdu jo. poslal jsem nedávno do reklamace sluchátka značky Koss. V servisu mě ujistili, že jim je mám poslat poštou a že se na ně podívají a pak mi je pošlou na dobírku zpět. Tak říkám ok, dobírka 400kč, takže za sluchátka cajk. Dneska ráno v půl osmý telefon, tak ho típnu, protože co mi má kdo takhle brzo volat, kor když to není nikdo od zákazníka. No za dvacet minut znova telefon, tak to zvednu a ozve se mi "tady balíková pošta." Tak říkám "kurva, kdožetoje?" , "Balíková pošta, máte tady dobírku.", "jak dobírku? tak mi ji snad nechte na poště, ne?".
"No, ale my sme balíková pošta, máme pro vás dobírku."
"To je fakt skvělý a kdy chcete přijet?"
"Mezi 12-14hodinou."
"No to je skvělý, ale já sem normálně v práci."
"Tak my vám to přivezem do práce."
"Ok. Dělám u Jiřího z Poděbrad."
"Aha, tak to bysme vám přivezli někdy příští týden."
"No to ste se posrali, a nemůžete mi to nechat na poště na černokostelecký?"
"To nemůžeme, leda na poště v Modleticích."
"Kdeže na jaký poště mi to necháte, v Modleticích? To ste se snad posrali, kde to kurva je? Vždyť to měla bejt vobyčejná dobírka."
"My sme ale balíková pošta, to nemůžeme nechat na poště."
"No tak to radši dovezte dneska, žena bude kvůli vám doma. Nazdar kreténe."

Takže tohle je moje zkušenost s nějakou debilní balíkovou poštou český pošty. Aneb jak zkomplikovat takovou jednoduchou věc jako je dobírka k vyzvednutí na příslušný poště podle bydliště.

04.05.2012 v 10:56:08

shromáždění II.

no mám to za sebou. pěkná dvouhodinovka od sedmi do devíti. musím konstatovat, že dneska už nejsem tak vyblitej jako posledně. dobrali jsme se výsledků, přesně toho čeho sme se chtěli dobrat. akceptovali, že ac roury jsou osobní vlastnictví, že je teda z fo zaplatíme jejich likvidaci, ale s tím, že ti kteří budou nadále používat plyn si na vlastní náklady vyvložkují komín no, vysvětlil sem jim kdo sem a koho si zvolili :)
dvě poznámky:
1) dopis dlužníkům zabral, ani nepíčovali, nevymejšleli teorie, prostě zaplatili. olol :)
2) pan Ká mi řekl, že sem zbytečně pouštěl hrůzu a že bych měl bejt mírnější. no, mě nepřipadlo, že bych pouštěl hrůzu, prostě sem mluvil jak sem to cejtil a slíbil, že na svym třetim shromáždění budu zase jinej :)

a teď trocha hovna ať je život pořádně na hovno ...

03.05.2012 v 21:42:32

linux & nvidia & randr 1.2/1.3

no a prej že se zázraky nedějí... po tolika letech se dočkat :)

NVIDIA's 302 Linux Driver Finally Has RandR 1.2/1.3

03.05.2012 v 15:36:26

shromáždění

dneska máme shromáždění. mají se na co těšit zmrdi, protože mám po včerejšku fakt libovej stav a hodlám jim řádně vysvětlit, kohože si to vlastně zvolili za předsedu.

03.05.2012 v 12:17:32

lidovky lol :0)

z čeho se podle lidovky.cz dnes staví domy :))

příčina pádu


02.05.2012 v 17:07:21

čechy krásné

čechy moje. jsme skvělá země, vědci, muzikanti, sportovci, chemici, vynálezci, jsme prostě nejlepší místo pro život. a nyní to je i mezinárodně potvrzený :)

Češi vedou světový žebříček v závislostech a neřestech

02.05.2012 v 16:17:45

mno pruda

dneska je pruda, v práci skoro nikdo, takže sem psal nějaký výhružný emajly a lehce se připravoval na zítřejší shromáždění společenství. jo, když si zase představim ty ksichty, tak bezpečně vim, že nikdy se nestane, že bych socanům nebo komárům dal svůj hlas.

pro zajímavost: tohle roste v malešicích. Je to docela monstrozní projekt, který ze začátku budil dojem nějaký zelený a ekologický stavby, příjemná reklama, příjemnej plot s velmi pozitivníma obrázkama, z čehož se během posledních měsíců udělalo takovýhle betonový monstrum

Novostavba Malešice


02.05.2012 v 13:32:00

první máj

práce oslavy čas. mno, sranda to byla dneska. včera nám totiž šel v práci pomalu internet a my sme si mysleli, že někdo prostě stahuje nějaký porno. večer mi volal kolega, že je to furt pomalý, tak sem to prověřil a zjistil, že je to fakt pomalý a že má konektivita 30% packet loss. No, restartnul sem na dálku modem a firewall, jenže to nepomohlo.

tož dneska po nějakých těch povinnostech sem kolem 16hodiny dorazil do práce, odkódoval a začal teda řešit co se kurva kde děje.
A tady začla legrace, protože já měl pocit, že ta zabezpečovačka bliká nějak nestandartně, ale nedával jsem tomu nějakej zvláštní význam, protože normálně mimo pracovní dobu do práce nechodím a nejsem si zcela jistej tím, jak vypadaj jednotlivý stavy na zabezpečovačce. Asi patnáct minut po mým příchodu mlácení na dveře, tak se du podívat co to je za debila, no a tam stál týpek z bezpečnostní firmy, že prej je spuštěnej alarm. No když sme si ujasnili časy, tak mě docvaklo, že sem prostě při příchodu místo odkódování zakódoval, protože včera ten kdo odcházel poslední nezapnul alarm a tudíž byla firma nezabezpečená. no sem zvědavej jestli to zejtra bude mít nějakou dohru. Ale dál..

Máme takovej malej problém, že se o konektivitu dělíme ještě s jednou firmou, která sídlí u nás v prostorech. Nu, sou to týpci taky šikovný. Takže sem asi hodinu pátral a pátral, dospěl k názoru, že naše cisco asa je úplně cajk, tak sem normálně došel k názoru, že nejlepší způsob jak zjistit co to generuje, když z naší techniky to nebyla žádná, postupně odpojovat jednotlivý segmenty.
Když sem odpojil segment druhý firmy, najednou začlo všechno fungovat. No, protože já k jejich firewallu nemám přístup, vo kterej si asi řeknu :), tak sem si říkal, že to nechám odpojený a zejtra ať si to vyřešej.

V tu chvíli přišel týpek s buchtou, no já mám pocit, že si asi chtěli normálně užít na gauči, kterej maj v kanceláři, ale že jim to nejspíš překazil. Já sem mu vysvětlil co řešim, takže posadil mařku k pecku a šel hledat kde je jakej problém. po chvíli zjistil, že od nich teče ven cosi rychlostí 15-17Mbit per sekunda. Já měl původně podezření, že má syn šéfa ve svym kanclu na serveru, kde testujou a dělaj nějakej webdesign a maji to na mym segmentu, puštěnej torrent, ale nebylo tomu tak. Já teda před šestou šel do prdele, protože sem mu stejně jinak nemohl pomoci a asi před hodinou mi volal, že to našel, že je to jejich nějaká internetová telefonní ústředna, takže ji vypnul a rychlost se stala zase použitelnou. Jo, chtěl bych vidět statistiky, jestli si dělaj, ale vzhledem k tomu, že máme upload asi 20Mbit a že minimálně včera celej den to jelo a já bych si tipnul i přes vejkend, tak to pár desítek giga nejspíš bude :) prostě olol.

jinak holandsko r.i.p. : Marihuanoví turisté mají na jihu Nizozemí utrum

01.05.2012 v 19:57:23