hmmm

bylo včera vůbec úterý? co je dneska za den? čtvrtek? kam se poděla středa?

31.03.2011 v 18:03:12

úterý

no nemám tu správnej kreativní stav a nenapadá mě nic chytrýho co k dnešnímu dni napsat. kromě toho, že budeme muset dát auto na stk.

30.03.2011 v 13:54:14

neděle

je od slova nedělá se. no, takže sem akorát vyluxoval a vytřel. ivka s tarou na vejletě.

27.03.2011 v 20:25:25

poslední mohykán

tož nejspíš poslední mohykán a bojovník.

Poslední mohykán


koláč je vyžrán a velmi změklý. fajny experiment :)

24.03.2011 v 17:43:59

hašišákům přituhuje

systém přitvrzuje svůj vztah vůči poživačům hašiše: Policisté dostanou pravomoc zabavit i malé množství drogy

23.03.2011 v 13:46:31

zábava s legálně nelegálníma windows xp

no vážení, včera sem si pěkně naběhnul. nechal jsem se za lehkou úplatu ukecat k přeinstalaci jednoho postaršího notebooku acer aspire 5310. Přestože sem si původně myslel, že to bude procházka růžovým sadem, v opak se realita obrátila a já si prožil peklo. Jak to celý probíhalo:

1) Přijedu domů, zapojim notebook, vytáhnu instalační cd s windows xp okopírovaný z msdn a pustim instalátor. Navolim si menu A, tj Windows XP Home edition, abych nemusel plejtvat licencema profesionálů.
2) Instalátor mi zdetekuje, že nemám žádnej disk. WTF? Podívám se do biosu a vidím, že disk je SATA. Moje winxp instalační cd je pouze se service packem 2, tudíž bez ovladačů sata a F6 nepomůže neb notebook nemá floppy mechaniku pochopitelně. Tak změním v BIOSu SATA mód z AHCI na IDE, pustim znova instalátor a disk nalezen jako IDE.
3) Během instalace na internetu pátrám, zda-li jde windowsům vynutit změna ovladačů řadiče z IDE na SATA. Google poradí, já si stáhnu požadovaný ovladače a čekám na doinstalaci.
4) Windows XP Home naběhne, já nainstaluju ovladače k intel chipsetu, identifikuju sata řadič a na tvrdo měním původní ovladače za nový SATA a posílám tam jeden reboot. V BIOSu změním IDE mode na AHCI mode a čekám co windows. Samozřejmě modrá smrt.
5) Pátrám co sem udělal špatně, přiznávám chybu na svý straně, protože sem těm XPesam vnutil ovladače pro Visty. Budiž, podruhý pustim instalaci WinXP Home, čekám další hodinu, po instalaci znovu provedu změnu ovladačů ide řadiče na sata ahci, reboot, chrochtání harddisku, nalezen nový hardware a další reboot. Po startu vše tak jak chci mít, řadič sata ahci mode.
6) Snažím se zjistit co je tam za wifinu, detekuju atheros, instaluju ovladače, připojuju se a zkouším provýst aktivaci windows. Vítá mě obrazovka, že jsem již překročil množství povolených aktivací a jestli chci vložit nový product code a nebo zkusit aktivaci po telefonu. Ani na jedno nemám náladu. Rozhoduju se, že tedy nainstaluju windows xp professional z toho samýho cd, vo kterým sem si do včerejška myslel, že je - co se týče aktivací - neomezený.
7) Znovu do BIOSu, přepnout zpět do IDE módu. A celý kolečko znova. Nainstalovat XP Prof, změnit typ řadiče, reboot, změna v biosu na ahci mode, windows si poznal novej hw, reboot, instalace wifi, a tentokrát úspěšná aktivace.
8) Instaluju zbylý ovladače, grafárna, zvukárna, ethernet, sd a xd čtečku karet, aktualizace windows na sp3 plus dalších 96 updatů. Reboot.
9) Po restartu mě vítá pěkná hláška, že došlo k významný změně hardware a že je do tří dnů nutná reaktivace. Dávám tedy ok, modrý vokno, dlouho nic a pak mě systém oznámí, že vypršel počet povolených aktivací a jestli chci vložit nový produktový kód a nebo jestli chci zkusit telefonickou aktivaci. Je kolem 23 hodiny půlnoční a mě polilo horko.
10) Protože sem usoudil, že shánět crack je blbost, ale zkusil jsem nějakou flignu co mi vypadla z googla ohledně přímého zápisu do registrů ve vlastnostech msoob. Změna provedena, restart, systém se hlasí jako aktivovaný, akorát pořád při startu prudí s reaktivací. No, protože sem nevěděl co s tím, tak zkousim posunout datum o čtyři dny dopředu, restart, a fuck off... nutná aktivace jinak čau. Jsem spocenej, nasranej, zpruzenej, balim brko a přemejšlim co s tim.
11) Jelikož mě osvítil duch svatej, tak sem si vzpomněl, že bych někde měl mít ještě jednu instalačku s windows xp. Po chvíli ji nacházím, je to taky nějaká kopie vod nějakýho historickýho zákazníka, na cd je číslo a poznámka "corporate + sp2". Tudíž, by měly bejt tyhle windows již aktivovaný.
12) Znova celý instalační kolečko, přepnout do ide mode, nainstalovat, vynutit ahci ovladače, restartnout, přepnout do ahci mode, nabootovat, nechat si windows pochytat nový ovladače, restart, instalace wifi, grafárny a všecho ostatního. Instalovaný windows se tváří jako normální winxp profesional, akorát nechtěj aktivaci.
13) Pouštím windows update, chvíli něco chrochtaj, a pak se objeví hláška, že windows neprošly ověřením pravosti. Poleje mě znova horko, říkam si "kurva, co to je?", přemějšlím co to jako má bejt a co s tím. Zkouším stáhnout 300MB balík SP3 a IE8. Oba dva balíky se nainstalují, reboot. Windows se hlasí, že mají SP3 instalovaný a ie8 funguje tak jak má. Je asi půl hodiny po půlnoci, když si všímám, že na liště mi vyběhla ikona připomínající mi, že se stahujou nějaký aktualizace. Kouknu na to, 96aktualizací ve frontě, seru na to, nechávám to bejt a du spát.
14) Dnes ráno je notebook vyaktualizovaný, vypadá to všechno ok, instaluju ms office z podobnýho legálně nelegálního cd. Nainstalujou se, projdou svojí aktivací, a znova se na mě směje ikona s aktualizacema. Nejdřív zkouším aktualizace přes hExplorer, neprojde mi přes ověření pravosti. Klikám tedy na ikonu, vidím asi 7 aktualizací (6 pro office a 1 windows genuine advantage ;0)). Tak dávám ok, aktualizace office mají asi 260MB, tak si dávám pauzu, restart , boot a vydařená hláška "Pravděpodobně jste se stali obětí počítačové kriminality". No to sem už nejen mokrej, ale i nasranej, kupodivu mi to ale pálí, je asi 11:15 a tak si říkám, že za to určitě může Windows Genuine Advantage, tak ho zkouším odebrat. Nic, tato aktualizace nejde odebrat, tak si opět říkám, že seru na hledání nějakýho zavirovanýho cracku, když bez toho WGA se mi ty Widle hlásej jako aktivovaný, aktualizace tam lezou, tak co. Zkouším google.com a vypadává mi něco jako "RemoveWGA.exe 1.2". Stahuju těch 13kb, pouštím, antivirák mlčí a aplikace mi tvrdí, že zlotřilý windows genuine advantage je spuštěný a jestli ho chci dát do prdele. Potvrzuju, že jasně, reboot, hodně chrochtání disku a cukání nervů, pak hláška že WGA úspěšně odinstalováno, hláška ohledně počítačové kriminality v prdeli, a aktualizátor hlásí ještě nějaký dva updaty.
15) Takže je tam posílám, reboot, start, vše ok bez kriminálních hlášek, widle zdá se, že běží.
16) Já absolutně kaput, vyčerpán a psychicky vycucnut. Navíc si Ivka všimla, že se na mě práce s windows projevuje tak, že si hlasitě s tou instalací povídám. No Windows by mě přivedly do blázince....

23.03.2011 v 13:26:12

poznámky k dnešnímu dni

1) Aktualizace nucleuscms na verzi 3.64

2) Vadí mi mediální honba na Otu T., jenž je údajně zapříčinil, že Anička nezemřela jako panna. Kde je presumce nevinny? Co když byl jen v opravdu špatnou chvíli na špatnym místě? Vůbec nechápu, jak se může někdo oběsit, aniž by na těch pár metrech čtverečních neprobudil spolubydlícího.... Moc otázek, žádný odpovědi a hodně soudců....

22.03.2011 v 11:29:31

romantická procházka

včera si žena vymyslela, že půjdeme na romantickou procházku na malou stranu. tož sem teda koupil po dlouhý době lístky na emhádé, protože sme měli jet dva lidi a dvě hafinky a to by se blbě utíkalo před revíkama. no sedli sme na sedmičku, přijel jenom jeden vagón, což nechápu jak ty dopravní podniky uvažujou, když je víkendová neděle a vejletníků a turistů v praze jak nasráno, takže ženy seděly a muž stál. tramvaj se zaplnila, já si cvaknul lístky a těšil sem se celou cestu až na zborovskou k buldokovi, že konečně potkám toho slavnýho revizora a já mu budu moci slavně ukázat platnej lístek. no samozřejmě hovno, takže sem byl nasranej, jelikož koupě lístků se jako obvykle ukázala velmi, ale velmi, zbytečnou investicí.
tož tedy vod buldoka sme vyrazili směrem ke kinskejch náměstí, vodtamaď krlesh po nově zrekonstruvanejch petřínskejch stezkách směrem k nebozízku, pak bejvalejma vinicema směr malá strana. no turistů jak naprcáno, češi snad žádný a celkem i studenej vítr. procházka nerudovkou romantika, ale genius loci toho místa dávno v prdeli a jediný výrazný vzrušení bylo "coto kurva je?", když nás minuli nějaký líný turisti na takovejch elektrickejch dvojkolkách, kterejm teďka nevim jak se nadává - segway? - ale bezpečně vim, že se jejich vynálezce zabil na svym patentu. Pak zastávka na jídlo a pár točenejch svijan v baráčnický rychtě, kterážto stále si drží svoji relativní kvalitu, ale jaksi se v ní už nesmí kouřit, takže musim říct, že další malostranská pivnice v piči.
No po jídle sme nabrali směr karlův most, zhnusení nad jeho opravou a necitlivou výměnou pískovcovejch šutrů, pak dolů na kampu, tam sem se za sovovejma mlejnama vychcal, protože jinde to nešlo, malý hraní se psama, a pak směr národní divadlo, počkat si na tramvaj a zpět domů, již normálně klasicky zdarma. žádny revizoři, takže vše jak mělo bejt. :)

21.03.2011 v 13:51:02

hafinky

no, Terezka má díru na boku vod jedný posraný Ejmy a Tara má zase natržený ucho, pravděpodobně od průběhu skrz křovíčko.... pacientky...

19.03.2011 v 23:44:04

RSAáčka

no kromě toho, že máme takový brzký jaro se sněhem a deštěm, zemětřesení pokračuje, pohřešovanou Aničku už našla divoká prasata, do Libye vtrhnou spřátelený armády frantíků, anglánů a amíků, a společnost vyvíjející software jenž implementuju se stala cílem kybernetickýho útoku. A prej že není veselo.
RSA warns SecurID customers after company is hacked.
Doporučení vod RSAček jak řešit situaci. Aneb pojistěte se sami,protože my asi vůbec nevíme, jestli nám nezdrhly seeds k jednotlivejm tokenům. A jestli zdrhly, tak potěš pánbug, protože Kain&Abel je vostrej soft... :)

18.03.2011 v 11:35:58

rebirth of godzilla

Rebirth of Godzilla


17.03.2011 v 14:10:31

country

jen si musim poznamenat vědecký důkaz, proč mě country hudebne nesedí, ba proč ho dokonce nemám rád. no protože jsem sexuelně normální, přitažlivý a krásný... :)
Hudební vkus ovlivňuje vztah i sex, nejhůře jsou na tom milovníci country
Ne, opravdu se mi chce blejt, když slyšim country.

jo a po bok country se zařadila firma Sony. Myslím, že si již nikdy nic, co bude mít logo Sony nekoupím. Skoro mám chuť říct, že je osud potrestal, japonce zas....
Sony to Get PS3 Hacker’s PayPal Records

17.03.2011 v 13:11:45

hloupí lidé

hloupí lidé zakázali další rostlinu. takže víme, že konopí je problematické, od loňska jsou pěstitelé kaktusů jednou nohou v kriminále a tento týden? nějaká hlava zabedněná - řekněmež nejspíše zmrd Bém - vymyslela, že mezi nově zakázáný chemický látky přidá i Salvinorin A. To znamená, že šalvěj divotvorná se zařadila mezi kaktusy a konopí.
jedním slovem: Demence.

16.03.2011 v 11:48:58

no

jinak musim říct, že sem to slavný zemětřesení a výbuchy pěkně odesral rýmičkou, takže sem si dneska vzal volno a možná tak udělám i zejtra....

14.03.2011 v 18:36:06

fukushima - japonsko

kdo ví, jak to bylo vlastně doopravdy.14.03.2011 v 18:34:40

rave

včera takový malý neplánovaný rave v discentru. no vyndali sme se fakt nehorázně, ale upřímně, můžou za to pohyby v zemský kůře pod japonskem. honšů se posunulo a 2.4m a zemská poloosa se pootočila o 25cm. A pak vám nemá bejt blbě a motat se vám země pod nohama....

Jak to bylo v Japonsku


12.03.2011 v 22:59:15

pátek

no neska je pátek, žádnej svátek. Každopádně se musim pochlubit, že od včerejška máme novou vestavěnou skříň a já musim tímto poděkovat Járovi, za super odvedenou práci. Hlavně žena, ta je spokojená :)

11.03.2011 v 12:29:30

perly tichomoří

tak to je ta naše protidrogová léčebna. schází se tam naše veselá parta co dělá ty pěkný věci. je to takový miliónový dům a je nás tu pár existencí. fízl na speedu, vyhulený dementi, pěkný prdelky a pár pedofilů. pepa si myslí, že je karel gott a mele furt vo drogách. někoho trápí otázka kam mizí psí exkrementy a co obsahuje tajemný sud dědečka chovance. taktéž se objevila jedna zavařovačka v řiti. dětské porno tu nemáme, ale někteří jsou permanentně nevysraný a jiní jako idioti pořád opakují věty "vatikánský chlebíček, nese vám pepíček", "sorráč spáči, všichni jsme sráči". Nesmí se taky zapomenout na perverzní staré baby, ty vzpomínaj na kolín a hulení péra a ty kundy, ty tam prej sou vyholené.
Bláznivej slovák co si o sobě myslí, že je "michal david z inej galaksie", a květa fialová co pořád povídá o modlidbě, jsou dobrá sjetá dvojka. Pardubický perník nechal na svých pojídačích taky zajmavý stopy, mýtická postava Krychlič z Pardubic je děsí v jejich snech jako největší bubák, jejich jediná myšlenka "lidem fstup zakázán" je posílá do světa komixu, kterému velí věštírna a televizní škola magie jenž uvádí Šárka Švestková. Těžká mozková deflorace.
Japonské porno, strahovská kunda, pěstování brambor a masírka na maso, řízky konopí na prodej ostrava, ufo omalovánky a obrázek svatý valentýn. Toť hardcore jako německá jódlovačka, protože toho znám - kupuje kila hulení. a i ten jxd se tam mihne jako speedy gonzales na drogách oslavující rituální deflorace svých jeptišek. Honzíkova cysta a mrd krásných srnců je jen malé povyražení, protože na otázku "jak se pořádně zhulit" neexistuje odpověď. pjekně si zapíčujem, poslechnem si hit majkla džexna a jyrka nám to posvětí. a film tytanyc posledně v kině pobavil. co víc si přát od virtuálního světa internetových vyhledávačů, jenž reaguje na mé "seděl a něco povídal a tak" po svém... v podstatě před očima mi proběhl život a nerozumím sám sobě.

za výběr slov poděkujte vyhledáváčům ;0)

09.03.2011 v 21:25:36

houby s voctem

no takže to trapně vypadá, že mi to dá i pátej cyklus :)

Houby s voctem po pátý


08.03.2011 v 16:31:07

večerní myšlenky

my lidi s velkejma představama, ale malejma možnostma. město plný prachu a našitej čong vycházející z prochcanýho průchodu.

08.03.2011 v 00:26:06

krátké zamyšlení na téma pokrytectví světa

nejen nicotné problémy, kdy narazíte na to, že si pozvete na oslavu duševního mrzáka, který jediný čeho je schopen, je vyhazovat jiný hosty od stolu, hejbou mejma střevama. Vadí mě pokrytectví rady čt, pokrytectví médií jenž v jednom okamžiku přinášejí gigabajty krve a v druhým okamžiku jim vadí, že nějaká figurka ukázala pipinu a nafotila pár hanbatejch fotek. Jako by se ještě víc dali lidi kurvít, jakoby se popírala existence pornografie, šlapek a hodných dcerek z venkova, jenž se při škole přiživují tím nejsnadnějším a nejlehčím způsobem. Frnda se prostě dá prodat a co je na tom?
Co s chudákem Kadaffim? Docela mě mrzí, že posledních čtyřicet se hodil všem do krámu, co na tom, že vyhazoval letadla do povětří, ale hlavně, že měl ropu a že dokázal v tý severní africe relativně udržet klid. Teďka ho chtěj hodit přes palubu, všichni ti, kterejm prodával nejen ropu, ale i frndy. A sme tam kde sme byli. Kurva není děvka prodejná, kurvy sou ty, kteří si hrajou na něco co nejsou... no co, migréna je svinstvo.

07.03.2011 v 13:26:32

vejlet

včera opět pěší vejlet. skrz šárku až do stromovky v výstavišti. no, bylo to pěkný, dokonce sem měl i letošní první pívo na zahrádce v hospodě u dívčího skoku, a viděli sme i sníh. libovka.

06.03.2011 v 13:58:00

michael's uncle

live Vystřelený oko 18.2.2011 :)04.03.2011 v 17:27:23

nešla voda

dneska sem přišel do práce a v půl jedenáctý, pár minut předtím než sem se rozhodl jít vysrat, přišla slečna recepční s tím, že ti pojebanci se zrovna teďka rozhodli vypnout vodu v celym baráku, tudíž nebude možno splachovat. no tak sem si objednal pizzu, tu sem sežral a jel sem dom udělat si home-office.
mrdat jebat, taky nám to mohli ohlásit už včera.

03.03.2011 v 17:56:40

sbíječi sbíjej

do zdi a mě začíná chytat migréna. zmrdi....
a nevěřím tomu, že to za čtrnáct dnů ti slováci zvládnou.

02.03.2011 v 13:04:28

ale jsem bohatý

jsem bohatý, bohatý, bohatý, úplně přesně tak jak to říkají v tý reklamě na "rajfku"... nechte vydělávat svůj účet za vás... ale komu? :)

Jsem bohatý


01.03.2011 v 20:52:46

konec srandy

no a v podstatě už mě zase veškerá sranda přešla.

01.03.2011 v 20:31:20

socani

no já se normálně k socanům nevyjadřuju, ale tohle mě celkem pobavilo :)
Policisté zatkli drogový gang - včetně pražského zastupitele
akorat si tak nějak tipuju, že socani spíš radši perník než travku. když už je tak musim někde poslouchat....

update 17:24 - ha! :) tak už tam ten perník dopsali. no na smažky já mám holt čuch i přes internet a televizi...

update 17:26 - ha ha ha ha ha! Teďka je to jasný, celá čéesesdé je pěkně vyjetá banda a už chápu proč se paroubek nechtěl pustit rita :))
EXKLUZIVNĚ: Pražský zastupitel vařil pervitin!

teda mě fakt někdy baví jak sou ty média na internetu rychlý. :)

update 17:36 - socani slibují tvrdej postup
Pražský zastupitel z ČSSD je obviněný z výroby pervitinu, hrozí mu deset let
Policie zadržela zastupitele za ČSSD, podezřívá ho z výroby pervitinu

odkazy jsou vloženy ze studijních důvodů pro lepší představu, jak se média snaží formulovat svůj text dle určení cílové skupiny čtenářů. ale je to stejně sranda tady v tom malym českym internetovym rybníčku... :)

imho teďka sem z toho úplně dostal chuť si ubalit... :0)

01.03.2011 v 17:23:03

rekonstrukce

v domě, kde máme kanceláře se rozjela rekonstrukce vstupní haly. přes dva roky majitel vyhrožoval, že s tím začne, že si z průchodu chce udělat vinotéku se schodama do sklepa. No a včera se tu objevili první slováci s majitelem a zdělili nám, že můžeme očekávat výpadky elektriky, než najdou trasy a přepojí kabely. To mě omylo horko poprvý. Dneska sem přišel a narazil na jiný slováky s nějakym stavbyvedoucím a jejich dvě poznámky "tadyto vybouráme" a "máme vůbec plány?" mě způsobily mrazivý horko na zádech podruhý. Doufám, že jim někdo aspoň vysvětlil, že ta stěna je nosná. :S

01.03.2011 v 15:22:11