citrix v rukou specialistů

no jinak teda historie Citrix má pokračováni. Specialisté mi potvrdili, že je v tom fakt cosi špatného a vyhnilého, a že si sami musí vlastnoručně přeinstalovat IISko, a to i přestože byli srozuměni, že před tím, než sme jim to předali byla provedena nová čistá instalace jak citrixu, tak iiska. Já si fakt někdy vo sobě myslim, že sem bůh a že nejsem debil. ha ha ha :)

27.02.2010 v 12:11:50

černý pes

no musim říct pro zasvěcené, že romantický a dobrodružný příběh "Černý pes", jenž je o lásce, nenávisti, pirátech a ochráncích pořádku bude mít nejspíš zajmavé a napínavé pokračovaní. Zatím vám můžu prozradit pouze to, že pracovní název je "Druhá krev" a můžu vám zaručit, že tam bude všechno. Hádky, rozchody, veliká udobřování. Uvidíte boj žen o muže, uvidíte zlámaný nohy a krev, svezete se v policejní oktávce a nakonec poznáte velkého černého psa jako vnímavého a citlivého psa, který jen pouze trpí pod jhem otrokáře.

27.02.2010 v 12:07:29

paradox doby

no víte vážení, já sem se v podstatě vrátil před chvílí z vystřelenýho voka. kromě toho, že sem nakrmil fenečky parmskou šunkou, tak vlastně úplně nevim co by, protože ty zkurvený plzeňský dvanáctky a pár brk dělá svý.
no, ale to není uplně to podstatný, protože kromě velmi cynického humoru, kterého jsem si užil až až, to znáte ty témata čínská kuchyně, potkani, holubi, kočky a psi. Podstatnější je to, že mi leží ve škebli stále neustále práce, a mám takový osobní podezření, že technická podpora našeho dodavatele citrixu, přestože ve cirka 13h - již včera vpodstatě - potvrdila příjem přístupových údajů, náš problém nevyřešila, neb do teďka nepotvrdila úspěšné vyřešení hlášený bugy, takže se domnívám, že to bude asi fakt složitější, a že si mohli ze začátku myslet, že sme jenom lamy, co něco někde blbě odklikli, takže sou teďka seklý. No, dám jim vejkend a pokud mi nezavolají do pondělka do jedenácti, tak jim zavolám sám a vyzistim jak se vede profesionálům.
jinak protože trpim takovou lehkou opileckou melanchólijí, tak vám tady předkládám jeden takovej pěknej vobrázek, kterej si myslim, že lehce vystihuje současnou realitu. foceno kolem půl dvanáctý na florenci u benzinky.

Praha Floren půl noc 2010


fuck off

27.02.2010 v 00:36:42

ot: konec sněhu v praze

kdyby někoho zajmalo, jak vypadá konec sněhový nadílky a tím všech kund na autech, tak nechť laskavě prostuduje následující foto.

Sníh Praha 2010


27.02.2010 v 00:16:43

porážka

no musim říct, že sem měl fakt hektickej tejden. V podstatě můžu říct, že sem byl totálně poražen Citrixem, přičemž ze začátku to fakt nevypadalo. Vo co se jednalo? totální banalita, kdy v neděli u zákazníka vypršela platnost ssl certifkátu pro přístup na citrix skrz https. No, já sem myslel, že bude stačit v citrixovým formuláři vygenerovat novou žádost o certifikát, ten si na naší autoritě schálím a vydaný certifikát zpět naimportuju do úložiště. Jenže jaksi to zkončilo na tom, že citrix odmítal nový certifikát přijmout a po zapnutí logů sem akorát viděl, že mi ten podělanej citrix zahlásí, že nemůže dát tomu certifikátu nějaký práva.
No vojeb to byl velikej, ale během středy se mi to jako podařilo vyřešit, ale poté co mi citrix schroupnul certifikát, začal hlásit do eventlogu fakt nějaký ujetý hlášky, který sem řešil tak dlouho, než sem se zastavil na pro mě neřešitelným problému.
Budiž, sou horší věci, schodli sme se na tom, že by v tom mohli mít pazoury aktualizace od microsoftu a sp2 pro win2k3. takže sme stáhli poslední build citrixu, který byl v naší verzi dostupnej, odinstalovali starou instalaci a nainstalovali novou. Ale stejně sme vykysli na nějakejch chybách.
Takže co jako s tim, že jo? Protože zákazník do toho citrixu investoval v podstatě 50 tisíc, tak sem tak nějak předpokládal, že za ty prachy bude technická podpora fungovat podle toho jak já budu pískat. Ale to sem se kurva přepočítal, protože sem to zkusil již v pondělí řešit přes helpdesk, kam dostal zákazník přístup při koupi licencí, jenže musim říct, že reaktivita citrixu byla nulová a do čtvrtka nikdo nezareagoval. Takže mi nezbylo nic jinýho, než si od šéfa vydyndat nějaký jeho privátní kontakty k dodavateli citrixu, kde mi řekli, že se na to jako klidně můžou podívat, ale že jejich cena za den práce je 20 litrů.
No to mě docela jako vomylo, protože to je kurva logika: tady vám zaplatíme 50 litrů za nějakej posranej produkt, ale když s nim máte další problém, tak cálujte dokud vaše peněženka dává. Tož sem se chvíli cukal, ale domluvili sme se tak, že dodavatel dostal vzdálenej přístup k našemu zákazníkovi, a že to jako zkusej vyřešit nejdřív vzdáleně, v kterýmžto případě budeme platit jen 1000kč za hodinu jejich práce. Fakt mě normálně poserte.
takže musim říct, že citrix se zařadil mezi ty ostatní konglomerace, který nemám rád, protože přestože de o velký prachy, na podporu v podstatě malejch zákazníku serou. Jo, kdyby náš klient byl nějaká velká korporace s 1000 licencema, tak věřím, že se všichni poserou.
Ve finále sem si opět ujasnil, že mám radši opensourcovou komunitu, z níž sice možná nevycházejí takový krásný omalovánky jako windowsi bo citrixy, ale aspoň je otevřená všem lidem, takže když něco řešim, tak vždy se najde někdo kdo se pokusí slušně poradit, buďto to někdo, kdo ví, nebo rovnou vývojáři. Holt je to celý vo lidech, a jakmile se do toho naserou pěníze, je to vo hovně.

26.02.2010 v 13:45:47

Sen


Sen
S ním si sním ten jeho krásný sen,
kdy přijde jednou ten skvělý den,
že se všichni poserem.
23.02.2010 v 21:38:30

páteční večer

psi jsou vyvenčení, odpadky vynešený, suchý prádlo uklizeno, pračka pere jak vo život, nádobí umyto, sporák vydrhnut, maso se dusí, pokojový květiny zality, hotlajnistka v rajfce za stále nedoručený pin ke kartě úspěšně vyjebána, brko ubaleno. Ještě mě čeká vyprat druhou pračku, dát nažrat holkám, uklidit v komoře, dodělat maso , umejt se, ubalit si a kolem půlnoci na procházku s holkama.
To všechno od štyř hodin co sem doma, takže snad nemůžu říct, že bych se nějak flákal. Jo, a zejtra mě čeká luxování a vydrhnutí podlah, protože jak to teďka venku všechno taje, tak se nosí do baráku fakt kentus....

19.02.2010 v 18:32:11

vzkaz soudruhům do vietnamu

Vážení soudruzi, vážená komunistická strano Vietnamské socialistické republiky,

Chtěl bych Vám navrhnout vzdělávací proces, abyste si konečně uvědomili, že u nás již dvacet let nevládnou Vaši bratři v triku - Komunistická strana, přestože se tak může jevit. jsme relativně vyspělá země s parciálně rozvinutou demokracií a větším množstvím malých a velkých stran. Chápu, že soudruh Filip si s Vámi rozumí, ale zapomněl Vám pár detailů vysvětlit a které bych Vám rád ozřejmil. Jedná se o tento okruh témat k diskusi:

1) Celá republika je již oblečena do Vašich kvalitních šusťákových obleků s co nejvíce pruhy.
2) Jedna velkopěstírna marihuany na 10 000 obyvatel bohatě stačí.
3) S koncentrací tří prodejen potravin a zelenin na jednu ulici nám již nehrozí výpadky v zásobování obyvatel.
4) Potulné kočky a psi již zcela vymizely, tudíž je zbytečné navyšovat počet Asijských bister.

Pokud byste měli nějaké připomínky, nebo Vám není okruh témat zcela jasný, můžete se na mě klidně obrátit a já bych Vám to vysvětlil ještě jednou. Moje cena být dobrý paně.

s přátelským pozdravem
UFO z Čech


18.02.2010 v 13:25:21

Aféra Panděro

No, možná ste si někdo všimnul, že zlí novináři z mladý fronty podvedli ubohé podnikatele z Rakouska a zmanipulovali je tak, že ti nebozí byznysmeni řekli, že si nejspíš někteří modří i oranžoví politici nafutrovali Panděra:
ČSSD podává trestní oznámení kvůli Panděrům. Paroubek jde za Fischerem. Podle nejnovějších informací několik Panděr v Lihovym domě splasklo a nejčko se hledají cesty, jak z problému vybruslit.

Paroubek vyhlašuje válku18.02.2010 v 13:07:29

Čtyři artikuly rozpočtové stability ČSSD

Čtyři artikuly rozpočtové stability (rozuměj debility) ČSSD:

1) Rozdat to co zbylo, abysme toho měli všichni málo.
2) Pokud bude navrhován nový výdaj státního rozpočtu, bude se opět rozdávat.
3) Pokračovat v rozdávání, i když nebude co rozdávat.
4) Vysvětlit lidem, že rozdávání v socanským stylu, není to samý co rozkrádání.

17.02.2010 v 14:14:48

středa, voka je třeba

jak trapně stereotypní, že? :) No, rozhodně nemůžu říct, že bych se netěšil na slušnou společnost normálních lidí... :)))
Je docela možný, že neska vysmahnu z práce o něco dříve, neb nám přidělávaj mříže na střešní vokna, aby se nemohl opakovat exces s pokusem nám vybrat firmu. Takže až dojde na můj kancl, tak asi pudu do prdele, protože dělaj fakt velkej rámus.

17.02.2010 v 13:00:20

trafíčka

jo, pěkný trafíčka k lampičkám. vyfocený mnou osobně v pátek v dump pubu na žižkově.

Trafíčka


V původní velikosti zde.

15.02.2010 v 19:49:07

pražský tunel

Nejen OpenCard je pěknej tunel. Tohle vyrostlo na Pankráci...

Pražský tunel - Pankrác


Celá fotka zde. (imho vpravo jsou Kavčí hory a budova ČT pro porovnání)

15.02.2010 v 19:45:09

chuck norris

No, sami víte, že tam kde začíná Chuck Norris, tam končí veškerá prdel, protože Chuck Norris nepotřebuje modem pro připojení k Internetu.
Čeští experti odhalili síť Chuck Norris, která kradla informace z počítačů

15.02.2010 v 19:41:50

slaměný vdovec podruhé

takže sem se opět stal slaměným vdovcem na pár tejdnů. sem smutný, moc smutný.....

12.02.2010 v 10:24:10

nabídka na byt

no, přestože už přes dva roky normálně bydlíme a žádnou nemovitost již nescháníme, přišla mi před chvílí nabídka z nějaký mě neznámý realitky na byt. Fakt sem nepochopil, kde na mě vzali emajla, ale rozhodně ne legalně, neb sem se nikde přes dva roky neregistroval.
Takže sem dotyčný paní odpověděl:

Dobry den,
Vazena pani PICA_Z_REALITKY, vzhledem k tomu, ze jiz pres 2 roky byt nepoptavam neb jsem davno koupil. V podstate nechapu, kde jste ziskala moji e-mailovou adresu. Rozhodne neni ziskana legalne neb jsem se neregistroval u vasi spolecnosti a ani jsem nedal zadny souhlas se zasilanim obchodnich sdeleni.
Tudiz:
a) Velmi durazne prosim o vymazani me adresy z vasi databaze. Nechci zasilani vasich sdeleni, s cim souvisi bod b)
b) Zasilani obchodnich sdeleni reguluje zakon c. 480/2004 Sb. a pro Vasi pripadnou chut se seznamit s timto zakonem pridavam odkaz na UOOU (Urad pro ochranu osobnich udaju)
http://www.uoou.cz/uoou.aspx?menu=23&submenu=26
S pranim krasneho dne
MIMOZEMSKEJ_CURAK
================================
Vysvětlivky:
PICA_Z_REALITKY = lejdy z realitky
MIMOZEMSKEJ_CURAK = Má velikost osobně

10.02.2010 v 15:36:39

červené tlačítko - podruhé

ano, nemám rád Kocába, protože si myslim, že je kapitální čůrák. Story červené tlačítko má pokračování

Červené tlačítko děti přímo nechrání a někdy nejde nainstalovat
Tlačítko na ochranu dětí, které představil Kocáb, špehuje uživatele internetu


No, když vo tom píšou na takovým bulváru jako je technet.... :) kocábe, olol ty kokote jeden vyblitej....

Pro fanoušky mrdkoviny ménem facebook. Jakože nejsem příznivcem Český pirátský strany a iniciativa Konopí je lék má moji mentální podporu, dokazuje mi smazání profilů pouze to, že facebook je prostě mrdkovina na entou. Cenzura v jakýkoliv podobě je svinstvo. Že kocábe....?

update 13:57: No já se asi dneska vyololuju xmrti :)) Projekt Opencard zřejmě vznikl na počítači šéfa firmy, která vyhrála výběrové řízení
Materiály prezentované jako výtvor odboru informatiky však vznikly na počítači majitele Haguessu Jaroslava Turka. Dokazuje to historie počítačového souboru
A jaxe dostalo méno Turkovo do dokumentu (předpokládám, že to byl nějakej výstup z wordu)? Jak se jméno Jaroslava Turka do vlastností dokumentu dostalo, prý neví. "To lze jen těžko říct, Haguess pro Allshare nikdy nic nevypracovával."
No já nevim, já nejsem žádnej IT specialista na produkty MS, ale do dokumentu určitě páně Turka žádnej haxor nepřidal. Já nevim, ale ty informace o OpenCard, který lezou poslední 3-4měsíce na veřejnost sou jak kdybych je vynesl já :)))

10.02.2010 v 13:17:22

červené tlačítko - dnešní olol

mno, a ještě sem narazil dneska na projekt "Červené tlačítko", jehož smysl vidím pouze v tom, vytáhnout z dotací nějakou nesmyslnou částku, protože jinej smysl v bonzáckým tlačítku fakt nevidim.

A proč bonzácký? Protože: Jestliže při brouzdání Internetem narazíte na nelegální obsah, jediným stiskem Červeného tlačítka odešlete anonymní zprávu na horkou linku, jejíž vyškolení operátoři rozhodnou o případném předání Policii ČR k dalšímu šetření.

A proč olol? Jelikož: V této době je aplikace dostupná pro prohlížeč Internet Explorer verze 7 a 8 (starší verze nejsou podporovány). Již nyní se pracuje na podpoře Mozilla Firefox a Google Chrome.

09.02.2010 v 15:32:45

malý hovno podruhý

no a teďka sem si byl dát cigo před firmu a opět hovno. Pro změnu nějaká píča s malym bílým čoklem. No, bába mu aj utřela prdel ubrouskem, ale místo aby ho vyhodila, tak ho nechala ležet v tom samym místě, kde se pes vysral. Tak já nevim, ale lidi sou fakt ňáký vysraný a asi to svědčí o oblíbenosti oranžovejch socek.

09.02.2010 v 15:17:27

malý hovno

taky hovno, vo tom sem už párkrát psal. akorát teda neska sem měl srážku s nějakým načervenalým důchodcem, jehož sem potkal při návratu z psí procházky, kterak jeho malej krypl pes sral před naším barákem na chodník. Já prostě ty malý hovna nesnáším víc než ty velký, tak sem sem se červenýho důchodce zeptal, zda-li bude uklízet. No to sem neměl, protože se na mě snesla fakt nechutná snůška keců počínaje "vždyť to zmizí, je tady sníh" až po "co si to dovoluju, že určitě taky neuklízím". Taxem na to opáčil "že uklízím, že když už ste pěkný prase, tak nechte toho psa srát před vašim barákem", načež sem se dozvěděl, že sem fakt velkej ubožák, a jelikož důchodce normálně nezabíjím, tak sem mu odpověděl "soudruhu, tohle by se za komunistů nestalo, protože s takovejma jako ste vy, by partaj pořádně zatočila".
No nemůžu si pomoct, ale strana si lidi vychovala, takže důchodce sice ještě něco mrmlal, ale munice to byla slepá. Partaj zabrala. Taxem šel doprdele, protože tento dialog začal budit pozornost lidí a voni se většinou slušný, normální a poctivý lidi většinou postavěj za staršího, slabšího a menšího, takže bych se svým ksichtem a dvěma středně velkejma čoklama asi neměl šanci proti útoku gerontů. Těžko bych jim vysvětloval, že nebuzeruju tohoto červenýho důchodce jen tak z prdele, že jen chci aby po sobě uklidil to zkurvený hovno. Holt dostat francouzskou holí dost bolí...

09.02.2010 v 10:56:51

neska nic

neska nebude nic, ale lautr nic. neska je prázdno, vysráno, vyhrabáno, prostě duto.

08.02.2010 v 15:18:01

angažovaný street art

asi před měsícem sem psal vo tom, že v praze napadl sníh. no a v rámci toho sem pod rouškou noci, během venčení psů, pokryl větší množství objektů pornografickým symbolem zobrazující samičí pohlavní orgán. Lidově se tomuto symbolu říká "píča".
Do dnešního dne přežila pouze jedna jediná píča, kterou sem teda minulej tejden obtáhnul, abych zvýraznil její kontury, a mráz dokončil její kvalitu. Osobně musim říct, že se automobilistům moc nelíbilo, že jejich auta byla pokryta píčami a mnohdy už druhý den bylo vidět, že se majitel auta stydí za to, že má píču a tak byla setřena. Takže tyto fotky zobrazují tu jedinou a poslední píču, která zůstala k dnešnímu dni zachována.


Píča v noci
Píča v noci

Píča za dne
Píča za dne


06.02.2010 v 13:57:57

pátek

včerejší pátek byl zajmavej. Ráno cestou do práce sem na radhošťský vystupoval a zrovna když sem vystupoval, tak se chystal nastoupit bezdomáč poblitej od hlavy až k patě. očividně někde usnul, ublinkl si a přišlo mu zbytečný se nějak uklízet. Pravda, jak sem tak pozoroval osazenstvo tramvaje, které se rozestoupilo jak moře před mojžíšem, zalitoval sem je, neb nevypadalo tak, že by dokázalo onoho poblijóna vyobcovat z přepravního prostoru.
v práci sem pak pracoval a večer si šel odpočinout na pár pivek k vystřelenýmu vočku. Tam proběhla rozličná debata nad moderními postuláty politicko-společenský problematiky, a věřte tomu, že v tu chvíli bysme byli schopní zachránit, spasit a ovládnout celej svět. Ty možnosti tu sou, ale je tu takovej element vrtění černým psem, kdy občas nedokážete dobře odhadnout realitu a musí trvat dva dny, než vám dojde, že když pes sere a blije celou tu dobu krev, tak asi není něco úplně v pořádku.

06.02.2010 v 13:12:45

dotazník

ten dotazník, jestli si myslíte, že paroubek prohraje nebo vyhraje, má jen za cíl zcela vědecky prozkoumat hloubku pesimismu a deprese v současné společnosti. to znamená, že bude-li více odpovědí, že vyhraje, tak je to v řiti.

04.02.2010 v 19:13:34

hally belly

včera bylo vočko velmi, ale velmi vostrý. Kromě pití piva sme se věnovali i kultůře, neb nám zahrála kapela Hally Belly, ke který mám docela nostalgický vzpomínky, neb to byla jedna z prvních kapel, který sem spatřil naživo. Zlatej rok 1993. První tráva, první koncerty, první svobodný nádechy začínajícího ufona. No byl to bigbít klasickej českej hospodskej... :)

04.02.2010 v 11:46:31

svoje kozy nedám!

svoje kozy nikdy nedám a zůstanu jim věrný...! Nikdo nemá tak krásný jedničky jako já a nehodlám propadnout nějakejm úchylnejm moderním trendům!
thnx to ivka: Plastiku prsou podstupuje stále více mužů.

02.02.2010 v 13:57:31

drobné denní postřehy

1) Facebook je důležitej jak hovno, tvrdí ufo z vesmíru. Teda to mě poserte vobě voči, protože mám tak nějak takovej pocit, že ta studentka bude asi pěkná píča s černým psem. Můj zdegenerovanej, starej a vyhulenej mozek nevidí žádnej důvod, proč bych měl bejt na nějakym facebooku. Osobně chápu, že setkání oné studentky s vymoženostmi moderní elektronický doby jí asi vzrušilo tak, že vystříkla, ale já bych fakt facebooku a jinejm komunitním sračkám nějakej velkej význam, kromě významu "vydělej co nejvíc dokud to de" nepřikládal.

2) Geniální japonci vymysleli stroj na výrobu domácího hajzlpapíru. Mě jako amatérskýho skatologa toto velmi potěšilo, neb představa použít na vlastní hovno vlastní hajzlpapír je fak báječná. Jen doufám, že stroj vychytali tak, že je schopnej oddělit různé kovové sponky a spojky, neb zadřít si do prdele drátky do sešívačky by asi nebylo to pravý vořechový...

3) Chci počítač, tak budu Rom a nic mi v tom nezabrání. Smekám před genialitou onoho studenta. Chci zdarma přídavky ze zisků ČEZu, tak se asi taky stanu C.D. Romem. olol :)

02.02.2010 v 13:31:26

volby 2010

no, blížej se nám volby a tak sem takovej zoufalej. Prostě v týhle zemi není na výběr, neb za poslední desetiletí se naše dvě velký strany, řekl bych, transformovaly na společenství hochů co spolu pečou a dělaj byznys. Napadá mě akorát slavná literární věta "Koho volíš? Losnu nebo Mažňáka?"

Volby 2010


02.02.2010 v 13:14:22