rybí polívka

jo, víte, nemyslete si, že jsem nějakej necitlivej k tragickejm událostem, to já jako umim soucítit, ale upřímě, co se netýka mě přímo osobně či mýho blízkýho okolí, to nedokáže vyvolat nějakou větší emoci. díky internetům a jiným novým médiím máme informace z většin katastrof, nehod a tragédií v podstatě on-line minutu po minutě a je toho hodně. řekl bych, že sem takovej votupěnej ke krutejm informacím ze světa.
no, v podstatě musim říct, že jelikož sem dneska dostal od kamaráda kapra, tak sem zkusil hlavu a kus masa povařit a udělat si rybí polívku. myslim, že docela nečekaně voní... to je pro mě překvapení a nová informace dneška, jenž má taky nějakej smysl i význam pro moje ego a emoce.

30.08.2010 v 21:16:44

tenkrát na východě

tenkrát na východě


30.08.2010 v 20:12:00

důsledně proti toxikomanii

I TENTO WEB JE

Důsledně proti toxikomanii


29.08.2010 v 23:15:17

služba

dneska mám od osmi vod rána službu, páčto u zákazníka probíhá instalace nový klímy - konečně, takže dle informativního mejla zevčerjška, mělo dnes v 8:00 dojít k vypnutí techniky a do 14:00 mělo bejt všechno znova nahozený. No a zatim pořád ping mlčí... :)
Takže během týto služby sem vytřel byt, umyl koupelnu s hajzlem, vyčistil pračku, navíc sem si včera koupil půlku kachny, tak se zrovna peče na víně a medu, červený zélí se dusí a pívo chladí.

28.08.2010 v 14:32:43

nejrobustnější firewall na světě (přislo mejlem)

1. Jedna lidská buňka obsahuje 75 MB genetických informací.

2. Jedna spermie tedy 37,5 MB.

3. V jednom mililitru spermatu je 100 milionu spermií.

4. Pri ejakulaci trvající v průměru 5 sekund se uvolní asi 2,25 ml spermatu.

5. Výpočtem zjistíme, že datová propustnost mužského penisu je (37,5 x 1024 x 1024 x 100 000 000 x 2,25) / 5 = 1.769472e+15 = 1 769 472 000 000 000 bajtu za sekundu = 1.57PB (petabajtu) za sekundu.

6. Ve výsledku máme, že ženské vajíčko je schopno odolávat DoS útokům o objemu více, než 1,5 Petabajtu za vteřinu a přitom propustí jen jediný datový paket. Tím pádem je to nejrobustnějsi hardwarový firewall na světě.


27.08.2010 v 13:35:02

zkurvený volby

no včera sem měl spicha, abych si popovídal s jedním svým známým, se kterým se pokoušíme upýct byznys. A sem se dozvěděl, že zkurvený volby pravděpodobně překazily i tento byznys, po elektronickým jízdnym už druhý. A to tentokrát měl býti obchod s nadnárodní soukromou společností, tak sem nějak doufal, že by toto nemuselo býti ohroženo. No jenže stalo se, kontaktní osoba z privátní společnosti dostala nabídku jít řídit jednu větší státní příspěvkovou organizaci, která mě krutou shodou okolností posledních pár let více či méně živí. No prostě musim to shrnout, že mám asi nejspíš čuch na lidi ohledně práce a nápadů, jenom tu politickou část věci holt ještě neumím odhadnout... :S Achjo.

27.08.2010 v 13:10:35

LSD

26.08.2010 v 14:20:13

dnes stručně

1) Byli sme na otočku v Ostravě. 15minut pokec, pak obídek a hurá zpět do Práglu. Ráno chcalo od Vysočiny až do Ostravy, pak se to nějak uklidnilo.

2) Agáta Hanychová bude asi úplně blbá, nechcu říci píča, neb ten úžasný orgán nechci hanět. Dolly Buster má aspoň jasno, čím si karieru vyzasloužila, že? :)

3) Protože mám hlad, tak si dělám játra na cibulce. Dneska sem dostal k obědu sice španělskej ptáček, ale z kuřecího masa. Je to hrozná tragédie, to kuřecí maso....

24.08.2010 v 18:56:16

momentky z prahy

jo a ještě pár momentek z prahy. kromě toho, že teďka bylo v nonstopce veselo, nějakej vožralej bílej debil dělal bordel a lomcoval s dopravní značkou. Cikáni co tam bydlej hnedka vedle na něj nejspíš zavolali fízli, protože venku stáli dvě mařky a řvali na něj ať je sticha. pak přijeli akčně měštáci, chvilku byla strkačka, vožralej bílej debil hulákal "kámo, dyk to dělám taky pro vás", tak ji schytal a byl nacpán na zední sedačky auta fízlů. No úplně sem uslyšel landu, prej kámo...
No cikáni ve voknech, teďka z toho maj očividně prdel páčto šli do nonstopky...

No jinak takhle nějak vypadá praxe boje proti nekouření ve státních úřadech a prostorech. U vstupu do ministerstva vnitra na pražskym povstáni:
Boj proti kouření
A jeden úklid v parčíku

Úklid po houmlesácích
23.08.2010 v 01:30:39

15 minut

během patnáctiminutový psí procházky zmizel za mrakama měsíc a do strašnic přišel vítr. koleno mě bolí, tak sem zvědavej jestli bude nějaká show...

23.08.2010 v 00:20:24

hudba zabíjí

21.08.2010 v 22:09:01

k tomu duševnímu zdraví

a používání mozku:

a) pražskýmu důchodci nevysvětlíte, že když na sebe psi, i když se znaj, přes plot štěkaj, že je to úplně normální.

b) pokud chcete potěšit maminku s děťátkem malou vzdělávací přednáškou na téma "toto nejsou psi, ale fenečky", tak nesmíte použít v dobrým zhuleným rozpoložení větu ve smyslu: "víš holčičko, pejsci mají mezi zadníma nožičkama ptáka a koule, kdežto fenečka tam potřebuje dírečku, aby pejsek mohl dělat štěňátka". No, pedobear by mi asi udělil cenu... :)

c) ano, je nás víc, kteří ve škole dávali pozor a vědí, že existuje Barma a dokonce i tušíme, kde leží. Ve středu mě totiž pobavila reakce "Jé, ty víš, že je Barma?" No, já sem sice trošku trotl, co si je vědom toho, že hovno ví (respektive čím víc vim, tím víc si uvědomuju, že vlastně nic nevim), ale já si tak nějak myslim, jistý geo-politický přehled je snad normální, aby člověk nebyl za úplnýho análfeta. A dokonce vim, že tam žije nositelka nobelovy ceny za mír... ha ha ha

d) Já sem se dobře zasmál, protože při čtení níže zmíněných článku, jsem si vzpomněl na píču s modrejma vlasama, jenže úplně nevim jestli sem se smál opravdu z čiré legrace a nebo spíše smutkem. Kde přesně končí sranda a začína krutá realita, jsem prostě nedokázal rozklíčovat...
Úskalí politicky korektní lingvistiky
Úskalí genderově korektní lingvistiky

ps: lágr pro houmlesáky v práglu. Samozřejmě je otázka, do jaký míry se budou kocábisti ozývat ohledně politicko-multi-kulti korektnosti, ale úpřímně, dneska ráno když sem šel venčit, tak v parčíku bylo asi 9-10 osob houmlesáckýho vzezření, který tam v podstatě potkávám od doby kdy jsme se do strašnic přestěhovali, jenže před těma necelejma třema rokama jich tam nesedávalo 10, ale třeba dvě-tři existence. Upřímně, napadla mě myšlenka, že by bylo nejlepší jim rozbít huby, protože město parčík opravilo, ploty dodělalo a co tam teďka je? Noclehárna a hajzly pro houmlesáky.
A to nebudu komentovat, že v praze se zvedla ve sběrnách cena papíru až na 2kč za kilo, takže posledních pár tejdnu jsou kontajnery na papír zcela prázdný.

20.08.2010 v 11:10:41

protože sem duševně

nějakej slabší, musel sem se dneska vyčerpat fyzickou prací. takže:

1) vyluxováno
2) vytřeny podlahy
3) tři pračky vyprány
4) povlečení v posteli vyměněno
5) kytky přesazeny a zality
6) jídlo na vejkend uvařeno
7) holky nakrmeny
8) já umyt, oholen a zcivilizován

takže teďka mě už čeká jen dát si trošku toho rizota a pak si ubalím normální marihuanovou cigaretu. hownoght.

ps: teďka sem si teprv všimnul, že sem včera asi moc hulil a že ten tragickej zápisek dvakrát vložený opravdu, ale opravdu znamená, že sem měl dneska fyzicky makat...

19.08.2010 v 20:54:53

přál bych si

aby zmizela elektrika, mobily, auta, wifiny, počítače, bilboardy, reklama, televize, rádio a zůstala jen čirá realita nekurvená příjmem zbytečných informací. Moc bych si to přál, protože by se planetě asi hodně ulevilo a spousta lidí by zdechla, no nejspíš i já, protože v podstatě nic neumím. Ale upřímně, abych zhodnotil posledních dvacet let, tak bych řekl, že s rozvojem společnosti a přibližováním se k takzvanýmu západu, klesá duševní výkon, no asi to bude tím, že za posledních dvacet zdegenerovalo školství, vznikla spousta novejch oborů a lidi tady se už nechtěj učit makat rukama. Myslim, že přiblížení k západu způsobilo to, že většina aktuální populace už nechce umět rukama, každej chce bejt právník, managér, copywriter, creativec, prostě lidi už nechtěj makat rukama. Důsledek toho je, že na práci si musim zvát sílu zvenčí jako ukrajince, vietnamce či mexikánce (v závislost na lokalitě, kde se nachází "rozvinutá západní" kultura).
Musim říct, že i když si myslim, že mě po 16ti letech života s Internetem nic nepřekvapí, ale opak je pravdou, a vždy se objeví někdo, kdo tak dlouho tvrdí, že je to něco novýho a cool, až tomu začne sám věřit. Jako ta paní v tomto odkazu, která mi přijde jako parodie na člověka, protože žije v jakési umělé realitě ohraničené pr masírkou, reklamou a snahou bejt za každou cenu nejkreativnější, nejcool a nejoriginálnější. Vážená dámo, dávám vám cenu za blbost....
Aneb raději ocením zedníka co umí postavit dům, než pizdu co se živí snůškama keců.

19.08.2010 v 15:20:54

no vůbec tragédie

vona je to vůbec tragédie, i když se zamyslim sám nad sebou. v podstatě sem si dneska projel tu samou trasu jako včera, v přibližně tom samym stavu a čase, akorát o den později, a onen plagát na nějakou pr agenturu, co sem včera vyfotil, a dneska viděl na bohemce, když sem šel koupit psům žrádlo, v reálu za denního světka, mi opět připomněl "VYHUL MI!" tak já vám nevim, ale mám takovej pocit, že se někdo snaží se mnou vyjebat. chtělo by se mi křičet "já si mozek vyjebat nenechám", ale bojim se, že by se stejně v ozvěně ozvalo "ale necháš, panáčku, necháš."

18.08.2010 v 23:02:11

no vůbec tragédie

vona je to vůbec tragédie, i když se zamyslim sám nad sebou. v podstatě sem si dneska projel tu samou trasu jako včera, v přibližně tom samym stavu a čase, akorát o den později, a onen plagát na nějakou pr agenturu, co sem včera vyfotil, a dneska viděl na bohemce, když sem šel koupit psům žrádlo, v reálu za denního světka, mi opět připomněl "VYHUL MI!" tak já vám nevim, ale mám takovej pocit, že se někdo snaží se mnou vyjebat. chtělo by se mi křičet "já si mozek vyjebat nenechám", ale bojim se, že by se stejně v ozvěně ozvalo "ale necháš, panáčku, necháš."

18.08.2010 v 23:02:05

negativní

no mám takovej pocit, že je na čase si přiznat, že asi nejsem ten správnej sluníčkář a lidičkář, protože i přestože mám žel bohu lidi rád, tak mě dokážou někdy fakt točit. a že sou to někdy fakt maličkosti...

a) přestárlej fousatej hipísák s korálkama a se psem, kterýho potkám na křižovatce a ta jeho fena - jak se později ukáže - se žene na tý mý feny a vyštěkává je. No těm mejm se to pochopitelně nelíbí, ale protože je mám na vodítku jsem nucen hipísáka slovně inzultovat, páčto se holky chtěj bránit: "debile, tady nejsi na vůdstoku", "no ale vona je hodná", "já vím, stejně jako ty mý, ale kurva vodčeho máš vodítko, protože příště ty svý pustim".

b) když de někdo pro popelník pro dlouhej stůl s deseti lidma a přinese jen jeden. Odklepne si jen 5 nejbližších a zbytek stejně klepe na podlahu. A přitom se stačí jen podívat a použít mozek. To samý s pívama "jé, a tys mi nepřines? dyk vidíš, že už skoro nemám", "ty sis neřek", "no, dyk sem neříkal, že už nic nechci."

c) a když už pak někdo de pro to pívo, tak na pívo se nečeká až do zestárnutí a úplný smrti, píva maj v hospodě lítat... Když už du kurva na pívo, ne?

18.08.2010 v 17:04:02

vyčítej mi

vyčítale. No, taková malá veselá historka z dneška. na obědě sem u vedlejšího stolu potkal nějakýho důchodce s mistrem vyčítalem. Ano, přesně s tím vyčítalem, autorem trapného humoru a panem radarem.Tak tenhle pán spolu s tím druhým pánem si postěžovali, jak to maj ti důchodci těžký a že ten kapitalismus není žádná sláva. žádný třináctý důchody, samý šetření a což teprv ta nová vláda, všude chtěj škrtat a každýho obrat. Tak já vám nevím, pane Radare, ale nejsem si zcela jistej tím, kdebyste chtěl bejt, když ani východ, ani západ se vám nelíbí....

18.08.2010 v 12:13:24

vyhul mi

a vykuř mi, nechť vyhledávače indexují. stavil sem se u vočka na pár pivek a pár brček. nic moc agresívního, protože dneska bylo takový lehce podzimní počásko, olověně zatažíno, lehce poprchávaje s dnešní ranní teplotou v Unhošti 17 stupňů. Pokud by se někdo zamyslel nad tím, jak můžu vědět jaka byla ranní teplota v Unhošti, tak to prostě vim.
Největší průser je, že jak sem lehce přivožralej a přikouřenej, tak vidím realitu ne nijak optimisticky, ale spíš pesimisticky. Ne, že bych z toho byl nějak mimozemsky špatnej, vono je to v podstatě všude stejný, ale de o tu inteligenci vnějších podnětů. Někdy mám takovej zvláštní pocit, že člověk je vlastně tvor až děsivě primitivní a lehce zmanipulovatelnej. Mívám takovou představu, že by nebylo špatný obnovit trest smrti, protože trest smrti není ani takovej výraznej trest pro pachatele výjmečnejch činů, ale spíš divadlo pro lidi. A to si záměrně všiměte, že nepíšu nic vo spodině a lůzrech, protože i takovýho vesmírnýho inteligenta jako sem já, vždy potěší večerní rss výtah z blesk.cz. Prostě čím víc mrtvejch miminek, tím líp...

rss blesk.cz


Víte, a pak se není co divit, že jeden takovej ubohej mimozemšťan jede z hospody domů, lehce opojen, ale jinak úplně normální a pod vlivem mnoha nechtěných informací se může jeho mozek trošku zbláznit. Když jedete autobusem po kočičích hlavách, tak realita bývá lehce rozostřena, neb pružiny autobusu vykonávají takový vrnivý zvuk, jenž při vhodné konstelaci přesvědčí váš žaludek, že je čas vrhnout, přesně tak jak se stalo mé mimozemské schránce minulý týden.
Někdy totiž bývá strašně těžký si přiznat velikost prostoru okolo tohodle šutru lítajícího prázdnotou a krutost reality, ve který se v podstatě sami dobrovolně nacházíme, hledajíce v tom možná nějaký i to potěšení. Uvědomuji si množství entit přesvědčených o vlastní totální výjmečnosti, jako jsem třeba já - ale s tou vyjímkou, že sem nepatřím ;0) - ale narazit na někoho takovýho je fakt kurva těžký. Proto se není co divit, že jeden se z přemíry zkurvenejch informací začne občas blbnout a pak mysl na podněty zvenčí může reagovat slovy "VYHUL MI"!

Vyhul mi nebo tě pobleju!


A pokud by to ještě někomu nestačilo, tak tady jeden takovej link (předem upozorňuju, že né můj! ;-)) reagující na současnou mediální scénou tvořenou -nejen- ringierem...
17.08.2010 v 22:17:27

důvody k oslavě

každý den je svátek a každý den může být důvod k oslavě. Třeba 17. 10. je Světový den úrazů...

17.08.2010 v 13:24:14

jak se vaří z vody

i z pouhé vody se dá vařit a ještě vydělávat. Včera sem asi pět minut koukal na věštce a opět sem si připomenul, že asi makám ve špatným byznysu. Aneb k výdělku stačí ráchat si ruce ve vodě a vytáhnout z dotyčnýho jméno a přesný datum narození. A pak nastoupila věštcova snaha o psychologický rozbor.... První volající byl ročník 1979 a ptal se na vztah, na kterej mu věštec řekl, že se rozpadne a že za pár let potká někoho jinýho. No a druhá volající byla ročník 1950 a ptala se na manžela. Načež tedy ráchač z vody vyráchal, že její manžel byl určitě kdysi v minulosti na služební cestě a tam opět někoho potkal. No, a pak mě to přestalo bavit, páčto to byla nuda.

Věštění z vody


17.08.2010 v 12:02:40

úředničtina

úředničtina je skvělej jazyk. Mnohdy předpokládáte předpoklady předpokladů, aneb z mejlu:

"Očekávám zprovoznění kamery bez zbytečných odkladů. Současně předpokládám vytvoření předpokladů pro souběžné připojení počítačové pokladny této provozovny."

Ale hlavně, že ještě nemaj ke kameře konektivitu a šťávu :)

16.08.2010 v 14:05:50

slunečná

no tak sem se před chvílí vrátil z vejletu do slunečný a musím říci, že sme měli mimozemsky božskou kliku, že nám sprchlo akorát v pátek, a to ještě tak, že to udržely plachty. no a včera a dneska úplně libový počasí. a až teďka po příjezdu do prahy se hustě setmělo, lítaj vzduchem strobáče a padá voda. taky si musim poznamenat, že hafinky byly úplně nejspokojenější psi, co od včerejška sekaj dobrotu, protože furt běhaly a čistily si kožichy v trávě, tak sou úplně grogy. doufám, že jim únava vydrží aspoň do úterka.
jo, a abych nezapomněl do budoucna, protože sem naši famílii reprezentoval pouze já a pejsci, vyzkoušel sem si na lidech pár novejch receptů, jako třeba cibulačka, buřtovej guláš s houbama, kilo a půl bůčku pěkně v pekáči na vohni, no a na co sem pyšnej nejvíc, protože sme byli na houbách, kterejch roste fakt zkurveně hodně, zkusil sem houbovou omáčku s nakrájenou kotletou. No houbovka fakt nečekaně libovka. Jo, a z hub pak ještě byly řízky a mě čeká ještě krájení a sušení do polívky nebo pod maso.
Super vejkend.

15.08.2010 v 21:27:39

kabelážníci

no kabelážníci u nás v práci předělávaj kabeláž. asi si mysleli, že jim tu jejich práci seženeme i s navijákem. akorát se přepočítali a silový vedení od dat musej nakonec oddělit. Souběh může bejt jen dva metry....

13.08.2010 v 09:41:22

olol :)

někdo přišel na to, že nejstarší způsob je ten nejlepší a nejefektivnější... :) ale i pro tak malou zemi jako sou čechy.. :)

Hackeři se snaží napálit české uživatele přes telefon

No jinak dneska nic, byl jsem na obídku v holešovicích a pak do odpoledne v práci. Jen sem si chtěl udělat takovou poznámku. že jsem si všimnul, že hodně lidí vietnamcům v jejich šopech tyká. "Máš mejdlo?" "Máš cigára?" A ani nepozdravěj. No, jestli von to nebude takovej podivnej rasismus, protože bílýmu nic jinýho většinou nezbejvá než vietnamskej shop, a vietnamec klidně prodá i hákovej kříž, chce-li ho po něm nácek.

12.08.2010 v 18:57:57

zpět v realitě

já sem neměl předevčírem pít.... vítám se opět v realitě...

12.08.2010 v 08:27:28

lávka

včera sem byl v klubu lávka oslavit známýho narozky. nato, že se mi nechtělo z toho byl vypečenej večírek pěkně u řeky. dneska následky, ale ne krutý. no...
jinak teda musim říct, že povodně pěkný. za mejch mladejch let těch povodní tolik nebylo. fakt nevim kam se to ten svět řítí...

08.08.2010 v 22:35:48

nula

už roky přeškrtávám nulu, aby bylo jasný, že je to nula. Nikdy sem s tím nikde problém neměl. Až dneska na poště, když sem si dovolil přeškrtnout nulu v částce na složence, tak na mě slečna vyjela, že to nezná, že to nikdy neviděla. Tak sem jí vysvětlil, že to není možný, že i na monitoru v tý aplikaci v textovým režimu co má puštěnou, tak zcela jasně vidim přeškrtnutý nuly. A taky sem ji vysvětlil, že to takhle píšu roky a že je první úřednice na poště, která to odmítla, tak ať si to nějak vyřeší, že složenku nepřepisuju. Tak tam připsala slovo oprava a napsala částku bez škrtnutý nuly.

06.08.2010 v 17:00:41

krychlič

ale málem bych zapomněl. našel jsem jednu pěknou novou velkoformátovou fotku mistra Krychliče. Myslim, že zájemce může mít poprvé možnost zblízka pochopit tajemství Krychličovo...


ps: už se na něm taky pomalu podepisuje zub času... když si takhle jeden přes vyhledávání prohlídne starší fotky...

05.08.2010 v 21:18:57

a když už je ten den na houby

tož ještě jeden nález. a tim na to seru, příště zkusim fotit hovna.

Houba


05.08.2010 v 21:08:50

houby v praze

Tak sem nafotil dneska ráno při psí procházce pár hub co se teďka vobjevili v práglu :)

Houby 1

Houby 2

Houby 3

Houby 4


05.08.2010 v 11:31:37

telefon

dneska se mi vrátil telefon z reklamace. trvalo to tejden a sem rád, že je zpět :)

04.08.2010 v 13:02:07

viry

no, dneska sme dojeli do budějic za prací, abysme se na místě dozvěděli, poté co naše instalace neproběhly korektním způsobem, že je v podstatě celá sít 1600 kompů na všech lokalitách nějaká zavirovaná a že bude minimálně až do pátku trvat, než ji odvirujou. Takže sem helpdesk vyjebal s tím, že nám o takovým incidentu mohli dát vědět, zrušil sem plán prací na tenhle tejden a jeli sme domů.
Jo a včera sem měl takovou menší srážku v emhádé, protože sem jel do práce novym typem tramvaje a vedle mě si sedla nějaká píča a na protí ní taky píča a vedle sebe si posadila na sedačku svýho hnusnýho psa. Tak sem si jen dopřál takovou poznámku ve smyslu "a vy byste si tam po tom psovi sedla na tu sedačku?" Načež mi bylo ruskym přízvukem odpovězeno, že jo, a mě nezbylo nic jinýho než si v duchu postesknout, že tam na východě se ničemu nedivim, ale mlčel sem, protože se do diskuse zapojili důchodci a začali řešit otázky jako "a má ten pes košík? a proč není na vodítku? jo pani, kdyby tohle udělal každej..." no znáte to, já pak vystoupil a šel do práce...

03.08.2010 v 21:03:01

protiraketová obrana

no povim vám, dneska sem měl nějakej takovej lehce nasranej den. asi to bylo způsobeno tím, že sem jel za maminou do přelouče a nechal sem u ní doma svůj slamák, což v kombinaci s nečekaně narvaným rychlíkem zpět, byla smrtící kombinace. ano, lehce se ve mě vzbouřil můj mimozemskej původ a dal mi najevo, že bych měl vlastně tuhle primitivní rasu upřímně nenávidět.
Nu což nadělám, ale hlavní je, že saša vondra si splnil svůj sen, a když už nebude radar, tak aspoň dohledový centrum včasnýho varování...

Centrum včasného varování Praha :)


ps: malá nápověda pro neznalý a mladý ;)

01.08.2010 v 23:00:52