dvě poznámky při sobotě

1) Nevěřím, že by údajní teroristi z al-kajdy byli tak blbí, aby poslali bombu židovskejm organisacím ve státech a na ostrovech z jemenu a ještě k tomu letecky. Myslim si, že kdyby to zpunktovali skuteční teroristi, tak bombu - a mnohem účinější - vyrobí přímo na místě určení, je to praktičtější a bezpečnější. Tahle akce mi přijde jenom k tomu, aby se lidem připomnělo, že je potřeba bejt pořád ve střehu, jelikož zlý terorista může být i váš soused. Dřív se tomu říkalo "pracovní sobota" nebo "branné cvičení".

2) Registr pedofilů. Jsem rozhodně proti tomu, aby jakási soukromá společnost, co provozuje registr nebankovních dlužníků, vedla i registr údajných pedofilů. jakože chránit naše děti - vo tom žádná, protože budoucí pracovní sílu je potřeba opečovávat, vychovávat a připravovat na tvrdou práci až do smrti, ale jakýsi soukromý registr pedofilů, buga jeho co to je? nebudu-li uvažovat, že v současný době takovej registr existuje v podobě databáze odsouzených lidí, ale tam má přistup jen policie a orgány činný v trestním řízení, ale aby nějakej honibrk z facebooku rozhodoval, kdo přijde do nějakýho seznamu a kdo ne... to fakt ne. o vině a nevině nerozhoduje dav a soudce lynch jako někde, ale poctivý evropský "demokratický" soud.

30.10.2010 v 13:52:27

maledivy rulez :)

no připomnělo mi to módu vytetovanejch asijskejch znaků, který určitě znamenaj "prší mravenci štěstí". Ale tohle je holt záludnost cizejch zemí, kde můžete klidně říci dívce do obličeje "mrdal bych tě fakt s chutí ty jedna děvko zkurvená" a vona se na vás ještě víc usměje. Blbý je, když pak zakřičí "dežo! zase mě vobtěžje ňákej chudák z čech".

29.10.2010 v 19:45:37

knížák se vyznamenal

takže se konečně knížák dočkal a byl vyznamenán za dlouholetou kvalitní práci v oblasti kultůry a zvelebování národní galérie. kája má sice navíc pěknou sbírku slavíků, ale to milanovi snad vadit nebude a nějaké si doma vymodeluje z plastelíny.

Knížák vyznamenán


29.10.2010 v 13:41:04

ahmed a mohamed

Poprvé v historii Velké Británie stanulo na čele jmen dávaných chlapcům jméno jiného než britského původu. Tradičně vítězného Jacka a Olivera totiž předběhlo muslimské jméno Mohamed a jeho nejrůznější modifikace. Takže je otázka co je horší, jestli ahmed mohamed nebo čong wok. Ale jako zajmavost si myslim, že ze statistickýho a demografickýho hlediska, důležitá informace pro budoucnost. :)

28.10.2010 v 19:16:56

čera vočko

no čera sem byl u vočka a bylo to takový rychlý a smrtící. no sem takovej na trní, max má mejdan, nějaký svý přátele co si nejpíš hrajou na gothik, protože sem zaslech rozhovor vo tom, jak se napatlaj nějakejma tekutejma pudrama a jestli někoho někam pustěj, když bude vypadat jenom jako mrtvola. no to je jedno, protože mám kocovinu a v komoře násadu od koštěte, můžu se ho jít - pokud mě bude srát dlouho - zeptat jestli má koule. A pájku mám taky. No, prostě by to mohlo dopadnout jako tady u těch myslivců, celkem živě vidím, jak první z myslivců se zeptal toho druhýho "můžu ti zkontrolovat kule?"
No, to bylo dosti souvislostí....

28.10.2010 v 18:59:07

všichni chtěj bejt gogo

no, opět se mi tak lehce potvrzuje, že čím víc vyspělá kultůra, tím víc se lidem nechce makat rukama a každej chce bejt gogo. Ano, já se taky rukama neživim, protože to neumim, ale faktem je, že ani právníkem ani managérem bejt nechcu. Fakt úlet, no ještě, že máme na práci lidi z rozvojovejch zemí, kteří za směšnej peníz chtěj budovat západní civilizaci....

27.10.2010 v 14:51:34

k těm volbám

no musim říct, že i když nejsem študovanej politolog, mám takovej pocit, že ti kucí co sem je nevolil, se tak nějak vzájemně dohodli a dohodnou, aby jim ty kšefty zbytečně nestály. oranžovej nebo modrej, tahle party fakt nejspíš svý voliče podrazí.

26.10.2010 v 22:56:55

dušičky

řekl bych, že začíná každoroční dušičkové šílenství. projevuje se to tak, že vzrostlo množství důchodců, kteří jedou v emhádé pouze jednu zastávku, což v končinách, kde je každá druhá zastávka hřbitov nebo krematorium, celkem k pobavení. Ale jinak se cejtim na normální podzimní náladu.

26.10.2010 v 13:06:59

anketa

jo a aktualizoval sem anketu na nějaký to aktuálnější téma. tentokráte povolební situace.

25.10.2010 v 20:48:23

brno

neska vejlet do brna. zakončili sme migraci v republice a už nás čeká jenom centrála. no sem docela rád, že to máme za sebou. jo a ještě sme se stavili v brně u známýho, votevřel si druhej podnik, tentokrát hamburgrárnu. což sem ochutnal pelhřimovský pivo poutník jedenáctku. takže sem kantáre, protože svijany štrnácka to uzavřela.

25.10.2010 v 20:41:24

volby

no byli sme s ivkou odvolit druhý kolo voleb do senátu. no, tragédie to bude, ale aspoň můžu v hospodě nadávat na politickou situaci, protože sem se ji pokusil ovlivnit svejma hlasama.

23.10.2010 v 13:52:58

podání vysvětlení II.

takže si dáme něco z reálnýho života, ať nikdo neříká, že píšu jen vyhulený sračky. Takže hotnews dnešního dne je, v čemže vlastně policie pomáhá, chrání a pátrá v cause opencard:

OC 1

OC 2


Můj odborný komentář:
1) Veřejny zakázky musí být vždy veřejně ohlášeny, byťže třeba pouze na nástěnce úřadu a malým fontem velikosti 5.
2) Si snad přečtu to co sem si vyzvedl.
3) No a vod tohodle bodu nastává potíž, protože je samozřejmě jasný, kam kriminálka míří. Jenže odpovědi na ně jsou vlastně pouhou spekulací na základě lehkého přehledu o našem malym rybníčku, a že nám z toho vyplynula myšlenka "je to ušitý na míru". :)
4) Z bodu 3 nám vyplynulo, že asi radši ne. :)
5) Opět odkaz na bod číslo 3, v podstatě řici něco někoho na základě spekulace by mohl bejt problém do budoucna. I když spekulace již mediama prošly, takže by se neřeklo nic jinýho než to co si může myslet celej národ. Otázka však je co se dá myslet vo tom, že něco sme pak udělali formou subdodávky, jenže to pak zase skončíte u toho malýho českýho rybníčku, páčto firem co by se zabejvaly problematikou čipových karet a kartových center - s praxí, nebylo zase až tak moc na tom našem trhu.
6) Třeba já. :)

No prostě při analýze týhle situace mi vyjde, že právo, spravedlnost a morálka není to samý, a že v podstatě držim poldům palce, aby se něco vyřešilo, jenže si myslim, že tahle kauza vyšumí stejně jako ty předchozí (indoš např), protože právně vše bylo v pořádku, a že se to prodražilo by sice mohl být trestný čin, ale pachatel je neznámý.... velký prachy, velká politika, tak to prostě funguje....

21.10.2010 v 18:06:48

podání vysvětlení

no, asi se něco děje v českých luzích a hájích, protože mi přišlo předvolání k podání vysvětlení ke kauze opencard. prostě opencard se potáhne jako smrad ještě hodně dlouho.... díky páni politici za vaše neutuchající záblesky geniality... :S

20.10.2010 v 11:52:59

olšanský papírny

19.10.2010 v 15:27:13

token ring

no, jen pro zajmavost, protože málokdy se vidí, token ring konektor vod ibm...

token ring


19.10.2010 v 15:23:55

česnek

kauza česnek pěkně valí, poté co se tupá masa probrala a přestala nadšením hýkat nad plnými regály potravin v hypermarketech, jejichž obsah a původ bývá neznámý nebo čínský. Po letech vyznávání nízkých cen a hydroponických barev se dav probouzí a propadá hysterii, protože přichází revoluce. Ano, jak bysme řekli my - zneuznaní géniové co používají mozek - lidská blbost je věčná, a trvá trošku déle než je přeprogramována.
To musí bejt pro některý lidi šok, když se teďka probudili a zjistili, že s tím jídlem je to špatný....

19.10.2010 v 08:51:46

revizoři

no dnešek teda jen stručně:

1) ivka zlomila klíč v zámku, naštěstí tak, že se dal kombinačkama vytáhnout.
2) venčil sem tři psi. dva naše a sousedovic bruna, protože soused se rozsekal na kole a z ruky mu čouhaj čtyři dráty.
3) v 11ce sem potkal revizory. zmrdi jedni, táhli na turisty. v tramce byli už od želivskýho, brát lidi začli z nějakýho záhadnýho důvodu až u strašnickýho hřbitova, kdy je na další zastávku k vodafonu asi 150metrů. No měl sem fakt štěstí, že naštěstí sem zachoval tvář, když kolem mě procházeli a začli prudit nějaký šikmovoký turisty. jeden zahradil dveře, takže když tramka u vodafonu zastavila a já uvolnil svěrače, zmáčkl sem tlačítko otevírání dveří a řekl revizorovi "dovolíte laskavě, chtěl bych projít", von mě pustil a jak sem ho míjel, dovolil jsem si cosi poznamenat na téma "dementi, co dokážou akorát tak zprudit zahraniční turisty". Asi mu v tu chvíli došlo, že sem jel taky zdarma.
což znamená, že se nejspíš blíží doba, kdy budu muset zaplatit zpětně jízdný za posledních 12-15 měsíců, bo kdy mě čapli naposledy. no, za těch 818kaček... ještě když musim potkávat takový dementy jako sou revizoři. škoda mluvit. emhádé by mělo bejt z principu zdarma, je to služba města občanům a město by mělo sloužit svým občanům zdarma, ne?

18.10.2010 v 21:58:42

cena papíru

cena starýho papíru v praze je stále na vysoký úrovni. Svědčil o tom houmlesák, který vlezl do skoro prázdnýho kontajneru na papír a vytáhl štus nějakejch reklamník letáků.

18.10.2010 v 14:39:55

pondělí

no měli sme bejt neska v brně, ale zůstali sme v praze, protože nastala změna. no je to vlastně jedno kde sem, protože počasí je všude stejný.

18.10.2010 v 12:51:35

chuck norris v praze

Vážení, to sem fakt překvapenej, ale Chuck Norris navštívil město Praha. Nechápu jaktože zvony nebijou, lidé nejásají a nepořádají se náboženská shromáždění. Vždyť přijel zakladatel této země, praotec Čak.

Chuck Norris a jeho Čaky


16.10.2010 v 17:57:38

multikulti

no neska při cestě k vietnamcovi na nákup sem se srazil v baráku s nějakým anglicky hovořícím mužem, jehož jaksi neznám a jenž vyprovázel nějaký tři šikmovoký asiatky. Jestli to byli vietnamky, číňanky, japonky to sem prostě nepoznal, ale pojal sem nějaký takový podezření, že do našeho domu přišlo multikulti. Ukrajinky, američani, podělanej max a gill z kanady, ind a pár čechů, to je zatím sestava našeho baráku, ale asii jsem ještě neviděl. No, když se to tak vezme, pokud se chtěj u nás zabydlet, tak rozhodně asiajský opiový doupě uvidim mnohem raději, než kdyby se k nám nastěhovali sfetovaný nigerijci s kombinačkama a pájkama.

16.10.2010 v 13:49:27

volby

tak máme vodvolíno. z našeho volebního okrsku zatím volilo 50 lidí z 200. v podstatě to dostal knížepán, za to že sme ho nevolili během dovolený, takže sem zvědavej co nás čeká za další štyři roky....

15.10.2010 v 21:18:07

páteční klasika

nejvíc hlášenek z helpdesku začlo chodit ve 14:00, většina těch lidi, co se nemohla celej den přihlásit do kompů, je již zcela fikaně doma. Jak sou ty lidi někdy fakt průhledný :)

15.10.2010 v 14:43:48

po obloze jedu, jsem plné jedu

no, tak už nějak vim, kde v dětství byl pravděpodobně položen základ obliby jedů :)14.10.2010 v 16:22:26

magořinec

dneska celkem solidní magořinec, oproti klidnému včerejšku, kdy sme byli pracovně v obci pravy kousek od hradce a pak sme se stavili na žrádlo v hospodě na náměstí v sadský. no prostě včerejšek byl velice klidný den, jenž byl zakončen kolem 13:30 ulehnutím na gauč a příjemným se prospáním. No a večer pár pivek u vočka.
a dneska magořinec. telefon v půl sedmý ráno, pak ještě jednou a pak už mě jen čekal v mailboxu mejl vod kokota, že takhle si nepředstavuje bezproblémovou práci, když ho v sedum ráno budí nasranej vedoucí, takže sem na to kokotovi odepsal, že holt měl zařídit, aby byli včera všichni na pracovišti.
navíc k nám do firmy přijeli nějaký dva joudové z Cisca kontrolovat jestli sme správnejma partnerama. Původně sem si myslel, že přijedou jenom na chlebíčky, pohoštění, oběd a večerní zdarma návštěvu nějakýho podniku, ale voni se rejpaj i našich projektech, takže se ptali na pár zbylejch součástek z rok starýho projektu a my sme prostě ty posraný power injectory nemohli najít, protože kdo má vědět, kde skončila rok stará krabice. haló skončilo v okamžiku, kdy se bedna našla u borců, který se dušovali, že u nich fakt nic není. tyhlety nadnárodní firmy..... :S
takže se není co divit, že chorej mozek spojuje mediální informace v nečekaný souvislosti.

Mediální souvislost


jo a ještě se chcu zmínit o magořinci ménem nobelova cena za ekonomii, protože mám takovej pocit, že nobelovku sem měl dostat už dávno, ale holt nejsem americkej vědec: "Teorie vyhledávání se snaží vysvětlit takové rébusy jako, jak je možné že při vysoké nezaměstnanosti existuje na trhu velké množství pracovních míst. Jeden z vysvětlujících závěrů je, že štědřejší podpora nezaměstnaných vede k vyšší nezaměstnanosti a zároveň prodlužuj dobu hledání práce. To na trhu vede ke "tření" a k tomu, že nebude uspokojena poptávka části kupců, ani nabídka některých prodejců." Já nevim, ale co mám takhle už pár let vypozorovaný tady z těch malejch českejch končin, tak je přeci jasný, že čím dýl člověk nemaká, tak tím míň se mu chce prácet hledat a makat. Dávky jsou přeci tak štědrý a vysoký. No, jestli je americká ekonomie takhle vyspělá, vždyť přeci "Naprostou většinu cen za ekonomii získali američtí ekonomové.", tak se ani nedivim, že je západní ekonomika, aspoň v těch částech, kde je ovlivňována amerikou, v naprostý krizi.

No a to, že si už i novináři všímají kauzy "Českej česnek" znamená, že přístí volby budou ve znamení boje za českej česnek. Prostě magořinec....

14.10.2010 v 13:06:45

piča obědy

no takže musim říct, že sem pěkně rozladěnej z dnešního oběda. no nejdřív se kolegům nechtělo do garáže, protože sou tam v poslední době nějaký líný a minulej tejden, přestože otvíraj v půl dvanáctý, ve dvanáct už neměli to co sme chtěli. takže sme šli do vrtule, kde taky otvíraj v půl dvanáctý, na španělskýho ptáčka. no samozřejmě ve 12:15 už ho neměli, no kurva hotovka. takže sme se přesunuli do pizerky na těstoviny, kde to dopadlo úplně tristně, protože sme čekali celejch 35minut na blbý gnocchi a dalších asi 20minut na placení. bylo to bez dýška a s vyjebáním, že se snad posrali, takhle dlouho čekat na hotovku. sem nasranej a v podstatě nenažranej. aspoň ta plzeň, že zasytí....

12.10.2010 v 13:22:58

ostrava

včera pěkný výlet do ostravy. jo, ostrava to je město, kde bych nechtěl žít. ostravak ze mě už holt nikdy nebude, na to sem už dávno poctivej pražák.

12.10.2010 v 11:54:37

pěkný víkend

tak sme prožili moc pěkný víkend na českolipsku. fakt sem nečekal, že ještě bude tak nádherný babí léto. :)

11.10.2010 v 10:59:33

co je špatně na týhle fotce

mám malou hádanku ohledně obrázku co sem neska našel na Síti. Jsou to dva klucí kulišácký, jeden se menuje Bém a druhej Jančík, a je to taková veselá parta hochů. Otázka zní, co je špatně a co se vlastně nepovedlo. :)
Co je špatně na obrázku
08.10.2010 v 10:47:32

afroevropané

no musim konstatovat, že já sice nemám problém s barvama pleti, protože taky někdy dokážu zezelenat či zblednout hrůzou z reality, ale někdy fakt mentalitu obyvatel evropy s neevropskými kořeny nedokážu pochopit. Protože co říci afroevropanovi, který aspoň třikrát za večer počastuje spoluhodující ženu u stolu výrazem "ty seš tlustá jako prase" tak, že už to vlastně ani nebylo vtipný. Protože zkuste vyjebat holohlavýho černocha v bomberu do zkurvenejch rasistů, že? :)
Asi ten vztah afričanů k ženám bude někde trošku jinde, protože kde jinde můžou věřit tomu, že aids se vyléčí mrdáním mladých nezletilých panen.

Navíc s tím možná bude souviset několik mýtů o penisech, protože jakýsi průzkum ukázal, že to v tý evropě a čechách nebude tak velký, jak se dělá. A je otázka jaká je skutečnost africká. No, ale protože sme si ve školce ani na základce pindíky nepřeměřovali, tak sem byl docela šokovanej, jaká je realita krutá :) Osobně sem si myslel, že průměrný euročůrák je o pár centimetrů víc, a vono hovno.
Výzkum například ukázal, že muži ve 25 % označují délku svého penisu za 16 až 20 cm a 11procent 11 až 15 cm. „Češi jsou buď nad celosvětovým průměrem nebo mají jen velké oči,“ s úsměvem komentoval odpověď mužů profesor Weiss. Podle celosvětového výzkumu je totiž průměrná délka mužského penisu ve ztopořeném stavu 12,5 cm.

07.10.2010 v 13:46:49

zlín

čera sme byli ve zlíně na pracovní cestě. akce proběhla zcela ukázkově, 7hodin na cestě a 2 hodiny práce :) jinak musim říct, že mě pěkně serou na benzince OMV na 96km dálnice D1, kdy juice zakoupený před 3nedělema byla voda obarvená na žluto, bez příchuti pomeranče, takže sem musel poprvý žádat o vrácení peněz. No a včera sme dostali míchaný vejce z pukavců, co smrděly jak houmlesáci po deseti letech nemytí. Za ty prachy co benál stojí, bych snad měl jako zákazník právo najíst se tak, abych nezdechnul. Sere mě, že ČOIka nemůže zveřejňovat seznam benzínek a provozoven, kde se šidí a vojebává. Hodně by to pomohlo.

05.10.2010 v 11:34:27

je fantastický

jak lidi za posledních dvacet let zdegenerovali a opět objevují objevené. no už vidim ty dnešní paničky a maminy jak vlhnou při představě, že si budou dělat svůj vlastní kompost jako za svejch dětskejch let, kdy to bejvalo úplně normální a veškerej bordel z kuchyně končil u prasat, slepic či na kompostu. akorát, že dneska maj tyhle komposti samolepku EKO a BIO, což dřív nebylo protože dřív to ještě neměli američtí vědci prozkoumaný a mičurincům se moc nevěřilo. a přitom modifikovanejch plodin žerem tolik, že mičurinci by se divili...

03.10.2010 v 11:41:01

houbařina těžká dřina

no čera sem tak trošku neplánovaně vodjel s kamarádama na houby do klánovic, přičemž se akce spojila s vyvenčením tary. no musim vám povědět, že aj trošku rostou, během čtyř hodin v tom klánovickým lese - na to že byla sobota, sem posbíral několik modráků tak akorát na bramboračku a houbovou vomáčku. akce houby zakončena v hospodě popitím několika pivek a sežráním jitrnice a tlačenky. zatim dokonce i bez klíšťat. príma den, na to že vyjet v sobotu na houby kousek od prahy, je celkem interesantní nápad :)

03.10.2010 v 11:14:04

lol :)

celkem by mě zajmalo, kdo z těch ostravskejch filharmoniků sjíždí hulení a herák :) Německá protidrogová policie zasahovala na večírku houslisty s ostravskými filharmoniky

01.10.2010 v 17:09:12