volby primerátora

no koukal sem na čt24 na volby pražskýho primátora a vzpomněl sem si na matku, kterak mi při poslední návštěvě říkala, že doktoři sou zvyklý na to, že jim pacient neodporuje. holt ta slavná demokrácie.

30.11.2010 v 20:06:16

z tisku

30.11.2010 v 15:56:36

revizoři forever

no musim říct, že se vokolo mě stahuje smyčka, stejně jako když systém bojuje s nákazou. dřív nebo později ji pohltí a zničí, čí vytěsní mimo svůj organismus. a vo co teda dneska šlo. protože na ivku přišel nějakej dopis, musel sem dojít na poštu to vyřešit. poštu mám dvě zastávky tramvají, v podstatě pár zastávek vod konečný.
na poštu sem se dostal úplně v klidu, nerušen, dokonce žádnej důchodce, žádná fronta. prostě úplně sen největší přijít do takhle vylidněný pošty. Vyřídil sem si tedy co sem potřeboval, vypadnul z pošty, kde se zrovna udělala celkem solidní fronta, a došel na blízkou zastávku. vidím, že přijíždí jedenáctka, říkám si super. Tak jak sem si prohlížel přijíždějící vůz, tak můj mozek zaregistroval dva cestující a dva revizory. sice nikoho nekontrolovali, ale každej z nich měl přímo na čele napsáno "REVIZOR". No, nevim co mě to popadlo, jestli za to mohla marihuana, kterou sem kouřil před tím než sem vůbec vyšel ven, nebo nějaká forma sebejistoty, ale prostě místo, abych šel do druhýho vagonu, sem nastoupil a sednul úplně dozadu. no samozřejmě se ten jeden zvednul a šel s napřaženou prackou přímo ke mě. no co sem měl dělat, než ze zadní kapsy vytáhnout lístek za vosumnáct korun, kterej sem tam měl od minulýho tejdne jako záchrannej. protože mě viděl si hnedka sednout, tak sem se ani nevymlouval na to "že jim nefunguje strojek", taksem akorát něco zamumlal, ať mě nechá vydechnout, že je tam sibiř a že to zkurveně klouže. no tak na mě čuměl a řek mi, abych si cvaknul, no tak sem si teda zkusil cvaknout a nic.
no a tady začla ta pravá sranda, protože při mě asi stáli všichni svatí černejch pasažérů, protože revík řek, ať mu ten lístek dám, že ho cvakne sám, no vrazí ho do strojku a nic. chvíli kvedklá s lístkem, zkouší a nic. to sme už míjeli první zastávku, já začal bejt nervózní, že chci vystoupit, a že není můj problem jejich nefunkční strojek. Revík byl očividně taky rozhozenej, protože furt něco mumlal vo tom, že by mě to mohlo stát sedumset korun, načež sem se nereagoval zrovna přátelským pohledem. jelikož už se blížila novostrašnická a revizorovi se pořád nedařilo cvaknout lístek, což ještě stihnul okomentovat, že "je potřeba takhle vyrovnat růžky", ale jako praktický se to moc neukázalo a když už tramvaj brzdila, tak to vzdal, otočil lístek vzhůru nohama a cvaknul. Mě se to moc nelíbilo, protože sem mu řek, že takhle označenej lístek je neplatnej, von mi znova odpověděl, že mě to může stát sedumset, jenže bylo jasný, že naše názory se nikdy nesejdou, tak sem se rozloučil a vypad ven.
Sice vosumnáct korun je pořád lepší než pokutička, ale kdyby byli pánové důslednější, tak mohli chytit docela velkou černou rybu. ještě vydržet měsíc a budu mít plnej rok zdarma a za sebou asi 15 měsíců cestování zdarma (minus pár záchranejch lístků).

29.11.2010 v 20:15:24

do prahy přišel sníh

teďka sem se vrátil z venčení a vopravdu už sou asi dva centimetry. přesně jak meteorológové předvídali. jsem zvědav, jestli bude ráno v praze kalamita. když to pujde současným tempem, tak by mohly ty dva centimetry do kalamity ještě napadnout.

imho tohle musim doporučit: Střední odborné učiliště Kung-fu

28.11.2010 v 23:59:41

neděle

dneska neděle byla, dneska byl volný den. jenže jak pro koho, protože mě volal šéf, že nám zdechal vpnka - což už samozřejmě vím od pátku do večera, ale nechtělo se mi problém řešit, páčto sem si říkal, že pokud nikdo nezavolá, tak se na ni podivám až v pondělí - takže sem sednul na jedenáctku a jel do práce se podivat co se děje. no nakonec zabral restart modemu a cisco asa - heh :) - a vše se rozjelo. Kde byla chyba sem neřešil.
Když sem jel zpátky, tak mi ujela jedenáctka směr home, takže sem došel na želivárnu a že se svezu aspoň dolů tím čím pojede zrovna. No naběhnul sem si pěkně, protože zrovna přijela 26tka, já do ní vtrhnul a samozřejmě sem vběhnul d náruče dvěma dementům co zrovna kontrolovali doklady nějaký ženský. Tak sem si je prohlíd, voni nejspíš mě, tak sem řek něco ve smyslu "hmmm.. vomyl, to je špatně." a vyšel sem hnedka ven. Asi jim došlo, že sem chtěl jet zdarma, ale to není můj problém. Naštěstí hnedka za 26tkou se vyřítila další jedenáctka, tak sem do ní nased a v klidu dojel home.
Stejně mě chytnou mrzáci zkurvený.... Bylo by ale pěkný, kdyby až po novym roce, ať mám jeden celej rok od ledna do prosince bez polapení, protože interval bez chycení vždy uplynul kolem září-října...

28.11.2010 v 14:52:25

sníh

napadl první sníh. protože sem dostal výbornej nápad, musel sem nakresil na několik aut znak dámského přirození. toť vše pro dnešek.

26.11.2010 v 22:51:12

enemy

no, musim se pochválit, jak mi krásně jdou práce na mym malym projektíku. není špatný čas vod času pořádně provětrat palici nějakým příjemný programátorským zásekem. no ještě je na tom práce jak sraček, ale data od prvního zákazníka sbírám a dokáže je zobrazit.
to by byla první věc dneška. ta druhá je, moji starou kalící bundu s logem Enemy nosí teďka jeden z místních houmlesáků a očividně si užívá, jakou mu v tomhle vlhkym počásku poskytuje službu.

25.11.2010 v 21:51:18

záchvat malého programování

dneska sem měl po letech fakt velkej záchvat v programování. no velkej ani tak, ale vyplodil sem peknej 5ti kilovej skelet cli skriptu v php, no jo žádný céčko to není, ale můj účel to splnilo. v podstatě chceme nějak graficky znázorňovat hlášenky z helpdesků co choděj na naši hotlajnu, takže sem si napsal právě takovej kript co si stáhne z mailboxu nový mejly, rozparsuje je podle odesílatů a podle nich pak proparsuje tělo emajlu (no pitvání TEXT/PLAIN bylo pěkný prcání), na jednotlivý položky příchozího hlášení. ještě musim dodělat vkládání do nějaký zkurvený databáze a pak se k tomu udělá nějakej pěknej meziksicht, aby ty data v browseru vypadaly hezky. sem fakt spokojenej.

23.11.2010 v 00:08:04

všichni zdechnete

konec přichází...

Ježíš útočí21.11.2010 v 22:14:15

nadcházející víkend

bude hustej. ve znamení kultůru a kultůry. co mě čeká a nemine:

1) navštěva ze severu
2) návštěva cannafestu
3) pokalení na párty. crystal distortion & jeff23

z těchto důvodu sem si vzal pondělí a úterý dovolenou, habych se vyrelaxoval.


18.11.2010 v 21:25:42

demokracie

takže začínáme další rok s demokracií na krku. jistě, spoustu věcí se podařilo zlepšit, lepší než komáři, protože si můžeme v klidu užívat světských radostí a výdobytků moderní civilizace. Jediný co mě furt vytáčí je zvrácenej lidskej element hnanej touhou po moci a zisku:

1) Dohoda ACTA. Jasně, všichni co sedíme u internetu jsme kriminálníci a zloději. Já nemůžu prostě za to, že politici a vůdčí osobnosti zaspaly a nezareagovali na vývoj internetu v průběhu posledních 15ti let. Ano, ukázka toho, jak politická mysl většiny politiků je omezená a jejich pohled je krátkozraký.

2) Policie by mohla zabavovat drogy i v malém množství, schválila vláda. Ano, myslim, že i těm největším fetnám muselo dojít, že současný vychvalovaný zákon s definicí co je přestupek a co zločin, je jen obezlička pro blbý, kteří si stále ještě myslí, že fetování a hulení pro vlastní uspokojení, je legání.... Přičemž už nikdo neřeší, že je to zásah do mých osobních svobod deklarovaných ústávou a listinou základních lidských práv a svobod.

3) Bodu 1 a 2 se nelze divit, když většina jedinců v řídících funkcích myslí na úplně jiný cíle, než původně deklarovali. Koaliční smlouva, kterou podepsaly pražská ODS a ČSSD. Takže modří a oranžoví soudruzi v podstatě podepsali dohodu, že do 15ti a od 65ti let budou pražani jezdit zdarma, ale opencard si stejně budou muset zaplatit. Jo celý je to takový v socialistickým duchu, budete se mít dobře, ale nám dejte pokoj, ať si mužem vařit svoje šolíchy. Přál bych si, aby jim to pánbůh vrátil na dětech, ale bojim se, že pánaboha už uplatila kdu-čsl....

18.11.2010 v 12:48:19

pičo gramotnost

no teďka sem chytnul na čt24 zprávy po 25ti letech a byla tam nějaká reportáž z elektrovýstavy, kde byla věnovaná sekce počítačům a mládeži. no hemžilo se to tam samejma takovejma jako sem byl já, před těma pětadceti, samý iq151, pmd a tiskárny, kterou si postavíte za 700kč tehdejších doslova na koleně... :) zlatý časy a pěkný vzpomínky... ale co mě pobavilo, tak reportér řekl jednu zajmavou větu: "je potřeba seznamovat naši mládeč s moderní druhou gramotností." Takže už nějaká chytrá hlava před těma 25ti lety přišla nejspíš na to, že počítače nás celý ovládnout. sice nevim co myslel tou "druhou", ale možná první byla socialistická gramotnost nebo čtení a psaní...

17.11.2010 v 19:01:54

hrátky s linuxem

protože čera bylo takový volnější odpoledne a večer, hrál jsem si s linuxem a vyzkoušel si pár srandiček.

1) Cvičně sem si v práci vyzkoušel jaký sou možnosti hackování WPA2-PSK sítí. aircrack-ng je velmi vostrej nástroj. akorát bez slovníku ste zatim v hajzlu.

2) VJ aplikace a linux. Celej tenhle problém se odvíjí vod toho, že mám kameru Panasonic NV-GS30, normální dv camcorder, s firewire konektorem. V podstatě až do včerejška sem netušil - respektive sem si myslel, že to nepude - že lze přes firewire kameru připojit a použít ji v podstatě jako kameru webovou. jo a lze to. sice sem ztrávil asi štyři hodiny študováním nějakejch kódů, ale effectv s tímto patchem nakonec zafungoval s DV4L (ale tohle byla prcárna přeložit ze zdrojáku). Ještě se mi do toho nasral vloopback, ale ten mi ještě nechodí tak jak bych si představoval, že by měl chodit...
ale což, hlavně že je sranda a mozek nezahálí....


17.11.2010 v 15:07:19

v předvecečer výročí revoluce

musim říct, že nechápu za co naši rodičové cinkali klíčema. chce se mi blít a doufám, že za štyři roku to bude ještě horší.. :S
ODS a ČSSD podepsaly nad ránem v Praze koalici. Můj blbý mozek si nedokáže nijak logicky vysvětlit, proč jinak by se měli dohodnout dvě strany na opačných stranách politickýho spektra, než jen proto, aby si udrželi zisky ve svých akciovkách s akciema na doručitele.....

jo a trocha paranoie: California Missile: Chinese Cyberwar or DOD ‘Accident’?

16.11.2010 v 10:55:46

tatínku, máte holčičku

takovej mentální záchvat kreativity.

O dvou hlavách


15.11.2010 v 20:25:29

povyk u strašnickýho divadla

no teďka sem si všimnul, že už dlouho nejela žádná tramvaj a že je černokostelecká nějaká tmavá. no tak vykouknu skrz závěs, světla nesvítěj, na křižovatce limuzský a černokostelecký bliká policejní kára a blokuje směr strašnický divadlo. tak se vykloním z vokna trošku víc a v tý tmě vidim, že u tý zastávky strašnický divadlo stojej tramvaje a blikaj sanitky. asi tam někdo vlítnul pod kola, protože ta křižovatka je teďka pěkně rozmrdaná a ty cestičky a přechody přes díry pro chodce sou fakt napiču vyřešený.

update 21:32: Po srážce dvou aut jedno vzplálo, spadl i sloup s osvětlením a trolej. Hmm.. sice už je uklizeno, ale i tak sou novináři rychlí... :)

15.11.2010 v 20:07:56

neděle

no včera kolem půlnoci, bo spíš dneska brzo ráno, sem si sám sobě stěžoval, že se mi nic zaznamenáníhodnýho nestalo, a že nějak nemám ani inspiraci na nějakej veselej obrázek. naštěstí se dnes vše v lepší obrátílo, a pobavily mě dvě storky:

1) no bude zase odborářská stávka. tentokráte 8.prosince. No dozajista maj státní úředníci za co bojovat, vždyť to, že v pátek po 12té hodine už nikoho na úřadech neseženete, je fakt špatný a měly by se ty pátky zrušit úplně. aneb jak řekla moje matka: "máňa z finančáku zase pojede do prahy, po stávce si nakoupí a večer si zajdou do divadla."

2) ale to je velmi vypečená historka. no přispěli k ní český dráhy, s nimiž cestovat je skutečně jako výlet pod vlivem lsd. jedu si to takhle neska do velimi za příbuzenstvem, přežrat se na obědě knedlíkama, zelim a masem, pokecat a zavzpomínat. no jel sem teda osobákem z libně, cesta ubíhala velmi v poklidném tempu do doby, než sem zaregistroval pána sedícího přes uličku, kterak se někde mezi klánovicema a úvalama sebral a šel směrem k toaletě. nijak sem tomu dále nevěnoval pozornost, než mé uši zaslechly jakési dupání či mlácení. no nejdřív sem si v duchu říkal, jestli to nejsou děcka co jedou s rodičema v horním patře, ale když mlácení a dupání neustávalo, chtěl sem se zvednout a jít se podívat co se děje, protože se mi prohnala hlavou myšlenka jak z filmu "ty vole, že von se na tom hajzlu zamknul a teďka nemůže ven".
no to už sme byli někde u tuklat, když teda vešel mezi nás průvodčí - mladej kluk, a začal ty paní co tam s ním seděla vysvětlovat, že pán se zamknul na hajzlu a jestli by mu nepohlídala věci. paní nejspíš nebyla do páru s pánem. no to je jedno, protože mi v tu chvíli prostě velmi, ale velmi cukali koukty u huby...
Takže sme takhle dojeli do českýho brodu, tam už čekal nějakej udržbář s majzlíkem, kladívkem a šroubovákem, chvíli zkoušel dveře a pak sem zaslechl smrtící větu "musí počkat do peček, tam se čeká na rychlík". no a vyjeli sme, u klučova paní předala hlídaní věcí pána čerstvě přistoupivši mladé dámě, protože sama vystupovala, mladý průvodčí pak ještě jednou dámě vysvětlil v čem spočívá její úkol, lehce ji to pobavilo, ale neodmítla. v poříčanech byla vyzkoušena ještě jedna rychlá záchranná akce, ale taky bezúspěšně, akorát pro mne měla celkem vysokou informační hodnotu, páčto sem se dozvěděl, že pán by měl v pečkách vystupovat.
takže sme dojeli do peček, tam už čekal nějakej pracant s kufříkem s nářadím, chvíli se ozývaly nějaký rány, pak projel rychlík, pán z hajzlu ke svým věcem nepřišel a vláček se rozjel směr kolín. já ve velimi vystupoval dveřma u inkriminovaný toalety, jelikož sem se chtěl teda ještě na závěr podívat jaká je situace, u dveří toalety sem spatřil pana průvodčího jak chudáka pasažéra ujišťuje "že po něm nebudou chtít náklady na dopravu zpátky". A tady pro mě zazvonil zvonec a pohádky byl konec. A jestli tam ten pán neumřel na infarkt z klaustrofobie a v kolíně ho nedostali ven, tak šťastně dojel až na konečnou do pardubic.

14.11.2010 v 21:03:11

uklízecí

neska sem měl uklízecí den. a nějaký ty tři pračky sem vypral, vyluxoval a vytřel. no sem docela ko. počasí taky solidně valí. celkem hic. tady ce strašnicích nic novýho, celkem standart. nějaký ty uzávěry, rekonstrukce křižovatek a opravy chodníků. vypadá to na smlouvy uzavřený těsně před volbama s tím, že má bejt hotovo do vánoc. jo vánoce. zatím se ještě nerozjela předvánoční masírka, ale očekávám to v nejbližší době.
taky sem byl ráno na poště poplatit nějaký ty složenky. no fronta tam byla k posrání až ven, ale odtrpěl sem ji. cestou z pošty sem se stavil nakoupit nějaký potraviny a maso, abych mohl zpracovat zbytek potravin co mi nechala ivka v ledničce. no v podstatě mi zbejvalo asi kilo mrkve, tak sem ji podusil se slaninou, šalotkou a s kouskem plecka. takže sem se dneska vlastně nenudil bych řek.

13.11.2010 v 21:05:45

ipv6

no, protože se pomalu, ale jistě blíží doba, kdy je potřeba se začít dívat i po ipv6 sítích, a protože mě upc ještě asi dlouho nativním ipv6 neobdaří, smáznul sem v make.conf svýho gentoočka minus u flagu ipv6, pak sem dal emerge --update --deep --newuse world && emerge miredo && /etc/init.d/miredo start a bylo vysmáto.
je to tunel, takže nic moc svižný, ale lepší než nic.
jo a rebuild kernelu, protože v něm sem měl ipv6 taky vypnutej. jo a pár minut čtení popisu ipv6, protože to vymejšlel nějakej šílenec...

jo a mplayer včera oslavil deset let. supr projekt.

12.11.2010 v 21:53:24

houmlesáci

jo, vokolo těhlech houmlesáku jezdim 133tkou na žižkov k vočku. je to mezi naganem a nákladovym nádražím u mostu přes koleje. dycky sem si říkal, kdože tam vlastně bydlí. solidní kolonie. jinak článek vo hovně, plně nevyužitý dobře zvolený téma.

12.11.2010 v 14:24:33

vrtule

no neska sme se byli najíst ve vrtuli a udělali sme tristní zkušenost. poté co sme si objednali hotovku koprovku, čekali sme na ní přes půl hodiny, i když byla restaurace poloprázdná. Museli sme ji zaurgovat a až poté sme se dozvěděli, že kuchař někam zašantročil objednávku. No, dement se nám tak na půl slova slova omluvil "vomlouvám se" a bylo cejtit, že si k tomu domejšlí "vy čůráci dementní, co byste ještě chtěli". No, na dotaz "co kdybysme teda jako náhodou zapomněli zaplatit" čuměl jak idiot, takže to bylo dneska bez dýška.

11.11.2010 v 13:52:24

fligna aneb flignit

no zaregistroval sem v logách krásnej výraz: "flignit". Flignit to je něco jako se poblít a nebo se flákat. Já osobně nemám od ničeho k ničemu daleko, protože když to tak zhodnotím, tak realita se za posledních třicetpět let docela pěkně změnila. Ale to každopádně neznamená, že v tývý soutěži kuchařů a kuchařek "Na nože", tříčlenná porota složená ze dvou mužů a jedný ženy, vyhodí z posledních čtyř soutěžících poslední ženu. No feministky a genderový aktivisti/tky by se posrali.
Já nevim, ale můj stav současný je takový, že komentovat některý dění, je něco jako říkat pedofilovi, aby si přestal honit nad štrnáct dní studenou desítkou. Ne promiňte, asi budu cynik, ale to s tímhle měli přijít, dokud byla anička rozmrdaná, ale živá. krutá realita žití.
No, ale dost bylo implantovaných myšlenek. zejtra musim vstávat kolem sedmý, abych stihnul vyvenčit hafiny a pak vzhůru na konferenci vo bezpečnosti počítačů a těch věcí vokolo. no, blbý je, že bych se mohl zůčastnit toho davovýho šílenství, kde odhaduju počet lidí kolem dvoutisíc, tak se musim zaregistrovat do vosmi čtyřicetipěti, abych se mohl zůčastnit losování o hodnotný ceny. letos nás lákaj na dvacet rádiem řízených autíček. no i když sem v životě vyhrál většinou hovno, chci to zejtra zkusit, abych si nemohl vyčítat, že sem to nezkusil, když už mi konference byla zaplacena.
Jo a závěrem chci říct, že když sem nastoupil do busu směr vočko, tak sem na sobě měl kalící hadry do hospody, aby nevadilo, že zasmrádnou. Což by nebylo až tak nic divnýho, že sem byl voblečenej, když sem do toho busu nastoupil. Zajimavější bylo dění následující, protože si asi tři-čtyři lidi vytáhli mobily a očividně si nejspíš poslali žádost o sms jízdenku, jelikož sem prostě a jednoduše v těch starejch hadrech musel vypadat jako revizor. a vo tom to je. jak by řekl klasik vyhledávač, prostě to je vo tom umět flignit. dopravní podniky by mě možná měli dát nějaký vyznamenání "čestnýho revizora", protože přestože jezdim zdarma, do kasy jim přináším jistý zisk. ze kterýho by se imho mohlo platiti moje cestování. tečka. neprošlo zpětnou alkoholově-zhulenou úpravou.

ps: kecám, přečet sem si to po sobě a přidal pár písmenek, který mi vypadly, háby toho nebylo málo.

pps: a musim říct, že sem se dneska v práci nenudil, aby to nevypadalo jako "ten čůrák se zase nudí, tak chlastá, hulí a pak píše ty svý sračky".

09.11.2010 v 22:31:46

revizoři

no to abych si pořídil boxera a nebo aspoň pepřák.... Převratné rozhodnutí: Revizor má právo člověka bez jízdenky zadržet

09.11.2010 v 14:50:09

Vanessa - Fízl na speedu

Vanessa zdá se vydala nový video :)potkal jsem ho v devadesátým roce
už tehdy za nic nestál
křivej pohled a zpocený ruce
je to zrůda, který mávám
nevěděl jsem, že nás tehdy všechny
práská

žádnej kámoš, fízl na speedu
žádnej kámoš, fízl na speedu
žádnej kámoš, fízl na speedu
žádnej kámoš, fízl na speedu

jako blesk
temnou nocí
uhání přízrak
státní mocí
vyslanej

z cesty! z cesty!
z cesty! z cesty!

žádnej kámoš, fízl na speedu

žádnej kámoš, fízl na speedu

žádnej kámoš, fízl na speedu

žije na opačný straně
mýho vesmíru

zná všechny ulice, zná všechny města
zná všechny holky, zná tajný gesta

úplatnej hajzl
u-plácanej
z kurevskýho těsta

je to prázdej bastard
je to sjetej fízl

žádnej kámoš, fízl na speedu
žádnej kámoš, fízl na speedu

je to prázdej bastard
je to sjetej fízl
žádnej kámoš, fízl na speedu
žádnej kámoš, fízl na speedu
žádnej kámoš
fízl na speedu
žádnej kámoš
fízl na speedu

dnes večer
vyrazim ven
nacpu se viagrou a speedem

už mi stojí
jako obama
vydrhnu si zuby
tvejma chlupama

je to prázdej bastard
je to sjetej fízl

žádnej kámoš, fízl na speedu
žádnej kámoš, fízl na speedu
je to prázdej bastard
je to sjetej fízl
žádnej kámoš, fízl na speedu
žádnej kámoš, fízl na speedu
žádnej kámoš...


09.11.2010 v 14:11:17

vřsr

no protože sem byl vždycky na základce nástěnkář a tuto dobu sem celkem hekticky prožíval, protože jsem dostal krabici se špendlíkama, propíchanejma písmenkama a několika fotkama s velmi zničenejma rohama, jenž schématicky znázorňovali tehdejší akční dny. trvalo asi do šestý třídy, než než mi byla vysvětlena záhada velké říjnové socialistické socialistické revoluce, která se slavila sedmýho listopádu. ano, první ukázka paradoxu celýho socialistickýho myšlení, který mělo poznamenat mysl budoucího občana socialistické země. takže jedna taková tématické koláž k výročí vřsr:

velká říjnová socialistická revoluce


07.11.2010 v 23:23:00

joint

Joint alias brko


07.11.2010 v 22:43:39

déšť

do města přišel dnes déšť a přinesl sebou skutečný podzim. přišla podzimní melanchólie a vzduchem se nese směska pachů, tak jak je voda smejvá během svýho putování z výšin nebeských. voda dopadá tiše a rovnoměrně, vlkost se zcela nenápadně vtírá do všech zakoutí ošacení. těch pár opuštěných postav putujících ulicemi, který jsme potkávali, nepřinášeli do reality žádný vytržení. mokrý stíny jdoucí padající vodou. nacucaný listí, spadaný jabka, poslední růže a zbytky trávníků. létu došel dech a podzim jede na plnej plyn.

06.11.2010 v 20:12:23

nejvyhledávanější výrazy a slovní spojení za minulý měsíc

tož malá statistika za říjen:

1. krychlič 23x
2. komix 22x
3. krychlič pardubice 15x
4. vyhuleny 10x

skoro bych řekl, že krychlič z pardubic se stává celkem fenoménem...

04.11.2010 v 22:33:25

dva postřehy

nobelovku za ně nedostanu, ale dovolím si na základě pozorování tvrdit:
1) Fena rozpozná na televizní obrazovce člověka od zvířete. u zvířat mám podezření, že je mladá rozpoznává podle tvaru, to jest pozná druh.
2) psi sní. někdy ve snu řešej běhací, štěkací a jiný prudící problémy. projevuje se to pohyby spícího psa.


04.11.2010 v 22:26:17

jetolepší

nato, že sem včera šel spát brzo a ráno se probudil výborně vyspinkanej, s pocitem dobré nálady, která se však změnila poté co sem vylez ven. jakože sem byl příjemnej, ale měl sem takovou vnitřní chuť někoho vyjebat a nasrat. lehce sem si zpravil žáhu na želivárně, kdy tlačící se řidiči ucpali křižovatku, takže stáli i na přechodu a fakt se nedalo projít. no musel sem si zakřičet "vy vyjebaný čůráci" do těch jejich staženejch vokýnek.
tož sem pak doma umyl nádobí, vyvenčil holky, zcivilizoval sebe a ubalil si brko na relax. musim vymyslet, cože budu o vejkendu jíst.
jo a uvařil sem si čaj s citronem a medem.
a ještě sem chtěl jednu věc. to jen pro takový pobavení jak probíhají současný vyjednávání o koalicích na obecních úrovnich. modrá versus oranžová a jejich, dle mýho názorum zrada na vlastních voličích. Vono se vo tom v mediích k mýmu překvapení vůbec nemluví, i když jako obyvatele této země a prahy by mě to celkem zajmalo, tak údajný rozpočet magistrátu hlavního města prahy na příští rok je 47miliard. jo, takže vo co tam na tom magistrátu vlastně de, že? :S

04.11.2010 v 20:14:34

alkoholická apokalypsa

no, jestli čekáte nějaký brutální líčení, co všechno sem zničil a zabil, tak jste na omylu, protože i přestože mám v hlavě myšlenek jak nasráno, nejsem schopen je vypustit do kyberprostoru, jelikož sou úplně v hajzlu. je jich prostě moc a momentální stav nelze nijak dobře popsat, než, ne-li pouze jako maximálně intoxikovaný a zmaštěný. nebude míti dnešní názor větší váhu, než-li toho, že posraný max stále bubnuje - a to sem odcházel z domu kolem páté, a nebudu to dávat do souvislosti s tím, že na jeho zvonku zmizela cedula "max & gill". gill šla asi do hajzlu, protože ji jistě střední evropa nebavila.
no vona vůbec střední evropa je taková přivožralá.
jenže mě to nebaví, ánžto sem dnešní limit zápisku splnil, a vůbec si nepředstavuju, jak maxovi za jeho bubnování brokovnicí z velmi blízké vzdálenosti dělám z hlavy hromadu sraček....
ne, jinak sem úplně v pořádku, akorát s těma výpadkamam krátkodobý paměti nic moc neudělám... nasrat zmrdi.


03.11.2010 v 22:37:02

něco pro pamětníky

03.11.2010 v 10:56:20

nobelovka

hmm, pro tentokrát dokázali zase britští vědci, že láska je jako fet. kdybych prolistoval pár let zpátky, tak bych možná našel teoretické téze na toto téma, a otázka zní: Dostanu nobelovku? :)

02.11.2010 v 20:40:14

vyprovození

taxem byl vyprovodit ivku na bus směr norimberg. no bylo to knap knap, protože sme jeli jednu zastávku metrem z muzea na hlavák (ano bus jel zcela nečekaně z hlavního nádraží) a ty čůráci revizorský řádili v uniformách jak černý ruky. no musim říct, že tý skupince, ze který se na mě vynořila ruka s plackou, sem se vyhnul tím, že sem ji prostě neviděl, a ten zmrd co by v prvním vagóně, páčto do něj ivka chtěla jít, byl fakt nepříjemný překvapení. naštěstí se k nám nedostal, protože se věnoval nějaký skupince. No adrenalin jako prase. Ale protože sem rozhodnutej jezdit zdarma tak dlouho, dokud neprojezdim přesně tolik co stál projekt opencard, nějak mě netrápí, protože revizoři sou jen takovej prvek co znepříjemňuje cestování emhádé.

02.11.2010 v 14:21:18

jo a budu zase vopuštěnej

protože ivka zase jede zejtra za prací do říše. chjo.

01.11.2010 v 18:52:04

malý podivení

1) Celkem solidní drzost, stačí vypadat sebevědomně, stylově a bejt trochu suverénní, a hle jak jde čórkařina dobře. Z toho chlapce něco bude, až se v kriminále doučí řemeslo.

2) No to by mě celkem taky zajimalo, co si mezi sebou posílaj za intimní fotky dvacetiletý studentky. asi si fotěj svejma mobilama s foťákama pipiny a vzájemně si posílaj. jo, kdeže sou ty doby, kdy sme jako mladý na lyžáku vokýnkem koukali do holčičích sprch a čuměli jak se ty děvčátka vzájemně prohlížejí. jo a dneska stačí mobil a internet. ne, fakt nevěřim.... možná by se měla uspořádat sbírka na pravníka mladíkovi a pak ho stáhnout o databázi... :)

01.11.2010 v 18:44:49

technický kontakt

no už podruhý za poslední měsíc sem musel použít technický kontakt, který je uváděn u domén. Mám takovej divnej pocit, že čím víc je na internetech lidí, tím víc je tam spamů a tím víc ty poštovní servery začínají mejly odmítat. Takže podruhý sem napsal mejla, že by bylo vhodný dát náš firemní server do whitelistu... :S nevim, ale začínám být s poštou velmi nespokojen a docela se těšim, až bude pořádně funkční dnssec...

01.11.2010 v 14:30:23

idol charlie sheen

ano je to můj idol. vyjetej zlikvidovat luxusní hotel, toť muj sen od dob, kdy sem viděl strach a hnus v las vegas. zatim sem se však zmohl akorát tak na pouhopouhé poblití hotelového pokoje.

"Přivolaná záchranka herce údajně našla intoxikovaného na hotelovém pokoji, který byl po jeho řádění s pornoherečkou Christinou Walshovou, jejíž profesní jméno zní Capri Andersonová, zcela zdemolovaný.... Několik svědků z manhattanské restaurace Daniel, kde Sheen s Walshovou trávili večer, však tvrdí, že ještě předtím jej personál podniku našel zcela nahého na toaletách. Na tváři měl mít přitom ještě zbytky kokainu."


01.11.2010 v 14:24:58