piča den

dneska byl piča den. naše systémy vykazovaly značnou dávku záhadný nestability, takže kromě toho, že furt zvonily telefony sem musel řešit, kde je kurva problém. no potom sme s kolegou usoudili, že to bude nejspíš zákaznikovou serverovnou, kam si pořídili dva racky s několika ibm blade chassis s tak třetinovým obsazením. do každýho toho chassis dva třistaosumdesátkový káble s elektrikou, no rozhodně teplota stoupla a tudíž občasný mejly s informací, že se budou muset některý nedůležitý systémy odpojit kvůli teplotě, asi měly logiku. no a pak taky u zákazníka vypadla největši exchangí store, protože jim došlo místo, a vůbec to bylo dneska nějaký divný. jo a mě se u RSAček rozpadla před tejdnem replikace ve směru od primáru k replikám, což sem zjistil taky až dneska. no a protože navíc do toho bylo nahlášeno asi 25 hlášení na helpdesk, tak se musely vyřizovat i tihle případi. no zabralo nám to s kolegou celej den a až někdy kolem štvrtý sme si mohli setřít alkoholovej pot z čela, neb z kolegy vypadlo, že si včera koupil tuplák a skočil si do hospody na jedno pětipivo. no a já na tom taky nebyl nejlíp :)

30.06.2010 v 21:24:06

Kuky se vrací

No já sem prostě musel. Kuky se vrací...

Kuky se vrací


29.06.2010 v 15:11:36

Memento

no v podstatě vzhledem k tomu, že je vedro a mě to moc nemyslí, i když za to nemyšlení spíše může včerejší neplánovaně protáhlá návštěva vočka, ze který sem odcházel s menší sekerou a větší vopicí.
a protože mi to nemyslí, a já si hraju se svým miláčkem, kterýmu jsme se rozhodli koupit do serverovny klímu, protože teploty blížící se ke štyřicítkám asi nejspíš nedělají technice úplně nejlíp. A to sem ještě nevymyslel, co na něm budu provozovat. Asi nakonec skončí jako zálohovač internetu. :)

Jinak mě dneska při sledování vývoje politický scény napadlo, že s náma asi John pěkně vyjebe...

Věci Veřejný


29.06.2010 v 14:52:55

havárka v libni u nádraží

neska sem jel do přelouče za maminou pořešit nějaký věci a v Libni u nádraží sem se zrovna nachomejtnul k pěkný akci.

Havarka Libeň 01

Havarka Libeň 02

Havarka Libeň 03


27.06.2010 v 12:29:40

práce neska u zákoše

neska sem byl celej den u zákoše, integroval se rsa am a itim. byla to prdel, zvláště ad je mrdka, který dělaly problém dotazy, jejichž výstupem bylo víc než 10k položek. ale povedlo se a sem spokojenej :)

25.06.2010 v 18:09:57

¿qué quieres?

no, dneska stručně. když už sem vám svýho miláčka představil, tak musíte mít přeci pochopení. ;)

mimochodem, docela sem si připomněl svoji pravou identitu, neb tak nějak po těch letech asimilace mezi místní domorodý obyvatelstvo, sem úplně zapomněl na to, čím sem vlastně býval a jak jsem se sem dostal, vyhuleným mimozemšťanem. Což má sice svoje výhody, neb i vesmír se vyvíjí, ale někdy je holt nutný si připomenout tu neskutečnou rozlehlost a opuštěnost vesmíru, kde miliardy světelnejch let v hlubinách studenýho a temnýho prostoru, mezi galaxiemi, žijí entity, jejichž stáří je pro kohokoliv děsivě nepochopitelný a se kterými nebude snadný setkání.
takže takový je snění, ale když se chcemež navrátit do současný krutý reality, tak snad vás nevyděsím sdělením, že již dávno jsme sledováni a monitorováni a v podstatě jakejkoliv odpor je marnej. nepřipraveni, budete vyhubeni. jenže vono je to těžký, nás malý kolečka nikdo neposlouchá, byťžme sme důležitý kolečka, a jejichž porucha může bejt pro systém smrtelná. Ale rozhejbat malým kolečkem velký soukolí dá trošku zabrat.
v podstatě je to celý vo masírce, kdo koho zmasíruje a s kým vyjebe. Předávání informací je vymejvání mozků. A podle toho, jak si necháte vymejt mozky, tak ovlivníte chod vesmírnýho stroje. A setkání s nejstaršími možná i přežijete. Otázkou však zůstává v jakejch podmínkách.

Poznámka ufona: No, a kdybych si náhodou chtěl po letech vzpomenout co sem tímhle výše zmíněným myslel, tak sem se volně inspiroval Stephenem Hawkingem, jehož seriálovou minisérii Into the universe teďka sledujeme. V podstatě asi bych řekl, že tam panáček někde daleko byl - stejně jako já, takže dokáže popsat to, co já nedokážu, tak aby jeho myšlenky mohly býti uchopeny dalšími generacemi. Uděláno tak dobře, aby se mohli stručně a jednoduše zamyslet i ti, kteří sice tuší velikost vesmiru, ale bojí si to přiznat a připustit k tělu. Možná vás pozemšťany něco naučí a až jeho tělesná schránka odejde, opustí ji a "odletí" šířit víru dál. Věrozvěst.
A druhá inspirace je něčím velmi, ale velmi pozemským, starým známým Jirkou, který v podstatě došel k názoru, že části obyvatel byl vymyt mozek. Von si prostě nepřizná, že to projel kvůli sobě a že ho bylo všude jak nasráno.
Imho úplně na závěr, výsledek malýho sociologickýho průzkumu. V předminulý anketě ta menšina, která hlasovala pro paroubkovo vítězství ve volbách, měla pravdu, ale k moci se čssd nedostala (zatím). upřímně, taky sem hlasoval pro jeho vítězství. holt je to někdy těžký se po celej život pohybovat v menšinách, to je samá diskriminace, ale blbý je, že je to právě vo tom.
24.06.2010 v 21:20:04

miláček

mám v práci na stole novýho miláčka. Včera jsme spolu strávili moc pěkné odpoledne a přestože se nejdřiv bránil, tak se mi ho podařilo zlomit, ukecat a spustit :)

(Sun SPARC Enterprise M3000)

M3000

M3000


24.06.2010 v 11:53:22

dneska klid

dneska je klid. práce odsejpá od ruky, ale nic vtipnýho nebo trefnýho mě nenapadá. Jo, z dovolený zůstaly už jen ty fotky a mý opálení taky už bledne. Holt střední pásmo geografický. Ale jo, musim říct, že už zase se mi pomalu začínaj čechy líbit, protože je to země krásná, fotbal je tu oblíbený a tráva zelená... :)

Malej IT forek (přišlo mejlem) :)
Retardi


22.06.2010 v 14:17:05

imho

asi stárnu, když dávaj písničky mýho mládí v reklamě. a to nejsem nejstarši nejstřízlivější ročník....

ha ha ha, paroubek a identity,,,, mimochodem paroubek je jako mediální nepřítel pryč, je nutno najít jinýho.

21.06.2010 v 22:52:12

síť

no v pátek nám přepojili racky ze starý kabeláže na novou a dneska sem musel řešit proč nám nic nejde. naštěstí moje vyhulená hlava na to přišla a pochopila, že ty starý switche se musej k novýmu připojit na pevně daný porty a ty porty ještě manuálně nastavit. holt cisco.

21.06.2010 v 17:24:38

fotky z dovolený

pár momentek z dovolený zde.

18.06.2010 v 20:03:49

vzpomínky na minulost

vzpomínky na dovolenou mizí tak jak se loupe má spálená kůže. já bych sem i nějaký fotky nahrál, ale protože mám po dovolený a oldřich hnedka druhý den po mém nástupu taky zmizel na třítýdení dovolenou, kterou si hodlá užít v rumunsku. no, hlavně aby si nepřivez nějakou zamilovanou rumunku. já se už třetí den věnuju jednomu problému s RSA AM, který zřejmě je úplně zcela někde jinde než sem si původně myslel.
ale aspoň že včera vočko mi ukázalo, že i v čechách je krásně.

17.06.2010 v 18:19:09

český restaurace

mám po dovolený strach jít na oběd do restaurace. tak nějak sem si zvyknul, že když du na maso, dostanu masa tolik, že se toho poseru. tak nějak když si du dát salát, dostanu salát. Ne jak je zvykem v českejch restauracích, kde dostanu placku něčeho co vypadá jako scvrklý maso, ještě s posranou gramáží, hromadu posraný přílohy, kterou vlastně ani nejim a nepočítaje v to podivný styl takzvaných obloh, který spočívaj v jednom plátku rajčata, okurky a jakési podělané nastrouhané mrkve. Ale hlavně, že se chudák zákazník vejde do 70kč včetně polívky a piva.

15.06.2010 v 17:23:29

první den v práci

no takže mám za sebou první den v práci, a bylo to děsný. Už jen smutná ranní deštivá cesta do práce tramvají číslo 11, ve spolecnosti bílých spoluobčanů, kteří mě připadali jako zombies byla bombastická. V podstatě sem dneska radši nevylezl ani z kanclu, protože si tak nějak nechci kazit vzpomínky.
Začal sem třídit fotky, abych se teda jako pochlubil, co sme všechno viděli, ale bojim se, že krásy přírody nepřekonají kurvy ze santa cruz :)
Ale upřímně musim říct, že Kanárští mě velice zaujali a v porovnání s tím, co jsou češi.... Aneb jak na letišti u gateway 19 poznáte, že odlítá českej zájezd? Čekací křesílka jsou obsazeny stylem: čech, tašky, čech, tašky, češka, tašky, tašky, čech, tašky.....

No, du se aklimatizovat k vystřelenýmu vočku a tajně doufám, že bude dršťková.... :)

14.06.2010 v 16:33:21

z5

o5 naz5 v čechách. přílet dneska ráno lehce kolem třetí, pak spánek a zaspání, vyzvednutí hafinek z psího hotelu a teďka relax.
upřímně největší radost mám z toho, že zmizely Paroprasečí bilboardy, a že mě již nestraší kikina ze slovenska a její sexy mozek. Paroubku zůstaň si kde chceš, ale už nevylejzej na povrch. Imho špekulovat nad tím, co předvede Radek John a jeho VV, radši nebudu. Ještě pořád sem myšlenkama u moře a tak nějak se adaptuju opět na českou mentalitu. kanářani jsou jiní, takový autentico...

12.06.2010 v 18:52:51

las curvas

Las curvas de Tenerife Santa Cruz mandos saludos a la Republica Czecha.


Las curvas


08.06.2010 v 02:54:48