karel gott mit uns

20 let po sametový revoluci dostane Karel Gott metál za zásluhy. tímto se santa klaus zařadil po bok takových velikánů jako byl gustáv husák...

Karel Gott mit uns


30.10.2009 v 12:45:36

opět pátek

nějak sem byl seklej. Respektive má nálada neodpovídala přesně tomu, co bych považoval za kreténsky kreativní. Tak nějak sem byl v outerý a ve středu na pívě, a docela mě ty špeky a piva stačily. Kromě toho, že sem měl čera rozmrdanou náladu, taxem musel vstávat brzo, abych byl po devátej hodině u meloucháře na Andělu. Naštěstí, říkám naštěstí, problém se vyjevil jako snadno řešitelný, což bylo super, jelikož to vypadalo na IT průser. Dostal sem za odměnu červený víno, na který sem zapomněl a vzpomněl si na něj až neska ráno při cestě tramvají, kdy sem si říkal "proč je ten bágl kurva tak těžkej". No, su kokot no.
Jo a dneska ráno cestou tramkou sem měl fakt lidi rád. Byly nějaký hnusný a mě srali.
Možná je to tím, že sem stále opuštěnej a leze mi to možná na maják. Tyhlety odloučení já bych zakázal..... :S

Jo, a tohle je jedna fotka vod vočka, abyste věděli na co pokaždý čumim.

U vystřelenýho voka


30.10.2009 v 12:42:34

koláč

bolí mě po vejkendu celý tělo. vypadal sem fakt pěkně během vrcholu. tak krutě jako v sobotu sem se fakt dlouho nezeblil. ale hlavně že byla prdel. a protože sem si nasbíral nějaký švestky, taxem si udělal neska švestkovej koláč.

Pekáč švestkovýho koláče


26.10.2009 v 21:16:42

pátek svátek

no mám tu konečně pátek, můj velkej svátek, protože jedu neska doprdele. Což je super. Neska mě to tu nebavi, kolega hlídá takovýho blbýho černýho psa a já nechápu po kom ten pes je.
No to je jedno, jinak na naší ulici k současnýmu vietnamskýmu krámku přibyl další - o dva vchody vedle - a já sem jen zvědavej jestli tenhle ťong vydrží aspoň o pár dní dýl než ten předchozí. Já fakt ty rákosníky nechápu, už by jim někdo ze země Pongů měl vysvětlit, že padesát Čongů v jedný ulici se prostě uživit nemůže. Byťže to dozajista bude "paně, dobrý cena".
Jo a taky naproti nám vzniká nějaká čínská restaurace. Asi bude trošku kreativní, protože je vymalovaná moderní pastelovou kanárkově žluto-oranžovou barvou. tak to je vše pro dnešek, tedy kromě toho, že mám furt problém rozeznat od sebe vietnamce a číňana.

23.10.2009 v 11:04:03

štvrtek

mno, kromě toho, že sme v outerý byli v bučovicích a já byl čera u vočka, který musim označit za obzvláště vydařené a velmi vypečené, byťže proběhlo v takovém, řekl bych, komorním kroužku.
A protože mám neska kocovinu a musel sem třídit zásilku ápéček, tak sem takovej nějakej vyblitej a nic se mi nechce. No pravda, nedávno, někdy minulý týden, sem vypral a v neděli asi budu muset zas. Protože asi budu špinavej, jelikož jedu zejtra s Tarou na vejlet k českej lípe do přírody, na což se docela těšim, protože vypadnu z města. No, snad nebude halda sněhu a zima, i když sem včera celkem rychle našel i jégrovky.
Mno, musim říct, že jak je ivka pryč, tak mám občas problém najít kde co je. Ou je.
A neska mě pobavila tato dáma, která dokázala je judrů z plzně je u nás asi víc, než bysme si byli ochotni přiznat.... :) Má tak trochu moje sympatie... Ale upřímně, tady v těch končinách je někdy tak blbo, až to bolí...

22.10.2009 v 19:40:16

psí život hardcore

včera večer se terezce přetočil žaludek. Ivka zvládla sehnat v Dusseldorfu noční veterinu, tak ji tam odvezla, kde byla chudinka psí odoperována. Dneska už prej byla na chvíli venku, ale vyhráno bude mít hafinka podle mě až za pár dnů......

19.10.2009 v 11:35:14

maminčino potěšení

tedy vážení, jsem stále opuštěný ufon, který vyplňuje svůj čas v opuštěný domácnosti různým domácím povinnostem. Zatím mám za sebou odmražení ledničký, rozebrání, vyčistění a odmaštění digestoře, vydrhnutí sporáku, vyluxováno a vytřeno.
Pravda lehce je, že z jednoho pejska je míň bordelu než ze dvou pejsků. ale se dvěma pejskama je větší prdel než s jedním.
Taky mi v pátek přišel dopis z finančáku. Musím jít doplatit daň z nemovitosti, protože když sme ji s Ivkou platili posledně, tak sme zaplatili - jak sem zjistil telefonickým dotazem na finančák - o 25Kč méně, než sme měli platit. No přišel mi dopis jak kdyby to byla pozvánka do kriminálu bez šance na odvolání. Prostě musim. Aby se z toho stát neposral.

Jinak sem stále v kontaktu se samičkou, který se teda moc nelíbí, že píšu smsky jednou denně a mejly, kdy se mi zachce. Já jen doufám, že to nevyvolá pocity žárlivosti, protože co já vim, co třeba takovej německej zahradník... že? A to že sem zblblej ze zoufalejch manželek a těma jejich mladejma zahradníkama..... :)

Taky musim říct, že dneska sem přemejšlel na svojí emoční degradací, kdy ve mě prostě ty malý děti žádný výrazný emoce nevyvolávaj. Já nevim, ale mám takovej divnej pocit, že ty maminky sou na ty svý potomky takový nějaký citlivý. Pořád se s tim ňuchňaj, na pořádnýho velkýho pejska šáhnout děťátko nenechaj, bo dokonce propadají hysterickým záchvátům, že jejich děťátko bude rozkousáno a požráno hafíkem. Taky mám takovej divnej pocit, že se občas maminky o svý miminka bojí a že představa, že by jejich mimi mohlo umřít nějakou hodně krutou smrtí třeba po koly přijíždějícího vlaku, se rovná maminčině noční můře.Jo a kromě tohoto veselého videjka, který mě mocinky pobavilo, sem zažil v pátek ještě jednu veselou storku. Byl sem nakupovat ve strašnickým albertu a musel sem si vystát velkou hnusnou frontu mezi důchodci. V albertu sou čtyři kasy, dvě zavřený a dvě byly jako otevřený. A u nich dvě fakt dlouhý fronty a v tý jedný frontě já. No já byl nasranej, potřeboval sem akorát pečivo a brambory, a neměl sem nijak potřebu se v tom podniku zdržovat dýl než sem musel. Ale musel... Při čekání ve frontě sem si všimnul, že nad kasou visí cedule, že pokud jako je předemnou víc než čtyři lidi a sou zavřený kasy, tak že dostanu jako omluvu tašku. Takže sem si pěkně počkal, zaplatil sem a zeptal se paní prodavačky, jestli mi teda jako dá tašku. No a jak sem teda zeptal, tak to spustilo nehoráznou lavinu hlasů naší starý generace, z nichž první byla bába co stála za mnou a prohlásila odvážným hlasem, který čekal, kdo se ozve před ní "to sem se právě chtěla zeptat taky".
Pani prodavačka se mě zeptala jakou chci tašku, taxem jí řek, že tu největší igelitovou co najde, a když sem jí držel v ruce, tak se ozvala druhá prodavačka, že to jako ne, že mají dávat pouze malý papírový a že tyhle igelitový stojej 9káčé. No, na to sem jí řek, že za takovou velikou frontu si zasloužim velkou pěknou tašku. A šel sem doprdele. Ale nevim nevim co ti důchodci za mnou, jestli se necítili ošizeni, když jim paní prodavačka začala dávat laciný papírový tašky. :)

18.10.2009 v 14:02:49

parukarka.cz

teda včera sem měl nechutnej zážitek na parukářce. Normálně sem byl domluvenej s kamarádem na pár brk a pár piv, pěkně na šestou. Dorazim tam, a už při příchodu mě mělo trknout, že se mě ten zkurvenej vlasatej "barman" ptá, jestli si dám pivo a jestli mi ještě někdo přijde. Já mu řek, že jako si pivo dám a že mi jako ještě přijde kolega, jestli to jako náhodou není problém. Von mi na to votráveně, že jako každej zakázník dobrej zákazník, tak si říkám dobrý. No a pak přišel kámoš, prej nepozdravil, vo čemž já pochybu, protože je vychovanej a maká v telekomunikačním a bankovním sektoru a vydělá za tejden víc než těch pět alkáčů - co na tý paruce sedělo a sedí tam pokaždý, když tam jednou za měsíc přidu - za celej rok dohromady, a ten vlasatej zmrd mu odmít natočit pivo že se prej jako má chovat slušně.
Já teda jako nevim, ale mám prostě svý představy jak by se měla chovat obsluha na výčepu. Já mu neudělám v podniku bordel, nic nezničím, piva vypiju, možná by i zahulit dostal, ale vyjebávat se nenechám. A to mě mrzí o to víc, že na paruku chodim aspoň minimálně už šest let, protože je to fakt pěknej kus parku a sem navíc fanda alternativní muziky co se tam vobčas hrává. Pěkně mě nasrali. I když některý náznaky o stavu a fungování paruky, jako třeba značně zhoršená kvalita piva za poslední rok, mě naznačovalo, že je v tom podniku něco špatně. Prostě příště si donesu lahváče a nenechám tam těm čůrákům ani korunu. Petici za zachování sem nikdy nepodepsal a už ani nepodepíšu. Změna nájemce paruce pomůže k lepšímu.

Možná to byla jen naše chyba, možná je většina návštěvníků spokojenejch a my sme byli ti první a jediný s kým bylo vyjebáno, ale myslim si, že v nás problém nebyl. Naštěstí nás zachránilo voko, ale důsledek toho je, že mám fakt kocovinu jaxviň.

16.10.2009 v 11:35:34

sníh

tak dneska přišla do prahy zima. První sníh. Celkem brzo.
Já jinak zaplatil složenky, pokutu, a sem tam kde sem byl předevčírem, než mi přišla vejplata :)

15.10.2009 v 10:50:01

fotky

jo a eště sem si vzpomněl, že sem včera vyfotil z dé jedničky pěknej efekt na dukovanama:

Dukovany


celej obrázek zde.

jo a ještě sem neska vyfotil takovej fakt dobrej vobraz, kterej měli v kyjově na gymplu na hlavním schodišti... :)

13.10.2009 v 22:03:15

opět praha

takže sem opět po krátkým vejletu do mikulova a kyjova zpět v práglu. No, myslim, že jediný zaznamenání hodný je akorát to, že jak se od neděle mění počasí, tak lidi sou z toho nějaký vykolejený. Nejenže nám nechtěla dát posraná hospodářka v mikulově nažrat v jídelně, že prej nám musí žrádlo zarezervovat klient a to ještě den předem, navíc neska v Kyjově se na mě ze zdi vyvalil celej rack, poté co sem do něj narval cisco wlan controller a cat3560, a měl sem kurva kliku, že sem byl natolik pohotovej, že sem ho chytnul rukama a vypodložil ho nějakým starým pc co leželo na stole a tlustou knížkou "Mistrovství ve Windows Vista". Holt asi první případ, kdy Windows zabránili pádu celýho systému.
Taky sem neska viděl při průjezdy Vysočinou svůj první sníh.
Teďka ležim u tývý, dávaj nějakej úplně ujetej americkej film vo tom, jak američtí hrdinové zachraňují svět před meteoritem či nějakým takovým kusem šutru přilítnuvši z hlubin vesmíru. Úplně vidim, jak scénarista přesvědčuje producenta "že to bude bomba, že tam je všechno, hasiči, armáda, skvělej odhodlanej prezident, zničená přehrada a v tom veliká love story". No, vypadlo z toho levný televizní béčko s mizernejma trikama a úplně dementníma hercema.

13.10.2009 v 21:01:07

novej server

mno, tento vejkend sem zkonfiguroval novej server. v podstatě budou tenhle mimozemskej deníček a ještě jeden web jako první přesunutý, abych mohl pár zbylejch detailů odladit na veřejným IPčku.
musim říct, že celá hrubá stavba včetně instalace debianu zabrala krásných 20hodin práce nonstop, a musim říct, že od poslední konfigurace v roce 2006 doba LAMP+Postfix+Mail services značně pokročila. V podstatě jsou ke stažení předpřipravený konfigurace, takže akorát naimportujete tabulky do databáze, nastavíte podle howto konfiguráky, přetáhnete pár nastavení ze starýho serveru a je hotovo.

Ve stručnosti celá nová softwarová konfigurace bude:

Debian Lenny
Apache 2 + mod_chroot
PHP5 + Suhosin
Mysql 5 + PhpMyAdmin
Postfix + PostfixAdmin + Amavis-new + ClamAV + SpamAssassin (no ty poslední tři sou akorát nainstalovaný, ale ještě nejsou propojený)
PureFTPd + PureFTPdAdmin (opustil sem s těžkým srdcem vsftpd a nasadil pureftpd kvůli lepší komunikaci s mysql, umí fakt hodně :))
Dovecot jako POP/IMAP + Squirrelmail
iptables

11.10.2009 v 22:16:35

já kokot

sem na sebe nasranej jak kokot. sem se neska nechal po roce a půl chytit zkurvenejma revizorama a to jen kvůli svý vlastní blbosti. Já, když je viděl stát na zastávce, tak sem hnedka věděl, že to sou ti zmrdi, který potkat nechci. No, nevylez sem, neposlech sem svý podvědomí a pykám. Holt po roce a půl zaplatim zkurvenejm dopravním podnikům 700kč. No jediný co mě teda trošku uklidňuje je, že oproti ceně lítačky na rok sem na tom pořád vydělal. Ale škoda peněz....

09.10.2009 v 10:21:49

socka zkurvená

jel sem nejčko koupit psí žrádlo a musel sem si dát socku ve špiččce. blil bych z těch lidí tam.

07.10.2009 v 16:37:22

outerý

no, my máme s oldřichem za sebou hustopeče, brno, blansko, jedovnici a vyškov. docela kus práce je za náma. takže teďka sem konečně už pár hodin doma, domácí věci a tara zajištěny a teďka se chystám natáhnout zcela barbarsky k týfce.

asi jediná mimopracovní historka dneška je, že ze zasranýho bubeníka se nevyklubal frantík s ženou, ale čistokrevnej amík, což by možná vysvětlovalo proč se chová jako ignorant a terorista, protože jeho bubnování není nic jinýho než čisto čistej terror. aspoň že netluče po vosmý hodině. No a dneska když sem přišel k domu, tak už od vstupních dveří na mě ve vejšce očí čuměl a4-kovej leták s fotkou kotěte a nápisem "videli jste naše kočka?" plus telefon a číslo bytu, na každým patře jeden a ve vestibulu rovnou dva. A protože nejsem blbej, vim číslo svýho bytu, taxem si v duchu dopočítal a vyšel mi amik. No, ne že bych tý kočičce přál něco zlýho, ale když si amík nedokáže se svojí holkou ohlídat malý kotě, tak jak chtěj bejt globálníma fízlama. No to je jedno, ale jen mě tak napadlo, že u našeho vietnamce se vyměnila pracovní četa....

06.10.2009 v 21:11:01

Prosciutto

no tak teďka sem v brně a žeru prosciutto. Vyborný. Myslim, že bych ho moch žrát tak dlouho, dokud by celou tu kejtu nesežral. :)

neska máme za sebou nakládačku v hustopečích a musim teda zodpovědně opět pochválit řezníka na hustopečským náměstí, protože sme opět dostali nehoráznou porci bůčku se zelim a knedlikem a za cenu jedný tiketky sme se nažrali jak ty prasata. Myslim, že pro lidi co se chtěj dobře nažrat a nechtěj utrácet majlant za malý křepelky v hotelu s.e.n. je to ideální varianta.

jinak pohoda, trávíme čas čekáním na to, než se upeče to zkurvený maso v troubě. No makrobiotik a vegetarián by se asi posral z toho všeho žrádla. :)

ivka je stále v dojčlandu, už píše i mejly, takže to skutečně vypadá, že i v tom německu mají internety. :)

05.10.2009 v 19:02:33

sobota

no rozhodně sem rád, že mám tenhle tejden za sebou. bylo to takový dosti náročný. musim říct, že setkání partnerů cisca bylo zajmavý, ale ne tak jako cisco expo. pravda večeře asi z pěti chodů co sem si naservíroval, snídaně ze dvou. šak to znáte, klasickej raut, selátko, šunčičky, salámky, uzený, sejry, stejky, kuřecí, gulášek, brambory, saláty, těstoviny. a do toho pivo, pivo, pivo, pivo, víno a prostě na co všechno máte chuť a sílu, tak to se musí vochutnat. Velká žranice.

Jinak teda kromě tohodle, mám za sebou i jiný pracovní výkony, musim se přiznat, byl sem párkrát potesknit si v hospodě, a hlavně sem pořádně větral mladou. rozhodně mám pocit, že milá tara poskočila v samiččím pořadníku ze třetího místa na první a dosti náležitě si to uvědomuje a užívá.

no a já se konečně dostal do formy pořádným spánkem, pojedl sem něco rizota, který sem si udělal, při sledování jakéhosi pořadu sabótáž sem se celkem solidně pobavil, protože jak skejťáci, cyklisti, inlajnisti, parkůristi a ještě nějaký isti, všichni svorně tvrdili, že to je právě jejich životní styl, cíl a směr a že nic lepšího není. no v podstatě měli pravdu.

03.10.2009 v 14:26:19