zachodový prkýnko

dostali sme do práce nový záchodový prkýnko. Na windowsich neběží, prdel nemasíruje, ale trůní se na něm líp než na tom starym. :)

30.11.2009 v 17:50:07

ernstové, dylojti a vostatní tydýti

no, na včerejší ict konferenci sem si opět uvědomil, kolik se na it byznys za posledních 10let nabalilo sraček a "vokecávajících" společností, který se přiživujou na výpočetní technice.
Já sem ochoten akceptovat názor, že auditor je občas potřeba, ale když mi začne nějakej takovej tydýt z ernsta a junga tvrdit, že voni měli na vysoký ekonomický v 97roce windows 3.11, a že je to podle něj začátek internetu v čechách, tak sice může mít pravdu v tom, že tou dobou tam ty 3.11 skutečně měli (my je například měli v roce 94 v černobylu a ty 3.11 na kartách hercules vypadaly fakt kouzelně zeleně :)), ale rozhodně úplně zapomněl na to, že v roce 95 až 96 se začaly výrazně ukazovat win95. Datum počátku internetu posadil do roku 1996, přičemž mu nedošlo, že akademická půda a tehdejší čsr byla připojená někdy v roce 90 a já v letech 94-95 proháněl telnet, mosaic a windows 3.11 s rozšířením winsock. :) Takže nevim proč, ale pořád stále mám pocit, že svět de piče kvůli takovejmhle kecálkům, který viděj svoje okolí jako jeden velkej byznys case a melou sračky a melou, protože většina populace jim nerozumí.

27.11.2009 v 15:00:10

80's

Mám takovej pocit, že se vrací do módy šílenej styl vosumdesátejch let. Viděl sem dneska pár trvalejch alá fena vod pudla a větší množství kozaček rusko-komunistickýho stylu. Nelíbí se mi tento návrat, protože z týhle módy sem blil už jako dítě.

25.11.2009 v 16:49:02

ict

tak aj na ict konferenci do nás hustěj, že krize ovlivňuje bezpečnost. no, vzhledem, ze opět pán opakuje klasickou hlášku, kterou slyšim posledních deset let na všech těch bezpečnostních konferencích, že stejně nejvíc kradou zaměstnanci, tak mám pocit, že za ty dva dny, který mě čekaj, se asi nic novýho nedovim. Nepříjemný je, že k snídani bylo připravený hovno a že dárek si můžu vybrat až zejtra po 16tý hodině, tak to bude asi dost žhavá nuda.
ale slova sou ke slyšení pěkný: krádeže, zaměstnanci, krize, nedostatek peněz, sociální sítě, pojistky a pandemie... Pravda, teďka přidal do povídání novinku: Vohrožený děti, facebook a úchyláci. Prej spousta dětí se podřezává z toho, že nemaj růžový tenisky.
co si mám myslet, že? :) Určitě počet bordelu lítajícího po sítích neklesne.

25.11.2009 v 09:23:38

projekt ukončen

no, takže sem slavnostně vytisknul poslední dokumentaci a můžu celkem v klidu říci, že po roce a třičtvrtě máme projekt hotovej. Teďka už nás čekaj jen případný reklamace. No, sem rád, že to mám za sebou, protože mi už z toho hrabalo. :)
No, ale jinak bude hrabat mý generaci až zestárne. Já vám nevim, ale někdy mám pocit, že ti novinářský braši sou myšlenkově pozadu. Například na idnesu už nějakýmu koumákovi došlo, co už ví průměrně matematicky a sociálně zdatný jedinec dávno, že náš důchodovej je v piči, a nejen že možná budou některý chudáci makat do 70ti, ale možná ani žádný důchody nebudou.
Dále, vážení pozemšťáné, nevim jak u vás, ale u mě rozhodně nebude elektronický bidet hitem vánoc, protože nikdy bych si nepoložil na hajzl nic, v čem je elektrika. A to nechcu vědět, co by se mohlo stát, kdyby elektronickej bidet chytil nějakýho vira. Možná by režim masáže přešel na režim odběru semene.
A americký experti.... Americký experty fakt nekomentuju, protože už můj starý učitel biologie říkával, že čistota půl zdraví a špína celý. Takže ať dou hygienicky dočista do bíla vysmažený maminky do hajzlu.


A poslední špek dneska je karta pražana, tzv. OpenCard. Možná si někdo vzpomene, jak sem před dvěma rokama nadšeně vykřikoval, že možná bude fakt super projekt, ale nakonec celý ty nadšený výkřiky šli do hajzlu, protože se po tehdejších volbách změnilo politický klima, hlavně pro nás. No osobně sem docela rád, že sme z celý týhle taškařice nakonec vypadli, protože sice pár jedinců je pěkně v balíku, ale jinak to bude vostuda maximální. Včera byla vo OpenCard krásná reportáž v Reportérech ČT, sice neuplná, protože mě nic novýho neřekli a hlavně stále ještě pořád nezačali zkoumat, kterej papaláš z magistrátu drží část anonymních akcií haguesu. Málo se porejpali a nebo neměli důkazy. Já sem rád, že sem z toho pryč a že sem tenkrát nepřijal nabídku haguesu pokračovat s nima. Profesně by to byla pro mě fakt asi velká vostuda. Takže jediný co po mý snaze z tehdejška zůstalo, je terminologie pro el. jízdný v praze. Například "validátor". No eště bych možná někde našel ten 40ti stránkovej dokument s vobrázkama co sem tehdá kreslil. :)
Nepočítaje v to, že pražská opencard možná jednou bude stát čelem k soudu, už jen pro zvolený méno, protože OpenCard je totiž framework pro práci s kartama. Mám prostě svý důvody, proč jezdím pražskou MHD načerno.
24.11.2009 v 13:53:56

přežil sem krista

no, můžu zodpovědně říct, že sem přežil krista a cítím se přímo božsky. pravda, proběhla neska nějaká ta myšlenková rekapitulace a myslim si, že mi zcela sobecky slouží její výsledek ke cti.
No možná by někdo mohl namítnout, že můj život za posledních pár let se krapánek vymyká takovýmu tomu průměrnýmu normálu "zrození, učení, zlobení, první manželka, první dítě, druhý dítě, ztráta iluzí, druhá manželka, hypotéka, nový auto, milenka a smrt." Někdy, když takhle tajně pozoruju kolegy v práci, mám pocit, že sou fakt strašně starý, i když sou věkově stejně jako já. Někteří se v aj divili, protože mi tipovali míň a na některých školách, kde jsme ztrávili poslední dva roky pracema, jsem byl uklízečkou považován za studenta. Příjemné, zvláštní a možná aj otázka k jejich zamyšlení. Možná že já sem ten zakrnělej a měl bych se vyvíjet. Ale co bych chtěl, mám skvělou ženu tak trochu střelenou, sem v podstatě zadlužený milionář, piju pivo, kouřím cigára, občas vyměknu a pak beru drogy. Děti mám rád, ale že bych z nich zase nějak stříkal "ťu ťu ňu ňu ňu" to mi taky nic neříká, byťže se to možná odemne očekává. Fakt nevim, ale řekl bych, že sem se svým životem docela i spokojenej.

happy b-day ufo


21.11.2009 v 12:20:38

včera

dobruška pak voko, neska vopoce jaxviň. Eště že se ukájím psaním projektový dokumentace. Neska bude obzvláště vykalená :)

19.11.2009 v 14:38:27

3x OLOL

no a ještě tu mám nějaký tři velký OLOLy:

Kůň se v poslední době choval podezřele a navíc trpěl infekcemi, na základě toho majitelka pojala podezření a do stáje nainstalovala skrytou kameru. Snaha se jí vyplatila a již brzy chytla podezřelého ptáčka. Což je docela zajmavý, protože křesťany, který se modlej a líbaj tisíc let starou kost, nikdo nezavře za nehygienické návyky. No a poslední OLOL míří firmě Microsoft, který asi přijde, že nevyžádaný reklamy je stále málo.

16.11.2009 v 14:42:22

meydan

no v sobotu přijeli tepličáci ve velice hojném počtu, takže musim říct, že konečně koulaudace bytu provedena až na dřeň. Zátěžový test bydlení proběhl na výbornou a večer sme ztrávili v crossu, kde se hrála diskotéka v podání pražský noční můry. No šichta noční to byla pěkná. Pivo, panáky a aj nějaký ty brka padly za vlast :)

16.11.2009 v 14:37:56

pandorum

Pandorum je scifárna přesně podle mýho gusta. :)

13.11.2009 v 13:48:03

voko

no čera sme slavili u voka oldovy narozky a byl to masakr fakt velikej :) myslim, že už sem zpět v realitě opět :)

11.11.2009 v 12:55:57

psí procházka

pár fotek z psí procházky aneb Tara a její klacíček, a Tara na koupališti v Přelouči.

09.11.2009 v 14:04:40

jatka po japonsku

čumim na Yamato a celkem dobrý. sice po japonsku natáhlý, ale čekání na závěrečný jatka sa vyplatilo. :)


07.11.2009 v 23:44:55

sobota

mno, musim říct, že dnešní sobotní podvečerní procházka s tarou mě naplnila nad veškerá očekávání. Což mě akorát nasralo, protože když chodim mezi normální lidi, tak většinou nečekám nic jinýho, než že narazim na kretény. Teda já sem hodně kritickej ufon, zvláště ke svýmu okolí, protože sám k sobě bejt kritickej nemůžu, natož přiznávat nějaký svý posraný chyby. No, ne že bych chyby nedělal, ale vždycky si je zdůvodním tak, aby každá chyba byla vyjímka co potvrzuje pravidlo mé nekonečné dokonalosti.

Já teďka dělám takovej malej soukromej výzkum normality lidí, kterej spočívá v tom, že je pozoruju a poslouchám. Jestli si někdo položí otázku, zda se jich i ptám, tak odpovím, že většinou ne, protože na sračky nemá význam reagovat.
No, v podstatě nechápu jednu věc, jak se tady ta slavná sametová revoluce mohla podařit, když snad 96procentům lidí stačí k životu v podstatě jen hovno a pocit vlastního malýho štěstíčka. Jakoby majoritní populace neměla žádný ambice, když dřív k životu jí stačilo nejdřív rudý právo a sedmička pionýrů, který sou dneska nahrazený TV Novou, Bleskem a Aha. Co si mám pomyslet vo lidech, když sou pořád stejní. Pravda, před revolucí lidi píčovali, že nejsou televize, pračky, auta a hajzlpapír, dneska pičujou stejně, hlavně před regaláma plnejch různobarevnejch hajzlpapírů a i když je ta role tvrdýho levnýho papíru za 9.90, tak stejně pičujou, že tohle by se dřív nestalo. Lidi fakt nemaj ambice cokoliv měnit, hlavně svý životy a nejlepší pro ně je, když jim ho někdo naservíruje v konzervě od narození až do smrti. Lidi nechtěj přemejšlet nad svejma vlastníma životama a nechtěj si přiznat svoji nekonečnou ubohost.
Mám jednoho kamaráda, kterej si teďka žije svůj hormonální sen šťastný budoucnosti, a ten se mi v jednu slabou chvilku přiznal, že je vlastně skromnej a že mu stačí ke štěstí fakt jen málo. To je sice fakt, že skromnost je jistě občas pozitivní záležitost, která se hodí, ale taky je to věc na překážku, protože brání v rozletu a člověka přirazí ke dnu tak, že skončí mezi sobě podobnejma. Já nevim, myslim si, že jako jedinec by každej měl mít nějaký ambice a ne se po nějakej šesti bo sedmi letech probudit a začít dohánět něco co se prostě dohnat nedá.

No a tím se chci dostat k jádru pudla, protože sem byl venčit a jako pejskař si myslim, že čím menší pes, tím menší ego páníčka a tím větší obava z velkýho psa. Minulej tejden sem například při půlnočním venčení potkal paní s takovým tim špicem, či jak se ta rasa menuje, a moje mladá, protože je mladá, si jen povyskočila, což způsobilo u paní velkej histerickej záchvat "chytněte si toho psa, když na nás útočí", načež sem musel zareagovat "ale paní, prosim vás...", no a co se ztrhlo pak mě docela i pobavilo, neb se za mnou rozevřal ječák "já nejsem žádná paní." V tu chvíli mi došlo, že sem asi potkal nějakýho kastráta, což mě teda ve Strašnicích asi nemá překvapit, že?
A dneska něco podobnýho. Jdu si takhle parčíkem okolo RWE a vidím, že v parku nějakej mejdan. Takže du kolem, vidím lampióny, děti, maminky a tatínky. No jo, já sem úplně zapomněl na svý léta na základce, kdy sem každý rok připravoval nástěnku k VŘSR a že v ten den bejvaly u nás ve městě i lampiónový průvody. Zdá se, že husákovy děti co maj teďka děti, z nějakýho pofiderního důvodu tuhle slávu slavěj do dneška. No, samozřejmě že nastala problematická situace: normalní vobyčejný lidi versus velkej pes, protože Tara ještě nikdy neviděla lampiony natož aby měla někdy možnost vidět malou roztomilou holčičku, co si tlačila dětský kočárek s medvídkem, a k tomu kočárku - nejspíš - maminka přidělala lampiónek. Tara se zamozřejmě rozštěkala, protože když něco nezná, tak se bojí a začně skákat vokolo a trošku poštěkávat. Zcela pochopitelně, já když se něčeho bojim, tak taky skáču vokolo a čekám co se stane.
Takže resumé je takové, že nikdy, ale skutečně nikdy, neokřikujte svýho psa "necháš toho, nebo tě zadusim stejně jako tu holčičku včera."
U malýho člověka se nesetkáte s pochopením....
07.11.2009 v 19:19:07

vjedci

ha ha ha.... sem to tady už psal před tejdnem, že tomu malýmu hajzlíkovi ze Strašic nevěřím.... :) Vesničani by měli udělat lynč, za to že si z nich chlapeček udělal prdel a měli by poslat džamile jako omluvu jeho uříznutej malíček...

06.11.2009 v 08:56:52

noc padla na město

a já vyrazil ven na pravidelnou večerní procházku se psem. vylezu z baráku, překonám pár osvětlených metrů hlavní třídy a zmizím v šeru parku, špinavý jednosměrky. Pes očuchává svý místa a hledá kde nechala jeho rasa stopy svý existence, a tam o kus dál - u křižovatky u kontajnerů, stojí zaparkovaný auto a v něm muž co vypadá, že noviny si čte a čeká. Když nechám se psem přetáhnout přes křižovatku a automaticky míříce do parku, musím projít před předním sklem zánovní škody fabia, kde v oranžovým světle pouličního sodíku oko poutníka mohlo spatřiti ženu, kterak mohutnými tahy svých úst masíruje mužovo přirození. Velice se mysl má pobavila představou zaklepáním na okénko automobilu a sdělením prosby "mohl byste prosím slečně vzkázat, že až dodělá svoji práci, aby to - pokud nepolyká - pak vyplivla na silnici a ne na chodník, protože to na tom posraným chodníku lížou všichni psi z vokolí".
Tahle veselá myšlenka mě udržela docela dlouho při veselých smyslech na smutné a deštivé procházce, kdy ani toho psa nebavilo rochnit se ve spadaným listí a vyjebávat na psy posledních důchodců odvážně se v tuto noční hodinu vydavši ven. Psí hovno bylo rychlý, u garáží v mokrý trávě, takže sem se ani nenamáhal exkrement nacpat do sracího pytle neb ho stejně někdo ráno odnese na botě a nebo odveze autem do jiný části města. A když už sem se blížil zpátky, mou mysl postiženou voyeurismem nenapadlo nic chytřejšího než to vzít opět místem, kde k vidění byl automobil a podívat se jestli to byla jen rychlá kuřba a nebo něco víc.
No a srdce každýho úchyláka by zaplesalo neb ve škodovce probíhala pravá auto mrdačka jak v kvalitním německým pornofilmu! No už sem měl aj foťák připravenej, ale když sem se příbližil na vhodnou vzdálenost, zjistil sem, že si tam vymrdali asi pěknej mrdník, protože skla byly zapařený a kromě kopulačních pohybů bylo vidět hovno. Jediným řešením by bylo zaklepat na okýnko a slušně poprosit, zda-li by nebyli tak laskaví a neutřeli si čelní sklo, že bych si je rád vyfotil, když už tady mrdaj.
To mě celkem pobavilo, nezaklepal sem a šel zpět na hlavní třídu, kde zrovna na protějším chodníku exhibovali dva měšťáci a pomáhali do sanitky naložit nějakýho opilce co to asi nedal v nonstopce. Joj, tady mě napadla třetí veselá myšlenka, poprosit ty strážce pořádku, jestli by nemohli jít vyřešit trapnou situaci támhle do jednosměrky, že tam jako nějaká dvojice veřejně souloží v autě a mě to strašně pohoršuje.
Prostě úplně obyčejná noc v deštivý Praze.

02.11.2009 v 23:14:54

dušičky

no neska sou dušičky neboli hello-ween a musim říct, že po dvaceti letech od revoluce se svět zmenšil tak, že ty posraný dýně lidi dávaj před baráky i u nás. Fakt mě tak globalizace sere. Rozhodně uzrál i v čechách čas na nějakýho toho Mike Mayerse, aby si i tady uvědomili, že tenhle čas nejní prdel.

No, kromě toho, že sem přežranej, sem neska koukal na otázky václava moravce a musim říct, že ten doktor Xindl Kindl z plzeňskejch práv je fakt asi mrdka na entou. Já si nemůžu pomoct, ale tihle vlasatí a fousatí strécové sou podle mě fakt pěkný uchyláci a slizáci. Nebyl sem dalek od toho, abych vrhnul.

Jo, a ještě tady máme záhadu hořícího domu, kdesi na území čech. No já nevim, ale ten chlapeček, kterej se vyskytuje skoro na každý fotce je mi těžce podezřelej. Vzhledem k tomu, že v tý reportáži říkaj, že ke vzplanutí dochází nejvíc kolem sedmý a pak po jedný hodině a více za slunečných dnů, tak bych skoro hledal i provázanost s klučinovejma aktivitama jako je škola a sport. Nevim, ale smrdí mi to mladým chemikem, protože každej průměrně vzdelanej člověk ví, že třeba takovej hořčík ve formě folie nebo pilin hoří fakt dobře a rychle.....

01.11.2009 v 14:44:23