malé zamyšlení

víte, já sem vobčas vnímavej ufon. zrovna už tak asi štrnáct dní registruju počínající masivní předvolební kampaň čssd do nastávajících voleb. chápu, že chce paroubek a jeho banda vyhrát, ale faktem je, že prostě ta kampaň ve mě vyvolává emoce.
No je to teda asi správně, protože vod toho je to kampaň aby vyvolávala emoce, ale mě to chca nechca nutí se zamyslet nad plakátem a předvolebním sloganem na něm, cože se mi vlastně snažej sdělit....

Předvolební program ČSSD 2009 1/2Předvolební program ČSSD 2009 2/2
31.07.2009 v 18:13:43

hurá vočko

protože jak mourovatej od včerejška pařim psaní projektových dokumentací k našemu, do finiše se blížícímu, projektu, tak se moc moc moc těšim na beer a jídlo u voka. :)

29.07.2009 v 16:16:53

břeclav

neska sme byli v břeclavi. no to vstávání v pět ráno mě málem zabilo. není to nic pro mě.
jinak sem musel tady na serveru posílit firewall, protože neska se to nějak celý sralo. byli sme under attack.

27.07.2009 v 21:13:50

hovínko v akvaparku

dojemný příběh malého českého člověka a hovínka v bazénu. (hd video included)

25.07.2009 v 12:28:14

hovězí ala stroganoff

no, protože sem měl včera kocovinu po středečním voku, kterou sem si vyléčil praci a večerním - náhodným - posezením u sousedů nad lahvinkama bílého, takže mi už dneska bylo jedno jak mi je, dal sem si řízek k vobědu a zbytek dne sem ztrávil plozením projektový dokumentace.
a protože sem teďka doma, ivka je někde v dačicích na fesťáku s kapelou, taxem si ráno koupil půk kila hovězího a zkouším uděla takzvaný hovězí ala stroganoff. tak čekám, jak to dopadne. no a jak na to tak čumim, bude to asi dobrý :)

no jinak si na noťasu teďka komplikuju nějaký to nový KDE 4.3 RC3 či co to je, a sem zvědav jak to dopadne. V minulý RC verzi mi už konečně začalo fungovat i v mý konfiguraci "nvidia independent x screen". Takže se asi začíná blížit doba, kdy opustim po dlouhý službě KDE 3.5.10.

24.07.2009 v 18:54:26

mimochodem

jel sem neska z anděla devítkou a zaslech jsem rozhovor jakýchsi dvou důchodkyň, který se pohoršovaly nad squterama jako nad sockama co nechtěj makat, a že by každej majitel domu měl vyhradit tři byty potřebným. No mě málem mrdlo, jak tramkou zasmrděl puch bolševika a socana....

21.07.2009 v 16:16:09

breakfest 2009

tož mám za sebou letošní breakfest. Letos sme teda fakticky nakonec byli s kamarádem pouze v malém počtu dvou osob, protože všechny ostatní - bych řekl - rozehnaly partnerky, špatná předpověď počasí a představa kalení na příchovickým ostrovu (pozn. heh as zkušenost z party "10let matchboxu", kdy lidi spali i v obci aj u hřbitovní zdi :)).
Takže nakonec sme skutečně jeli naprosto ekologicky, tj. vlakem a pak po svých, což je asi nejlepší možnost, jak se dostat na kalbu tohoto typu v příchovicích, sebou sem měl dvojí voblečení a dvojí boty. A udělal sem dobře!

Po příjezdu stavíme stan, cpeme svých pár ceností do kapes, jater a báglu, a vyrážíme se podívat, co za atrakce je pro nás připraveno. V šapitó to duní, pivo teče a my teda zastavujeme na pět rychlých absinthů, abysme se dostali co nejrychleji na "párty stav". Absinth a jointy nakládaj masakrózně a stále ještě za světla usuzuji, že budu asi na hadry.
No a v tu chvíli potkávám nějaký lidi, jestli prej nechci dekly (pozn. pro neznalé: trip, papír napuštěnej lsd), tak beru dva, jeden rovnou zakládám a druhej předávám kamarádovi. No já vím, sem už starší člověk, kristusova léta na krku, měl bych možná bejt víc zodpovědnější, nebrat takovýhle drogy, nepít absinth, o rodinu se starat a děti měl plodit, ale když mě prostě LSD baví.

No a tím pro mě začala párty. Teda to poslední co si pomatuju, bylo že sem zaregistroval v pátek v noci, že asi bude pršet, tak sem vyrazil do stanu pro bundu, jenže jak sem vlez do toho stanu, tak naběhlo LSD a mě vzápětí vystřelilo někam, kde normálně nebejvám, a jediný co si vybavuju, že občas sem se vrátil do reality a viděl jak nad stanem lítaj blesky a do plátna stanu buší kapky deště, což ve mě vyvolávalo strašný záchvaty smíchu, který me vrátili zpět do 1024té dimenze. No a pak to všechno utichlo, já se vymotal ze stanu, všude vody jak nasráno a já se smál na lidi, lidi se smáli na mě, skoro bych řek, že asi většina měla prdel z toho bláta.

No a pak už jen bedny, bedny a bedny, zvuk libovej, všeobjímající a já se jen vez do božího světla na acidový vlně.

To už byla sobota, světlo, zewling, pivo, jointy, pokecy, pohodička. Musim poděkovat za super jidlo co sem odpoledne dostal, tuším osel mi naložil maso, žampiony a chleba, který mě spravilo žaludek, zahřálo a donutilo mě na chvíli si lehnout.

Protože letos není špatný počasí a jiné vyšší moci žádnou výmluvou nejet na fesťák (letos prostě počasí akcím nepřeje všeobecně), takže kdo s tím počítal a pro koho byla tato párty - stejně jako pro mě - letos prvá a možná i poslední, tak si ji užil do maxima.
Dávám 9z10ti, bodík holt dolů za neovlivnitelný počásko.

Pár fotek zde.

20.07.2009 v 12:59:25

středa voka je třeba

mno, měl sem teďka pár hekticky pracovních dnů. V pondělí sme museli zachránit jeden disk s velkým množstvím důležitých dat. Holt po pěti letech začal nebohý disk odcházet do věčných lovišť po cestě, jenž začala být dlážděna vadnými bloky. Mno, musim říct, že se nám disk naštěstí podařilo blok po bloku překopírovat a posléze nový disk se starými daty zapojit opět do pracovního procesu. No, ale rozhodně sem se zapotil stresem.... :)
jinak byl čera na moravě zkurvenej pařák a docela mě sralo, že se silničáři rozhodli vopravovat snad všechny silnice a mosty, takže se nám cesta místy docela protahovala díky zkurvenejm vobjížďkám.

Mno, taky sme měli jet zejtra na breakfest, jenže kamarád má novou mladou partnerku a dneska přišel do práce s tím, že nepojede. Takže sem musel přeorganizovat plán a jelikož se nějak nehodlám zbavit potřeby poslechu muziky na hodně velkejch a výkonejch bedýnkách, tak sme se rozhodli se zbylým kamarádem, že pojedeme teda v pátek, pěkně olckůlově vlakem. Co bych neudělal kvůli bednám a drogám, že??? :)

Jo, a taky sem dneska zkurveně při venčení psů zmoknul, protože se roztrhlo nebe a na mě vychrstlo pár litrů vody přímo na moji kebuli. Fuck off počasí....

15.07.2009 v 13:50:02

cross

zpátky z crossu. no dlouho sem to nedal, první ranní tramvaj. jeden by se divil, ale taky jezdej lidil. ko.

11.07.2009 v 05:58:32

mno

protože ivka odjela do vizovic na masters of rock, tak já sem doma, dělám gulash, žrádlo pro feny, no a na devátou du do města za kámošem na panáky asi nejspíš, protože von nic jinýho nepije... ouje... :)

10.07.2009 v 18:58:26

záhada baracka obamy

no, já sem teďka čuměl na zprávy na čt1 a zrovna tam proběhl nějakej záznam přednesu baracka obamy. no já sem v podstatě nevšímavej, ale zaujala mě jedna věc. A to ta, že mi přišel barack obama nějakej jakoby světlejší. může to býti šalba světel, makeupu a moderní přenosový techniky, ale napadla mě hrůzná smyšlenka...!
Co když všichni významní afroameričtí kingové trpí postupným blednutím kůže???
U toho baracka nevim nevim, ještě uplynula krátká doba od jeho zvolení americkým kingem, ale myslim, že počáteční známky blednutí jsou již patrné. A všichni víme, kam až to dospělo u michaela jacksona....

Záhada Baracka Obamy


07.07.2009 v 19:21:47

horko, dusno a vliv na lidi

no jistě registrujete zkurvený dusný počasí, který lidem leze na mozek. no my sme měli včera s ivkou docela nechutnej zážitek při cestě z vočka domů. bohužel sme teda museli jet autobusem až do strašnic a měli sme tu smůlu, že naproti nám seděli dva takový mladý kokůtci, jeden s tričkem s logem "brajgl" a druhej vypadal jakoby utek z vesnický diskotéky. No a když se bus na vohradě vyprázdnil začalo bejt jasný, že týpci si myslej, že narazili na nějaký dva starý ňoumo-zfotříkovaný páprdy a mistr brajgl začal mít pocit, že je mistr světa, a že může mít na ivku nějaký zkurvený hlášky vo trapnosti. no jestli jim připoměla nějakou učitelku, která s nima jako s kokotama vyjebala a nebo si mysleli, že sou fakt největší, nejlepší a nejchytřejší na světě, těžko už říci.
důsledek však byl, že po několika sekundách jejich rádoby vítěznýho smíchu, sme získali s ivkou mentálně navrch, a po krátký debatě na téma, že by ty drogy brát neměli (fakt mi přišli jako vyjetý zakomplexovaný čůráci co si dali špatnej fet vod cikána), že by si měli radši sednou a bejt v klidu, protože jinak to špatně skončí.
No, protože mistři světa nevěděli, že jednám se státníma uředníkama, který taky dokážou bejt vopravdu nepříjemný a uzavřený dialogu, tak po dvou varováních se uklidnil kokot Brajgl, posadil se, zklopil voči a asi mu došlo, že prostě prohrál. Což nedokázal snýst diskant - vono upřímně vzato, uznat porážku to chce koule - nasadil ramena a dělal, že se chce prát.
No a protože zkokotěnej diskant nevěděl, ale jen možná tušil, že v celym vesmíru platí, že přímej pohled do očí kořisti znamená "mám tě na háku a mužu tě kdykoliv sejmout", tak ho to vyprudilo a začal dělat přesně takový ramena, jaký dělali diskanti u nás na základce, když se chtěli předvýst před holčičkama jaký sou drsný. Myslim, že moje štěstí bylo to, že zmrd neměl za sebou pasťák nebo kriminál, protože kdyby chtěl, tak měl dvacet pět možností jak mě sejmout, už jen z toho důvodu, že když nademnou dělal ramena, tak já pořád seděl a pořád sem se mu díval, alkoholem zmoženejma a hulením zkrvavenejma vočima, do těch jeho vyjetech vočí.
A těch pár jedinců, který ví, jaký to je, když si je prohlížím, když se jim napojím na oční nerv a tímhle interfejsem si seskenuju jejich duši, tak tihle jedinci ví, že to není fakt příjemný, když prostě po tom očním spojení jejich duši zásobuju informaci o ubohosti a zkurvenosti. A voni tyhle vyjetý moc dobře věděj, co to je telepatie, i když výraz telepatie jim nejspíš nic neřekne.
Tohle se táhlo celou cestu home a faktem bylo, že křik a hádky začali srát i cestující, takže musim poděkovat neznámému týpkovi, který se přidal na naší stranu a přimáčk diskanta na sklo, i když mám pocit, že za tu dobrotu asi jednu nebo dvě schytal. A pak už to šlo rychle, protože týpci nedali na dvě varování, že to blbě skončí, a kromě neznámého se do konfliktu vložili i nějaký holky co taky jeli busem, a poté co ivka řekla autobusákovi, ať zavolá fízly, vypadl celý chumel na limuzský z busu a ze zatáčky vyjeli měšťáci. Osobně bych se přikláněl k názoru, že autobusák je zavolal přes dispečink, protože by to byla velká zkurvená náhoda, kdyby jeli náhodou kolem zrovna vo půlnoci, takže byli zastaveni a vložili se do konfliktu.
Jo, to byla závěrečná třesnička na dortu, protože čůráci byli varováni, kdyby zůstali v klidu, mohli se dostat tam kam chtěli a nemusel bejt problém. No a protože to byli stejně zmrdi, tak ten podělanej diskant se pokusil normálně toho týpka co nám pomohl obvinit, že se mu prej pokusil ukrást řetízek, takže to začli ženský na měštáky ječet, že to je teda kokotina, já sem si přilil na závěr trošičku oleje, že sou asi agresivně sfetovaný a že by bylo lepší s nima něco udělat, aby ještě někomu někde neublížili.
A pak mě to přestalo bavit, lidi se začli rozcházet, čůráčci něco vyjebávali na benga, takže sem nahodil takovej ten mentální pocit maximálního zadostiučinění a totálního vítězství nad lůzou a póvlem, zahleděl se do očí brajglovi a diskantovi a rychle se vypařil. Jestli jim došlo naše varování, tak se zklidnili, a jestli ne, tak si myslim, že se s nima měšťáci asi dlouho nesrali, protože takovejch zmrdů za svoji směnu musej vidět plný pytle...
Howgh. Ale adrenalinek to teda byl, to jako jo, holt nám realita ukázala, že ne všichni sou normální lidi, ale že zmrdů a zakomplexovanejch hajzlíků je plná planetární řiť.

04.07.2009 v 13:29:05

cestování

no měl sem teďka nějaký cestování, takže sem nějak nestíhal doplňovat informace o svých problémech. tak aspoň pár veselých fotek...

foto 1: auto po požáru kousek vod mojí práce
Pozar auta


foto 2: chytili sme na silnici motýla, protože má červený křidýlka. zůstane se mnou a já s ním, pomalu ho z auta vodlepím. Vodlepím. La lalalala lala la.
Motýlek


02.07.2009 v 14:00:35