týmové zvratky a dušičky

dneska sem si uvědomil, že zítra sou dušičky a tudíž většina národa propadla zoufalství, že si za poslední rok nevzpomněla na svý mrtvý. ano, jedenáctka a má cesta kolem pražských hřbitovů mi to velmi jen ukázala, kdy lidi s taškama narvanýma kytkama, věncema, tváříce se důležitě a vzpomínkově, hnali se za svými hroby, a mě to celý připomnělo velikonoční, mikulášský a vánoční šílenství.... money, money, money....

no a celý to podtrhuje jen směšnost současný doby, kdy si opět a opět musim připomenout, že většina lidí je jen a pouze stádo, protože co jinak si myslet o korporátním a wellness bubnování. Aneb jde jen o to umět něco prodat tak, aby si kupující myslel, že to dělá sám pro sebe a že mu to udělá dobře?? Chce se mi blít a není to těma včerejšíma desítkama na parukářce....

31.10.2008 v 11:07:21

voko

čera sme zase byli a pili u voka. zmatlanej sem byl jak zákon kázal..... :)

30.10.2008 v 10:22:53

dvacátý osmý říjen

teda jakože sem prdlajs vlastenec, tak musim kvitovat pozitivum v tom, že se u nás na baráku, asi na jako jediným široko daleko, vobjevila česká vlajka, byťže visela na násadě vod koštěte.

28.10.2008 v 09:48:53

haleluja!

neska ráno sem zase přemejšlel, když sem jel zdarma tramkou do práce. přemejšlel sem nad tím, kam směřujeme a kde skončíme. a proč? protože od dnešního rána my v mý rss čtečce naskakujou na všech těch blistech, bleskach, novinkach, ceskychnovinach, idnesech, tydnech, respektech a já nevim kde ještě, články, ve kterých se snaží, každej kdo si myslí, že píše nejlíp a nejvíc znamená, říci svůj názor na výsledek voleb. myslim, že sou všici v prdeli z toho, jak ti socani převálcovali celou republiku.
pravda, já je taky nemám rád, když vidím ratha, tak nevim proč, ale můj žaludek má touhu dávit a zvracet, když vidim paroubka, tak tak nějak předpokládám, že většina z mých známých je generace, která byla paroubkem zmlácena na czechteku, a tudíž ho nevolila, ale kdo ví. nechcu to vědět.
mám nějakej vnitřní pocit, že i já se musim k tomu zoufalství vyjádřit, takže i těm, kteří mají v rss čtečkách připojenej můj vyhulenej deníček, se prostě zobrazí další z mnoha nudných článků vyjadřující nespokojenost nad výsledkem voleb. Asi sem vlastně spokojenej, protože tyhle volby nejspíš znova ukázali, že my - slavná kulturní a vzdělaná česká republika - jsme jen součástí celosvětovýho stáda, kde onen inkriminovaný stádismus se ukazuje třeba při čekání na tramvaj. Většina stáda se chová jak normální čůráci bez mozku, nedokáže se odsunout od jízdního řádu tak, aby neblokovalo ostatním možnost se podívat na odjezdy, stádo si nepomatuje, že nás ve škole učili, že chodí se v pravo, takže na chodníkách a nástupních ostrůvkách si někdy připadám jak na velký pardubický, stádo zapomíná na slušnost, že nejdříve se vychází a pak vchází, stádo si neuvědomuje, že změny jsou potřeba a stádo má radši jistotu vody, chleba a sena zdarma, než aby si šlo nejdřív to seno nasekat, chleba upýct/koupit a vodu nanosit. Otázka je, kde se stala chyba, ale asi nikde, protože lidi sou pořád stejný a radši toho maj míň a víc závidí, než aby se snažili a něco dělali.

Ale asi je to hodně vo něčem jiným, protože mám takovej pocit, že většina populace si raději počká, až něco zdarma přijde a nebo až přijde někdo, kdo jí to zdarma naslibuje. Ono je to asi snažší to čekání než práce. Samozřejmě si taky můžu domýšlet co je vlastně horší, jestli oranžový tsunami a nebo modrá smrt, ale moje zkušenost říká, že po modré smrti lze restartovat a povětšinou i patchovat s drobnými pozitivními výsledky.
S výsledkem voleb jsem ve finále vlastně spokojen, protože ukázaly jakého sou zde lidé smýšlení. V podstatě stejného jako jinde v evropě a možná i na světě. Stejně je celá evropa více či méně socialistická, stejně ve všech postkomunistických zemích vyhrávají pohrobci těch, kteří vládli padesát let a stejně nebude líp. za dva roky, za čtyři roky - až zase budou volby, tak se sice něco málo změní, možná barva, možná jména, ale princip zůstane stejný. Vždy budou lidé, kteří chtějí mít moc a budou u ní za jakoukoliv cenu a přes jakoukoliv barvu, která zrovne bude v kurzu, a stejně tak budou lidé, kteří chtějí co nejlepší život s co nejmenší námahou.

Já, i když moje vlastní matka o mě říká, že sem zpomalenej, sem na sebe pyšnej, že se dokážu uživit vlastní hlavou, aniž bych někde musel žadonit o nějaký byty, přídavky či podpory, byťže mi to občas trošku trvá, než k některým věcem dojdu. Sem na sebe pyšnej, že si dokážu uvědomit, že ten nešťastnej poplatek u doktora je v podstatě jen jedna plzeň v hospodě - a že se schopen vidět dál, než jen na konec svý peněženky. Ale co, konec beznaděje, je nás tu na zemi šest a půl miliard a já sem rád, že mám tu čest se poznávat s lidma, kteří vědí, že mozek je od toho, aby se používal.

HALELUJA!


27.10.2008 v 11:53:36

dny totální zkázy III.

když se nad tim, vážení, zamyslim tak nějak globálně, tak mě ani výsledek voleb už nerozhodil, a jediný co mi fakt bude vadit je paroubkovo blažený pochrochtávání a spokojenej výraz ratha. mám takovej pocit, že je všechno nějak špatně, burzy sou v piči - jednou nahoře jednou dole, spojený státy sou v piči, island má banky v piči, belgie a jiný státy musej lejou do systému miliardy, v číně je chudoba a žádný ženy, bangladéš je každoročně pod vodou, v africe je vedro, hlad a aids, vzduch je špinavej, voda špatná, živočichové vymíraj, všude samej elektroakusticej ruch, ropa dochází, židi se furt nemůžou dohodnout s arabáčema, takže sem asi rád, že slunce svítí a tráva se zelená.

25.10.2008 v 16:31:32

dny totální zkázy II.

hmmm.. malá opravička, nebyl to detrojt ale nýbrž čikágo, ale v podstatě si myslim, že to bylo tak nějak jedno. slabej film, se slabejma klišéma, ve kterym ani nevadilo, že sem viděl jen druhej díl, protože ten první byl asi nepodstatnej. no a taky se mohli režisér a scénárista trošku zamyslet, protože ve filmu bylo pár hodně hluchejch míst. třeba celý zničený město a nouzový vojenský letiště čistý, jak kdyby se nic nedělo. to že hrdina přistál ve voku hurikánu je v záplavě těchto drobností zcela nepodstatné.
nu což, slavná televizní produkce, no.


25.10.2008 v 16:09:13

dny totální zkázy

jo čumim na bednu a dývaj nějakej super-mega-americkej film vo tom, jak američani dokážou zvládnout počasí a totální rozsekání detrojtu na sračky. zatim ve filmu nechybí žádné klišé, ani chlapeček s helmou, kolem a oranžovym svetrem. myslim, že tato představa o záchraně světa je stejně zcestná jako, že paroubek bude vládnout světu.

pro vyhledávače: oranžové tsunami vaginoplastika paroubek topolánek hulán kaluža čůrák zmrd debil hajzl sráč

25.10.2008 v 15:11:51

ufon vzkazuje papežovi

23.10.2008 v 21:25:15

dobrou chuť

komix ze života klobásky:

Paroubek žere jako prase


23.10.2008 v 19:06:51

včera vostrý

ale zaujal mě teďka příběh šikanovaného slovenského chlapečka a nevim jak úplně přesně mám chápat tento odstavec:

Spolužákům, kteří se mu posmívali, je to nesmírně líto. „Brzy se uzdrav a vrať se mezi nás,“ vzkazují mu spolužáci. Do Základní školy v Bystrici by se měl vrátit za šest týdnů, až mu skončí léčení.


23.10.2008 v 18:06:40

taxem se stal pražákem

vážení, vodedenška sem pražákem. mám na to dokonce i papír. takže až se mi budete chtít vy zmrdi posmívat, že přijeli zase ti pražáci, tak už se nemůžu bránit tím, že sem pouhá naplavenina. Úkon státi se pražákem byl rychlý a postup byl následovný:

1) Nechat si udělat ve fotolabu fotky do občanky: 130kč
2) na czechpointu si nechat vyjet výpis majetku z katastru nemovitostí: 100kč
3) vyzvednout si formulář k výměně občanského průkazu a žádost o zápis trvalého bydliště: zdarma
4) sehnat si propisovačku, protože u formulářů žádný nebyly: pomůže hodný vrátný
5) vyplnit formuláře, pokud možno co nejčitelněji a nejpřesněji: zdarma, ale stojí to trošku nervového vypjetí
6) pípnout si lístek s pořadovým číslem: zdarma
7) odtrpět cca 20minut v čekárně s neuvěřitelně smradlavým bezdomovcem: bonus zdarma pro každého nového pražáka
8) Na výzvu vstoupit do kanceláře a předat úřednici formuláře, fotky, starou občanku, výpis z katastru a 50kč: 50kč
9) 10minut čekat než úřednice zpracuje údaje v počítači: zdarma
10) převzetí dočasné občanky a odchod na čerstvý pražský vzduch: zdarma

22.10.2008 v 12:31:57

jen politicky stupidní

člověk volí paroubka. no, výsledek voleb komentovat nebudu, protože z oranžový se mi zvedá kufr a je mi nablití.....

20.10.2008 v 14:00:10

therapy sessions

no takže sem si dal s bandičkou nečekaně luksusní vejkend, kterej sme započali v pátek v budějovicích v kulturáku na therapy sessions. pravda po zmetečném počátku, kdy nám trvalo než teda sme my dva luzři z praglu jako pochopili, že můžeme být na guest listu a nemusíme stát frontu s normálníma lidma, sme se vrhli vo kotle a započali víkend panáky vodky a pár usměvavými sušenými kloboučky, abysme taky jako ukázali, že i pražáci uměj kalit.
S prostředím sem byl maximálně spokojenej, dekorace pěkný, historik ocenil krásné socialistické lustry u stropu a já jako správný pařmen kvitoval luxusně tekoucí záchody až někam do vestibulu, mezi tím lidi chodící, sedící a spící, taneční parket v sálu polit směskou, ke který se mi lepily podrážky. :) V paměti mi výrazně utkvěli panacea a forbidden society.
No v sobotu kolem půl šestý spánek do auta, kolem půl devátý probuzení, protože kolem nás chodili lidi ze sídliště na nákupy do shopping centra, což ne úplně dobrý stav po ránu, takže sme vysmahli se podívat jaký sou budějovice pěkný město - mimochodem centrum mě celkem překvapilo svoji zachovalostí a udržovaností - guláš k snídani a pak hurá honem do staňkova pod třeboň, kde ubytování, chlastání, kouření marihuany, pojídání hospodských pochutin, kecání s lidma a před setměním krátká procházka po okolních loukách. Ano, musim říci, že rostou, a aj já, absolutní houbovej laik dokázal pár kloboučků, jako čáp, na tý louce sezobat.
V neděli spánek, ke snídaní dršťkovku a segedín, pivko a hurá zpět do prahy. Ano, myslim, že sem potřeboval terapii jak pes šukání....

20.10.2008 v 11:33:07

výpadek

no měl sem teďkonc menší literární výpadek, neb jsme doma řešili jiné věci a já neměl náladu něco psát. Drahá polovička, čera absolvovala nepříjemné lékařské vyšetření a tak sme nervózně očekávali výsledek.
No a protože sem nic nepsal, tak sem neměl chuť nic komentovat, ba dokonce mě nenapadlo ani nic vtipnýho, protože to nešlo. A to že díky paroubkovi, kočkovi a jinejm zmrdům, který zplodil komunismus, město praha přišlo o fakt krásnej kus historický budovy, mě docela sere.
No, navíc se budu muset stát pražákem, protože když si nepřevedu trvalý bydliště do práglu, tak mi stát nevrátí část daní, který odvádím díky hypotéce. Jo, aneb jak sem se stal pražákem.
Jinak sem byl pozvanej do budějovic, prej ať se přijedem podívat jak se dělá párty. tak teda valíme neska na párty no... :)


17.10.2008 v 11:15:15

narození

v sobotu sme slavili narození malýho vašíka. joj, bylo to kruté a přišel sem až v neděli ráno. a ten vyblitej den čera.. olol :)


13.10.2008 v 11:13:59

arcibiskup

Nový farář byl před svým prvním kázáním tak nervózní, že skoro ani nemohl mluvit.Příští neděli, před druhým kázáním, se zeptal přítomného arcibiskupa, co má dělat, aby se uvolnil. Ten mu poradil: "Kápněte si do vody trochu vodky, uvidíte, že po pár hltech budete trochu klidnější."
Farář poslechl a skutečně, cítil se tak dobře, že by dokázal mluvit i ve vichřici. Po bohoslužbě se vrátil do sakristie, kde našel lístek od arcibiskupa:

Vážený Otče:

Příště si nalijte vodku do vody, ne vodu do vodky.
V dalším připojuji pár poznámek, aby se neopakovalo to, co jsem viděl na dnešní mši:

Na okraj kalicha není nutné dávat kolečko citrónu.

Ty kabinky v boční lodi jsou zpovědnice, ne toalety.

Snažte se neopírat o obraz Panny Marie, a už vůbec ji nemusíte objímat a líbat.

Máme 10 přikázání, ne 12. Apoštolů bylo 12, ne7, a žádný z nich nebyl trpaslík. Našeho Pána Ježíše Krista a Jeho Apoštoly nenazýváme "JC & His Boys".

Ježíš Kristus byl pomazaný, nikoliv namazaný. Svatému Kříži neříkáme "Velký Téčko" * David porazil Goliáše prakem a kamenem, není pravda, že by ho "dojebal", ani mu nedal "lekci na kterou do smrti nezapomněl". Jidáše neoznačujeme za "zkurveného zmrda".

Svatého Otce se nesluší nazývat "Papa Ratzi". Bin Ládin neměl prsty v Ježíšově smrti. Svěcená voda je na požehnání, nikoliv na osvěžení zátylku.

Nikdy se nemodlete vsedě na schodech před oltářem. Hostie nejsou chipsy, tedy je nepřikusujeme k vínu, ale rozdáme věřícím.

Věřící vhazují příspěvky do pokladničky dobrovolně, nápis: "Vaše spropitné je můj plat " je tedy na pokladničce zcela zbytečný

Hříšníci půjdou do pekla, ne do prdele. Při otčenáši je možno zvedat ruce k nebesům, ale ne se kývat do vlny.

Vaši iniciativu, aby si všichni přítomní zatancovali, hodnotím kladně, ale dělat vláček po celém kostele, to nemusíte.

DŮLEŽITÉ: Ten, co seděl v koutě u oltáře, a o kterém jste tvrdil, že to je "buzík v sukni" a "transvestita bez mejkapu", to jsem byl já.

Doufám, že do příští neděle tyto nedostatky napravíte. Jinak, na druhé kázání to bylo celkem dobré.

S pozdravem, Arcibiskup

10.10.2008 v 13:59:52

Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata

Kudy chodil tudy krad, asocialní demokrat. Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata. Jak si to sociální demokrat představuje?
Řekl bych, že si to sociální demokrat představuje jak Matějskou za starých dobrých časů v RaJi. Je smutný, že tihle typové jsou ještě mezi námi. Upřímně nelituju ani Paroubka, ani nikoho z Koček.

Kočka leze dírou
Kočka leze dírou...


10.10.2008 v 13:41:14

ftip

Říká očař pacientovi: "Měl byste přestat masturbovat."
"Proč," diví se pacient, "škodí to nějak zraku?"
"To ne," odpoví lékař, "ale ostatním pacientům v čekárně to vadí."


09.10.2008 v 11:16:08

"Byl jsem zkouřený"

1) Příběh hackera :)
"McKinnon stále opakuje, že jeho záměrem nebylo ochromit počítačové sítě armádních a vládních institucí USA, ale že jen hledal důkazy o existenci mimozemšťanů, o antigravitační technologii a také pátral po dokumentech o tzv. "volné energii" z vakua. Byl přesvědčen, že americká vláda a armáda tímhle vším disponuje. Navíc se hájí i tím, že útoky prováděl tehdy, když byl pod vlivem THC a alkoholu. Označuje se jen za počítačového nadšence, který odvahu proniknout do utajených počítačů USA dostal vždy až po vykouření marihuany a pár pivech."

2) Podrobnosti hacknutí jedné z nejznámějších karet (např. Oyster card) jsou na internetu. Tak mám nějak pocit, že ta slavná karta pražana a budoucí elektronická jízdenka je nejspíš ten samej model karty, pokud něco nezměnili, ale vo tom pochybuju :)

3) update 16:26: Jak to taky mohlo bejt se slavnou největší televizí moderátora leoše mareše. Ale to ať si přebere každej sám estli je to podvod a nebo ne....

08.10.2008 v 16:06:54

Svět podle Džamily

Hafo ministru se řidi heslem: "Kdo nic nerobi, nic nezkazi". A proto je mame radi. Enem jedna emancypovana ministryňa
je neuvěřitelně aktivni a kreativni. Džamila, prosim, už spočni. Sedni se, zklidni se a už po ničem nepatrej.
Po ničem nepatrej, nic neřeš a hlavně nepřepinej.
Život je tu fčil fajny, tak už po ničem nepatrej. Dokažeš si představit, jak by vypadal svět,
kdyby se zrealizovaly všecky tvoje napady?

Seznam super myšlenek:
Sodovka bude levnějši jak pivo
Vino bude mět odstrašujici nalepky
Zakaz dat děckovi na zadek
Karel a Franta budu moct vychovavat děcka
30% bab do vedeni firem
Označkovani těhotnych
Volebni pravo pro šestnactilete smrady

Zly sen o roku 2012...

Rano se probudim. Zmlatim haranty, bo zaspali do školy. Za chvili u mě zvoni tři policajti (30% z nich je ženskeho puvodu).
Vlastni haranti mě praskli na ALPu (antiagresivni linka praskaču). Po cestě do vazby mijim taťku Karla a mamku Frantu,
jak vedu děcka do školy.
Z vykladu zmizely všecky reklamy na Gambač a Radegast, bo je to zakazane. Nevadi, stejně by lahvače ve vyloze vypadaly hrozně,
bo třetinu každeho lahvača zabira odstrašujici napis. Odstrašujici napisy ma každe auto s obsahem vyššim než 1,4.
Řeznicke obchody maju odstrašujici napisy "Nakupem u nas podporujete utrpeni zviřat".
V šalině musime stat, bo každa baba ma prukazku na sezeni.
Policajt jako statni uřednik jde přikladem a nesmi uživat auto, aby neoteploval vzduch. I dalnični policija chodi pěšky.
U vyslechu dostanu levnu sodovku s odstrašujicim napisem "Pozor! Řihanim CO2 otepluješ jonosferu"
a brzo dostavam od samosoudkyně (30% z ni je žena) pět roku natvrdo.
V cele potkavam řeznika Jarka (dostal tři roky za to, že prodal uherak bez odstrašujiciho napisu).
Jarek v tym ma jasno a hned rozděluje ukoly: "Letos budeš mamka ty, a až nas pusti, pořidime si rodinu...".


07.10.2008 v 09:40:01

zabijačka

kolega dovezl nějakou tu tlačenku a jitrnice z jejich vesnické zabijačky, takže sme si museli skočit pro plzeň, protože bez plně není zabijačka.

jinak zdá se začala lovecká sezóna....

06.10.2008 v 10:15:21

můj mentální problém

upřímně, teďkonc sem procvakal televizní kanály co jako dávaj v tývý, a důsledkem byl pouze okamžitý nutkavý pocit zvracet, neb na jakémsi programu české televize dávají přenos z jakéhosi křesťanského mecheche a na mě zrovna vybafl neuvěřitelně tlustý kněz s druhou bradou větší než má říť, z obličeje mu tekly čůrky potu a rukou se křečovitě držel jakési berle, aby snad neupad. Jeho prasečí očka ve mě vyvolala onen podivný pocit v podbřišku a na mysl vyvstanula představa přežraného tlustého kněze, jehož askeze končila u pečeného skopového. Očividně trpěl za všechny nebohé a hladové a navíc měl pravděpodobně již delší sexuální půst, protože cosi mlel o přátelství, kamarádství a mladých lidech. Bylo celkem možné, že se snažil říci světu, že jeho řeholní bratři jsou na něj již moc staří a jaká je to bída dnešní doby, kdy i ta kastrace chrámových zpěváčků je zakázána.

04.10.2008 v 18:30:19

pár nudných zamyšlení

1) čera sme u kámoše museli vodundat vanu a těch pár plastovejch trubek, abysme se dostali k vodpadu, do kteréhu uteklo nespecifikované množství keramzitu, kterej tak nějak ucpal celou tu odpadní rouru. No, aspoň se viděl na vlastní voči, jaxe zhruba instaluje vana.

2) Jakože si myslim, že britský listy jsou levicově-pravicový bulvární plátek, tentokráte na nich vyšel pěkný článek z pera Michaela Moora vo tom, jak by si představoval zachránit ameriku. Jo, je to krutý čtení.....

3) Komorous se pravděpodobně dal na cestu sokolíka a pokání, takže tato krutá relikvie odchází na odpočinek.

4) update 14:27: dělat zlatou sochu úplně blbé modelce je mocné zlo...

03.10.2008 v 13:59:19

voko

čera bylo voko extrémně magické...... :) olol kao....

02.10.2008 v 16:29:41