vánoční ohníček

joj, to to uteklo. sem docela rád, že už je po vánocích, neb letošní hod bóží se nesl ve stylu známé písničky "zapálil jsem vánoční stromeček, jé to sem ale blbeček".
Ano, díky kvalitním svíčkám pravděpodobně čínské provenience jsme přišli o dva mobilní telefony, stolek z ikei a dálkový ovladač k tv. těch nekolik puchejřů na mých dlaních jsou jen vedlejší efekt.

28.12.2008 v 13:09:42

vánoce sou tady

ho ho ho zmrdi. sou tady každoroční zasraný vánoce. dnes je pozemsky nazývaný - tedy pouze v některých malých oblastech planety - štědrý večer, který mi přijde jako starý pohanský pedofilní svátek. Uctívání jakéhosi nebohého chudého dětátka, které nalezli jacísi bezzemci při svém ubohém bloudění tehdejší pustou pouštní krajinou, není úplně tak až v pořádku. Nechci domýšlet co při těch svejch zvrhlejch obřadech prováděli, ale to jak se to po těch dvou tísících letech vyvinulo fascinuje i tam u nás mezi hvězdami. velice zvláštní hrátky evoluce.
důsledek toho všeho byl, že včera během dne sem asi třicetkrát musel v podstatě říci "šťastný a veselý", což s přibývajícím množstvím opakování stávalo se čímdáltímvíc nudnějším a trapnějším. naštěstí s přibývajícím večerem ubývalo kolegů a přibývalo kamarádů. také musím konstatovat, že sem docela kolem tej včerejší osumnáctý hodiny docela ocenil, že se ulice vyprázdnily a předvánoční chaos se pravděpodobně přesunul do domácností. i u mě nebylo jinak. my sme naštěstí kouzlu vánoc nepropadli, takže kdybych byl cynik, tak řeknu, že u nás se to nijak neprožívá. akorát sem dneska vyvenčil hafinky a pak sem šel do práce, prej abych se doma nemotal.

no takže s přátelským pozdravem "nažerte se pořádně za všechny hladový děti" vám přeju všechno co byste si přáli, aby vám nikdo nepřál. ho ho ho

Padá sních, jede pedofil na saních


24.12.2008 v 15:42:45

santovo vánoční dilema

protože tramvaje sou plný lidí, masny a obchody přetejkaj lidma v ekonomický krizi, obchoďáky a eshopy opět hlásí rekordní zisky, a protože dneska snad konečně bude den bez alkoholu, tak se radši podívám na zoubek santovu dilematu.

Santovo dilema


23.12.2008 v 14:49:05

znesvěcení intelektuální ikony

Strýčkové


22.12.2008 v 14:36:53

toto letí

do smetí. upřímně vzato, podíval sem se před chvílí na kalendář a jen sem v duchu zvolal: "Ty můj svatej puchu, vono už je dvacátýho!"

20.12.2008 v 10:17:59

srdečné pozdravy z vesmíru

Vyrocni zasedani intergalakticke rady


17.12.2008 v 15:26:16

pade

jo a včera sem cestou k voku našel papírový pade.
dneska ráno u nás na zastávce bylo rozházenejch asi dvacet padesátníků, pro ně sem se neshejbal a ještě sem je rozkopal.

16.12.2008 v 20:02:07

outerý

no, při outerku musim konstatovat, že jsem docela rád, že gentoočko upgrajdlo xorg-server na verzi 1.5.3, protože mi zase konečně po deseti dnech začlo fungovat přepínání layoutu klávesnice. Jo, bláznivej hal.
jináče sme teda včera byli v tom brně, veselá práce, a po návratu do práglu sem si zašel k voku, kde byla nečekaně monstrózní společnost, což sem ani nečekal. takže proběhlo pár piv, jídlo a pohoda....
no ještě sem měl v hlavě pár poznámek vo lidský blbosti, ale protože by to byl kafemlejnek psát to pořád dokola, tak na to seru a du si hrát s počítačem.

16.12.2008 v 13:14:47

pondělí

po náročném flákacím víkendu je tu pracovní pondělí, který strávím v brně. jo, za pár minutek valíme.
jinak klasika vánoční charakterizovaná hekáním lidí nad drahotou, krizí, bídou a také nadšenými mediálními zvoláními obchodníků jak ty tržby zase lámou loňský rekordy. tak nějak nevim co si mám myslet.

15.12.2008 v 09:14:35

ostrava

tož čera sme se byli podívat na otočku v Ostravě, městě uhlí a těžkého průmyslu. Příjemný výlet, předat zařízení, drobná procházka slavnou stodolní, kde sme se nikde nenajedli, protože bylo všechno zavřený a pak hurá zpátky do prahy. takže taková v podstatě běžná pracovní nuda.
No a dneska to bylo taky dobrý, protože kolegyně odchází z naší malé firmičky dělat kamsi do kosmetického studia, tak kolega vymyslel, že ji pozveme na sushi, takže sme byli na flóře v sushi baru. Já, protože sem nikdá v sushi báru nebyl, taxem se nechal ukecat a šel taky. jo dobrý, akorát ty operace s hůlkama byly tragický, chvíli mi trvalo než sem pochopil, že to není vidlička a nůž. Jo a taky sem zapomněl zmínit, že sme měli dneska malou pracovní poradičku s rozdáváním vánočních dárečků a obálčiček. Víte jak, nějaký ty chlebíčky, sladkosti, šampáňo a hafo vína, který budeme lemcat ještě tak až do konce pracovní doby. Jo, ty globální ekonomický krize sou fakt průser......

12.12.2008 v 14:57:36

první večírek za mnou

takže mám za sebou včerejší firemní večírek. hodně hodně krutej mejdan, eště teďka se mi zlehka klepou ruce..... :S

10.12.2008 v 14:17:04

vánoce on the road

Vánoce se blíží a s něma i nějaký ty vánoční povinnosti, které spočívají v hromadných společenských kalbách. Například dneska máme firemní mechehe, takže se těším na pořádnej biftek a hafo plzní. jo, bude veselo. jinak včera neplánovaný vočko, zítra plánovaný, ve čtvrtek se jedu nejspíš na otočku podívat do Ostravy, jak to tam vlastě vypadá. A příští tejden? Ten bude určitě taky náročnej :)))

prostě žijeme si v podstatě jako prasata, užíváme si života a roztáčíme ekonomiku.

09.12.2008 v 14:25:25

cirkus

takže mikulášská besídka dopadla na výbornou. příchod dnes ráno v šest hodin totálně ko. myslim, že to byl velice pěkný večírek, který začal kolem osmé večerní na žižkově s přáteli na drobné večeři v podobě bifteku, pstruhů a nějakých těch salátků a několika pivek. kolem desáté se tedy rozhodlo, že do těch karlovek přeci jen nepudem a že zůstaneme u varianty jít se podívat na diskotéku v podání cirkus alien, která se uskutečnila v meetfactory na smíchově. protože ze žižkova k lihovaru cesta dlouhá, zásoby slivovice přišly vhod, takže putování pražským emhádé proběhlo v celku přítulné atmosféře. eště nikdá sem nechlastal v metru, když se to tak vezme. po přestupu na smíchovským nádraží do tramvaje směr lihovar bylo jasný, že mládež přistoupivši asi nejede domů ze splněných školních sportovně-kulturních povinností, a že hlasové projevy "já nejsem ožralá, já sem na tripu" zcela jasně popisují cíl jejich cesty.
po prolezení díry v plotě a přeběhnutí kolejí se dostáváme k samotné budově meetfactory, ze který se linou zvuky diskotéky, platíme vstupný, začínáme druhou porci slivovice a noříme se do veselých rytmů. potkávám pár známých tváří, brčko-slivovice-slivovice-space bar-slivovice-slivovice-cigarety-slivovice.
vcelku zajimavý bylo pozorovat, jak někteří návštěvníci již kolem jedenáctý vstoupili mezi řady vytuhlíků, což teda nechápu, protože správná kalba začíná po půlnoci.
jinak teda musim říct, že cirkusácká performace na výbornou, muzika šlapala jak promazanej stroj, bedýnky dobře kopaly, světla blikaly a projekce - ta byla přímo skvělá!!!!!
po půl patý odchod na tramku a první sedmičkou příjezd rovnou před barák. dávám deset z deseti, už jen pro "my jsme ti lidé před kterými vaši rodiče varovali" :)

06.12.2008 v 17:18:45

mikulash

dneska je mám takovej pocit mikuláše, takže asi pudeme někam večír na mikuláškou besídku. asi bude veselo.
konečně nám navíc podepsali včera smlouvy, takže mě čeká od ledna docela šrumec a vysoké pracovní nasazení. těším se.

malý vzkaz paroubkovi: věř, že budu plakat štěstím, až zmrd jako ty bude odcházet!!!

05.12.2008 v 12:43:00

středeční úvahy

1) čera sme byli v meetfactory na týpkovi co si říká Acampante. Bylo to fakt dobrý a vobrázky měl hezký. Radost mi akorát kazila pivní limonáda jménem gambrinus, kterou v meetfactory točili. Je to hnus.
2) přišel teďka nějakej posranej zákazník s kompem a protože sem v práci sám, padlo to na mě. jedná se o klasický případ instalace nelegálních windows xp a jakýchsi podivných pádů systému. zítra až přijde, dostane přednášku vo tom, že nelegální windowsy neřeším a že ty divný pády sou způsobený zdechlým diskem a taky mi asi nejspíš řeknu, že opravdovýho profesionála sraní s posranejma zdechlejma windowsama nějakýho kokota skutečně zdržuje od normální práce.
3) teším se, až si spravím chuť plzeňskou dvanáctkou...

03.12.2008 v 14:39:43

test osobnosti

jo, takže sem si dal s oldou od dvanácti pěknou dvojhodinku vysvětlování, pročže náš návrh síťové infrastruktury byl oceněn na třista litrů. no zákazník si zcela pochopitelně myslel, že je to pohodička, že není problém a že to bude určitě dozajista hotovo za pár dnů. Samozřejmě, že z kokota vypadlo, že by si to představoval celý do sto litrů, ale prostě nejde vecpat centrálu a 24poboček do týhle částky, i kdybysme mu udělali práci zadarmo. Takže sme mu to dvě hodiny politicky vysvětlovali a vypadal, že to pochopil. možná..... ale to je fuk, to je prostě trapnej byznys a já kdybych se v práci nenudil, tak by se na to úplně vysral. Samozřejmě i malej zákazník je zákazník, ale musí mít koule, mozek a musí projít testem hovna.....

Kviz osobnosti


02.12.2008 v 15:42:17

viva la paranoia

nu, takže jak občas z prdele říkám, že se nejdřív začnou čipovat důležitý osoby, pak děti a důchodci, není o paranoie, ale nýbrž o současným pořádku západního světa a implementaci globálního monitorovacího systému. Než se dvě generace nadějí, bude monitoring veškerého života krutou realitou. No a pro lepší identifikace se začíná se sběrem biometrických údajů pěkně od dětství. Nejdřív otisky prstů, pak oči a mezi tím nám nenapadně seberou DNA. Aneb jak říká soudruh Langer: "Biometrické prvky v cestovních pasech umožní lepší ověřování jejich pravosti a zvýší efektivitu kontroly dokladů."

01.12.2008 v 14:44:20