papaláši

zejtra vstávám v půl šestý a jedeme na prezentačku nějakejm papalášům. doufám, že bude aspoň občerstvení.

31.01.2008 v 21:01:27

street

značkovej týpek v šedivym oblečení mě v týfce přesvědčuje, že točení a ježdění skejtbordingu je hlavně o strýtu.

pičo mimozemský, zrovna sem nad tim přemejšlel v jedenácce, když sem jel vyzbrojen svoji jasně oranžovou bundou. kdyby aspoň jeden z těch lidí, kteří mě viděli proběhnout florou a nastoupit na želivskýho, si uvědomil, že to co on pročekal já prostě došel. to je strýt artový umění. ha ha ha

30.01.2008 v 23:26:45

boršč

protože samička dorazí v pátek a já mám zejtra školení ve slizku a v pátek jedu kamsi pod plzeň prezentovat kamerové dohledové systémy, tak sem se jakože rozhod, že jídlo na pátek připravim neska.
pravda je, že jsem byl ovlivněn hlavně tim, že mi na účtě zůstávalo 750kč, takže sem si udělal s terezkou fak jakože velkou procházku po bankomatech, abych si mohl vybrat 500+200kč. Piča zasraná bankovnická, člověk si nemůže operovat se svejma lovema tak jak uzná za vhodný a ještě za svý poslední peníze musí zaplatit poplatek a ještě se nedostanu na tu 50ti korunu. Sou to bankovní zloději a přeji jim krásný krach - s tim, že je dost pravděpodobný, že by se mě to taky dotklo.

Ale to jen tak mimochodem. No, takže sem prostě nakoupil suroviny na boršč, protože mi už dlouho leží v kebuli a musim konstatovat, že jsem se vešel do nádherných 180kč a bude toho kotel, když se povede. Takže teďka vařim, no.

Jinak mi včera psala Ivka, že dostala za přejetí odbočovacího pruhu pokutu 36euro a musim teda říct, že ten slavnej západ není nic moc jako s tou vyspělostí, protože tady by se tím benga vůbec nezabejvali a nebo by to člověk ukecal podle nálady na kilo až pětset. Skoro mě tak napadá, že na západě jsou policisté opravdu stateční, odvážní a dobře placení, protože si nechtěj přilepšovat ke svému živobytí jako ti naši.

Jo a jinak sem furt a stále fascinován naprostou neomylností a dokonalostí lidsta, neustále jsem fascinovám tím, jak si lidstvo myslí, že nejlepší, nejstatečnější a jak že to dokáže vzdorovat přírodě - viz. například neuvěřitelná statečnost Chucka Norrise - a ovládne naprosto vše. Akoráte trpim takovou veselostí, protože mě baví sledovat všechny ty vyhoněný ega a neuvěřitelný týpky co třeba myslej, že obchodováním na burze zvyšujou svůj a světovej komfort a čímž příspívají ke zvyšování kvality života. Nidky nevíte, kdy z vesmíru přilítne Chuck Norris a všechno tady zničí....

Já jako zcela 100procentní ufon vám můžu jen a pouze znova zvopakovat, že vám mnohým pozemšťanům chybí hodně tý pokory a úcty k Miss Evolution.

30.01.2008 v 15:25:45

šichta

teďka sem dodělal noťas ivce.... tak nějak mám pocit, že se furt neflákám. ale to je fuk.

30.01.2008 v 01:41:55

dobrý den, chtěl bych snídani

"ale pane, snídaně už neděláme, ale můžeme vám dát něco z polední nabídky,"
"ale já bych chtěl snídani...."
"pane, můžu vám..."
"ta spoušť spoustila omylem..."

no nene lidi, zrovna sem odchyt v týfce můj oblíbenej film Volný pád. No úlet.

Jinak pravda je, že dneska sem vstával v 13h, protože sem měl nějaký hodně zkurveně dlouhý spaní. Asi to bude mít souvislost s tou sračkou, co mám minimálně od pátku a která krutě otrávila můj vejkend.

No jinak další další zajmavou zprávou je informace o ženě co za mastičky z konopí hrozí trest. Pravda je, že Bushku znám a má moji mentální podporu, protože to je ukázka absurdity, i když si možná trošku vysloužila nadměrnou propagací... ale musí takovejch lidí bejt.... asi tak lidi...

28.01.2008 v 23:21:04

včerejší taškařice

v podobě oslavy dredatýho narozenin dopadla velice parádně. mrtě lidí a všichni nemálo.
ufff neska to bude náročný.... :)

26.01.2008 v 14:22:17

je to jako v tý reklamě

toužíte po tučnym kontě, toužíte po super kárách se super modelkama, toužíte po skvěle placený práci, která vás bude platit a moc se nepředřete, toužíte po velký kariéře a velký rodině, jenže toužit můžete, ale nikdy mít nebudete. Za to minerálku bez bublinek a s mrtěm všelijakejch sraček můžete mít hnedka a ani po tý posraný předražený vodě nemusíte vůbec toužit.

no a protože sem měl neska docela takovej rozmrdanej stav, upřímně vstával sem skutečně v těch jedenáct a ani mě nevzbudil budík. takže sem odpoledne lítal po městě a sháněl nějaký věci a suroviny na segedín, kterej sem před chvilkou dodělal, haby měla samička zejtra něco málo k jídlu

a ještě jeden takovej podstatnější zážitek sem čera měl. A to ten, že sem jel hluboko do města a protože se mi nechtělo jet výjmečně zdarma, taxem si řek, že vyzkouším ty slavný lístky přes smsky. poslal sem zprávu na uvedený číslo a čekal sem... a čekal a čekal a čekal ... s vono hovno. Nic, no poslal sem pak ještě jednu, ale zpráva byla velkejma písmenama a zase hovno. no a protože mi přišly doručenky, taxe domnívám, že mi strženo 2x26kč zcela za nic, nasral sem se a jel tak jak sem zvyklej - normálně zadáčo.
Každopádně při detailnějším prostudování letáku sem se dočet, že je potřeba mít aktivovaný nějaký premium sms, což teda asi nemám a ani sem to nikdy nepotřeboval.

no fakt sem rád, že nejsem slavnej a že mě zná tak akorát lidí, protože když sem teďka viděl reklamní blok.. lepší je bejt neznámej... ale to jen tak mimochodem. nemusí každej pozemšťan vědět, že žijeme mezi vámi... ;0)24.01.2008 v 21:46:18

vystřelený voko hardcore

no tož musim konstatovat, že vystřelený voko bylo dneska hardcore. vrátil sem se kolem štvrt na dvanáct, stihnul sem vyvenčit terinu a umejt sám sebe. prostě taková klasika po návratu z hospody.
faktem je, že se dnes opět sešla velice příjemná společnost, takže hodnocení dávám zcela za plnohodnou jedničku. no akoráte se bylo poptáváno po ivce, ale co mám vysvětlovat, když je stále v Esterajchu. Takže sme stále se psem vopuštěná dvojka až do pátku.

No jináče pro svoji vlastní zajmavost a pro zajmavost vaši , byl sem neska - respektive včera :) - na prezentaci v Ciscu na nějaký ty bezdrátový kamerový systémy a musim konstatovat, že se mi potvrdila jedna krutá skutečnost. Věděl věřil sem dodneška, že existují systémy na rekognizaci textů a obličejů, tak realita krutosti je taková, že to skutečně funguje. Jo, nebyla to paranoia, ale ty fakt relativně levný kamery od Boshe, který sem viděl uměly - ty ovládatelný joystickem - 26 násobnej zoom, na kterej mi bylo řečeno, že do 100 metrů je schopná kamera a software k ní dodanej rekognizovat SPZetku káry. Viděl sem high-resolution 5mbitpixelovou kartu s nějakým brutálním skoro 2x HD rozlišením 2600x1900, která při 25FPS generuje datovej tok 6mbit. Jo, lidi, paranoia, že do deseti let budeme všichni vočipováni a sledováni, není paranoia, ale velice krutá a reálná skutečnost, stejně jako skutečnost, že je otázka k zamyšlení, jakej skutečnej důvod je ten, že letěj akcie hodně brutálně dolů.

Nechci a ani nemám chuť rozvíjet paranoidní teorie na téma vliv spojených států emerických a jejich globální politiky na stav světový situace. Nemá to významu, protože reálný stav současnýho světa krásně a tříkrálovsky popisuje současný povánoční městský bordel, kdy opuštěný a suchý stromek najdete na každym rohu. Jo, smutnim, protože vidim tu zbytečnou každoroční devastaci přírody a morálky, aniž by se nad tim aktéři tohoto dění nějak zamýšleli. Víte pozemšťani, myslim, že by se vám žilo mnohem líp, kdybyste přemejšleli. Jenže bojim se jedný věci, že velectění čtenáři těchto poznámek - to jest vy - přemejšlíte nad životem tak nějak přibližně stejně jako já, tak víte to samý co vim já. Takže je zbytečný cokoliv vysvětlovat.

Já nevim, ale mám pocit, že sem v posledních několika letech přišel o takový ty poslední iluze života. Bylo mi připomněno, že prostě stárnu a sem smrtelnej. To je realita. Neřekl bych, že bych byl bez humoru, ale je to takový jiný. Přemejšlel sem nad tim tak z toho hlediska, že 14týho února 2001 sem provedl první zápis do tohoto deníčku a že je to pěknejch pár let. Názorná ukázka běhu a vývoje života, a pravda je, že sem fakt vděčnej za dlouholetý čtenáře.... :)

Tož asi tak nějak, krátkého zápisu jednoho v podstatě nezaměstnaného, toho jenž má mimozemsky naplánováno vstávat dnešního dne nejdříve v jedenáct hodin. Ano, jsem tak mimozemsky vděčný za to, že můj styl života umožňuje takovej luxus jako práce od kdy chci maximálně do večera.... ha ha ha :0)

24.01.2008 v 00:48:01

ahahah

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.8.1.11) Gecko/20080121 Firefox/2.0.0.11

marek@marek ~ $ uname -a
Linux marek 2.6.23-gentoo-r6-final #1 SMP PREEMPT Mon Jan 21 01:18:37 CET 2008 x86_64 Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5250 @ 1.50GHz GenuineIntel GNU/Linux21.01.2008 v 03:33:37

pičo nářez

takže jsem zase po třech dnech slaměný vdovec, páčto ivka odjela opět do rakouska. svěřili jí firemní bávo, takže když sem viděl jak odjíždí, taxem musel konstatovat, že jí seklo :)

no jináče sem docela zaneprázdněný muž, protože sem v pátek dostal novej noutbůk, pěknou mašinku - hp pavilion - s pěkným core2duem procesorem... musim říct, že dvě jádra a 64bitů šlape velice obstojně. Takže na něj teďka leju svoje oblíbený gentoo, protože přeci nezneuctím svýho noťase nějakejma widlema, že? :) ale byl to docela boj, protože je to celkem novej hardware, takže instalační stage3 gentoočka, sem musel nalejt a přeložit přes ubuntu. no, takže teďka nastane pár tejdnů ladění, protože noťas má kromě zvukárny, pcmcia, vypalovačky, taky wifi, bluetooth, mrtě speciálních kláves, dálkový ovládání :), hdmi, taky malou webkamerku... :) uff... dobrá zábava... tolik užitku mi windowsy nikdy nepřinesou... :)

jo a eště jen dodám, že noťas má 2GB ramky a když probíhala rekompilace základních systémových knihoven, překladače a ostatních nástrojů, tak kompilace sežrala celý 2GB, ale k odswapnutí nedošlo...

20.01.2008 v 18:46:01

hektický

jo bylo to poslední dobou hektický, práce domluvena a já se musel dostat k úklidu, protože dneska se vrací samička. čera sem zvládnul navíc guláš, takže su spokojenej. ale hoňka jako kráva...

17.01.2008 v 16:42:16

windows hardcore

nu, mám teďka dva dny taková windowsí cvičení. jaxem se zmínil, řešim teďka VPNku k mrchosoftímu serveru s tou fičurou, že server má jen jeden ethernet interface s jedním IPéčkem a to ještě navíc veřejným. No moje štěstí, že mi docela pomohl článek z neworder.box.sk "HOWTO: Configure VPN Access to a System with One Interface".
Pravda nebylo v něm popsáno všechno co jsem potřeboval, hlavně tedy ne jak nastavit IPadresy přidělovaný VPN klientům, protože to co je v článku popsaný udělá jen to, že se VPN klient připojí a přidělí jednotlivým rozhraním takovou tu trapnou mrchosoftí adresu z rozsahu 169.254.x.x, která je interfejsu přidělená v okamžiku, kdy není dostupný DHCP server.
Což v podstatě způsobí, že všechno funguje, ale já sem musel tyhle adresy změnit na nějakej privátní subnet a to ještě tak, aby se každýmu přihlášenýmu uživateli do VPNky přidělila pokaždý stejná adresa a to bez toho, abych musel rozcházet DHCP server, protože to sem zkusil jednou a server přestal komunikovat se svět a já musel jet do serverhousu DHCP server vypnout. No, to se mi nakonec podařilo před chvílí, takže useři se přihlašujou, pokaždý dostanou stejnou IP adresu a já sem spokojenej.

No a proč sem potřeboval pokaždý stejnou adresu pro VPN klienty? No, protože přes to pak potečou nějaký tiskárny a já musel zajistit, aby měl user pokaždý stejnou adresu, protože jinak by pak neprintili... oulet jaxviňa a musim říci, že sem zase vo něco chytřejší.

Ufff.. stejně si nemůžu ale pomoct, protože se pořád nemůžu zbavit takovýho soukromýho pocitu, že ty unixový služby se prostě konfigurujou mnohem snázeji než služby microsoftu.


no, takže sem si konečně po 4hodinovým hackování widlí ubalil jednoho zaslouženýho marleye a začal konečně relax. Popravdě řečeno, jsem odedneška až do štvrtka slaměnej vdovec, protože Ivka odjela do Rakouska kousek někam k Linzi a já se musim starati o Terezku a celou domácnost. No, naštěstí už sem dostal potvrzovací smsku, že dojela v oaklandu, takže sem prostě o něco klidnější samec. no.

no zejtra mě čeká pohovor v GTSce, takže se pudu představit a popovídat si na to jejich personální. no faktem je, že mi v pátek volal muj předposlední šéf, s tim jaxem mám a co jak, co práce a jestli něco mám, protože od našeho posledního setkání ví, že sem zase volnej a přesto, že jsem si myslel, že prostě finanční požadavky splnit nemůže, mi ten pátek silně překvapil, že to nebude problém, takže si s nim pudu ve čtvrtek popovídat. Což bude po voku hodně zajmavý .... ha ha ha :) no i když se říká, že dvakrát do téže řeky nelze vstoupit, tak nad tim uvažuju, protože sme se ve zlym nerozešli a já prostě celou tu partu znám a sou to fér lidi... kolektiv je v práci hodně důležitej....

takže mám v hlavě takovýhle hoňky, no.
13.01.2008 v 22:38:55

předpověď počasí

na následujících 20-40milionů let: K Mléčné dráze míří obrovský vodíkový mrak. Jeho srážka s naší galaxií za 20 až 40 milionů let vyvolá podle astronomů mohutné exploze, které povedou ke vzniku milionů nových hvězd v Mléčné dráze.

12.01.2008 v 22:31:19

jsem prostě

génius. to jen abych se pochválil.

12.01.2008 v 21:47:35

proč je pro mě švejnar nepřijatelný kandidát na prezidenta

jo, ještě sem chtěl v rámci boje za lepší prezidentsví říci, proč je pro mě Švejnar nepřijatelný kandidát na post prezidenta. V podstatě jen z jednoho důvodu a to tím jest, že mi až do morku kostí vadí, že tento člověk, který má občanství spojených států americký, které jak rády proklamujou jsou hrdými bojovníky za svobodu a demokracii po celém světě, se spojil právě s těmi kryptokomunisty s oranžovou tváří a předpokládám, že musí mít i částečnou podporu komunistů. A to mi fakt jako vadí....

11.01.2008 v 16:14:07

nikdy nevíte kdo je na internetu11.01.2008 v 14:25:55

diferenciální rozdíl

mezi kvalifikovaným intelektuálem a nekvalifikovaným intelektuálem je přímo úměrné hustotě blbosti na jeden metr čtvereční. To znamená, že jeden zcela kvalifikovaný, ale jinak podprůměrný intelektuál může vygenerovat množství intelektuálních textů rovné množství, které vygenerují dva nekvalifikovaní nadprůměrní intelektuálové. Pragmaticky vzato, koexistenci těchto tezí nelze v praktickém nasazení zcela přesně dokázat, protože je problém s empirickým doložením hustoty blbosti, jelikož některá blbost může býti skutečně hustá, kdežto jiná třeba nikoliv.

Hiearchickou projekcí blbosti do integrální roviny kvadratury nasranosti lze získat jednoznačnou hodnotu celé intelektuální tragédie. Tragédie může nabývat hodnot jak záporných tak kladných. Je-li hodnota tragédie rovna nule, tak se nic neděje. Absolutní hodnota tragédie nám udává velikost celého průseru, znaménkem rozlišujeme pouze týká-li se nás tragédie či nikoliv.

Dále platí, že blbost se přenáší rychlostí světla. Z čehož lze usuzovat, že v případě pohybu intelektuála nadsvětelnou rychlostí může se blbost přenášet jak do minulosti, tak do budoucnosti. To nám jasně udává, že blbost je nesmrtelná.

Vezmeme-li v úvahu i to, že blbost má jak částicový, tak vlnový charakter, zásah blbostí bolí. V praktickém životě je to takzvaná srážka s blbcem.

No jináče vočko včera opětovně vydařený, sešla se jako obvykle slušná a vybraná společnost, takže nebylo co řešit. No akorát sem si musel neska kocovinu léčit prací, takže sem si dal takovou menší odpolední šichtu a dodělával úložnej prostor v komoře. Vrtání, vrtání, řezání a šroubování. Takže sem se u toho pěkně zapotil.

No jinaxem dostal neska mejla, že teda jako do Casablancy ne, že se rozhodli upřednostnit jiného uchazeče.... takže story pokračuje...

10.01.2008 v 18:07:02

přepínání češtiny vyřešeno

a hurá qoku!!!! :)

ps: vzpomínáte si na tu kauzu aničky alias barborky??? Nebyla to anička, nebyla to ani barborka, ale nakonec ze z toho vyklubal Adam.... Ja sem tušil, že to ještě bude zapeklitý :) mega lol :)

09.01.2008 v 16:40:28

neee neska neee

jaaa sem f tom nevineeee....
krusnej den. pohovor zajmavy, ale ozvou se v pondeli. trosku doufam, ze sem neprestrelil se svejma pozadavkama :)

jo a rozpadlo se mi prepinani klavesnice mezi english a tsechisch

08.01.2008 v 20:21:30

devět z deseti mrtvých

říká, že po namáčení v Calgonitu, jsou jejich kosti čistší a bělejší.

jinak mi vládne standartní stav nezaměstnaného. vstávám pozdě a podle toho také chodim pozdě spát. ano být nezaměstnaný spočívá v mým případě v tom, že mám hovno co na práci a čím dýl mám toho hovna na práci víc, tím víc mě to baví. Ano, jiže několikráte jsem tu kontroval, že by se mi líbilo zdědit od nevlastního strýčka ze saudský arábie to ropný póle.

jenže tohle se mi zdálo, takže mi nezbejvá ničeho jiného než se věnovat drobným domácím pracem, jako je třeba balení, a vykonávat tato všelijaká rozverná dobra, které čera vyvrcholilo vyvářením plněných paprikových lusků.

ano, taky je hezký, že mi zareagovali na dvě z osmi CéVéček, takže resumé je, že du v outerý na pohovor do Casablancy. To druhý asi nebude reálný...

a závěrem tip na film: American Gangster

05.01.2008 v 13:12:55

a valíme dál

pořád stejně dokolečka rok co rok, jaro, léto, podzim a zima, sníh, déšť, pořád si valíme ten svůj život jako kuličku hovna stále vpřed. Rok co rok, pořád dokolečka.02.01.2008 v 14:14:26