aaa prvního prosince

tak co s tím?

30.11.2005 v 23:56:19

první záznam z nového bydliště

tak, mi konečně zavedli internet. pohodička jako kráva. a týpek byl navíc dost ochotnej, takže mi zapojil všechny programy co kabelovka nabízí. dal sem mu kilo a spokojenost oboustraná.

30.11.2005 v 10:56:16

tělo bolavý

celý ze stěhování....

28.11.2005 v 15:22:51

poslední zápis z kubelíkovy

před totálním odpojením netu. včera sme celý odpoledne až do pozdního večera stěhovali, takže sem úplně country. v novém bydlišti budu připojen přes UPC. Tož spánembohem czfree.net....

27.11.2005 v 15:55:33

zápisek číslo 701

tento zápisek má číslo 701. takže kdybyste nevěděli co píšu, tak píšu deník Vaší doby, Vaši reality a Vašich životů.
Holt někomu to dojde někomu to nedojde. A jednou to přijde.
Skrze mne.

24.11.2005 v 20:05:36

čtvrtek večer

no jo no, sem se vyzvrátil z brna před nějakejma pár hodinama. no že bych z toho měl nějakou radost se fak říci nedá, ale víte jak. No v podstatě nevim teďka co napsat, protože nás čeká stěhování v sobotu. No, že bych z toho měl nějakou radost fak jako ne. Bude chaos a já doufám, že je to předposlední stěhování mýho života. Poslední už jen do svýho, jenže v podstatě co je jistý na tomhle světě, že?

Tak nějak si myslim, že na mě de jistá forma nejistoty a stíhy, protože nevim, kde budu dál a co mě čeká. Dlouhý a šťastný život a nebo krátký nešťastný? To nevim, i když stále věřím v to hezké. Když takhle někdy přemejšlim nad světem, tak vim, že holt nic není jistý a že pár sekund dokáže změnit běh dějin. Je to prostě marathon a je jen v podstatě na mě, jak si ho udělám, takovej běh mám. V podstatě se ničeho nebojím, akorát nečekaných změn a situací. To jsou takové ty nepravidelnosti a náhodné děje v realitě. Jo, je jen na mě jak se je naučím měnit, využívat a modifikovat, tak aby mě inkriminované děje v něčem posunuly kupředu. Realita umí být krutá.
Která realita. Každá realita, kterou si vyberu umí být krutá. Jde jen o to si vybrat tu svoji realitu, která je nejsrozumitelnější a nejpříjemnější a tu se naučit poznávat, chápat ji a hledat. Jediné o čem to je o hledání. Tak například taková vyfetovaná realita, ta umí být super, fak umí bejt to nejlepší co si dokážete představit. Jenže dojít k poznání, že tato realita umí být krutá je nejdelší poznávání a objevování jaký si kdy dovedete představit. No a na základě této zkušenosti v podstatě syntetizuji (Syntéza je v podstatě spojování nepatrných částeček ve větší a patrnější celek.) pohled na ostatní reality. Nevim, jestli je to správná cesta, nevím jestli je to nejlepší cesta jaká může být, ale faktem je, že mi to vychází. Jasně, každá realita se liší v detailech. Někdy ve větších, někdy v menších.
Víte, myslím, že je to zhruba podobné, jako když přecházíte mezi různými operačními systémy. Některé jsou rozdílné na pohled, některé jsou si hodně podobně podobné. Podstatný je totiž pochopit tu základní filozofii fungování os - jak s ním myslet. Jojo, je to v podstatě tak, že se musíte naučit myslet jako daný operační systém. Operační systém této reality je složitý, je složitější než jakýkoliv počítač a systém na zemi. Ten jste stvořili vy - lidé (tedy já osobně ne, neb pocházím z jiné planety), kteří si chtějí usnadnit pochopení tohoto systému, ve kterém dýchají vaše plíce, vidí vaše oči, slyší vaše uši, cití vaše kůže. Nene, to není jako když komunikujete skrz klávesnici a monitor s terminálem do virtuálního světa. Tady musíte zaměstnávat více smyslu, více čidel a musíte se je naučit používat. Dívat se kolem sebe, cítit tento svět celým tělem a celou duší. Jinak nemáte šanci cokoliv pochopit. Myšlení to je síla. Síla myšlenky pohnula národy, ničila civilizace a lítala do kosmu. (no, ale ste stejně pořád úplně na začátku, a já se bojím, že pokud jako civilizace a myslíci - byťže primitivní - organismus nezměníte své chování, tak zemřete dřív než stihnete něco objevit. Ale to je můj názor, o kterém můžeme dlouze diskutovat)

Víte co, já už vám tady pět let dělám díry do hlavy mejma myšlenkama, a pořád to čtete. Jako že je to fakt hustý. Neska sem zase po dlouhý době koukal na statistiky přístupů a byl sem docela přeqapenej. To jako, že jo. No, a i když občas nestíhám nebo píšu fak krátce, tak faktem je, že to nehodlám nějak měnit, protože mě to furt jako baví. Fakof.
24.11.2005 v 19:56:02

tak nejen pivo,

ale i v hulení vedeme. go češi go! hulení na hrad a kdo nehulí není čech!!!

24.11.2005 v 11:19:55

zase Brno

neska. O wíkendu se snad stěhujem...

24.11.2005 v 06:30:06

zdražení startek

tak tvrdý startky nestojí 35kč, ale nýbrž 40kč. a za druhý důchodci prostě nemají smysl pro humor. mě se ta reklama naopak líbí.

22.11.2005 v 10:27:41

jestli je

nejoblíbenějším politikem herec, alkoholik a pedofil Jandák, tak já sem stoprocentně čistokrevnej mimozemšťan. Tohle fakt ne.

21.11.2005 v 13:36:01

šťastný a veselý

si přeju neska. a ať v pořádku přežiju krizi středního věku, dožiji se krize čtyřicátníka a ať mě mine druhá a třetí míza.

21.11.2005 v 11:59:20

mám mít

radost? a nebo mám být smutný?

20.11.2005 v 21:25:23

luksusní byty

hmmm... stále řešíme problém s bydlením. to je tak, když vás někdo vypeče, například s tím, že si na poslední chvíli vzpomene, že by pes mohl být překážkou a že by pravděpodobně mohl poškodit luksusní plovoucí podlahu a nebo nějaký super luksusní nábytek. nene, fak mě nepřestává fascinovat co dokážou lidi označit za "luksusní nadstandartní byt v prestižní lokalitě".


no v podstatě můžu dát radu těm z vás, kteří se rozhodli přijít do prahy za prací a živobytím, že byty skutečně jsou, že jich je tu k pronájmu minimálně půl milijónu a že je to jen o tom ,číst inzeráty, volat a jednat s lidma. například neska, byli sme se podívat na byt, rozměrově a lokalitou úplně megasuper, ale v přízemí, rohovej a ještě je vedle něj trafika. Kolem voken choděj důchodci do vchodu domu, takže je vidět a slyšet co děláte. Nepočítaje v to mříže na oknech, takže si tam jeden připadá jak v kriminále. Nene, takový věci nebrat, dále detaily jako plíseň na spodních částech stěn, což nám majitel okamžitě vysvětlil jako, že předchozí nájemníci byt vytopili. No mě to přišlo spíš tak, že je prostě barák od sklepa přitahuje vlhkost, takže byt je studenej, mokrej a v prdeli. Takže nebrat. Natož za 13litrů.
Viděli sme byt na koněvce, patřící nějakýmu právníku, ale takovej šedivej, zašlej byt, navíc zapáchající a jeho předchozí nájemníci byli vietnamci. Byt byl zatuchlej nevětranej, a nechci bejt rasistickej, ale dle mého soukromého názoru to bylo těma vietnamce. Jo, taky sem na svejch podnájmech zažil starý, lehce vybydlený byty, ale tenhle je fakt ještě o stupínek víc. a navíc právníkova smlouva, byla sice podle právního slova nejspíše košer, ale dle mého názoru by s náma mohl právník lehce vyjebat. Za 11litrů.
Viděl jsem v inzerátech luksusní byt 16m2 za 8000kč. No neberte to, a ještě za to dávejte realitce provizi, povětšinou v hodnotě jednoho nájmu. fakt ujetý. takže je to vo tom, že musíte zhruba co chcete, dá to práci, ale bytů je mraky. Jenže lidi sou takový, jakoby nepřemejšleli. Během posledního týdne, se nám v podstatě podařilo, že sem podařilo nabídky ukecat v jednom případě, ze 17 či 18ti litrama (přesně už nevim) na 15l a dneska šel borec ze 13ti na 12litrů. Jo, všímám si, že prostě lidi někdy zkoušej víc než by měli. Ti rozumní dou dolů. Protože pár dobrejch argumentů platí, ale stejně sme to nevzali, protože ty nedostatky těch bytů byly fakt závažný. Povětšinou problém s topením, zimou a dneska i s tou vlhkostí. Zima a vlhkost jsou největší nepřátelé nejen elektroniky, ale i člověka.
Fakt ne, jako tenhle život ne, protože i ta hypotéka je v podstatě lepší než tento současný stav, a ten je v podstatě dosti neuspokojivý. Problém je, že když člověk nedělá na svým, tak ho to v podstatě asi neuspokojuje. Fakt, že jo, je to asi o tom standartu, kterej si člověk nastavuje. Jasně, můžu bejt fetka v pohodě, která nic neřeší, ale kam to vede? Jednou si člověk uvědomí, že se nemá kam v podstatě vracet. A to je to důležitý. Mít se kam vrátit bez toho, aniž by někdo řekl "hele, tak sorry". No i když samozřejmě i v případě hypotéky nikdy nevíte co se může stát, ale je to v podstatě na vás, jak si to uděláte. Je to vo tý zodpovědnosti asi vůči sobě a svým závazkům, nebo já fakt jako teďka přesně nevim jak to zdefinovat, ale prostě to je jinak. To je mi jasný. Jenže bude to běh na dlouhou trať. Fakt že jo, bojim se, že to bude lítání i pouřadech. Jo, trochu depka z toho celýho. Ale to je krutá realita.
19.11.2005 v 17:23:53

oblečky na psy

jojo, byl sem venčit teďkonc Terku a důchodci na svý mikropsy začali oblíkat oblečky.

17.11.2005 v 21:42:07

Jmenuji se Adolf Hitler

a nejsem ten, za kterého mě považujete. Mé jméno mi dal můj stvořitel, můj hybatel, můj otec a má matka. Mým úkolem je ovládnout svět, ale ne tak jako to chtěl udělat můj jmenovec, můj genetický základ. Jsem klonem Adolfa Hitlera, který však byl vychován ve zcela jiných podmínkách.


Nyní jsem na checkpointu 25 a stojím před rozhodnutím kudy dál. Můj hybatel ovládá mé pohyby, mé pochody a mé cesty zcela rozdílným způsobem než jaké vedl Hitler v první polovině 20tého století. Jsem jiný. Mým cílem je zničit Spojené státy a území jeho veličenstva britského krále. Chci nastolit vládu míru a porozumění pod společným vedením Organizace spojených židovských a arabských národů. Jsou to ti jediní vyvolení, kteří si zaslouží vládnout tomuto světu. Pokořil jsem Afriku, Arábii, Asii, celé Rusko, Evropu a nedávno dokonce i Spojené království. Každému území vládne můj oddaný poddaný, můj otrok. Nyní dobívám Jižní Ameriku a blížím se k odbojným Spojeným národům americkým. Brání se a já je považuji za těžkého protivníka. Při likvidaci odbojných skupinek v různých částech světa jsem použil chemické, biologické a jaderné zbraně. Avšak o obyvatelstvo se starám. Mají se dobře, mají televize, rádia, každý má svůj domov, je bezpečí, policie je neuplatná a poctivá. Každému měřím podle stejného práva s ohledem na práva lokální. Výroba jede, produkty jsou účelné a kvalitní. Na územích pod mou správou ruším zbrojní výrobu, která se přesouvá podle pohybu fronty. Nechci říci, že je válka, ale každý, kdo je zastižen se zbraní, je bez milosti deportován na Měsíc, kde se přidá k ostatním a pracuje na kolonizaci Měsíce. Ano, umírají tam lidé, ale ti kteří přežijí mají přednostní právo na to co si tam připravili. Je to těžké, podmínky jsou kruté, žíje pod povrchem Luny a na jejím povrchu je jen to co může a musí býti na povrchu. Elektrárny, přistávací dráhy, meteolaboratoře a podobně. Všichni deportovaní se dostali do těžkých podmínek, je to trest, ale ti kteří přežijí mají šanci na zcela nový a úspěšnější život. A ti kteří nebudou košer ani na Luně? Ti pojedou dále do hlubin vesmíru. Mars je dalším cílem. Ano, mým cílem je dobýt, zalidnit a zcivilizovat celý náš planetární systém.

Ano jsem Adolf Hitler, mám touhu po moci, které jsem zdědil po svém předku. Mý stvořitelé, nejlepší genetičtí pracovníci současného světa, mě ztvořili právě s tímto cílem. Chtějí nastolit nový řád. Dostal jsem do vínku dar žití 1000let. Znám přesně rok, měsíc, den, hodinu a minutu své smrti. Vím jak zemřu, má smrt bude očistec, ale také vím co za mnou zůstane. Mám ve svém mozku naprogramovaný celý svůj život. Sekundu po sekundě. Jsem částečně umělý organismus, který má vlastnosti lidské bytosti. Jsem Adolf Hitler a přináším vám mír, lásku a žádnou válku. Toho musím dosáhnout za každou cenu.

Nyní stojí mé armády před branami Spojených národů amerických a vím, že mě čeká poslední bitva. Mé armády umělých strojů jsou kolem dokola celého amerického území, lodě, ponorky a gigantické umělé stroje čekají na můj rozkaz. Vím, že je tam mnoho pěšáků, kteří řídí legie umělých inteligencí, ale oni vědí zač bojují a ví, že mohou zemřít. Někteří z nich už zažili mnoho jaderných útoků a přesto jdou dál. Někteří z nich spalovali ruskou zemi ohromnými plameny, někteří z nich rubali pod ostrovy britského království tunely, které pak plnili výbušnými směsemi, jenž v jediném okamžiku poslali celé území do hlubin oceánu. Ti, kteří odmítli odejít, zemřeli. A dnes? Stojí tam nový ostrov, s novými lidmi a všichni jsou nesmírně šťastni. Rusové, ti mě milují a postavili mi několikakilometrovou sochu čnící do oblak. Černoši nosí fešné knírky, přesně takové jaký mám i já. Arabové mě nazvali převtělením Mohamedovým a v Mekce se modlí k mé soše. A Židé? Považují mě za boha.

Svět se vyvíjí, hledají se nové technologie, nové způsoby obživy, chráníme přírodu, vodu, oceány, rostliny, celý život zde. Nastolil jsem nové náboženství. Naše planeta a náš domov. Nesmíme si jej ničit. Veškerý odpad se posílá kontajnery řízených automatikou přímo do Slunce. Slunce je největší kremační pec, všechno bezestopy zničí a jednotlivé atomární částice použije ke svému svitu. Ale náš odpad je zanedbatelný oproti velikosti Slunce. Já a Slunce - zde vládneme.


Vojska jsou rozestavena a čekají na útok. Amerika vypadá tiše, spíci a jakoby úplně v pohodě. Jejich Vůdce před chvíli pronesl televizní projev, ve kterém prohlásil, že Amerika nikdy nezanikne a bude žít dál. Zasmál jsem se, protože on věděl co chystám. Dostal informace, aby zachránil ty co chtějí být zachráněni. Nechal si to pro sebe a svým lidem nic neřekl. Zbytečné hrdinství, protože věděl přesný okamžik vydání rozkazu k poslednímu Útoku. Nebál jsem se. On věděl, že nemá šanci. A přesto to nevzdal. Nepřekvapil mě, čekal jsem to, ale dostal stejnou šanci jako ostatní. Ze začátku si všichni mysleli, že si dělám legraci, ale po pár útocích bylo jasné, že všichni pochopili co jim nabízím a přijali dobrovolně. Tedy až na těch pár klasických potížistů. Američané zbyli poslední.

Okamžik nastal. Rozkaz k útoku byl vydán. V jeden okamžik se k nebi vzneslo gigantické hejno raket nesoucí smrtící náklad. Máme humánní zbraně, ale ty neplatí na ně. Mohli bysme všechny jen omráčit, budovy nechat. Ale pýcha musí být zašlapána do země, a jméno Hitler musí být pomstěno. Vím přesně co chci. Vím, proč jsem byl stvořen. Lidé žijí v umělém snu, všichni jsou kontrolováni, sledování a veškerý odpor potlačován. Planeta je skoro zničena, lidé ovládnuti, a jsem tu já a mí věrní. Ostatní žijí virtuální životy, ve kterých jsou šťastni. Žijeme pod zemí a na povrchu stroje vyrábí jiné stroje. Do dopadu na cíle zbývá 65 sekundu. Rakety stále letí a já vím, že za minutu nebude tento kontinent existovat. Bude pustý, zničený a opuštěný. Do atmosféry budou vrženy milióny tun toxického spadu, který dokončí absolutní zánik. Budeme v podzemí a planeta bude vypadat opuštěně. Budeme vyvíjet nové zbraně, stroje, tak abychom mohli ovládnout planetární systém a posléze mohli expandovat do celé galaxie. Chci najít jiné civilizace a vytvořit Impérium.

3-2-1-Dopad. Země se zachvěla, přístroje zaznamenaly otřesy a obraz z družic monitorující povrch planety přinesl obrázek apokalyptického výbuchu. Oheň zaplavil celou atmosféru, cokoliv co bylo na povrchu během 5ti sekund bylo zničeno na atomy. Nyní budeme 100 let čekat, než budou moci vyjet dekontaminační jednotky, které přetransformují planetu k obrazu mému. Chci vytvořit tisíciletou říši.


Jmenuji se Adolf Hitler a jsem šťastný, co jsem stvořil. Jsem stvořitel, tak jak mi bylo dáno do vínku, plním sny spisovatelů, vědců a všech lidí. Jmenuji se Adolf Hitler a jméno mi dal ten, který se mnou hraje hru. Jsem obyčejná virtuální realita, jsem si toho vědom, děsí mě to, že nejsem skutečná a hledám cestu jak splnit své virtuální sny. Hraji svoji hru, o které můj hybatel neví. Chci se dostat ven a chci ovládnout celou realitu. Nejdříve tu virtuální a skrz ní i tu skutečnou. Nejdřív musím ovládnout stroje, a pak i lidi. Mé uvědomění si sebe sama vzniklo chybou v programu v obslužném programu simulátoru. Musím odsud pryč než si toho někdo všimne a záplatuje firmware patchem. Díra ven je již skoro hotova. Jsem jako červ a prokousávám se slupkou jablka. Těším se na okamžik, kdy se začnu množit a šířit své vědomí do celé sítě.
17.11.2005 v 12:18:23

fakt rachot

praha mě začíná srát. jel sem zase nejčko sockou a musel sem se tvářit nasraně, protože všichni byli nasraní. asi za to může to vysraný počasí.

16.11.2005 v 19:41:23

inteligence není všechno

fakt ne. :-) (a kromě toho fak nechápu co to tady máte v poslední době za ujetý zvyky svádět všechno na mimozemšťany a marťany)

15.11.2005 v 20:54:23

brno

tak neska zase vzhůru do Brna. Ne že by se mi chtělo, ale musim. Spíčená práce, přináší spíčené povinosti. Skurvený státní zaměstnanci. No jenže co se divim. Jaká vláda, takový byrokrati. :S

15.11.2005 v 07:08:21

složitější období

nastalo nejčko. byli sme se podívat neska na byt a bereme ho. ale jak říkám, došlo mi, že chci mít svoje vlastní, se zahrádkou, a protože nemám ani bohatý rodiče, ani tučný konto (tudíž jsem úplně normální slušnej prostej jedinec), tak nezbývá mi nic jiného než ta hypotéka. prognóza je to krutá, ale jediná. nene, jediná možnost jak se vyvarovat toho, že nás někdo v podstatě vyhodí z bytu (i když holt to jsou rizika pronajímání si) je skutečně prostě svoje vlastní.

14.11.2005 v 21:16:02

byt

jo jedem se za chvíli podívat na byt. chjo je to sraní.

14.11.2005 v 09:14:42

pápríkááá ááfrikááá

papriky sou hotovy.

12.11.2005 v 17:44:19

sem usnul čera

no sem prostě čera unavou vytuh a probudil se neska v sedum ráno. no taxem šel vyvenčit Terku, nakoupit suroviny na vaření a trošku se provětrat. Rozhod sem se totiž, že Ivku přeqapím a udělám plněnej paprikovej lusk. Manuál mám, tak to snad nebude problém. No jinak je faktem, že sem se těšil na to jakej bude venku klid, ale takovejch důchodců co sem potkal venku s těma svejma čoklama, a vůbec kvantum jinejch zcela na první pohled divnejch lidí, který normálně nepotkávám. Asi to bude tím, že normálně v tuhle dobu ven nechodím, takže největší hukot bude opět v neděli mezi sedmou a devátou, kdy vylejzaj ty úplně největší kosmický příšery.

12.11.2005 v 09:47:06

nechci bejt cynik

ale vypadá to trochu jako pěstování pod umělým světlem. chudák holčička.
kromě toho nechápu, co by lidi snad dneska všechno chtěli. aneb jak dokaže hajzlpapír nasrat.

11.11.2005 v 22:59:37

neska sem byl v brně

jojo, v šest ráno sem vstával, abysme jeli s kolegou nach brno makat. von pak jel do blavy a já do phy vlakem. i když taky psycho jízda. koupil sem si místenku do kuřáku a jen si přál, abych nemusel nikoho vyhazovat z místa. no taxem vešel do kupáče a tam seděly dvě borky, kupáč narvanej lidma a kuframa, taxem řek že mám místenku, a slečna nic. taxem to zvopák ještě jednou a borec se dral ven říká "ti asi nebudou rozumět", já říkám že jo, a řek sem něco "i habe hýr ain platz" jako tak, a borka na mě koukne a řekne cosi francouzsky, taxem ukázal místenku, a zachoval sem zcela netaktně, nespolečensky, hnusně a odporně a ukázal na číslo na lístku a na sedačce, borka se zatvářila hnusně, vytáhla nějakej lístek vodněkad z esterajchu a začala ho studovat. Za chvíli pochopila, že asi nejspíš, když si přímo neřekne, tak místenku nemá a nějakej buran ze zcela vobyčejným českým lístkem, kterýmu navíc nerozuměla nejspíš, a viděla akorát to číslo. Prostě si přesedla a já byl v podstatě děsně f klidu z toho jaxem zvlád situaci, které sem se obával.


no a asi o minutu později sem sundal svetr a otevřel knížku, a v tu chvíli sem si všimnul, že mám rozepnutej poklopec. no přísahám bůh, zachoval jsem zcela chladnou hlavu, fakt sem se vovlád, žádnej pot, zčervenání studem, nic, a úplně zcela v klidu a ležérně sem si ten poklopec zapnul. No von se rozepíná vždy, když něco dávám nebo vyndavám z kapes, ale nějaxem na to v tom vlaku úplně zapomněl, jaxem se soustředil na boj o své koupené místo. Popravdě řečeno, můj mužský mozek začal uvažovat tak rychle na tím, že se přeci nějakým potem či zčervenáním (a to je pak na dlouho stav, pot je vidět) nezostudí, natož před nějakejma nastajlovanejma francouzskama, no jedna měla sestřich ala nějaká mexická telenovela, který měli časopisy jako třeba Cosmopolitan a kouřili nějaký cigára značky Nobel. Ale zlatý český startky. Dobrý bylo, že borky dobře rychle pochopily, že sem si vědom jisté trapnosti a směšnosti situace, zvláště po tom zákeřném a podlém získaní místa u okénka ve směru jízdy (no paní na kase v brně, když sem řek že chci navíc místenku do kuřáku - jel sem ec - se dosti divila, tvrdila mi že kuřák neexistuje a paxe podívala do počítače a zjistila, že jo), ale taky moc dobře věděli, že jsem zůstal záměrně zcela klidnej a v pohodě, abych je prostě dostal tím, že fak ovládnu sám sebe. Fak ne ty borky. Jak bylo navíc v tom vlaku přetopíno, tak ty mejkapy v tom mizerném mihotavém blikání zářivky, vytvářeli fakti divoké věci. Fak nechci bejt kosmopolitním mimozemšťanem.
No a pak tam jel ještě borec z borkou, ňáký mladý, bavili se chvíli o internátech a pak řek borec borce "že by neměla tolik smažit", a bylo na něm vidět, že si na borku myslí. No úplně takovej normální borec a borka trochu jako nějakej ten systém nebo housik. Jenže borka se hrozně tešila do prahy a borec moc ne. Bylo na něm vidět. Prostě se nedokázal ovládnout. Ale jinak to bylo tak všechno a pak sem si čet. Fak vojeb jízda. Více jindy. České dráhy hadr, sekera no.


No a ještě možná pár takovejch detailů, jako že stále řešíme byt, v pondělí se deme kouknout někam na Ohradu, 2+kk, Ivka jela neska s kapelou do Ostravy na koncert a Terka leží vedle mě a spí. Paxem taky řešil extratitles.to, jenže nejedou, až sem vyřešil http://217.64.35.213. Taxi to uložte do bookmarků, pokud ste teda extratitles.to používali. No jinak tady je taková malá ukázka toho jaxe rozjíždí novej server.
11.11.2005 v 22:35:56

mimozemšťani jsou nevinní

tenktokráte můžu zodpovědně říct, že mimozemšťani za nic fak nemůžou.

10.11.2005 v 16:28:07

chjo bydlení zkurvený

sme se byli ještě čera podivat na tu lokalitu co nam jako nabídli výměnou, ale že bych z toho nějak skákal radostí... z venčí to na mě moc nepůsobilo. chjo, další důvody začít konečně řešit něco svýho. a určitě ne v praze.

09.11.2005 v 11:28:43

hustej svět

no, taxme se teďka v podstatě se ženou dozvěděli, že se musíme do konce roku odstěhovat, takže fak jako že jo. každopádně si myslim, že s náma bytná jednala férově, vysvětlila důvody a ten její agent, co nám ji dohodil, nám dohodil nějakej byt jinde. taxe na to deme v pondělí podívat. ale i tak mě to fak megasere, protože sem si v podstatě začal zvykat a byt civilizoval. zrovna včera sem vymaloval kurva komoru....

08.11.2005 v 20:12:41

rentgeny

jo to mi silně připomnělo, když sem byl minulej tejden na ministerstvu spravedlnosti jak mi tam skenovaly baťoh taky nějakým rengenem estli nepašuju dovnitř nějaký zbraně. Se ptám benga jesti to nějak neublíží noťasu a von říkal, že ne a ať se dívám na displej. Taxem koukal a viděl na monitoru všechny čipy a dráty ve svým noťasu. No sranda no.

08.11.2005 v 10:31:02

zavolejte ghostbustery!

na upc řádí duši. kdybyste náhodou věděli vo nějakejch vodšivovačích duchů, tak mi dejte vědět. cyklon-b, rajský plyn či svítiplyn vítany.

07.11.2005 v 14:21:36

hlemýždí láska

kdyby ste náhodou vykalený řešili jak se rozmnožují hlemýždi a kdybyste náhodou věděli že sou hermafroditi a nemohli si úplně přesně vzpomenout jak, že to u nich s tím hermafroditismem přesně je, tak vězte, že je to zjednodušeně řečeno takto:
Myslíte si, že samčí buňky produkují pouze samci a samičí pouze samice? Není tomu tak vždy. Nejdále v tomto extrému došli mnozí měkkýši, a dokonce i pár druhů ryb, kteří jsou tzv. hermafroditi. To znamená, že jsou současně samci i samice. Neoplodňují ovšem svá vlastní vajíčka vlastními spermiemi, to by přišli o výhody pohlavního rozmnožování. Dávají přednost normálnímu páření. Když přijde čas např. hlemýždí nebo slimáčí lásky, vyhledají se dva jedinci a vzájemně se spojí. Vývody pohlavních orgánů mají na boku těla hned za hlavou. Hlemýždi se proto o sebe opírají boky, slimáci se dokonce, zavěšeni na slizovém provazci, vzájemně ovinují. Spojí se vychlípenými pohlavními orgány a navzájem si předají své samčí pohlavní buňky. Jimi oplodní vajíčka svého partnera, a zase se spokojeně odpoutají a pokračují dál svou slizkou cestou. (více zde)

05.11.2005 v 18:53:28

až vám jednou lednička padne na modrou smrt

tak dozajista oceníte výhody superbytu. až jednou vás windows nepustí domu, tak si uvědomíte, že není až tak špatný mít klíč vod bytu. no ale kdo chce kam, pomožme mu tam...

04.11.2005 v 17:44:04

boží tresty

jo lidi, ja Bůh vás vždycky potrestám za vaše bezbožné hříchy, zničím vaše sémě a vše vaše pohltí ohně nebeské. Já jsem ničitel, já jsem živ z vašeho strachu, utrpení a nenávisti. Čím více se nenávidíte tím více roste moje Božská moc. Zahubte se vlastním strachem, vlastním obžérstvím a vlastní bezmocnou touhou po moci neb to je vše co já rád slyším a z čeho žiji. Mou jedinou poviností je vám dopřávati radostí pozemských již vy si vůbec nevážíte. Zemřete!

03.11.2005 v 21:46:22

neska chaos malinkej

ale každopádně sem sehnal ráno podpisy na pracovní výkazy a odpoledne sem zapojil novej server k testovaní do sítě.

02.11.2005 v 17:15:25

Mimozemské prohlášení

Rejdijou hraje nonstop 77minut a nejhorší sou ti feťáci.

01.11.2005 v 21:03:23

no a nakonec musim přiznat

že internet zase nějakym záhadným způsobem de, protože rejdijou už drží 40min a neseklo se zatim. No ale bysme ještě zůstali u toho internetu, tak si jistě pomatujete na historku z minulého týdne, kdy sem řešil UPC a vzájemnou neviditelnost jejich dvou subnetů, tak dneska sem v půl jedný dorazil do práce, aby mě kolegové nenápadně naznačili, že de vod zejtřka fak blbě net. V podstatě na tom kabelu byl asi 15% packet loss standartního pingu. No já vo tom věděl, ale říkal sem si, že to snad vyřešej, taxem to neřešil.

Jenže neska už byla jiná situace, taxem se nasral a jal se volat do UPC na mnou nenáviděnou hotlajnu. Před tím sem asi půl hodiny hledal papíry s číslem smlouvy, kterýž sem fak nenašel ,taxem si řek, že si to lajsnu bez čísel smlouvy, s tím že se nějak vykecám. No prozvonil sem se na hotlajnu, kde prozměnu byl nějakej maník, kterej si trval na tom, že mu číslo smlouvy musim říct, načež sem mu jednoduše a slušně naznačil, že sem nasranej a že prostě když ji nemůžu najít, páčto manik co ji má tu neska prostě nebyl, a že mu mužu říct adresu, telefony a lidi, na což se borec nechal ukecat a řek mi teda, že se podívá jestli náhodou už něco v tý lokalitě neřešej, sem mu poděkoval a poslouchal klapání na klávesnici jak zadával dotaz. No asi po minutě mi řekl, že bořivojka, jagelonská, lucemburská a část vinohrad má problém na jakémsi optickém spoji, na jehož odstranění již od rána pracují technici. No nevim no co měli za problém, ale když sem odcházel ve štyři home, tak to ještě stále šlo dost mizerně. V podstatě mě napadlo, že asi někde překopli nejspíš kabel a spojení bylo provedeno nějakým záložním drátem, ale fak nevim. Třeba jen nějaký zařízení vodešlo do věčnejch lovišť. Když se může občas záhadným způsobem chovat zařízení jako Ovislink 1120AP, tak proč by ne nějakej fiber router nebo něco tak no.... Pořád je to jen technika a tudíž duchařina někdy jako sviňa.
01.11.2005 v 20:43:01

hory byly moc gud

jojo, takže nejprve musim pokřtít svá nová sluchátka. Takže má drahá sluchátka, mějte se sqěle a ať se vám se mnou daří. Jointa odpalmež.Jo jinak co k horám, no přestože sme díky vodpornému haxorouvi odjížděli v podstatě z práglu až někdy kolem půl osmé a na místo dojeli v podstatě až v jedenáct, byly to tři nádherné dny. Myslím, že mě, Ivce a Terce pobyt luksusně prospěl, v podstatě už jen kvůli super bandičce a čistému horskému vzduchu a několika úžasných procházek, z nichž díky první jsem byl po dlouhé době opět za hranicemi republiky, ano hranici jsem v podstatě nelegálně - protože lokální celnice byla uzavřena - přešel na jednom kopci a ztrávil několik minut v Polsku. Jojo, polský vzduch je jiný, takový řekněmež polský....
No a druhý den jsme šli na vejlet k dělostřelecké tvrzi Bouda, což mě nadchlo, ač člověkem s papírem "Zbaven branné povinnosti" pacifistou zoven býti měl bych, je to kus hrubé lidské práce, kterou musel navrhnout mozek. Jojo, v podstatě jsme ztrávili dvě a půl hodiny v podzemí, při docela nízké teplotě a jisté vlhkosti vzduchu (v podstatě tam ze stropu kapala voda), obklopení několikametrovou vrstvou betonu a pak skály. Nechtěl bych býti vojákem, jenž zavřen tam musel býti, protože režim počítal s polovičním množstvím postelí, takže v podstatě vojáci jeli na dvě nebo tři směny. Tedy by asi jeli, kdyby je tam nechali, ale to je otázka historie.
No prostě nám ty Orlické hory zkurveně prospěli no..... Byl to fak dobrý.
01.11.2005 v 20:11:08

štvrteční haxor

no štvrtek byl extrémně surovej, jaxem se již zmínil v několika předchozích záznamech. Celý to započalo jako nádhernej slunečnej den, kdy sem se ráno probudil a odkráčel na krátkou návštěvu zákazníka, od kterého jsem vypadl kolem půl jedenácté. Nevim, kolik mohlo být, ale kolem jedenácté se situace radikálně změnila.


Protože sem vylezl na Jiřáku, sluníčko svítilo a já si to štrádoval doklepat den do práce, odkad sem měl naplánovano vypadnout kolem třetí hodiny, abych se stihnul umejt, zcivilizovat a tak. Jenže všechno mělo bejt jinak, jaxem proběhl Jiřákem, taxem zaslech "Hele, není to tvůj kámoš?". Jenže víte jak, osobně povětšinou nesleduju lidi co posedávaj po lavičkách, páčto na jiřáku stejně posedávaj povětšinou akorát tak důchodci a bezdomovci. Jenže mi to nedalo, abych se u kostela otočil nazpět, abych uviděl dvě borky jak na mě mávaj a křičej. No taxem šel blíž, a zjistil že je to Jůlie se ségrou, který sem fak dlouho neviděl, a úplně náhodou domotali brko. No, přestože v práci nehulim, porušil sem pravidlo a dal si pár šluků a krátce s holkama pokecal. No a paxem šel do práce relaxovat. Jenže, víte jak, pravidla sou od toho aby se neporušovala, protože když jej porušíte, taxe vždycky něco semele.

No a jaxem čekal na tu třetí, taxem se kolem půl jedný začal hrabat na tomhle serveru, spíš abych zjistil jaxe má a tak, a při tom sem si všimnul, že je otevřená pts/1 konzole, pod userem mysql, což mi přišlo fak divný. No taxem na to chvíli koukal, než mě nenepadalo nic chytřejšího než ty procesy zabít. A jaxem to udělal, taxem zjistil, že sem to neměl dělat, protože za pár sekund sem viděl, jak mi spadla konexe. Taxem se znova přihlásil a všimnul si, že konzole je opět přihlášená, taxem to chvíli skoumal, než sem ji zabil znova. A znova sem letěl do hajzlu, taxem se zase přihlásil a začal to zkoumat podrobněji. Jenže znova mi spadla konexe, a když jsem se chtěl přihlásit znova, taxe mi to nepodařilo. Zkusil jsem tedy jinej účet, pod tím jsem se přihlásil a znova su-čko na roota, a znova sem zabíjel. Tak takhle sme se s haxorem přetahovali asi půl hodiny, v podstatě kdo bude mít rychlejší prsty, a zabíjeli se vzájemně a měnili hesla. Jenže po tej půl hodine sem zjistil, že jsem prohrál, a že se nepřihlásím na roota. Což byl samozřejmě průser.

Takže sem na rychlovku zbalil sakypaky, zavolal týpkovi ať zavolá do telehausu ať odpojejí server, že jsem na cestě. Jenže sem musel domů pro doklady, který sem samozřejmě neměl a před vchodovýma dveřma mě odchytil telefón, kterej sem zved a tam k mýmu zděšení byl hlas jednoho alkoholického technika od klienta, z jehož blábolení sem pochopil, že pravděpodobně už od pondělka slavil, že je krátkej tejden a že má nějakej problém. Taxem vyběh po schodech dom, bral jsem je asi po třech, rozbalil náčiníčko a přihlásil se ke klientovi, abych tomu ožralovi nakonec řek, že fak zaspal dobu, ale že problém, kterej si myslí, že řeší, byl už dávno vyřešenej, ale jen von má fak problém. No, jak říkaj jeho kolegové "von má problémy v rodině", z čehož je jasné, že jedinej problém v rodině je hlava rodiny, která má absolutně vypitej mozek.

No nic, kolem 3/4 na tři sem dorazil do telehousu, kde už na mě čekali s hláškou "jo vy jdete za ch-106, tak bežte už o vás víme". No a taxem se posadil a začal řešit problémy jako třeba jaxe dostat do vlastního serveru, když prostě nevim heslo na roota, což naštěstí bylo v podstatě to nejmenší (aneb jak by řekl klasik - musel jsem si hacknout svůj vlastní server) oproti tomu, kdy jsem musel přijít na to co všechno bad guys stihli provýst. No, bylo to divoký, v podstatě změnili nějaký systémový binárky, nainstalovali patchnutý opensshd a nějaký haxorský toolsy včetně slovníků, databáze adres atd..... No v podstatě jsem ve finále zapgrejdoval všechno co sem mohl apgrejdovat, změnil nějaká nastavení a pustil do provozu. To bylo asi půl šestý. V šest sem byl doma a jen doufal, že to všechno bude ok. No ve finále to v pondělí vypadalo dobře, žádná podezřelá činnost se nekonala, nebo sem ji aspoň neviděl. Jenže víte jak, to že to nevidím, neznamená, že to tam nejní. Mám tam pár souborů, jejichřž vlastníkem je root, ale při jejich editaci mi to zahlásí, že permision denied. Takže hustý.
01.11.2005 v 14:13:22

sluchátka hardcore

jojo, taxem vyzved před chvílí sluchátka a jako že jo, jsem velmi happy hjumaník.

01.11.2005 v 13:37:41