dělník digitální revoluce

musel neska řešit zcela nečekaně trable s krupobitím, neb nevím jak moc je odolnej mák, ale okno v pokoji nevydrželo nápor větru a krup a vysklilo se takovým úžasným způsobem, že veškerý střepy jsou povětšinou na chodníku. no a ta kytka co sme měli za woknem v koupelně, tak z ní zůstala akorát tak směska do salátu. a to už jedno drobný krupobití ustála.
no jo no, windows holt občas padaj.

30.05.2005 v 19:10:18

penis majkla džexna

tedy krucinál, a já se těšil na nějakou super velkou bombu.....

27.05.2005 v 11:39:19

důxodce na kolečkovejch bruslíx

každý ráno potkávám pod žižkovským vysílačem důxodce na kolečkovejch bruslíx, jak bruslí. Jen aby nedopadl a neupadl po infarktu....

27.05.2005 v 09:12:00

hmmm oldova otázka

hmm byla mi připomenuta ženou oldova otázka ve fóru, jak dlouhou sem měl přestávku v hulení, no přiznám se, že si teďka vzpomenu na nějakej jeden den asi před třema nedělema, ale jinak je faktem, že nehulim přes den v práci a až večer podle toho co mám za povinosti. a pak podle toho jestli potkám nějaký lidi, který hulej a tak.... samý výmluvy co? :-) faktem však zůstává, že oproti některým brutálnějším dobám v minulosti, je současný stav velice vyklidněný a dost v pohodě. navíc nemám děti, takže ještě stále sou odpadlé některé povinnosti...... A jinak normálně makám, ale to povětšinou není vidět, maximálně v podobě nějakejch grafickejch výstupů v ukázce v předchozím příspěfku, pokud ste se tam naklikali... :-) a když se maká na konfiguraci serveru je dobré míti čistou hlavu. onehdá když jsem začínal, tak až na podruhý, protože první konfiguraci jsem si zhulenej rozvrtal... :-) Ale úplně vysadit... Ještě na to není čas.... To vim....

Tak vy hnusní vydřidušstí vojéři, tohle byl na nějakou delší dobu poslední výlev Božské úpřímnosti. ;0)


PS: Ale psychologicky psychologem vzato, jsou to samé výmluvy, které by měli ospravedlnit moji závislost.

26.05.2005 v 19:11:09

pagerank deníčku 2

hmmm... nainstaloval jsem si do firefoxe pagerank tool, takže mi teďka ukazuje u všech sajt pagerank jednotlivejch webů. informace, pro mě je to na hovno, to jako že jo, ale faktem je, že deníček má pr 2. což úplně nejní až tak špatný, když jsem zakázal robotům projiždět adresář s deníčkem. mým cílem totiž není největší návštěvnost, ani to aby mi deníček vyjížděl v googlu jako prvni, ale ba právě co největší anonymita a skrytost jeho.


Ale jinak řečeno, faktem je, že jsem dneska přemejšlel nad tím, jestli má stále význam vésti si takovýto sajt. vo počítačích se tady skoro vůbec nedočtete (proč taky, když je toho plná prdel internetu, že?), porno tu taky žádný nenajdete, samowa šťáva už taky není co bejvala, akorát tady přibejvaj sem tam občas nějaký debilní odkazy kamsi na nějaký defakto zbytečný weby. Defakto je tu plno prázdnejch a zbytečnejch keců, sem tam ňákej postřech, ale jinak nic. Tak proč kurwa?

No protože jednoduše, teďkonc sem si totiž ubalil brk, a opět jsem jej natáhl, i když bych mohl zůstat čistý a při smyslech, v této normální realitě, na kterou sem si docela zvykl. No jak člověk přestane brát ve větším množství jiný drogy než je hulo, tak samozřejmě něco získá, ale taky něco ztratí. Už jen třeba část toho drsného, černého cynického humoru, který má svoji údernou moc, jelikož ho lidé, žijící celý život ve své malé normální realitě nejsou sto pochopit, protože prostě přesahuje jejich hranice. Že, pane Laudane?
Nu což, to je prostě realita a mě je v podstatě fuk v jaký kdo žije realitě, pokud se vyloženě nenasírá do mý reality. Ale supr je, že na internetu se člověk může srát do čehokolif. Třeba teďko sem nasral do hajzlu, žádnýho virtuálního, ale nýbrž do poctivý keramiky s poctivým reálným splachováním a hlavně se silným smradem šířícím se světlíkem vzhůru k oblakům. (pravděpodobně dojde i k lehkému omámení živočichů vyskytujících se mu v cestě)

Já jsem Bůh, a toho sem si stále vědom, i když mívám někdo pocit, že toto vědomí pomalo, ale jistě slábne, což není asi úplně nejlepší. Jenže když se to tak vezme, já jako Bůh si prostě můžu dovolit trpět chvilkovou slabostí, způsobenou jistou formou vyčerpání. Ale pak přijde ten osudný okamžik a já jsem znova naplněn štěstím. Popravdě řečeno, psací výpadky v poslední době byly způsobeny jen a pouze tím, že jsem se věnoval jednomu serveru, který sem teďka dával dohromady. No, možná, že bych se měl pochlubit (tedy pouze části, která vizualizuje železná s softwareová střeva stroje) tímto odkazem. Na čem a jak je to zkonfigurovaný se rozepisovat nebudu, páčto návodů jak na to, je na netu mrtě, ale zjednodušeně řečeno to jede na amd64,debian-linux,postfix,courier-imap,apache-httpd,mysql (ve který sou navíc i uložený veškerý konfigurace postfixu a couriera no a jiný podobobný fičurky. Samozřejmě by mohl někdo namítnout, proč to nepostavím na microsoftu a exchangi, ale já na to řeknu, nebyla by to taková prdel a navíc znám celej systém, páčto je prostě čitelnej a průhlednej. No a vás navíc bude muset zajmat ta část "Statistiky", kde postupně uvidíte kompletní trafik na síťofce - rozepsanej den po dni, pak přehledy návštěvnosti jednotlivých webu zde umístěných, pop3 a imap stats sou statistky jak se lidi přihlašujou a příjmají příchozí poštu, pak statistiky postfixu - tj přijatý a odeslaný mejly - kolik bylo virů, spemů, kolik mejlů bylo odmitnutejch a tak dál, předposlední jsou statistiky z amavisu - kolik a jakejch virů, spemů, no a poslední špek je Cacti, což je fakt hustá věc, přihlašte se se jménem a heslem guest, a sami uvidíte....

Takže vidíte, měl jsem pro svoje zanedbávání deníčku své důvody, tedy jeden z nich, a navíc sme teďka s drahou polovičkou, řešili auto. No jo no, znáte to, jedna z těch mnoha realit, které kloužou navrstvené jedna na druhou, napravo, nalevo, nahoru, dolů, do všech stran a v tom jednom malém bodě, který jste vy Bůh (btw. Bůh má asexuální design, takže není ani samec ani samice, ale jen a pouze hermafrodit), se spojují do reality platné v daném časovém okamžiku.
26.05.2005 v 18:29:15

jaro končí

a nastupují dojezdy.

25.05.2005 v 15:58:18

co fetíte při práci

23.05.2005 v 12:28:04

sportem tu trvalé

23.05.2005 v 12:18:36

vo hodinu

pozadu. hmmm... takze moje haluz.

22.05.2005 v 20:18:48

hmmm testovací

text na zjištění jak je to vlastně ve skutečnosti s tím časem na serveru.

22.05.2005 v 20:16:03

mrdník daniela landy

landa je mrdka, ale je to správnej a slušnej čech, navíc vlastenec. fak mám takovej stálej pocit, že s tímhle hošanem není něco úplně v pořádku. já nevim, šak ho pomatuju jako holohlavého klučíka, který na celý svět křičel "bílá liga a čechy čechům". Samozřejmě, že se od rasismu distancuje, to si nemůže dovolit, ale víte třeba například,

že tenhle týpek má domek přímo na vyšehradě (a tady by se dalo teoreticky špekulovat nad tím, že jako ten Vyšehrad je ten největší symbol českého státu, vždyť tu plašila kněžna libuše, tu skákal ten slavný horymír, tu je také proslulá jedličkárna, kdež výkony jejích chovanců jsou nadčasové. A také tu je vynikající hospoda "Na hradbách". Zvláště se podívejte na záznam "Kouření" :-). Na místě, kde nikdo nebydlí, kde je široko daleko park a nebo hluboký sráz padající do Nuselského údolí. Místo, kde se dobře sedí a rozjímá nad minimalismem Prahy. A co s tím společného mamrd Landa?

Když se podíváte na čas, kdy mají mít otevřeno, uvidíte zde informaci do 23. Což je ok, zahrádky zavíraly už v deset, což bylo odůvodněno vyhláškami o rušení nočního klidu, což se dá relativne pochopit, a nebo lze najít aspoň jeden pochopitelnej důvod. Ale, to platilo v minulý sezoně. Nejčko, dyž sme tam byli posledně, tak jsme si po zavření chtěli sednout do hospody, ale bohužel obsluha nám řekla, že i hospodu zavírají v deset. No a proč? Protože na hradby jsou velice svobodné místo, kde se scházejí mladí, staří, děti, psi a jiná zvířátka. Prostě klasický místo, kde si lze v horký weekendový čas dáti vychlazené pivo, točenou kofolu, či fak gud klobásy, pleskanice a jiné grilované pochutiny. Svobodný místo, kde si prostě a jednoduše můžete dít v klidu jointa, popřemýšlet a sledovat, sice stále statický, výhled na Prahu, ale v každou sekundu díky počasí, podnebí či roční době, ouplně jinej.

No a celej problém s brzkou zavíračkou spočívá v tom, že cesta k metru, autům, či jiné dopravě, vede právě kolem onoho inkriminovaného domku landově, a jistého dne šla z hospody údajně bandička přinachcanejch punkáčů (nebo nějakejch takovejch jim podobnejm týpkům), která měla názorově odlišný pohled na některé věci a tak holt házeli landovi do voken ňákej bordel a pořvávali mu tamj. No a Landa to hnal někam vejš, takže přišel z radnice příkaz, že tam může bejt otevříno maximálně do 22 a prej to policajti hlídaj.

No prostě kokotina maximální a já f tom tak lehce čuju i to, že si někdo uvědomil, že je to fak super místo, i na byznys, a že je docela dobře možný, že tam třeba za dva roky bude poctivá česká hospoda pro slušný čechy.
22.05.2005 v 20:10:26

jo tak tomuhle já říkám

láska až za hrob.

21.05.2005 v 12:54:31

malá krádež

neska sme okradli, zcela omylem samozřejmě, delvitu, kde jsme zapomněli dát na kasu kartón s vodou, kterýžto projel na vozíku okolo pokladny, aniž by ho někdo zaregistroval.

20.05.2005 v 18:44:44

hmmmm

server měl od 5:48 výpadek až do teďka. proč, to nevim.

20.05.2005 v 09:44:09

tak to bude

super mega blázinec.

19.05.2005 v 18:40:06

opium

se pjestuje třeba v Barmě.

19.05.2005 v 17:55:02

shit je zcela normální a regulerní

slovo.
Jinak f klidu, neska u našeho zákazníka vládla panika, páčto předefčírem kleknul informační systém a tudíž zjistili, že data lze obnovit maximálně dva dny starý. Jojo, spousta hjumaníků byla poněkud nervózních a spousta z nich tam volala, zcela nasraný, jako že to tam jako budou muset ty data, minimálně za včerejšek, cpát znova. Bylo to happy.....

19.05.2005 v 14:09:08

hackerska legenda


Za starých časů, když ještě gorila měla pouhých pár kilo, mohli jste si dát v cukrárně zmrzlinu - třeba jahodovou, oříškovou, pistáciovou a vanilkovou, dostali jste do kornoutu čtyři kopečky zmrzliny a mohli jste postupně lízat jahodovou, oříškovou, pistáciovou a vanilkovou zmrzlinu.

Jenže pak si nějací chytráci uvědomili, že kornout není hardwarově fronta, ale zásobník, takže fronta je patrně emulována na úrovni prodavačky, která tím pádem musí mít vyrovnávací paměť, kde si uloží všechny objednané zmrzliny, aby je mohla naskládat do kornoutu v opačném pořadí. Rychle zjistili, že prodavačky nejsou chráněny proti buffer overflow, a brzy vymysleli první exploity. Stačilo jim pak přijít do cukrárny, objednat si například 65 libovolných zmrzlin a pak ještě oříškovou, citronovou, dvě kávové a znova oříškovou a prodavačka vyplivla rootshell a mohli se nacpat zmrzliny, kolik chtěli, a někteří pak ještě sežrali nějaké ty indiánky, rolády, trubičky či krekry (podle nich se také těmto chytrákům začalo říkat krekři, anglicky crackers).

Bylo jasné, že zvětšením paměti prodavaček se nic nevyřeší (navíc byly tehdy paměti do prodavaček neuvěřitelné drahé) a i zákaz nošení jmenovek se ukázal jako nepříliš účinné řešení - krekři poznali prodavačku podle obličeje, a když ne, tak prostě vyzkoušeli víc kombinací zmrzlin. Řada cukrářů tehdy investovala do inteligentních prodavaček, které jakékoli objednávky nad deset kopečků ignorovaly a hlásily je šéfovi, ale řada zákazníků si stěžovala, že si už nemůžou normálně vzít patnáct zmrzlin do termosky a odnést si je domů, ale musí to pořád řešit s šéfem nebo si je objednávat po částech.

Nakonec to cukráři vzdali a sebrali prodavačkám veškerou paměť a změnili algoritmus ukládání zmrzliny do kornoutu tak, že se začala ukládat ve stejném pořadí, jak přicházejí požadavky. Od té doby jsou zmrzliny LIFO a když si objednáte jogurtovou a karamelovou, dostanete místo toho karamelovou a jogurtovou. Taky můžete jak dlouho chcete otravovat prodavačky, jestli budou zase někdy mívat kávovou zmrzlinu, ale ony to vždycky okamžitě zapomenou.

No doufám, že až se Gates konečně přestane patlat s tou gorilou (slyšel jsem, že už je docela propracovaná a distribuuje se na několika CD), že s tím snad něco udělá.


(thnx to JT)


18.05.2005 v 09:28:37

výhra

no teda xixti, neska sem byl celej den v diplomatu na security konferenci, no celej den sem poslouchal různý týpky z antivirovejch firem, kde vysvětlovali jak to funguje, kam mířej výrobci av a samozřejmě taky tvurci virů. no a dopoledne byla přednáška nějaký lejdy z ministerstva informatiky o tom, jak se vytvářej zákony o nevyžádaný poště, jaka je realita při jejich aplikaci na spemery a tak, což komentoval nějakej flojd. No jednoduše řečeno, zákon je, ale když je potencionální obět zákona (tj. spemer) dost hustá, tak může poslat cajty do prdele.
Ale jinak f klidu, spousta žrádla, od rána až do pozdního odpoledne, buchtičky, houstičky, salámek, pomlsky, prostě spousta spíčenýho žrádla, který se muselo sežrat. No a největší prdel byla, že sem po dlouhý době něco vyhrál a to v tombole druhou cenu. Bundu, f-prot antivirák a poukaz na školení dle vlastního výběru. No prostě super.
A ve finále sem se jim tam vysral v hotelovejch záchodech, takže můžu s klidem zakřičet: "Sral sem v Diplomatu!!!"

17.05.2005 v 19:37:23

fuckta

15.05.2005 v 16:14:27

mák

tak, teďka sem namlel mrtě máku na posyp. akorát musim konstatovat, že už ani ten mák nejní to co bejval. pomatuju mák s velkým tmavě černým zrnem, proměněného ocelovým šroubem v tmavou hmotu přetekající olejem vytlačeným procesem mletí.

13.05.2005 v 23:32:56

Čížková

Ehmmm.... Přestože její vztah k drogám je obecně záporný, neodolala prý pokušení.

13.05.2005 v 22:35:34

zajmavá věc

jo, tohle mě celkem teďka zaujalo. ze života mrtvých velryb.

13.05.2005 v 22:27:20

drogy

bude mít na starosti Škromach!!!!

13.05.2005 v 08:49:09

ať žije rybolov

tak tohle je asi jedinej důvod, proč bych se dal na rybaření.

11.05.2005 v 17:38:27

ták a teďka sem se nasral

protože sem zapomněl odeslat zápis do deníčku a dřív sem zavřel browser. takže na to seru a už znova to nebudu psát, protože sem tam psal jen to, že mi konečně chodí spamassassin/clamav a amavis-new, což znamená, že mi fakaj i statistikátory.
jináče ve worku mam 215dnů uptime kompu, což znamená, že už 215 dnu nevypadla erektrika. kurwa jo.a vy jaxe máte?

10.05.2005 v 17:48:55

bude zima bude mráz

kam se šmejde kam schováš. schovám se zas do banky, přijely nám tanky. jojo, opět trocha trapného humoru na oslavu konce války. tak zase za šedesát let.

09.05.2005 v 19:54:43

veselá historka ze života.

aby jste věděli, že život nepřináší jen samé smutné věci, ale nýbrž i zábavné historky. A na to nesmíte zapomenout. Život může bejt i sranda.
Takže šťastný a veselý vánoce, přátelé.

07.05.2005 v 11:38:15

dnešní jediné

06.05.2005 v 19:09:46

05.05.05

neska je pjekný symbolický datum, estli ste si toho někdo náhodou nefšim....

05.05.2005 v 19:27:40

dyk to je jasný

nevim co řešej.

04.05.2005 v 21:25:14

thajsko nebrat

protože za á a za .

04.05.2005 v 21:14:58

je jaro a to stejně ovlivňuje každýho

je jaro vážení přátelé a to leze na každýho. nikdo mi to nevymluví, a aj ty a ty a ty se podíváš dozajista strašně rád na všechny samičky, který potkáš. Hownoght.


Já nechávám jaro jarem neb mám teďka těžkej oulet na serveru co stavim. Dostal jsem se konečně do stádia kdy mě chodí apache (http služby), postfix (mta) a courier-imap/pop3-ssl (imap a pop3 server s podporou ssl, certifikáty a tak). Navíc sem schmuřil pjekný webový rozhraní krleš webmin a vmail, takže se daj veškerý systémový záležitosti rešit pjekně hezky vzdáleně krlesh web browsr. no ještě s tím bude mrtě sraní, ale stále mě to baví více. I tak se dá jaro prožít. Samozřejmě kolega Roman namítne, že heroin je heroin, což mu vůbec neberu, ba dokonce mu to chválím, neb to pravděpodobně bude asi ta nejlepší jarní kombinace.
Jináče sem vobjevil docela ujetou sajtu, fak se až někdy divím. No narazit v týhle době na normálního inteligentního narkofila dá docela asi zabrat. Jediný co je na tom pozitivního, že v tomhle státě sou potřeba totalně vypatlaný hlavy, protože jinak by nikdo asi nemohl dělat zaměstnance třeba v hypermarketech. Jojo, drogy jako rekreační koníček je úplně super to nejlepší, protože vzít si takovej džob na plnej ouvazek, to chce teda odvahu a hlavně mrtě času, protože to je náročná práce.
jináče pokud ste si toho nefšimli, tak neska chcalo jako blázen, takže je úplně asi nejlepší zůstat doma u svejch koníčků.......
04.05.2005 v 20:15:28

jojo ty děti...

ty naše děti, ty se učí rychle...

03.05.2005 v 22:33:51

i policisté jsou

jen lidé a rádi si hrají.

03.05.2005 v 10:59:37

typické prdelní vedro

je dneska. ano, vážení banditeros, je vedro jak v meksiku a to tam až na pár meksikánců skoro nikdo neska neni.
jináče sme včera byli s ivčou na slapech se podívat jaká je jako voda a jestli se dá koupat. což se samozřejmě nedalo, ani ne tak jako že by byla voda studená jak chcanky zmrzlýho eskymáka, ale jako spíše proto, že jsem viděl podél břehu a mezi šuty v rákosí takovou tu krásnou našlehanou pěnu, vo který sem si nemohl být jistý odkaď je, ale předpokládám, že lodní provoz na přehradě občas má za následek, že námořníci serou a chčijou do vody, chalupáři kam jinam asi mají vypouštět svý sračky a vysolárkovaný pražačky - lidově pečenáči - ty si do vody vlezly a ještě tvrdili, že je to skoro jako loni. no já nevim, fakt nevim, pěnu na vodě viděti, do vody nevlézti. možná, že tam byli nějaký rozpuštěný ostatky po tsunami.
jináč sem dal do fotogalerie ještě nějaký fotky, teďka mě čeká stáhnout jedno starý video a veškerý zapomenutý oldies sou tam.

02.05.2005 v 14:04:35

chytré ryby a blázniví důxodci

ještě že sou ryby chytrý a důchodci, že nemůžou spát.

02.05.2005 v 11:14:33