MOUdREJ NAViGátOR
6.5.2003 - 21:21Hezkej čas


Jo, taxem rozchodil toho svýho CyberHuga pod Linuxem. Sice teda s nějakema experimentálníma vovladačema, ale stav baterek, konektivitu a nějaký další info mi nut vypisuje. Prostě pohodička klídek. A pak, že prej Linux není dokonalej. No není, ale je to velice příjemnej pooperační systém a dává mi tu možnost hledat, pátrat, učit se a objevovat. Prostě os pro zvídavý hjumaníky.... :-) A pro ty, který fakt windoze nemusej. No zjistil sem, že mý znalosti wokenních produktů končej někde u Windows 9x a Windows 2k. A ani mi nijak víc nechyběj. Svejm XPéčkům nějak nerozumím a vlastně jim ani rozumět nechci... :-)
Jo, jinak práce na uzlu je hodně hustá. Musím poznávat nový věci a mám v tom občas docela guláš. Ale je to prodel. Sedím na hotlajně a zvedám telefony zvědavěj userů, kterejm občas něco nefunguje. Někdy se až divím s čím ty lidi volaj. Zrovna dneska volal nějakej luser, kterej kromě stěžování si na to, že se nemůže připojit k poštovnímu server - pozdějc z něj vypadlo, že maj ve firmě fajrwol, kterej pravděpodobně blokuje přístup na imap -, postěžoval i na spemy. že prej mu choděj nějaký nabídky na viagry a podobně. Těžko se takovejm lidem vysvětluje, že to sice de vodfiltrovat, ale že se tím vodfiltruje i spousta jinejch emajlů - jo stává se - a těžko mu taky vysvětlíte, že dávat svýho emajla na všechny pornosajty , který navštíví, není taky moc dobrý.
Postupnou a decentní konfigurací nového počítače získávám skoro na míru ušitej systém. Je to hraní. Ještě musím vyladit nějaký ty drobnosti, jako třeba multimedijální klávesnící (navštěstí bez mrchosoftích log) a tak. No a nakonec přijde to nejlepší. Překlad kernelu a jeho ladění. Prostě to mám vymyšlený tak, že nejřív rozchodím všechny ty zařízení, softy a podobně a nakonec tomu vyladím jen jádro. Je docela gud, že ve Slackwaru je nijak nevopatchovaný jádro, takže nebudu muset tahat nový, a defakto postačí, když vyházím nějaký ty serepetičky jako v jádře podpora LVM, vyházím z něj ovladače pro železo, který nemám a tak. Prostě jen to nejnutnější a potřebný.
Ale je fakt, že se zatím necejtím natolik hustejch, abych se vrhnul na distribuci typu Gentoo. Na to mám času dost, von je ten projekt dost zajmavej a uvidíme co se z něj vyvrbí. Krom toho slack je docela hustej tim, že si stejně dost věcí musim dodělat sám. :-)


7.5.2003 - 17:52Swatekk


Jo, konečně středa, anžto je zejtra čtvrtek, státní svátek. No jináč hustý. Vlastně ani teďka nevim co psát, tak asi budu psát samý krávoviny. Srali mě dneska v socce lidi. Měl jsem chuť zabíjet a veaždit, ale pak sem si řek, že jako budu hustej a povznesu se nad svoji nenávist. A udělal jsem dobře, protože je krutý překonávat vlastní bolest, je krutý překonávat bolest duše. Přináší to spoustu novejch, bolestivějších, stávů. A možná, že se tím stávám drsnější a hustější ,možná že se tím stávám bezcitnější? No, myslim, že asi ani ne, spíš je to jen takový to, že se otevíráte jen tomu komu chcete. Massakr.
Sleduju, jak mi stoupá teplota na procesoru. Což mi připomíná, že sem chtěl rozchodit ty multimedijální klávesy na klávesnici. Na votvírání konzolí, nějakejch softů a tak.


8.5.2003 - 15:18muthafuckaday


Reloaded. Jo, včera nám nějak nešel net, taxem večer zkouknul konečně film Pi. No to byla hodně hustáááá maséřina. Celej svět je jen číselnej matrix, jinak se to říct nedá. A i to řešení s vrtačkou je hodně symbolický. Nějak si člověk musí dostat zhlavy pryč ten rachot, kterej v ní někdy je.
No jináč sem dneska seslechnul novýho Marilyna Mansona a soundtrack k novýmu Matrixu reloaded. Hodně moc bych řek, že dobrý... :-)

18:24 - Mít v hlavě rachot je dar. Je to dar k nezaplacení, protože pak máte možnost objevovat ový světy, nový rozměry, nový věci, mít z nich radost, ale umožňuje vám taky navíc v paměti udržet spoustu starých myšlenek, který se vynořujou a zase zanořujou, přinášejí spoustu starých prožitků, vytvářejí nové, přinášejí radost, přinášejí bolest, přinášej stavy, který stojí za to prožít, stavy, který stojí za to zastavit v okamžiku. jo dobrej track.

22:01 - Nejhorší je, když něco chcete, nemůžete to mít, uvědomujete si proč. Mozek má z těch rozporů mezi rozumem a emocema čast od času nějakej ten segmentation fault.

00:06 - Jo, Ringu. Hustej japonckej film.


9.5.2003 - 10:21osvobozeni rudou armadou


Drobny vylet do ucebnic historie. Dneska osvobodila prahu hrdinska Ruda Armada. I kdyz. Vsechno mozna bylo uplne jinak. Prahu neosvobodila zadna ruda armada, ale nybrz Tmavemodrooranzoveruzova jednotka velmi rychlych vysadku pri treti Intergalaktickce brigade.

15:55 - Uz se tesim az bude konec smeny. Nejak me to vedro krute ubiji a nici. A navic i par dalsich veci. Ale co, na to sere pes. Vzhledem k tomu, ze nikoho nezajmaj blby nalady, krome Klause a Havla, tak je do nikoho tlacit nebudu. Stejne si kazdej musi pomoct sam a pomoc od nekoho jinyho? Necekam ji.... Protoze neprijde.... Co si clovek neudela, to nema.... Nekdy je kruty, jak ... ale co howno.

17:53 - Myslim, že sem rád, že sem doma. Lidi mě zase nějak štvali a já měl divný stavy. Zavřel sem se v pokoji, pustil kompjůtr a ještě nevim co budu dělat, ale určitě to bude něco co mě aspoň uspokojí. Los mučačos. Ruský piloti prej někde nad Kongem vypustili do vzduchu svý cestující. Akorát by mě zajmalo jestli to zjistili ještě ve vzduchu a nebo až po přistání.

19:35 - Ty jo, teďka sem poslouchal track od projektu Hocico "Silenth Wrath" a napad mě k tomu hustej videoklip. Celej by byl jen celej černej a jen uprostřed by poskakoval jen bílej obrys panáčka, takovýho oblýho jen hrubě načtrtnutýho, ale jeho animace by byla velice jemná a krásně plynulá a hladká, prostě pohyb těla, rukou, nohou zhruba do 130BPM, sem tam pomalejc, nem tam rychlejc a okolo něj by byla jemná modrofialová zářící aura, která by kopírovala pohyb panáčka a ropíjela se do tý černoty. No, když sem zavřel oči, taxem to viděl dost živě. :-)
Poznámka: Teď už to teda neplatí, ale když sem chtěl uložit soubor na servr, taxem si všimnul, že stará velikost byla 8173 bajtů a nová dýlka byla 8731. Protože mě tahle nádoná shoda dýlek zaujala, rozhodl jsem se si o ní udělat poznámku, pačto mě to fakt přiišlo zvláštní. No a když sem otevřel dokument, taxem si všimnul, že sem k tomu zápisu zapoměl doplnit datum a nějaký ty br a strong direktivy. Fakt divná náhoda. Jenže jsem racionálně myslící člověk, co na náhody nevěří.

20:51 - Přešla nás bouřka a já se těšil, že vypadne proud. A vono nic. UPSku asi zase nevyzkousim..... Kromě toho taky nešla voda, což bylo dost k nasrání, proto


10.5.2003 - 13:50Subota


Jo, chvíli prší a chvíli ne. Nevim co mám od počasí očekávat. Ale včera sem měl úplně luxusní pohovor s JiMMYm, kde sme přes hokej vyřešili i možne problemy spojene s použivanim domacich přenosnýcj jaderných elektráren.

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 20:24:50 2003 [----]

;)))

prijemnejch 100kB (v prumeru) - taky mi to vyhovuje ;))

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 20:25:21 2003 [----]

ja vim ty hajzle..... ale sem rad za to co mam.... :-) i tak je to kruta parada... :-)

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 20:25:27 2003 [----]

jj

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 20:25:44 2003 [----]

proste ja uz bez internetu bejt nemuzu... :-)

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 20:39:52 2003 [----]

a nezaprsi a nezaprsi

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 20:41:37 2003 [----]

pripadam si jako dite v africe...... dest videl naposledy muj pradedecek...

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 20:41:48 2003 [----]

;)

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 20:48:41 2003 [----]

bourka cca 4km od nas

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 20:49:21 2003 [----]

a uz to taky prsi

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 20:49:24 2003 [----]

tu

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 20:49:43 2003 [----]

ja sem ji kvam zahnal

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 20:49:54 2003 [----]

hade

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 20:50:31 2003 [----]

presvedcil jsem ji, ze ma vyzkouset tu elektriku u vas na vesnici, kde sou jeste tary rozvody...

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 20:52:08 2003 [----]

no co mlcis, uz vas ma nova pritelkyne dostala na kolena, mimo dosach vsemocne site?? :-)

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 20:53:07 2003 [----]

:op u nas jsou novy rozvody....vcera vnoci vypadla el. pouze jednou a to jeste na pul sekundy

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 20:54:03 2003 [----]

:-) no tak to je husty.... nepremejsleli ste nad nejakou mestskou upskou?

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 20:55:17 2003 [----]

vzdyt jsem ti psal, ze by problem vyresily maly atomovy elektrernicky ve sklepech....kazdej by mel svuj malej
temelinek a jenom by kupoval palivivy clanecky

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 20:55:23 2003 [----]

palivovy

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 20:56:56 2003 [----]

ja vim, ale dokazes si predstavit, kdyby lidi odhazovali vypaleny palivovy clanky do popelnic jako normalni
baterky. vzdyt by pak bezdomovci, duchodci a krysi dost slusne svitili ve tme... A tedka si predstav, ze se vracis
kolem druhy rano odnekud vypalenej a uvidis neco takovyho... :-)

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 20:57:12 2003 [----]

;)))

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 20:58:33 2003 [----]

I kdyz z jedny strany, castym sberem vypalenych palivovych clanku bys mohl v nejakem mirne modifikovanem prenosnem
temelinku vyrabet nejaky to plutonium, takze bys mohl vyrabet takovy maly neskodny jaderny ohnostroje na
silvestra....

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 21:00:10 2003 [----]
hele, to si vlastne muzes predstavit, ze by se to palivo vymenovalo stejnou formou jako se vymenuje plyn do tech
prenosnejch plynovejch varicu.... :-) kazdy prvni pondeli v mesici vymena baterek.. :-)

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 21:00:23 2003 [----]

;)))

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 21:03:40 2003 [----]

A tedka si predstav takovy ty domaci havarie, se divas na tyfku a vidis, ze nejakej duchodce kutil pripojil na
jednu
bombu plynovej kotel a pak se divi ze mu vyleti barak i s manzelkou ... malej domaci cernobyl.. :)

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 21:04:05 2003 [----]

ty si ted neco hulil??? :))))

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 21:04:32 2003 [----]

hele ja za to nemuzu, za to muze ta bourka...

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 21:04:41 2003 [----]

;)

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 21:04:52 2003 [----]

no vazne...

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 21:05:13 2003 [----]

hele, me nekam zmizela backora

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 21:05:54 2003 [----]

vidis, ja to rikam, ze ta to muze ta bourka. dejou se fajt divny vec... ;-)

VZpráva to JiMMY
Pá kvě 9 21:07:56 2003 [----]

hele to me tak napada, nehulil si neco, protoze backory se normalne nestracej.... :)
spis de o to, aby se u tebe neobjevil navic nejakej backdoor....

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 21:09:10 2003 [----]

backordoor

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 21:10:21 2003 [----]

:0) pockej az ti jednou bude manzelka rikat "ty starej backordoore" :-)))))))))))))

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 21:10:55 2003 [----]

b4ck0rh4x0r

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 21:11:10 2003 [----]

moment zavolam dolezalovi at mi to prelozi... :0)

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 21:11:18 2003 [----]

;)))))))))))))))))))

Zpráva to JiMMY
Pá kvě 9 21:12:26 2003 [----]

tak je to prej nejaka h4X()r3Ck0Vsk4 terminologie, ale co to slovo znamena mi nevysvetlil... :0)

Zpráva od JiMMY
Pá kvě 9 21:15:50 2003 [----]

http://www.gamecenter.cz/Default.gcs?artid=6031

:o/


11.5.2003 - 12:43Ne


Jo neděle. Zejtra zase nach facha. Že bych se nějak zvlášť těšil se říct nedá. No ale to je to je to nejmenší co mě může bejt fuk.
Jináč sem byl včera s kámošem na beeru a paxme vyrazili do kina na X-mena 2. No, kdyby z toho filmu vystříhali nějaký ty "milostný a zamilovaný" záběry a dorenderovali ještě víc masa a triků, byl by z toho krutej film. No, ale to je můj názor.


12.5.2003 - 10:26Den první


Nesmím zapomenout, že je dneska den první. Zejtra si to zase připomenu.
Jináč se nám ňákej dobytek před firmou vysral. Asi pes.

12:00 - Setmělo se a venku prší. Vidím to na střešním okně, který mám nad hlavou a na nějž dopadají velký kapky deště. Kdyby tam žádný sklo nebylo, pršelo by mi na hlavu.

15:47 - Dovolím si osobní poznámku. Vašek je chlap k nezaplacení. Fakt nevim, co bych si někdy bez něj počal. Asi bych počal. :-)

17:31 - Máš to tady chlape vypálený na svý tváři, zhulenou poezii a drogovou kulturu. Velká zkušenost, byťže jen letmým dotykem. Dotykem chcípajícího psa, jenž svojí nahnilou prackou šmátrá, kde by co ještě smet a pošpinil. Inspirující a destruktivní. Ta destrukce je hodně zlá, bolavý ledviny, kašel a vystouplý lícní kosti. Nejde jen o fet, de o všechny destruktivní substance, jde o ty rozdíly v realitách. A proto venku přestalo pršet, protože bůh - to jako já - usoudil, že už to mohlo stačit. :-) A hnedla vysvitlo slunce.

17:58 - "A kdo si myslíš, že si ty?"
"Oba dva sme stejně výjmečný jako psí chcanky."
Tak to byla jen drobná myšlenka jenž najde uplatnění v jednom novým textu.

23:46 - Asi sem sem se decentně přinachcal. Ale nějak se tu bali jointe.


13.5.2003 - 10:42Den druhý


Dneska je den druhý. Pořád na to myslím. Nesmím zapomenout. Že mi sedí za krkem orangutam jaxvině a dost mě tahá za pačesy.


14.5.2003 - 01:03Den třetí


Á jé. Den třetí. Dneska mě čeká workšop, takže se aspoň najim. Bude oběd. No jináč sem se chtěl včera věnovat nějakejm věcem, jednomu fajrwolovýmu skriptu, jenže z toho sešlo a ztrávil dost krutej večer ve společnosti Windows ykspé a mikrochrocht terminal serveru dva litry. Shílenství výpočetní tekniky.

17:56 - Jo, já sem ale najedený. Moc najedený a moc spokojený. Jináč sem jináč sem se dneska otrávil na workšopu, kde sme jednali o spoustě různejch hustejch věcech. Jako jaxe udělá tohle, jaxe udělá támhleto, co se použije na tohle, jestli to pude v tom vyblitým heterogením prostředí. No řeknu to takhle, kdybyste vy, normální uživatelé pojišťoven věděli jak ty vaše data tečou mezi některejma systémama, hodně moc byste se divili... :-) Fakt mě fascinuje FoxPro pro MS Dos, vono se to ještě kurva používá, což je krutě k neuvěření. :-))

18:35 - No to je hustý. Zrovna sem se dočet, že odvolali Železnýho. Chudáci Novákovic, ti se bez tatínka poserou.

21:31 - For Bukowski: Čuz panáčku, já vím, že to budeš číst, takže můžu hodit odpověď na ten skript sem, jelikož si nějak nemužu vzpomenout na tvyho emajla, kteryho mam v praci a do ní pudu až v pátek odpoledne. No navíc se mi podařilo nechat si v práci zapnutý icq, takže se na něj nepřihlásím z domova. No jednoduše řečeno, ten iptables skript funguje, není-liž pravda, ale možná, kdybys nastavil tu proměnou GATEWAYDEV, což je podle mě síťovka do netu, tak by se pak zapla maškaráda a tudíž by byly zcela zbytečný ty další řádky, kterejma povoluješ přístupy na smtp, ftp, ssh a podobně. Ta maškaráda to vyřeší sama. Což by bylo úplně ideální, protože tam stejně (např.) "iptables -t filter -A INPUT -p tcp -s 192.168.1.0/24 --dport 22 -j ACCEPT", čímž stejně povoluješ celej subnet. Nabízí se akorát myšlenka, že tímhle můžeš vyselektovat přesně podle IPček, který mašíny můžou na tuhle službu a který ne, pouhým nahrazením definice subnetu 192.168.1.0/24 přesnou adresou danýho stroje. Ale pochybuju, že se to u vás vyplatí, protože tahle selekce je fakt dobrá třeba do školy, kde si tak můžeš nastavit, že z týhle učebny se může jen na tuhle službu a nikam jinam. Esli mi rozumíš. Jinak, kdybys chtěl forwardnout port dovnitř, v rámci toho tvýho problému s DC, tak stačí odkomentovat řádky v sekci "mapovaná spojení" a nahradit GATEWAYDEV venkovním ipčkem a přesným portem. Na ten port se podívám, resp. zkusím to hodit do googla, jakej port pro aktivní spojení využívá ten wokení dc klient. U linoxovýho klienta to poznáš snadno, protože si tam ten port můžes nastavit sam. Což nabízí myšlenky, že informace o tomhle portu pro aktivní spojení odesílá klient na dc hub a že tudíž může bejt variabilní. Spíš se bojím toho, že ten wokení klient je prostě bere podle toho, kterej je zrovna volnej, takže to nijak neovlivníš a na fw nemůžeš udělat dynamický povolování forwardingu. Ledažeby se proto napsal modul jako pro ftp. Ale to je úplně zbytečný. Kurva jo, tam to bude ještě hustší, protože von ten hub pro aktivní spojení ještě potřebuje znát i IPčko na který se pak danej klient od kterýho taháš konektí, což se tou maškarádou přenastaví. Je to však domněnka, kterou si ověřím nebo vyvrátím za chvíli. :) Kdežto pod tím linuxovým si tenhle aktivní port nastavíš sám a pak si ho můžeš forwardnout i na fajrwolu a máš aktivní spojení. A taky si tam může nastavit IPčko na který má přijít požadavek aktivního spojení. Jo kurwa, to mě tak napadá, že to je vlastně i možná záměr autoru linuxovýho klienta, abys mohl - v případě, že si admin fw a nebo jeho dobrej známej :-) - využít aktivní spojení i uvnitř sítě... :-) Maso.. :-))))

Jo s tím, vokením klientem to bude dost krutý, ale podívám se do googla. No, ale abych dokončil ještě ten skript. Funguje to je jasný, ale nejsou tam věci jako ochrana proti floodingu, spoofingu a tak. Hele, tohle sem kdysi řešil v práci, tak sem si na to napsal skript. Je to takovej kompilát a částečná různá vykrádačka - ale tak to chodí :- -, ale řekl bych, že dost kurva vydařenej, takže ti ho nechám nahranýho na špeku v rootu. Kdyby sis nemohl vzpomenout na ipčko, username a passwd, pošli mi smsku, ja ti obratem pošlu nazpět nfo. Nebudu teďka dva dny v práci ánžto mám certifikační školení na ajx, což bude asi docela krutý. Aspoň co sem slyšel. Prostě v tom skritpu sem se pokusil vyřešit všechny problémy s ochranou fw, na který sem kdy narazil.. :-) Takže pro jeho odzkoušení postačí, když zrušíš současný nastavení fw a pustíš ten můj krypl krypt. :-) Juch, to sem se nějak rozepsal. Asi sem napsal nějaký cyber-phunk-hard-core-sci-fi povídku z budoucnosti... :-)) Kromě toho sem to vokomentoval, tak by to snad mohlo bejt v cajku a pochopitelný.. :-) Hele, jo. akorát sem tam nahradil některý venkovní IPčka (jo, teďka mě napad fór IP2000 :-) znakama XX, jo je to přeci jen fw ze starý firmy a já trpím paranojou. Asi to bude vypada na první pohled složitě, ale trošku se nad tím zamysli a představ si, jak si tam ty pakety pěkně tečou z jedný karty na druhou a pochopíš to. Je to vcelku jednoduchý... :-) Kdyby nějaký dotazy navíc, taxe ozwi. :-)

22:35 - Jo, taxem to hodil do googla a vypod mi z toho jeden jedinej link, kterej myslím dost v pohodě vyřeší tvůj problém. Neznám wokenní klient (mimoxodem to bude stejný jako u linuxovýho, to je jasný.. :-))), ale vypadá to na stopro důvěryhodně, http://www.linuxquestions.org/questions/showthread.php?postid=69732#post69732. Takže bý hepy, ja si teďka zapálil brk a du se věnovat sladkému nicnedělání před spánkem. :0)

23:07 - Jo, tak to už se mi dlouho nestalo, že bych se šel zhulenej vysrat. Hustej zážitek. Dost hustej... Ale zase ne tak moc, abych tvrdil, že to bylo úplně normální lejno. Jo sračka zaručená. Neměl sem si ty párky na to pivo dávat.


15.5.2003 - 17:44Den štvrtej


Ty vole jo, něco se děje. řek bych, že se blíží úplněk. Koukám na novinky a nejdřív čtu, že jako nějakej magor rozsekal mačetou svýho psychiatra, pak ňákej debil v zahraničí zabil svý dva doktory a manželku, někde zase snad vlítnul nějakej magor do školy a chtěl postřílet nějaký děti no a nakonec nějaká ženská někde na severu čech postřelila nějaký dva redaktory v rádiu a navíc údajně křičela "Kde to máte, kde to máte".
No takže to co se dneska přihodilo mě je úplně zanedbatelný a drobný. Smrděl jsem celej den na školení aixu a pseries v ajbíem, kde nás tahle zkurveně prachatá firma obšťastnila potravinovejma lístakama, ať si něco koupíme jako sami. Takže sem šel s typama hledat nějakou restauraci, a vzhledem k tomu, že tam na tom posraným Chodově nebo Opatově (tyhle dvě zkurvený zastávky metra si furt pletu, ale je to ta třetí od konce) žádná snad ani není, taxme zapadli do nějaký čajna restaurace. Samozřejmě, že mě zarazilo, že obsluha nevypadala příliš čínsky, spíš značně česky, ale to, že neměli rejži, mě fakt nasralo. Tam měla vtrhnout ta ženská s bouchačkou a křičet "Kde to máte, kde to máte".

18:02 - No navíc musim konstatovat, že bych asi zatim nechtěl bejt zaměstnanej u IBM, protože když sem viděl ty společný kancly, kde si viděj všichni do monitorů, když sem viděl to samý průhledný sklo, když sem viděl všechny ty typy v kravatách a kvádrech, kde se nesmí kouřit, protože by se tam mohlo pustit poplašný zariaděnie... Fakt zatim ne. Mám furt ještě rád malý firmičky... :-)


16.5.2003 - 13:29Den pátej


Jo, dneska je den pátej. Musím si to furt připomínat, ale už sem zapomněl proč. Ale to nejní důležitý. Jináč teda si jako musím přiznat, že v certifikaci AIXu sem byl úspěšnej. Sice nevidím žádnej důvod, proč zrovna já bych měl mít ten certifikát, ale popravdě řečeno, hlavně, že firma z toho může mít nějaký obchodnický výhody. Kromě toho, že je psanej na mý méno. Akorát jediná velká potěšující výhoda je, že sem prostě dokázal udělat zkoušku z něčeho, co sem viděl jednou v životě a snad ještě z dálky. Teda je fakt, že občas za mnou postával týpek a ptal se jako "a ste si určitě jistý, že to bude zrovna varianta A?" a já na to, že ne, "že si myslím, že by to mohla bejt varianta C", a von jako, že si to myslím dobře. Takže pohoda klídek, ale bylo to asi jen u pěti otázek, páčto nás tam bylo dost moc a všichni měli takovýhle nejistoty u některejch otázek... :-) I když je phuck, že sem místy měl takovej pocit přídechu firmy MS, protože některý otázky zněly jako "co to znamená, když se vám na displeji serveru objeví 888-103-FF1E-87-547-....." No a odpověď zněla ve smyslu jako že uděláte full system dump na pásku a pošlete ji na technickej support do IBM, protože tahle hláška znamená blíže neidentifikovatelnou chybu.... :-) Prostě tak. Někde ji mám přesně wopsanou, takže ji sem třeba jako ukázku napíšu, protože ta mě fakt dostala.. :-)

18:32 - Juch. Sem docela příjemně přihouklej. Sem děsně spokojenej panáček, fakt kurewsky spokojenej sám se sebou, protože se mi ta certifikace vydařila. Teda, ne že by to bylo na sto procent, asi jen na, no abych si ale stejně přilepšil, wosumdesát pět. A jelikož sem bez peněz, nikam večer nejdu. Kurva jo teďka sem se dost zamyslel, a úplně si ulít na něčem jiným. Taky hustý. Ale to je vo něčem jiným, vo čom psát nechci. No, takže sem teďka zase napsal kus jedný povídky, kterou mám rozepsanou v nový knížce, na který čas od času nějakou chvíli dělám, protože se mi prostě honí řepou několik myšlenek, který mě prostě přijdou natolik zajmavý, že je stojí za to rozpracovat. Teda alespoň z mýho pohledu.
Teda jo, zase sem se zamyslel nad nějakejma lidma a uvědomil sem si jakej sem relativně dost spokojenej. Prostě dobrej joint ve spokojenym stavu. Tomu se říká prima věc. :-) Řekl bych, že takovej ten tvůrčí stav, kdy hora přišla k Mohamedovi, protože Mohamed leží zhulenej pod palmou na břehu okeánu a má jen chuť něco dělat.
Jo hustá věc ze života. Máme v baráku typa. Je to ten tzv. důchodce, model extra tlustej pes. Bydlí v přízemí, a nebudu ani rozebírat jeho velice pochybnou minulost, s manželkou oním extrémně tlustým psem. Psa čas od času venčí na ulici před barákem, a vzhledem k tomu, že to zvíře je ale NESKUTEČNĚ tlystý nedojde moc daleko. Prostě psa bych tom nikdy na první pohled netypoval, ještě teďka si čas od času vzpomenu na tu prázdnou mezeru mezi spatřením zrakem a zanalyzováním co to vlastně je. No, takže snad ste si udělali jakous takous představu, co to je za důchodce. No a tenhle důchodce obývá přízemní byt, který je samozřejmě o něco menší, protože má vykousnutej kus pokoje, kumbálem, ve kterým sou popelnice. Tedy samozřejmě z jeho bytu nepřístupný, abyste si nemysleli, že lidi z baráku nosej odpad do popelnic přes jeho byt. Jo, a platí se něco za pronájem pozemku městkýmu úřadu, nebo něco v tom smyslu já tomu až tak nějak nerozumim, kde de vo to, že každá partaj platí ročně štyři kila. No a tenhle typ odmítl platit ty štyři kila, protože prej má byt menší kvůli tomu kumbálu na popelnice. No přesně řečeno, jedná se o 15 - slovy PATNÁCT - korun českých a prej nejde o peníze, ale nýbrž o princip. Takže teďka se to řeší.
Takže je vám jasný s kým mám tu čest. Nepočítaje v to takový ty klasický věci, jako že se rozčiluje nad hovnama na chodníku, a ty svý nevidí, že se rozčiluje, že nejsou umytý schody, když ty jeho, co má nastarosti, ani snad nikdy neumyl. Prostě ... - slovy TŘI TEČKY.

22:22 - Jo, vzhledem k tomu, že sem se teďka znova pokoušel rozchodit photosmarta pod linuchem, jenze proste ne. Vysledek celý akce je nainstalovanej wine a vmware, což se může i tak někdy hodit, a stažený zdrojáky v4l2 a nainstalovanej xawtv. Kurva, ty reklamy sou fakt děsivě blbý. Na ně se nedá dívat. Teda dneska. :-) Takže its all pro dnešek.


17.5.2003 - 12:03Den šestej


Ty jo, den šestej. Stáhnul sem si novej trailer na Dooma 3 a musím říct: YO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Navíc ty svině nedávaj Volejte řediteli, ale nýbrž nějakej podělanej dokument o lidožroutskejch žralokách, kterej navíc uváděj nějaký strašně chytrý americký blondýnky - potápěčky.
Kurva, ty modely z Dooma3 maj úplně neskutečnou animaci a dynamiku. Je to úplně maximálně k posrání... A myslím, že i ten sound.... mňam, mňam.... :-)

19:09 - Jo, myslím, že je to všechno v cajku. Dneska sem si udělal docela slušnou procházku po městě, nějak se drobně porozčiloval nad lidma, na němčoutama, co si zapálili cíga v metru, abych nakonec usedl za svojí přenosnou klávesnici a konečně dopsal povídku. No, kdybych měl víc času a chuti To téma by se dalo zatraceně moc dobře rozvinout, třeba někdy časem se k tomu vrátím, ale to nikdy nevim. No takže sem prostě docela spokojenej, skouřen do mírně melancholické nálady s převyšujicím pocitem jistého příjemního uspokojení ega. Prostě velmi těžká pohoda. :0)

20:47 - Hmmm.... Je dvacet padesát a v mý peněžence leží deset dvacet. To sou paradoxy a ironie světa, že? A to není jediná ironie, protože stačí se jen zamyslet a hnedka tu nějakou máte. Třeba houby. Koukal jsem bna zprávy na Nově, kde vyšla reportáž - i když se mi nějak nezdála, ale když říkali, tak říkali -, že za sex můžou houby. No, nevim co mám společnýho s houbama, ale jako houba si někdy připadám, to jako že jo. Jako bych byl jen takovej výrůstek nějakýho moc ujetýho podhoubí, který není vidět. Jo, silně zvláštní představa. Zvláště ve spojení s jablečnou matonkou. Jo, ale to není finální otázka dnešního večera.
Jak vypadá běžná zhulená bouřka? Zhulená bouřka si lítá nad městem, zcela v nesmyslných obrazcích, popřípadně v čistých kruzích a čas od času si prostě jen tak sprchne nebo práskne do nějakýho bleskosvodu. Prostě zcela náhodně, kdykoliv si umane, takže lidi si pak celej den říkaj, že je nějaký hodně vysraný počasí. Chvíli prší, chvíli hřmí, chvíli svítí slunce, chvíli je teplo a chvíi zima. Tak takhle vypadá normální zhulená bouřka. A když se to tak vezme z chemickýho hlediska, voda je taky děsnej prevít.
Ale to už je jiná teorie. Když máte svůj počítač, musíte s ním žít. Jako když si koupíte auto, čas od času se mu věnujete, protože tuhle se něco děje, tuhle potřebujete něco vopravit, vyměnit a tak. To samý je s kompjutrem. Poznáte, kdy mu není dobře, kdy nepočítá tak jak by měl. Já sem si třeba v tuhle chvíli všimnul, že zmizel měřák teploty harddisku.

21:32 - Jo, taxem na to přišel, protože sem si včera hrál s /dev/hda a nějaxem ho asi smáznul. No, takže teďka mi to došlo a já ho mknodem musel vytvořit znova. A už to zase funguje... :-) Jo, takže počítač se musí takhle opečovávat, protože mu pořád hrozí nějaké nebezpečí.

22:54 - Je tam největší koncentrace padouchů na metr štvereční. A Silvestr je všechny jednoho po druhým vyhazuje do vzduchu. 5-4-3-2-BYE BYE.


18.5.2003 - 15:06Zero


Den nula. Podlehl jsem totální panice a beznaději z koberce povalujícího se v našem pokoji, až sem se ujal vysavače a jal se vysávat. Byl jsem nesmírně přakvapen skutečnou barvou pokrývky podlahy a to tak, že se mi nikam nechce. Jo, nechce se mi jít vůbec ven. :-) A nijak mi to ani nechybí.

16:23 - Rájem pro všechny milovníky marjánky se musí zdát Itálie, kde místní soud rozhodl, že čtyřicet jointů je tak akorát pro soukromou potřebu sedmnáctiletého studenta na školní výlet a tudíž to není trestný čin. Podle italských zákonů je trestné prodávání marihuany, ale vlastnictví pro osobní potřebu nikoli. A vzhledem k tomu, že se o jointy chtěl student podělit s kamarády a učitelem, neshledal soud na jeho případu nic závadného. Před soud se případ s marihuanou na výletě dostal na základě udání - pravděpodobně od závistivého spolužáka, se kterým se nepodělili.
Tak to byla drobná ukázka z dnešního internetového tisku.


19.5.2003 - 15:04Zero++


Jsem krutej. Jsem fakt hodne krutej. Zašlápl sem mravence jako štěnici. Chudák mravenec. Nijak si nestihl uvědomit, že byl sice zašlápnut, ale jako štěnice.
Mno. To byla jen taková drobná poznámka pro dnešek. Pro příznivce mého fekálního kultu musím konstatovat, že dnešní produkt byl přiměřený. Přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně... Prostě uplně normální hovno. No navíc sme včera řešeli kulturně-sociální problematiku státních umělců. Padla důležitá otázka zda národní umělec je skutečně zasloužilý titul, protože ve finále mi to přijde jako šaškárna. Bejt něco. Já jsem já. Nabízí se rozlišovací test, kdy vedle sebe bude položeno jedno mé lejno, pak druhé mé lejno, ještě jedno lejno - taky moje, a pak lejno naší kočky a dotyčný bude dotázán zda je schopen rozeznat jaké lejno patří národnímu umělci, řekněme například panu XY.
Je dozajista pravděpodobné, že by mohl někdo vznést poznámku jako třeba "Ale vždyť ty jim závidíš." Jenže defakto to není pravdou, i když se můžu třeba mýlit. Lejno národního umělce s sebou nese vrstvu poznání a zkušeností tvůrce. Ano, můžeme tvrdit, že národní umělec je schopen vysrat hovno vcelku umělecké nesoucí sebou veškeré znaky maximální kvality. Pane Knížák, mohl byste laskavě zveřejnit fotky produktů vašeho trávicího systému? Toť otevřené zvolání.
No, vo co de. Vo nic. Vo to de. Protože kdokoliv nacházející se v blízkosti oběktu tužby je automaticky považován za křupana, chudáka zasloužícího si jen smrt ukřižováním. Bože můj, já sem toho psa asi jíst neměl.

21:40 - Hmm.. Sem znavenej.


20.5.2003 - 08:04Zero=+Zero


Dnešní smutné ráno bylo navíc podbarveno traumatizujícím zážitkem, kdy po vstupu do vestibulu metra byl můj mozek okamžitě zaujat vysokou koncentrací můžu v silně důchodovém věku, kteří postávali na různých místech a vypadali, že čekají. Asi na Metro.

8:38 - Neodpustím si jednu poznámku. Hašek na hrad (i velkou neónovou hokejkou): Olympijský vítěz z Nagana a loňský vítěz Stanley Cupu neudržel při zápasu extraligy in-line hokeje nervy na uzdě a po jednom ze soubojů napadl protihráče, surově jej zbil a postižený teď leží v nemocnici se zlomeným nosem, zhmožděnou krční páteří a s otřesem mozku. ... "Oba upadli, byl to normální zákrok, při kterém Hašek vstal, udeřil Šílu hokejkou do obličeje. Ten upadl na zem do bezvědomí. Hned na něj Hašek zaklekl a začal ho mlátit bezdůvodně zezadu hokejkou do hlavy". Blbý hockeisti.

23:19 - Jo, takže se mi blíží půlnoc a v týfce dývaj nějakej divnej film. Nevim proč bych se měl dívat na divný filmy, když mám pocit, že žiju divnej život. Jo, divnej. Ale s tím sem se tak nějak vyrovnal a popravdě potěšující je, že sem dneska zase asi po dvou letech konfiguroval snmp démona a jo, dobrý, po lehkém zvopáknutí maňuálu sem si zase ovědomil vo čom to je. Hele jo, víte co nesnáším teďkonc za reklamy. Tu na Algidu s tím velice přiblblým trackem a na staropramen chlapark. Nevim kdo je větší debil, než česká číňanka vařící ve vypečeným sáčku nějaký divný jídlo. Jo a nebo jinak. Nemáte páru? Dejte si novej L'oreal s kosmickou technologií Ramy proti tloustnutí tloušťů ryb. A pan bankéř vám řekne, že fakt kvůli takový kravině do banky nemusíte a divnej vyfetovanej týpe k stepující před českou spořitelnou má halušky a vidí na nebi jednu korunu českou, pod kterou probíhá text "AAA a co sem to chtěl?" Poštovní schránka na rohu ulice chrání naše sny a svítí dokonalou jiskrou Weslyho Snipera. Šach a mat.
Koneu filma.


22.5.2003 - 00:50Zero=*Zero


Hele jo. Včera sem řeešil a řešil, až sem po deseti hodinách vyřešil, kde je problém. Je to na kruva dlouhý povídání, protože sem už zhulenej jako dobytek, ale finale je takový, že za a) jsem si ke svýmu testování snmpd mašinu,, která měla jednu asi ze čtyř typů síťove, který nemaj nastavenej příznak IFF_RUNNING, takže ten snmpd démon nastaví status na down, přestože IFF_UP je nastavenej správně na up a síťovka prostě funguje v pohodě. Jenže mrtg si dělá testy na tyhle dva stavy, a vzhledem k tomu, že iff_running byl na down, jaxi nnetahal data o množství protečenejch dat. No já, když sem na to přišel, málem sem se posral. A je toho vokolo moc....
No a večer sem lítal po známejch a vydělal si dost peněz a nějaký hulení. Pohoda jazz.

17:03 - Zvláštním stavem sem se dostal dneska po ránu k tomu, že jsem měl fakt hodně, ale hodně divnej a intenzívní pocit, že je středa. Kteréžto bylo umocněno tím, že jsem se probudil, velmi, ale velmi zhulený a s jistou bolestí v hlavě. :-) Maso.
Ale prdel je, že si teďka konfiguruju MRTG, takže mám v krásnejch grafek všechno. Úplně všechno. Skoro všechno... :-) Hmms.. A nějaxe mi nechce psát.

20:22 - Hele, jo. Trpim jistejma zasekama. Nekdy se tak nad necim zamyslim, a to dost krute, ze se uplne dostanu do jinyho sveta. Jo zrovna tedka sem mel nekolika minutovej zatuh, kdy jsem byl zcela a uplne mimo a vedl, rekl bych ze pseudofilozoficke, myslenky. Jako vo lidech, co chci a co nechci, proste takovy sileny podelany spekulativni zatu, a jeste navic sem takové blbec, který vo tom ještě píše a navíc si až po několika řádkách uvědomil, že je něco špatně, a že má jaxi vypnutou diakritiku.


23.5.2003 - 17:33Zero=^Zero


Jo, včera byl krutej mejdan. Takovej malej, ale ten stav. Ve finále sem se děsně bál ve vejtahu. Jo, když už sme u toho vejtahu, předevčírem sem jel 4patra vejtahem o rozmětu tak půl metru na půl metru. Strašná rakev. Jak sem byl ještě zhulenej, tak sem si říkal "ty vole, stojí ti ten klaustrofobickej pocit zato?" Jo, stál za to.
Jinak furt konfiguruju mrtg a vylaďuju některý grafy, protože mám pocit, že některý informace sou trochu scestný. Jako třeba, že graf zbylé volné fyzické paměti, má text modrá barva = použitá fyzická paměť a tak podobně. Ale jo, statistiky sou docela hustý, protože na nich poznáte, pokud sou kor vyvedený do grafu, jak ten server žije. Co sem mu děje, jak se chová v pondělí, úterý, prostě v celým tejdnu. Jak v noci, jak ve dne. A podle výkyvů pak snadno poznáte, že se mu něco děje, že je chudinka nemocnej a potřebuje odborný pohled do systému. A tak, prostě servery soü děti, vo který se staráte a podle pouhých výrazů na displeji - což je rozdíl oproti dítěti, to displej obvykle nemá, poznáte.. prostě poznáte. Je to takovej ten pohled z očí do očí.
Jo čekám na kámoše, někam asi pojedem. Ale nevíme kam. Mám sny. A výpadky krátkodobé paměti.

18:13 - Ježíč šmarjá, důchodci, přenechte některý věci mladším...


25.5.2003 - 22:22Deja Vu - den nula


Jo, stále žiju.
Jo, to sem si musel připomenout myšlenku dne. Jo, stavil se kámoš, takže se celá akce mírně protáhla a já mírně zkončil na prvoligovým tripoidním mlíku. No mazec aspoň trochu nečekaná záležitost. No, ale to je fuk. Sem tak nějak mírně unaven, protože to mlíko mi dalo za uši. Takže sem dnešní odpoledne ztrávil instalovaním kámošova notebůku, nějaký ty expéčka a drobné vyoptimalozování systému. No prostě, aby to co nejmíň připomínalo ykspéčka. :-) Jo, a taky sem se byl projít a tak sem pozoroval bezútěšnou krajinou okolo řeky. Jo, není nad takovej romantickej pohled do hlubokého říčního údolí s rozjímáním nad životem. Hmmms.
Že by deprese? Jo, to je pěkná podvora, kterou neradno míti na krku. Cože ty takový ty stavy, kdy máte chuť se někam schovat a nevylejzat na svět, být jen tak někde schoulenej, pryč od světa. Hmm... není většího potěšení než tohoto stavu.
Ale jak toto můžeť nějak vyznít, jsem zhulen a mírně ospalý... Mazec v hlavě. No, to je vše...


26.5.2003 - 16:29Deja Vu - den jedna


Jo, je to tam. Na ulici postával nějakej ninja v sumurajským woblečku, ale nějak sem si nemoch pomoct, páčto mi dost silně připomínal bělocha. Ani bych se nedivil, kdyby mluvil česky. Mno, to byl jen takovej drobnej postřeh z naší ulice, když sem si zrovna dával cígo.


27.5.2003 - 00:18Deja Vu - den dva


Jo hustý, tak už je ráno. Sem sváděl zápas s Windows 98 a popravdě řečeno, fakt nevim, jestli mi to za ty dva vydělaný litry stálo. Jo stálo. Money sou dobrý, ať sou špinavý nebo čistý. Akorát ty ms peníze sou kurva těžce vydřený. Ale to je fuk. Relativní spokojenost.
Jenže nějak nemám žádný nápady, stačilo by si do někoho zarejt. Jen tak lehce. Dobrý bylo, když sem jel posledním metrem, že nejeli skoro žádný důchodci, asi se xixti připravujou na ranní šichtu. Chudáci lidi co musej v šest jet městskou hromadnou dopravou. Hmmmm... a začíná mi nabíhat první ranní džojnt. Napíšu něco večer...

13:59 - Drobná ukázka vtipné korespondence mezi zákazníky a jejich technickou podporou. Začínáme mírně rozčileným zákazníkem:
Dobrý den,

na základě smoluvy XYZ_SMLOUVA hlásím OPĚT závadu PRÁVĚ
VYMĚNĚNÉHO disku dne 21.5.2003 firmou SUN řešil p.XZY na serveru E3500, S/N
server 666666
Veritas Volume Manager disk detekuje jako c2t85d0 a vede jej jako
"disconnected",
na panelu diskového pole bliká výstražný trojúhelník a přímo u
disku svítí žlutá kontrolka.

POLE SENA - 3 r5 P/N XXX-XXXX-XX

vadný disk 000000-00000000
WWN : 999999999
540 4525-01


Vzhledem k celkem jednoznačné signalizaci závady na úrovni sw i
hw prosím o minimalizaci dalších požadavků na diagnostické
výstupy.


Samozřejmě, že technici na druhé straně se musí bránit. Přeci jen to je takovej hokej:
Vazeny pane XXY

nesdilim s Vami nazor, ze zavada je jednoznacna. Naopak, vzhledem k tomu, ze se jedna o opakovany problem ve stejne pozici, stava se z toho zavada neurcita. Prosim Vas o vygenerovani exploreru (program je v attachementu). Ten vygeneruje v adresari /opt/SUNWexplo/output vystup, ze ktereho POTREBUJI poslat podadresar disks a messages.
Ani v jednom z techto adresaru nejsou informace, ktere by meli branit jejich odeslani. Na druhou stranu jsou kriticke pro analyzu problemu.

Dekuji

XY


Ale technici sou ostřílení hoši a tak si ještě trochu zašpasují:
Vzhledem k tomu, ze se do Vasi schranky neda poslat mail s attachementem, stahnete si prosim novou verzi na http://sunsolve.sun.com/pub-cgi/show.pl?target=explorer/explorer

Dekuji


19:20 - Jop, potkal sem dneska evuli, kteroužto sem neviděl ani nepa. Byl sem docela rád, že ji zase vydim. Jo pohoda klídek.
Pravdou však je, že jsem si přinesl z práce cédéčko s nějakejma projektama, defakto různé frekvence a sem tam úder dvěstědvaceti. Hele jo, dneska sem přemejšlel jestli chcu bejt důchodce. To fakt nevim. Ale byla to jen taková jediná myšlenka k zamyšlení nad celým dnem. Jo, furt si hraju s tím MRTG. Kvůli tomu si musim do hlavy nalejt nějaký informace o MiB tabulkách v SNMP. Jo rád používám divmé zkratky a na první pohled velmi podezřelé věty. Jako třeba "zasraný windows" a podobně.
Hm, ale každopádně je paráda pozorovat po pár dnech sbírání dat, první životní cykly našich dětiček. Docela slušně se daj pozorovat život otevřenejch tcp spojení, průchody emajlů skrz mail server, kolísání průtoku dat skrz fw (no to je klasika, že přes den furt něco teče a v noci vidíte klid, nebo data co si tahaj lidi vod počítačů - jakö filmy, muzika, hry atd.. -, nebo třeba zahlídnete port sken nějakýho neviditelnýho útočníka. Nemyslím ním JXD. Prostě big brother. Admi je prostě bůh..... Bůh svýho segmentu, bůh svýho elektronickýho světa. On se o něj stará, staví, vytváří a ničí.


28.5.2003 - 17:48Deja Vu - den tři


Hastalavista bejbys end bojs. Hele jo, taxem nějak tak dneska cestoval metrem. Vlez sem do vestibulu, jezdícíma schodama sem se nechal odvýst až hluboko pod zem, kde jsem očekával příjezd vagónů metra. Být řidičem metra je asi taky náhul. Jezdíte si sem a tam hluboko pod povrchem města, mimo veškerej dopravní chaos, mimo veškerý auta, tramvaje a chodce. Jo, asi bych se hodně divil, býti šoférem metra, kdybych potkal na kolejích autobus číslo 509. Pravděpodobně bych začal přemejšlet, zdali si mi to nezdá, a pak bych stejně usoudil, že ne a začal bych brzdit. Nevim, možná by bylo divný, kdybych u pak u komise pro vyšetřenování srážky metra s autobusem číslo 509, tvrdil, že sem se s žádným autobusem číslo 509 nesrazil, protože myšlenka, že by autobusy - kor linka 509 -, jezdili podzemkou. No to je fuk, takže když to metro přijelo, počkal jsem na otevření dveří a nastoupil.
Vstupem do podzemí, dobrovolně vstupujete do své hrobky. Nikdy totiž nevíte, co se může stát. Když projdete prosklenými dveřmi metra, vstoupíte do rakve. Do hromadný rakve, ktera se během dopravní špičky může snadno stát hromadnou rakví. A taxem tam tak stál, snažil se nekoukak po lidech, protože dneska sem jich měl nějak plný zuby, a čekal. Jdna zastávka, lidi odešli a zase přišli, druhá zastávka - muzejum -, před ohlášením "ukončete výstup a nástup, dveře se zavíraj" jsem vylezl vydal se pěšky, což je na přestupech nejhorší, protože musíte jít po svejch. Vystpoupil jsem o několik metrů výš a čekal na příjezd další rakve. Na přestupních stanicích je vždy vyšší koncetrace lidí, než na jinejch, což je ale samozřejmě logický. Jop, což mě teďka napadlo, že by bylo hustý zobrazovat graficky průtoky lidí skrz jednotlivý stanice... :-)
A čekal a dočkal se. No vlastně ani nevim, co se dá napsat o cestě metrem. Protože pokud se nestane nějaká význačnější událost jako třeba například skok sebevraha pod vlak nebo nečekané prudké zabrždění v tubusu, je to nuda. Člověk se nejpíš ponoří do hlubin svých myšlenek a snaží se nevnímat okolní živé světy, protože jejich přítomnost je dost nepříjemná. A když pak vyjdete na povrch. To je zase něco jinýho. Jinej pohled na svět.
Jo, jaxi teďka pořád hraju s tím snmp démonem, vona je to kurevsky vychytaná věcička, umí i takový věci jako spouštění skryptů, jejichž návratovou hodnotu uloží do databáze. Vynikající záležitost na cokoliv. Můžete si takhle hlídat naprosto totálně cokoliv co se dá nějakým způsobem spočítat. Od nějakejch počtů přihlášenejch jůserů, přes zatížení procesorů, a teďka si řeším, že bych si moch počítat procesy otvíraný jednou aplikací. Prostě se jen podívat jak žije... :-)


29.5.2003 - 12:29O je - den štyři
Taxe žije na fajrwólu


20:24 - Hele jo, byl jsem s kámošem na pokecu, dali sme brk, pokecali vo práci a děsně se nasmáli. Prostě vynikající jointe. :-) Jenže sem teďka zhulenej, dostal sem nějakej nápad a tak se na něj chci podívat.

20:50 - Hele, jo, něco sem potřeboval na starym speku, jenže jaxi je jiny rootovsky heslo, taxem akorat udelal malej utok...
[marek@spek aa]$ whoami
marek
[marek@spek aa]$ ./p
[+] Attached to 29447
[+] Waiting for signal
[+] Signal caught
[+] Shellcode placed at 0x40010ced
[+] Now wait for suid shell...
sh-2.05# whoami
root


30.5.2003 - 09:07O je - den pjet


Maso. Dneska jo jedu na Waltari.
Přišla ženská, že jako má problém s kompjůtrem, že tomu sice vůbec nerozumí, ale že je to určitě na pět minut. Takovýhle wodborníky bych nejradši střílel...

14:33 - Úplně parádička je, že za chvíli mizm z prague a jedu do Poličky na Waltari... Maso.. :-) A moc se těšim...

14:38 - A může mi někdo kurva říct, proč se opakuju, když sem ještě dneska nehulil?


03.6.2003 - 22:43....


Jsem na kashi.


02.6.2003 - 10:10teda jo


Byl jsem liborkem upozorněn, že prej sem jasnovidcem. Souhlas, s marleyem je každej jasnovidec..... :-)))) (což je poznámka, kterou pochopí jen málokdo, leda ti, který sem viděl v neděli odpoledne... :-))

15:28 - Jo, ulicí projeli dva týpci v sukních v nějakým mercedesím kabriovzletu, Eminema na plný koule.. jo určitě byli děsně v pohodě, protože maj velký auto bez střechy, poslouchaj drsňáka Eminema, jejich svaly se leskly a tetovaní jim zářilo do celého okolí. Jo mega frajeři dozajista s malejma ptákama...

23:45 - Jo, nějak si ujíždím myšlenkama do pryč.


03.6.2003 - 09:34poslední qěten
A taxi žijou windows


13:28 - Koupil sem si kofolu, heč. :-) Je tu vedro k zeblití.

16:00 - Venku je takový zkurvený vedro, že když koukám na zaparkovaný auta, dost dobře vidím, jaxe jim nad střechama tetelí přehřátej vzduch. Sahara. Čekám na lejdy Fatu Morgijánu.

4.6.2003 - 01:58 - Jsem krutě znaven. Což není skoro na škodu. Avšak kočka byla dneska velice úspěšná, na to že sou teprve dvě hodiny. Chytila dvě můry. A to je kurva hustý ji pozorovat jak má loveckou náladu. Sleduje sleduje a sleduje, najednou brutálně rychlej pohyb a už tu posranou můru kouskuje.... :-)


MOUdREJ NAViGátOR
[CNW:Counter]