MOUdREJ NAViGátOR
Červenec S tím opilstvím to nebude tak zlý


PONDJĚLÝ 02.07. 2001 12:58

Přesně za dvě minuty deme zase něco stěhowat. Připadám si jako magor. Furt a pořád od rána. Žádnej klid a mír.
Ráno mí kolegové stěhovali ing. Pipi. Docela je sral svými užitečnými radami. Já naštěstí dostal za úkol čistit dlaždičky po malířích. Sem si říkal, dostat kartáček na zuby taxe z toho poseru. A taxem tam tak dvě hoďky makal. Nejdřív mi kdosi poradil, ať tu přischlou barvu škrábu kouskem dřívka. Paxem si asi po 20minutách řek, že na to seru, když jsem viděl, že mám woškrábanej asi metr štvereční a konec xodby v nedohlednu. Taxem si šel pro pro kyblík a hadr, habych to šlo rychlejc. Opravdu. Na ty dlaždičky to pomáhalo. Jenže dneska tu je spousta radilů. Pak přišel šheriff a začal mít hlášky, jako že bych to měl zkusit kusem ňákýho dřevíčka, taxem mu musel vysvětlit, že už sem to zkoušel a že je to na píču. A zrowna ouplnou sxodou okolností se tam wobjewil náš civilkářskej admin a začal vymejšlet, kdybych si na to vzal kartáč, ták že by to šlo mnohem lépe než vodou. Ale vysvětlujte někomu, že když to začnu rvát kartáčem, taxe udělá hafo takovýho hnusnýmo prachu a dejchat to... Ani za howno. Taxem to drhnul hadrem a saponátem. Mám tak rozesraný ruce, že bych se o nich odvážil říct "Maminko, ty máš ale tak jemné prsty. - Ano, za to může můj nový Jar."
Musím splnit pár restů. Další hustej mejl od vítěze mé soutěže. Sice už přišel někdy minulej tejden, ale já neměl ňák čas to uveřejnit dříve. Taxe omlouvám a tu je. Díky mému deníčku má každý možnost okusit co to je stát se aspoň na xvíli slavným a populárním.

No jsem to zase ja Majkl K.H.M. Od minuleho tydne jsem byl nachcipanej doma
a do prace jsem prisel az dneska. O to vetsi prekvapeni pro me bylo
uverejneni meho dila v nejctenejsim denicku v CR. Je pro me poctou seznamit
se timto zpusobem s miliony ctenaru tveho denicku. Jestli nejsi ty ani dalsi
vyhuleny hlavy proti, rad bych vsechny obtezoval dalsi krasou nesmirnou.
Lecil jsem se doma asi 6 dni, behem kterych jsem stacil s kamosem nechal
zmizet z povrchu zemskeho dva gramy hovna a neco skancaku. Jointova lecba
probihala podle predpokladu, jenze po patym v kuse me Jack Rozparal hubu od
uchakuchu a ja musel jit tvorit. Tentokrat je to kratsi ale rekl bych
vystizne a ze zivota. Ze zivota jednoho stastne nestastneho chlapaka, ktery
vlastne nevi co chce a kdyz uz ma to co chtel tak by chtel asi zase to co
mel predtim. Tak tady je veleledilo:

SMUTNA
Rano na prechodu nejaky faro,
ujelo mi moje pulmetrovy karo.
Stavaly se nehody,
kdyz se mi pletlo pod nohy.

Ted uz se plest nebude,
je to celkem v suchu,
ale s tim co zustalo mi
se muzu maximalne stourat v uchu.

Ááá... Fšexna sláva, qalitní tráva.

No, a ještě mě dneska dostalo psaní od JiMMYho. Takže stojí za to se s ním podělit a doufám, že se taky někdo naxytá na peří... :))


Mate dlouhy vedeni?
Zeptam se te na tri otazky a musis na ne okamzite
odpovedet. Nesmis dlouho premyslet, musis hned odpovedet. O.K.?
Proste si zjisti, jak jses chytry... Pripraven?

Jdeme na to:
Prvni otazka:
Jses ucastnikem zavodu v behu. Predbehnes druheho. Na kterem miste se
umistis?
Ted se podivej na odpoved dole.

Odpoved:
Pokud jsi odpovedel, ze se umistis na prvnim miste, tak jsi uplne
vedle!!!
Protoze kdyz predbehnes druheho, zaujmes jeho puvodni misto, tudis dobehnes
jako druhy.
Zodpovedet druhou otazku netrva tak dlouho jako tu prvni.
Druha otazka:
Kdyz predbehnes posledniho, kolikaty dobehnes?


Odpoved:
Jestli jsi odpovedel, ze predposledni, tak jsi zase odpovedel spatne.
Rekni, jak muzes predbehnout POSLEDNIHO?
Ta otazka je proste spatna. V tomhle nejses moc dobrej, co?

Treti otazka
Predmet: Velky matematikovy chytak!
Poznamka: soucet musis spocitat pouze v hlave a ne pouzit papir a tuzku.
Zkus to.
Vezmi 1000 a pridej k tomu 40.
Nyni pridej dalsich 1000.
Ted pripocti 30.
Ted pridej 1000.
Ted pridej 20.
Ted pripocti dalsi 1000.
Ted pridej 10.
Kolik je soucet? (Mrkni se dole na odpoved).

Vyslo ti 5000?
Spravna odpoved je ale 4100.
Neveris? Zkontroluj si to s kalkulackou!
Desetinna posloupnost mate nas mozek, takze ma tendenci pocitat 100 misto
10.
No, mas teda pekne dlouhy vedeni... Sbohem.

No u tý matematický úlohy sem se nenexal naxytat, páčto sem nejdříf rafinovaňe spočítal fšexny tisícovky a pak ten zbytek. Když z hlavy, tak co nejlíp, ne?
Vždycky, když se houpu na židli u svýho stolu u kterýho píšu deníček, myslím na to, kdyby mi židle podklouzla, že spadnu přímo temenem hlavy na hranu ňákýho starýho kejsu wod počítače. A našli by mě třeba až za tejden nebo někdy za hodně dlouho.
Mrtvý štěňátka pro mrtvý děťáťka v mateřské školce.

ÚD 03.07. 2001 12:30

Přijde chlapík do hospody, v ruce drží howno a nasraně říká: "Podívejte se, do čeho sem málem šlápnul!"
Sem tam ňákej sem tam ťuk.

STŘEDA 04.07. 2001 12:34

URÁÁÁ! ZAČÍNÁ MI DVACET DNÍ VOLNÁÁÁÁ

Jo, je to táák. Dovolená. A následující dva tejdny, plus svátky od zejtra... To je žůžo.
Dnes rán sme makali. Oprašovali lampy, lepili chemoprénem rohy koberců (btw. docela ma ten tolén hnusný opojení - takowý na blití) a sundávali nějaký cedule. Celkem zbytečná práce.
Však dneska v 0:05 sem si dal špeka a paxme až do půl druhý se spolubydlícím pařili Quake 3. Móóc dobrý. Sem si nastavil subwoofer tak, aby mi pjekně hučel, xvěly se stoly a střelba, ta aby pořádně vynikla. V kombinaci s účinkem THC a adrenalinem vyplaveným během souboje sem si tááák hučel. Cejtil sem svý srdce, jak si maximáůlně bušelo a já pobíhal a střílel... No hustý.. móc hustý. A paxem šel spát. Přestože jsem spal asi jen 4 a 1/2 hodiny, taxem se vyspal do pohody. Žádná únava, čipernost jak wewerka Chiperka. Krásný ráno.
Byl jsem koupit tři litry vína. Jednu flašku pudem vypít tak za cirka pul hodiny do parku a druhou mám na zejtra. Jedu totiž na Litoměřickej kořen a tag xci aby nám cesta wlakem pjekně utíkala.
Právě zjišťuju, že venku xčije. Doufám, že přestane, protože pak bysme nemohli sedět v parku a pít wíno. Rozmrdaný zasraný počasí. Jen doufám, že nebude xcát následující tři dny. To by mě fuckt dost nasralo.... :( Ale mám malý stan, a na nohy mi netáhne. Mám něco málo hulení, a tak mi potáhne. Já být básník .... :))))
Takže be happy....
Mrtvému koťátku vylezlo střívko.

NEDĚLE 08.07. 2001 17:56

Táák. Bylo to sqělý a náročný jaxvině.

Musím zareagovat nejdřív na reportáž na Nowje, kde se xlubili, že wobjevili jaxe na Máxáči prodávali drogy. Bylo mi na blití z toho jak to uvedli. Záběr na lidi jak balej džojnta a komentář "daj se tu sehnat i tvrdé drogy. například heroin." Právě díky těmhle vysranejm reportážím si obyčejný zasraný občani můžou myslet "když balíš džojnta, že balíš héro". Jo, a když je někde ňákej vysranej piwní swátek, tak to tam pobíhaj mezi wožralejma tatíkama a slintaj něco wo piwním moku. Nic proti piwu, ale ta prezentace... ta prezentace.... z ní je mi na blití.

To byl dost nechutnej začátek. Ale i já si občas zkonzumuju wjetší množství legálních alkoholových drog. Ve středu, možná si to někdo přečet o něco výše, sme šli pít do parku wíno. No bylo to celkem hustý. Taxme si každej dal asi litr Frankofky, a paxme vyrazili na piwo. Sem si dal něco kolem štyř kousků, xvíli sme pařili kulečník (no wůbec mi nešel) a já se pak odpotácel na nádraží, hábych se dostal domů. Pjekně se se mnou postel motala.... Dokolečka, dokola....... (a teď se si vzpomněl na Orlík.... dokolečka, dokola, budou všixni dohola. :))) kdyby měli fšixni rakowinu, ták by to bylo hustý jaxvině.)
Ve čtvrtek sem s M. a jeho roštěnkou odjel do Litoměřic na fesťáček. Než se rozpovídám jaxem mi tam líbilo, musím si vylejt srdce a napsat něco málo slintů o festivalových kultůrách.

Když vyrážíte někam na hudební festival, je nutné se na to dobře připravit. Buďto se můžete zařadit do kategorie "velkejch husťáků", co si všexny peníze vysomrujou přímo na místě, spí tam, kde upadli zmoženi alkoholem, a je jim jedno esli si cokoliv zničej nebo zmračí. Nebo se můžete vyrovnat do řady s "husťákama". Ti si obvykle berou jenom spacák (deku) a spěj tam kde jim to kolem půlnoci připadá nejhezčí. Přičemž se ráno diví, kam to lehli. Paxou takový "měkký husťáci". Ti si sebou berou navíc stan (někdy i karimatku). Jinak si vystačí jen s minimem wjecí. (Já bych se zařadil do kategorie "měkkej husťák", kam sem se přesunul z "husťáků", protože sem si koupil před třemi roky stan). Podle mých pozorování pro tyto tři kategorie je společné, že se obvykle po celou dobu festivalu nemyjí. Nebo jen minimálně (tj. déšť, příležitostná koupel v řece, apod.) Můj učitel na biologii říkal "že kdo se meje na wejletě je prase". No má to sqělou atmosféru, smrdět jaxvině, když jedete na fesťák. :)) No a paxou "malý měkkoni". Ti se mejou, mají věci na převlečení a nedejbože si čistí zuby. Ještě by se našlo pár lidí pro kategorii "fuckt velký měkkoni", který si sebou vezou přívěs a v něm domácnost. Jednou sem dokonce viděl televizi. Stejné rozdělení by se dalo aplikovat i na účastníky techno parties.
Jste li zařazeni v kategorii, musíte si zvolit oblečení nebo jeho styl. Jedete-li na alternativní festiválek (například jako byl Litoměřickej kořen), logicky si neobléknete značkový oblečení s fajfkama. Pokud ste velý husťáci, wezmete si styl "punk". Takže starý rozesraný oblečení s nápisy "hawel is not dead", "syd vyčůz nebil vrah" a tak podobně. To je hodně důležité, protože takové oblečení se moc nezničí, spíte-li ve škarpě. Zde již začíná bejt strašně důležitý na co se festivalový učastník cítí. Pokud se cítí být alternativní, nezávislák nebo jak xcete "prostě Anti", volí obvykle nekomerční oblečení. V případě Litoměřického kořenu převládali batikovaná trička (hlawně u samic od člověka),jednoduchá volná kombiné, látkové kalhoty, ručně pletené kabely... etc.. Pokud nejezdíte na jiné zajímawé akce, vystačíte si se všim "nekomerčním". Můžete přijet v saku, džínách, qádrex, s meksickým sombrérem. S čím xcete. Hlavně, aby se to odchylovalo od hlavního proudu. Pokud vaše babička pjestuje nějaký okrasný keříky, doporučil bych vyzkoumat jaký maj semena. Protože se z nich dají dělat korále, kterými hlavně dívky ohromují ostatní. Pokud jste natolik šťastlivými, že máte bohatou tetičku v polynésii, takový mušličky sou super věc. Jenže, obvykle se to nikomu nexce vyrábět, a proto tu máme tržní hospodářství, ve kterém furt někdo něco vyrábí a někomu prodává. Směnou jednotkou jsou peníze. Táákže, máte-li peníze hrdě vyražte někam do ethno šopu. S vlasy si můžete dělat co xcete, pokud si je odbarvíte, nebo si nexáte u svého kadeřníka udělat dredy, jenom plus. Máme tu nezávisláka jak z Bravíčka. K doplnění image je potřeba několik detailů. A to knížka, bloček a tužka, cigarety, marihuána, nejíst maso a kytky. Co si vyberete. A s tím se musí dále pracovat. Tzn. knížkou listovat a simulowat čtení (já si v takovým hlučným prostředí číst nemůžu, páčto se jaxi nesoustředím), popřípadně si něco čmárat do bločku. Nejspíš je asi jedno co, protože tu je stejnej problém jako u čtení - soustředěnost. Tak nějak mi to nejde. Největší frajeři si sebou mohou vzít dýmku, ale nezapomeňte, že se obvykle z dýmky kouří jen jednou denně, aby stihla vyschnout močka...
S tímhle oblečením a názory je samozřejmé, že nemůžete vyjet nikam jinam. Na takové house párty, byste vypadali asi dost divně. Stejně tak jako někdo ve značkovým oblečením na fesťáku v Litomeřicích. Je jasný, že vyjímky potvrzují pravidlo. :))
Osobně preferuji vizáž "normální". Tzn, že ve džínowejch kraťasech, tričku bez potisku (nebo něčím drobným - např. Sybase) a sandálech můžu jako správnej inteligent vyrazit kamse mi zaxce a nebudu budit pohoršení. Jenže, co dělat když nejsem žádnej ortodox a líbí se mi víc vjecí, než jedním směrem jdoucím lidem. Je jedno jestli ethno, techno nebo howno. A barvit si vlasy qůli každý akci taky nexci. Takže se dopouštím jen drobných extrawagancí jako je "trpasličí" čepice (takowou jako nosej trpaslíci :))), telefón v kapse (to sem vypozorowal, že i hodně velký husťáci měli často telefén) a marihuánu (nebo navíc ještě ekstošku) v kapse. Pokud jste zařazeni do kategorie, máte připravené oblečení, sbaleno svých pár švestek a něco málo špeků na cestu, VZHŮRU NA AKCI....

A první bude Litoměřický kořen, na který jsem se vypravil s M. již po štvrté (1996,1997,1999). Dále mě čeká ještě festival v Králíkách (no už jenom qůli Living Colour), na 90 procent FluffFest (tuším, že se tak menuje) v Plzni na začátku srpna (přehlídka HC kapel), pak bych se rád jel vysmažit na Summer Of Love (letos tuším bude na dostihový dráze v Pardubkách) no a kdybych vystih CzechTek, ták bych byl šťastnej jaxvine...

Litoměřký kořen 2001 - 5-7. července na Cyrila a Method-jeje.


Den Prwní
Vyjíždíme po obědě a lemcáme víno. Sice M. vyměknul, ale přeci si ještě trochu dá. Jeho slečna nepije. Na místo akce přijíždíme něco po 15:00. Slunce svítí a já mám pocit, že se letos konečně pořadatelům podařilo něco, o co se pokoušeli v Sovjetském svazu sedumdesát let. Tj. poručili vjetrům a dešti. A jaxem později zjistil, dokonale. Kupujeme lístek, cena 480 kaček na místě není až tak tragická. Jen cestou k areálu se ze mě pokoušeli dwa borci dostat dwě koruny. Zásadně nedávám, ale paradoxně se mě jeden z nich snažil obrat ještě jednou. Taxem byl rozhodnut mu potřetí dát pjetku. Jenže už sem ho nepotkal, jeho smůla.
Stavíme stany. Za areálem, hnedka u řeky. Připadá nám to jako dobrej nápad (což byl) a vyrážíme do vnutra dění. Letní kino v Litoměřicích je asi nejhezčí areál jakej sem viděl. Hnedka za nádražím, v parku mezi vzrostlými stromy (nejpíš olše), s krytými sedačkami. Fuckt ideální i pro deštivé chvíle. Stále pijeme decentně víno. Na pódiju paří Třetí zuby. Nebyl jsem ještě tak moc rozkoukán a zorientován, a vlastně mě chytili až po Rudovousu Fru-Fru Serius. Což snad měl bejt projekt lidí z Pluta. To se mi moc líbilo. A pak už to jelo jak po drátku. Letos se totiž organizátorům podařil namixovat hodně dobrej program, ve kterém bych udělal málo změn. Myslím, že asi nemá význam vypisovat všechny kapely jaký sem viděl a slyšel. Jen bych se zmínil o těch, který mě vyloženě dostaly. Prvním byl Váša a jeho Ty syčáci. Hodně moc dobrý byli lidičky z Buchty a Loutky. Kteříto s hudební prudkcí předváděli i divadýlko. Moc se mi na začátku líbil obraz France Kafky, kterej měl přidělaný hejbací uši, takže mu hejbali s ušima. To mi připadlo takový "kafkovský". A moc mě dostali televizním programem o životě jednoho obyčejného howna. Hodinu a něco před půlnocí nastoupili L.Amat and Tonton Macoutes. Sakra hustá věc. Zpěvačka pěla "beztextový" písně, vlastně hrála na svůj vlastní hlas za doprovodu kapely. Po nich nastoupila Iva Bittová. Určitě top hvězda večera. Osobně bych svoje pocity popsal jako "kurwa, bitovou fakt žeru jaxvině". Bohužel tu se projevil drobnej bug. Myslím, že organizátoři měli proložit Bittovou a L.Amat něčím skákacím, nebo aspoň nějakou kapelou, která by pjela písně s texty. Připadalo mi to ke konci vystoupení Bittový trošku únavný. Přeci jen na textu si většinou ulítnu, a někdy jeho potřeba. Grupu Muzycznu Ovo sem už neviděl, ánžto se mi chtělo spát.
Každopádně první den byl vynikající. Nevím jestli má nějakej význam psát o pocitech, když to byla tááákovááá pohodička. Sedíte, posloucháte muziku, jdete pod pódijum, koukáte na lidi, dete si sednout, dáte si cigárko, dete pro piwo, balíte špeka, a tak dále... :))) Prostě sem se uvolnil, na nic nemyslel. Přičemž mě paradoxně napadlo něco na psaní, taxe to pokusím během nasledujících 14-dní hodit na papír.. Ehmm. papír sem měl před měsícem, takže to radši hodím do počítače.

No a co se dělo dále napíšu během tejdne. Přeci jen mám dovolenou a myslím, že se moc dít nebude. Hláávně ten poslení den stál za to... :))))
Dynamit, dynamit, udělá bum?

PONDĚLÍ 09.07. 2001 16:30

Sem se ták pjekně vyspal. Do růžova. Zdály se mi na dnešek dva sny. Oba dva hustý jaxvině. Nejdřív to byl ňákej kyber punkowej sen. Ten si moc bohužel nepomatuju, a to přesto, že jsem si říkal "to si musím pomatovat". Akorát vím, že se v něm vyskytovala nějaká virtuální bytost a ta byla zlá. Hodně zlá. Netvrdil bych však, že tp byla noční můra. Vím totiž bezpečně, že se mi to líbilo a jaxem si říkal "nesmím se probudit, nesmím se probudit". A přesto sem se probudil, ve xvíli, kdy se bytost snažila dostat ven z mý hlawy. Pomatuji si akorát tu šílenou bolest, kterou jsem cítil a pak jaxem se probudil celej spocenej jaxvině.
No a druhej sen byl regulérní trip. Zdálo se mi totiž, že jsem si vzal ekstošku ve vlaku, ve kterým jsem jel za novým zaměstnáním. Pak můj spolucestující ubalil špeka a já ho měl někam odnýst. A taxem procházel celým vlakem. Viděl jsem změny ve vnímání prostou, bavil jsem se uplně scestně s lidma. Přecházel jsem z vagónu do vagónu. Až jsem došel na konec, kde byl jídelní vůz a za ním bordel. A na konci bordelu jen malý okýnko, kterým byly vidět koleje jak se v dálce zůžujou. Po té jsem se vydal na cestu zpět. Což bylo taky pjekně hustý. Opět jsem prolezal nějakými okny, viděl jsem barevně, některé vagóny měly třeba i dvě patra a já v nich bloudil. A tak jsem zašel došel uplně na začátek vlaku, kde jsem okýnkem koukal na lokomotivu a seděl na nějakej divně poskládanejch krabicích. Sem si říkal něco ve smyslu, že to není možný, jak to že sem toho dotyčného nenašel. A pořád jsem měl v ruce špeka. Paradoxně byl ubalenej z ňákoho štyřstofkovýho papíru. Vím, že sem si připadal jako magor, když sem tam tak s tím velkým špekem v ruce bloudil. A paxem ho uviděl. Dotyčného sem našel a tím sem se probudil. Ale měl sem xvíli silně intenzívní pocit, kdy sem si nebyl jistej, esli sem si včera fuckt něco nevzal. :))) Ale paxe mi naštěstí vyjasnilo. Tak mě napadá, může nastat ve snu flashback? Protože to nemohlo bejt nic jinýho, než hodně intenzívní flešbek. Ten sen byl opravdu hodně realistickej.
Raději se vrátím k Litoměřickému kořenu.

Den Druhý
Probouzím se kolem desátý. Jestli ste někdo někdy spal ve stanu, tak víte, jaký to je, když do něj začne pražit ráno slunce. Přes noc je to v pohodě, ale díky tý nepromokavý látce se ve stanu v několika sekundách udělá dusno, teplo, tákže se nedá skoro dejchat. A tou sou ty důvody, díky kterejm se ryxle probudíte. Moc mi nepomáhá, když nexám otevřený vstupní dveře. Je to s podivem, kolik tepla dokáže zadržet moskytiéra.
M. se S. odešli něco nakoupit do města. Sem se na to vysrál, protože se měl nějaký jídlo z domowa a taky se mi nikam nextělo. Stejně šli ještě hledat nějaký stopy po Ká Há Máxovi, protože jak určitě víte náš neslavnější pisálek v Litoměřicích pomáhal hasit co si nezapálil a uhnal si z toho ňákej zápal. Taxem tak ležel na břehu Labe a koukal na šílence jaxe vněm koupou. Nikdy bych do Labe nevlez, protože vím co se do něj pouští. I když je fakt, že už je dneska dost v pohodě, přeci jen.. Ta hnědá barva je odrazující. Jako malej si pomatuju, že když sme se xodili dívat na Labe, tak někdy bylo úplně černý s barevnejma flekama, někdy bylo hnědý s barevnejma flekama, někdy zase byly jiný barevný fleky. Nó prostě dost velkej hukot. Dnes v Labi prý i něco žije. Ale je wotázka esli se to dá jíst. I když prej rybáři už ryby jedí.
No taxem tam tak seděl, blbě koukal na lodě co vozí čaj a kávu, ale kdepak jen ňáký huhlí a ták. V Litoměřicích je přístaviště vodkaď vyížděj soukromníci na svých člunech machrovat po okolí. Docela by se mi to líbíli mít jaxtu a na festival přijet na lodí. :) Před dvanáctou sem uslyšel snahy o zapojení aparatury. Beru zbytek vína a du si sednout do areálu. Jako prvním by měl vystoupit Vlasta Třešňák. Celkem sem byl zvědavej, protože je to skoro legenda a já ho ještě nikdy naživo neslyšel. Táxem si ho poslech. Po něm následoval Jan Burian, jehož texty se mi moc líbili. A vůbec, celý to bylo takový silně minimalistický, jen klávesy... :)) Skupinu Maraca sem neslyšel celou. Nějak mi vyloženě nesedlo spojení bedujínskejch songů a kytar. Jó holt, nejsem ten správnej ethno. I když originální arabský bubínkáře byx si celkem rád poslex. Následující kapely si už ňák nevybavuju. Vím, že sem si dával zbytek vína, nějaký piwo a trošku hulení. Zbytek sem si xtěl totiž nexat na wečír.
Jo, vlastně se mi líbily Hadry z těla, po kterejch vystoupili Nšoči. Akorát sem měl takowej pocit, že sem cosi zaslech o rozpadu a ještě žiju v takovým domnění, že když jsem je viděl naposled, že s nimi zpívala ještě žena. Ale je to kapela mého mládí, taxem si s xutí dal Periférii nebo Jaxi Taxi. Po Swordwishtrombones, Ahmed má hlad (pokud si dobře pomatuji, tak to bylo hodně punkový regé) a Kapele ze wsi Warszawa nastoupili Psí Vojáci. Na výkon Topolových Psích Vojáků není co říct. Proste dokonalý a vynikající vystoupení. Osobně bych řekl, že zatím nejlepší jaký sem kdy viděl. Lidi je vůbec nextěli pustit z pódyja a tak Topol zahrál sám několik věcí jen na klavír. Dost úžasný.
Vrxolem večera byli Mongol Ajalgu. Lidová kapela z Mongolska. Dwa xlapíci a jedna ženská. Zaspívali pár hodně, ale hodně zajmawejch songů. Dali sme poslední špetku hulení a já si je užil jaxvině. Buď hráli nějaký hodně pohodový a klidný songy, nebo naopak několik "chrčivejch" vypalowaček. Lidem se moc líbilo a ani sem se jim nedivil. Vystupowali v lidovejch krojích, takže mi připadali jako mimozemšťani. Hudebnice měla ňákej nástroj (vzdáleně mi připomínal cimbál) na kterej hrála prstama. Před každou písničkou jej ladila, což mě silně zaujalo, jelikož se ladil kličkou, kterou měla schovanou v prostou nad strunami. Takže vždy, když zaklapla kryt, taxe ten zwuk cwaknutí dřeva o dřevo pjekně zesílil. Myslím, že i jim se to líbilo. Mongolka sice zachovávala během koncertu kamennou tvář, ale xvílema sem si všimnul, že se usmála, ale hnedka zase nahodila kamennej xixt. I když je mi jasný, že hodně bylo způsobeno exotickou atmosférou, takže sem si říkal, že kdyby ňáký číňani pozwali ocaď ňákou dexofku na čínskej punkowej festival, že i ti 150cm vysocí číňani, s obarvenejma wlasama, by naxcaný tančili a hustě tleskali. Ale o tom to je... Hlávně haby byla pohodička.
Na závěr vystoupili Trio Con Brio, což byla vážná muzika. Já jsem si však poslechl jen první pesničku a paxem si šel lehnout. Byl jsem mírně unawen.

No a co se dělo dál? To někdy příště. Nejpíše zejtra....
On fetuje, ona fetuje, ono fetuje, oni fšixni fetují.

ÚTERÍ 10.07. 2001 14:29

Den Třetí
Vstal jsem o něco dřív. Xtěl sem si jít totiž nakoupit do města nějaký živoblití. Xvíli sem čekal na M. s S., ale tak nějak jim to vyprdelení trwalo dýl, taxem se na to vysral a šel sám. Litoměřice sou hodně zwláštně kulturní město. Newím, jestli nejsou součástí nějakýho fondu pro zaxování krásy, ale jako město je to woprawený. Škoda, že takowejch měst není v republice více. Ale i přesto všexno pozlátko jsem rád, že v Litoměřicích žijou normální lidé. Když jsem se blížil k náměstí, směrem od nádraží, přívítala mě reklamní cedule zvoucí k návštěvě SexShopu. A to mě silně utvrdilo, že i Litoměřicích žijou lidi, kteří si rádi zapíchaj.
Nakoupil jsem v potravinách na náměstí. Do toho obxodu xodím pokaždý, když sem v Litoměřicích za jakýmkolif účelem. Je to tradice. Koupil sem si sejra, rohlíky, jeden welkej rohlík a dvě flašky s wodou. Cestou nazpět beru ještě Rephlex, habych měl co číst. V areálu narážím na M. se S., jaxe zrowna vydavají na cestu za nákupy a pravděpodobně i za pátráním po stopách po K.H. Máxovi (newim proč, ale z legrace mě napadlo "po stopách K.H. Franka" - možná to bude blízkou přítomností Terezínské pevnosti...), jestli nemaj v ňákým domě například Mistrovo sušené howno... :)) Vyndavám si deku na trávník, otevírám sejra a žeru. Přitom sem si prohlížel hezké barevné obrázky v Reflexu. Když sem se dostal ke Cause Šri Chinmoje, tak mi wolal W. esli čistě náhodou nejedu na Máxáč. Řekl sem mu, že sem v Litoměřicích a popřál mu dobré ekstošky. Paradoxně je W. odpadlíkem z Šri Činmojowa klanu. To to dopracoval... Má ženskou, občas papá ekstošky a pracuje na sebe..... Ale to je správné.
Taky tam psali, že Šri Činmoj má problém se svojí seksuální orientací. Je fakt, že s tím šátkem na hlawě vypadal jako stará babka. Ale to není podstatné, habych se zabýval kýmsi pro mne nezajmavým. Kolem dwanácté sem se totiž odebral do areálu poslouxat muziku. Dávám si piwo. Ten den jsem jix vypil asi pjet. Jako první smažej Deratizéři. Je to ňáká folkařina, sami říkaj že hráli naposled na Portě, ale měli dobrý texty. A ty se mi líbily. Paxem zaregistrowal Klec, kteří hráli klezmer, pokud si dobře pomatuji. Moc dobrá vjecička. Něco po štvrtý hodině vstoupili na pódijum The Chancers, kteří zaplavili posluxače hodně dobrým ska. Lidi je nextěli pustit ze scény a proto přidali hodně písniček. Každopádně to však nebyla poslední ska kapela, která měla ten večer vystoupit. Po nix začali hrát Krásné Nové Stroje. Trvalo mi asi dvacet minut, než sem se na jejix muziku adaptoval. Jakmile sem však "poxopil" wo co gou, taxem si pjekně ulít. Polemic - pro mne žádní neznámí. Poslechl jsem si je již v Xrudimi, taxem se těšil slovenský ska. Ale už se blížila ta osudná xvíle.
Cirka kolem wosmý nastoupil Neočekávaný dýchánek. Již na začátku jejich zpěvák ohlásil, že se z Francie žene ňákej hustej průser, kterej tam zabil sedum lidí. Osobně sem si nebyl jistej, esli si čistě náhodou nedělá prdel. Jenže cosi ve mě hlodalo, že by to byla hodně drsná prdel. Taxem si šel uklidit ponožky, který sem měl položený na stanu, aby nezmokly. A poslouxal sem. Západním směrem od hor obloha zčernala a oxladilo. Rozeběhl jsem se pro svetr do stanu. V okamžiku, kdy sem se vrátil do areálu pod střechu se zved vítr JAXVINĚ. Nejdřív byl mírnej, pak zesílil a začali padat větve, a areálem se nesl oblak prachu, listí a malejch větývek. Od západu se blížilo černo. Po tomto vjetru se spustil ještě větší a s destěm. Seděli sme v zadních lavicích, M. se S. za mnou. Najednou sem ucítil jak mě něco praštilo do ramene. Otočil sem s s myšlenkou "kurwa, praštila mě ňáká letící vjetývka", habych se vylekal. Spadla větev jaxvině a M. minula celkem o malej kousek. Oba nás trefila jen konečkama. Přesunuli sme se za ohrazení ke zvukařovi, kterej si celou aparaturu zakrytoval. Ani sem se mu nedivil. Spustil se fuckt hustej liják. Říkal sem si esli to vydržeji stany, esli náhodou neodletěj nebo na ně něco nespadne. Měl jsem v něm doklady, deku, spacák. Stále byla dost tma. Slyšel jsem jak padají větve. Najednou se v neuvěřitelné tichosti skácel strom co byl po pravé straně. Byl jsem přeqapen jak málo rámusu vydá strom, když padá. Vliv určitě měl hukot bouře, ale přeci sem se divil. Pořád sem si říkal, že esli to přežijou naše vjeci, budu rád jaxvině. Měl sem taky strach o kytičky, protože se nesly éterem zprávy, jako že to bude po celý republice. Což mi sice připadalo jako blbost, ale v takové vypjaté situaci.... Nevíte, čemu věřit. Ale pozitivní bylo, že lidi byli furt v pohodě. Stál sem tam pod tou promítací kukaní s ňákejma hjumaníkama, se kterejma sem zazdílel strach o úrodu a shodnul se na tom, že by bodnul džojnt. Jenže hulení nebylo... Když déšť aspoň trochu ustal, vyrazil sem zkontrolowat stany. Hódně hustá apokalypsa. Stánek u vxodu byl pryč a přístupuvá cesta k Labi a dozadu byla zablokována velkejma loužema, padlým stromem a ohromným qantem wětwí. Některý stany byly postaveny, jiný byly vytržený z kolíků. Naše stany přežili. Nebo se mi aspoň tak zdálo. Akorát sem musel zatlouct všexny kolíky znowa, ale první ohledání ukázalo, že to dopadlo neuvěřitelně dobře. Vrátil jsem zpět do kina, abysme počkali co se bude dít. Již tou xvíli se nesly hlášky, jako že dvě auta sou přeražený napůl od stromů, že odlítlo několik stanu a asi tři lidi maj tržný rány na hlavě. Bylo však úžasný jak to dobře dopadlo. Aparatura byla navlhlá nebo nešla elektrika. Taxe nehrálo. Lidi z Neočekávanýho dýchánku přinesli před lidi malej altánek, ve kterým hráli akusticky. Jen tak. Lidem se to líbilo, takže vodehráli asi pjet - šest písniček, než se zhulili.... :)) Sme se pak s M. a S. rozhodli, že to zabalíme a pudem spát.
Když sem vlez do stanu, bylo mi jasný, že úplně až tak v pohodě to nebude. Reflex jsem měl nacucanej vodou takowým, způsobem, že sem ho musel vyhodit. Ale z jedný strany mi zaxránil život, protože, kdyby tam nebyl, tak by vodu cucalo něco jinýho. Paxem zjistil, že v levým zadním rohu stanu, kterej byl nejníž mám taky wodu. Bohužel roh spacáku byl v tý vodě, takže jeho konec se pjekně nacucal. Musel sem ho vyždímat. Nááááštěstí, deka zůstala suchá, taxem si rozložil spacák pod sebe, tak, aby mokrá část byla u nohou a zabalil sem se do deky. Pohoda klídek až do rána....
Sme ráno zabalili (ne džojnta!!) a vyrazili na wlak. Teprve až za světla byla vidět ta zkáza. Tuny wětví, poraženej strom tak paradoxním způsobem, že si to musel M. vyfotit. Strom byl vyvrácen z kořenů a stany wokolo zůstali stát. Tzn. vedle stanů (20 čísel od nich) byla díra do země jaxvině. Fuckt tam bylo přeražený auto napůl (což sem těm lidem vůbec nezáviděl). No hustýýý. Dokonce i ve zprávách o tom večer bylo. Můžu říct, že už bych něco podobných nechtěl zažít.... A taxme sedli na ryxlík směrem na Kolím a jeli domů...

Táákže takowej byl letošní Litoměřickej Kořen. Hodně vypečenej, hodně sqělej a hodně hutnejch zážitků. Na závěr se musím zmínit o zvukařovi. Newím jaxe menuje (jeho křestní méno je Láďa), a zatím zvučel fšexny předchozí ročníky. První den se zvuk vychytával, takže jako obvykle to první tři kapely odesraly, ale pak už to zvučelo sqěle. Takže díky.
Hodně mě potěšilo i festivalový "městečko". Piwo za 15kaček, Langoš za 20, smažák s hranolkama za 45. Hodně dobrý ceny. Vyloženě tak akorát. Moc bych si přál, aby tenhle trend vydržel i do budoucna. Jediný co mne nepotěšilo, byly zavřený hajzlíky v hospodě. Když já tak nemám TojToj hajzlíky rád. Proto sem musel chodit xcát ke stromu. Právě ty hajzlíky v hospodě mě dycky těšili, protože to na jinech fesťákách nebylo. Ale což... Mne to nerozhází... No, kdo na tomhle fesťáku byl, rozhodně neprohloupil.... Its Óll.

Svítí slunce. Fčera večer sem GM poslal letní vydání týdeníčku. Sem zwědaf, kdy vyjde. Ale nijak to nespěchá. Myslím, že si dám se psaním deníčku woraz, protože mám ňákej nápad, kterej bych chtěl sepsat. No stejně se nic zajmawýho nebude dít, a když jo, ták wo tom napíšu.
Slunce swítí, ale jak na koho.

ČTVRTEK 12.07. 2001 15:21

Ták to včera přišlo. Někdo nám usnul. Podle průzkůmu IPčka to bylo v lese. Jo, přesně tak. Nějaký návštěvník z lesa. Takže to naprosto dokazuje, že vtipy o zhulenejch zajících jsou naprosto pravdivý. I zvířátka v lese mají internet. Představuji si, jak někde na okraji lesa sedí v noře zajíc před terminálem a zhulenej si čte můj deníček a myslí si jaký sou ty lidi úplný magoři. Jediný co ho naprosto bezpečně nesere je legalizace. Jako zvířátko může tvrdit, že neví co hulí..... :)) Zdravím dotyčného čtenáře.....
Spolubdlící dotlačil tašku plnou Erectusů. Je to ňáký energetický lemcání, který jeden známej koupil kus za šest kaček. Sice jsou plechovky buď bez potisku nebo promáčklý, ale za ty prachy..... To nežer...
Mám jednoho samce. Už se to dá poznat. :( Pjekně mě to sere. Myslím, že ho nechám dorůst a pak svoji cestu ukončí v másle. Nic moudřejšího mě nenapadá. Aspoň k něčemu bude dobrej.
Samci sou swině.

SOBOTA 14.07. 2001 17:21

Taxem si adl džojnta. Pjekněn a zahrádce, v klidu a míru hnedka vedle svých kytiček. Mám jednoho samce. Myslím, že sem to už psal o něco výše. Ale jsem z toho pjekně vedle.
Si tak někdy přemejšlým, jak by se asi tvářila sousedk wod naproti. Vždy když jdu na zahrádku tak kouká zwokna. Zajímalo by mne, co by asi říkala, kdyby věděla, že naproti ní bydlí "ten feťák, co wo nix powídaj na nóvě", jestli by zawolala flojdy. Určitě newím, ale bezpečně vím, že by koukala z wokna jaxvině.
Mám rozepsaný ještě dwě wěci. Jenže je tu celkem wedro a na mne působí dost útlumowě. Nic mne nepadá. A taxem si šel psát deníček, protože sem už delší dobu neaktulizovat. A xce si psát wo ničem. Nebo wo ničem bez obsahu. A tohle je nejlepší příležitost. Bať.
Hodně sem si zvyknul poslouxat muziku se subwooferem. Takže když přijdu někam, kde se hraje jen na repráčky, a to třeba jen v klubu, docela silně mě ty basy xyběj. Je to táákový divný, když neslyšíte pořádně údery bicíx.
Každopádně to wedro wydržím už qůli kytičkám. Ty zbylý xytly ňákej druhej dex tak rostou. Pjekně je zalejwám a hlídam esli se na ně mravenci nepokoušej nasadit mšice. Dneska se jeden pokusil, taxem ho nezabil, ale jen zfouknul.
No když už sme u baráku, mám dvě nowý sqwělý story. Tož ta první. Jak je ten barák mezi cihlama děrawej, tak v něm bydlí mravenci. Doteďka vylejzali jednou dírou. A pokusy je umlčet fšemy mexanickými a xemickými prostředky vyšli naprázdno. Vždy se vrátili. No a asi před dvěma dny sem vylez na zahradu a koukám, mravenci nikde. Taxe ptám M. co s nima udělal a mi řek, že se nasral a těm mrawencům naxcal. Jo doslovně naxcal. No zatím jsem je ještě neviděl. Táákže, až budete řešit problém co s těma malejma červejma mravencema, ták serte na xemii. Prostě se pořádně napijte (třeba piwa), nexte to řádně uležet a řiďtě se:

XCETE-LI SE ZBAWIT MRAVENCŮ, TAK JIM NAXČIJTE!


A zaručeně to bude fungowat. Myslím, že to asi pošlu do TV Nova do Rad Ptáka Loskutáka. No moc se těším, až přijedou reportéři z TV Nova prozkoumat "tu nowou metodu na hubení mravenců", zawedem je na zahradu, postavíme před záhonek a....:
"Takže vy byste xtěli vidět novou metodu na hubení mravenců?"
Gondík: "Jasně, myslím, že diváci budou určitě hodně zwědawí, jelikož mrawenci trápěj spoustu lidí."
"Princip je děsně jednoduxý. Podíwejte se této stěně. Pořádně zaměřte kameru na toto místo a sledujte výklad," a ukázal byx jim mezi stěny k otvoru, ze kterého lozej mrawenci. No a my bysme se postavili k tej stěně, pjekně skoro wodorovně, aby kamera mohla zabrat vlastní úkon vyhubení. A tak bysme je vytáhli a naxcali do díry.
Fakt byx xtěl vidět, jak by se Gondík tvářil. Ještě by zbývalo vysvětlit, že to vopravdu funguje a že to nejní podwod. Třeba by to nakonec odvysílali, když mohli poslat do étheru paní co plete svetry z xlupů svýho psa. No a tak by se diváci dívali v neděli odpoledne po obědě na Rady, a přišel by na řadu převratný objev v oboru hubení škůdců. A tam bysme byli jak xčijeme mezi konopím na barák...
No wono by se na tom dalo i vydělat. Strašně miluju reklamy TeleShoppingu, NovaShoppingu, kde nabízej převratný vynálezy na udržení postavy, univerzální všečističe a já nevím co fšexno. Ale kdo ví co myslím, tak poxopí. No a pak by mohl scénář vypadat třeba takto:

Obraz 01: Strašně hustej obrázek velkýho mravence jak žere malej dům.
Obraz 02: Vybíháme na scénu a máváme.
Obraz 03: Záběr na lidi jak se postaví a jásají. Mohli by i křičet naše jména. Např: "Marek!! Marek!!! Mixal!!! Mixal!! Marek!! Urááááá Sláávááá Ste nejlepší"
Obraz 04: Záběr na nás jak stojíme. Říkáme: "My sve vám přinesli nový způsob hubení škůdců."
Obraz 05: Záběr na diváky jak jásaj jaxvině.
Obraz 06: "Určitě znáte mravence. To sou takový ty malý swině, co sou sxopný sežrat celej berák i se psem. Boj s nimi je většinou marný..."
Obraz 07: Záběr na fotografie s různými obrázky. Například "Boj mravenců s lidmi s plamenomety" "....ať to zkoušíte silou...", obrázek "s maníkem co leje H2SO4 do mraveniště" "... nebo xemicky..." Takto by to mohlo xvíli pokračovat.
Obraz 08: Záběr na udivené diváky. V jejix tváři se bude značit sklamání, údif a souhlas.
Obraz 09: Záběr na nás. "Jenže my vám přinášíme nejnověší a nejdokonalejší metodu hubení mravenců, jenž jsme vypracovali za pomoci nejlepších japonských odborníků"
Obraz 10: Záběr na Dr. Jasushita Masashotyho: "Tento priprawek my vyvijet tri léta s nejlepší wědec z naše laboratorš"
Obraz 11: Opjet my na scéně: "Tisíce děkovný dopisů z celého světa dokazují dokonalost metody..."
Obraz 12: Střix na tlustou americkou ženu: "Díky tomuto objevu přastali náš dům sužovat termiti."
Obraz 13: Střix na eskymáka: "Pořád bojujeme s mravneci sněžnými. Naše iglů se rozpadala během jejich každoročních přesunou za zimou. Jediné iglů nezůstalo celé. Tato metoda nám konečně přinesla způsob jaxe mravenců zbavit."
Obraz 14: A zase my. "Vidíte, a to je důkaz. Xcete vědět v čem převratná myšlenka spočívá,"
Obraz 15: Diváci. Volají ano, sem s tím. a ták
Obraz 16: My. "Nejdříve musíte najít jejix hnízdo. Tzn. Budete hledat místo s největší koncentrací mravenců. Jakmile ho najdete úplně ideálně, stáhnete kalhoty, spodní prádlo a N - A - X- Č - I - J - E - T - E!!!!. Áááno naxčijete"
Obraz 17: Záběr jak xčijem na barák.
Obraz 18: Záběr na diváky ja provolávají slávu a wolají naše jména.
Obraz 19: No teďka bysme jim to zwopakoli, vybrali nějakýho diváka z publika, aby si to vyzkoušel, že to není těžký. Na závěr by proběhla nějaká ta garance úspěšnosti a podobně.

Třeba bysme vydělali takový qantum peněz, že byx nemusel do smrti pjestowat...
Druhá baráková story je tuším ze fčerejška, kdy se vstal, přišel do kuxyně, kde pobíhal Mixal s tím, že nám do baráku vlít vrabec. Jo vrabec. Nevím kdy, nevíme kudy, protože dole byla okna zavřená. Jenže tam byl celou noc, protože stihnul posrat v kuxyni záclonu a v koupelně dlaždičky.
Wrabci sou blbí.

PONDĚLÍ 16.07. 2001 18:18

JEDEN DEN


"Dobrý den. Pěkně vás tu vítám. Již jste tady dlouho nebyl," řekla postarší paní s drdolem. "Chcete to jako obvykle?"
"Jo, stačí jen na dopoledne," odpověděl jí nevrle a těšil se až vstoupí dovnitř. Neměl příliš v lásce tyhle postarší paní v kase. Působily na něj takovým značně opršelým dojmem. Měl rád svůj klid a mír. Vzal si tedy podávaný lístek, zaplatil za něj a vstoupil.
Chvíli se procházel mezi obrazy. Paradoxně mu vůbec nic neříkaly. Koukal na všechny ty rozteklý hodiny, berličky, žlutý krávy, trojúhelníky a oči tam kde by neměli být. Nikdy ani nechápal co na tom můžou lidi vidět, jak se koukal, nikdy nenašel žádnou myšlenku, kterou by umělec zaklel do obrazu. Měl však rád klid,který tam byl. Dopoledne galerii navštěvovalo hodně málo lidí a on tam mohl sedět a pozorovat.
Podíval se na hodinky. Bylo něco málo po devátý. "Musím to stihnout do dvanácti, jinak budu mít malér v práci," pomyslel si nahlas. Jedna jediná návštěvnice se ohlédla. Byla to postarší blondýna s velkýma červenýma náušnicema. Krátce se na ní usmál a radši sklonil hlavu, aby se na ni nemusel dívat. "Doufám, že to není pro dnešek všechno," pomyslel si tentokrát již jen pro sebe. Ale naděje umírá poslední. Vstal a začal se procházet.
Koukal na jakési hodiny na větvi. Říkal si, že ten kdo to kreslil musel bejt asi dost velkej magor. Jak může někoho něco takovýho napadnout. Kdyby na tom obrazu bylo nějaký zátiší nebo krajinka, tak to by pochopil. Ale tohle...
Když se nad sebou tak zamyslel, uvědomil si, že je v tom případě trochu divný,když chodí dívat do galérie na obrazy, kterejm vůbec nerozumí. Příšla nová návštěvnice. Tmavovláska, asi tak 170cm vysoká, trochu jako věchýtek mu připadala, jak byla hubená. Chvíli se na ní koukal, ale pak si všimnul, že přišla s partnerem.
"Tak to není nic pro mne," řekl si potichu a dál chodil po místnosti a tvářil se hodně zamyšleně. Vlastně opravdu přemýšlel. Dumal nad svojí existencí, nad tím co dělá, proč to dělá. Nořil se do hlubin svého nitra a objevoval další a další skrvny na svém životě. "Co jsem dokázal? Pracuji, peněz mám celkem dost. Děti nemám, rodinu nemám, jsem sám a nikdo mě nemá rád. Žiju neuspořádaným životem," honilo se mu mozkem. Neměl tyhle stavy rád. Byl si vědom toho, že jsou to počínající abstinenční příznaky. Bylo mu jasný, že se musí cestou do práce stavit u dýlera, aby si koupil něco do zásoby. Věděl o své závislosti, ale nechtěl se léčit. Proč taky? Stejně mu moc času nezbývalo a ten si chtěl pořádně užít. Aby odcházel ze světa s pocitem, že aspoň něco.
Poslední dávku si dal asi před dvanácti hodinami ještě v práci. Šlehnul si ji na záchodě. Nebyl si jistej, ale matně si vzpomínal, že vytuh asi na dost dlouho, protože pořád někdo klepal na dveře. Vůbec mu to však nevadilo. Když se dostal do stavu, ve kterém byl schopen vnímat, sebral si z kanceláře zbytek věcí a vyrazil do města. Obešel pár klubů, vypil něco málo vodky a chtěl si koupit prostitku. Žádná s ním nechtěla jít. Vůbec nemohl pochopit proč. Vždyť peníze měl. Nakonec si to udělal sám v parku a pak sednul na tramvaj a jel domů.
"Vidíš to. Všimni si těch kontur u hodin." Zaslechl za sebou. Otočil se. Hubená slečna povídala něco svému příteli. Chvíli na ně civěl a až když si uvědomil, že jim je to nepříjemný, otočil se a šel kus dál. "Sou to kecy," pomyslel si a vytáhl sušenky. Měl hlad. Celou noc nic nejedl. Peří mu potlačilo chuť k jídlu a hlavně už i vystřízlivěl. A to ho děsně štvalo. Chtěl být opojen. Jedno čím, jedno jak, ale cítil, že nechce žít v týhle realitě. Kouknul se na hodinky. Tři čtvrtě na deset.
"Ještě mám čas." Chuť na drogu se zvyšovala. Nevěděl co si s tím počít, už jen pomyšlení mu zvyšovalo srdeční tep. Vzpomněl si, že si koupil cigára, tak se sebral a šel do foajé k popelníku. Zapálil si a slastně vychutnával chuť tabáku pronikajícího do plic. Po chvíli se uklidnil, ale bylo mu jasný, že to nebude dlouho trvat a abstinenční příznaky se vrátí. "Musím vydržet aspoň do dvanácti."
Dokouřil. Típnul zbytek cigára o popelník. Rozhlédl se po chodbě. Nic moc v ní nebylo. Kromě několika laviček, nástěnek s nějakými obrázky a novinovými výstřižky. U stropu se pomalu otáčel starej větrák, jenž vůbec neměl žádnej vliv. "Je to v prdeli, už aby byl podzim. Tohle teplo mě sere," zanadával si. Sednul si na lavičku a podíval se na zem. Podlaha vypadala jako by jí nikdo už hodně dlouho neuklízel. Prach, v rozích odpadky a okolo lavičky plivance. Spousta plivanců. Vytáhl si svůj diář a podíval se co ho dneska čeká. Na půl jednou měl domluvenou schůzku s nějakým obchodníkem. Napadlo ho, že si asi nestačí šlehnout. "To bude hodně drsný, snad to zvládnu."
Nebylo by to poprvý co by šel na schůzku v náběhu. Už to několikrát udělal a pokud nenastanou nějaké komplikace dá se to ukočírovat. "I když posledně to bylo pěkně drsný," vzpomněl si na schůzku s manažerem jedné významné společnosti. Šňupnul si tenkrát trochu víc kokainu a to ho málem při jednání složilo. Prvních patnáct minut bylo nejdrsnějších. Myslel si, že odlítne někam úplně mimo. Akorát si pomatoval, že blábolil celkem nějaký nesmysly. Naštěstí to dobře dopadlo, protože se mu podařilo droze přitáhnout opratě a výsledek byl úžasnej. Dokázal toho chlapíka přesvědčit, že když jim dá 30 procent slevu, že na tom ještě vydělá. Defakto to byla pravda. Vždycky ho fascinovalo jak dokázal na koksu vymyslet věci, na který by normálně nepřišel.
Zapálil si ještě jedno cigáro, odklepával popel na zem a díval se na stěnu. Byla neuvěřitelně hnusná. Pavučiny, vyškrábaný podpisy, místy byly vidět cihly. "Proč to neopravěj?" Nemělo to význam řešit. Pod okny byly stopy po vodě, která při každým větším dešti protekla mezi špatně utěsněnými skly. Bylo mu z toho prostředí na blití. I když ten pocit mohl být také způsoben abstinenčními příznaky. Tím si nebyl jistej.
Šel zpět do galérie. Všimnul si, že přišel hlídač. Postarší pán s vysílačkou za pasem. "Tak ten by toho moc neuhlídal," usmál se. Všimnul si nové návštěvnice. Vysoká plnoštíhlá blondýna. S korálky kolem krku. Připadalo mu to jako nechutná kombinace, ale byl rozhodnut počkat 15 minut jestli se nestane zázrak. Musel to uspíšit, protože si začínal uvědomovat, že do dvanácti bez drogy nevydrží. Přiblížil se k ní zezadu a koukal jakoby přes její rameno. Cítil její voňavku. Vůbec se mu nezamlouvala, vyloženě ho dráždila ke kašli. Chvíli chodil okolo, tvářil se zadumaně. Nevěděl jak má začít. Tak si řekl, že na to půjde jako obvykle. "Slečno, nevíte kolik je hodin?" Podívala se na něj a pak na hodinky. "Za deset minut jedenáct."
"Děkuju vám," a zamyslel se. "Co říkáte na tu žlutou krávu?"
"Velice expresívní. Myslím, že autor chtěl vyjádřit svůj pocit z návštěvy venkova," bez přemejšlení mu odpověděla. "Myslíte jako, že spatřil někde na venkově žlutý krávy", ironickým tónem se zeptal. "Nemyslím, jen chtěl podle mne říci, že nezáleží na tom kde žijete, ale jak žijete."
To ho dostalo. Došlu mu, že má pravdu. Chvíli přemýšlel a zrovna, když chtěl něco říci, si jí všimnul. Byla to přesně ona, jakou hledal. Vysoká, štíhlá tmavoláska s decentním náhrdelníkem okolo krku. Dlouhé vlasy jí splívaly na bílou šíji. A krásné nohy, bez jediného chloupku byly ozdobou celého těla. "Tak to je ona," ihned věděl. "Tuhle a žádnou jinou."
Poděkoval blondýně a pomalým krokem se blížil k nové návštěvnici. Vypadal jako lovec, který se blíží ke své kořisti. Nic ho nedonutí vzdát se svého úlovku, tu musí mít. "Dobrý den, slečno. Nevíte kolik je hodin?" Opatrně se zeptal.
"Jedenáct hodin a deset minut," odpověděla mu jemným hláskem. Srdce mu radostí nadskočilo. "Děkuji vám. Můžu se vás na něco zeptat?"
"Samozřejmě. Ptejte se."
"Co říkáte na žlutou krávu?"
"To je velice zajímavé dílko. Nejsem si jistá co tím chtěl autor říci, ale určitě toho měl na srdci hodně co ho tížilo," odpověděla mu. Přesně to si myslel taky. Trochu se zamyslel. "Mohl bych vás, slečno pozvat na večeři?" Vysoukal ze sebe. Dívka na něj chvíli hleděla jako by netušila co po ní chce, ale pak souhlasila. Dala mu své telefoní číslo a on jí slíbil, že večer určitě zavolá. Rozloučili se.

Vyšel ven a slastně si vydechl. Tak to by pro dnešek měl. Nyní musí jít sehnat svého dýlera, dávku už potřeboval. Vyndal si svůj mobilní telefon z kapsy u kalhot, našel v seznamu Johnyho a zavolal mu. Dlouho trvalo než to zvednul. Měl strach, aby byl doma.
"Nazdar. Co potřebuješ? Vlastně, když voláš tak asi to jedno," ozvalo se z druhé strany.
"Přesně. Seš u sebe?" zeptal se.
"Jo, klidně se stav. Mám prima zboží. Bude se ti líbit," odpověděl hlas na druhé straně.
Úlevou si oddechl. Má po problému. Mávnul na taxík, řekl řidiči adresu a nechal se odvézt tam kam potřeboval. K Johnymu.
Johny byla taky svérazná postavička. Prodával jen svým stálým zákazníkům a že jich měl hodně. Cizí odmítal, pokud prodal někomu neznámýmu, musel ho doporučit někdo z nejbližšího okruhu stálých zákazníků. Obvykle si všechno vozil sám ze zahraničí, nebo si nechal uvařit na zakázku. Tenhle způsob kšeftu mu stačil na žití a umožňoval mu přežít policejní zátahy. Zatím na něj nepřišli. Johny pravděpodobně dýloval hlavně pro potěšení a že ho to bavilo.
Taxík zastavil na udaném místě, zaplatil a vystoupil. Rozhlédl se. Úplně obyčejná čtvrť, ve které žila střední třída. Zazvonil na zvonek a někdo na druhé straně zmáčknul tlačítko a dveře se otevřely. Vstoupil do domu, přivolal i výtah a vyjel do posledního patra. Johny vždycky bydlel v posledních patrech. Věřil totiž, že mu to nosí štěstí. Opět zazvonil. Otevřel mu sám Johny. Byl ještě v županu, pravděpodobně měl nějakou návštěvu. Uvědomil si, že ani neví jak se Johny skutečně menuje. Vždycky ho znal jako Johnyho a nenarazil na žádné indicie, které by mu prozradili jeho pravou totožnost. Bylo mu to stejně ukradený, i kdyby se jmenoval třeba Bůh. Johny ho odvedl do zadní místnosti, zavřel za sebou dveře a otevřel příruční trezor.
Vyndal z něj malý umělohmotný pytlíček, ze kterého odsypal na laboratorní váhu. Dva gramy. "Bude ti to stačit?"
"Úplně v pohodě. Díky. Kolik za to chceš?"
"Dva tisíce."
"Kolik? Tak hodně?" udivil se. Ale pak si uvědomil, že když Johny chce dva tisíce, tak asi ví proč je chce.
"Dobře, souhlasím. Tady to máš," vyndal si z náprsní kapsy peněženku a podal Johnymu dvě tisicové bankovy. "Můžu si to dát hnedka u tebe?"
"Ale jo. Buď wopatrnej, je to fakt síla," souhlasil Johny a odešel kamsi do hlubin bytu.
Vybalil si nádobíčko. Byl na něj náležitě hrdý. Bylo vyrobený v Mexiku na zakázku a stálo ho dost peněz. Do misky s připraveným roztokem nasypal třetinu prášku. Když Johny říká, že je to síla, tak ví co říká. Než někomu něco prodal, sám si to vždy vyzkoušel. Zapalovačem zapálil kahánek a nechal směs povařit. Zatím si připravil injekční stříkačku. Byla vyrobená ze stříbra a měl k ní doma ještě nádobu na dezinfekci. Jednou začas ji povařil, aby se ve skleněném tubusu nerozmožili nějaké baktérie. Nasadil jehlu a natáhl obsah misky do stříkačky. Naučným hmaten vyklepl vzduch a pustil ven kapičku roztoku s drogou. Těšil se. A moc.
Stáhl si levou paži obinadlem, nahmatal žílu a zkušeným pohybem zasunul jehlu. Během několika milisekund byla stříkačka prázdná a ihned cítil jak začíná droga účinkovat. Stačil ještě vyndat stříkačku ze žíly a cítil jak se noří do hlubin. Nebylo nic. Jen on sám. Neviděl nic. Jen sebe sama. Necítil nic. Jen sám sebe. Nesl se nicotou a prožíval to slastné opojení. Nic ho netrápilo. Najednou začal cítit silný puls v útrobách mozku. Zpočátku proběhla jedna myšlenka. Po chvíli další. Intenzita kmitů se zvyšovala a najednou si uvědomil, že všemu rozumí a všechno chápe. Cítil se silný a inteligentní jako nikdy předtím. Otevřel oči. Stěna se mírně prohnula, ale to mu nevadilo. Rozhlédl se po pokoji. Byl stále u Johnyho. Při pohledu na hodinky zjistil, že má pouze deset minut na to, aby se dostal do centra na domluwenou schůzku. Zbalil nádobíčko, podíval se na postel jestli mu něco nevypadlo z kapes a odešel. S Johnym se neloučil, protože by to nemělo význam. Z ložnice bylo slyšet slasté hekání a proto se rozhodl, že ho nebude rušit. Proč taky. Stejně se brzo zase uviděj. Otevřel dveře, přivolal si výtah a stisknul tlačítko s nápisem "Příz."
Zvedl se mu žaludek z toho jak rychle se výtah propadl do hlubiny. Nečekal takový intenzívní zážitek. Světla blikající při projíždění jednotlivými patry ho velice rozrušovala. Způsobovala mu barevný fleky v zorném poli. Byl rád, když výtah zastavil a vyšel na ulici. Překvapili ho lidé. Cítil jejich životy, cítil jejich pachy, cítil, že by je nejradši všechny pozabíjel. Zavolal si zase taxík. Když přijel, řekl taxíkáři adresu jednoho domu v centru města a nechal se odvést.

Když dorazili bylo již pět minut po začátku. "To je tak akorát," pomyslel si a ještě se stavil na toaletě. Opláchl si obličej, přičísl vlasy a vyšel ze dveří. Cítil se nabitý energií a myšlenkami. Na občasné zvlnění prostoru si již zvykl a tak ho nevnímal. Cítil se jako král.
"Dobrý den. Omlouvám se, že jdu později, ale zůstal jsem viset v zácpě před mostem," omluvil se ihned při příchodu. Japonský manažer se na něj podívaj a kývl na souhlas. Sedl si ke kulatému stolu, nasadil si do ucha malého elektronického tlumočníka, vyndal dokumenty a začal.
Vysvětloval proč je smlouva s nimi lepší než s konkurencí, že u nich na tom vydělají mnohem více. Japonec nic neříkal. Jen se divně smál. Začal si myslet, že je něco špatně. "Proč nic neříká?" Uvědomil si, že mu buší ve spáncích a slyšel vzdálené dunění. Mírně ho to překvapilo, protože nic takovýho nečekal. Ale přisoudil to učinkům látky, která kolovala v jeho krevním oběhu a soustředil se na jednání. Japonec promluvil.
"Vaše nabídka nám připadá výhodná. Nebude Vám vadit, když ji projednám s vedením?"
"Vůbec ne, mám odejít?"
"Nemusíte, nebude to nic tajného," odpověděl japonský obchodník a sundal si tlumočníka. Chvíli hovořil do telefonu, ale on to nevnímal. Proč taky. Byl si jistý, že má Japončíka na kolenou. Byl na sebe náležitě hrdý. Podíval se na hodinky. Od začátku jednání uplynuly slabé dvě hodinky. Vlastně si ani nepamatoval co všechno řekl. Nebylo to důležité, jeho obvody byly nabuzeny na maximální výkon a to mu stačilo. Nic víc nechtěl.
Japonec si nasadil tlumočníka a řekl, že s podmínkami souhlasí. S úlevou si oddechl. Přesně tohle čekal. Zvedl se a potřásl si s obchodníkem rukou.
Když byl na odchodu, zaslechl jak na něj obchodník volá: "Neměl byste to s tou látkou přehánět. Tady u vás se ještě moc nevyskytuje, ale my s ní máme hodně problémů."
Ohlédl se, ale Japonec se již věnoval nějakému telefonímu hovoru. Odešel.

Zamířil ke své pracovně. Těšil se až se natáhne do křesla. Byl hodně unavený.
Křeslo ho celého pohltilo. Zbožňoval ten pocit. Zapnul si počítač a čekal až nastartuje poštovní klient. Chtěl si vybrat poštu, ale tajně doufal, že mu nikdo nic nepíše. Přeci jen, již se zoufale těšil na večer. Vypnul si mobilní telefon a začal si číst Japonci dodanou dokumentaci. Jednalo se o nějaký úplně nový hardware pro připojení se k síti. Naprosto vůbec tomu nerozuměl, proč taky. Byl jen pouhej obchodník, jakých jsou na zemi milióny. Akorát ho štvalo, že mu neukázali aspoň vzorek. Virtuální realitu na síti měl rád, čas od času si zašel do kavárny, aby se nechal připojit. Nejvíce se bavil při komunikaci s ostatními lidmi. Obvykle si povídal o drogách a sexu. Nic jinýho ho nebavilo.
Telefon. Zazvonil mu na stole telefon. Pomyslel si, jak je to možné, vždyť ho přeci vypnul. Telefon byl zapnutý. Nebyl si sám sebou jistý, ale zvedl. Volal Johny. "Nazdar, jak se máš?"
"Dobře. Můžu vědět cos mi to prodal?"
"To je teďka velká novinka. Vozej to sem ňáký Rusové z Japonska. Stojí to dost peněz."
"Je to síla, ale mírně mě to vyvádí z míry. Zkoušel jsi to?"
"Samozřejmě, perfektně sem si zapíchal." Měl pocit, že v Johnyho tónu je jistej podtext, ale nevěděl jakej.
"OK. Zejtra zavolám. Baj."

Položil přístroj na stůl a zapálil si cigaretu. V prostorách firmy se nesmělo kouřit, ale nařízení ignoroval. Měl kancelář sám pro sebe a nikdo za ním bez předchozího ohlášení nechodil.Opět se podíval na hodinky. Čtyři hodiny. Čas se neskutečně vlek a proto se rozhodl, že to pro dnešek zabalí. Svoji povinnost si splnil, Japonce přesvědčil, a žádnou další schůzku neměl domluvenou. Rozhodl se, že si dá ještě trochu té nové látky. Naházel si složky do aktovky, vypnul počítač a zhasnul.

Na záchodě nikdo nebyl. Zavřel na zámek, posadil se na sklopené záchodové prkénko a vyndal svoje nádobíčko. Nechtělo se mu píchat, tak si odsypal trochu prášku na desky s lejstry, kreditkou udělal dve lajny, vyndal stříbrný šňupátko a do každé z nosních dírek natáhl jednu lajnu. Hlava se mu zatočila. Cítil jak látka klouže po nosní sliznici, až ji ucítil v krku. Najednou explodovala. Tělo se mu stáhlo v křeči, nevydal ani hlásku. Cítil mohutné záchvěvy, místnost se najednou začala zvětšovat. Stěny se sklopily jako když se otevře krabice. Seděl na záchodový míse a koukal na moře. Okolo všude bylo moře. Nikde nic jiného, ani vlnka. Ohromná spousta vody. Nic necítil. Jak strašně chtěl, aby ho ovíval jemný vánek. Nic takového se mu nedostávalo. Najednou se před ním udělal mohutný vír, který všechno vtahoval do sebe. I jeho. Stěny se najednou zvedly, místnost zmenšila. Někdo klepal na dveře. Aktovka, šňupátko a pytlíček s drogou byly poházené na zemi. "Haló, nebuďte tam tak dlouho. Jste v pořádku?"
Uvědomil si kde je a zakřičel "Jó, ihned jdu." Podle hodinek neuplynulo ani 15 minut. Uvědomil si, že měl pocit věčnosti. Posbíral všechny svoje věci, podíval se do zrcadla, opláchl si obličej vodou a hmátl po klice. Vzpomněl si, že by měl spláchnout. Vrátil se dva kroky zpět a provedl to. Celkem ho pobavilo, jak se mu ruka neskutečně prodloužila.
Když otevřel dveře, omluvně se usmál a zamířil ke dveřím. Byl rád, že jde pryč. Poslední dobou ho práce neskutečně štvala, ale bylo to jediný co uměl. A tak ji dělal. Byl si vědom toho, že skoro celá firma stojí na tom, jestli se dokáže s potencionálními zákazníky domluvit. On to dokázal. Proto si ho vydržovali, i když měl pocit, že o jeho závislosti na chemii věděj.

Venku bylo pod mrakem. Mávnul na taxík. Nechal se odvést domů.
Bydlel ve sklepním bytě. Strašlivě ho štval, ale nehodlal s tím nic dělat. Říkal si, že to nemá význam komplikovat, stejně v jen přespával. Ani s úklidem si nedělal žádný velký starosti, protože uklízel, až když to uznal za vhodné. Ten okamžik se blížil, ale dneska ještě ne. V chodbičce se povalovala spousta černejch pytlů s domácím odpadem a několik krabic s novinami. Jen dveře se snažil si nezablokovat. Záchod čas od času potřeboval, zvláště když to někdy přehnal s alkoholem. Vždy se snažil doběhnout včas. Sundal si boty a přešel do pokoje, kde ze sebe shodil oblek a sebral z postele kapsáče a mikinu. Nebyl si jistej jestli si má dát sprchu, ale pak si to rozmyslel. V kuchyňském koutě vyndal z ledničky sýr, ukrojil si kus staršího chleba a z mrazáku vyndal dózu s marihuanou. Vyndal z ní jednu palici a zbytek vrátil. Přešel ke stolu, snědl potraviny a ubalil jointa. Nevěděl jestli kombinace japonské drogy a marihuany je šťastnej nápad, ale jeho zkušenost říkala, že tráva jde kombinovat skoro se vším. Tak proč ne s tímhle.
Natáhnul se na postel, na břicho si položil popelník a zapálil jointa. Prvního práska si pořádně vychutnal. Nechal ho v plicích aspoň dvě minuty, než začal cítit, že mu chybí kyslík. Prudce vydechl a uvolnil se. Cítil neskutečný klid a pohodu, měl pocit, jako by veškeré problémy odešly s kouřem. Dal si dalšího šluka a pak znova. Jointa kouřil dost dlouho, nebo aspoň měl ten pocit, hodinky nesledoval. Nakonec zůstal jen filtr, odložil jej do popelníka, který položil na noční stolek vedle postele a zavřel oči. Usnul.
Když se probudil, měl pocit že mu zvonil telefon. Podíval se a skutečně někdo volal. Myslel, že ho vypnul. Zkusil zavolat na číslo volaného a čekal.
"Ano?," ozvalo se na druhé straně. "Někdo mi z tohoto čísla před chvílí volal," řekl tiše do telefonu. Měl pocit, že mu vypadnou kosti z těla a někam odejdou.
"To jsem byla já, nepamatujete si na mě? Dneska jsme se ráno potkali v galérii," ozvalo se na druhé straně.
Chvíli přemýšlel, protože měl takový pocit, že číslo dostal on a ne ona od něj. "No jasně, že si pomatuju. Proč voláte tak brzo?"
"Nudím se, a tak jsem si vzpomněla na vás. Neruším?" "Samozřejmě, že ne. Chtěl jsem vám za chvíli zavolat," odpověděl v podřepu. Připadal si jako idiot, sedí na bobku, volá mu slečna, která by neměla mít číslo. Začínal mít pocit, že se děje něco, co by se dít nemělo.
"Kde si dáme sraz? Chtěl jsem vás pozvat na večeři," řekl a a rozhodl se již nepřemýšlet. "Co takhle na Náměstí? Nevadilo by vám to? Co třeba za půl hodiny?"
Zamyslel se, Náměstí bylo dost daleko, ale při troše štěstí by to mohl stihnout. "Dobře budu tam. Dejte mi, prosím, deset minut navíc. Je tu hrozná dopravní zácpa."
"Dobře, budu se na Vás těšit," odpověděla a položila telefon.

Dal do krabičky od filmu zbytek trávy, sebral novou krabičku cigaret a nazul si boty. Před domem si zavolal na taxík a nasměroval řidiče k Náměstí. Opravdu byla dopravní kalamita. Nikdy moc nechápal, kam všichni ti lidé mohou jezdit ve čtvrtek v šest večer. Vystoupil na Náměstí a rozhlédl se. Náměstí bylo největší ve městě. Na jedný straně park a na druhé Vítězný oblouk. Najednou si uvědomil, že se zapomněl domluvit na přesném místě srazu. Mohla být kdekoliv. Vyndal z kapsy mobilní telefon a zavolal na její číslo. Dozvěděl se, že již také na Náměstí a čeká v parku. Šel za ní.
U prvních laviček si jí všimnul. První co ho zaujalo byly vlasy. Ráno určitě odbarvené nebyly. Jinak vypadala stejně, jak si pomatoval. "Ahoj. Kam půjdeme?"
"Je nevím, nechám to na tobě," řekla nesměle. Chvíli přemýšlel, a pak ji navrhl restauraci u Montyho. Byla jeho oblíbená, dělali tam vynikající pizzu a vždy tam měli aspoň jeden volný stůl. Souhlasila. Pizzerie byla nedaleko a proto šli pěšky. Celou cestu oba mlčeli. Jen šli vedle sebe.

Procházka netrvala moc dlouho. V některých shopech již rozvítili první neóny, když došli před pizzérku. Vstoupili dovnitř a rozhlédli se po volném místě. Jedno objevili úplně na konci a proto si tam sedli. Restaurant byl postaven v nějakém středověkém sklepě nebo to aspoň tak mělo působit. Každopádně klenba mu připadala pokaždý monumentální. Vždy přemýšlel, co zde bylo před dvěstě lety. Jestli se tam skladovaly potraviny, nebo sudy s nápoji. Opustil zbytečný myšlenky a vrátil se zpět ke stolu. Vybrala si z jídelníčku nějakou vegetariánskou pizzu a on si dal salámovou. Měl na ní chuť.
"Pracujete?," zeptal se, aby řeč nestála.
"Ne. Jsem na volné noze," řekla s úsměvem. "Takže jste nezaměstnaná?"
"To ani ne, ale spíše provozuji různá příležitostná zaměstnání. Jak to zrovna vyjde," stále s úsměvem Mony Lisy.
"Můžu vědět v jakém oboru obvykle vyhledáváte práci?"
"To máte složité. Obvykle prodej za účelem zisku."
Přinesli jídlo. Byl docela rád, protože se mu na ní něco nezdálo. Hlavně, aby to dopadlo. To bylo jediné co potřeboval. Pozoroval ji, jak začíná pomalu ukrajovat ohromný koláč těsta. Uřízla kousek nožem a pak jej pomalu nesla ke svým ústům. Měla krásné rovné a bílé zuby. Skoro vypadaly jako umělé. Jemu se však líbily. A nejen ty. Vůbec mu celá připadala od rána nějaka hezčí. Nebyl si jistej jestli se mu to prostě jen nezdá, ale bylo to tak.
Zoufale nevěděl o čem si s ní má povídat, ale měl pocit, že ani ona neví co říci. A tak raději mlčel. Dojedli jídlo a objednali si jestě víno. Když jej v tichosti dopili zeptal se.
"Nepůjdeme si sednou někam ven? Třeba na náměstí?"
"Proč ne. Stejně jsem raději na čerstvém vzduchu." Byl tomu rád. Měl chuť na cigaretu a v nekuřácký restauraci si jaksi nemohl zapálit. Považoval to skoro za diskriminaci.

Zpět na Náměstí se nechali odvést tramvají. Nechtělo se jim jít pěšky i když to byl jen kousek. Na Náměstí vystoupili a přešli přes silnici. V parku bylo hodně lidí, ale přesto si našli jedno volné místečko. Posadili se a zapálil si cigaretu.
"Nevadí vám, že jsem si zapálil cigaretu? Už jsem na ní měl chuť k zbláznění,"zeptal se. Sice pozdě, ale přeci. "Nevadí, nemáte ještě jednu? Dala bych si též."
"Samozřejmě, klidně si berte. Jen tak mimochodem, nedala byste si jointa?"
"Klidně, jestli vám nebudou vadit ti lidé okolo..."
"Nebudou. Proč by měli?" Mezitím co kouřil cigaretu, vyndal z kapsy filmovku, vysypal rostlinný materiál do cigártašky a smíchal jej s tabákem. Ihned jak dokouřil, pořádně jej promnul mezi prsty a smotnul jointa. Balení ho značně uklidňovalo, proto ten rituál zbožňoval. Když měl marihuanovou cigaretu hotovou, chvíli jointa jakoby hladil, vložil do úst a zapálil. Zhluboka se nadechl. Pak jí podal jointa a čekal co se bude dít. Natáhla.. Bylo vidět, že nekouří trávu poprvé. Dala si práska, který by zaručeně nezkušeného uživatele rozkašlal. Jí ne. Byl rád, že měl takové štěstí.
Tak tam seděli a podávali si jointa. Když dohoříval k filtru, zeptal se jí, jestli by si nedala shota. Nebyla proti a tak se snažil, aby byl co nejlepší. Zhluboka se jí díval do očí, když proud vzduchu z jeho plic procházel skrz uzký otvor filtr do jejích úst a plic. Měla modré oči.

"Nechceš jít ke mě domů? Posedíme, dáme si ještě jointa a pak uvidíme," zeptal se nesměle. Bál se toho co řekne. "Klidně. Pojedeme taxíkem? Moc si mi nechce dopravou."
Souhlasil a zvedli se. Cítil se uvolněně a neuplynula ani minuta než došli ke stanovišti taxíků. Vybrali si hnedka první v řadě a řekl, že by chtěli do Ulice.

Ona netušila, že má dva byty. Jeden ve kterém obvykle přespával a druhý, do kterého si zval návštěvy. Také ho půjčoval svým přátelům a přátelům svých přátel. Chtěl za to většinou nějakou drobnou finanční pozornost.
Zastavili v Ulici. Byla to luxusní čtvrť, ve které byt nebo dům určitě stál celý majetek. Peníze si musel vypůjčit a pak pomalu splácel. Celé tři roky trvalo než byl byt jeho. V domě nebyl výtah. Stejně to byly jen tři patra a nikdo nepředpokládal, že by se výtah mohl někomu hodit. Paradox. Když jej vybavoval nábytkem, stěhováci zuřili. Točité a úzké schodiště. Odemkl.
Překvapila ji malá chodbička, čekala něco mnohem většího. "Napravo je skříň na šaty, nalevo toaleta a koupelna," řekl jí. "A tady je moje království," otevřel dveře do obývacího pokoje. Oproti chodbě byl obrovský. Celému tomu dominovala postel. Letiště. Ohromné letiště. Tento kus nábytku potlačil celé své okolí. Sedací souprava se stolečkem vypadala jako malá houbička mezi stromy. "Klidně se posaď. Já půjdu uvařit čaj. Jestli budeš chtít jointa, tak si klidně ubal. V misce na stole by ještě mělo něco být." A odešel kamsi dozadu.
Posadila se a rozhlížela. Kromě sedací soupravy, stolečku, skříňky a postele nebylo v místnosti skoro nic. Na podlaze korek, stěny pokryté jakýmsi dřevem. Zaujala ji velká bílá plocha nad postelí. To místo bylo tak prázdné, že měla pocit jako by tam něco chybělo.
Přišel a položil před ní stříbrný podnos s čajovou konvicí a dvěma šálky. "Jestli budeš mít chuť, můžeš si nalít. Já se půjdu osprchovat. Měl jsem náročné jednání s partnery."
Nalila si čaj a pomalu upíjela.

Sundal si oblečení a hodil jej do koše se špinavým prádlem. Postavil se do sprchového koutu a pustil si vodu. Potřeboval ze sebe smýt celý dnešní den. Měl pocit, že trval celý věk, že večer nepřijde. Pískal si nějakou písničku, kterou slyšel v rádiu. Vyčistil si zuby a prohlížel se v zrcadle. Nevěděl co si má myslet. Pak si vzpomněl, že nechal v kalhotech ještě zbytek nákupu od Johnyho. Zašátral v koši, nahmátl kalhoty a z kapsy vyndal umělohomotnej pytlík. Vysypal zbytek drogy na roh umyvadla a koukal na něj. Přemýšlel jestli si má jít pro buchnu nebo jestli si stačí šňupnout. Rozhodl se pro to druhé. Šel do pokoje, ona seděla a popíjela čaj. Usmál se a vyndal ze stolku šňupátko. Podívala se na něj.
V koupelně si sednul na koš se špinavým prádlem a sklonil se k umyvadlu. Prudce nasál zbytek prášku. Rozkašlal se. Překvapilo ho to a čekal na náraz, jenže nic nepřicházelo. "To je ňáký divný, asi se to nesmí brát tak často," pomyslel si a zavřel za sebou dveře.
První, čeho si všimnul, byly její vlasy. Zase měly jinou barvu. Tentokrát zrzavou. "Prosímtě, neměl bys něco ke šňupnutí?" zeptala se ho s mírným strachem v hlase. Podíval se na ní a chvíli přemýšlel.
"Měl jsem nějaký nový koření od kamaráda z Japonska. Jenže už nemám. Stačila by ti trocha koksu?"
"Určitě, diky moc," odpověděla.
Moc, moc si přál, aby ještě něco bylo v jeho tajný skrýši v chodbě za skříní. Vždycky si tam nechával železnou rezervu kokainu pro nečekané okamžiky. Svým požadavkem ho zaskočila a potěšila zároveň. Věděl, že závěr bude hodně zajímavý. Otevřel skříň a odsunul jedno prkno. By tam. Sice jen zbytek, ale postačoval. Odnesl jej do pokoje a vysypal na podnos. Podal jí své šňupátko. Vyndala z kabelky telefoní kartu, srovnala dvě čáry a s grácií si šňupla. Vzrušilo ho to.

Posadil se vedle ní. Na hodinkách odpíplo devět hodin. Pozoroval, jak jí nabíhá účinek kokainu. Dotknul se jejích zad. Nic neříkala a proto si přisedl. Pustil nějakou muziku a stáhnul hlasitost. Svojí pravou rukou ji obejmul. Seděli vedle sebe a nic neříkali.
Najednou otočili na sebe své pohledy. Ve stejnou chvíli, ve stejný okamžik. Jejich rty se přiblížily a ona ho obejmula. Rty se setkaly. V jakoby prudké křeči oba dva sebou cukli a spadli na zem. Vypadalo to jako zápas dvou bojovníků. Jeden nahoře, druhý dole. V jednom okamžiku se otočili. Ze stolku s rachotem spadla miska s konopím a odkutálela se kamsi dozadu. Vůbec si toho nevšímali a jejich souboj pokračoval dále. Boj dvou organismů, boj dvou indivudalit, boj dvou lidi na drogách, bojovali sami se sebou mezi sebou. Postupně ze sebe strhávali šaty, až byli nazí. Jejich těla byla vzrušená nekonečnou slastí. Zhaslo světlo.
Nebylo nic vidět, jen nahoře mezi trámy střešním oknem do vnitř proudily zbytečky světla. Vzduchem se neslo naříkání rozkoši kombinované s dutými uděry těl korek. Podařilo se mu rozsvítit. Její vlasy měly modrou barvu.

Zvedl ji do rukou a odnesl na postel. Netušila, že postel byla vodní. Cítila jak klesá do hloubky a najednou jako by se její pád zastavil. Cítila jak na ní leží, ústa dokořán a zorničky do široka rozšířené. Uvolnila se.
Došlo ke spojení obou těl. Jejich smysly jako by spojily do jednoho. Cítíla jeho rozkoš a on zase cítil její slast. Když chtěl dokázal se stát jí. Pochopil co Johny myslel tím, "že si skvěle zapíchal". Představa jak se na ně dívá Johny ho rozesmála.
Objali se nejtěsněji jak nejvíce to šlo. Oba cítili, že se blíží vyvrcholení. Zavřela oči a přestala dýchat. Rychlost pohybů přešla na závěrečný finiš. Slunce zapadlo. V pokoji nebylo už vůbec nic vidět. Jakoby v křeči se jeho tělo protáhlo a tmou se zablesko.

Když se probudil, cítil se jako znovuzrozený. Vedle něj leželo zkrvavené tělo, podíval se, vstal a pořádně se protáhl. Dal vařit vodu na čaj a šel do koupelny. Pustil sprchu a smýval ze sebe stopy krve. Když skončil, oblékl si župan a učesal. Voda na čaj byla hotová, přelil ji do čajníku a přenesl ke stolku. Posadil se, nalil čaj a z kapsy vytáhl druhý pytlík od Johnyho. Vytáhl nádobíčko a šlehnul si dvojnásobnou dávku. Pil čaj.
Když dopil, vstal a přešel k posteli. Zapálil si cigaretu a díval se. Měla opět jinou barvu vlasů. Zelené. V hrudi byl vyříznutý otvor. O něco větší než srdce. Otočil se a otevřel malou skříňku v rohu. Vyndal z ní sadu štětců a fotografický aparát. Postavil se na postel a jako Rhodský kolos stál rozkročen nad mrtvým tělem, do nějž namáčel svůj štětec a psal na bílé místo:

Drogami zmatený,
krví zborcený.
Kříčím hlasitě,
MILUJI TĚ.
Miluji celé tvé tělo,
miluji tvé čelo,
MILUJI TĚ,
jako tvojí smrt!

Vedle básně namaloval Její tvář. I s tím velkým, do široka rozevřeným pohledem.
Nakonec vše vyfotografoval, oblékl se a vyšel ven.

O týden později vyšly v novinách dvě zprávy. V jedněch byla zpráva o nové sbírce fotografií "Psáno krví" od jednoho neznámého, silně avantgardního, umělce. V druhých byla zpráva o nálezu zohyzděného těla mladého prostituta. V ten samý den zdravila jedna starší paní s drdolem pravidelného návštěvníka galerie.

------------------------
Pravděpodobně si říkáte, co se mi to stalo. Jenže, já stále ještě mám dovolenou. A tak si volný čas krátím pravidelným hulením a bušením do počítače.
Fčera byla divná bouřka. Nad kopcem se blejskalo jaxvině. Úplna válka to byla, taxem zavřel wokna, vytáh kompl z elektriky a těšil na něco hustýho. Jenže ta bouřka se nám vyhla, nebe si drobně učůrlo a já šel spát. Ráno sem zjistil, že těsně vedle mé nebohé kytičky spadjaxvině velkej kus omýtky. Kytička měla štestí....
Já jsem magor z Wesnice.

ÚTERÝ 17.07. 2001 17:39

V úterý byla válka. V pondělí byla válka. Dneska je taky válka. Je úterý. A tak bude válka zase za týden.
Vyrazil jsem si dneska do ústavu vybrat si poštu. Tak mi přišlo asi 470 mejlů, což je o zhruba 130 méně než za minulý měsíc. Ale fšexno sem to skoro poctivě přečetl.
V pátek vyrážím na festival do Králík. Taxe moc těším jaxe zhulim. O něco víc než normálně. :))

Sem xtěl něco zapsat. Se mi cosi přihodilo, ale newím co. Ale bylo to docela hustý... Jo, krubobití. Z neděle na pondělí ve výxodníx čexáx padaly kroupy velký jaxvině. Byla to bouřka o který sem psal výše... Škody maximální, ale mě blaží že mý kytičky měli štěstí........ ááááx.
ÝKWÉ TYQE.

ST+REDA 18.07. 2001 22:16

F4era sem nějak zapomněl uploadowat. Vzpomněl jsem si, až když sem vytuh na chatu s GanjaMillem a Radkem XTC. A paxe mi uže nextělo.
Sem byl dneska v Praze. Jen tak, když mám dovolenou. Ráno sem se proxázel starým městem, a to bylo super. Ještě málo lidé. Nikde skor, žádnej kránmek, prostě super. Paxem těsně pojedenáctý vytuh pod Novou Scénu Národního díwadla. četl jsem si od Williana Gibsona "MOna lisa overdrive" - Zběsulá jízda. Je to hustý čtení, prolnutý kybersvětem, japonskou Yakuzou, Senzonetama a centrááůním matrixem. Odehrávaj sem tasy tři děje, které po dvěstě strnaách se protnou v jendom bodě. Hůstá, hemži se to samejma drogama a jí občas newím, kkde je kdo. Fuckt hustý.
Paxem wyrauil s W. do Kmotry, kde sem si dal po dlouhý době Dábelskou picxu. Miluji ji. Je to protnutí slast a bolesti zároweň. Když ji jíte, xutná sqěle, báječně, a paxe ozvou feferonky, takže při jejím putování v těle si popálíte tlamu, žaludek a nakonec prdel. Ale tááá xuť... Božííí. K tomu šopskej salát a ekstasýýý. Kolem třetí se vyrazil na malou stranu a na hrad. táákovejkx zasranejx lidí. hlawa na hlawě, na karlově mostě jak na wácláwáku (jo to divný přirownání.. :)) než jsem došel na hrad, taxem se musel probojovat průvocdem lidí, kteří v babylonské změti řečí pluli na hrad. Viděl jsem japonský turisty, jaxe fotějk s wojákem na stráži. Viděl jsem jaxe při focení ušklíbl. Tim porušil pravidlo nehybnosti. ale já v t u s ním těžce soucítil. (kurwa, hejbe se mui tady podlaha.. to jehustýýýýý). paxem zkončil v královský zahradě...moc hezkej trávník, ale nesmí se na něj šlapat. začalo pršet. vyšel jsem směrem na vinohrady, kde sem se srazil se znamym, pokecal a dááál si džojntaaa.. sqěělýýýhoooo haše. Troxu sem si vzal na fesťák. A teď sem doma a nexce se mi psát... všexno je táákowýýý diwnýýý.. huůůůůůůů slysším hlasy...... písmenka se nexwějou, ale nohyyy jóóóóó......) shit. baj.
Hučííím si jaxvííněěěě.. hježíííššššš...

ČTVRTEK 19.07. 2001 16:42

Naštestí mi končí dowolená. Dovolená na civilce je pjekně hnusná, dělám ještě míň než normálně. Je potřeba někam jezdit, protože byx se z tý nudy ukousal xmrti. Proto se zejtra těším do Králík. Možná se opijeme a zhulíme. No víc než možná, určitě. :))
Fčera mě z Prahy nebylo ani na blití, ale spíš jen blivno. Hafo krámků s úplně zbytečnejma předmětama.. stupidní trička, stupidní čepice, stupidní nápady. Docela nexápu, proč to radnice připustí..... Centrum Prahy nemá žádnej duch, jenom hodně brzo ráno, kdy se městem plížej stíny lidí, vracejících se z akcí. To je pak ta správná atmosféra. JInak ne. Dočetl sem konečně Zběsilou jízdu. Vím víc, než když sen byl na začátku, ale pořád vím howno wo čem to wlastně bylo. Gibson je magor. Ale hustej.
Bimbo - zhulené slůně

PONDĚLÍ 23.07. 2001 13:29

Bůůůůůůůůůůůůůů. Dovolená is dead. Ale sem tomu děsně rád. Já se doma táák nudil.
Sem fčera přijel z Králík. Asi tak kolem 22:00. Pozdě jaxvině. Sem se akorát umyl, vybral si poštu a usnul. Dneska se mi stejně nextělo zoufale vstávat. Sem si na tý dovolený zdá se vůbec nevodpočinul.
Ale jak to dopadlo v Králíkáx. LUKSUSNĚ. I když mě stejně nasrali.
Vyjížděli sme na cestu v 15:00. Celou cestu xcalo a nám to nevadilo. Hřála nás totiž Frankofka (to kdybyste náhodou nevěděli, není hulení, nýbrž víno). Kurwa, mě bolej ruce jaxvině. Zasranej debilní František K. Čím víc sme se blížili ke Králíkům, tím víc xcalo. Dokonce i průvodčí nás přesvědčoval, že předpověd je pro místní kraj nesmírně nepříjemná. Jenža, NEVJEŘTE NIKOMU PŘES TŘICET! A zde se toto pravidlo ukázalo v celé své nahotě. Tj. je úplně nahowno.
V Dolní Lipce, nebo v nějaký podobný díře přistoupili policajti. Policajti v těch krajích sou hodně divný. Takový magoři. Sem měl v kapse šišku haše, a ani si toho nefšimli. Takže tyhle figurky zahustili, stali před narvaným vxodem do woprcálky a mumlali "Hudělejte huličku, huděljte huličku". Taxe vesrali do vagónu, s wobuchama zastrčenejma za wopaskama nás decentně polextali, jako ať si dáme baxa, že woni maj uniformu a vlezli do kupé pro řidiče. Fuckt mamlasowe. Taky sme z nix měli srandu jaxvině. Já vím, že z orgánů se sranda nedělá, ale tohle byl hodně divnej orgán. V Králíkáx sme vystoupili. Nepršelo. Na nádraží stáli dvě auta. V každém jeden orgán. Orgáni z vlaku přeběhli k motoorgánům a někam wodfrčeli. Asi prodávat ňáký drogy, protože měli ňáký velký tašky. A my sme vyrazili po svejx do areálu. Mírně xčije, spacák decentně navlhnul. Stojíme frontu. Samozřejme, že každý organizátor xce být důležitý, taxi někteří natáhli přes hlavu drátky, jeden do uxa, druhej do nosu.. ehm ne do nosu, ale před ústa, a tak vymejšlí různé nesmyslné příkazy. Jako například si koupíte lístek a čekáte na vstup do areálu. Jenže před váma stojí ňákej wocas a do drátku říká "Ještě nemůžu, ještě nemůžu, už můžu."
Orientujem se v parku a hledáme místo na složení stanů. Naxázíme pjekný trávník nedaleko hajzlů. Úplná super romantika. Stavíme. Hotovo. Strašně moc se tešíme na jointa. Balím. Přijíždí zbytek bandy. Sme zhulený jaxvině. Stavěj stany. Balím jointa. Sme zhulený ještě víc. Cítim lícní svaly jak mi napínaj ústa do něčeho, co vypadá jako smíx. Prostě hrubost. Možná byx měl zdůraznit, že tenhle festival pro mne nebyl ani tak o muzice, ale jako o atmosféře. A ta byla bóóóžííí.
Taxme zhulený vyrazili na průzkum. Bereme druhou láhef vína a zíráme. Woodstock. Nic jinýho. Prvníx deset minut me bahno sralo. Pak už ne. První den se na hlawním pódiju nedělo nic tak zajmavýho, taxme se šli podívat na druhou scénu. A to bylo hustý, maksimálně.
Šlo se bahnem, pak kolem aut. Pak zase bahnem, pak ňáký šutry, zase bahno a na závěr, aby to nebylo trapný, zase bahno. Vypadalo to jako měsíční krajina. Fcelku sme se s BAFem nasmáli, protože mě napadlo, jak by bylo hustý, kdyby američani přistáli na Marsu, zašli by kousek za kopec a tam parkoviště. No a paxme šli zase zpátky. Teďka sem si uvjedomil, že vlastně nevím co sem v pátek dělal. Ještě za swjetla sem šel ubalit třetího špeka. Paxem vytuhnul v Roxy stage a děsně se sjížděl na technu. Konečně sem viděl toho slavného DJ Trávu. Ano tuhle hvězdu naší techno scény. Jo, celkem to ušlo. Ten týpek co hrál před ním, byl sice možná o trochu zajímawější, ale i tráva na konec udělal pjeknou hlukowou stěnu. A mám pocit, že sem si tam s někým dával hashowýho jointa. ňákej xixtík přišel, esli nemám na jointa, taxem mu řek že ne, ale ať si dá práska. Ještě za ním přišel někdo další a taxme tam tak stáli, a já který samozřejmě věděl jak je to hulení silný, sem si říkal, že si to panáčci pjekně užijou. Paxem ještě jednoho xixtíka spatřil jak kouká. Asi viděl něco, co ho dost zaujalo..
Hmmm. No myslím, že si BAF užíval Janoty a já xvíli poslouxal Kubišovou... No.... ehm.... tak jak slušně to říct. Tahle legenda se na takowej fesťák nehodí. Spíš někam do sálu a nebo akorát na Trutnof (tam by hejvy metaláci skákali i na dexofku), ale byla to nudááá.. úplně maksimální.... Taxem se šel podívat na Vychcanou Fixu na malou scénu, kde měl bejt zbytek skupiny... Sem si asi ňák moc hučel, ale bylo to taky divný....
Nóó paxem viděl Los Tarantinos nebo tak ňák. Kapela co se voblíkala podle Pulp Fiction a hráli písničky z PF. Taky divný. Nakonec tuším zahráli takowej ten hnusnej song "Huga čaga, huga čaga", kterej mám svázanej s Dejvidem Hajzlhofem a taxem si radši wodfrčel. Kolem půlnoci sme šli s BAFem na Pulp Fiction. Jóo, vydržel sem to, ale wočička sem měl zavřený.. Ale jaxem to viděl už asi po šestý nebo po sedmý, tak to bylo taky ňáký divný. Ale asi sem byl mírně unavenej. Přeci jen, to wíno, THC a ten zbytek udělal svoje. Já byl navýsost spokojen. Pak měla přijít sobota.. A TO BYL NÁŘEZ!!!!!
Po hashi na kashi.

UTERÝ 24.07. 2001 14:39

Hmm. Dneska toho moc nenapíšu. Nějaxme ráno makali. Utírání lamp a lepení rohů. No hrůza. František K. po nás xtěl, habysme mu vybalili počítače, taxem mu asi půl hodiny vysvětloval co znamená, když se řekne "Nasrat". Stejně to myslím nepobral a furt se na mě smál.
Fčera sem testowal jeden list, vrazil sem ho do mikrovlnky, samo že na 2minuty, a paxem ho smotnul. No vůbec nic sem nečekal, a proto sem se lek jaxvině, když sem si začal hučet. Žádná megasíla, ale normální pohodový hučáání. Taxem rozhodnut to dneska vyzkoušet ještě jednou, ánžto fčera sem byl ještě nakopnutej z těch Králík.

Tákže habyx pokračoval ve vyprávění co sme jako zažili v těx Králíkáx. V sobotu sme se probudili dost brzo. Asi v těsně kolem devátý. Rozhodli sme, že pudem někam do hospody, stejně mírně mžilo a v areálu se nic až tak nedělo. Ve městě byly fšexny hospody obsazeny, ale já fikaně věděl, že v jedný bude místo. Taxme tam došli, vešli a posadili se. Jedno místo opravdu bylo. A čekali sme, čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali a čekali, než si nás před jedenáctou fšimli. Fuck trvalo asi hodinu a štvrt než si někdo fšimnul, že sedíme. Taxme si vobjednali a čekali sme další hafo času, než nám to přinesli. Hlavně ty piwa... Než sem se dočkal prvního. To vypršelo vody za tu xvíli. Tož konečně přinesli jídlo a piwo. Dal sem si swíčkovou, protože fesťák byl vegetarijánskej, takže tam žádný zdrawý jídla neprodávali. Ale jo, ty brambory s rejží co sem si dal, byly hodně dobrý. Stejně jako zmrzlina. Ale takowej kus mrtvýho zvířete. To je panáčci poxoutka.
Ha pili sme piwo. Samozřejmě, že sme si taky powídali. Byly to takový ty klasický obyčejný hospodský kecy, jako například "jeden známej má asi litr meskalinu" nebo "sme se posledně na tý eksošce pjekně zmastili" a nebo "já jsem na civilce v nemocnici a děsně se tam chlastá". No prostě takový ty kecy co se vedou u piwa.
Kolem štvrtý sme zaplatili a vyrazili na jointa. Byl dobrej a taxme se šli podíwat do areálu. Už nexcalo, ale fšude bylo hafo bahna. Nejvíce v tanečním stanu. Naprosto vůbec sem neměl odvahu vlízt dovnitř a taxem radši stál venku a koukal na lidi. Sem tam se wobjewil nějakej bahenní příznivec. Ale čas se již blížil. Na podýjum měl přijít jakejsi maďarskej Kiss revajvl bend a to byl NÁŘEZ!! Lidi, ja sem se dlouho tak výtečně nezasmál. Kostýmky z elasťáků, ve kterejch měli vystříhaný díry a obšitý snad celofánem. No HU HU HU HUSTÝ JAXVINĚ. Řešil jsem, se pod těma dírama holej, ale byl jsem dost daleko, abych se mox pořádně podíwat. A jejix kytarista byl táák hubenej, že i ty elasťáky na něm plandaly jaxvině. A když přišel na řadu dlouhej jazyk, taxem si říkal "co ještě přijde?". No a přišlo... XRLENÍ KRWE. No normálně XRLENÍ KRWE. Sem málem umřel. A na závěr bylo xrlení ohně, ale to bylo slabý jaxvině. Takže... KISS RULÉEZ! Ale jako strašáci do zelí. No a vlastně ještě jeden poznatek. Tancowal na ně ňákej starej příznivec KISS. Měl tričko KISS, na hlawě bahno, na těle bahno, všude bahno. Bahenní muž maksimálně. Ale jak pařil, bylo na něm vidět, že je maksimálně v ekstázi a že prožívá nejlepší xvíle života. Vidí KISS. No sice jen kopije, ale KISS.
A sem si ještě vzpomněl. Fčera mi od BAFa přišla tahle zpráva:
Zpráva od BAF
Mon Jul 23 09:54:00 2001 [----]

jo hele vis co me napadlo u tech KISS jak hulaakaj dycky

ze sou HOTTEST BAND IN THE WORLD

ja bych to prelozil jako

NEJTEPLEJSI KAPELA NA SVETE :-))))))

Na taxem woxutnal ještě jednou to listí. Nóóó newim. Je to zajímavý, taxi furt nejsem jistej co si o tom mám myslet. Asi je to na listí ňáký podzřelý. Budu muset koupit film do foťáku, a pokračovat ve focení. Film jsem minulej tejden dofotil.. :))
Taákže co bylo dál v Králíkáx. Paxem něco dělal, newim teďka co, ale kolem sedmý (nebo wosmý - teď přemejšlím, že to bylo možná pozdějc) sem se vydal na Václava Koubka. Moc moc dobrý. Hlavně jeho vyprávění mě vždycky potěší. Tentokrát se mi moc líbilo povídání, jaký to bylo, když se xtěl stát vegetariánem.
Přemejšlím nad tím, že mám trochu zmatek. Koukám do programu a nejsem si jistej tím co sem viděl. Mám pocit, že Koubek byl až po Zion Train, ale newím. Zion Train - hodně dobrý. Móc dobrý, docela sem si pjekně houknul, protože sme dali druhý - a poslední toho večera - joint. Dobrej dubovej nářez. Moc se mi líbil jejich kytarista, žil jsem pocitem, že skoro nic nehraje. Ale paxem se dobře podíval a hrál.
Já již však byl zvědavej na Legendary Pink Dots. Vystoupení mě přeqapilo, doslova. Netušil jsem, že je to tak hustý. Mohutná hluková clona, která byla předemnou a v mlze se pomalu kráčející charismatický, a to doslova, zpěvák. Nevím, přesně jak ten zážitek popsat, protože to bylo hutný, mohutný a barevný. Prostě psyxedelie.
Pak ještě promítali Lola běží o život a South Park, ale na to sem se vysrál a šel sem si lehnout.

V neděli sem se probudil celkem pozdě. Asi v 10:00. Většina lidí z bandy se zbalila a šla do Dolní LIpky na wlak. Zůstali sme 4, a xtěli vydržet na Living Colour. No a taxme bloudili areálem a šli se v 12 dívat na Slepičí úlet. Dobrej pohodovej filmeček o slepičkáx jak xtějí ulítnout ze svého zajetí na svobodu. Ano každý živočich má nárok na svobodu, ale nesmí žít v Americe. Dali sme posledního džouka a nějakou tu medovinu. Qobědu sem si dal wopečený brambory s rejží a salátem. Dobrá kombinace. Rejžička byla ňáká nažloutlá, docela by mne zajímalo esli ji zrnko po zrnku barvili nebo jen namočili do ňáký womáčky. Balíme. 16:00. Na pódyju stále nic. Žádný kabely, nic. Taxme to v pjet zabalili a šli na wlak. No... ani zas až tak nasranej sem nebyl, protože nejsem skalní fanda, ale lítost tam byla.. to jóó...
V siks přijel vlak a bedlivým pohledem nás opjet vyprovodila místní policije. Ó.. jak byli důležití. Seděli v autě a koukali. Domů sem dorazil v deset a byl sem rád. Napustil si vanu, umyl se a šel spinkat. A to bylo fše...

Začali mi xodit poštou komixy. No esli je znáte, tak tím líp, a pro ty co je neznaj..... Probůh HULTE RADŠI!!!!


Ryxlé Šípy nebo Ryxlé Šlehy?

STŘEDA 25.07. 2001 15:03

Jo. Tak zase howno stihnu. Wod rána natíráme dveře od hajzlů. Asi haby sme to měli hezčí. Jinak prudí opjet František K. s počítačma. Pořád není schopen poxopit výraz "NASRAT". Fuckt debil.
Jinak xčije. Hnusný počasí. Ještě, že mám howno co na práci, kromě posranýho malování v němž zejtra pokračuju.

Roztrhl se pytel s parodyjema na Ryxlý Šípy. Nejdříve qalitní komix na www.koukat.cz v mém týdeníčku, kterej sem dělal s kamoschem, a teď nawíc i upravené vydání origonálnix Froglarowek.
Víte co to znamená, když se řekne "NASRAT"?

ČTVRTEK 26.07. 2001 14:53

Zejtra je Czechtek01. Prvni meetingpoint je v Praze. Pokud bude správným směrem, tak byx i vyjel. Ale esli bude někde na druhý straně republiky, taxe na to vyseru. Sim, sim, sim, smutně koukám....
Dneska sme opjet natírali dveře na hajzlex. Pokud někoho zajímá barva, tak je to míchanec modrá+hnědá. Prostě záxodová klasika. František K. zase prudil. P. mu vybalil monitory, protože sem ráno zaspal. Jenže ja to P. fčera říkal, ať se na něj vysere. Nejdřív je xtěl wodwýst nahoru, taxme je vodvezli. Pak xtěl ty počítače vybalit, taxem řek "NASRAT". Jenže P. nevydržel a dneska je vybalil. A pak František K. přišel, ať uklidíme ty krabice. Je to vůl. Ztrávil celej tejden tím, že luxoval počítače. Resp. jejix zdroje. A ještě se rozčiloval, že je kluci nedali při stěhování PO SMĚRU HODINOVEJX RUČIČEK!!!! No, jenže von je tak blbej, že ho prostě nezabijete a neurazíte... Nepoxopí to.....
Jsem unaven. Dneska možná přijde i kouzelník a asi zajdem na špeka. Takže adyjos, amygoz...
SEKS, DRUGS, ALKOHOL A PJEKNEJ BORDEL

PÁ-TEK 27.07. 2001 13:52

Dneska začíná Czechtek01. Určitě není v Krásně, to je jasný, ale kde, se snad dozvím během pozdního odpoledne. Asi byx zejtra jel, pokud bude rozumná lokalita.
Jinááč sem línej jaxvině. Sme toho udělali skoro howno, protože už je pátek a skoro nikdo tu není. Doufám, že mne nezamknou. To by byla prdel... A na hajzlex poletuje masařska velká jako prase. Vyžraná jaxvině a dělá bzzzzzz bzzzzzz bzzzzz bzzzzz bzzzzzz bzzzzzz..... Jaxe tam dostala nevím, protože sou zavřený wokna... Možná za to může Blil Gatez.
František K. je kokot. Kromě toho, že přestavuje počítače po směru hodinek, dává kejzy taktéž na levou stranu. Proč, to nikdo newí, ale nejspíš proto, že myši sou na pravý. Kromě toho si pořád myslí, že mu ty krabice pudem uklidit... Pořád ještě nepoxopil význam slowa "NASRAT". No, ale won pomalu xápe. Tuhle mu P. vysvětloval, když se ho ptal v kolik de domů, že xodí v půl štvrtý. Wod sedmi. No von, řek že je tu taky wod sedmi, ale že xodí ve tři. A trvalo mu asi tři hodiny, než mu došlo, že se mu P. snažil vysvětlit, že je v tom jaxi 1/2hodiny na oběd. Je to wool. A končím.
Y-D-Y-O-D

PONDJELÍ 30.07. 2001 12:14

Nóó... Na czexteku sem nakonec nebyl. Ve finále nejsem nijak moc zklamán. Byla to celkem masová akce a takowejx je qantum. Akorát za ňáký se platí a za jiný ne.. :)) Stejně sou tam fšixni sfetowaný jaxvině, jako to že jó, a né že né...
Docela by mě taky zajímalo, esli ty zvířátka v tom lese eště spinkaj. Kdoví, možná ještě jo. Esli sou nakopnutý ňákým dobrým hulením, taxi hučej ještě teďka, když už je 889 hitů.
Minulej tejden sem dostal hustej mejl. Nebudu ho tady zvežejňovat, co kdyby to čistě náhodou pisatelka četla a čistě náhodou jí to bylo ňáký sakra powědomý. No, ale bylo tam napsáno, že sem určitě fajn člověk, že mám rád zvířátka a děti (jo, vysmažený dozlatowa na dětským olejíčku na prdelky) a ták. Jinak celkem hustej mejl, ale pissatelka se ve mě zmýlila. Já nejsem fajn člověk, sem totiž hrozná maksisvině, která dá s xutí každýmu do zubů a do srdíčka, kálím na všexny lidské hodny a sem velkej 130cm a tlustej jaxvině. Tákže z toho vyplývá, že sem fuckt případ pro Shimanskýho. Jenže Shimanský nejní dýler.
Tákže sem byl v pátek v Xrudimi. Taxme se stavili u Járy, jenže ten měl migrénu a tak nehulil. Poznal jsem spoustu divnejx hospod, potkal lidi, který se ke mě hlásili a furt se mě ptali esli něco nemám. Ale já jsem opravdu zdravej, nic mi nexybý, sem jim říkal a voni na mě ňák divně koukali. Někteří byli více opilí, někteří mírně. Jednomu dokonce utekla kočka, taxem zvedavej, jaxe bude tvářit až se ráno probudí, klec prázdná a kočka pryč.
No jasně, eště sem si vzpomněl, že sem se stavoval v ňáký hospodě pro JiMMA, kterýmu sem slíbil jointa za ty jeho hity. No doufám, že si houknul tak jako my.
Jo a skončil sem v eRku, taxme si tam dali jednoho, pak druhýho a nakonec třetího špeka. Sem se tam s Bobínem bavil o jeho představě webu, ale myslim, že sme si nějak moc nerozuměli, nebo aspoň já sem si hučel jaxvině. Takže taxem provařil první půlku weekendu, tu druhou sem prospal. Nic jinýho se dělat nedalo. Je to tág.
Dneska sme ráno přelejwali ňáký mycí prostředky do PET flašek. Qůli uklízečkám, haby měli jak a čím pracovat. Paxme natírali a šli na woběd. A teďka se flákám. Resp. mám práci jaxvině.
Dal sem se na sosaní empétrojek. Po dlouhý době. Voběvil sem ňákou sajtu s hardcore/gabber a tág, taxi něco cvičně sosnu. Když už mám k dispozici ty dwě giga na clkem ryxlý lajně... Třeba to bude ňákej mega výplach. Aspoň něco přes 200BPM. :))
Jináč, newím esli ste si toho někdo fšimnul, ale blížííí se mi tisícofka. No, a když to dobře dopadně, tak by mohla bejt v Xrudimi v eRku někdy na konci září párty qoslavě tohoto kráásného čísla. Samozřejmě, že fše se včas dovíte... :))
hu hu hu

OUDERÝ 31.07. 2001 13:36

Konečnéééé konec tohodle posranýho měsíce. Kerej debil vymyslel červen a červenec. Skoro stejný názvy..... Ale to není teďka vůbec podstatný, mnohem, ale mnohem zajímavější jsou dnešní hity.
A to jeden z ČTK. Kurwa, třeba budu v novináx. Už to vidím, jak v tiskovým centru TV Nova vyjede z tiskárny svodka: Samuf denicek - stop - ma lepsi kolace - stop - sam.d2.cz - fuckt hukot jaxvine- 12:64:32-31.07.2001.
No a pak tu mám jeden hit z Japonska. Sice newím, esli to není náhodou ňákej redirektor, ale je to z Japonska. Fuckt doopravdy.

IP adresa: 133.53.228.253
Japan Network Information Center (NETBLK-JAPANB-INET)
Fuundo Bldg. 3F, 1-2 Kanda-Ogawamachi, Chiyoda-ku
Tokyo, 101-0052
JP
Netname: JAPAN-INET
Netblock: 133.0.0.0 - 133.255.255.255
Maintainer: JNIC
Coordinator:
Japan Network Information Center (JN-ORG-ARIN) hostmaster@nic.ad.jp
+81-3-5297-2311
Domain System inverse mapping provided by:
NS0.NIC.AD.JP 202.12.30.131
NS.WIDE.AD.JP 203.178.136.63
NS0.IIJ.AD.JP 202.232.2.34
DNS0.SPIN.AD.JP 165.76.0.98
NS-JP.SINET.AD.JP 150.100.2.3
NS-JP.NIC.AD.JP 61.120.151.100
Record last updated on 28-Feb-2001.
Database last updated on 30-Jul-2001 23:01:54 EDT.
The ARIN Registration Services Host contains ONLY Internet
Network Information: Networks, ASN's, and related POC's.
Please use the whois server at rs.internic.net for DOMAIN related
Information and whois.nic.mil for NIPRNET Information.

Tak to je výpis z whois. Sám sem čuměl jaxvině. Už sem měl z Německa , ale Japonsko...... jo, kurwa, to je hustý........ Akorát newím, esli to byl ňákej Čex na dowolený, co si stejská, nebo jen ňáká japonská štrnácka co dala do Yahoo hledat Pikachu a četla si verzi pro smažky.

Takže ta párty bude. Už se dokonce xystá text, co bude naxcanej v programu. Musím vyhotowit plagátky. Táákže, kdyby xtěl někdo přijet, tak někdy na konci září...... Bude se pouštět Rambo I,II a III (pokud se seženou) a do toho bude BAF miksowat nějakou muziku. Možná, že když poxopím jak funguje ten miksážní soft, tak byx si dal ňákej 60-ti minutowej noise/industriální set. Ale jen decentně, aby lidi nezdrhli. A hlavně..... Tou dobou by mohla bejt už i nová úrodička... :))))
Jenže né moje, ánžto mám druhýho samce. Fuckt off. Lepší je nakupowat u dýlera. Riziko je stejný, možná podstatně menší a nejsou s tím žádný welký starosti.
Kurwa, co mám dělat, aby velikost toho souboru přesáhla sto kilo??? Ještě bajt, a ještě jeden bajt, a ještě jeden bajt.... Tááák nic. Nox Ajnmál. Byte, byte, byte, kde jsi byte?
Ták nic. Dneska sme howno dělali. Teda skoro. Kromě dodělání dveří na hajzlex. Sere mě, že to ti parxanti newoceněj a budou do dveří kopat a čmárat na ně fiksama, haby jim pazoury upadly. Nic víc se dělat nedá. A paxme strávili příjemný čas v knihovně, kde sme museli poslouxat knihownici a její stesky, že ještě nejsou stoly hotowý, a proč to neděláme a tág. Prostě pruda. Jaxvině. A vedro ještě vjetší. 100kilo. diE měsíci červenec.
piči wedro rozmdanýMOUdREJ NAViGátOR
[CNW:Counter]