kopáči

** update 18:34 bratrancovi a jeho holkám se u mě na chatě líbilo a chtějí jet znovu. ani se jim nedivim.

======

** update 11:48 předevčírem sme měli neplánovanou poradičku. tak nějak sme pokecali, probrali úkoly, který měly bejt hotový ještě před kovidovou epidemií a dostali asi dva nový. musím říct, že mě sice porady serou na entou, ale snažím se je přežít aspoň trochu konstruktivně, protože se mám ve firmě kurevsky dobře. vždycky mě trochu sere, když někteří kolegové evidentně startují proti zadaným úkolům, aniž by se hlouběji zamysleli. nemusíme sedět v kanclu přesně podle zákoníku práce, nemusíme vyplňovat pravidelně výkazy práce, máme svobodu. každý z nás může během dne vypadnout, tu někdo na nákup, na dlouhý oběd, tu k bankomatu. když je čas můžeme koukat v práci na filmy, na jútubová videjíčka či můžeme sedět u sociálních sítí a diskusních fór věnujících se různým zbytečným tématům o hovnech. přítelkyně dělá v korporátu, sice může dělat z domova, má pravidelný pěkný příjem, nicméně její pracovní notebook má sledovací aplikaci, která monitoruje co dělá, jak to dělá, na co se dívá, jestli plní plán a jestli u něj vůbec sedí. ta aplikace snad hlídá i čas, který tráví na jútubu. tenhle režim by od nás z práce už nikdo nedal.

======

** update 10:47 běží mi v televizi čt24. měl jsem tu smůlu, že jsem viděl přenos ze zahájení země živitelky. přivezli tělo miloše zemana, někdo dotlačil i václava kikinu klause, aby devadesátkový panoptikum bylo kompletní. Když jsem viděl, jak kývající hlava Miloše Zemana sleduje po okolí mouchy a pavouky, musel jsem uznat, že lidé po prodělaným deliriu tremens by neměli být prezidentem.

jo a asi se dnes slaví třicátý výročí, kdy kikina s mečiarnatorem rozdělili republiku a nikoho se neptali.

======

** update 09:36 po stopadesátý za posledních pět je rozkopaná ulice, kam chodím do práce. základní poznávací znamení žižkova a vinohrad je, že se furt něco kope. ideálně to, co bylo vykopaný a zasypaný nedávno.