Zplozeno v období: pondělí

konečně pohotovost

** update 22:47 fakt se mi nechtělo, ale nakonec sem úspěšně zabil večer psaním sraček. odpoledne sněžilo a to co nasněžilo roztálo a to co neodteklo, to zmrzlo. asi bude zítra po republice klouzačka. tento týden je pohoda, protože nemusím aktualiazovat servery a v podstatě mě nečeká ani velkej úklid. vyškrtal sem z kalendáře nějaký položky a sem sám se sebou vícečiméně tradičně maloměšťácky nespokojen.

Nová naděje pro Prameny. Nejzadluženější obec Česka prodala své pozemky za 10 milionů ruskému věřiteli. Ruský věřitel a naděje? To je něco jako dočasná návštěva sovětských vojsk nebo co?

======

** update 14:43 jo, všechno dobře dopadlo a mám zaslouženou pohotovost. Nedá se nic dělat, rád si odpočinu od alkoholických nápojů. několik kumpánů rozjelo akci suchý leden a suchý únor, takže přešli na nealkoholický pivo. dopoledne sem byl koupit psí konzervy a pouzdro na telefon, protože bude potřeba. už mi málem vypadl z rukou. foťák fotí celkem dobře, ale fotím jenom svoji čubičku. jo, Tara je nejlepší samice, jakou sem v životě poznal. sice nesnáší malý děti a cizí velký feny, ale ví kde je její místo, nemele alternativní hovna a rozhodně nedělá dluhy.

image

vánoční dárky

** update 22:31 původně sem si říkal, že bych mohl jít maloměšťácky oslavit týden bez pohotovosti, ale pak sem si řek 'nasrat' a pokračoval v pohotovostním plánu. připravil konečně barákový smlouvy pro letošní rok, oznámil naplánování zítřejší aktualizace serverů u zákoše, kde počítám, že vydělám další hodinu navíc, protože sme před vánocema přidali další virtuálku s windows serverem a mám navíc pocit, že vmware vydal nějaký aktualizace. večer sem zabil psaním. musím zase chytit tempo. venčení bylo fajn, akorát je všude bordel a chodníky sou plný drobnýho štěrku, kterej čokly mezi packama hodně sere. v baráku někdo vaří a pěkně to voní. tohle je prdel v malým činžáku, skoro jako na vesnici, člověk skoro vidí sousedům do talíře. navíc sem už dlouho neslyšel nikoho na řvát na děti nebo partnera. starej n. je mrtvej, takže jeho stará už na něj neřve, dredatej je odstěhovanej, takže na sebe se starou neřvou a já mám taky klid. jo a jestli někoho sere, že sem byl dřív lepší, tak ať si nasere, protože jestli to počítám dobře, letos dosáhne můj blogýsek dospělosti. krásných 18 let mentálního kálení do Internetu.

======

** update 14:29 Tak sem myslel, že budu mít tenhle tejden pohotovost a von se o ni porval kolega. No nic, tak půjdu ve středu večer do hospody. Dnes jsem konečně začal s objednáváním vánočních dárků. Začal jsem novým telefonem xperia xa2 od sony, příští týden přijde na řadu nový vymazlený notebook. Tím si definitivne ověřím, že finanční negramot sem nebyl já, ale nýbrž bejvalka. Já když si kurva vzpomenu na ty její hovno žvásty, že prej nevím co kolik stojí. No jasně, že sem se pořád divil jak čůrák z gramofonu, proč furt někde chyběj peníze a proč je ta retardovaná píča furt bez peněz. Neustálý lhání a pronájmy bytů za partnerovými zády prostě něco stojí. Nu což, dluhy po píče sem před rokem splatil, letos si dělám radost, protože problém nebyl ve mě, ale v píče vychovaný v duchu nejlepších tradic socialistických mankařů z restaurací a jídelen. Lhaní, podvádění, ojebávání zákazníka byl základ života a slušnost tyhle lidi považovali za slabost, který je potřeba využít. Ostatně stejně vychcaně fungujou mařky z podnikatelských rodin, pro který je underground, chlastaní a fetování známkou rebelie proti odporným rodičovským penězům, protože ty přeci nejsou všechno. No nejsou všechno, ale luxusní voňavky, automobily či masíčko přeštických prasátek tyhle kundy vyžadujou. Tak a jsem na novej rok zkunděně zase zpruzenej, když sem byl doma a chodil jen mezi slušný kámoše, nic takovýho se mi nedělo. První den v práci a dobrá nálada zmizela jak láhev luxusního rumu v hrdlech mániček.

den

** update 13:09 žiju takzvaným společenským životem. fakt by mě zajímalo, co je dneska za zkurvenej den, že bylo v albertu vybráno a halda socek nakupovala hromady žrádla a flašky bublinkatých bohemek, který obyvatelstvo vydává za šampáňo. prostě konec roku v zemi, kde valná část lidí má nakročeno k alkoholický závislosti a zbytek je finančně negramotnej. potkal sem bloncku z patra, tak doufám, že se nestane nějake průser. Nechápu proč nezůstala zalezlá.

chcíplý ježíšek

** update 10:46 Včerejšek sem přežil s dánskou detektivkou a americkým akčním filmem. letos štědrý den proběhl parádně v klidu, stresy už snad mám vybraný a do novýho roku přeju všem dlužníkům a finančním negramotům, aby si na ně exekutoři posvítili a pořádně neplatičům dluhů zvedli úroky i s mandlema.

vánoční besídka 2018

** update 22:28 V podstatě sem si dneska připadal jako ve čtvrtek po středeční navštěvě hospody. oh wait...

======

** update 15:12 Tak úspěšně sem přežil den, kromě drobné práce spočívaly dnešní činnosti v přebírání lahví s alkoholem. Strašný, jak se v týhle republice bez chlastu nic neudělá. víno a kořalky, už se to zase doma hromadí, ale to mi nevadí. Jak žiju sám, tak už se nemusí žádná nevzdělaná frnda obětovat a pít ty sračky sama.

Pražské byty stále rychle podražují. Metr čtvereční vyjde v hlavním městě na 104 tisíc korun, prodeje se přitom propadají. Kurva jo, cítím fakt zadostiučinění za těch skoro osm let, kdy sem se snažil, abychom měli s kundou vlastní bydlení a ta píča mi musela furt házet klacky pod nohy. Za mě je jenom dobře, že ta píča byla tak předlužená, že nebylo reálný vzít hypotéku společně. Nikdo nemůže říct, že sem tenkrát nechtěl, ale je dobře, že se tak nestalo. Jo, mohla si za to sama díky svýmu životnímu stylu, jenž byl její vina, i když obviňovala celej svět. A já kunda vydržel i ty hnusný posměšky, že sem koupil předraženej byt. Jo, už vím zcela bezpečně, že píča, která začne fetovat ve třinácti a dodělá akorát tak základní školu, mi fakt nebude diktovat, jak funguje svět a k tomu navíc mě ještě urážet. Chtěl sem, aby aspoň jednou ročně zvládla zaplatit pojistku 2800Kč, ale ani to nezvládla a raději si pronajímala na tajňačku byty. Druhej extrém jsou zase kundy, který podědí bydlení a k tomu fetujou taky od třinácti. To pak vůbec nemají ponětí, kolik práce se musí vydat na pořízení nemovitosti či jaká zodpovědnost je splácet hypotéku. Jo, takový kundy pak melou hovna, protože píču vědí a nikdy nemusely řešit víc než sehnat pár tisícovek pro přežívání.

======

** update 11:06 Včera sem byl večer pozdravit kumpány u vystřelenýho oka. Proběhla tradiční vánoční besídka s poslechem popěvků skupiny Garáž. Popelníčky, pivečka, chlebíčky a jedno úplně šílený brko ubalený z koncentrátu. Bylo poloprázdno s minimálním počtem frnd. Prostě sme tam seděli jak v nějakým klubu gentlemanů. No a ráno bylo furt zhulený.

garage 2018 image

DooM

** update 22:30 No, po příchodu z odpoledního venčení sem trapácky usnul a probudil se až v devět. To už se nedá nic dělat. Dva kolegové v práci pravděpodobně dozítra odpadnou kvůli nemoci. To bude zase večírek ve středu. Každopádně průser je, že se zase blížej zkurvený vánoce a s nima se vynořujou nehezký vzpomínky. Jo, takový ty, kdy sedíte u řízku se salátem a v hlavě se vám najednou rozsvítí světýlka jak na vánočním stromečku. najednou pochopíte, že ta píča s váma vlastně vyjebává, protože ať ten třetí pronajatej byt znamenal cokoliv, nebylo to absolutně normální. fakt to nemělo smysl, protože si nedokážu představit, že bych za současných cen musel tohle dotovat. jako třináctej plat je fajn, ale když neplatím dluhy, exekuce a život finančně negramotný píče, fakt ty peníze nic neznamenaj a těžko říct co s nima, když vícečiméně nic nepotřebuju. mít finančně gramotnou píču, tak se dá na auto či dovolenou pohodově vydělat nebo pohodově splácet. takovejch scén, který sem musel vyslechnout a přitom rozhodně nebyl problém mě, problém je vždycky v ezopíčách, který melou ezohovna a obyčejná práce jim smrdí maloměšťáctvím. takže ať chcípnou vánoce a ježíška pořádně do prdele ošuká santa klaus.

======

** update 11:35 Vypadá to, že dnes je velké významné výročí. Doom slaví krásných 25let. Tolik radosti ze života jako dává Doom, nedá žádná alternativní vyfetlá ezopíča z undergroundu. Kundy přicházej, kundy odcházej, Doom a peklo na zemi zůstává.

pondělí pčo

** update 23:09 dopoledne nevim co sem dělal, z odpoledne mi utkvěla v hlavě další diskuse z celoroční řady na téma firemní NAS. Jede šestým rokem, disky se v něm neměnily, tak sem upozornil že by to bylo dobrý nějak řešit a chtěl sem, když už sme ti zlatý partneři, nějaký pěkný hpe pole v základní sadě. dneska borec přišel s tím, že by nám jedno dali za 80k i s diskama a že je to moc. uff, bych se posral. k tomu si postěžoval, že mu nechodí cisco anyconnect na jablečným tabletu a telefonu, tak sem mu řek, že pro android chodí a pro jabko teda musí chodit taky. já ty jablečný sračky neznám, znát nechci, ale stáhnul sem pro jistotu iso macos, podle návodu ho nainstaloval ve virtualboxu a ten posranej anyconnect vyzkoušel aspoň pod něčím jablečným. samozřejmě chodí. tím sem zabil večer a k tomu sem chvíli psal.

hop a je tu pohotovost

** update 22:22 Večer sem raději zabil psaním, který by mohlo prokletí shodit. Jen doufám, že nejsem trestanej za to svý psaní. Sere pes. Venku je zima, ale po sněhu ani památky. Zítra večer mě čeká práce, tradiční aktualizace serverů. dopoledne musím k zákazníkovi zkontrolovat dodávku nějakejch náhradních dílů a chlapovi, kterej je přiveze, podepsat papír. prostě práce, zaplaťsatan za ni a zaplaťsatan za pracovní návyky.

======

** update 17:22 Já snad začnu věřit na kundí prokletí. Jedu domů tramvají a naproti mě si sedne tlustá frnda a čumí na mě celou cestu, jakobych měl na čele napsáno "spasitel". Vypadne a přileze další, ta se ke mě postaví zády a začne se prdelí otírat o mé sedící rameno. Ty vole, co já sem kunda komu provedl, já snad začnu jezdit z práce a do práce dročkou, protože dročkářku šílených rozměrů sem ještě nikdy nepotkal. Proč po mě nečumí normální frnda s normální nástavbou a udělanou střední školou? Odpověď je jasná, je na mě podepsaný prostředí, kde se dobrovolně pohybuju.

======

** update 13:23 Dnešní dopoledne bylo vyplněno řešením podivné hlášenky, jaká ještě nikdy nepřišla. Samozřejmě sme se dozvěděli, že hlášenka je v pořádku, akorát nám nikdo neřekl, že ty nebohé páskové mechaniky patří taky pod podporu. K tomu sem se dozvěděl, že nám možná rozšíří podporu o další dva roky k nějakým šíleným šuntům, který už měly dávno umřít. Také proběhla sáhodlouhá debata o vánočních a silvestrovských pohotovostech, načež kolegy vyděsilo, že sem si vzal ke konci roku dva týdny dovolené, protože si vyberu jen šest pracovních dnů a současně budu čtrnáct dní odpočívat. už potřebuju odpočinek od všech kundích problémů. jo, to si ještě odložim, byla u nás nedávno v práci jedna manda od zákoše vyzvednout notebook a kolega si ze mě dělal prdel, že je nezadaná a pěkná. bloncka není, ale plnoštíhlá taky ne. moje štěstí je, že mám jedno zlatý pravidlo: vztahy přes práci nenavazovat.

Žena poslala podvodníkovi téměř tři čtvrtě milionu. Vydával se za amerického kardiochirurga. Blbý kundě to patří. Kdyby nechtěla americkýho lékaře a generála osn v jednom, nepřišla by o nic. Nelituju tu píču a za svoji blbost zaplatí. Kdyby měla srovnaný ambice a vystačila si s normálním vzdělanejším čechem nebo slovákem, všechno by bylo v pohodě. Jenže vona by si normálního a hodnýho chlapa nevážila, protože by neměl frčky, stejně jako si normálních, slušných a relativně poctivých chlapů neváží nejen tlustý bloncky z alternativního undergroundu. Debilní ženská, která hledá svýho prince nebo vyfetlá píča, která nezná od třinácti nic jinýho než trávu, chlast a fety, si nic jinýho nezaslouží. Fakt se mi navaluje, když si představim, že bych měl doma znovu řešit takovýhle píči. Raději být sám s věrným psem.

pondělí se sněhem

** update 22:24 sníh je v prdeli. akorát zima zůstala. chtěl sem dneska psát, ale zasek sem se u jiný práce, která mě taky baví. se něco novýho učim a to je vždycky zábava. v tývce jede nějakej dokument o fízlech, který na letišti berou lidem drogy. kauza babiš a jeho familíe nabrala solidní rozměr venezuelský telenovely. celá ta rodina musí bejt taky v píči, mít takovou hlavu rodiny. estébácká žumpa.

======

** update 13:59 ne, skutečně sem ráno nešňupal koks, nýbrž v praze ráno sněžilo. první letošní bílej studenej sajrat přišel do města. kalamitu to nezpůsobilo, do práce sem dojel tak akorát, abych se stihl nasnídat a vystříknout při přípravě na školení přes webex. Já se přiznám, že tyhle moderní metody vzájemný komunikace mě fakt serou. Tak jako nerad telefonuju, protože se nemůžu zbavit dojmu, že si vzájemně řveme do uší, tak stejně nerad dávám schůzky přes webový meziksichty. Mě taková diskuse přijde dost neosobní, jakoby všichni zúčastnění byli oblečení ve šprckách. Chápu, že to řeší hromadů problémů, hlavně ty finanční, ale rozhovory přes webíky mě serou.
docela dobře sem se v noci vyspal a ráno mě prubudil psí ksichtík vedle mý hlavy. Čím je čubina starší, tím víc chce mít klid a když spim na gauči, tak odchází na koberec. Asi sebou hodně v noci házim a ji to sere. Občas ale zůstane a pak první, co po probuzení spatřim, je psí obličej, kterej čeká, až se začne něco dít. Je to hrozný udělat si závislost na svým psovi, ale já prostě vidím tu velkou psí lásku a pak taky vidim, jak bejvalka svým agresivně sobeckým přístupem málem psí matku zabila a když nedokázala zabít psí matku, tak aspoň zařídila smrt osmi štěňátek. Jen kvůli tomu, aby mě nejspíš nasrala a že si nedokázala odpustit nějakej debilní koncert v Úvalech. Pokaždý, když si vzpomenu, jak vyjebala s psí matkou, sem rád, že sme děti neměli. Protože kurva, když píča nedokáže soucítit s debilní fenou, jak by chtěla vychovávat haranty? Osobně doufám, že boží mlýny melou i za smrt osmi štěňátek a já doufám, že aspoň jednou potkám v životě babu, která bude slušná, vzdělaná a tak nějak lidská. Vím bezpečně, že tlustý bloncky tuhle podmínku nesplňujou, protože u nich jedou úplně jiný diagnózy, hlavně ty ezoalternativní. Jo a jsem si vědom, že taková citová závilost k psovi taky není úplně dobře, ale je to můj vymrdanej čumáček a nikoho jinýho.

žádnej kaos

** update 22:35 Dneska sem byl docela akční, vytelefonoval sem několik věcí a udělal něco v práci. kolegovi umřela v pátek matka, takže sme na něj byli hodný a nechali ho bejt. stárnem a dožíváme se věku, kdy už bude smrtka kosit čím dál tím častěj v našem okolí. co s tím? nic, protože hledánim svatýho grálu nebo pramenu mládí lidi zabili spoustu času, který mohli věnovat třeba vývoji perpetua mobile. statisticky vzato, brzo budu za zenitem. sere pes.
večer sem zabil psaním, protože sem na literární sračku deset dní nešáhnul. minulej tejden byl společensky docela akční. k tomu mě potěšilo, že jedna bába pochválila výměnu led žárovek na schodišti za nový moderní led žárovky, prej že je líp vidět. jo, taky mě z toho světla poprvý docela zabolely oči, ale ocenil sem, že si toho někdo všimnul. taková maloměšťácka blbost tahle výměna osvětlení, ale tý radosti kolik očividně přinesla. nejen mě.