Zplozeno v období: neděle

zmrd z Hradu

** update 23:14 zmrd z Hradu furt žije. fakt průser. já sem měl dovolenou celej víkend na žižkově a přijel sem až dneska večer.

pičo qnap

** update 19:40 hele, no tak sem si v pátek připravil posranej firemní qnap, že v něm prohodím dva disky, odpojím starý, nainstaluju nový ssd a razim domu. večer sem si udělal veget, protože v sobotu sem měl naplánovanej tradiční úklid bytu. fajn, celý odpoledne šúruju jak čůrák, večer vyřízenej sednu vzdáleně ke qnapu, hodlám sestavit incializovaný disky do raid1, zmáčku teda tlačítko 'format', chvíli se točí kolečko a pak na mě to posraný webový rozhraní na mě vyblilo hromadu erorů. jasně, stalo se přesně to, s čím sem prudil posledních půl roku, rozpad se posranej softwerovej raid, kterej v těchlech levnejch mrdkách běží a když se rozpadne, tak je všechno v hajzlu. jakože mám linux rád, tak já se softwarovýmu raidu vyhejbám jak čert kříži. výsledek byl, že sem zrušil všechny firemní data včetně 10gb účetnictvím, takže sem si dal v noci malou šichtičku, kdy sem ten qnap hodil do továrního nastavení a dneska ráno sem naklusal do práce, vyměnit i zbylý magnetický disku, zkonfigurovat celou tu sračku znovu a vytáhnout data ze záloh. do toho sem měl telefonát s kolegou, dlouhej telefonát, kde sem mu vysvětlil, že nejsme kurva chudá firma a že ne zbytečně sem poslední rok prudil, že chci normální datový úložiště, kor když sme certifikovaný partneři a vymručel sem si zejtra mimořádnou vsuvku na poradě v podobě mý osoby, protože chci mluvit se svým zaměstnavatelem. domů sem přišel někdy ve tři, dal sem si rejži z bistra a šel ostříhat všechno chilli. pro letošek přiznávám porážku, prohrál jsem bitvu se sviluškama a nemá smysl se dál trápit.

houby s voctem

** update 21:09 tak sem se vrátil s výletu, pěkně sem smrděl a sem opět tu. tentokrát to vyšlo vtipně, byli sme dva na jedno štěně, ale zvládli sme ho pěkně. deset jedenáctek za den se dá a k tomu rum. vlak do prahy byl pěkně narvanej a podle toho jak okolo mě některý frndy chodily, sem asi pěkně páchnul chlastem a ohněm. jo a houby už letos vidět nechci, bylo jich jak nasráno, stačilo každej den projít ráno zahradu a hned se nasbírali kozáci a klouzci. no a v lese, příšerný. skoro kam sem se podíval, tam houby. hodně malejch modelů, tak sem experimentoval s octem.

image

ac57u

** update 16:54 v pátek sem něco večer měl, sobotu a noc na neděli sem zabil onanií nad novou hračkou. někdy ve středu mě nasral můj domácí wifi router značky tp-link, protože se zase nějak samovolně vyresetoval do továrního nastavení a bohužel flashnout nejde. protože už si přes dva roky odsloužil, otevřel jsem seznam železa podporující openwrt a za 12 stovek si na czc.cz objednal asus rt-ac57u.
v pátek mi přišel a od soboty honím péro nad vcelku svižným snapshotem openwrt. ty vole, tomu já říkám parádně připravená distribuce pro routery, vymazlenej svižnej linux a docela čumím, kolik toho ty čtyři 880MHz jádra zvládaj. akorát ta prcačka všechno nastavit, tak aby wifi dávalo 860Mbit/s nebo kolik je maximum ac normy. takže mám nainstalovaný běžný věci nutný k routování internetový konektivity a k tomu acme pro letsencrypt certifikáty - umí i dynamický dns domény , openvpn server, tiskovej server - cože je kurevsky boží, protože už nemusím používat pětimetrovou usb prodlužku od stolu k tiskárně, vlany a monitoring sítě. skutečně nechápu, proč nedávaj výrobci openwrt do všech krabiček. neexistuje nic lepšího ve svý kategorii.

V Norsku záhadně hynou psi. Neznámá choroba zasáhla zvířata v hlavním městě. to mě poser, co to je za kokotinu?

první září

** update 19:50 včera sem uklízel, dneska sem měl rande v podobě pěkný několikahodinový procházky a za chvíli si lehnu k televizi. poběží nějakej dokument jménem 'nacisti na drogách'.

veget

** update 21:39 dneska sem si udělal veget. promrdal sem den a sjel dva filmy. k večeru sem chtěl číst svoje sračky, ale přišla návštěva a teď už na všechno seru. zítra mi začíná pohotovost.

pod psa

** update 20:35 v pátek sem zlobil, včera mi bylo jak zbitýmu psovi, dneska je to už o něco lepší. uff.

práce

** update 23:06 včera sem byl v hospodě na večeři a pár nealkoholickejch sračkách. dnešek sem zabil prací, musel sem zpracovat nějakej materiál a fakt mě bolej ruce s celým tělem. zítra mi začíná pohotovost.

pohřebáci

** update 14:31 byl sem včera v kolíně zařizovat pohřeb. všechno je v životě poprvý.

fibroza

** update 23:29 letošní rok a léto nakládá na moje záda fakt čočku a připomíná kurevskou lidskou smrtelnost. jo, já to vím i bez toho, že mi některý věci protejkaj mezi prstama. když sem si pokládal po Tařině smrti otázku, co mě ještě čeká a jestli léto nabere větší grády, tak tohle mě fakt za satana ani nenapadlo. holt nevíme, která chvíle je ta poslední.

======

** update 16:46 tetina primární diagnóza je nějaká fibroza plic a nádorový bujení je už jen takovej bonus od pánaboha navíc. mluvili sme dneska s její ošetřovatelkou a stav je takovej, že konečná stanice se blíží. teď už jí ulevuje jenom morfin, díky kterýmu neví, že se dusí.