Zplozeno v období: úterý

tak 42

** update 22:43 Prožil sem normální maloměšťáckej večer s psaním, televizí a psí procházkou v dešti. V tývce jede nějakej dokument o el chapovi a musím říct, že ten chlap je úplně jiná liga než nějakej kájinek. el chapo to coby největší dýler na světě skončil i na tričkách a teď si představte, že byste šli ven v tričku s kájinkem nebo orlickejma vrahama. příští týden pohotovost.

======

** update 15:29 No dnešním dnech bych měl znát odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec. Zatim akorát vim, že si mám dát pořádnej pozor na kundy, který nikdy normálně nemakaly a melou dementní hovna o tom, že dluhy pro ně nic neznamenají. A taky vím, že klid a pohoda je mi cennější než přístup k píče, protože když je píča mentální píča, žádná píča to nevynahradí. Ani kdyby měla zlatej vodotrysk. Mám prostě doma toho, jak říkávala bejvalka, debilního vymrdanýho čokla a ten debilní vymrdanej čokl mě aspoň rád vidí, nedělá dluhy, je věrnej a netahá se s nějakejma vožralejma germánama a nebo houmlesákama od stánku. No a hlavně už mám vyzkoušenej test, kterým buďto kunda projde a nebo neprojde. Stačí ji vzít do jižních čech a během víkendu se pozná, co je frnda zač, jestli jela z lásky k partnerovi a nebo jenom z lásky k chlastu a kalení se sobě podobnejma zmrdama.

švábi ve vládě

** update 22:40 Ty vole, večer. Zápasil sem celý odpoledne s windows serverem, protože se mrdka chovala ve našem testovacím vmwaru nějak divně a po aktivaci a přihlášení do domeny začala vypínat síťovku. no, snad sem to vyřešil, zitra onanie s ca pokračuje. někdy v sedum hodin sem si sednul ke kompu, že půjdu jako psát a von mi volá malíř, že nestíhá a že má problém s notebookem, protože utíral klávesnici a podařilo se mu obraz otočit o 90 stupňů. a k tomu měl dalších milion dotazů na 45 minut. uff, sem mu naštěstí nainstaloval teamviewer, takže sem naštěstí všechno vyřešil přes telefon a net.

======

** update 15:07 Takže strana japonského potomka nacistických šógunů se bude podílet na vládě. strana xenofobů a ruských švábů obsadí bezpečnostní výbor. Předpokládám, že voliči Ano přesně tohle chtěli a prchal, tedy vlastně bureš, všem vysvětlí, že to tak muselo bejt, protože Kalousek zase všechno posral a může za to, že Okamuru vzal do vlády.

SPD by měla získat předsedy hospodářského a bezpečnostního výboru. Ano, je to paráda. Masaryk s Havlem musí ve svých hrobech rotovat kolem svých os.

vpn

** update 22:42 si fakt přijdu jako na perníku, hlava jede a přemejšlí nad tím bazmekem v práci. chvíli sem psal, ale stejně sem se vrátil ke čtení a luštění všelijakých prazvláštních zkratek. mám takový podezření, že tak jak sem v práci slíbil, že udělám, tak neudělám, protože to nepůjde, ale půjde to jinak. takže to budu muset nějak vysvětlit, ale všichni budou hrozně rádi, že se zbavěj toho vpn klienta zdarma, kterej roky funguje a nikdo si nestěžoval. zrovna dneska se byl šéf zeptat, proč to dělám vlastně, když všechno funguje. tak sem mu popravdě vysvětlil, že už mám od května na stole novej firewall a taky chceme rychlejší internet, protože ten starej fw má jenom 100mbit porty, ale osm let sloužil dobře.

======

** update 19:09 No včera sem objevil večer ještě jeden problém s vpnkou, sem se připojil, ale viděl sem akorát vnitřní síť a internet nešel. no jako jasný, problém s routama, ale donutit tu asu, aby vracela klientu správný parametry, to sem se málem posral. všechno úplně jinak. každopádně se povedlo a já mám pocit vítězství. ve zprávách povídaj, že v praze vzrostlo nájemný meziročně o 14%. sem tam mi říkaj lidi, že byty prostě k pronájmu za normální cenu nejsou a sem kurevsky rád, že sem problémy tří kundích bytů řešil v době, kdy bylo nájemný kurevsky levný. jako řešit teďka před vánocema zjištění, že má frnda už rok pronajatej prázdnej byt, to bych ji asi zabil a skočil z okna. no radši vůbec nepřemejšlet, kurva.

Hrad zažaluje brněnského politika za tvrzení, že má Zeman rakovinu. Slovy Milošovy oblíbené nekorektní politiky řečeno: Fakt zhubnul hrozně rychle, nevypadá dobře a občané by měli nechat starce před smrtí dožít v klidu a míru v rodinném kruhu na vysočině. třeba za ním přijede čínský president nebo aspoň putin.

oznámení

** update 22:43 Asi nejvýraznější bod dneška byl dopis ve schránce od českomoravský stavební, ve kterém bylo úřední oznámení o splacení úvěru. fakt skvělej pocit, nejmenší z původních tří dluhů splacen. zbývají dva. byl sem u toho zákoše, kde mi ještě ukázali, kam přemístili hlavní pojistky. Zítra den konferenční. v tývce jede temný anděl a bitcon dal novej top high 6420$.

Dneska byl plnej internet miloše zemana. mekotal s babišem nějaký hovna a internetové zrůdy vytípali pár obrázků. obr1, obr2, obr3

normální úterý

** update 13:29 Maloměšťácký večer u počítače. Přemejšlím, že si objednám podložku pod nohy. Ideálně houpací. Jinak hovno dneska. Standardní den, bitcoin si dává menší výprodej, 5606$.

======

** update 13:29 Konečně normální úterý, kdy po mě nikdo nic nechce. Podíval jsem se na náš nový firemní firewall a domluvil se s ním, že zítra mu konečně ulevím od defaultního nastavení a zkonfiguruju ho. Přeci jen mi leží na stole už někdy od května.

ANO, ČSSD a KSČM se dohodly na spolupráci ve středních Čechách. Slušně soudruzi a estébáci vyjebali se starosty ve středních čechách.

martensky

** update 22:58 Dneska byl takovej úplnej vobyčejnej maloměšťáckej den, moc práce nebylo a v podstatě celý den jsem strávil netrpělivým očekávání zásilky. jo, udělal sem si radost a objednal boty na zimu do hnusnýho pražskýho prosolenýho prostředí s drobnýma kamínkama a všelijakým jiným bordelem ve sněhu. Fakt sem chtěl nějaký vobyčejnský boty s dobrou podrážkou a trochou kůže na sobě a aby aspoň dvě sezóny vydržely bez toho, aniž bych tu druhou zimu měl vlhkou nohu a popraskaný švy. Kurvím boty dost rychle, takže sem po fakt usilovným přemejšlení objednal vysoký kožený boty značky dr. martens, který právě dneska přišly. musim teda říct, že bejt v současnosti skinhead nebo punk vyjde docela draho, protože stály přes 4 litry. mám za sebou večerní procházku v novejch botách a úplně bylo cejtit, jak je všechno jiný. nohy jako v bavlnce. k tomu mi přišla nějaká zimní bunda, taky fajn, ale za pár stovek, abych nebyl příliš designovej dement. bitcoin 5583$, pohoda.

práce tape

** update 22:36 Dopoledne sem zabil u instalatéra, řešili sme peníze, jo vyjde to, ale stejně sem fond vydřel skoro do sucha. To budou muset vlastníci překousnout, ale dostali kurva perfektně odvedenou práci. Nikdo si nestěžoval, protože vlastně nemá na co. Fakt zatim čistá práce. Odpoledne sem měl telefonát s panem expertem z HPE ohledně svých objevů z tý jejích tape mechaniky. No mám takovej pocit, že sem pána trošku zaskočil a že asi opravdu došlo k zanedbání toku myšlenek při potvrzování funkčnosti dodávaného řešení. Uvidim zítra, co se dozvim. bitcoin se houpe kolem 4900$ a dá se nějak tušit, že se asi chystá k menšímu skoku blíž k Měsíci. Vážně přemejšlím, že si k vánocům udělám radost a splatím minimálně stavebko a zbytek dluhu, kterej mi zůstal po půjčce vratky bejvalce. Už to v podstatě není moc, ještě bych měl platit příští rok a pak by to skončilo samo od sebe, ale kdybych prodal pár shitcoinů, který mám, možná by to stačilo na splacení. Nebo jestli bude vánoční prémie, stáhnu to z prémie. Ale rozhodně uvolněná částka měsíčně v docela příjemný výšce kolem jednoho masaryka není k zahození. Jako dluhy sou hrozná koule na noze a strašně omezujou. Pak už jenom hypotéka, ale tu budu tlačit co to jde, protože zatím to jde. A je jasný, že v budoucnu až takový prasácký žito nemusím mít a finanční negramotnost rozebírat nechci, to prostě bolí. Samozřejmě, prachy nejsou všechno, ale umět s nima hospodařit je známka inteligence.

Vyžeňte toho kameramana, nebo ho zabiju. Miloš jede...

ultrium

** update 22:55 Chvíli sem psal a do toho paralelně přemejšlel nad tím ultriuem a vmwarem, protože je to nějaký divný a budu se asi muset zeptat. s iscsi by nebyl problém, ale ten externí sas kabel a řadič mě nějak mate. zabil sem s tím skoro celej den. jo a ranní cesta za zákošem byla úplně na piču, protože chcalo, tramvaje byly zasekaný lidma a praha byla nějaka zasraně ucpaná. dojel sem do jindřišský, došel k zákošovi, zmoknul a tomu čůrákovi sem se samozřejmě nedovolal a vlastně sem vůbec nevěděl za kým a kam du. zpět do práce sem jel metrem a to mi dalo taky zabrat. jak sem dlouho nejel, nasednul sem do opačnýho směru a udělal si solidní kolečko na všech přestupech. do toho je muzeum nějaký v jednom směru zavřený. jinak hovno.

dovolená

** update 22:40 Pár dní v kuse volno. Zasloužený po prázdninový akci odpady. Dneska sem se snažil v práci dodělat, co bylo potřeba udělat a hurá do píče. Večer si přijel frajer pro elektrikářský nářadí a já připravil čtrnáctou kapitolu k nahrání. dneska fakt vobyčejnej den.

den shromáždění

** update 20:47 Dnešní den byl ve znamení pohody a klidu. Po těch náročných večerech sem si takový den v práci zasloužil. Navíc sem ještě v noci aktualizoval servery, takže nyní je moje skládačka aktuální a zbývá poslední server pro zálohování a ovládání HP páskový LTO6 mechaniky. Dali mi nějakej veeam nebo tak, že prej to bude umět zálohovat i vmware virtuály. Večerní shromáždění u matky v baráku proběhlo taky v klidu, čtvrt hodiny sme čekali, abysme byli usnášeníschopní a jak přišel poslední hlasovač, ihned se odhlasovaly nejdůležitější záležitosti jako prodloužení mandátu současnému výboru na další 3 roky. Pak proběhla debata o dlužnících, šťouračích ve vodoměrech a měřácích na tělesech topení a fetce v přízemí prostředního vchodu. Jakmile začala volná debata, zvedl sem se a šel do píče.