Zplozeno v období: Září 2017

den shromáždění

** update 20:47 Dnešní den byl ve znamení pohody a klidu. Po těch náročných večerech sem si takový den v práci zasloužil. Navíc sem ještě v noci aktualizoval servery, takže nyní je moje skládačka aktuální a zbývá poslední server pro zálohování a ovládání HP páskový LTO6 mechaniky. Dali mi nějakej veeam nebo tak, že prej to bude umět zálohovat i vmware virtuály. Večerní shromáždění u matky v baráku proběhlo taky v klidu, čtvrt hodiny sme čekali, abysme byli usnášeníschopní a jak přišel poslední hlasovač, ihned se odhlasovaly nejdůležitější záležitosti jako prodloužení mandátu současnému výboru na další 3 roky. Pak proběhla debata o dlužnících, šťouračích ve vodoměrech a měřácích na tělesech topení a fetce v přízemí prostředního vchodu. Jakmile začala volná debata, zvedl sem se a šel do píče.

naprosto hotovo

** update 20:47 ty vole, to byl solidní den. včera v 23h sem ještě začal ty esxi upgradovat na poslední rollup pack s pár bugfixema do dnešního data, pro jistotu, kdyby se něco posralo, tak bych měl pondělí to vyřešit. No, neposralo se nic, zhruba v půl druhý ráno byla celá akce hotová, největší zdržovačka vMotion přesouvání živejch virtuálů z esxi na esxi. budíček v pět, fyzicky sem vylez ve čtvrt na šest. kolečko s psí děvkou, vysrat se, rychle nasnídat a ve čtvrt na sedum začít vypínat stroje, půlhodina. ve čtvrt na osm telefonát od paní z posledního patra, že nejde pošta. ja se zeptal, že už je vypnuto a jestli jako už je elektrika dole. dozvěděl sem se, že elektriku vypnou až v osm, mě lehce omylo, tak sem řekl, že už to stejně nemá smysl zapínat. tak sme vyřešili jiný věci, já jel na desátou do práce, kde sem si dal druhou snídani, v jednu sem šel na oběd a v půl druhý mi volali, že je elektrika zase pod proudem. takže sme to jeli zapnout, otestovat funkčnost a ve čtyři hodiny sem byl doma. do toho mě prudila bába z baráku, že ji připadá zeď v kuchyni špatně opravená, jelikož pořád vidí novou trasu trubky a zednik to prej blbě zaštukoval. tak sem ji jednoduše řečeno poslal po dlouhý společenský konverzaci do píče, protože tohle už sem řešit fakt nechtěl a tímto sem uzavřel pracovní den. jo a ve čtvrtek mi konečně přijdou přimontovat novej kotel. bitcoin onanuje kolem 4000$.

Kuřáci v paneláku mají utrum. Na vlastním balkoně si nezapálí. Taková debilita. Tom sem řešil s domovním právním poradcem a dořešili sme se k tomu, že domovním řádem si lze celkem v pohodě vytřít prdel poté, kdy se vyserete na chodbě pod kamerou. Se stanovami je to taky diskutabilní, protože nějaký stanovy nejsou nad zákonem a nemůžou zakázat kouření ve společným veřejným prostoru. Jediný řešení je přidat balkóny a společný domovní prostory do zákona třeba mezi nemocnice, zastávky a hospody.

vzdělávání

** update 21:34 Včerejšek sem věnoval úklidu, vybalení posledních krabic a praní prádla. taky sem si hrál s firemním testovacím vmwaverem, protože chci bejt na upgrade u klienta fakt připravenej jak nejlíp mohu být. Zítra budíček v pět hodin, bitcoin 3726$. A i přes to všechno jsem nezapomněl a dneska začínám svěřovat v lůno Internetu první díl druhé poloviny mého sračkodíla v podobě třinácté kapitoly.

Filmaře legendárního seriálu Narcos v Mexiku zastřelili. Stylová tragédie.

Ve věku 66 let zemřel Petr Šabach, autor předlohy filmu Pelíšky. RIP. Nahovno.

zkurvená rýmička

** update 22:53 No, ve středu sem se solidně načal, poprvý se vyblil do novýho hajzlu a ve čtvrtek ráno mě probudil knedlíček v krku a telefonát od zákoše, že jim nejede fileserver. tak sem se málem vyblil po druhý a dal si solidní dopolední hoňku, protože ten posranej virtuál nějak solidně zatuhnul a pomohl až reboot celýho esxi. fakt pičo systém. pak se nějak zhroutilo kerio a přestalo ověřovat uživatele. skoro dobrou hodinu mi trvalo, než sem zjistil, že mám na doménovým kontroleru rozhozenej o pár minut čas a to kerio bylo odmítaný. večer sem si dal dva paraleny a šel si lehnout, protože dneska sem měl dovolenou, i když plán byl původně zcela kurevsky jinej. podzimní rýmička, léto v hajzlu. v pondělí u zákoše výpadek elektriky, tak musim kurva brzo vstávat a povypínat to všechno. bitcoin si dává solidní jízdu, číňani čeřej vodu a konečně pořádná korekce.

krypto

** update 10:23 Včera sem kurva zabil den prací a večer sem si hrál s trezorem. to je mi věry hračka. dneska kurva hospoda. v životě se nic zvláštního nestalo, jedu stále slušný a poctivý maloměšťácký život. Znáte to, hlavně být v klidu a nenechat se obtěžovat alternativou a undergroundem.

dvojčata a vodka

** update 22:58 No, dorazila matka, udělal sem s ní kolečko po návratu z práce a největší radost mi dneska udělala hračka, která dorazila. no, vyzkoušel sem na alze platbu bitcoinem a objednal si trezor. To je mi věru parádní hračka.

======

** update 10:01 Pičo, včera sem mi celej den obrátil naruby, když přišel malíř probrat nějaký věci a já mu neprozřetelně slíbil pomoc s notebookem. Dopadlo to tak, že přinesl placatici, pak sem pili tekilu a nakonec mě odtáhnul do hospody na jedno pětipivo. Marný bylo odporování, že mám pohotovost, ve 15h sem byl našrot, tak sem si šel lehnout, abych se probudil v 22h. Udělal sem kolečko se psem a šel si znovu lehnout. Fakt velká klika, že se včera nic neposralo. Dnes výročí pádu dvojčat, už je to šestnáct let. Letí to zkurveně rychle.

úklid kuchyně

** update 22:37 Vstával sem v jedenáct, pak sem se nasnídal a do šesti uklizel kuchyni. Další várka jemnýho prachu je pryč. Hlavně sem se potřeboval dostat ke kytkám, aby mohly jít pod sprchu sundat šedivej povlak bordelu. fakt prokoukly a vypadaj spokojeně. zejtra další úklid, na řadě je koupelna. jo a nevyházel sem už kontajner, ale nýbrž jen pytel od psího žrádla. některý starý věci vypadaj hodně zašedle v tý jakoby novotě. něco nepřežilo a něco udělám jinak. hodně houkaj sanitky a já jdu zase odpočívat. abych nezapomněl, hajzl sem dneska ráno konečně vyzkoušel a sem navýsost spokojenej. řek bych, že má správnou výšku, stejně tak i umyvadlo. ty vole, to byla akce tahle akce barák. to nejhorší je za náma a lidi rychle zapomenou na dvouměsíční dobrodružství, maximálně budou mít vtipný historky, já jich pár mám.

práce

** update 22:47 Hajzl sem ráno nestihnul vyzkoušet, protože sem zaspal a sral až v práci. Teď se mi nechce, protože sem vysranej. K posraní, fakt jo. Jinak mám práci, učim se jak aktualizovat vmware. Pičo. Teorie jedna věc, praxe druhá.

hajzl sedí

** update 22:52 Venčící kolečko po starý dobrý trase provedeno, pes je taky šťastnej, že už je doma, protože ta garsonka fakt hard core. ale je to návrat do jinýho, musím si chvíli zvykat a ještě asi nějaký krámy vyházím, což bude znamenat nákup nových. ale zatím mi to vychází cenově dobře, sem zvědavej za kolik dostanu kotel, ale to sere pes, protože maloměšťáckej život mi za poslední dva roky nějak ukázal kolik co stojí a ty zkušenosti sem vrazil do předraženýho bytu v 85 let starým baráku, kterej má od letošního roku všechny společný části opravený. profit kundo. sežral sem nějaký mexický černý fazole s chlebem, abych podpořil nástup prvního testu nového záchodu. internet běží svižně, nechal sem koaxiální kabel upc zazdít souběžně s elektrikou, tak sem měl obavu, aby to nějak neinterferovalo. ale nic nepozoruju. bitcoin 4575$.

======

** update 19:39 jako je fajn pocit, že hajzl pevně sedí. ale ještě sem mi nechce srát, takže musim počkat na první otestování. ale když už sem u těch fotek, tak jedna ukrajinská vopičárna a jedna zásuvková krabice, který elektrikář tahal ze zdí.

image

image

======

** update 18:43 kuchyně stojí. konečně doma. z garsonky sem odnes poslední krámy, matka přijede zejtra. pičo to byl měsíc, teď už jen dořešit napojení kuchyně na odpad, změnil se průměr trubky a ten starej konektor nesedí. asi ještě řeknu týpkům, ať se mi na to podívaj. no je tu hafo práce v bytě ještě, ale výmalba dost pomohla, zmizela taková ta letitá depresivní šeď. zejtra tušim pátek, přijdou uklizečky do baráku a já budu mít celej víkend na pořádnej uklid bytu, prachu je tu ještě jak nasrano, něco zvednu a zvedne se takovej jemnej prášek. bude trvat, než začnu vymetávat jenom běžnej pražskej bordel z ulice. Jo, a máme pár takovejch děr ve sklepě, popravdě přesně netuším, kam až se chtěj prokopat.

image

úklid a práce

** update 17:57 Včera úklid garsonky, dneska úklid garsonky. Ráno sem vstával po šestý, abych byl na osmou u zákoše, kde byli všichni sešlí a my přemapovávali sdílený disky a dělali drobný úpravy na noteboocích, související s překlopením systému. ve dvě sem byl doma a šel zase uklízet. těšim se zpět do normálního maloměšťáckýho životního režimu, pocit, že sem to dokázal a něco se povedlo, mi fakt stačí. hodně dlouho mi chyběl. bitcoin 4600$ a babiše ještě nevydali. zmrdi z ano.