programovej pátek

** update 23:32 a co je úplně bomba, trezor s novou bridge chodí konečně i pod linuxím firefoxem. nainstalovat udev pravidlo, pustit binárku. o překlad se nepokouším.

======

** update 22:48 Odpoledne sem musel udělat pár věcí, který sem měl domluvený na příští týden, k tomu sem přesunul na popříští týden nějaký domluvený chlastání. nedal bych to, samy o sobě mě čekaj tři kurevsky vyčerpávající dny a v pondělí odpoledne mám meloucháře, kterej doufám odpadne a já na něj zapomenu. ale počítat se s tím nedá. do toho všeho mi volal frajer ze suteréního bytu a že prej nic nejde podle plánu. prej se jako po měsíci vrátil a skoro nic není udělaný. takže diskuse, protože sem myslel, že si všechno jako ohlídá sám, tak sem ho vůbec neřešil. von tam bude bydlet. takže volám panu odpadníkovi, ten mi podá svoji verzi, pro mě důvěryhodnou, skrytě zamlčel důvody zpoždění, ale prostě proběhlo. chápu, kšefty i jinde a týpek ze suterénu už tak zdržoval půl roku minimálně. každopádně kopaj a mě sere, že se musim zase dostávat do obrazu, když už bych chtěl na odpady definitivně zapomenout.
taky sem uchodil konečně doma pod svým linuxem starou usb oki tiskárnu, takže zasunu usb kabel a tisknu, vysunu usb kabel a netisknu, zasunu kabel a tisknu. Bomba. Při starý instalaci sem musel zasunout kabel, rebootnout linux a tisknout. dokonce vím, čím to bylo. stačilo přidat udev pravidlo přesně pro tohle zařízení.
práce fajn, trochu sem se uklidnil, ale tenhle tejden je fakt spíčenej. venku sněží, je březen a mě to sere. všichni mě serou.

======

** update 13:46 Ráno sem vstal a zjistil, že venku kurevsky sněží. V březnu dost potěšující. Psa sem nechal doma a vyrazil do práce sám. V tramvaji jela nějaká skupina kundiček a musím říct, že je dost solidní známka idiocie nosit v tomhle počasí kalhoty s rozedranejma kolenama. To je fakt poslední, co bych chtěl, aby mi v týhle kose táhlo na kolena. Už takhle se ozvou, když se blíží změna počasí a tyhle blbý kundy to čeká taky. Ale vzhledem k tomu, že ani doma jim rodiče nejsou schopný říct, že je píčovina chodit s odhalenejma kolenama, tak kdo chce kam, ať si pomůže sám. V deset hodin začala porada, která se protáhla na tříhodinovou, ale snad sme vyřešili všechno.
Skočil sem pro oběd a cestou se stavil pro chleba a bílou klobásu, kterou budu žrát o víkendu. Nákup mě taky nasral a sem rozhodnutej už dneska do žádnýho obchodu nelízt, protože stojím tu posranou frontu u řezníka a předemnou nějaká tlustá bloncka nakupuje kvanta masa. Prodavačka to všechno spočítala na sedum stovek a došlo k placení. Frnda se rozhodla zaplatit kartou, ale karta byla odmítnuta. Frnda tvrdí, že má prachy. Já si myslim, že když je karta odmítnutá tak je buď kradená a nebo na účtě nejsou prachy. Prodavačka to zkusí s terminálem znovu, ale karta je znovu odmítnuta. Tak říkám, že na kartě nejsou prachy a je potřeba zaplatit normálně keš a že bych rád taky konečně začal nakupovat. Bloncka se po mě podívá jako po čůrákovi a mekotá nějaký sračky o tom, že prachy má. Prodavačka potřetí připraví platební terminál, tentokrát vynechá bezdotykovou část a zkusí kartu zasunout do čtečky. Já si v duchu říkám něco o píčách a když je karta potřetí odmítnutá, tak i prodavačka pochopí, že manda prostě nemá na účtě peníze. Takže nastane brečení, že je to divný a bloncka vysypává kabelku a počítá drobný. To už prodavačce dochází, že něco bude špatně, protože se začínají ozývat lidi ve frontě a já házím komentáře typu "sem to říkal", "bez peněz do hospody nelez". Nikdy by mě nenapadlo jít nakupovat, abych předem neměl jistotu, že na ten nákup mám. Prodavačka teda volá na pomoc kolegyni, počítají drobný a blonce rozdělují nákup, aby se vešla. Bych se posral a mám takovej pocit, že pánbůh stvořil tlustý blondýny, aby mě nasral a testoval moji odolnost. Jenže ta už je po těch letech tak dojebaná a vydřená, že fakt nehodlám brát lidi jaký sou, protože ty svině toho akorát zneužijou. Takže tahle negramotná píča se na mě směje a povídá, že se to přeci může stát každýmu. Ne kundo, nemůže. Jenom negramotným debilům.

Komunistu Ondráčka zvolili poslanci do čela komise. V diskusi Klaus urážel Ferjenčíka. jo a k estébákovi a z dotačního podvodu ubviněnému premiérovi přibyla bolšická obušková mlátička ženskejch. Píčo, to je takovej humus tenhle komunistickej lidskej odpad. A křivá huba Klaus, to je taky materiál, kterej by potřeboval anál protáhnou fízláckým obuchem.