Idiopatická plicní fibróza

** update 22:51 Čína reaguje na vypovězení smlouvy ze strany Prahy: Změňte přístup, jinak pocítíte újmu. no a to mě poser. zasraný rudý zmrdi z číny si vyskakujou.

======

** update 22:18 jo, o pohotovosti sem si hrál s nvidia offloadingem, použil jsem všechny experimentální patche a zjistil jednu velmi kulišáckou věc, kterou mi do p52 lenovo nachystalo. hdmi a displayport je natvrdo přidrátovanej k nvidii, takže pokud chci to nejlepší s externím výstupem, musí být nvidia primární driver a k tomu mi běží modesetting ovladače pro displej notebooku. ve všech ostatních případech nemám dostupný externí výstupy. sem si teda udělal druhej xorg.conf a když chci šetřit baterky, přehodím konfiguráky a restarnu xka jenom na intelu. teda tři konfiguráky, ten třetí s nvidii v oflload režimu, když už sem opatchoval xka podle readme. bimbác linux, ta hračka mě prostě furt baví.

======

** update 20:08 takže dneska sem se hrabal v lékařskejch lejstrech po tetě a umřela na tuhle divnou vzácnou fibrózu. fakt bizarní, protože fotr se nešetřil a umřel v šestapadesáti. jeho ségra se akorát nešetřila v cestování a přežila ho o dvanáct let. děda, jejich fotr, byl komunistama zavřenej šest let v lágru z deseti obdržených roků, hulil snad šedesát cigár denně a umřel jednasedmdesáti v práci na infarkt, protože musel makat, jelikož měl malej důchod. to bych se fakt posral.

je super žít v praze, kvůli dědictví sem potřeboval oběhnout kooperativu, uniqua a allianz a fakt sem ocenil, že všechny tyhle pojišťovny mají pobočku na vinohradský, takže sem nemusel nijak náročně cestovat, ale jen sem se převážel o zastávku tramvají.
kolega byl dneska na školení, takže na mě padla instalace nějaký postarší tiskárny v Brně. Tisk sem rozchodil, ale síťovej scanner sem vzdal.

Žofín pojme při loučení s Gottem 50.000 lidí; čeká se jich víc. ty vole, prahu čeká bizardní masová akce.